Knoeierijen bij een bank te Oudewater dotje 3jowc en het betoverde kasteel^ \\u het schaaktournooi te a'dam Reshevsky VA punt achter op Najdorf Geld verdienen? boksen: 70ENSDAG 29 NOVEMBER 19SÓ LE EE jSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Op 'n dag was nog geen tientje in kas Gisteren is de Rotterdamse Recht bank begonnen met de benandeling van de zaak tegen de 61-jarige mi. C. H. V., directeur van de nu in staat van faillissement verkerende Oudt- waterse Bank N.V. te Oudewater, die terecht staat wegens het piegen van tal van knoeierijen en onregel matigheden op financieel gebied. De ellenlange dagvaarding geeft een ontstellend groot aantal feiten van verduistering, geknoei" in boeken en duistere manipulaties met effec ten, terwijl wel vaststaat, dat niet alle door V. gepleegde onregelmatig heden konden worden achterhaald. De Oudewaterse bank, zo bleek uit de behandeling voor de Rechtbank, stond er in de jaren 19291940 zeer slecht voor, als gevolg van het ver strekken van grote credieten aan in solvente personen. Op een dag in 1932 was er zelfs geen tientje in kas. Om dit wrak drijvende te houden ging de directeur knoeien. Hij nam effecten weg, die hem in bewaring waren gegeven en verkocht deze. De eigenaars bemerkten van deze ver duistering niets, want de rente werd hun steeds op tijd uitgekeerd! In de oorlogsjaren werd het beter. De bank kocht van en voor zwarte handelaren effecten buiten de beurs om, waarop goede winsten werden gemaakt, die weer werden gebruikt om de geleegde depots aan te vullen met andere effecten. Ook werden grote winsten gemaakt met zwart geld, dat de bezitters tot elke prijs onder dak wilden brengen. DE KAS KLOPTE Aan de knoeierijen werd door eni ge leden van het personeel meege werkt. Op 2 Januari 1949 zou de ac countant van de bank, die in Utiecht woont, boeken en kas komen con troleren. Een bediende van V. kreeg opdracht hem met een auto te gaan halen maar vooraf honderdduizend gulden op te nemen bij de Neder landse Bank te Utrecht. Toen de be diende met de accountant arriveerde, gaf hij tersluiks het bedrag over aan V., die het in de brandkast deponeer de, terwijl de accountant zijn handen waste. En de kas klopte natuurlijk! Zwarte effecten werden onderge bracht in de Sypestein-stichting, waarvan V voorzitter was, in de hoop, dat ze de sluis van de registra tie en blokkering zouden kunnen passeren. Toen door de effectenregistratie werd ontdekt, dat van de zijde van de Oudewaterse bank stukken wer den gemeld, die van duistere oor sprong waren is de zaak aan het rol len gekomen, met het gevolg, dat be gin Januari de directeur werd gear resteerd. ZWARTE TOELAGEN. De zitting, die werd gepresideerd door mr. F. P. E. Bloemarts, begon met de behandeling van de zaken te- Aetherklanken DONDERDAG. HILVERSUM I 402 M. 7.00 KRO. 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Morgengebed en liturgische kalender. '7.30 Sluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Voor de huisvrouw 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram. 9.40 Schoolradio. 10.00 Gram. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Gemengd koor en soliste. 11.00 Gram. 11.45 Schoolra dio. 12.00 Angelus. 12.03 Metropole orkest. 12.3012.33 Land- en tuin- bouwmededeüngen. 12.55 Zonnewij zer 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Zang en piano. 13.45 Instrumentaal septet. 14.00 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.30 Vocaal «ensemble. 15.45 Bijbellezing. 16.30 Sluiting. 18.00 Voor de jeugd. 18.30 Land- en tuinbouwmedeFelingen. 18.45 Gram. 19.00 Nieuws en weer- ber. 19.15 „Levensvragen van aller lei aard." 19.30 „In dienst van het vaderland," causerie. 19.40 Radio krant. 20.00 l^ieuws. 20.05 Radio schaakwedstrijd NoorwegenNe derland. 20.06 Gevarieerd program ma. 22.00 Gram 22.15 Buitenlands overzicht. 22.35 Psalmzang. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Wereldschaaktournooi. 23.20 24.00 Gram. HILVERSUM II 298 M. 7.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnas tiek. 7.30 Sluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Morgenwijding. 9.25 Gram. 10.30 „De antwoordman." 10.45 Gram. 10.50 Voor de kinderen. 11.00 Gram. 11.45 „De mooiste jaren van ons le ven," causerie. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinlbouwmededelingen. 12.33 Pianospel. 13.00 Nieuws. 13.15 AVRO-allerlei. 13.20 Dansohkest. 13.45 „U kunt het geloven of niet." 13.50 Accordeonspel. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Cello en piano. 15.00 ..Speelgoed," causerie. 15.10 Voor de zieken. 16.00 Gram. 16.30 Sluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 Sport. 18.30 Or gel en alt. 19.00 „Gesprek met do brandweerman." 19.10 Orkestconcert 19.45 Maandoverzidht Nederlandse luchtmacht. 20.00 Nieuws. 20.05 Ra dio schaakwedstrijd NoorwegenNe derland. 20.06 Actualiteiten. 20.14 AVRO-allerlei. 20.20 Radio Philhar- monisch Orkest en soliste. 21.30 „Anthonie van Leeuwenhoek," hoor spel. 22.20 „Let op de bel." 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactualiteiten. '024.00 Gram. gen de 45-jarige J. E. uit Gouda; de 38-jarige N. A.; de 35-jarige G. A. de J., die allen hebben behoord tot het personeel van de Oudewaterse Bank en de 44-jarige Vera H. v. d. V., ex-adjunct-directrice bij de bank, wie allen valsheid in geschrifte was tenlaste gelegd. Na 1946 ontvingen de bedienden boven hun gewone salaris nog toela gen in „zwart geld", van ongeveer tweehonderd gulden per maand. Voor de adjunct-directrice werd bo vendien nog een gecamoufleerde re kening geopend van ongeveer 17.000 gulden. De verdachten bekenden. De Offi cier van Justitie, mr. Grasso, hield rekening met het feit dat verdachten in opdracht hadden gewerkt en van hun jeugd bij de bank werkzaam waren geweest. Hij vroeg voor de eerste drie verdachten respectieve lijk: acht, zes en zes maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Tegen de ad junct-directrice eiste de officier vier maanden gevangenisstraf, met aftrek van vier maanden voorarrest. In de middagzitting werd begonnen met de behandeling van de zaak te gen V. De voorlezing van de dag vaarding ram ruim een kwartier in beslag. Er waren veertien getuigen gedagvaard, waaronder enige gedu peerden; de bedienden, die reeds hadden terecht gestaan, alsmede een aantal deskundigen. De verdachte gaf weinig positieve antwoorden op de hem door de pre sident gestelde vragen, zodat telkens de overtuigingsstukken uit het dos sier ter tafel kwamen, waarbij ook enkele valse balansen. De behande ling nam zeer veel tijd in beslag. Vandaag zal de officier zijn requi sitoir houden en komen de raads lieden aan het woord. De, 30-jarige PTT-ambtenaar W. G. D., te Markelo heeft zich vergre pen aan een aangetekende brief, die hij onder zijn beheer had. Hij maak te deze los en haalde er een biljet van duizend gulden iflt. De fraude werd ontdekt en gistermiddag had D. zich voor de Almelose Rechtbank te verantwoorden. Hij legde een vol ledige bekentenis af. De eis luidde een jaar en drie maanden gevange nisstraf en teruggave van f 1000. De kom van Gorredijk Vloog straaljager te laag Sergeant-majoor vlieger P. van O. uit Amsterdam deed op 26 April 1949 met een meteor-straaljager mee aan luchtmachtoefeningen van het vlieg veld Leeuwarden uit. Hij moest daarbij op een hoogte van pl minus 75 meter vliegen, maar is daar bene den gekomen. Doordat zijn straalja ger op tien a twintig meter hoogte boven het plaatsje Terwispel raasde, zou een gespan paarden op hol zijn geslagen, tengevolge waarvan de koetsier van de wagen viel en een wiel over zijn voeten kreeg Voorts zou hij op ongeveer veertig meter hoogte hebben gevlogen boven de bebouwde kom van Gorredijk, o.a. boven een gashouder. Het is, volgens verdachte en vol gens de getuige-deskundige J. L. Flinterman, destijds chef vliegdienst te Leeuwarden, mogelijk dat verd. op geringere dan de voorgeschreven hoogte is gekomen doordatdoor Leeuwarden zijn positie werd ge vraagd en hij even op een kaart moest kijken. Verd. zou boven de bebouwde kom van Gorredijk terecht zijn gekomen doordat hij ongeveer 2 Y km van de voorgeschreven route is afgeweken. Verd. zegt, niet te hebben gemerkt dat hij boven een bebouwde kom was. Volgens de getuige-deskundige heeft Gorredijk van de lucht uit geen duidelijk waarneembare bebouwde kom en was een koersafwijking van 2 km bij de snelheid van een straaljager niet overdreven groot. De advocaat-fiscaal, mr. Zaaijer, was echter van mening dat men bij het op de kaart kijken e. d. dient te zorgen niet op te geringe hoogte te zijn en requireerde een boete van f 25 of tien dagen hechtenis. Het Hof zal over drie weken uit spraak doen. De Officier van Justitie bij de Ar rondissementsrechtbank te Alkmaar eiste tegen de 34-jarige administra teur-penningmeester van de Vee- en Vleeskeuringsdienst Barsingerhorn en omstreken, G. T. uit Schagen, een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek wegens verduistering van een bedrag van rond f 32.000. De controle in het bedrijf was niet best en een accountant, die geregeld de boeken controleerde, heeft van de malversaties niets gemerkt, totdat een gedupeerde kolenhandelaar, S., de zaak aan het rollen bracht. T. maakte het'geld op in zijn huishou den en maakte reizen naar het bui- Laatste vrijgezel te Roelofarendsveen In het hart van de heer C. Vesseur, die reeds heel wat branden geblust heeft, woedde de laatste tijd een vuur, dat zelfs door een brandweerman niet bedwongen kon worden. Tengevolge daarvan ging hij gistermorgen naar het raadhuis, waar hij door burgemeester J. M. H. L. Hoynck van Papen- drecht met mej. W. Loos in de echt wërd verbonden. De heer Vesseur was de laat ste vrijgezel van het vrijwillige brandweercorps te Alkemade, wat voor de collega's aanleiding was, om aan deze huwelijksvol trekking een bijzonder tintje te geven. Het bruidsppaar werd met de versierde autospuit van huis ge haald en naar het raadhuis gere den, tijdens welke tocht de al- armsjrene in volle werking was gesteld. Door een haag van brandweerlieden betrad het bruidspaar het gemeentehuis. Natuurlijk trok deze gebeur tenis veel belangstelling „Is er brand?", vroegen de mensen, toen de sirene zo te keer ging- „Een binnenbrandje!", zei een oude juffrouw „zoals we dat al lemaal op z'n tijd hebben. Ge lukkig!" 7. De poes springt van het dak! Ootje Teur draaide zich om en ging op zijn hurken zitten om een pen ceel te pakke en wat tubes verf. Hij rommelde wat in het schilderskistje en had er geen erg in. dat'er heel vreemde dingen gebeurden met zijn tekening. Het poesje, dat eerst na tuurlijk doodstil had gestaan, zoals een tekening betaamt, kwam plots in beweging en stond met een klein tenland, alwaar hij relaties zou heb ben, die hem in de sportjournalistiek, waarvoor hij veel voelde, zouden kunnen helpen. VOOR DE TUCHTRECHTER Gistermiddag hield de tuchtrech ter mr A. van Vuur in het kanton gerechtsgebouw zitting. Terecht stond o.a. de brandstoffen- handelaar L. W. v. d. M., uit Hille- gom. In het tijdvak Sept 1949Febï 1950 had hij anthraciet en cokes ver kocht en de prijzen in klassoorten verhoogd Verdachte had naar zijn zeggen de klanten het te veel bere kende terugbetaald, doch kon dit met geen bewijzqn staven. De tucht rechter veroordeelde hem tot een geldboete van 300.-. ST. CLEMENS RETRAITEHUIS NOORDWUKERHOUT. Retraites in de eerste helft van December: Vrijdag 14 genuwde he ren 9.50; Woensdag 69 Dec. heren L. T. B- 12.50; Zaterdag 9—12 Dec. gehuwde heren 9.50. ïlieuw-e uitqaiun sprongetje midden in net vertrek. „Miauw", zei het heel duidelijk, toen het achter Ootje Teur terecht kwam- Nu, je begrijpt, dat Ootje Teur daar van schrok, Hij draaide zijn hoofd zo snel om, dat het haast van zijn hals viel, en liet, toen hij het poesje zag staan, alles weer uit zijn handen rollen, wat hij zo juist ge pakt had. Hij was sprakeloos van schnk en verbazing, stond langzaam op en deed een paar passen achteruit, terv/ijl hij snakte naar adem. Toen klonken er voetstappen op de trap, waarop even later Baron Quaat re soluut binnen kwam stappen. „Wat moetende dat hier gedaan zijn?" mopperde hij luid. „Katten in mijn kasteel!?! Dat kan ik, Baron, zijn de, mijn goedkeuring niet aan toe stemmen!" „Op goed spoor", door Jan A. J. Temmink, Uitgave A. J. G. Strengholt, Amsterdam. De schrijver geeft in het boek een simpele beschrijving over het leven van een padvinder en zijn zusje, die padvindster is. Deze twee volgelin gen van Baden Powell beleven geen adembenemende avonturen en ver richten geen grootse daden, althans zo gevoelen ze het zelf niet. Zij trach ten beiden de verkennerswet zo goed mogelijk te beleven. De moeite, wel ke hun dit kost wordt op ongekun stelde wijze beschreven. Voor Ver kenners of toekomstige verkenners van 914 jaar- een passend boek voor Sint Nicolaas. Titus, de zoon van Rembrandt, door P. Joh. Zonruitei'. Uitgave Born N.V. Assen. Een buitengewoon aardig jongens boek, dat vele uitstekende kwalitei ten in zich verenigt. Het is altijd buitengewoon moeilijk een paedago- gisch goed boek te schrijven en toch de aandacht van de jeugd ook vast te houden Zonruiter heeft het op een merkwaardig goede wijze klaar gespeeld. Hij heeft de geschiedenis van Rembrandt beschreven tegen de achtergrond van diens eigen tijd; hij heeft de grote schilder geschetst en liefde weten aan te kweken voor zijn beroemde doeken. En toch is het een echt jongensboek gebleven, daar al les is bekeken vanuit de gezichtshoek van RembïaiV.ts zoon Titus. Het verhaal is verlucht met pentekenin gen van J. P. v. d. Zee en voorzien van een 7-tal reproducties van Rem- brandts meest beroemde meester werken. „De Avonturen van Flip en Flap" Van „Douwe Egberts" ontvingen wij het keurig verzorgde boekje „De avonturen van Flip en Flap". Een alleraardigst gegeven door de bekende schrijver Han Hoekstra, verlucht met tal van kleurige teke ningen van Joop Geesink. De-teke ningen worden tegen inzending van de daarvoor benodigde punten ver krijgbaar gesteld. Een aardig ver haal en tot de jeugd sprekende plaatjes. Het zal voor de kinder- boekenkast een aanwinst zijn. Het boekje is verkrijgbaar bij de ver schillende winkeliers tegen de prijs van 90 cent. Gebruik Uw claxon niet als ellebogen Om U door het verkeer heen te wringen. Reshevsky heeft een buitengewo ne prestatie geleverd door in de der de zitting zijn partij tegen Pirc nog remise te maken, ook al dient hierbij vermeld, dat Pirc een keer de beste voortzetting miste. Reshevsky ver zuimde niet de hem geboden kans te grijpen. Hiermede blijft de Ameri kaan behoren tot de -deelnemers, die nog geen partij verloren hebben, ter wijl hij tevens, direct achter Najdorf, gelijke tred met Stahlberg blijft hou den. Bij de hervatting van zijn partij had Donner tegen Foltys inderdaad kans op winst, maar nam deze niet waar en daarna probeerde hij het onmogelijke met het bekende gevolg. Klaarblijkelijk wilde Donner de deelnemers, die nog geen overwin ning behaald hebben, daarbij te hulp komen. Het programma van deze avond vermeldde geen zware mees- terpartijen, maar toch wel ontmoe tingen, waarin men grote spanning kon verwachten. Gudmundsson en Stahlberg speel den een Siciliaanse partij, waarin de IJslander het zijn grote tegenstander wel heel gemakkelijk maakte. Ver moedelijk was hij nog onder de in druk van de 's morgens tegen Pilnik Verloren partij, welke voor hem bij de hervatting op winst stond. Nu was hij na 21 zetten een stuk kwijt bij hopeloze stelling en vond het welletjes. Reshevsky en Trifunovic speelden een koninginnegambiet, waarin spoedig de bekende paden werden verlaten Reeds na 16 zetten stelde de Zuid Slaviër remise voor, waarop de Amerikaan toen niet inging, maar twee zetten later vroeg Reshevsky of hij zijn aanbod nog handhaafde. Al dus een vroegtijdige vrede. De strijdlust was bij sommige meesters deze avond maar matig. In de partij van ScheltingaO'Kelly, een Nimzo-Indische met 4. dc2 werd na 18 zetten ook al tot verdeling van het punt besloten, Donner had tegen Rossolimo in een Catalaanse opening een goede stelling opgebouwd en hij liep rond met een gezicht van: remise heo ik in elk geval in mijn zak! Helaas pa reerde hij een verkeerde combinatie van de Fransman op onjuiste wijze (bij juiste parade had hij een stuk voor twee pionnen gekregen) en kon na de 23ste zet de vlag strijken. Golombek en Tartakower speelden een orthodox koninginnegambiet. De doctor schijnt te zijn teruggekeerd van zijn oud-Indisch, maar blijft eigen wegen bewandelen. In het middenspel beheerste de Brit wat meer terrein, maar het was niet dui delijk hoe hij daarvan profijt zou trekken. Na 33 zetten werd op voor stel van Tartakower tot verdeling van het punt besloten. In de partij GligoricPilnik, een konings-Indische zag het er bij de 18de zet naar uit, of wit op slag ging winnen. De Argentijn hield echter het hoofd koel, kwam er met verlies van de kwaliteit af en hield tegen- kansen. Ten slotte dwong hij Gligo ric de kwaliteit terug te geven en de partij werd onderbroken in een stelling met wit raadsheer plus 3 pionnen en zwart paard plus twee pionnen. In de partij SzabadosPirc, een konings-Indische veroverde Pirc in het middenspel een pion en later breidde hij dit voordeel tot winst uit bij de 43ste zet. KottnauerEuwe, een orthodox koninginnegambiet, leverden een fraaie positiestrijd. Lange tijd hield Kottnauer de balans in evenwicht, maar een finesse van onze kampioen bracht hem bij de 33ste zet in ver- liesstelling. Kramer hield lange tijd stand te gen de geweldige Najdorf, totdat hij de kwaliteit moest geven. Ook daar na leek zijn kans op behoud niet ge heel uitgesloten, maar bij de 38ste zet overschreed hij de tijd. V. d. BergFoltys was een ortho dox koninginnegambiet, waarin de Nederlander een tikje voordeel had, echter niet voldoende voor winst. Remise na 28 zetten. Van ScheltingaO'Kelly yYz (18zetten); ReshevskyTrifunovic YtYz (18 zetten); Gudmundsson Stahlberg 01 (22 zetten); Szabados Pirc 01 (43 zetten); Gligoric Pilnik afg.; GolembekTartakower V»Vz (33 zetten); NajdorfKramer 10 (30 zetten); DonnerRossolimo 01 (23 zetten); v. d. BergFoltys YtVz (28 zetten); Kottnauer Euwe 01 (33 zetten). Afgebroken partijen: 11e ronde: ReshevskyPirc y2Yz', Gudmunds sonPilnik 01; 12e ronde: Foltys Donner 10. De partijen Pilnik Szabados en PircGudmundsson werden opnieuw af-gebroken. De stand luidt nu: 1. Najdorf 10M p.; 2. Stahlberg 9Y p.; 3. Reshevs ky 9 p.; 4. Euwe 2>Vz P-l 5. Gligoric 8 1 afg.; 6. Rossolimo 8 p.; 7. O'Kelly 7 p.; 8. Pirc 63^ 1 afg.; 9. Trifunovic, Tartakower 6 y p.; 11. Pilnik 6 2 afg.; 12. Gudmundsson 5 1 afg.; 13 Donner, van Scheltin ga, Foltys 5 p.; 16. v. d. Berg, Go lombek 4y2 p.; 18. Szabados 4+1 afg.; 19. Kottnauer, Kramer 4 pnt. SCHAATSENRIJDEN KEES BROEKMAN ZOU NOOR WORDEN. Te Valdalen wordt al volop getraind. Uit Valdalen (Noord-Zweden) meldt de verslaggever van het „Alg. Dgbld": Kees Broekman is verloofd met een meisje uit Hamar en zal zich waarschijnlijk daar gaan vestigen en de Noorse nationaliteit aanvragen, vertelde me zoeven Hjallis Andersen, die met Odd Lundberg en Sverre Farstad hier uit Noorwegen arriveer den. Johhny Cronshey zal naar Zwe den gaan en in Stockholm gaan wer ken en Pajor vertrekt naar Zwitser land, om als amateur de Zwitsers te gaan voorbereiden op het wereld kampioenschap, dat te Davos wordt gehouden. Ja, als men het allerlaatste nieuws wil weten over de topfiguren in de schaatswereld, moet men naar hier komen in het met sneeuw bedekte trainingscentrum. Schaatsenrij ders, mannelijke en vrouwelijke, van We nen tot Kiruna, aan de koude zijde van de Poolcirkel, zijn hier om een basis te leggen voor de successen in de komende wedstrijden. Zij zijn in een trainingskamp verenigd, dat on der leiding staat van Goesta Olander, de beroemde Zweedse sportleider, die zijn pupillen heeft ondergebracht in de fraaie, met een dik pak sneeuw bedekte huisjes, die rondom het ijzige, staalkleurige, bevroren meer liggen. En het begint al druk te wor den: de zojuist genoemde Noren, ver der Hedlund, Asplund, enkele Finnen en nog tal van anderen. Binnen enkele dagen worden Wim v. d. Voort, in wie de Zweden een toekomstige wereldkampioen zien, en Anton Huiskes verwacht. Wanneer Kees Broekman en Cronshey zullen komen, is nog niet bekend. Alleen van Werket en Ken Henry weet men nog niets. Men traint nog en noteert nog geen tijden Wazulek, zelf eenmaal een groot schaatsenrijder en vertegenwoordiger van Oostenrijk, traint op het'ogen blik de Zweedse ploeg, en hij heeft alle eer van zijn werk. Voorlopig blijft men nog hier. Mid den December vertrekken de Zwe den naar het Zuideii en zullen hier jongere Zweden komen oefenen on der leiding van de Noorse ex-wereld- kamioen Odd Lundberg. Ook de Noren zullen waarschijnlijk tot mid den December blijven, TAFELTENNIS. Veni Vidi VicL (Leidschendam). Het eerste damesteam had wei nig plezier van het uitstapje naar Delft. Het verloor daar met 91 van DHC 1. Het 2e damesteam versloeg Petro- lea 1 met 100 en het 3e dames team wilde niet achterblijven en versloeg Te Werve 2 met 8—2. Het le herenteam gaf Rustenburg 1 geen schijn van kans en won met 100, terwijl het 2e herenteam met 82 zegevierde over NKF 2. Het 3e herenteam ging eveneens op de goede weg voort en versloeg DVS 3 met 82, terwijl het 4e herenteam een steek moest laten vallen door met 91 van Steeds Hooger 5 te verliezen. Ook het 6e herenteam ging ten onder tegen HBS 3 met 10—0. Thans zijn de volgende wedstrij den vastgesteld: 2 December a. s. VW 2Detas 4 (heren); VW 3Jagers 3 (heren); VW 4—Jagers 5 (heren); VW 3 Match 1 (dames). Deze wedstrijden hebben plaats des middags 3 uur in de zaal Dui- vesteijnstraat (Damsigt). f. 7500 per minuut Jean Stock heeft Maandagavond van Ray „Sugar" Robinson in 5 minuten (1 ronde 2 minuten) door technisch k.o. verloren. Er waren 20.000 toeschouwers in het sportpaleis te Parijs en de ze brachten het sommetje van 180.000.op. Na aftrek van de belastingen enz. bleef 120.000.over. Van dit be drag heeft Robinson het suiker zoete sommetje van 36000 gul den ontvangen, dat wil zeggen voor elke minuut boksen 7500 gulden. Jean Stock kwam er „minder" goed af..Hij kreeg slechts 18000 gulden voor 4)4 'minuut boksen. De toegangsprijzen waren nog al hoog, de laagste rang kostte 5.per persoon, de hoogste 50.—. LUC VAN DAM SLAAT „WILDCAT" AMATO. Tijdens wedstrijden in de Dieren tuin te 's-Gravenhage heeft de Ne derlandse middengewicht kampioen Luc van Dam in een gevecht over 10 ronden op punten gewonnen van „Wildcat" Amato. ATHLETIEK. 15.83 METER BIJ HET HINKSTAP- SPRINGEN. De 21-jarige Braziliaanse neger Ferreira da Silva heeft tijdens wed strijden te Sao Paulo bij het hink- stapspringen een afstand bereikt van 15.83 meter, een uitzonderlijke prestatie. Het wereldrecord op dit nummer staat sedert de olympische spelen te Berlijn in 1936 op naam van de Japanner Tajima met een sprong van 16 meter. Ferreira da Sil va staat op de wereldranglijst van het hinkstapspringen nu op de 3e plaats. DAMMEN K.D.C. De Katwijkse Damclub K.D.C. speelde haar laatste competi tiewedstrijd tegen D.E.S. en won met 146 Van de acht gespeelde wed strijden won K.D.C. er zes en ver loor er slechts twee. De KD.C.-spe- ler Koelewijn aan bord 7 is ongesla gen gebleven en eindigde met de hoogste score van 13 punten, waar door hij de competitiebeker heeft ge wonnen. De uitslag K.D.C. I—D.E.S. I is. F. Spierenburg K.D.C.S. v. d. Meij 20; Jac FrekeG. Oosterga 11; H. KoelewijnJ. van Bemmelen 1-1; J. SchoneveldG. Oudshoorn 20; J. LavenA. Tempelman 11; A. BarnhoornG. Weggen 11; G. Koe lewijnW. H. Ju 11; G. Varkevis- serJ. Ratman 11; A. A. Vooys W. H Oudshoorn 20; J. van Elk S. H. Zitman 20. K.D.C. II speelde met 8 man tegen het sterke K.W.Z. en verloor met 3—17. BILJARTEN In de eerste klasse van de B. B. B. ontnam Excelsior (Lisse) het Noord- wijkse Flora een kostbaar punt door ook in de uitwedstrijd een draw te behalen. Luto bleef Flora op de voet volgen dood een daverende 80 over winning in P. Gijzenbrug. voleen door een daverende 80 over- deriaag van Flora 2 tegen VIOS 2 in de 2de klasse. De uitslagen waren: le klasse: P. Gijzenbrug IVIOS I 44; Flyora 1 NoordwijkExcelsior 1 44; Concordia 1.Luto 1 06. 2de klasse: P. Gijzenbrug 2Luto 2 26; VIOS 2Flora 2 Noordwijk 8—0. 3de klasse: Concordia 2Flora 3 Noordwijk 26; P. Gijzenbrug 3 Vios 3 53. 4de klasse P. Gijzenbrug 4De Kaag 1 4—4; VIOS 4—De Kaag 1 3—5. 5de klasse: De Engel 2LUTO 5 2—6; VIOS 6—VIOS 5 2—6 De Oude Fost. De stand om het clubkampioenschap van de Biljartver. „De Oude Post" te Sassenheim luidt: P. Koek 24; Jac. Karremans 2—4; W. Ploeg 2—4; P. Alleblas 3—4; J. Geenjaar 34; H. de Zwart 3—4; Joh. Wolvers 34; Jac. Koning 3—4; W. Preenen 34: J. van Reisen 22; R. Haver 32; Nic. van Diest 32; Ant. Hoogervorst 20; A. v. d. Voorn 20; H. Hüsken 30, Chr. Homan 40

Leidse Courant | 1950 | | pagina 6