Prof dr. Henri v. Rooyen sprak over «Katholieken en gewetensvrijheid« Commissaris der Koningin in de Leidse Schouwburg VRIJDAG 24 NOVEMBER 1950 DE LE >SE COURANT EERSTjP BLAD - PAGINA 2 VOOR DE KATH. LEIDSE STUDENTEN Tachtig nieuwe leden van R.K.S.V. „St. Augustinus" geïnaugureerd Hedenmiddag: om twee uur vond in het groot auditorium van de Leid- se Universiteit de plechtige inaugu ratie plaats van 80 nieuwe leden van de R.K. Studenten-vereniging „Sanc- tus Augustinus" te Leiden. De dag werd begonnen met-een Hoogmis, om kwart over negen opgedragen door de moderator, prof. dr Henri van Rooyen O.S.C. in de St. Lodewijks- kerk. Nadien werd in het Eigen Huis, Rapenburg 24. gemeenschappelijk ontbeten. Tijdens de inauguratie-plechtigheid hield prof. van Rooyen een redevoe ring over „De Katholieken en de ge wetens-vrijheid". Dit onderwerp achtte spr. op deze vergadering belangrijk voor het wel zijn van de gehele Leidse Civitas Academica, georganiseerd in de stich ting „Pro Civitate", die binnenkort het eerste lustrum viert. De Katholie ke Studenten-Gemeenschap heeft in de afgelopen jaren volledig achter de Civitas gestaan en verheugt zich over dit lustrum, maar is er van over tuigd, dat de Civitas slechts mogelijk is, wanneer de verschillende groepe ringen zich voortdurend bezinnen op het eigen wezen en de handhaving hiervan binnen de Civitas. Het stre ven naar grotere geestelijke eenheid mag niet leiden tot een vage geeste lijke grootste gemene deler. Het is duidelijk, dat de katholie ken een zuiver inzicht moeten heb ben in het grote goed van de gewe tensvrijheid, omdat de goede ver standhouding binnen Civitas daar in ernstige mate van afhangt. Ook de niet-katholieke leden van de Civitas hebben het recht ons standpunt in deze te kennen. Wat moet onder vrijheid van gewe ten worden verstaan? Anders gezegd: Erkennen de katholieken de vrijheid van overtuiging en erkennen zij, dat iedere mens recht op zijn overtuiging heeft? En. nader gepreciseerd: Kan een katholiek erkennen, dat in het openbare leven alle overtuigingen gelijke rechten hebben?Vooral aan dit laatste twijfelt men in niet-ka tholieke kringen. Men vreest, dat bij een eventuele toekomstige meerder heid onze zienswijze dwingend zou den opleggen aan anderen. DE BAKENS ZUN VERZET Het is niet zonneklaar wat een ka tholiek hierover moet denken. In de Middeleeuwen was West-Europa practisch geheel katholiek en het ge zag van Kerk en Staat waren moei lijk van elkaar te onderscheiden. Het Katholieke geloof was de algemeen gevestigde overtuiging; ketterij werd niet geduld, als zijnde een gevaar voor Staat en Kerk. De bakens zijn inmiddels verzet, Renaissance, Her vorming, verlichting en revolutie hebben een andere mentaliteit ge kweekt en de Katholieke Kerk heeft dit moeten accepteren. Het komt er op aan een objectief gegeven orde en de subjectieve instel ling die de afzonderlijke mens daar tegenover aanneemt, te onderschei den. Voor de katholiek staat een ob jectieve orde van waarheid onom stotelijk vast; men kan er niet aan wrikken, omdat zij door God zelf werd geopenbaard. Men kan ons ge loof afwijzen en het is mogelijk, dat men het niet kan aanvaarden, maar nooit mag men er minachtend op neerzien, omdat voor de katholiek dit geloof heilig is, overtuigd als hij is van de Goddelijke oorsprong. Het is naief te menen, dat de leer der Kerk door de „wetenschap" al i sinds jaar en dag achterhaald zou zijn wie dit meent, bewijst alleen maar zijn eigen onwetenschappelijk heid. INQUISITIE NIET TERUGWENSEN De grote vraag in tweede instan tie is: Eist de Katholieke Kerk, zo diep overtuigd van haar vaststaande orde van waarheid, dan ook dat deze door iedereen aanvaard wordt? In ca- dat ternauwernood de middeleeuwse kinderschoenen ontwassen is. In ieder geval doet men onrecht de Spaanse houding als de katholieke houding zonder meer te beschouwen. Het is dwaasheid te denken, dat het Katholicisme in Nederland ooit deze richting zou uitgaan. Maar de niet- katholieke Nederlanders zullen hier hun eigen verantwoordelijkheid moe ten begrijpen. Want het gaat er uit eindelijk om welke atmosfeer men kweekt. En dat kweken moet van twee kanten komen- TOESPRAAK PRAESES Voordat prof. van Rooyen aan het non 1351 van het Perkelijk Wetboek woord kwam, had de heer P. Nolet, staat: Niemand mag tegen zijn zin praeses van „St. Augustinus" gespro- pn tot de nieuwe leden en er op gedwongen worden het Katho lieke Geloof te omhelzen. De Kerk mag dus alleen appeleren op de vrije aanvaarding. Hel Geloof is een geestelijke gav en wil in vrijheid erkend er aanvaard worden. Maar de moeilijkheid is nog niet opgelost. Is de Kerk ook tegen geweldpleging, waar hei een zuiver negatief terugdrin- dringen van ketterijen betreft? In deze zin heeft de Kerk in- daad de staatsmacht gebruikt, voor het eerst in de 5e eeuw te gen de Donatisten. Maar in dit uitzonderlijke geval voerde de ketterij op politiek en sociaal terrein tot verderfelijke anar chie. De staat had dus recht tot, ingrijpen. Dit precedent echter voerde in de Middeleeuwen .tot planmatige kettervervolging. De Inquisitie echter was een uiting van een nog niet vol foeid katholicisme; we zullei haar nooit terugwensen. DE SPAANSE KWESTIF Dus geen vervolging. Bete kent dit, döt in katholieke lan den de niet-katholieke denk richtingen een normale propa ganda kunnen voeren? De Kerk is niet verplicht de katholieke over heid in geweten op te leggen een der gelijke propaganda te verhinderen. Want de Kerk kan niet verplicht zijn haar geestelijk doel met-politieke machtsmiddelen te bereiken. Tegen niet-katholieke of anti-katholieke propaganda heeft de Kerk het recht met geestelijke middelen op te tre den. Maar is de katholieke overheid dan niet zelf verplicht krachtens eigen gewetens-overtuiging, andersdenken de propaganda onmogelijk te maken? Die overheid is dat niet verplicht, al leen al omdat, in geval het wél zo was, de Kerk het recht had haar aan haar plicht te herinneren en het dus I Doch niet allen waren teneerge- in zekere zin van haar zou kunnen J slagen en in enkelen leefde een nieuw eisen. Maar de Kerk kan het niet ei- I verlangen naar een sober en eenvou- sen, omdat het niet op het terrein leven, zich richtend naar de van de Staat ligt. Het terrein van de j diepste zin van hun bestaan. Velen, Staat ligt in de orde van de natuur-;die een geheime kracht van gemeen - lijke dingen en de katholieke over-aan wat voorbij was. Doch steeds heid zal rekening moeten houden met j groter werd het aantal der enkelen, de eigen belangen van niet-kathclie- dien een geheime kracht van gemeen- ken, die in verre minderheid zijn. zaamheid bond, hoewel de wegen die Kerk en Staat 7iin Hi.c niet ver j zij ginÊen verschilden. Het was een- Masw h-5!SS*1=",X5=;S3: gewezen, dat nieuwe generaties het recht hebben te besluiten op welke wijze zij hun verlangen en dromen zullen trachten neer te leggen in de regels, die hun levenswijze zullen bepalen. De komende zullen daarom steeds horen, wat zij, die hen ont vangen, willen mededelen over de idealen, die zij hebben nagestreefd, en over de daarbij opgedane erva ringen. Toen na het grote geweld, dat voor enkele jaren de wereld had geteis terd, scheen alles, wat door de geest der mensen tot leven gebracht werd, gestorven te zijn en de kracht van ons volk te zwak om te herstellen. GEM. AANKONDIGING GEMEENTEBEGROTING 1951. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen, zulks ter voldoening aan het bepaalde in de artikelen 238 en 253 der gemeentewet, ter open bare kennis, dat de begroting der plaatselijke inkomsten en uitgaven voor het dienstjaar 1951, alsmede de begrotingen voor dat jaar van de takken van dienst, aangewezen krach tens artikel 252 der geipeentewet, op de secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing zijn nedergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar zijn gtsteld. Leiden, 21 November 1950. ONTTREKKEN AAN HET OPENBAAR VERKEER. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van be langhebbenden, dat met ingang van 25 November a.s gedurende veer tien dagen ter gemeente-secretarie, afdeling Openbare Werken (kamer N. 111), ter inzage zullen liggen: a. een besluit van de Staten der provincie Zuid-Holland d.d.25 Juli I960, No. XX-C, waarbij het in de ge meente Leiden gelegen Jaagpad langs het Rijn- en Schiekanaal met daarin gelegen -Jaagbrug over de Trek vliet, volgnummer 13 van de wegenlegger, zich uitstrekkende van het Delftse Jaagpad tot de Zoeter r woudseweg, aan het openbaar ver keer wordt onttrokken: b. het Koninklijk besluit van 27 September 1950, no. 33. waarbij het onder a vermelde besluit werd goed gekeurd. 9103 Leiden, 23 November 1950. UITBREIDINGSPLAN. De burgemeester van Leiden brengt ter algemene kennis, dat Ge deputeerde Staten dezer provincie bij hun besluit van 7 Nov. 1950 G. S. No. 467, hebben goedgekeurd het bij raadsbesluit van 20 Juli 1950 vast gestelde plan tot herziening van het plan van uitbreiding voor de ge meente, ten aanzien van gronden, gelegen aan de Antonie Duycklaan en de Paulus Buysstraat. Het goedgekeurde plan ligt voor een ieder ter inzage ter gemeente secretarie, afdeling Openbare Wer ken (kamer 111). 9039. Leiden, 23 November 1950. UITBREIDINGSPLAN. De burgemeester van Leiden brengt ter algemene kennis, dat 'n bij raadsbesluit van 20 November 1950 vastgesteld plan tot herziening van het plan van uitbreiding voor de gemeente Leiden van 18 April 1907, zoals dit bij raadsbesluit van 6 November 1933 is gehandhaafd en nader herzien, ten aanzien van een terrein, gelegen aan de Noord-West- 2ijde van de P. J. Blokstraat, nabij de Hoge Rijndijk, met ingang van 25 November a. s. tot en met 9 De cember d. a. v. voor een ieder ter inzage zal liggen ter gemeente-se cretarie, afdeling Openbare Werken (kamer no. 111). 9040. Leiden, 23 November 1950. 9 De burgemeester voornoemd, J. C. van Schaik, Weth. loco burgemeester. GEMEENTERAAD BOSKOOP Nieuw gebouw Rijksvoorlichtingsdienst van niet-katholieken door aanwen ding van een politiek machtsappa raat te belemmeren. Maar is het ook niet geoorloofd? Spr. durfde niet onomwonden te zeggen, dat het ongeoorloofd was, maar constateerde dat het in ieder geval onverstandig zou zijn. Tegen over weinig gecompliceerde Middel eeuwers had het wellicht nog zin, tot deze middelen zijn toevlucht te nemen, maar niet in de totaal ge ëmancipeerde moderne maatschap pij. Zo moet ook het Spaanse pro bleem bezien worden. Men ziet zich hier geplaatst tegenover een volk, „Laat de vogel van Uw verlangen blijven binnen de einder, opdat niet Uw zoeken een vruchteloos dromen wordt van landen, welke gij niet weet", aldus de praeses. „Weest bij dit alles eerlijk en scherp in Uw oor deel, oprecht in Uw spreken en moe dig in Uw handelen". j Deze inauguratie-vergadering werd I bijgewoond door vertegenwoordigers van andere studenten-organisaties. In de namiddag wordt een diner aange- richt in „De Doelen", waarna tot slot een bal zal volgen. WORDT VIADUCT BIJ „DE SLAAGH AFGEBROKEN?' Uit Den Haag komt het niet-offi- ciële bericht, dat er grote kans be staat op het afbreken van de via duct-stukken die in de jaren 1939— j 1940 bij „De Slaagh", tussen Haag- sche Schouw en de „Drie Witte Pa- j len", zijn gebouwd, als onderdeel j van de aan te leggen rijksweg Am- j sterdamLeiden. Deze betonnen viaduct-stukken I staan op een terrein, dat Leiden in de toekomst nodig heeft voor stads uitbreiding. De gemeenteraad van Boskoop kwam Woensdagavond in vergade ring bijeen. Naar aanleiding van het adres van het Kon. Ned. Gymnas- tiekverbond inzake het verlenen van steun aan plaatselijke gymnastiek verenigingen, stelden B. en W. voor het gymlokaal der o. 1. school van 1 Januari 1951 af gratis ter beschik king te stellen aan ver. „Hou vast" en „Fit" voor de oefeningen van haar leden beneden 16 iaar. De vergoe ding ad 20.per wekelijks lesuur per jaar voor het gebruik van het lokaal door de oudere leden wenst B. en W. te handhaven. Deze leden kunnen in staat worden geacht, tot betaling van contributie. Na een op merking van de heer Noest werd het voorstel aangenomen. Aan het verzoek van de Stichting Borgstellingsfonds voor Gouda en omstreken om de destijds aan haar verstrekte renteloze lening om te zetten in een storting in het stam kapitaal dier stichting werd voldaan. Voorts deelde de voorz. mede, dat van het klokkencomité een bedrag van 2533,60 is ontvangen, welk be drag door het comité bij de burgerij is ingezameld als bijdrage voor de aanschaffing van nieuwe klokken in de gemeentetoren. Het werd in dank aanvaard. Nieuw gebouw voor Rijks voorlichtingsdienst Blijkens een door de ver de Proef tuin ontvangen mededeling van het ministerie van landbouw, visserij en voedselvoorziening, is het rijk be reid de garantie op zich te nemen voor de aflossing van het bouwbe- drag, tot een reeds genoemd maxi mum, voor de stichting van een ge bouw t. b. v. de rijksvoorlichtings dienst in onze gemeente. Het ligt in de bedoeling, dat het gebouw door de gemeente wordt gesticht en dat de stichtingskosten door de vereni ging in 30 annuïteiten aan de ge meente zal worden afgelost. De in richting komt voor rekening van het rijk, het onderhoud van het gebouw zal voor rekening der gemeente ko men. Voor de financiering is dus de zelfde figuur gekozen als voor de R. T S. werd gebruikt Binnenkort zal met de voorbereidingen een aan vang worden gemaakt. Zeer waar schijnlijk zal als plaats voor het te stichten gebouw gekozen worden een gedeelte van de proeftuin langs de Valkenburgerlaan. Vervolgens werden de voorstellen tot voorlopige vaststelling van de gemeenterekening en tot goedkeu ring van de rekening van inkomsten en uitgaven van het burgerlijk arm bestuur over 1949 alsmede de voor stellen tot voorlopige vaststelling van de bedragen bedoeld in art. 55 bis le lid, der Lager Onderwijswet 1920 voor het openbaar gewoon en uitgebreid lager onderwijs over het jaar 1949 zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd. Begroting 1951 aangeboden De begroting voor de gemeente, gemeentebedrijven en burgerlijk armbestuur voor het dienstjaar 1951 werden aangeboden en ter onder zoek in handen gesteld van de afde lingen. Tot nieuwe leden van de woon ruimtecommissie werden benoemd d'r heren D. C. Wiegand Bruss en J. H Nieuwerf. Voor een 4-tal Bos- koopse kinderen, die buiten de ge meente een school bezoeken werden aan de ouders de reiskosten resp. ge heel en gedeeltelijk vergoed. Voorts werd eveneens aangeno men het voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening op het beheer van de bedrijven der ge meente. Dit betreft enkele finan cieel technische wijzigingen in de be staande verordening. De wijziging in dc subsidieregeling van Het Groene Kruis welke z. h. st. werd goedge keurd, had een zelfde oorzaak. Over de aankoop van grond in het Julianakwartier, ten behoeve van woningbouw ontstond een uitvoeri ge discussie door meerdere raadsle den. Het betreft grond, welke in 1942-'43 door de gemeente werd ver kocht en nu werd teruggekocht te gen dezelfde prijs verhoogd met de kosten van overdracht. Twee eigna- ren zijn hiertoe bereid. De twee an dere konden nog geen beslissing ne men. Voorlopig zou er weer de be schikking zijn over 188.55 strekkende meter bouwgrond waarop 25 wonin gen kunnen worden gezet. Na een zeer uitvoerig antwoord van de voorz., waaruit blijkt, dat een andere oplossing niet kon worden gevonden, ging dan ook dit voorstel onder de hamer door. Bij het voorstel tot overdracht van 14 woningwetwoningen aan de bouw vereniging St. Joseph waren de he ren v. Wingerden en Hage van me ning, dat hiervan 2 woningen aan Patrimonium toekwamen. Na uiteen zetting door de voorz. en beide wet houders, gingen de heren evenals de andere met het voorstel accoord. Weer de voortuintjes in Reijerskoop Bij de verbetering van de Reijers- koopse weg werd met de eigenaren der langs deze weg staande wonin gen contact gezocht voor overname der voortuintjes. Hierover werden nogal eens woorden gewisseld. Thans zijn 12 van de 22 eigenaren bereid gevonden de tuintjes aan de gemeen te in eigendom af te staan onder voorwaarde dat door de gemeente: 1. in onderhoud wordt genomen de riolering door de straat naar de sloot ten noorden van Reijerskoop; 2. een aansluiting op de riolering vanaf de voorgevel van hun perceel wordt gemaakt, zodra bedoelde rio lering wordt gelegd: 3. de afgestane grond wordt belegd met trottoirtegels tot aan de voor gevel. Deze voorwaarden zijn in overeen stemming met de indertijd door B. en W. gedane toezeggingen, waarom wordt voorgesteld tot overneming der gronden over te gaan. Desge vraagd deelde de voorzitter mede, dat bij eventuele later toezeggingen van eigenaren door de gemeente nieuwe voorwaarden zullen worden gesteld. Hiermede konden de heren zich verenigen. Bij het voorstel tot wijziging der gemeentebegroting 1950 hetwelk z. h st. werd goedgekeurd, bleek dat Ver. „De Proeftuin" over 1949 een verhoging der subsidie krijgt tot 1500.terwijl de Nutsbewaar- school een aanvullende subsidie van f 210.ontvangt. Tenslotte werd de goedkeuring gehecht aan een voorstel, om met de Bank voor Nederlandse Gemeenten een rekening-couratit-lening groot 500.000.aan te gaan. Bij de rondvraag informeerde de heer Noest naar de muziektent en vroeg of B. en W. het initiatief wil den nemen voor het stichten van een erenigingsgebouw. De voorz. had vernomen, dat het gebouw „Salvatori" zal worden ver bouwd en dan 350 zitplaatsen zal be vatten. De heer Hage vindt een rijwielpad langs de Zuidkade wel gewenst, terwijl de heer Romijn een betere verlichting van de Parklaan zeer ge wenst achtte, vooral in dit natte jaargetijde. I VOROL-tandpastahet neusje van de zalm Hoge golven in het Lagerhuis De Engelse conservatieven hebben na een rumoerig debat in het Lager huis besloten een wapenstilstand af te kondigen over Churchill's motie van afkeuring: „Geen wapens voor Egypte". Na heftige woordenwisse lingen tussen Churchill en de rege- riiv-swoordvoeder Morrison, besloot de oppositie het verslag van Bevin af te wachten, na zijn besprekingen met zijn Egyptische collega Saleh el Din bey. Als de uitslag van het overleg niet naar de zin van dc To ries is, zullen zij waarschijnlijk een nieuwe motie indienen. Het pleit zal beslecht worden tij- een tweedaags debat over buiten landse zaken in het Lagerhuis, dat voor Woensdag en Donderdag a.s. op het program staat. De opgeschorte motie hield een wijt in, dat de regering niet bereid was de wapenleveranties aan Egyp te te staken, zolang dit land het Engels-Egyptisch verdrag van 1936 niet gestand wil doen. Churchill verklaarde tijdens de rumoerige zitting, dat hij bereid was zijn motie in te trekken, indien de regering de onverwachte verklaring van de onderminister van Buiten landse Zaken,Davies onderschreef, dat Egypte geen tanks meer zal ontvangen, zolang de Engels-Egyp tische onderhandelingen voortduren DE HEER P SPIES HERKREEG ZIJN VRIJHEID. Naar Aneta verneemt; is de heer P. Spies, een van de directeuren der Javaanse bank, die Zondag te Djakarta, tegelijk met een aantal andere Nederlanders, gearresteerd werd, gistermiddag in vrijheid ge steld. DE TREINRAMP TE NEW YORK. Donderdagavond kwam vast te staan, dat de treinramp te New York aan 76 mensen het leven heeft gekost. Het is echter waarschijnlijk, dat verschillende van de 333 ge wonden, die men tot dan geteld had, nog in het ziekenhuis zullen over lijden. NEERGESTORT VLIEGTUIG GEVONDEN. Ter opsporing uitgezonden vlieg tuigen hebben het wrak van het in de nacht van Dinsdag op Woensdag op de helling van de berg Moran neergestorte Amerikaanse toestel waargenomen. Zoals bekend, bevon den z\ch 21 personen voor het me- rendtel Amerikaanse zendelingen, aan boord. OORLOGSMISDADIGERS VRIJGELATEN. Generaal Thomas Handy, de op perbevelhebber van de Amerikaanse troepen in Europa, heeft veertien Duitse oorlogsmisdadigers, die ge vangenisstraffen van twaalf tot le venslang ondergaan, de rest van hun straf kwijtgescholden, aldus is me degedeeld. Men verwacht, dat de betrokkenen vandaag uit de gevan genis te Landsberg in Beieren wor den vrijgelaten. Negen van de betrokkenen waren veroordeeld tot levenslange gevan genisstraf in de zaak van het con centratiekamp Mauthausen. De vijf anderen waren veroordeeld tot twaalf a twintig jaar gevangenis straf in verband met de zaak van het concentratiekamp Dachau. BEDEVAARTGANGERS LEVEND VERBRAND Bij een brand te Garhmoektesj- war (een heilige stad op ongeveer 100 km ten Noordwesten van Delhi) is een vijftiental Indische bedevaart gangers levend in de vlammen om gekomen. De brand ontstond in een van de kampen aan de oever van de Gan ges, waar ongeveer 1 millioen bede vaartgangers zijn verzameld voor •het jaarlijkse gewijde bad. 70 Loge menten die overvol waren werden een prooi der vlammen. De voorzitter van de Britse inter planetaire vereniging, Cleaver, heeft verklaard, dat de eerste raketvlucht naar de maan en Mars waarschijn lijk binnen 30 of 50 jaar zal wor den gemaakt. Het afschieten van 'n raket naar de maan zou betrekke lijk gemakkelijk zijn en misschien binnen vijf jaar al mogelijk zyn, maar het regelen van de terugreis zou meer tijd vergen. Als men de maan eenmaal had bereikt, zou het niet veel moeilijker zijn om naar Mars te komen. De eerste raket zou vermoedelijk verscheidene honder den tonnen wegen. De Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr L. A. Kesper heeft gisteravond in de Leid se Schouwburg de reprise bijgewoond van drie van de één-acters, welke zijn opgevoerd bjj het bezoek van H. M. de Koningin en Prins Bernhard aan onze provincie. Het Provinciaal Bestuur heeft bij het koninklijk be zoek van Den Haag, zoveel mogelijk betracht de gehele provincie in de feestelijke gebeurtenis te betrekken. Het nodigde niet alleen de burge meesters van alle gemeenten uit, het gaf ook gelegenheid aan letterkundi gen, decorateurs en toneelgezelschap pen uit de gehele provincie mede te dingen naar de eer voor de koninklij ke gasten te mogen optreden. Het getuigt van bijzondere waarde ring voor de provinciale prestaties op artistiek gebied, dat de Commis saris der Koningin de tweede uitvoe ring in Leiden wenste bij te wonen. De Commissaris was bij dit bezoek vergezeld van zijn echtgenote, van mr H. A. N. Dinger, chef van zijn kabinet en van enige provinciale ambtenaren. De, heer en mevr. Kesper werden in de Leidse Schouwburg welkom geheten door de heer B. Hageman. voorzitter van „Litteris Sacrum". Aan mevr. Kesper werd een ruiker anjelieren in de Leidse kleuren, rood en wit, aangeboden door het jongste lid van „Litteris", mej. Tineke de Wit. Onder de aanwezigen waren mevr. van Kinschot-Dorhout Mees en de wethouder loco-burgemeester, de heer J. C. van Schaik en zijn echtgenote. De schouwburg was tot in de nok bezet en toonde grote bijval voor de opvoering en voor het door een amb tenaren-koor gezongen „Lied van Zuid-Holland". OP DE FOTO van 1. naar r.: dr. K. Reitsma, secretaris van „Litteris Sa crum", mevr. Kesper, mr. L. A. Kes per, de heer J. Brouwer, en de heer en mevrouw J. C. van Schaik. Foto: v. d. Horst.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 2