KUNSTGEBITTEN N.I.T. Schippersvrouw en dochter verdronken datje Jlewc Mater Amabilisschool lokte een lange discussie uit installatie burg. De Graaf WOENSDAG 15 NOVEMBER 1950 DE I.EIDSE COURAN1 EERSTE BLAD - PAGINA 2 Tweeduizend Nederlanders naar Zuid-Afrika Op 6 April 1952 De regering van Zuid-Afrika wil op de dag van de Jan van Riebeeck- herdenking. 6 April 1952, een groot aantal geselecteerde emigranten uit Nederland, Engeland, Frankrijk en Duitsland opnemen. Voor Nederland wordt ongeveer gedacht aan een 2000- tal immigranten. De schepen met deze immigranten zouden op 6 April 1952 in Kaapstad moeten arriveren. Het plan heeft ten doel'uit te la ten komen, dat de Inwoners dezer landen 300 jaar geleden de eerste blanken waren, die naar Zuid-Afrika gingen en het land opbouwden. Voorts* is besloten tdt het organi seren van een expositie in Culem- borg. de geboorteplaats van Jan van. Riebeeck. Aan Culemborg zal een klok worden geschonken voor het herbouwde klokkenspel Woningbouw contra scheepsbouw Een geschil tussen de gemeente raad van Schiedam en de Dok- en Wcrfmaatsohappij Wilton-Feyenoord is door Gedeputeerde Staten in het voordeel der laatste beslist. Het be trof hier een uitbreidingsplan van ide gemeente Schiedam, waarvoor reeds plannen bestonden in 1921 en waarbij toen een verbintenis was aangegaan met het Hoogheemraad schap van Delftland. De N. V. Wilton-Feyenoord had echter diverse bezwaren aange voerd o. m. dat door de noodzake lijke uitbreiding van haar werven en «constructiewerkplaatsen de be doelde terreinen geen rustige wo ninggelegenheid meer zouden kun nen bieden, waardoor klachten in de toekomst onvermijdelijk zouden worden. B. .en W. van de gemeente Schiedam hadden bezwaren van N. V Wilton-Feyenoord gegrond geacht, doch de gemeenteraad meende een bezwaarschrift bij G. S. te moeten indienen. G. S. hebben bij hun uit spraak verklaart, dat zij geen be voegdheid bezit, een uitspraak te doen over de' verbintenis tussen de gemeente en het Hoogheemraad schap, doch dat zij de questie be zien heeft uit^ stedebouwkundig oogpunt. Drama op de Oosterschelde Ten gevolge van de storm is Maan dagavond het 2000 ton metende sleepschip de „Amer", op de Ooster schelde gekapseisd en gezonken. Een 57-jarige schippersvrouw en haar 15- jarig dochtertje kwamen hierbij om het leven. De schipper en zijn twee zoons slaagden er in naar het gesleepte schip te zwemmen en daar aan boofd te komen. De „Amer", met zand geladen, was met schipper Moesker en zijn gezin op weg naar België. Het ongeluk heeft zich binnen vijf minuten afge speeld. Het stoffelijk overschot van de vrouw van Moesker is gistermor gen nabij Ouwerkerk op Duiveland aangespoeld. Gisteravond is de schipper, die uit Rotterdam afkomstig was, met zijn beide zoons in de haven van Wemel- dinge aangekomen. CHAUFFEUR ONDER VRACHTAUTO GEDOOD Gistermiddag is op de Observan- tenweg te St. Pieter bij Maastricht een vrachtauto beladen met aardap pelen, -vermoedelijk ten gevolge van de gladheid van de weg geslipt en gekanteld langs de aflopende helling, in de cabine bevonden zich drie per sonen, van wie de chauffeur, de 29- jarige J. G. K. uit Maastricht, nog uit de wagen probeerde te springen. De man raakte bekneld tussen het portier van de cabine en kwam ver- volgOTis onder de zware auto terecht. Toen men de ongelukkige had weten te bevrijden was hij i*eeds overleden. Het- slachtoffer was gehuwd en va der van twee kinderen. De beide an dere inzittenden bleven ongedeerd. Weer spoedvergadering in Finsterwolde De regering mag dan aan de Tweede Kamer bij wetsontwerp heb ben voorgesteld, nadere regelingen te treffen in zake het bestuur van de gemeente Finsterwolde, de com munisten in deze gemeente hebben besloten, het volle pond te eisen: Voor Donderdag hebben zij opnieuw een spoedeisende vergadering van de gemeenteraad uitgeschreven. De agenda vermeldt o.a een be spreking van het wetsontwerp. Dit is nog niet alles wat de com munisten gaan doen. Zij willen blijk baar niet nalaten om hun dorpsgeno ten te overtuigen van de ideale wij ze waarop volgens hen de gemeente bestuurd wordt. Zij verkregen n.l. toestemming van 'de burgemeester om deze week met een geluidswa gen door het dorp te trekken. Even eons verkregen zij vergunning om een openluchtmeeting te organise ren. De voorzitter van de Tweede Ka njer, dr. Kortenhorst, heeft gister middag het diep leedwezen van de Kamer betuigd met het overlijden van drs. W. Snitker, parlementair redacteur van de Volkskrant. Namens de regering heeft de mi nister-president, dr. Drees, zich met een kort woord hierbij aangesloten. Voor het begin van d« vergadering heeft de voorzitter van de parlemen taire pers. dr. E. van Raalte, in de kring van collega's de overledene als een goed collega en bekwaam jour nalist herdacht. PIETER VAN DER MEER DE WALCHEREN ONDERSCHEIDEN. De letterkundige Hietei van der Meer de Walcheren uit Breda, die on langs zijn zeventigste verjaardag vierde, is door H.M. de Koningin be noemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. Leerlingen van de vereniging tot bevordering van de vakopleiding in het typografisch bedrijf, zullen mét ingang vna Januari psycho-technisch worden getest. Dit deelde de heer G. J. Kok, hoofdcontroleur, mede op de herdenkingsbijeenkomst te Utrecht, waar de vereniging haar 25-jarig be staan vierde. VAKGROEP KWEKERS L.T.B. Op de a.s. algemene vergadering van de vakgroep kwekers van de L. T.B.. welke rvordt gehouden op Maandag 20 November a.s. in Hotel „De Leeuwerik", Kruisstraat 30 te Haarlem, zal de heer J. G. A. Or- baan, directeur van het Bedrijfschap voor Sierteeltproducten spreken over het onderwerp: „De liberalisa tie van het internationale handels verkeer en de hiermee verband hou dende afzetmogelijkheden van bloembollen, bloemisterij- en boom kwekerijproducten". Deze inleiding zal plaats vinden van half twee tot ongeveer half drie. JAARVERGADERING VAN VER. „DE TULP" Op de slechts majig bezochte jaar vergadering te Haarlem van de ver eniging „De Tulp" werd het bestuur gewijzigd als volgt: inplaats van heer N. Blokker werd benoemd de heer Th. Valkering uit Limmen; voor de heer G. v. d. Marei de heer J. P. de Bruin uit Voorschoten; voor de heer J. H. Veldhuizen van Zanten de heer D. van Egmond uit Hille- gom, en voor de heer J. C. v. d. Berg de heer Th. Hoog uit Haarlem. Teen in 1949 de ingemaakte aard- beienpulp niet allemaal kon worden verkil ebt, besloot het Centraal Bu reau van de Veilingen hiervoor een speciale maatregel te treffen. Om d^ze schadepost te dekken, heeft het bureau dat jaar van de nieuwe oogst vier cent per kilo ingehouden n.l. twee cent per klio om de drie mil- lioen kilo pulp van de oogst 1949 te betalen en twee cent per kilo als bij drage voor een te vormen fonds, om eventueele latere tegenvallers te kunnen opvangen De oogst 1949 kon echter toch ge heel worden geplaatst, zodat een deel van het geld vrijkwam. Beslo ten is nu een cent per kiic terug te betalen. Aan de beide E' rwij.tse veilingen zal ongeveer ƒ20.000 wor den terugbetaald. WEER PSEUDO-VOGELPEST IN DE ZAAN In Oostzaan is bij een particulier in het Noordeinde weer pseudo-vo- gelpest uitgebroken Circa 100 kip pen zijn Dinsdagmiddag naar het destructiebedrijf te Purmerend ver voerd en vernietigd. De omliggende pluimveebedrijven zijn uit voorzorg verdacht verklaard. Uit D-rn Haag. reparaties in een ty2 uur klaar DE PERPONCHERSTRAAT 108 Tel. 394520 .J Pluimveemarkten weer toegestaan Alle verbodsbepalingen betreffen1 de vervoer, het houden van markten en verkopingen van pluimvee zijn met ingang van heden ingetrokken blijkens een beschikking van minis ter Mansholt gepubliceerd in de Staatscourant. De verbodsbepalingen ten aanzien van vervoer van levend en dood pluimvee, veren, eieren pluimveemest naar of binnen een strook van 5 kilometer breedte langs de Belgische grens en in de provincies Zuid-Holland en Ovgr- ijsel waar nog enkele besmettings haarden zijn, blijven echter gehand haafd. Ook blijft het verbod van keuringen en tentoonstellingen voor het gehele land bestaan. Daarnaast blijft de in- en doorvoer van het buitenland uit. gehandhaafd. Weerzien ,van moeder en dochter Bertha wil niet Na een scheiding van acht jaar zag mevr. Hertogh heden haar 13-ja- rigc dochter Bertha terug, nadat I Bertha tot tweemaal toe had gewei- j gerd haar moeder te spreken en I daarbij gezegd had, dat haar moe- der „haar zoveel ellende had be zorgd-. Mevrouw Hertogh vol hardde echter in haar wens. haar .dochter weer te zien en ging naar een armoedig huis in de -Ranoon- road, waar Bertha met haar echtge noot en pleegmoeder, Aminah, woonf. Aminah vroeg haar, waarom zij voor het meisje bleef vechten. ,,Je hebt haar aan mij gegeven," zo sprak zij. Mevrouw Hertogh ont kende dit. Toen Bertha, gekleed in een rose Maleis Kebaja en een blauwe sarong, binnenkwam, be rispte mevrouw Hertogh haar kind, omdat het haar niet wilde spreken. Bertha antwoordde hierop: „Waar om bent u hier gekomen. Ik heb ge noeg verdriet." Daarna volgde een felle discussie in het Maleis. Bertha zei: „Ik ben Mohammedaanse en ik zal nooit mijp man veerlaten. Ik kan niet van u houden, omdat u mij, toen ik gen kind was, hebt wegge geven.'* Mevrouw Hertogh kuste Bertha en verliet haar met tranen in de ogen. „Natuurlijk wil ik haar nog terug hebben. Zij is van mij en ik kan niet naar haar vader in Ne derland teruggaan zonder haar,al dus mevrouw Hertogh. Wissel stond verkeerd Tre;nverkeer in de war Bij het binnenkomen van het sta tion tc Baarn is Dinsdagavond om even over half aclit een rijtuig van de trein, die om 19.03 uit Amster dam was vertrokken, ontspoord. Per soonlijke ongevallen deden zlcli niet voor. De materiële schade is niet groot. Nadat aanvankelijk het personen vervoer vaij' Hilversum naar Baarn v v. over Utrecht was geleid, is la ter een taxi-dienst ingelegd tussen Hilversum en Baarn. Van Baarn naar Amersfoort werd een pendeldienst onderhouden. Vandaag zal alle trein verkeer weer normaal zijn. De trein, die in het z.g. Ravijn tussen Rijksweg en het station Baarn op het punt stond binnen te ko men had even tevoren voor de sein paal moeten stoppen. Toen de wagen voerder langzaam optrok kwam door een verkeerde wisselstand één rijtuig gedeeltelijk op een ander spoor te recht, waardoor de wissel zwaar werd beschadigd en het rijtuig ont spoorde. Hoewel dit natuurlijk de nodige ontsteltenis onder de treinreizigers veroorzaakte stonden alle rijtuigen door de geringe snelheid vrijwel di rect stil waardoor de ontsporing be perkt bleef tot dit ene rijtuig. Studenten speelden „parlement'' In de foyer van de Kamer van Koophandel te Rotterdam heeft de Vereniging voor studentenbelangen van de Ned. Economische Hogeschool een zitting van een studentenparle- ment gehouden, waarbij de gang van zaken in alle opzichten gdijk was aan die van de bespreking van een wetsvoorstel in de Tweede Kamer. Kamervoorzitter was prof. mr. C. W. de V. en achter de regeringstafel had als minister plaatsgenomen mr. dr, A. Winsemius van Den Haag Met een ernst en toewijding waarop menige echte minister ja loers zou kunnen zijn, verdedigde hij zijn wetsontwerp over „Het treffen van voorzieningen met betrekking tot - invoerbeperkende maatregelen ter bescherming van jonge voort brengingen." De „Kamer" was^ ingedeeld in linkse en rechtse partijen en dezelf de partijen als in de werkelijke Tweede Kamer waren hier vertegen woordigd. Vooral de communistische afgevaardigde weerde zich geducht, maar hij weidde zo zeer uit over de buitenlandse politiek, dat hij tot driemaal toe tot de orde moest wor den geroepen. Ten slotte had de voorzitter er genoeg van en hij stel de daarom voor de communistische fractieleider uit de zaal te doen ver wijderen. Door zitten en opstaan werd hierover gestemd. Met hun lei der verlieten daarop alle communis ten de zaal. Dit studentenparlement is bedoeld om bij de studenten meer inzicht bij te brengen omtrent de parlementai re gebruiken. De besprekingen wa ren niet ontleend aan de practische politiek. De heer V M. uit Santpoort, die sedert kort met verlof uit Afrika in Nederland vertoeft, werd gistermor gen te 's-Gravenhage het slachtoffer van een vergissing. In een zware regenbui reed hij met zijn auto van de Jacob Cats- straat naar de Zuidwal. In de ver onderstelling dat het water van de Zuidwal een geasphateerd wegdek was, reed hij pardoes de gracht in. Door het verbreken van het achter- raampje wist M. uit de wagen te ko men. Voorbijgangers haalde de dren keling uit het water. Dit is de vertaalde titel van de film, welke de afd Publiciteit van de Nederlandse Ford Automobielfabriek te Amsterdam gisteren in het Me- tropole-Tuschinski theater te 's-Gra venhage vertoonde De film beoogt een beeld te geven van het ontstaan van een nieuwe creatie op automo- bielgebied. Niet zo zeer dus het pro ductie-proces, als wel de technische voorbereidingen, die nodig zijn, voor dat aan de massa-productie begonnen kan worden. In deze tijd, nu a lier - wege aangedrongen wordt op inten sieve industrialisatie, terwijl er te vens een tendenz heerst, de handen arbeid te ontvluchten, wil deze film het eervolle en grootse aantonen, dat er te bereiken is, door teamgeest en gezamenlijke arbeid, terwijl zij te vens de mogelijkheden weergeeft van een gezond doorgevoerde industria lisatie. De titel van de film is nomen uit een opschrift aangebracht boven de ingang van een der labora toria van de Fordfabrieken, afkom stig van Henry Ford, de stichter van het wereldconcern, hetwelk luidt: „De mensheid schrijdt van het oude rfa'ar het nieuwe over een brug van menselijke arbeid, welke rust op de drie pijlers: Landbouw, Techniek en Transport". Gezelschappen en verenigingen kunnen een aanvrage indienen, om deze film voor haar leden vertoond te krijgen. VROUWE JUSTITIA GESTOLEN. Uit een kantoor aan de Heren gracht te Amsterdam is een zilveren beeldje, dat vrouw Justitia voor stelt en een waarde heeft van 300 gld. gestolen. NAAR HET EILAND OROBOMA De beide mannen, die Vrijdag avond een roofoverval pleegden te Uddel in een kleine afgelegen boer derij, bewoond door de'landarbeider D. van Z„ zijn te Amsterdam gear resteerd. Het zijn de 24-jarige landarbeider C. D.. die als hoofddader kan wor den beschouwd en diens medeplich tige de 20-jarige suikerwerker H. W. beiden uit Amsterdam. Zij zullen naar Zutphen worden gebracht om daar voor de officier van Justitie te worden geleid. De politie .te Amsterdam heeft een 51-jarige kantoorbediende aangehou den. die op heterdaad betrapt werd toen hij geld uit een offerblok in een der Katholieke Kerken in het cen trum stal Mogelijk heeft hij d'it ook in andere kerken gedaan. GEMEENTERAAD LISSE De raad der gemeente Lisse kwam gisteravond onder voorzitterschap van de loco-burgemeester, de heer J. W. H. Lefeber, bijeen. De heren J. van Dijk, M. Hordijk, G. Nieuwenhuis, G. J. Randsdorp en E. Scholte werden herbenoemd tot leden van de woningcommissie. De vaststelling van de rekening 1949 van het Gas- en Waterleiding bedrijf werd van de agenda afge voerd en zal in een volgende verga dering worden behandeld. Bij het voorstel inzake het subsi diëren van de kruisverenigingen vroeg de hevr Romijn of deze ver enigingen op de hoogt# zijn van het feit, dat de jaarlijkse contributie ten minste 5.— per lid m'oet bedragen wil men voor subsidie in aanmer king komen. De voorzitter antwoordde bevesti gend. Het voorstel werd hierna aan vaard Aan mevr. Hulseboschvan Gra ven werd een perceeltje grond ver kocht aan de Oranjelaan. De gemeente-begroting 19gl werd aangeboden. De ruiling van grond met de wo ningbouwvereniging „Volksbelang" kwam zonder bespreking tot stand. Bij het voorstel tot vaststelling van de verordening inzake registra tie en exploitatie van gronden, ver zocht de heer Mesman de bepalin gen niet al te strak aan te halen, zodat de volkstuintjes waarop groente wordt geteeld, zouden moe ten verdwijnen. De voorzitter zeide. dat dit niet in de bedoeling ligt. Hierna werd de xerordening vastgesteld Een ruiling van grond gelegen aan de Gladiolenstraat met de heren JBoerendans en Mastenbroek kwam donder bespreking tot stand. Crediet voor geysers. Het voorstel inzake het verlenen van een crediet aan de woningbouw vereniging „het Gezinsbelang" voor het aanbrengen van geysers in het complex van 73 woningen leverde nog al stof tot spreken op De heer van Dijk had liever dat.er gesproken werd van een vergoeding van 0.40 per week dan van huur verhoging. Dc heer SteenwinkeT wilde het aanbrengen van geysers voor parti- culierenbouw ook mogelijk te ma ken. als de woningen zich hiervoor lenen. Hij vroeg B. en W. hierna een ondezoek in te stellen. De voorzitter was van mening dat dit wel mogelijk was jvoor woning bouwverenigingen, doch niet voor particulieren. De heren Tibboel en Randsdorp deelden de mening van de voorzit ter B. en W. zouden dit voorstel na der bezien. Het gevraagde crediet werd verleend. De fa. Westdijk en Zn. verzocht, om de zandleverantie te rrjogen doen voor een prijs, welke 0.10 hoger ligt, dan was overeengekomen en wel met ingang van 1 Juni 1950. De heer van Waveren vond het verzoek billijk, doch eerst met in gang van 1 Sept. 1950, de datum van de 9% loonsverhoging. De heer dc Vries vond, dat de oorspronkelijke prijs te laag was. Handhaven van de datum 1 Juni acht hij in verband hiermede billij ker. De heren Randsdorp en de Ko- nirrr spraken zich uit voor 1 Sept. 1950. De voorz achtte de. datum 1 Sept. 1950 bii nader inzien ook de gewen ste tijd van ingang om verhoging van de prijs per M2. welke thans ge- st°M wor^t od ƒ2.15. Verschillende heren wezen in dit verband op het sterkriiden van de wegen. Mater Amabilisschool Het voorstel tot het uitspreken van de npodzakelijkheid van een Mater Amabilisschool, bracht heel wat tongen in beweging. De heer de Vries sprak zich voor dit huishoudnderwijs uit, doch vroeg of het niet mogelijk was om dit on derwijs het karakter van een alg. onderwijsinrichting te geven. De kerkelijke gezindten zijn in deze ge meente nogal verdeeld en z.i. kan dit huishoudonderwijs gerust voor alle gezindten worden gegeven. De voorz.* zeide, dat hij de moge lijkheid. dat protestante meisjes dit onderwijs ook volgen op deze school wel wil onderzoeken en was de me ning toegedaan, dat dit wel zou kunnen. De heer de Koning verklaarde, het standpunt van de heer de Vries niet te kunnen volgen. Immers hij js voor principieel onderwijs en nu wil hij het bijzonder onderwijs los laten. Het ligt rweer in de lijn, om aan de ander zijde ook dit onder wijs te gaan geven. Waarschijnlijk zijn er geen bezwaren tot toelating van. leerlingen van andere gezindten doch de katholieken wensen ook hier het bijzonder onderwijs. Mis schien is er iets te bereiken door omzetting van de lessen, die meer op godsdienstigterrein liggen. De heer de Vries is een groot voorstander van bijzonder onderwijs, doch vreest, dat de protstante be volking niet genoeg leerlingen zal opbrengen om dit onderwijs gesubsi dieerd te krijgen, althans niet blij vend. De gevraagde noodzakelijkheids- verklaring werd hierna gegeven. Verhuur ijsbaan. Het volgende punt der agenda were eveneens druk besproken, n.l. de verhuur van de ijsbaan. De heer de Vries is er wel voor, om de huur te bepalen op ƒ200. inplaats van 400.doch dan moet het vast staan, dat de vereniging niet de volle prijs kan voldoen. De heer Steenwinkel prak een lahs voor de verlaging van 50% voor de ijsclub. De voorz. en weth. Tibboel verkla ren, dat de prijs van f 400.zeer ze ker nodig is, wil men enigszins met de exploitatie van de ijsbaan uitko men. Men voelt veel voor deze sport en daarom is de mogelijkheid open gelaten om eventueel een reductie te geven van 50%, wanneer de ijsclub een bijzonder slecht jaar heeft en geen sluitende exploitatie rekening De heer van Leeuwen vraagt, of de ijsclub is gehoord. Zij stellen de zaak nml. anders. Zij is verjaagd "van haar plaats en heeft dus een zeker recht op een nieuwe ijsbaan, temeer daar zij haar gebouw heeft moeten prijsgeven. De voorz. zette de totstandkoming van de ijsbaan uiteen. Nadat over dit punt nog enige tijd is gediscusieerd, wordt overeenkom stig het voorstel van B. on W. beslo ten. WARMOND 1 Belangrijke verbetering. jjen door velen lang gekoesterde wens is in vervulling gegaan. De Burgemees- I ter Nederburglhiaan is aangesloten jop de straatverlichting, zodat deze laan, die een verbinding vormt tus sen de Herenweg en de Dorpsstraat J des avonds weer begaanbaar zal zijn. Straatbelasting. Het blijkt, dat j velen, die dezer dagen een aanslag j ontvangen hebben in de straatbe- I lasting, niet goed weten, wat hierme de bedoeld wordt en wie in deze be lasting wordt aangeslagen en hoe de aanslag berekehd wordt. Deze belas ting is geheel nieuw voor Warmond en wordt, in tegenstelling tot andere gemeenten in ons land, hier voor het eerst geheven. De verordening op de heffing van straatbelasting werd door de raad besproken en vastge steld in de vergadering van 16 Maart en 2 Mei 1950 De belasting wordt geheven op gebouwde eigendommen en daarbij behorende erven, die aan openbare landwegen belenden, of in de onmiddellijke nabijheid daarvan, en op ongebouwde eigendommen, die aan bedoelde wegen belenden of op deze wegen uitgang hebben. De be lasting wordt berekend naar de be lastbare opbrengt van de eigendom men, aangewezen in de kadastrale leggers en bedraagt voor de gebouw de eigendommen 6 pet. van de be lastbare opbrengst en voor de onge bouwde eigendommen 3 pet. van de belastbare opbrengst. Sport. Als trainer bij de War- mondse voetbalclub „Warmunda" is aangesteld de heer P. Kantebeen uit Leiden, lid van de Lekise Voetbal club U. V- S. 39. De gouden bomen in zicht. De volgende morgen gingen dc vier mannen al vroeg op pad, om de moei lijke tocht door de bergen te onderne men. „Kijk eens, mannen!" le<»de Bram Steng uit. „jullie zien wel, hier op die kaart, dat het niet zo eenvoudig zal wezen, om de tuin met de gouden bomen te bereiken. De enige toe gangsweg loopt over deze bergkam en langs deze doorgang. We zullen heus wel een beetje moeten klimmen, voordat we tr zijn!" „Daar draaie me onze handc niet voor om!" zei Jan met ide Handjes met een onverschillig gezicht „Dat doene me nou net niet!" be aamde Jan met de Tandjes. Ootje Teur vond het niet de moeite waard om over' te pralen want hij had zijn hele leven lang in de ber gen gewoond, dus hij wist wel, hoe het moest. Nu. er moest wel zo het een. en ander geklommen worden, daarin had Bram Steng beslist gelijk gehad. Maar tegen de mifldag riep Ootje Teur, die voorop liep, plotseling. „Jongens, kijk! De gouden bomen!" De installatie van Mr. Th. M. J. dc I Graaf als burgemeester van Lisse is I thans definitief bepaald op Woens- dag 22 November a.s. De officiële begroeting zal plaats hebben op het plein voor de R.K. Kerk aan de Beekburg des middags om half 2. Vervolgens zal een rijtoer i door de gemeente worden gemaakt, I waarvan de route is:' Hereweg. I Bondstraat, Schoolstraat, Grachtweg, Molenstraat, Listyoemstraat, Tulpen straat. Kanaalstraat, Jülianastraat, Koningstraat, Oranjelaan. ,De Nachtegaal". Nadat in „De Nachtegaal" de thee is gebruikt, wordt via de Hereweg naar het raadhuis gereden, waar ojn 4 uur een vergadering vari dé ge meenteraad wordt gehouden. Met het oog op de zeer beperkte ruimte in de raadzaal zal er slechts een gering aantal genodigden de vergadering kunnen bijwonen. Na afloop van de vergadering (tus sen 17.30—18.30 uur) zullen de bur gemeester en mevr. de Graaf in de raadzaal recipieren om vooraan staande personen, delegaties van de besturen der plaatselijke verenigin gen en vertegenwoordigers van het bedrijfsleven in de gelegenheid te stellen kennis te maken. De uitnodigingen zullen dezer da gen worden verzonden. De bevolking van Lisse wordt ver zocht op 22 November te vlaggen. Plaatselijke verenigingen, welke onverhoopt niet geïnviteerd mochten zijn, worden verzocht daarvan aan de gemeente-secretaris kennis te ge ven.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 2