De Fransen wonnen verdiend Nederland van Oranjeploeg verloor eervoller dan in Bazel en Antwerpen Hoe de wedstrijd verliep... vanaf de tribune De spelers onder de loupe In de kleedkamers MAANDAG 11 DECEMBER 1950 Db LEiUSb COURANT! TWEEDE BLAD PAGINA 1 TIJDENS EEN AANVAL DER FRANSEN weet de Nederlandse doelman Piet Kraak, hoog opsprin gend, de bal te bemachtigen. '1 wee- de van links Terlouw, tweede van rechts van Schijndel. Foto ANP Telefoto HMR. DARIJS, 10 December. Van een speciale ANP-verslaggever). Zater- avond was het Nederlands elftal te Parijs aangekomen, waar officials en spelers verwelkomd werden door enkele vertegenwoordigers van de Franse voetbalbond. Onmiddellijk werden de kamers in hotel Terminus St. Lazare opgezocht en reeds vroeg lagen de spelers op één oor. De uren voor de wedstrijd werden in alle ka lmte doorgebracht totdat men zich tegen twee uur naar het Colombes stadion begaf. Verlegh en zijn spelers inspecteerden het terrein, dat ondan ks sneeuw, regen, vorst en dooi van de laatste dagen voortroffelijk be speelbaar bleek. De belangstelling voor deze ont moeting was, zoals men verwachten kon, niet zo bijzonder groot en de genen, die; niet van te voren een toe gangsbewijs hadden gewocht, konden gemakkelijk nog een kaartje kopen, van opkopers was geen sprake. De publicaties in de Franse bladen wa ren daar misschien wel debet, want in alle toonaarden hadden de Franse journalisten op dat éne markante feit gewezen: dat er geen sterk Neder lands elftal naar Parijs zou komen, omdat de beste spelers van ons land reeds in Frankrijk vertoefden, maar niet mee konden spelen. Precies half drie ving de wedstrijd aan en tegen die tijd was de mist, die in de morgenuren vrij dicht was geweest, door een fris windje geheel weggevaagd. Het reusachtige Colom- besstadion zag er wat grauw en een zaam door de niet overmatig gro te belangstelling uit. Slechts drie vlagen vrolijkten het strijdperk op', het Nederlandse en Frans rood-wit- blauw wapperden naast het scorings- bord en achter een der doelen hing de diep blauwe F.I.F.A.-vlag. Na vijf. minuten leidde Frankrijk. In de eerste minuten was het een beetje wederzijds verkennen maar na vijf minuten kopte Terlouw een bal buiten de zijlijn. Karku gooide van de sintelbaan af'in en voor dat de Oranjeverdediging de tegenstan ders had gedekt was Strappe er door heen en loste een kogel, welke tegen Terlouw afsprong. Maar Flamion was er snel bij en vond plotseling een vrij doel voor zich, toen onze landgenoten appelleerden voor bui tenspel. Scheidsrechter Baert had niets gezien, stand trouwens op dat ogenblik op het middenveld en de kogel van Flamion met tegeneffect bleek onhoudbaar voor Kraak te zijn. Na vijf minuten had het Franse elf tal reeds de leiding. Het Nederlandse elftal antwoordde met enkele venijnige aanvallen, merendeels goed opgezet en een schot van De Graaf was het bewijs, dat Oranjevoorhoede niet met zich zou laten spotten. En niet lang daar na koDte Snoek keurig hoog in, maar doel waan ter Vignal sprong er als een tijger paar en ving het leder fraai, zodat cte Nederlandse verdediging voorlopig geen moeilijke problemen te verwerken kreeg. De weinige Ne derlandse supporters keken inmid dels hun oüen uit, zo geacheveerd speelde onze «oorhoede, zo snel volg den de switches elkaar op. Een prachtige aanval van Van Schijn del ging naar Van der Tuyn, die naar buiten gelopen was, een voorzet volgde en De Graaf, die een uitste kende positie bij het strafschopgebied had ingenomen, loste een kogel, die met grote moeite door Vignal werd gehouden. Het Oranjeteam hield voorlopig het beste van het spel en na een schot van Flamion, dat naast ging, kreeg Van der Tuyn voor open doel een prachtige kans. maar hij be heerste het lichaam niet en zijn schoen raakte de bal maar half, waardoor deze een veilige prooi voor Vignal werd. Het spel golfde in de eerste twintig minuten op en neer en over het algemeen werd er aan beide zijden aantrekkelijk voetbal gespeeld. De eerste hoekschop voor Frankrijk werd keurig door Kraak opgevangen. Het publiek, dat in aantal op 35.000 werd geschat, ge noot van de fraaie staaltjes voetbal, welke beide ploegen demonstreerden. In de 24e minuut liep De Graaf op een pass van Snoek goed door en kon de siuatie slechts redden door een hoekschop weg te geven, welke geen succes opleverde. Voorsprong vergroot. In de 28e minuut kon Frankrijk de voorsprong vergroten na een prachtige aanval, waarbij de bal ten slotte bij Kargu die naai- buiten was gezwenkt, terecht kwam. Een afge meten voorzet, laag langs de grond volgde en hoewel midvoor Baratte het leder maar half raakte, verdween de bal uit zijn schot toch in de uiter ste linkerhoek, onhoudbaar voor Kraak: 20. Spanning keerde terug. Na een half uur keerde plotseling de spanning terug. De Oranjehem den bleven namelijk fel en goed com binerend aanvallen met passes door het midden of via De Graaf. En toen de laatste na 34 minuten keurig voor zette, kopte Snoek met effect in, toen Vignal te ver uit het doel was ge lopen. De bal bleef vlak voor de doellijn denderen en de snel toegelo pen van Melis beho.efde laag inkop pend slechts een kleine beweging met het hoofd te maken om 't leder achter de lijn te deponeren (21). In het laatste kwartier bewoog het spel zich voornamelijk op het mid denveld, maar er zouden nog enkele sensationele momenten komen. Want vijf minuten voor de rust drong de Franse voorhoed gevaarlijk op, de bal belandde bij linksbuiten Doye, die ongeveer op de midvoorplaats was beland. En met een zuiver schot laag in de hoek, was de stand 31 voor Frankrijk geworden. Even het er naar uit, of het Oranje-elftal deze vergrote achterstand niet meer te boven zou komen, maar Van Melis en vooral Van der Tuyn gaven de moed niet op. Bij een gezamenlijke aanval, zeer kort gehouden, waarbij de Franse verdediging verscheidene fouten maakte, kwam het leder bij de Hermes DVS-speler terug, die de uitgelopen Vignal met 'n strak schot passeerde. De achterstand was weer verkleind, 32 voor Franwrijk. Dit doelpunt kwam 4 minuten voor de rust tot stand. Twee doelpunten kort na rust beslisten de strijd. Na de hervatting vergrootte Frank rijk snel de voorsprong. En niet met één, maar met twee doelpunten. Want nauwelijks was de bal aan het rollen gebracht of De Jong sprong tevergeefs naar een hoge bal, Barat te kreeg het ledér te pakken en loste een laag schot, dat Kraak zeker zou hebben gehouden, indien niet Fla mion hem juist even te vlug was af geweest en de bal met een klein tikje over de handen van de op de grond liggende Nederlandse doelman in het net kon deponeren (42). Een minuut later scoorde Baratte het vijfde doelpunt, toen keeper Vignal de bal ver naar voren had af getrapt, maar Terlouw de hoog op springende bal niet kon houden. Eerst trapte Baratte tegen Kraak aan, maar de Franse midvoor ving het le der weer op en zijn tweede schot belandde via de onderkant van dc lat achter de lijn (52). Met deze veilig voorsprong behiel den de blauw-witlroden het initia tief maar moed puttend uit de we tenschap, dat de Franse verdediging niet onpasseerbaar was, trachtte de Oranjevoorhoede enkele malen ener giek beide backs en stopperspil Cuis- sard voorbij te komen, maar alles was vergeefs. De Franse aanval bleet door ra zendsnelle aanvallen zeer gevaar lijk en het was Flamion, die met Ba ratte grote verwarring in de Neder landse verdediging stichtte. Slecht schieten en zwak afwerken van de intelligent opgezette aanvallen vorm den factoren, welke een hogere score voor de gastheren tegenhielden. En zo verliepen twintig minuten van de tweede helft, waarin de Fransen vol komen het initatief in handen had den genomen, waarin het zeer hoge tempo van de eerste helft de Oranje- hemden parten speelde en onze te genstanders door hun betere licha melijke conditie ook hur. technisch overwicht konden doen gelden Bij een van de schaarse aanvallen der Oranje voorhoede plaatste Bies- brouck het leder scherp naar voren, van Melis zag de kans, maar doelman Vignal liep snel uit het doel en kon slechts door een free-kick hij bracht de Eindhovenaar zeer unfair ten val redding brengen. De overtreding was even buiten het strafschopgebied begaan, zodat slechts een vrije trap kon worden gegeven, welke door Schijvenaar hoog in de hoek werd gescholen, waai Vignal de bal klemvasr op ving. Met nog een kwartier spelen ble ven de Fransen domineren, maar al hun schoten vlogen naast of beland den tegen een der Oraijehemden die stoer stonden te verdedigen. De iweede helft werd ontsierd door iets te vinnig spel, waarbij de Neder- .anders enkele kneusjes" oplieuen, 3i werd dat ongetwijfeld ook veroo- zaakt door de licnamelijke vermoe':!- heid, eeforceerd dooi het hoge ter' po. Zo kwam het eincle van een zeer acnt'ekkelijke wedstryo He» was een nieuwe nederlaag van het Oran je-elftal, welke geenszins smadelijk kon worden genoemd. Geen reden tot overmoed' maar ook niet tot hopeloze stemming ,.r\AT WORDT VIJF NUL MENEERKES", voorspelde de meewarige Belgische douanebeambte Zondagmorgen aan de grenspost tussen Mons en Maubeuge. Als blijk van zijn medeleven mochten we alle kof fers gesloten houden en behoefden we ook de paspoorten niet te tonen ,,'t wordt ook we» tien nul", profeteerde hij nog bij wijze van afscheids groet! Ongetwijfeld zijn er heel veel Ne derlanders geweest onder de paar duizend legioenleden, die in hun hart ongeveer even sombere voorgevoe lens koesterden. Misschien vreecden ze geen tien nul, maar dan toch wel een vijf-een, of zes-een, of cijfers van die aard. Welnu hun heeft het oranjeteam een aangename verras sing bezorgd niet alleen door een inmaakpartij te voorkomen maar te vens door voor de pittige, frisse en aantrekkelijke wedstrijd te zorgen, die weliswaar verloren ging onze achtste nederlaag in successie maar zonder dat ze een bittere na smaak achteiliet. Wij hebben verlo ren. doch evenals met Van Dam te gen Robinson het geval was, met ere. Laten we beginnen met even het Franse spel en de Franse pers on der de ioupc- te nemen. De Fransen hebben in de loop van de veertien of vijftien ja&r, sinds ze het beroeps- spel invoerden, ljun techniek, tac tiek en strategie aanmerkelijk verbe terd. Alles loopt gladjes wanneer een Franse ploeg zijn dag heeft, de bal behandeling is uitstekend, de passes zijn zuiver en strak, het switchen wordt aanhoudend uitgevoerd, zon der dat het verband in het team ge vaar loopt. Bovendien is de lichaams conditie zozeer verbeterd, dat de heren zonder moeite tweemaal vijf en veertig minuten op vol tempo kunnen spelen. Ze zijn onmiddellijk na de aftrap op temperatuur en spe len dan full speed, ze kunnen ook na de hervatting onmiddellijk weer" van leer hekken en dat werd ons Zon dagmiddag noodlottig en ze zijn bij machte om, als het moet. ook de laatste tien of vijftien minuten nog eens alle zeilen bij te zetten. Wat dit alles betreft is de voor uitgang groot, en het overwicht op een amateurteam onmiskenbaar. Aan de andere kant is er toch ook wel iets te loor gegaan van wat vroeger dc typische aantrekkelijkheid, en ook de kracht van het Franse voetbal uitmaakte Het spontane en spran kelende mist men thans in hun spel, én ook dat wonderlijke vermogen om al improviserend, partij te trekken van de situatie van het ogenblik. Het spel is gaver doch mechanischer en gemakkelijker te doorgronden. Eén kenmerk blee f echter wel gehand haafd: de grilligheid van zon Fran se ploeg, zowel als geheel als wat de linies afzonderlijk betreft. Tegen Nederland wisselden perioden van voortreffelijk ploegspel af met mo menten. waarin er van ploegverband niet veel te merken viel. En men kon wel vaak de verdediging en de voorhoede voortreffelijk zien spelen, maar daaj* stonden dan toch ook weer fasen tegenover, dat een linie als geheel volkomen faalde. WEL VERDIEND NATUURLIJK. Desondanks hebben de Fransen hun zege verdiend. Ongetwijfeld zat er een offside luchtje aan hun eerste doelpunt, en ook zou scheidsrechter Baert, die beslist zijn dag niet had. de Fransen niet te kort hebben ge daan, indien hij een overtreding van keeper Vignal tegen Van Melis met een penalty bestraft had, aangezien die fout binnen de beruchte lijnen werd begaan de Belgische arbiter gaf een vrije schop juist buiten het strafschopgebied maar men dient toch zonder voorbehoud te constate ren dat er wel twee doelpunten ver schil waren tussen beide p'oegen. Door de gastheren een pluim op de EEN SPELMOMENT VOOR HET NEDERLANDSE DOEL: De Neder landse doelman Piet Kraak m actie bij een aanval der Fransen; in het midden Schijvenaar. Foto ANP Telefo HMR hoed te steken voor hun spel bren gen wij tevens lof aan de Nederlan ders, die tegen deze uitstekend ge trainde profs erin geslaagd zijn de schade tot een eervolle nederlaag te beperking. Al na vijf minuten ,werd het duidelijk, dat onze ploeg niet naar Colombes was gekomen in de gemoedstoestand van een schaap, dat naar de slachtbank gevoerd werd. Onze jongens gingen niet gebukt on der de last van een grote reputatie, integendeel verwachtte men van hen niets bijzonders. En dit is ongetwij feld een van de redenen geweest, waarom ze zo fris en onbevangen speelden, met daarbij als prikkel de begeerte om alle denigrerende voor spellingen te niet te doen. De wil om er het beste van te maken wat moge lijk was, bezielde elk lid van de ploeg van het begin tot het einde, en deze goede wil vormde samen met de uitstekende ploeggeëst de sterkste troef van het Oranje-team. Daardoor slaagden de spelers er vaak ook in dividueel in zich technisch tot het ni veau van hun tegenstanders op te werken en waren er voor rust lange perioden, waarin van een Frans overwicht nauwelijks of in het ge heel geen sprake was. Evenwel lukte dit slechts zolang men physiek bij machte was het door de Fransen ge decreteerde tempo vol te houden. Men Wist van te voren dat dit niet twee maa1 vijf-en-veertig minuten het geval zou kunnen zijn Onze spelers hielden hun tegen standers in dit opzicht bij tot vijf- en-twintig minuten voor het einde. Toen deed de vermoeidheid zich bij velen geducht gelden en kregen de Fransen, die in hetzelfde tempo door bleven draaien, gelegenheid hun tech nische meerderheid duidelijk te de monstreren. Eigenaardig genoeg maakten zij juist in dat tijdvak van groot overwicht geen doelpunten. Men moet dit niet toeschrijven aan het feit. dat ze er een demonstratie van maakten, want dit was positief niet het geval. Maar de zaak is dat toch niet alle wapens van deze profs scherp geslepen zijn, het ontbreekt hun indien niet aan dash en door tastendheid dan toch wel aan schot vaardigheid en aan een hard en zui ver schot althans naar de wedstrijd van Zondag te oordelen. Men pro beerde te veel de bal in het doe1 te drijven, en wanneer er al eens ge schoten werd dan was de richting doorgaans zoek. Opvallend en sympathiek was het, dat het Franse publiek alhoewel naar een sprekende zege van de fa vorieten verlangend, doch telkens weer de Nederlandse aanval'en toe juichte. Het had partij gekozen, leek het bijpa, voor de zwakste van de twee ploeaen. Voor rust daverden herhaaldelijk de toejuichir-Tn van de tribunes als onze voorhoede er aardig combinerend van door ging. Die combinaties hadden trouwen? iets dat aan de Franse kant gemist werd een element van verrassin? en pontaneïteit dat te meer tot gelding kwam, omdat er vee' open gespeeld werd. De Fransen hielden het te veel op short passing waar onze ver dediging aardig kijk en vat op kreeg, zelfs bij het onophoudelijk switchen van de Franse aanvallers. De mid voor Baratte zagen we herhaaldelijk ■op de uiterst linkervleugel, en de rechtsbinnen Kargu heeft minstens even vaak op de vleugel als op zijn eigen plaats gestaan. In onze voorhoede waren voor de rust Van Melis en Van dei tuyn de onvermoeibare gangmakers, die van elke kans om aanvallen op te bou wen profiteerden. Jammer genoeg 7\in zij geen matchwinners; waren ze dat wel dan zou de eindscore er heel anders hebben uitgezien. Snoek blies voor rust uitstekend zijn partij mee. In de tweede helft zakte hij ge leidelijk af, maar wij geloven toch wel, dat hij de aangewezen man is voor de linksbinnenplaats als Lenstra niet kan worden opgesteld. De Graaf was voor rust eveneens beter dan daarna; hij had te maken met een sterke tegenpartij van Arnaudeau en Marche, eerstgenoemde naar onze mening een der beste spelers van het veld. In de middenlinie heeft Terlouw enkele foutjes gemaakt, en een daar van kostte een doelpunt. Maar daar stond zoveel goed tegenover, dat de balans toch een duidelijk saldo uit wijst. De Rotterdamer heeft zich ook geen enkele maal aan te fors spel be zondigd, zijn functie van aanvoerder oefende blijkbaar 'n louterende wer king uit in dit opzicht. Terlouw blesseerde in de loop van deze wedstrijd andermaal zijn voet, maar gelukkig kon hij vrijwel door lopend zich geheel blijven geven, Talloze malen heeft hij door reso luut ingrijpen het kunstig weefsel van Franse aanvalscombinaties uit eengereten. Van Schijndel is nog steels niet geheel de oude, maar speelde al met al een zeer goede wedstrijd. Jammer, dat hij zich niet snel genoeg herstelt als hij gepas seerd is. Biesbrouck was vaak een nuttig en soms een uitblinkend spe ler, maar er waren ook momenten dat men hem bijna niet zag In de achterheode was Schijvenaar goed op dreef en vooral zijn prachtig getimed koppen bracht menigmaal redding in moeilijke situaties. De Jong had een goede eerste en vrij zwakke tweed% helft. Wat Kraak be treft, onze nationale doelverdediger heeft ook in deze wedstrijd enige malen gelegenheid gehad zijn lenig heid en snel reactievermogen duide lijk te tonen. Wij denken aan de ver rassende duiksprong, waarmee hij eenmaal, na uit zijn doel gelopen te zijn, de prompt van ver door Kargu ingeschoten bal bemachtigde, voor de voeten van Baratte, die zelf in het net belandde. Het zou toch geen doelpunt geweest zijn, omdat de Fransman offside stond, maar het was een prachtig staaltje van besluit vaardigheid en lichaamsbeheersing. Toch heeft Kraak niet bepaald zijn dag gehad. Het eerste doelpunt, door de gevaarlijke Flamion gescoord, was onhoudbaar, en bovendien naar velci mening offside. Voor het tweede ging Kraak niet geheel vrij uit, en hei vierde zou hij wellicht, als hij in top vorm was geweest, eveneens hebben kunnen voorkomen. Wij hebben nu Clavan nog niet genoemd, maar- Cla- van speelde een matige wedstrijd en was van onze elf ongetwijfeld de zwakste. Aan de goede wil ontbrak 't hem niet. In de Franse ploeg vormden Fla mion en Doye een zeer gevaarlijke linkervleugel. Vooral Flamion heeft onze verdediging veel hoofdbrekens gekost. De spil Cuissard viel zeer te gen, maar de linkshalf Arnaudeau speelde zowel aanvallend als verde digend een schitterende partij. Eigen aardig genoeg had juist deze uitne mende Fransman bijna een doelpunt veroorzaakt toen hij in de tweede helft wat onoordeelkundig op zijn doelman Vigna. terugspeelde. Van dc backs beviel ons Marche het meest en zijn machtige rush langs de lijn. waarbij hij drie spelers passeerde en vervolgens zuiver van de hoekvlag voorzette. zulljn we niet gauw ver geten. Keeper. Signal was uitstekend, en zijn verre uittrappen legden de basis voor menige gevaarlijke Franse aanval. „Dat tempo van de eerste helft was beslissend", zo luidde de alge mene opinie na afloop vart officials en spelers in de Nederlandse kleed kamer. De iichamelyke conditie van de tegenstanders was perfect een klasse beter dan die van de Neder landers en wanneer het tempo zo hoog blijft, gaat die voorsprong ge ducht meetellen. Waar nog bij komt, dat bij betere lichamelijke geoefend heid de techniek gemakkelijker tot zijn recht kan komen Van het ene gevolg komt het andei en zo is de overigens verdienstelijke 52 ne derlaag volkomen te verklaren. Enkele spelers mompelder., dat wij elke week moeten trainen alleen maar om lichaamsofeningen en dat een jaar lang. Dan slaan wij die Franse profs met stukken En dan waren er nog enkele Nederlandse spelers, wier lichaamsconditie toch rog wel zo goed was, dat zij niet uit gespeeld waren, Schijvenaar was daar een van. althans volgens eigen zeggen. Terlouw had weer last van zijn enkel, maar de Kleine schram- metpjes en verwondingen der overige spelers hadden weinig om iet lijf. Wij dachten, dat Flamion je op je liande nhad getrapt, toen dat sohot van Baratte, het vierde ioelupunt, zo keurig langs je heen tipte, zeiden wij tegen Kraak. „Neen ik kreeg van de Fransman een trap fegen het achterhoofd en daarom was ik even „neer". Onze doelman moest ieder een tekst en uitleg geven van de vijf doelpunten. Waren twee daarvan niet te houden? Beslist niet, was de me ning van Kraak. De goals voor de rust waren met contra-efect inge schoten en dat zijn de meest lastige ballen, die er zyi- Natuurlijk dat misverstand tussen hem en Terlouw of moest het zijn tussen Terlouw en Kraak was te betreuren en dat koestte een doelpunt Maar hebben wij het er nu zo slecht afgebracht. Neen toch? En welke officials men ook sprak, Ctto de Vries, Harry Mommers, Rat Verlegh en cok trainer Jaap van der Leek, allen zeiden: Een goede eerste helft en een overwicht van de Fran sen in de tweede helft, welke uit de aard der zéak, gezien de verhoudin gen, moest komen! DE MENING DER FRANSEN. Na afloop van de wedstrijd vroegen wij de voorzitter van de Franse voet bal bond, de heer Gambardella, naar rijn mening over het' vertoonde spel. „Ik ben van mening, dat onze spe lers er verkeerd aan hebben gedaan hun tegenstanders te onderschatten. Het spel der Nederlanders was name lijk lang niet van kwaliteit ontbloot. Het Franse elftal dacht een gemak kelijke zege te behalen, waardoor de verdediging zich te veel naar voren waagde, aldus de Franse bondsprae- ses. „Onze tegenstanders kregen hierdoor telkens de gelegenheid goe de en zeker niet ongevaarlijke aan vallen op te zetten. Ik moet zeggen, dat de Nederlandse voetballers in dividueel blijk gaven over een be hoorlijke dosis techniek te beschik ken, maar bovenal heeft hun enthou- siame en hun wh al het mogelijke te geven er voor zorg gedragen dat de nederlaag een zeer eervolle kan wor den genoemd. Ik zou ongelijk hebben, wanneer ik zei niet tevreden te zijn, maar de conclusie, die ik tevens trek is, dat een wedstrijd nooit van tevo ren is gewonnen en dat alrijd moet worden gevochten om hef succes te behalen". Aldus eindigde de heer Gambardella. Het oordeel van Gaston Barreau, de voorzitter van de Franse keuze-com missie, was vrijwel eensluidend: „Naar mijn smaak was deze Neder landse ploeg heel wat sterker dan die, welke in Antwerpen van België verloor. Het weer geheel fit zijn van de supil Terlouw betekende een ge duchte versterking voor onze gasten. De Nederlandse uploeg heeft geen gelegenheid voorbij laten gaan om ons elftal van repliek te dienen". Barreau vervolgde: „De Nederlandse voorwaartsen vormden een voortdu rende bedreiging voor onze verdedi ging- Ik geloof, dat men in de komende jaren nog ernstig rekening zal moe ten houden met Nederland, dat wan neer niet alle spelers moeter, worden vervangen wegens vertrek naar het buitenland, de weg naar herstel ze ker weer zal vinder," DE BALANS. De stand na de tien gespeelde wedstrijden is nog altijd in het voor deel van Nederland: Nederland 10 6 4 12 3924 Frankrijk 10 4 6 8 2429

Leidse Courant | 1950 | | pagina 5