Katwijks zeehaven staat er vrij hopeloos voor Burgemeester klopt aan dovemans-oren K01EN Langdurig debat over f 5000 UIT DE RUGSTREEK Van Mandersloostr. 40 PONSIOEN ZOON Alphen aan den Rijn Voor practische St. Nicolaasgeschenken - Electr. en Gas-Apparaten ZATERDAG 25 NOVEMBER 1950 DE LEI USE COURANT EERST E BLAU - PAGINA 3 De raad van Katwijk kwam Vrij dagmiddag in openbare vergadering bijeen. Onder de ingekomen stukken was er een van de heer D. van Ries- sen waarin deze wegens hoge leef tijd ontslag vraagt als commissaris der gemeente-Spaarbank. B. en W. stellen vopr de heer D. v. Riessen eervol ontslag te verlenen. Ook is er een praeadvies op een adres van G. van den Eijkel, Kerkstraat 32, De heer v .d. Eijkel is eigenaar van het pand Kerkstraat 34, welk pand in slechte staat verkeert. Op her haalde aanmaningen van B. en W. om het pand bewoonbaar te maken heeft de heer v. d. E. niet gerea geerd. Na uitvoerige discussie. Het voorstel tot het toewijzen van bouwgrond aan een drietal personen voor vervulling van bestedingsplich ten, welke aangelegenheid in vorige vergadering ook al reeds besproken is, werd na enkele opmerkingen aan genomen. De ogenschijnlijk onschuldige vraag aan de voorzitter, hoe het staat met de plannen voor de Zeehaven, lokt een lange bespreking uit. De voorzitter vangt aan met te zeggen, dat hem heel weinig bekend is Te IJmuiden weten ze er schijnbaar meer van, althans op te maken uit een bericht in de IJmuider Courant. Maar het comité Zeehaven is weer een actie begonnen. Jammer is in ieder geval dat er bij de Redering weinig belangstelling blijkt te be staan voor de haven; we zouden kun nen zeggen dat de belangstelling er nihil is. In een desbetreffend rap port wordt met 3 of 4 regels over visserij gesproken. Spr. zegt er niet erg gerust onder te zijn. Door zeer fel te ageren tegen de verzilting van de boezem hebben velen, ook eigen plaatsgenoten, er geen goed aan ge daan. Het zal dus voor een groot ge deelte gaan om het boutbezwaar. In de kamer is over de visserii geen woord gezegd, wel over verzouting. De voorzitter zegt 4 dagen in de Tweede Kamer rondgelopen te heb ben, maar er was geen belangstel ling voor de visserij. Ze hadden ge woon geen tijd om over visserij te praten. Landbouw schijnt belangrij ker te zijn. B. en W. hebben ook de Minister niet kunnen overtuigen, hoewel visserij wat exoort betreft op de 4de plaats staat. Spr. zegt ern stig bezorgd te zijn. We kloppen aan dovemans deur! Aan de Kamerleden zijn bulletins gezonden „Katwijk in nood". B. en W. hebben een adres aan de regering gericht. We hopen nog. Maar vóór 1 Januari moet de beslissing er zijn anders is de hooo vervlogen. Dan gaan de plannen van Rijnland door. De heer Scherens zegt niet zó pes- imistische te zijn als de voorzitter. Is de toestand wel zó precair? De heer Dijksman wijst er op dat het vandaag juist een jaar geleden is dat een ovatie gebracht werd aan het gemeentebestuur bij het aange nomen plan „zeehaven". Zou het een „kraaienmars" geweest zijn. Ook spr. is niet hopeloos. Dan gaat de raad in commissairia- Ie vergadering voor behandeling van de begroting. Plannen. Op de begroting voor 1951 staan verschi lende plannen. Voor zover de omstandigheden dat zullen toelaten, zullen o.a. de navol gende werken worden verricht; bij de Stengelinstraat zullen meerdere werken wore'en uitgevoerd in ver band met bebouwingsvoorschriften en in verband daarmee wijziging van de trambaan daar ter p'aase. In de Louwestraat zal het wegdek ver straat worden en de trottoirs w. o het inboeten van de rijweg met nieu we klinkers. De kade van de wal- muur aan het P. H. Kanaal zal over een lengte van 93 m. vernieuwd wor den Verbetering van de Sandtlaan en de aanleg van een parale'weg; Grond zal aangekocht worden voor de uit breiding van de begraafplaats te Katwijk aan den Rijn. Afwerken van de nieuwe begraafplaats te Katwijk aan Zee. Aanleg van een sportvel dencomplex ten Zuiden van het Hos pitium. Doortrekking van de Meer burgkade. Verbetering van de situa tie op het kruispunt Adrianastraat Nieuwe Duinweg. Grondige verbete ring van het Kampeerterrein. Ver lening van het voetpad langs de bou levard. Aansluiting aan het electri- citeitsnet van het dorpsdeel „De Pan" langs de Warsenaarse weg. KATWIJK AAN DEN RIJN L- T. B. Onder leiding van voorz. F. C. Meijer vergaderde de L. T. B. in het parochiehuis. In zijn openings woord memoreerde de voorz. het be haalde succes op de culturele avond. Daarna deelde de voorz. mede, dat de aangevraagde dispensatie voor de 5 pet. loonsverhoging is afgewezen- De afgevaardigde naar de vergade ring der Vakgroep kwekers deed ver slag van deze vergadering, waarbij ook nog acties tegen de Katwijkse havenplannen besproken werden. Bij de behandeling van de agenda der vergadering van de Vakgroep Tuin ders werd besloten het voorstel Lan- gendijk, wat een procentsgewijze heffing voorstond, niet te steunen. Besloten werd op deze vergadering de aandacht te vestigen op de onbil lijkheid, schuilend in het feit dat bij het vaststellen van maximumprijzen consumptie-duinzandaardappelen worden gelijkgesteld met veenaard- appeien. Als afgevaardigden werden gekozen de heren F. C. Meijer en Chr. van Leeuwen De vraag kwam naar voren aangaande het al of niet terugbetalen van heffing op vroege aardappelen, waarvoor to;t nu« toe geen regeling schijnt getroffen te zijn. SASSENHEIM R.K. Metaalbewerkers. Gister avond vond in het K.SA-gebouw een propaganda-avond plaatst. De propaganda-film van de K.A.B., die een beeld geeft van de vele instel lingen tot nut van de arbeiders, werd gedraaid. Na deze film sprak bondsbestuurder v. cL Hulst, die aan spoorde om lid te worden van de or ganisatie. Na deze toespraak werd de hoofd film van deze avond vertoond: „De Hemelse Magiër", behandelend het ven van de pastoor van Ars. Geboren: Jacob E., z. van B van Leeuwen en N E. Wijntje; Margare- tha M. d. van H. W. Verdegaal en C. G M. Zwetsloot; Jacob E., z. van G. Wijntjes en W. A. van Nieuw koop; Franciscus G. C. ,z. van M. v. Breukelen en M. J Schouten. Ondertrouwd: Ph. T. Bakker 30 jaar en G. van der Mark, 25 jaar. Getrouwd: T. O verduin 39 jaar en A. G- Aangeenbrug 27 jaar; H. P. Zwetsloot, 26 jaar en C. M. van der Geest 23 jaar. VEILIG VERKEER. 't Verkeer passeert U veilig, want Uw rode achterlichtje brandt! GEMEENTERAAD VOORSCHOTEN Complex „Welgelegen' zal bouwrijp worden gemaakt voor alle doeleinden CREYGHTON Hooigr.46 Tel.20114 NOORD WIJKERHOUT Wel kleuterbureau. Ons bericht •er het voorlopig niet houden van het Kleuter-consultatiebureau is in tussen alweer achterhaald. Er behoeft gelukkig geen sprake te zijn van on derbreking in de werkzaamheid van deze door vele ouders zozeer ge waardeerde instelling. Het kleuter- consultatiebureau gaat gewoon door Aanstaande Dinsdag is er dus ge woon kleuterbureau in het wijkge- bouw en verder ook weer iedere 2de en 4de Dinsdag van de maand. K. A. V. De opkomst voor de eerste bijeenkomst van de K. A. V., die gisteren in „De Zwaan" werd ge houden, was verrassend groot. De voorz., mevr. v. d. Bosch, sprak een bijzonder woord van welkom tot de spreekster van deze avond. mevr. de Graaff uit Voorhout en deed enige mededelingen betreffende spaarkaar ten voor de bedevaart naar Heilo. In December zal er een filmvoorstel ling worden gegeven. Mevr. de Graaff zette in haar toe- spraak de betekenis van de arbeid en j de waarde van de arbeider uiteen. waarbij zij uitspraken van Z. H. de i Paus en de minister van O. K. en W. j citeerde. Vervolgens gaf spr. aan, hoe j de vrouwen tegenover de arbeid j moésten staan en hoe men de ar- j beidsvreugde kan vinden. Een har- j telijk applaus was de dank van de aanwezigen voor deze interessante rede. Bij een gezellig kopje koffie b'eef men nog enige tijd tesamen. Mej. van den Berg declameerde enige verzen. LISSE I Dodelijk onqeva! Vrijdagmiddag tussen 5 en 7 uur heeft zich in deze gemeente een ver- keersongeval voorgedaan met dode- j lijke afloop. De 16-jarige C. Bel, wonende te Lisse, wilde per rijwiel een andere wielrijder passeren. Bel kwam hierbij te vallen en pre cies terecht onder het achterwiel van een juist passerende truc met aan hangwagen. Dr. van Dijk, die spoedig aanwezig was kon slechts de dood constateren. Naar wij vernemen frt te de be stuurder geen schuld. Geestlijke hulp was op de plaats van het ongeval aanwezig. Personalia. Mej. V Tegelaar slaagde voor kousen-reparatrice. Geboren: Theodorus Wz. van P. J. Kerkvliet en J. C. Faas; Eliza beth J„ d. van G- Biesheuvel en W. Faas* '"heodorus A. C., z. van L. v. d. VN en J M. Ve'dhoven; Huber- ta J M„ d. van J J Reeuwijk en E. van Zonneveld; Teunis, z. van W. Kulk en L. Boogerd; Kornelit, d. van J. Eisenga en J. K. de Vries. Getrouwd: G. B. Roodenburg en M. J. Bogaert; C. Poort en H. A Hof- Ste Overleden: Theodorus van Steijn 7'8 jaar, wed. van M. Jelierse. missie, maar de pogingen om tot 'n ssing te komen zijn steeds mis lukt. Als tweede punt roerde de heer v. cL Hulstaan de verlichting nabij de spoorwegovergang van de Rijndijk De voorz. was van mening dat de verlichting aldaar van de spoorwegen is, maar spr. zeide toe dit te onderzoeken en dan maatre gelen te treffen. Mevr. RomeinOostveen sprak haar voldoening uit over de inrich ting en meubilering van de raad zaal, maar de verlichting achtte zij niet in overeenstemming met de zaal en beslist onvoldoende. De voorz. deelde mede, dat deze stem uit de raad hem uit het hart ge grepen was. Ook hij achtte de ver lichting onvoldoende en deed de toezegging op korte termijn met voorstellen te zullen komen. De heer Schrama deed het voor stel, om een proef te nemen met grotere lampen in de thans aanwe zige kronen. Toen van dit onderwerp was afge stapt vroeg de heer Buwalda de Pro vinciale Waterstaat te verzoeken, om het laatste gedeelte van de Leidse weg beter te bestraten. Op de vraag van de heer Buwalda me dedeling te doen, of een gezin met kinderen, dat in samenwoning leeft voorrang heeft bij de toewijzing van de nieuwe huizen, deelde de voorz. Groot, Rijndijk 228. De raad van Voorschoten kwam gisteravond in spoedeisende verga dering hijeen. De belangrijkste voor stellen betroffen het bouwrijp ma ken van het complex „Welgelegen" het terrein tussen de Prins Bern- hardlaan en de Kon. Julianalaan en de verkoop van 10.000 m2 indu strieterrein aan de Donkerlaan. Het bouwrijp maken van het com plex „Welgelegen" vordert een be drag van 64.500,voor de aanleg van kabels, buizen eet. De raad vo teerde dit bedrag z. h. st. Bij de behandeling van het voor stel betreffende de verkoop van 10.000 m2 industrieterrein aan de Donklaan, zeide de heer Schrama 't te betreuren, dat deze transactie de gemeente geld zou kosten. De ver koop zal geschieden tegen de prijs van 6,50 per m2 en onder voor waarde, dat de gemeente het dem pen van de sloot op het terrein en de kosten van het bestraten van de uitrit naar de Donklaan voor haar rekening neemt. Deze kosten bedra gen circa f 5000,Gelet op de kost prijs van f 6,50 per m2 is het duide lijk dat het hier sprake is van finan- tiëel nadeel. Weth. Dodeweerd, deel de mede, dat in het te verkopen per ceel ook een gedeelte grond van minder waarde is vervat en dit in de prijs is verdisconteerd. De voorz. achtte het van belang, dat er industrie, en dan behoorlijke industrie komt, want dat is voor de gemeente voordelig en het aanbod van het ogenblik mochten we niet laten gaan. De heer Schrama zeide niet te zullen tegen stemmen. Het voorstel werd daarna met algemene stem men aangenomen. Ook het voorstel van de verkoop van 2 percelen grond van de Oranjewijk aan de heer W. Jongedijk werd aangeno men. De heer Buwalda merkte ech ter op, dat in het contract geen clausule is opgenomen, waarin uit komt dat de bouwer verplicht is op de gekochte grond te gaan bouwen. De voorz. was van mening, dat het niet mogelijk is een dergelijke be paling in het contract op te nemen. Aangaande dit onderwerp onstpon zich een vrij uitvoerige discussie. De heer Schram was er fel op te gen, om een dergelijke bepaling in het contract op te nemen. De heer Viveen suggereerde deze kwestie toch wel even te bekijken. Toen de voorz. dit toegezegd had. kwam het vc-crstel onder de hamer en werd met alg. stemmen aanvaard. Met de heer W. A. Caron en de firma Gebr. A. en J. de Graaff, aller te Voorschoten, is de gemeente dooi grondruil en vergoeding tot overeen stemming gekomen om te komen tot de aanleg van een dienweg langs de Kon. Julianalaan en het verkrij gen van voldoende bouwdiepte langs een gedeelte van dez^ laan. Het voorstel van B. en W." betreffende deze grondruilingen werd aldus aan genomen. Rondvraag. In de rondvraag informeerde de heer v. d. Hulst naar de stand van zaken betreffende de wederopbouw- plannen van de Rijndijk. Spr. had n. 1. bij het doen van huisbezoek in verband met het doorlichten een toestand aangetroffen,, waarvoor hij zich als lid van de raad schaamde. Spr. stelde dan ook voor hierin spoedig wijziging en verbetering aan te brengen.. De voorz. deelde mede, dat de wederopbouwplannen zich in een vergevorderd stadium bevinden De architecten hebben reeds de opdracht een bestek klaar te maken. Een door de heer v. d. Hulst besproken geval is in behan deling B. en W. hebben destijds 'n onderzoek laten instellen en krach tens het ranport van de directeur v. Openbare Werken, is het pand niet beslist onbewoonbaar. De heer Lam- boo vond het vreemd, dat een der gelijk rapport gekomen is. Dit ge- val aldus de heer Lamboo is reeds de gestelde eisen voldoen. Dit alles lang een zorg van de woningcom- was vooraf niet bezien. mede, dat dit gebruikelijk is en dat dit in de regel geschiedt, maar de ze handelswijze kan men niet posi tief vastleggen. De heer Griffioen stelde tenslotte nog voor, om de maatregelen in zake de rattenbestrijding in overleg te ne men met de omliggende gemeenten De voorz. deelde mede, dat hiervoor een commissie bestaat en 't voorge stelde zal de leden ter kennis wor den gebracht. Medische Zondagsdienst. -- Gedu rende dit weekeind wordt de Zon dagsdienst waargenomen door dr. C. Kuypers, Leidseweg 51, Telef 520. Auto-ongelukken. Gisteren heb ben zich weer twee auto-ongelukken voorgedaan. Het eerste ongeluk ge schiedde op de Veurseweg ter hoog te van de fa. Eggink, om ongeveer 10.45 uur. Daar reden een Citroën en een jeep van de Kon. Marechaussee op elkaar. De bestuurder van de Ci troën, de heer J. S. uit Voorburg had niet tijdig genoeg voorrang verleend aan de jeep. De jeep verloor het lin kervoorwiel en de Citroën had een gebroken vooras, kapotte koplam pen en een gesneuveld spatboord. Ook bij het Haagsche Schouw op de Rijksweg had weer een aanrijding plaats. Daar reed een auto bestuurd door N. H. uit Katwijk aan Zee van achtere op de auto van dr. L H. L. uit Den Haag. De laatste wagen werd behoorlijk beschadigd. Prijsbeheerscommissie. De frac tie van de P. v. cL A. heeft zich in dertijd tot B. en W. gericht met het verzoek de prijzencommissie weder om actief te doen optreden, terwijl in overweging werd gegeven deze commissie met enkele leden uit te breiden opdat de gehele bevolking gemakkelijk contact met genoemde commissie zal kunnen opnemen. Naar aanleiding hiervan is de com missie thans uitgebreid tot 7 leden, die allen een verschillende wijk of geestesstroming vertegenwoordigen. De namen van de leden zijn' presi dente Mevr. Romijn-Oostveen Leid seweg 241, secretrais de heer J Fa- ber, Hyacinthstraat 1, Leden: Me vrouw A. L. Verhard-de Jong, Wil lem de Zwijgerlaan 13, Mevr E. G. van Gent-Zonneveld, Papelaan 7 en de heren C. v. d. Werf, Papelaan 80, F. D. Schilthuizen, Leidseweg 92c, J. van Santbrink. Papelaan 36 en A. de GEMEENTERAAD VOORHOUT gemeenteraad van Voorhout kwam gisteren in spoedeisende ver gadering bijeen om het verzoek van N.V. Standaardbouw te 'sGra- venhage, een bedrag van 5000, bijdrage in de kosten van het bouwrijp maken van de gronden ten. behoeve van de bouw van 56 woningen, te behandelen. De voorz., laat uitkomen, dat de door de gemeente gestelde eisen aan bet bouwrijp maken van de gronden wel wat aan de hoge kant waren, zodat de koper niet in staat is de volledige prijs te betalen. Hoe wel de gemeente bij haar eis blijft, wil zij toch 5000,beschikbaar stellen. Het lid v. d. Ploeg, vindt dit erg vreemd, omdat men toch tot een overeenkomst is gekomen. Alles was niet voldoende bekend, zegt de voorzitter, want de riole ring moet uitgebreider worden dan oorspronkelijk was bedoeld. Het lid Prins, wil weten, hoe men nu precies aan het bedrag van ƒ5000,komt, en of alleen de te genvallers voor de gemeente zijn en niet de meevallers. De voorz. zet de kwestie thans uitvoerig uiteen. Door N.V. Stan daard Mij. te Den Haag, is grond gekocht. Deze N.V. heeft de gron den weer verkocht aan een andere N.V., bouwrijp op te leveren. Er zouden daarop 56 woningen ge bouwd worden. Nu blijkt het een verlies te wor den, en heeft men het bouwrijp ma ken stop gezet. De N.V. wil nu voor ƒ50.000 garantie storten, en heeft voor de rest aan de gemeente ver zocht om een uitweg uit deze im passe. Nu wil de gemeente ƒ5000. voor haar rekening nemen. Dan blijft er nog een tekort van 3.430,- Dit wil de aannemer wel voor zijn rekening nemen. Het lid Nijssen opperde de ge dachte, dat de schadeuitkering aan Foreholte door koper, nu langs een omweg door de gemeente terug be taald wordt. De voorz. is het hier niet mee eens. Het lid v. d. Lans vindt het ook een heel vreemde zaak. De voorz. beklemtoont, dat er niets bijzonders in zit en noemt het een normaal verloop van zaken. Riolering en verlichting moeten aan WEERSVERWACHTING (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. Opgemaakt te 10 uur). PLAATSELIJK MIST. Plaatselijk mist vooral in de nanacht en ochtend, overigens zwaar bewolkt met hier en daar opklaringen en in de kustpro vincies nog enkele verspreid voorkomende buien. Matige tot zwakke wind hoofdzakelijk uit Westelijke richtingen. Weinig verandering in temperatuur. oen verstandig vrouw koopt uitsluitend gemltlnlseerde wol en wolgoedl Alle toelichtingen hebben het lid v. d. Ploeg niet kunnen bevredigen terwijl het lid Prins betwijfelt of bij afwijzing alles stopgezet zal worden Om1 een bedrag van 5000.zal men toch een karwei van tonnen niet zo maar stoppen. Weth. v. d. Nouland zet ook alles nog eens nader uiteen. Het gehele verschil zit hier in, dat op advies van de technische adviseur, er een dubbele riolering moet komen, met hst oog op verdere uitbreiding wat dan de gemeente zeker ten goede zal komen. Het lid v. d. Lans ziet de zaak zo. dat de N.V. Standaard gespeculeerd heeft met een stuk grond van de ge meente. Het pakte verkeerd uit, en de gemeente kan bijpassen. Staak de discussies nu maar, zegt het lid Jansze. Er wordt gestemd. Alleen het lid v. d. Ploeg kon zijn stem er niet aan geven. Weth v. d. Nouland feliciteerde de raad met het genomen besluit. De toekomst zal dit wel aantonen. BURGEMEESTER DE GRAAF OPENDE WINKELWEEK. In café Boerhaave werd onder gro te belangstelling door de Burgemees ter de Winkelweek geopend. De voorz. de heer M. Jansen, heette allen welkom, speciaal de Burgemees ter en de beide Wethouders. De drs C. N. de Graaff zette uiteen, dat een eerste vereiste is, dat men als middenstander niet al te individua listisch is. Een winkelweek is bijzon der geëigend, om de middenstanders bi.i elkaar te krijgen. Laat deze win kelweek voor de afzijdigen een sti mulans zyn zich ook bij U te scharen. Spr. hoopte, dat het succes van vo rig jaar zal worden overschreden. Wethouder Deutekom besprak op duidelijke wijze de noodzakelijke eenheid onder de middenstand. De heer Jansen dankte de sprekers en deelt nog mede, dat hij Zondag avond alle middenstanders in het Pa rochiehuis verwacht. Zondag 3 Dec. is er om half 7 een H. Mis, waarna ontbijt voor de heren in Café „De Bonte Koe". ZOETERMEER Zondagsdienst doktoren. A.s. Zondag zal Dr. Palte de dokters- dienst waarnemen en voor de wijk verpleging Zr. A. Rooy. WARMOND Onderscheiding Aan mej. A. M. van Noort, huishoudster bij notaris Romeijn, is het loffelijk getuigschrift wegens 25-jarige dienst uitgereikt door de Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Departe ment Leiden, benevens de verguld zilveren draagmedaille der Maat schappij. NOORDWIJK Geboren: Margaretha H., d. van N. L. Hoogervorst en J. J. van der Linden; Johanna, d. van J P. K. Barnhoorn en N. Admiraal; Jacoba, d. van S. Klinkenberg en J. Lind- hout; Paulus, z. van N. Barnhoorn en B. Postma; Simon S„ z. van J. G. van den Berg en W. M. Plug; Hu- bertus Th- M., z. van N. A. J. van Bohemen en van H A. van 't Hart; Jacoba W., d. van P. Riethoven en J. van Beelen. Getrouwd: H. C. Janson 26 jaar en W. C. M. Brouwer 25 jaar; A. A Rat- gers 35 jaar en G. A. van der Schalk 26 jaar; J. Plagman 22 jaar en F. M. Steenvoorden 20 jaar. Overleden: Elisabeth Maria Paar- dekooper 59 jaar e. v. J. C. M. Duin dam. ALPHEN AAN DEN RIJN Geboren: Pietemella C., d van D. de Rek en T. Anker; Pieter B„ z. van D. Byl en M. van der Pijl; Cornelis, z. van F. J. van Deuren en M. van Achtthoven; Brorda R„ d. van M. Eekma en J. G. Krooshof (wonende Zwammerdam) Huwelijken: A. P. J. M Jansen, 25 jaar en C. M. Th. Verkleij 26 jaar; P. E. J. Prins 46 jaar en A. Maas 50 jaar; C. van Eijk 24 jaar en W. Brune 23 jaar; P. A. van der Stoel 40 jaar en G. Wentink 20 jaar. Overleden: Hendrik Goudberg, 71 jaar. BOSKOOP Toneeluitvoering. Met het toneel stuk „Vlammende Wieken" gaf de toneelver. „De zwakke tot steun" haar eerste uitvoering in dit seizoen. De talrijke bezoekers hebben kun nen genieten van het zeer goede spel, waardoor het gegeven van het stuk zeer dicht bij de grens van de werke lijkheid werd gebracht. Het beste be wijs hiervoor was de ademloze stilte welke er tijdens het spel heerste. De regie was ditmaal in handen van W. Lensen uit Oudewater. NIEUWKOOP Geboren: Francisca, d. van P. G. Balvert en R. E. Blom; Martinus F. M., z. van J. Pieterse en M. G. Bergonje. Overleden: Johannes de Beer, 85 j. wed. van A. Alberts. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 24 Nov. Groente. Per 100 kg.: witte kool 4.305.40, rode kool 4.709 30, sav.kool 3.808.10 groene kool 5.209.90; boerenkool 6- 11, rapen 5.606.80. pref 8 11, kroten 4.406 80, kroten ge kookt 716, uien f 1.406.40, peen 5.7020.spruiten 1235, an dijvie 6.30—18, sla 712, druiven 3288, witlof 1043. spinazie 44 57 tomaten A 1456, per 100 stuks b'oemkool 833. salade f 3.10 7.90, knolselderie f 812 per 100 bos: radijs 2.703.selderie 3.30 —8 40, peen 821. KATWIJK a. d Rijn, 24 Nov. Groente. Waspeen A 13.5021.50, waspeen B 7.5013.25, rode kool 5 6.70; gele kool 4.506.20, groene kool 57.10, boerenkool 912, bloemkool 817, kroten 58.75, peterselie 6.80, bospeei 23.90; spruiten 1136, uien 37, witlof 31, winterpeen 4.206, andijvie 5.7017.40. INfRAPHIL BESTRAUNGSLAMP PHH.MMAVE SCHEERAPPARAAT

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3