A. C. Paardekooper t Frans kabinet neemt ontslag WOENSDAG 29 NOVEMBER 1950 DE LEIDSE CUURAN I De eerste steenlegging van de kerk Maria Presentatie te Roelofarends- veen. Pastoor Ligthart leest de oor konde voor, die zal worden ingemet seld onder de eerste steen. Verder van links naar rechts frater van Har- teveld O.F.M., mgr. Ammerlaan, vi caris-generaal van het bisdom Haar lem en kap. Berkhout, (Foto van dei* Horst) ZOETERWOUDE Na een ziekte van slechts enkele weken is hedenmorgen in het St. Elisabeth-ziekenhuis te Leiden over leden de heer A. C. Paardekooper. Een voorbeeldige huisvader, een hoogst verdienstelijke burger van Zoeterwoude en een zeer bekwame organisator op landbouwgebied, een persoon, waarin nog de grootste ver- v/achtingen konden worden gesteld, is midden in zijn werk door God op geroepen. God had deze man goede eigen schappen gegeven en grote talenten, die niet in den grond begraven maar dienstbaar gemaakt zijn aan elk goed doel. De overledene heeft met de hem geschonken gaven van hart en geest gewoekerd, want na alleen lager on derwijs te hebben genoten, wist hij door zelfontwikkeling deze gaven tot volle ontplooiing te brengen. Reeds op jeugdige leeftijd openbaarde zich zijn organisato rische kracht en reorganiseerde hij de verouderde „Jonge Garde" tot de Alg. Propagandaclub „St. Paulus". Hij wist de jongeren van zijn tijd te begeesteren tot grote acties. Al werkende, schoolde hij zichzelf tot politiek leiderschap. Achtereen volgens werd hij bestuurslid van de. Katholieke Staatspartij, lid van de gemeenteraad, voorzitter van de R.K. raadsfractie en bestuurslid van de R. K. Kamer-Centrale. Vooral de politieke periode van dit verdienstelijke leven kenmerkte zich door principiële standvastigheid, ge paard aan grote ijver voor zijn par tij en de gemeentebelangen. In de crisisjaren nam hij zijn taak zeer ernstig op en zeer prijzenswaar dig volbracht hij de oprichting van het Burgerlijk Armbestuur als voor zitter, welke functie hij na zijn raads lid periode 19311941 nog bleef vol brengen tot 1948. Bij de oprichting van de Patro naatscommissie in 1920 werkte hij in het dagelijks bestuur als secretaris en werd zo mede-stichter van het pa rochiehuis; het jeugdwerk in zijn ver schillende vormen bleefhij volhou den tot zijn functie van voorz van de financieeïe commissie in de par. H. Kruisverheffing. Toen hij toetrad als lid van de land bouworganisatie werd de heer Paar dekooper al spoedig bestuurslid. La ter werd hij voorz. van de R.K. Boe renbond en daarna voorzitter van de L.T.B. afd. Zoeterwoude. In deze functie vooral toonde hij grote kennis van de regeringsmaat regelen, saneringen enz. en was zijn voorzitterschap een grote steun voor de boerenstand in deze zware tijd. Het was in die jaren, dat ook de zwa re taak van het tot stand brengen van landelijke arbeidsovereenkoms ten (en het beslechten van geschil len) op zijn schouders werd gelegd. Een zeer grote verdienste van hem was de oprichting van de Bedrijfs vereniging „Rijnstreek West" met de daaruit voortgekomen bedrijfsvoor lichting, de stichting „Vita Nova" enz. waarvan hem ook de voorzittersfunc tie in handen werden gelegd In de C. M. C. (aanvankelijk opge zet als Crisis Melk Centrale en later als Coöp. Melk Centrale) was hij van de oprichting af een krachtige figuur en kort geleden nam hij zit ting in het Hoofdbestuur. Jarenlang heeft hij zitting gehad in het hoofd bestuur van de L.TB. en de afdeling Veehouders en als zodanig ook in de Stichting van den Landbouw. De plaatselijke Fok en Controle- vereniging „Zoeterwouds Glorie" is onder zijn voorzitterschap tot hoge bloei gekomen. Uit deze, nog zeer onvolledige be schrijving van zijn levenstaak, spreekt ongekende werkkracht en or ganisatietalent. De laatste dagen voor zijn ziekte heeft de thans overledene nog tot in de kleinste bijzonderheden het jaar lijks Oogstdankfeest voorbereid. Dit laatste werk bleef onvoltooid liggen en de enige klacht op zijn ziekbed was:" mijn werk is nog niet af.... Deze stoere werker heeft zijn oogst- dankdag niet mogen beleven en de volle oogst, als loon voor zijn wer ken voor de mensen, niet op aarde mogen genieten. Nu zullen de boe ren en boerinnen alvorens God te danken voor de overvloedige oogst van jaar den V?'Ter bid den, deze werker voor zijn gezin, voor het v.eizijn vu.i Zcc._a ..ouen voor al voor de boerenstand de volle vrucht te laten oogsten in de hemel. Moge God zijn weduwe, zijn kinde ren, zijn vrienden, stand- en vakge noten troost en kracht geven, om naar het voorbeeld van deze vader en leider voort te leven en te wer ken aan alles, waarvoor hij zich ia zijn leven zo trouw heeft ingezet. Personalia. Mej. J. A. M. Smeets slaagde aan de Universiteit te Leiden voor 't doctoraal-examen Geneeskunde. Sint Jansfanfare. De Sint Jans fanfare mag zich in de laatste tijd in een grote vooruitgang verheugen. Door een voordelige gelegenheid is de instrumentatie veel verbeterd, het ledental gaat vooruit en vele leerlingen beoefenen de muziek en zijn de goede hoop voor de toe komst. De muzikale vorderingen zijn ook zeer bevredigend, zodat de ka pelmeester de heer B H van Veen op Zaterdag 2 December te 15.35 een concert zal dirigeren. Uitgevoerd worden; 1. Hosanna (processiemars), 2 Gouden Bruiloft (Suite), 3. Am Frühlingsmorgen, wals, 4. Jubel- klange, mars. De vereniging heeft een renteloze lening met aandelen uitgeschreven voor delging van de schuld voor de aankoop van nieuwe instrumenten. ALPHEN AAN DEN RIJN Begroting 1951 tekort van t 167.000 De ontvangsten geraamd cp 2.672.262,45 gulden. De uitgaven op 2.839.262,43 gulden. „Avifauna" zorgt voor meevaller van rond 75.000, Sociale zaken voor tegenvaller van 184.000,Utiliteitsbedrijven geven een tekort aan van 47.000, Was de begroting van de ge meente Alphen aan den Rijn voor het jaar 1950 na vele jaren van te korten sluitend, de nieuwe begro ting voor 1951 toont, opnieuw een tekort en wel van 267.000,Voor het grootste deel wordt dit tekort veroorzaakt door de uitgaven voor sociale doeleinden. De inkomsten van Sociale Zaken zijn begroot op 118.000, en de uitgaven op 302.000,—. Zorgde het internationaal Vogel park „Avifauna"' in 1950 voor een belangrijke meevaller op de post vermakelijkheidsbelasting van ronid 60.000,(voor 1951 begroot on 75.000,enerzijds, anderzijds maakt dit park grotere uitgaven noodzakelijk voor de dienst van openbare werken. 1951 vermeldt deze dienst f 364.000,In direct verband met „Avifauna" staan ook de meerdere uitgaven voor ooen- bare veiligheid ad. 13.000, (voor 1950 begroot op 34.000, voor 1951 op 47.000, De post „algemeen beheer" werd voor 1950 begroot op f 222.000.en voor 1951 geraamd op f 267.000. Voor onderhoud straten, pleinen, rijwiel- en voetpaden werd op de begroting van 1950 geplaatst een be drag van 90.000,voor 1951 113.000,—. De utiliteitsbedrijven bieden op nieuw geen perspectieven. De ge raamde winst van de electriciteits- bedrijven voor 1950 ad f 60.000, wordt voor 1951 teruggebracht tot 44.000,die van het waterlei dingsbedrijf van f 22.000,— tot f 20.000,terwijl het verlies van het gasbedrijf (voor 1950 geraamd op 13.000,voor 1951 op 42.000 wordt geraamd, alzo een achteruit gang van Z 47.000, Ook voor het onderwijs zijn gro tere bedragen op de begroting ver meld. Het Nijverheidsonderwijs zal aan vermoedelijke' baten f 55.000, opbrengen, terwijl de uitgaven voor 1951 begroot worden op 107.000, Aan belastingen worden de ont vangsten voor 1951 geraamd op 1.124.422,70,De nieuwe begro ting zal na alle waarschijnlijkheid kort na Nieuwjaar in behandeling worden genomen. HAZERSWOUDE Mico-week. Ruim veertig za kendeden nemen dit jaar deel aan de Mico-week. In de fraaie étalages is een keur van St. Nicolaas cadeaux uitgesteld. Vanavond zal de burge meester de Mico-week openen. E>- zijn verschillende attracties,, waarbij men mooie geschenken kan winnen. KOUDEKERK Opening Winkelweek. In de raadzaal van Koudekerk werd de jaarlijkse winkelweek door de bur gemeester geopend. De voorzitter der commissie, de heer C. Cok, sprak een kort wel komstwoord, in het bijzonder tot de burgemeesters Verheul en Den Hol lander en de wethouders. Burge meester Verheul voerde vervolgens het woord, waarbij hij de hoop uit sprak, dat deze winkelweek zou sla-, gen. In een treffend beeld vergeleek burge meester den Hollander de raadzaal bij de kajuit van een vlag- geschip, waar de kapitein en stuur lieden der andere schepen i.e. de zelfstandige winkeliers bijeen ko men om krijgsraad te houden. Nog verschillende sprekers voex-den hier na het woord. Zij spraken allen de beste wdensen voor de winkelweek uit. LEIDERDORP GEMEENTE TEERT OP RESERVE Slechts ten koste van ƒ20.000. van de reserve hebben B. en W. van Leiderdorp kans gezien de be groting voor 1951 sluitend te ma ken. Indien in 1951 nog grote wer ken zullen moeten worden uitge voerd, zo schrijven B. en W. in hun toelichting aan de Raad, dan zal een groot deel der kosten niet meer door de gemeente gedragen kunnen worden doch zal een bijzondere uit kering uit het gemeentefonds on misbaar zijn. B- en W. hebben hierbij op het oog de verbetering van de Van der Valk Boumanweg met de zich daar in bevinderfÖe kunstwerken, de in verband daarmede noodzakelijke vernieuwing van het waterleiding buizennet en de gedeeltelijke uit voering van het centrale riolerings plan en de voorzieningen aan de Leiderdorpse brug. Het begrotingsbeeld geeft ten op zichte van 1950 een stijging van het tekort te zien van 972,27 dat is becijferd op ƒ5841,78. Wat de woningbouw betreft staan B. en W. op het standpunt dat het particulier initiatief voorrang moet hebben. Zij zijn echter van mening dat gezien het teleurstellend resul taat van het particulier initiatief in de laatste jaren, ook de gemeente in dit opzicht" een taak heeft. NIEUWKOOP Winkelweek. Evenais vorig jaar organiseert de plaatselijke midden stand een winkelweek van 28 Nov. tot en met 5 December 1950. Aan deze actie zijn voor het kopend pu bliek aardige attracties verbonden. Bij aankoop van 50 cent verstrekken de deelnemers formuliertjes, waarop men in kan vullen op welke tijd een verzegeld horloge is blijven stil staan. Elke dag worden er waarde volle prijzen uitgeloofd. Geboren: Nicolaas B. z. van J. A. Cornelissen en A. Zaal, Johanna A. M. d. van J. A. Vianen en M. H. Janmaat. OUDE-WETERING Vergadering IJsclub. Onder voorzitterschap van de heer P. Ver del kwam de ijsvereniging in café Meerzicht in alg. vergadering bij een. De opkomst was gering. De oud-voorzitter J. de Jong werd om zijn verdiensten tot ere-voorzitter benoemd, terwijl men de heer P. Verdel tot voorzitter koos. Besloten werd in Januari 1951 een feestavond te houden met als attractie de film van Sonja Henie .Voorts werd beslo ten enkele leden in Aalsmeer te la ten trainen. De kosten hiervan zul- OPMARS IN TIBET STOPGEZET. Volgens de „Times of India" heb ben de communistische Chinese strijdkrachten hun opmars in Tibet in alle sectoren stopgezet in afwach ting van een regeling door onderhan delingen. De Tibetaanse regering zou momenteel onder leiding van de 16-jarige Dalai Lama in Lhasa met gezanten uit Peking besprekingen voeren. len gedeeltelijk uit de plaatselijke kas betaald worden. Zij zullen wel licht met succes aan de nationale wedstrijden, welke aldaar zullen worden gehouden, kunnen deelne men. Tot slot vestigde de voox'zitter nog de aandacht op de molen en merentochten, waarvan de start plaatsen o. a. in Oude Wetering zijn, doch waaraan de gemeentenaren sporadisch meedoen. Na afloop van de vergadering bleef men nog gezel lig bijeen. De afwezigheid van Reddingshaak of -lijn Kan de dood van uw mede mensen zijn. Leidse Reddingsbrigade Een communistische manoeuvre PRESIDENT AUiRIOL weigerde gisteravond het ontslag van de Franse regering te aanvaarden, dat hem door premier Pléven was aan geboden, nadat vijf socialistische ministers zich uit het kabinet hadden teruggetrokken, omdat de Nationale Vergadering zidh met 235 tegen 203 stemmen (bij 37 onthoudingen) had uitgesproken vóór een commu nistische motie mét beschuldigingen aan het adres van de minister van Defensie, Jules Moch. Deze motie die om aangeno men te worden een absolute meer derheid van 286 sternen had moeten verkrijgen eist de berechting van Moch door het Hooggerechtshof „wegens misdrijven, gepleegd bij de uitoefening van zijn functie als minister van Binnenlandse Zaken," in verband met „de zaak der gene raals." De meerderheid, die de motie bij de geheime stemming kreeg, wees er op dat de Nationale Vergadering minister Moch niet al te best gezind is, zodat deze zijn ontslag indiende. Men verwacht, dat Pléven de groot ste moeite zal hebben om de vijf ministers over te halen, hun ont slag in te trekken. Vandaag komt de ministerraad onder voorzitterschap van Auriol bijeen om te beraadslagen over de mogelijkheid van het stellen van de vertrouwenskwestie in de Nationale Vergadering, waardoor de president hoopt de val van het kabinet te voorkomen DE ZAAK DER GENERAALS. De „zaak der generaals" komt in het kort hierop neer, dat twee hoge Franse officieren er verantwoorde lijk voor zijn, dat een deel van een hoogst geheim rapport in bezit kwam van zekere Roger Peyré die daarop naar Z. Amerika vluchtte. Korte tijd later bleek het rapport in handen van de Vietminh-opstande- lingen in Indo-China te zijn. Na on derzoek had een parlementaire com missie heftige critiek op de Franse contra spionnage, waardoor Moch destijds als minister van Binnen landse Zaken de hoogste verant woordelijkheid droeg. DE ATOOMENERGIE IN AMERIKA. e Amerikaanse commissie voor atoomenergie heeft een groot pro gram opgesteld voor de verhoging van de productie van atoombommen De kosten belopen ongeveer 1.250.000.000 dollar, In South Carolina is een uit gestrekt terrein gekozen voor de ont wikkeling van de waterstofbom. Mogelijk zal president Truma nog heden het Congres verzoeken om bij na 1.000.000.000 dollar voor de uit breiding der productie aan electrici- teit en atoomenergie in de Tennessee Valley. De voorzitter der commissie heeft verklaard, dat installaties gebouwd zouden worden, waarin zowel mate riaal voor da etoombom vervaardigd kan worden als ook het nodige voor het opwekken van stroom. PLéVEN STELT VERTROUWENS KWESTIE. De Franse ministerraad heeft Woensdagmorgen besloten, premier René Pléven te machtigen de ver trouwenskwestie te stellen. DR. K1ERS IN VRIJHEID GESTELD. Dr J. Kiers, die 5 April, tegelijk met sultan Ha mid en anderen werd gearresteerd, is Zondag in vrijheid gesteld, aldus vernam Aneta. Dr. Kiers, die zich in de gevangenis te Djogja bevond, is thans in Djakarta gearriveerd. Unie-conferentie gesloten Hedenmorgen om half tien werd de slotzitting van de ministers-con ferentie in het kader van de Neder lands-Indonesische Unie gehouden. Na ondertekening van de resulta ten van deze conferentie en rede voeringen van minister Roem en mi nister van Maarseveen werd de con- fei'entie gesloten. In de slotvergadering van de unie- conferentie Nedex'landIndonesië sprak de voorzitter, mr. J. H. van Maarseveen, o.m.: Het verheugt ons, dat wij de In donesische delegatie ook deelgenoot hebben kunnen maken van de pro blemen, waarvoor Nederland zich gesteld ziet. Een zeer moeilijk, onge twijfeld het moeilijkste probleem in de verhouding tussen onze beide vol ken zal op een conferentie, die de volgende week een aanvang neemt, besproken worden. Het zou aan de waardigheid van Nederland zowel als van Indonesië te kort doen, wan neer deze conferentie moest plaats hebben onder de druk van een open lijke of bedekte bedreiging. De Ne derlanders, die in Indonesië vertoe ven, mogen niet als gijzelaars be schouwd worden voor politieke of andere eisen, die Indonesië aan Ne- EERSTE BLAD - PAGINA 3 WEERSVERWACHTING (Geldig van Woensdagavond tot Donderdagavond. Opgemaakt te 10 uur) WISSELEND BEWOLKT. Wisselend bewolkt met aanvan kelijk enkele buien, hoofdzake lijk in de Noordelijke helft van het land. Krachtige en langs de kust af en toe harde wind tussen West en Noord-Wést. Iets kouder. derland wil stellen. Ook zij hebben het recht om te leven in een wereld, vrij van angst en terreur. Ik ben er van overtuigd, dat dit ook de opvat ting van de Indonesische regering is." Daarna sprak de vice-voorzitter, mr. Moh. Roem o.m.: Aan de kwestie van de Nedei'land- se ambtenaren in Indonesië zal steeds aandacht worden gewijd en de oplossing er van zal worden ge zocht in een richting, waarbij dat gene, dat Indonesië heden ten dage en in de toekomst inderdaad nodig heeft, wordt verzorgd en versterkt. Soms zal een dergelijke oplossing als een zware last worden gevoald door diegenen, wier positie nauw verband houdt met de oude toestand, die verdwijnen moet. Hierbij zullen de beide delegaties er echter naar streven zulke gevolgen voor betrok kenen zo goed mogelijk te ondervan gen. Ook aan de kwestie van de positie der Nederlandse ondernemingen en van het Nederlandse kapitaal in In donesië werd in deze conferentie bij zondere aandacht geschonken. Het standpunt van Indonesië in deze blijft zoals het is, namelijk, dat Indonesië buitenlandse krachten en buitenlands kapitaal nodig heeft, waarbij niet te kort wordt gedaan aan de ontwikkeling en de mogelijk heden, welke voor het eigen volk open staan in de thans gewijzigde omstandigheden en waarbij de ogen ook niet worden gesloten voor de on volmaaktheden, waarmee de Indone sische regering nog te worstelen heeft. De gedachtenwisseling heeft ook hier beter begrip gebracht voor eikaars standpunten en moeilijkhe den, zodat misverstanden uit de weg konden worden geruimd en beider aandacht gericht kan worden op ox- derlinge hulpverlening en het te boven komen van moeilijkheden en tekortkomingen, waarvoor de Indo nesische regering zich nog altijd ge steld ziet." MATROOS GESTIKT. Gisteravond tegen half elf werd doof een nachtwaker brand ontdekt in het bemanningslogies van de kust vaarder „Palma", liggende in de Mid denkous en toebehorende aan de N.V. Algemeen Vrachtkantoor te Rotter dam. Twee brandwachts, voorzien van zuurstofmaskers, stelden een onder zoek in en vonden onderaan de trap van het logies de 56-jarige ma troos L. Kleyweg uit de Atjehstraat in bewusteloze toestand aan. In het ziekenhuis Coolsingel bleek, dat de man reeds overleden was. MARKTBERICHTEN WOERDEN, 29 Nov. Kaas. Aan voer 164 partijen. Prijzen: le soort 2.17—2.22, 2e soort f 2 10—2.15 en extra 2.30 per kg. Handel matig. C. M. .KARREMANS A. KARREMANS— j j VAN VELDHUIZEN de dag te herdenken, i 9 dat zij voor 12jaar in het huwelijk zijn 5 verbonden; waarvoor 2 ter hunner intentie in 2 1 de kerk van Maria 2 Onbevlekte Ontvangen 6 J (Hartebrug) op dezelf- de dag om half tien 2 een H. Mis uit dank- 2 baarheid en om beter- i 2 schaD van Moeder, zal 2 worden opgedragen. s Dat God hen beiden nog z 2 lang moge sparen is de 2 wens van hun dankbare kinderen 7 2 Thea 2 Hans f 2 Ria Come j 1 Lidi 2 Peter i Leiden. 29 Nov. 1950. Oude Rijn 9. 9225 Heden is. nog geheel onverwacht van ons heengegaan, onze innig geliefde zorgzame Man en Vader, Behuwdzoon. Broeder. Behuwdbroe- der en Oom BARTHOLOMEUS VAN SCHOONDERWOERD DEN BEZEMER in de leeftijd van 48 i M. v. Schoonde'rwoerd den BezemerNieboer Richard en verdere familie. Leiden. 28 Nov. 1950. Dahliastraat 19a. De teraardebestelling zal olaats hebben Zater dag 2 Dec. a.s. om 12.30 uur op de begraafplaats ..Rhijnhof". 9245 Geen bezoek. 2" Nette Werkster biedt zich aan voor enkele da gen per week. Brieven onder letter B aan de agent J. van Steijn, Weipoort 9. Zoeterwoude. 9232 Heden overleed tot onze diepe droefheid, in het St. Elizabeth Zie kenhuis te Leiden, ge sterkt door de Genade middelen der H Kerk, en geheel overgegeven aan Gods H. Wil, na een geduldig gedragen lij den, mijn innig geliefde Echtgenoot en der kin deren zorgzame Vader ANTONIUS CORNELIS PAARDEKOOPER Lid van de H. Familie. Z'woude, 29 Nov. 1950. Noordbuurtseweg 34. M. M. Paardekooper Straathof Piet en verloofde Koos Rika Cor Jan Greet en verloofde Riet Antoon Theo Annie Adri De Plechtige Requiem mis zal worden opge dragen op Zatei'dag 2 December te 9.30 uur in de parochiekerk van de H. Kruisverheffing, waarna de begrafenis op het R. K. Kerkhof aan de Zuidbuurt te Zoeterwoude. Rozenkransbidden Woensdag-, Donderdag- -n Vrijdagavond om 8 uur aan ^uis. Tot ons groot leedwe zen geven wij kennis van het overlijden van onze geachte voorzit ter de Heer A. C. PAARDEKOOPER Zoeterwoude. 29 Nov. '50 Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de H.H Sacramenten der Ster venden. onze innig ge liefde Moeder, Behuwd - en Grootmoeder CECILIA ANNA KOUWENHOVEN Weduwe van ADRI ANUS VAN DER KROGT in de ouderdom van 78 jaren, Zoeterwoude: Wed. A. B. Buitendijk v. d. Krogt en kinderen P. F. M. v. d. Krogt J. M. v. d. Krogt Jac. C. v- >d. Krogt E, v. d. Krogt de Haan en kinderen Fr. M. v. d. Krogt en verloofde en Jantje v. Winden. Z'woude. 28 Nov. 1950. Weipoortseweg 46. De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden op Zaterdag 2 Dec. a.s. te 9 uur in de Pax-ochie- kerk van St- Joh. Ont hoofding. waarna de begrafenis op het R. K. kerkhof te Zoeterwoude De Rozenkrans zal ge- xeden worden op Woens dag-, Donderdag- en Vrijdagavond om 8 uxir aan het sterfhuis. 9237 SLAGERIJ Gevraagd een Flinke Jongen of Leerling DUINDAM, Hoge Rijndijk 32 2" Metalen Auto-hoorn 15 ct. Mooie vernikkelde uit- voering; 2 tonig. Alleen met inlevering van deze adver tentie. Zolang de voorraad strekt. I V. A. Haarlem merstraat 48. Nova. Noord einde 43. Leiden. 497 Gouden Ringen Gouden Armbandén Gouden Colliers Gouden Hangers Gouden Kruisjes C. DE KEMP JUWELIER BOTERMARKT 12 PRIJSKAARTEN IEDERE DONDERDAG prijskaarten en prijsbil- iarten om carbonade erx boterletters, enz. enz. Café De Vriendschap, Miening 25 Zoeterwoude, 9243 JONGEMAN 23 jaar. middenstand, zag zich gaarne geplaatst in zuivelfabriek of iets der gelijks- Br. onder no. 9223 bureau van dit blad. Gebruikt nu onze balen lijn Turfstrooisel N.V. GEBR. BLONK's Graanhandel KORT GALGEWATER 12 Leiden Telef 25232 2 R- K. Meisje, 27 jaar, (middenstand) zoekt een leuke vriendin uit Leiden of omgeving om gezellig mee om te gaan. Br. on der no. 487 bureau van dit blad. TELEFOONTJES worden dagelijks geplaatst ter grootte van hoogstens 30 woorden (een woord maximum 12 letters). De prijs bedraagt 150. uitsluitend tegen contante betaling.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3