t - •-.*:* M Arsenal ontkwam nauwelijks aan nieuwe nederlaag SJC won opnieuw van VVSB Luc van Dam verloor van Ray Robinson Bokswedstrijd eindigde buiten de ring Succesvolle lustrum uitvoering van „Sportief' Nationaal zeilkampioenschap volgens puntentelling MAANDAG 11 DECEMBER 1950 )fc t.rSlUSfc LÜUKAN I TWEEDE BLAD PAGINA 2 DIT SPELMOMENT TOONT: v.l.ji.r. van Schijndel, Strappo, Sctvjvenaar die de bal kopt, geheel re :nts Ter louw Foto A.N.P. Telefota HMT §r - Van de Engelse velden Het Oostenrijks voetbalelftal, dat Woensdag 13 December te Glasgow te gen Schotland speelt, was op Highbury aanwezig bij de ontmoeting Arse- r.al-Blackpool. Een indrukwekkender demonstratie van het peiJ van het Engelse voetbal hadden de Oostenrijkers niet kunnen bijwonen In deze wedstrijd, waarin acht doelpunten broederlijk werden gedeeld, was Stan ley Matthews in glanzende vorm. Tegen Blackpool 4-4 In de tweede helft werd Arsenals linksback Leslie Smith gewond, maar ook voordien speelde dc razend snelle en handige rechtsbuiten van Blackpool de Londense verdediging volkomen uit elkaar. Deze anders zo hechte defensie is de laatste tijd onrustbarend uit vorm. immers in de twee laatste wedstrij den werd Swindon zeven maal ge passeerd. Arsenal behoudt de leiding in de eerste defensie, maar de voor sprong op Middlesbrough bedraagt thans nog maar één punt. Blackpool had na vijf minuten de leiding genomen door Withers, maar met doelpunten van Lishman, Forbes en Goring stonden de Londenaren bij het ingaan van de rust met 31 voor. Na de hervatting werd elke aanval van Blackpool over de rechtervleu gel geleid en dat was goed gezien, want Matthews bleek weer eens tot alles in staat. Keer op keer passeerde hij drie vier tegenstanders ;chtereen cm dan met een prachtige pass een van zijn ploeggenoten een scorings kans te bieden Stanley Mortensen, de rechtbinnen was een dankbaar af nemer van zijn buurmans voorzetten en weldra bracht hij de stand op ge lijke voet. Het duurde niet lang of Blackpool nam zelfs de leiding toen een laag strak schot van Shinwell zodanig door Barnes de rechtsback der gastheren, van richting werd veranderd; dat de Arsenal doelman geen schijn van kans kreeg. Het zag er naar uit dat Arsenal op eigen ter rein zou woruen geslagen, maar Bar nes kreeg door het nemen van een strafschop nog gelegenheid zijn fout goed te maken; een kans, die hij feil loos benutte, zodat met een gelijk spel het einde kwam aan deze zeer fiaaie wedstrijd. In een eveneens doelpuntenrijke wedstrijd won Middlesbrough met TEYLINGEN—ARCHIPEL 1—2. Een volkomen verdiende over winning behaalden de Hagenaars op Teylingen Het veld was prima, maar er stond een vrij .sterke wind van doel tot doel. De veel snellere Hagenaars hadden daar blijkbaar minder hinder van dan Teylingen. Ook het plaatsen was beter zodat Teylingen in het veld veel zwakker was. Daarbij kwam dat de Sassen- heimse achterhoede nog al eens uit vorm was en dat kostte voor de rust reeds een 20 achterstand, al moes ten de Hagenaars in de eerste helft tegen wind in spelen. Bij een aan val van Archipel krijgt de linksbui ten de bal toegespeeld, passeert de r.-back en geeft een keurig schot, wat Hooymans te machtig is (01). Dadelijk hierop een tweede aanval en uit het schot, dat hierop volgde, wist Noordermeer de baj keurig voor het lege doel op te ruimen. De Teylingers staan hopeloos te verde digen, doch de vele aanvailen wor den met kunst- en vliegwerk afge slagen. Na een periode van Teylm- gen's overwicht komt aan de andere kant een doelpunt, als de -buiten door het missen van de spil onhoud baar 0—2 maakt. Na de rust had Teylingen voordeel van de wind en dit ondervond Archipel terdege, maar de ettelijke Teylingen aanval len werden door de sublieme Archi pel-achterhoede keurig afgeslagen. Verschillende Corners werden keu rig voorgezet, doch zelfs de staander kwam Archipel te hulp. Geheel Ar chipel staat voor doel bij een cor ner, de bal belandt voor de doel- mond, heen en weer getrap volgt en tegelijk wordt gefloten. De arbiter was blijkbaar abuis en gaf een stuitbal naast doel, doch deze werd weggewerkt. Dan maakt de Teylin- gen-binnenspeler een doelpunt in buitenspel positie, zodat bet werd geannuleerd. Hoewel Teylingen in deze periode ver in de meerderheid is, blijft Archipel gevaarlijk In de laatste twee minuten krijgt Teylin gen een vrije trap te nemen Kort bij het doel. Van Elk zet voor, de bal wordt weer terug geschoten voor de voeten van de mid voor deze geeft weer voor over een kluwen van spelers waarbij de links-buiten G. Hoogervorst een verdiend tegen- punt scoort (1—2). 73 van Charlon Athletic. Manchester City wist zich door een 53 overwinning op Sheffield Uni ted aan de top van de tweede divisie te handhaven. Coventry, dat met 4—1 de baas bleef over Luton Town, be zet thans de tweede positie voor Blackburn Rovers, dat een verrassen de 3-^-1 nederlaag leed tegen Queens Park Rangers Aan spanning ont breekt het overigens niet in de twee de divisie. Tussen de vijf topclubs be draagt het verschil slechts drie pun ten. De uitslagen luiden: Eerste divisie: Arsenal—Blackpool 44; BurnleyBolton Wanderers 20; ChelseaFulham 20; Ever- tonDerby County 1—2; Hudders- Leld Town-Manchester United 23; Middlesbrough—CharltonAtnletic 7— 3; New Castle United--Wolverhamp ton Wanderers 11; PortsmouthLi verpool 13, Sheffield Wednesday Tottenham Hotspur 11; Stoke Ci tyAston Villa 10; West Bromwich AlbionSunderland 31. Tweede divisie: Birmingham City West Ham United 31, Bury Brentford 2—1; Cardiff CityLeeds United 10; ChesterfieldSouthamp ton 23; Coventry City—Luton Town 41; Grimsby TownSwansea Town 42; Leicester CityBarnsley 1—2; Manchester City- -Sheffield United 53; Notts County—Hull City 22 ;Preston North EndDoncaster Rovers 6—1; Queens Park Rangers Blackburn Rovers 31. L.F C..HILLINEN 1—3. Deze wedstrijd werd om 12 uur gespeeld Volgens plaatselijke veror dening mag alleen van vermakelijk heden, welke om 2 uur beginnen en tree worden geheven, zodoende mochten de toeschouwers, die de reis naar het Haagwegterrein had den aanvaard, kosteloos het terrein betreden. Van FLC-zijde was het spel voor al na de rust slecht te nosmen. Tot 5 min. voor de rust bleef de stand dubbel blank, toen moest Duffels bij een goede kopbal uit een corner zwichten (0—1). Na de rust zette Hillinen 'n fel offensief in De LFC- achterhoede stond raar c-s schutte ren. Na 15 min. veroorzaakm de spil een penalty, die werd benut (0- 2), en het wen zelfs na 30 min. 0- 3. LFC verplaatste toen het spel en kwam geregeld in de aanval Zij kreeg een penalty toegewezen, die door v. Meteren werd naastgeschot- ten. Even latei vergoedde deze spe ler zijn fout door er 13 van te ma ken, wuam.ede tenslotte het einde kwam. De Kanaries zullen de "aken wat beter aan moeten paldc n om uit de gevaarlijke zone te komen. hetgeen zv Zondag a.s. tegen D.T.O zeker moet bewijzen. Eerste klasse B: VSV—HBS 0—4. West II 3e klasse A: VCS—Zand- voort Meeuwen 10; LFC—Hillinen 1—3; DIO—HBC 2—2. 3e klasse B: GDABMT 0—L 4e klasse A: VVSB—SJC 2—3; Tey lingenArchipel 12. 4e klasse C: BHC—Alphia 1—5. TURKIJE—FRANKRIJK B 2—3 In de Turkse hoofdstad Ankara werd een voetbalwedstrijd gespeeld tussen Turkije en een Frans B-elftal. De Fransen wonnen met 3—2, nadat de rust reeds met een voorsprong van 30 voor de gasten was ingegaan Met 3-2 bleven de Noordwijkers de baas De derby V V. S. B.S. J. C geeft toch altijd een aparte stemming, zowel bij spelers als bij supporters, hetwelk gisteren weer duidelijk merkbaar was, doordat beide ploegen van begin tot eind met een en thousiasme hebben gespeeld, zoals alleen in dergelijke ontmoetingen plaats heeft, terwijl de belangstelling buitengewoon groot was Doordat de scheidsrechter niet op tijd aanwezig kon zijn, begon deze wedstrijd eerst te kwart voor drie. V.V-S.B. won de toss en het is on begrijpelijk, dat zij tegen wind ko zen, temeer omdat het veld enigszins glad was en zodoende toch al veel van de krachten der spe ers gevraagd werd. Het gevolg was een ware be legering der S.J.C.'ers op het V.V.S B doel en de gastheren mochten van geluk spreken, dat de gasten niet al te best op schot waren en in de eer ste helft, mede door het stug ver dedigen van V.V.S.B., slechts twee maal wisten te scoren, terwijl de midvoor een fout in de S.J C -achter hoede afstrafte, zodat rust met 2—1 voor S.J.C, inging. In de tweede hedt hadden wij ge dacht, dat V.V.S.B. met voordeel van wind wel meer gepresteerd had blijkbaar hadden zij zich in de eerste helft wat overspeeld, terwijl zij ook het nadeel hadden dat een tweetal spelers vervangen moesten worden Een en ander had tot gevolg, dat de gasten steeds weer lustig aanvielen, waartegenover V.V.S.B. wel eens doorbrak, maar weinig gevaar ver oorzaakte. Eerst na 25 min. spelen komt er verandering in de stand, als door goed doorzetten P. Rietmeijer in moeilijke positie de bal over de doellijn weet te krijgen (13). V.V. S. B. gaf zich nog niet gewonnen en geprikkeld door de achterstand be gonnen zij nu fe, aan te vallen en wisten het spel grotendeels op de SJ.C.-helft te houden en uit een scrimmage voor doel wist de rechts binnen 7 mm. voor het einde de achterstand te verkleinen (23). De spanning aan weerszijden werd nu zeer groot S.J.C. zag een zeker doel punt verloren gaan via het been van doelman Meeuwisse, terwij^ aan de andere zijde doe man de Lincel en kele keren goed ingreep, met het gevolg, dat geen'verandering meer aangebracht kon worden, zo*at S J.C. een zwaar bevochten zege van 32 naar Noordwijk meenam. BTC—ALPHIA 1—5. Alphia heeft kans gezien de beide punten binnen te halen in de uit wedstrijd tegen BTC. Hiermede heb ben de Heulbewoners op duidelijke wijze getoond de inzinking van en kele weken geleden volkomen te boven te zijn. Er werd in een hoog tempo gespeeld, waarbij de combi natie dikwijls viel te loven. Na een kwartier spelen wist de Jong met een verschot de score te openen, terwijl nog voor de. rust de stand door de Hertog werd verhoogd tot 02. De Hagenaars gingen zich nog al eens te buiten aan overmatig fors spel waartegen de scheidsrech ter echter goed optrad. Ook in de tweede 'helft domineer den de Alphianen voortdurend. Al vrij spoedig wist de Hertog ander maal de roos te treffen (03) waar na de Haagse linksbinnen kam; zag doel Kramer te passeren (1—3) Rijsdam maakte er daarna 1 -4 van en nog voor het einde werd aange kondigd, wist de Jong er nog 15 van te maken. BOKSEN Door K O in 4e ronde De bokswedstrijd tussen „Sugar" Ray Robinson, de wereldkampioen weltergewicht, en de Nederlandse middengewicht kampioen Luc van Dam, welke in het Sportpaleis te Brussel werd gehouden, is in de vier de ronde in een knock out-zege voor dc Amerikaan geëindigd. Luc van Dam verloor, doch met ere, schrijft het ANP. Waarschijnlijk is het ook wel de potentieel sterkste bokser aan wie de zege ten deel is gevallen. Want Robinson, alhoewel zeker niet in topvorm verkerend, heeft een formidabele indruk ge maakt door de kracht en de nauw keurigheid van zijn slagen, vooral zijn linkse hoek en een enkele maal een linkse stopstoot waren overrom pelend snel, en ook door zijn techniek en ringstrategie. Zowel de Oost- als de Westduitse bladen noemen de incidenten, welke tijdens een bokswedstrijd tussen Kohlbrecher en de Amerikaanse ne ger Jones algemeen als een der groot ste Berlijnse sportschandalen. De moeilijkheden begonnen in de tweede ronde van dit gevecht in de zwaargewichtsklasse toen beide bok- (Van eén bijzondere medewerker). De R.K Leidse Dames- en Meisje -Gymnastiekvereniging „Sportief" demonstreerde Zondagavond in de Stadsgehoorzaal ten aanschouwe van een bevredigend aantal toeschouwers haar kunnen op het gebied van de gymnastiek- en turnsport. In talloze variaties werden licha melijke oefeningen ten beste gege ven door vele kleuters, meisjes, ad- spiranten en dames, waarbij in de meeste gevallen een correcte afwer king viel te waarderen, terwijl ook de aard der oefenstof van frisse geest en durf getuigde. Zonder de overige nummers ook maar iets te korte willen doen moe ten wij de baloefeningen, uitgevoerd door de rytbmische groep op Delibes' „Le pas de^ fleurs" uit Naïla en het slotnummer, de „Danse des mirle- tons" uit Tschaikowsky's bekende Notenkrakers suite als de glanspun ten van het omvangrijke doch steeds boeiende programma noe men. In beide nummers echter had een volledig wit costuumpje der da mes nog meer gratie aan het geheel kunnen schenken, waar nu de brui ne rokken soms wat detoneerden met de luchtige muziek van Delibes en Tschaikowsky, terwijl witte bal len het bij de baloefeningen beter gedaan zouden hebben dan deze bruine. Na de opmars van ruim 250 wer kende leden sprak de presidente, mej. Broerse een hartelijk openings woord, waarbij speciaal welkom werd toegeroepen aan de districts adviseur rector F. Berneveld Uitstekend verliep daarna de mas sale bondsoefening 1950 door de ad- spiranten en dames alle eer aan de leider, de heer Duindam, die trou wens het leeuwendeel van de avond onder zijn hoede had en zeer tevre den kan zijn over de geslaagde uit voering. Mej. Zandvliet wist de kleuters met leuke wedstrijden in „gruf'-for- maat alleraardigst bezig te houden, waarna een dansje van de adspiran- ten het intermezzo vormde tot "het tweede optreden van de adspidan- ten en dames, nu in een gezamelijke kringoefening 1950, Zowel vóór als na de pauze bracht de pianist, de heer Opdam die de gehele avond voor klankvolle begeleiding zorgde de Militaire mars van Schubert, beide malen voor springtouwoefeningen van meisjes en adspiranten, die een te grote groep vormden tot een effec tief gezamenlijk optreden. Voor de pauze aanschouwden wij voorts nog een strakke demonstra tie van klassikaal brug en les met ballen onder leiding van de heer Brinkgreve. Zéér goed noemen wij na de kof fie het openingsnummer van het tweede deel, het ringzwaaien van de dames. Moeilijke oefeningen ble ken hier niet gemeden, doch een ge- sers buiten de ring belandden en door de scheidsrechter reglementair Uitgeteld werden. De 6000 toeschouwers waren het hier niet mee eens en begonnen met stoelen en banken tq gooien. De po litie moest ingrijpen om aan het ge vecht een einde te maken Het „Berliner Stadtblatt" tekent hierbij aan, dat de schuld hoofdza kelijk gezocht moet worden bij Kohl brecher, die er gedurende de gehele wedstrijd op uit scheen zijn tegen stander over de touwen te werken. Vier klassen op Braassemmermeer, drie in Sneek Op de jaarlijkse algemene verga- klassen en wedstrijdvaartuigen, dje dering van de Kon. Verbonden Ned. Watersportverenigingen is Zaterdag middag te Amsterdam met 67 stem men voor. 43 tegen en 10 blanco be sloten het oude systeem der natio nale kampioenschappen te vervangen door het systeem der puntentelling, zoals dat op de laatste Olympische Spelen is toegepast. Volgens het oude systeem kon men de titel slechts be halen, nadat men driemaal erste was geworden. Het resultaat was, dat er in theorie wel 13 races nodig konden zijn voor een beSlssing was bereikt. In de practijk bleef d't aan tal beperkt tot 8, 9 of 10 vace6. die echter dikwijls 3 soms 4 dagen in beslag namen. Volgens het nieuwe puntensysteem kunnen de kampioenswedstrijden thans op één weekend worden be ëindigd, want er worden hoogstens 6 races gezeild, tenzij uit de pun tentelling blijkt dat men een nog geringer aantal races kan worden volstaan, omdat de kampioen in punten niet meer kan worden bena derd. Voorts v/erd besloten in het ver volg niet alleen voor de O ympiajol- len ieder jaar nationale kampioen schappen te organiseren en zo als tot dusverre gebruikelijk was voor de andere eenheidsklassen slechts een maal in de drie a vier jaar, doch jaarlijks dc nationale kam pioenswedstrijden te houden voor alle daarvoor in aanmerking komende daartoe door de jaarlijkse algemene vergadering zijn aangewezen. De vergadering bes:oot voor het vol gend seizoen nationale kampioeon- schappen te houden in 7 klassen: op 11 en 12 Augustus in Sneek de Re genboog-, Volken- en 16 M2 klas sen en op 8 en 9 September op de Braassemermeer de Pampus-, 1 '2- voetsjollen, 12 M2.- en de Vrijheids klassen. Bij deze 7 klassen ontbre ken dus de Drakenklaasse en de Olympiajollenklasse. waarvan ver tegenwoordigers zul'-en deelnemen aan de O ympische Spelen in Helsin ki. Voor deze twee klassen zal in 1951 geen nationaal kampioenschap wor den georganiseerd, doch we' zullen er selectiewedstrijden voor Helsinki worden gehouden, eveneens op 8 en 9 September op de Westeinderplar- sen. Aan het begin van de vergadering deelde de voorzittter, de heer E. Crone mede. dat de vereniging de Schelde koninklijke goedkeuring heeft gekregen en lid is geworden van de K. V. N. W. V Uitgetreden zijn de verenigingen Noordster en Forel Een v/oord van grote waardering richtte de voorzitter tot de secreta ris van de K V. N. W. V., mr J Loeff die op 1 Februari a.s. 25 jaar zijn functie zal hebben uitgeoefend. In Jhet hoofdbestuur werden her kozen de heren L. van der Steur, A. J. Dragt, Bern. E. Ruys en C J. Ha- gedoorn, die allen aan de beurt van aftreden waren. In de zeilraad werd mr. E. Stutterheim herkozen. Wedstrijddata voor het komend seizoen De v/edstrijdkalender voor 1951 van de K. V. N. W. V. werd eveneens vastgesteld. Daaruit noteren we de volgende data: 12, 13 en 14 Mei: Goudse zeilweek; 27 Mei: Z. en R. V Hollandia; 9 tot en met 17 Juni: Westeinder Zeilwedstrijden; 14 en 15 Juli: Z- V. Braassemer meer; 20 tot en met 24 Juli: Kaagweek; 2 tot en met 5 AugHollandweek - plus Flevorace; 9 tot en met 12 Aug.: Holland- week II: 11 en 12 Aug.: Nationale Kampioen schappen in Sneek; 18 tot en met 23 Aug.: Sneekweek; 8 en 9 September: Selectiewedstrij den voor Olympische Spelen op Westeinder; 8 en 9 September: Nationale kam pioenschappen op Braassemermeer; 29 en 30 September: Na-Braassem. Jubileumbijeenkomst van 60-jarige K.N.V.W.V. Na afloop van de jaarvergadering zijn de afgevaardigden ter viering van het 60-jlarig bestaan nog enige tijd bijeen gebleven om te luiste ren naar de herdenkingsrede van voorzitter E. Crone, die met vreugde constateerde, dat nu eindelijk, na ruim een eeuw. dë wens van Prins Hendrik, de zoon van Koning Wil lem II tot eenheid en eendracht in de watersport werkelijkheid is ge worden. Het was in 1841, zo vertel de hij, dat Koning Willem II bij zijn eerste bezoek aan Rotterdam over i de Maas werd geroeid met zijn fa milie. De roeiers waren jongelui, die plezier in het roeien hadden. Die zelfde dag informeerde prins Hendrik naar deze roeiers en stelde voor een roei-vereniging te stichten naar bui tenlands voorbeeld, en wel met de bedoeling „hei zeewezen te bevorde ren Zo werd de Nederlandse Jacht club geboren. Prins Hendrik deed vele pogingen deze club vertakkingen te geven in andere plaatsen van ons land. doch daarin slaagde hij niet. Wel werden er andere verenigingen opgeïieht, die echter al'e op zich zelf stonden. „Prins Hendrik bleef echter een vriend en beschermer van de zeilerij" zo vervolgde de heer Crone. Jaren na het overlijden van de prins kwam de door hem gewens te band toch tot stand Op 22 Mei 1890 werd het thans jubilerende ver bond opgericht, dat langzaam groeide. Maar H°t duurde een eeuw voor de werkelijke eenheid was bereikt. Tot d-» 'aats'e were'doorlov toe Heston- De Duitsers dwongen deze clubs daar echter toe. Na de bezetting viel het belangrijke besluit: de tot dit lidmaatschap gedwongpn clubs, die toen weer de gelegenheid kregen zich het verbond terug te trekken, maakten bekend dat zij daarvan geen gebruik wensten te maken. De dwongen samenwerking is thans een vrijwillige geworden, in een eeuw tijds tot stand gekomen, dank zij de natuurlijke behoefte die daar aan bestond. Na een gezamenlijke maaltijd kwa men des avonds de afgevaardigden opnieuw bijeen om te luisteren naar de auteur Piet Bakker, die een cau serie hield over: „Wij en het water waarmede dit jubileum werd beslo ten. degen voorbereiding deed alles vlot verlopen Het vlugge tempo van een knots- oefening door de rhytmische groep op de tonen van een wals van Wald- teufel was oorzaak, dat de inhoud van dit nummer aan de eenvoudige kant gebleven was desalniettemin was de uitvoering correct. „Ik stond laatst voor een Poppen kraam" zongen daarna de kleuters van mej. Zandvliet op het podium en de nieuwe verlichting van de Stadsgehoorzaal deed het daarbij uitstekend. Wanneer wij tenslotte dan nog het paardspringen van ae dames- groep vermelden, hebben wij een kort overzicht gegeven van een zeer geslaagde uitvoering van „Sportief", waarop met voldoening kan worden teruggezien, KATHOLIEKE NATIONALE TOURNOOI. In het gebouw Odeon werden gis termiddag de nationale wedstrijden van de R.i^, Gymnastiekbond gehou den, georganiseerd door de Katholie ken Turnkring Rotterdam Het is een uitstekend geslaagd tournooi ge worden waar de gymnastieksport in Katholiek verband weer eens dui delijk voov het voetlicht is gekomen. Sierlijk en stijdvol als de gym nastiek in zich is, werd zij hier uit gedragen in de juiste sfeer der ka tholieke opvatting en deze demon stratie liet opnieuw duidelijk zien dat de moderne damesgymnastiek, de rhytmische gymnastiek dus in de perfectie, ook in de katholieke ver enigingen uitstekend tot haar recht komt, Leids Victorie nam aan deze wed strijden deel en mocht het genoegen smaken in twee oefeningen tot de prijswinnaars te worden geklasseerd. De uitslagen waren: Dames: Vrije oefening: ereprijs Advendo, Rotterdam 71K punt, eer ste prijs St Rafael, Den Haag, 65 punt Rhytmische oefeningen: ereprijs Cjto, Amsterdam, 64 pnt; eerste prij zen St Rafael, Den Haag, 60 XA pnt; en Advendo, Rotterdam 57 punten. Hoepeloefeningen: ereprijs St. Ra fael, Den Haag, 6514 pnt; eerste prij zen Advendo, Rotterdam 58 pnt; Victorie, Leiden 46 pnt. Kriotoefeningenereprijs Adven do, Rotterdam 6614 pnt; St Rafael, Den Haag 63'.i pnt; Victorie Leiden 51 pnt. Baloefeningen: ereprijs Cito, Am sterdam, 70 pnt; eerste prijzen St. Rafael Den Haag, 69 pnt. en WIK, Vlaardingen*62 pnt. Heren: vrij oefeningen: ereprijs S.S.S. IV, Breda 6934 pnt; eerste prijs Spartaan, Rotterdam 6714 pnt. HOCKEY UITSLAGEN KON. NED. HOCKEYBOND Heren West le klasse: HDMHOC 3-^0. 2e klasse C: Leiden II—Ring Pass 1—1. AUTOMOBILISME DE RALLYE MONTE CARLO Een groot percentage van de 60 Nederlandse ploegen, die in Januari aan de Rallye Monte Carlo zullen deelnemen, heeft Zaterdagmiddag aan de uitnodiging van de KNAC tot het houden van een voorbespreking in het Kurhaus te Scheveningen ge volg gegeven. Talrijke vragen met betrekking tot de interpretatie van het reglement kwamen aan de orde, terwijl de sportcommissie van de KNAC vele goede raadgevingen ver strekte. In gezamenlijk overleg werden tenslotte zowel 15 en 16 December als 6 en 10 Januari als data vastge steld waarop de beide klassements proeven, die deel uitmaken van de Rallye, op het circuit van Zandvoort zullen worden geoefend Op elk dezer 4 dagen zal de trai ning om 9 uur beginnen. WIELRENNEN DE RONDE VAN NEDERLAND De Ronde van Nederland 1951 zal wederom van het historische middel punt van de hoofdstad, de Dam, ver trekken. Het vorige jaar was dit niet mogelijk, omdat toen „Dom stad" werd gebouwd. Het startschot werd toen door burgemeester d'Ailly op de Westerm arkt gelpst. In tegen stelling tot vorige jaren zal de kara vaan in 1951 niet via de Hembrug naar Zaandam rijden voor de wer kelijke start, maar naar Volendam gaan waar burgemeester van Baar het tweede en definitieve startschot zal lossen. De startlijn is geprojec teerd op de dijk bij de haven, waar voldoende ruimte is om de volg wa gens op te stellen. De organisatoren van de Tour de France hebben bekend gemaakt, dat dc start voor de Tour in 1951 te Metz zal plaats vinden. Van Metz uit gaat men België in en voorts door het noorden van Frankrijk, om daarna pas Parijs aan te doen. Anderzijds beraden de organisa toren er zich nog steeds over of men in de tour ook een Zwitserse etappe plaats zal opnetnen.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 6