In de Krantentuin Jiavte j Drama in het oerwoud Twee tijgers liggen op de loer WEEK-PUZZIE dotje 5,ewt NAAR het eiland oroboma 'ATERDAG 11 NOVEMBER 1950 UE LEiUSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 Nieuwe treinen voor lange afstanden Zoals eerder gemeld, is de Neder lands© industrie sedert kort begon nen met de aflevering van in totaal zeventig reizigerstreinen van het nieuwste type, gerangschikt in 40 derde-, 20 tweede klasrijtuigen en 10 gecombineerde bagage-restauratie wagens. Daarvan zijn op het ogen blik 10 tweede klas, 1 derde klas rij tuig en 1 gecombineerd rijtuig bij Beynes en Werkspoor gereed geko men. Van a-s. Woensdag af zullen deze eerste afgeleverde wagens mee lijden in de expressetreinen van het Westen des lands naar Groningen en Leeuwarden, Het Noorden krijgt dus de primeur. De successievelijk gereed komende rijtuigen worden in gebruik genomen op de lange afstand-trajec ten naar het Noorden, naar Twente tn op de lijn AmsterdamMaas tricht. De uiterst comfortabele wa gens lopen op genoemde drie trajec ten voorlopig nog tussen de andere wagens in. Wanneer in Mei aan staande alle zeventig rijtuigen zijn afgeleverd, vormen zij volledige r,:euwe treinstellen bestaande uit vier 3e klas, twee 2e klas rijtuigen er. één gecombineerde bagage-reg- tauratiewagen en zullen worden ge trokken door electrische locomotie ven. Ongetwijfeld betekent het ge reedkomen van dit nieuwe materieel een aanwinst. Al zullen de N. S., die voor de staking in 1944, 2400 reizi gersrijtuigen hadden lopen, ook dan nog pas de beschikking hebben over 1500 rijtuigen, hetgeen tekenend ie voor de grote achterstand die er be staat. TEXTIELHANDEL MAG DOORBEREKENEN De handel in textielgoederen mag voortaan dc hogere omzetbelasting, welke hij als gevolg van de stijging van zijn verkoopprijzen is verschul digd, aan de consument doorbereke nen. Het ig namelijk gebleken, dat de toegestane verhoging van drie procent van de bruto-winst in geld in verscheidene gevallen goeddeels nodig was ter bestrijding van de over het bedrag van de prijsstijging ver schuldigde omzetbelasting Hierdoor dierf de handel de hem toegedachte compensatie voor de stijging van ex ploitatiekosten en kosten van levens onderhoud. Ook in de overige sectoren van groot- en kleinhandel, voorzover daarvoor geen speciale prijsregelin gen bestaan, zal met de vermeerde ring van de omzetbelasting rekening gehouden mogen worden. De arts mevrouw A. FischeVan Rossum is door de Koningin onder scheiden met de medaille van het Rode Kruis. Deze onderscheiding, die slechtg zelden wordt toegekend, is haar verleend als blijk van waar dering voor de voortreffelijke ar beid, die mevrouw Fischer met mo biele teams van het Nederlandse Rode Kruis heeft verricht onder de inheemse bevolking in Indonesië. De afgelopen zomer heeft de le gercommandant in Indonesië haar namens de Koningin het Bronzen Kruis uitgereikt. K.R.O. VOERDE DE OPERA „VIVIANE" OP Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Katholieke Radio Om roep, werd gisteravond in de con certzaal van ae K.R.O.-studio tc Hil versum dc opera „Viviane" opge voerd. Deze opera in drie bedrijven werd in opdracht van de K.R.Q. ge schreven door Oscar van Hemel naar het libretto van Louis Lutz. Medewerking werd daarbij ver leend door solisten, omroepkoor en omroeporkest onder leiding" van de componist. De opvoering van gisteravond werd niet alleen opgenomen voor de X.R.O., maar ook voor radio Brus sel. zij zal in het K.R.O.-programma cp 19 November worden uitgezon den. De kache! aangemaakt Ontploffing te Amsterdam Door een ontploffing in. een apo theek in de Czaar Peterstraat, ge volgd door een felle brand, zijn gis terochtend vier mensen gewond, van v/ie een 63-jarige vrouw ernstig. Omstreeks elf uur wilde de vrouw, die als werkster in de apotheek dienst deed, een kacheltje aanmaken. Daar- V>ij deed zich een explosie voor, wel ke zo hevig was, dat de etalageruit er uit vloog en een glazenwasser, die juist de ruit lapte, met zijn ladder achterover sloeg, wahrdoor hij zijn arm ontwrichtte. Op de ontploffing volgde onmid dellijk een brand, welke zo snel om zich heen greep, dat ook een apo thekers-assistente, een flessenspoe- ler en een klant brandwonden op liepen. Met de oude vrouw, die ernstig aan hoofd en handen was gewond, werd ook dit drietal naar het zieken huis gebracht. De 63-jarige vrouw nmest ter verpleging worden opge nomen, terwijl de anderen, na te zijn verbonden, konden vertrekken. De apotheek en de eerste verdie ping, waar de eigenaar met zijn vrouw woonde en waaruit zij door middel van een ladder konden ont komen, brandden geheel uit. De ontploffing is een gevolg van het omvallen van een fles met petro leum-aether in de kelder onder de w'nkel. Een 66-jarige knecht, die daar aan het werk was, probeerde nog met zaagsel en as de licht-ont- vlambare vloeistof te doen absorbe ren. De kelder stond in open ver binding met de winkel. Bij het aan maken van de kachel ontbrandden de gassen GEMEENTERAAD LEIMUIDEN Grenswijziging biedt mogelijkheden voor uitbreiding recreatie-oorden Bij de aanvaarding van het ambt van gewoon hoogleraar in de werktuigkunde aan de Technische Hogeschool deelde ir. H. G. A. van Eldik Thieme mede, dat de directie van dê Ned. Spoorwegen plannen koestert een meetrijtuig te bouwen, waarin de studenten van de T. H. r de spoorwegen waarnemingen zullen mogen verrichten. De raad dezer gemeente kwam in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester J. A. Bakhuizen. De raad besluit om in beginsel zijn medewerking te verlenen tot het be- sehikbaargtellen van gelden voor de bouw van een vierde lokaal ten be hoeve van de school met de bijbel. De voorzitter zegt, dat het aantal leerlingen dier school voortdurend groter wordt. Op voorstel van B. en W. besluit de raad deel te nemen aan het Waarborginstituut voor de tuinders in de Veenstreek. De gemeente stelt zich borg voor 23% der aan tuinders in haar gemeente te verlenen credie- ten. Op voorstel van B. en W. besluit de raad de beloning van de gemeen tebode in verband met de vele werk zaamheden aan hem opgedragen met ingang van 1 Juli 1950 te brengen op f 348 per jaar. De raad stelt zich garant voor de betaling van rente en aflossing van de t.b.v. de uitbreiding van het hoofdbuizennet door de Waterlei ding de Drie Gemeenten te sluiten geldlening. De garantie zal ongeveer f 9200 bedragen. Het is echter te voorzien dat de opbrengst in 1951 reeds zoveel zal zijn, dat de gemeen te niet zal behoeven bij te dragen. Op voorstel van B. en W. wordt ©en verzoek van de heer D Visser om vermindering van straatbelasting voor 1951 afgewezen, omdat de raad van beroep voor de directe belastin gen nog geen uitspraak heeft gedaan over deze kwestie, in 1948 reeds aan de orde gesteld. Een gymnastiek-lokaal. Op een verzoek van het Kon. Ned. Gymnastiek Verbond, besluit de raad als er een gymnastieklokaal in de gemeente komt alle mogelijke medewerking te verlenen aan de in de gemeente gevestigde verenigin gen. De heer Buiks zou het zeer betreu ren indien in de toekomst bij de twee scholen een gymnastieklokaal zou moeten verrijzen. Hij zou gaarne zien, dat het gymnastieklokaal zo danige plaats zou krijgen, dat het door alle scholen in de gemeente ge bruikt zou kunnen worden en ook door de gymnastiekverenigingen. Nog mooier zou het zijn, indien alle ver enigingen gilden medewerken en men dan kwam tot een gezamenlijk verenigingsgebouw annex gymnas tiekzaal. De voorz. zegt, dat dit in de gemeente Leimuiden de oplossing zou betekenen. Wanneer men ge seheiden blijft optrekken op dit ge bied, kan er nooit een behoorlijk ge bouw komen. De voorz. zegt toe, dat B. en W. in deze richting zullen trachten een oplossing te krijgen. Het besluit tot het aangaan van een geldlening groot f 93615 voor woningbouw is door Ged. St. goed gekeurd. Besloten wordt met de N.V. Bank v. Nederl. Gemeenten aan te gaan een rekening courant overeenkomst voor het jaar 1951, Het crediet wordt bepaald op f 16000 voor de gewone uitgaven c f 94500 voor de bui tengewone uitgaven. Met de Cobp. Boerenleenbank te Leimuiden wordt een rekening cou rant overeenkomst aangegaan met een crediet van f 16000, voor de ge wone uitgaven. Ingekomen is een verzoek van het bestuur van de R.K. Meisjesschool, waarbij verzocht wordt om een bij drage in de kosten van het hand- werkonderwijg. De voorz. zegt, dat B. en W. overleg gepleegd hebben met de inspecteur. Deze acht een vergoeding voor 9 lesuren per week voor het jaar 1950 gerechtvaardigd. De raad besluit om een bijdrage te verlenen voor 9 lesuren per week. Op voorstel van B. en W. besluit de raad met ingang van 1 Jan 1948 te verhuren aan de Rijksgebouwen dienst een lokaal in gebruik bij de Rijkspolitie voor f 175 per jaar. De raad besluit eveneens tot wij ziging der begrotingen dienst 1950 en 1949. De wijziging begroting dienst 1949 betreft een overschrij ding van de kosten van de bouw der R.K. Jongensschool. Aangeboden wordt de rekening dienst 1949. Deze bevat wat de ge wone dienst betreft aan inkomsten f 172.991,69, uitgaven f 175.547,03. Nadelig slot f 255,34. Van het rijk en van de provincie zal echter nog moe ten worden ontvangen f 75011, zo dat er een uiteindelijk batig slot zal zijn van plm. f 8000.—. De kapitaal- dienst bevat aan uitg. f 303560,16. Inkomen f 183343,35. Nadelig slot f 120216,21.—. Begroting 1951. De begroting dienst 1951, wordt aangeboden en sluit aan inkomsten en uitgaven met i 181.405,64. On voorziene uitg. bedragen f 10394,79. Van de post onvoorziene uitgaven gaat een flink bedrag af ii.v.m. met de kapitaalsuitgaven, die in 1951 zullen moeten geschieden. Zuinig heid zal over 1951 geboden zijn. On danks allerlei moeilijkheden is de begroting 1951 echter in evenwicht. Besloten wordt dat alle leden van de raad in de commissie van onder zoek van de rekening en de begro ting zitting zullen nemen. De ge meentesecretaris en de ontvanger zullen de commissie bij het onder zoek behulpzaam zijn. De heer Buiks vraagt nog naar de plannen inzake een speelterrein en de heer Vonk naar de begraafplaats. De voorz. zegt dat B. en W. nog steeds doende zijn, om terreinen te vinden. Htt sport terrein zal zo sober mogelijk worden opgezet. Grenswijziging: gemeente. Aan de orde komt dan het punt grenswijziging der gemeente Lei muiden. De voorz. deelt mede, dat overeenkomstig het besluit van de raad van December 1949 B. en W. aan mr. dr. van Haren te 's-Graven- hage verzocht hebben deze zaak te onderzoeken. De heer van Haren heeft de griilliige grens met de ge meente Aalsmeer onderzocht en komt tot de conclusie dat een ver zoek om grenswijziging eis is. Je omdat de huidige grillige grens met Aalsmeer is ontstaan door toe vallige oorzaken, die thans niet meer gelden. 2e omdat dc huidige grens volko men onlogisch is, zowel uit stede- (Vervolg.) door OOM TOON. De beste delen van 't hert werden uitgesneden, de rest in de rivier teruggeworpen. Toen begon de braadpartij boven een ontstoken houtvuur. Voor me zelf had ik een mals boutje uitgezocht en bereidde dat naar eigen smaak in de prauw. De roeiers aten van 't geroosterde vlees, tot ze niet meer konden en daarna lagen ze in een minimum van tijd allemaal in het gras te snur ken. Ik liet ze rustig 'n anderhalf uur slapen, terwijl ik in de schaduw van 't geboomte een pijp rookte en tegelijk een oogje op alles hield. LUgesnurkt met een smurk op weg. Om een uur of drie wekte ik de snurkers en weldra voeren we weer verder de rivier op. Zonder bijzonde re voorvallen bereikten we om streeks half zes een kleine degsa, ge legen te midden van tegen 't berg land oplopende, terrasvormige rijst velden, een oase te midden van het oerwoud. Al gauw kwamen enkele bewoners ons verwelkomen. Ze schenen zich bijzonder te verheugen, toen ?e mij ontwaarden. Geep wonder, Een der laatste nachten hadden twee tijgers een bezoek aan het dorp gebracht, een buffel gedood en meegesleurd. Dat was een hele consternatie ge weest. En toen men nu mijn kara bijn zag, kwam onmiddellijk het dorpshoofd me vragen, of ik hen niet van dat ongedierte wilde verlossen. Hoewel ik liever een lange nachtrust wilde genieten, besloot ik toch die nacht een poging te wagen. Dat be sluit werd handgeklap en vreugde geroep ontvangen. Op jacht bij nacht. Terstond werden plannen gemaakt en we kwamen tot 't volgende be sluit: Aan de rand van 't oerwoud, dicht langs de weg, die de buffel rovers gekomen waren, stonden twee hutten. In de ene zou ik me met mijn karabijn opstellen, in de andere moesten twee mannen met een goe de lantaarn postvatten. Tussen de beide hutten zouden we een geitje vastbinden in de lichtbundel van de lantaarn, Dit was de enige mogelijk heid om by nacht de tijgers onder schot te krijgen als ze mochten ko men, Nadat we door de dorpsbewoners zeer gastvrij onthaald waren, betrok ken wq om 8 uur onze posten; het dorpshoofd, dat zich natuurlijk groot wilde houden, één van mijn roeiers, ik en.niet te vergeten het geitje. Ach 't arme diertje voelde zich aan het paaltje, waaraan we 't met een flink eind touw vastbonden, he lemaal niet pp zijn gemak. Telkens hoorde ik zijn zacht, onrustig ge mekker. In de lichtglans der lan taarn zag ik 't a) maar om 't paaltje rondlopen. Als 't touw, dat zich'zelf opwond, heel kort geworden was, I begon 't zijn rondloop weer in de andere richting. Twee paar vurige ogen fonkelden Tien uur. Op eens zag ik 't arme lokdier zijn kopje met gespitste oor tjes hoog opheffen. Dan begon 't te blaten als in doodsangst, rukte aan het touw en rende vervolgens in wilde vaart om het paaltje heen. Ge spannen keek ik in de richting van de bosrand. En ja, daar zag ik tus sen de struiken twee paar vurige Ogen fonkelen op nauwelijks 50 me ter afstand. Hoewel ik in de geslo ten hut niet bang behoefde te zijn, bonsde mijn hart toch van opwin ding. Zo behoedzaam mogelijk pakte ik mijn karabijn en stak haar loop door 't kleine raampje. Maar toen ik probeerde te mikken, moest ik er kennen, dat 't nutteloos zou z(jn te schieten. Ik was nog te zenuwachtig en bovendien kon ik door de donke re achtergrond de vizierkorrel niet Zien, zodat een schot maar lukraak zou zijn. Dus maar afwachten. Ik stak voorzichtig een sigaret op en, eigenaardig, binnen een minuut was ik volmaakt rustig Geruime tijd bleven de fonkelen de lichtpunten bijna onbeweeglijk op dezelfde plaats, 't Leek wel, of vier groenlichtende sterren in 't bos wa ren neergedaald. Blijkbaar ver trouwden de tijgers dat licht niet; het scheen hun zeker wat vreemd op die plaats. Maar een hongerig röpfdiar neemt wel eens verdachte o£ gevaarlijke dingen op ae koop toe De aarzeling overwonnen! Opeens hoor ik een licht gekraak en twee der lichtpunten komen laag bU de grond naar voren. Aarzelend nog komen ze nader in de richting van het steeds wilder wordende geitje. Langzaam schoof een gewel dige koningstijger, behoedzaam links en rechtskijkend, in de lichtbundel van de lantaarn. Likkebaardend zag ik ziin rode tong te voorschijn ko men. Dan, op enige meters afstand van zijn prooi, dook 't monster hele maal met de buik op de grond, ter wijl zijn staart in hevige begeerte heen en weer zwiepte. Het maakte zich gereed voor de sprong! Ik had nu licht genoeg om zuiver te richten. Ik zag ae spieren van het machtige beest zich spannen en op dat mo ment knalde mijn daverend schot door de nachtelijke stilte. Onmiddel lijk richtte ik opnieuw voor een tweede, maar dat bleek niet meer nodig. Na een vertwijfelde sprong lag de koningstijger rochelend en ,d met zijn poten klauwende op paaltje heen en weer sprong, Nog enkele seconden duurde de doodstrijd en toen lag de schrik van het oerwoud roerloos stil. (Beste kinderen! Het vervolg van dit boeiende verhaal volgt in de ko mende week, evenals de raadsels en de brieven. Red. L. Crt.). Wordt vervolgd. bouwkundig als uit bestuursrechte lijk oogpunt. 3e omdat wijziging van de grens, zoals de gemeente Leimuiden die wil geen enkel belang van de gemeente Aalsmeer schaadt. Gevraagd wordt de grens tussen de gemeente Leimuiden en Aalsmeer te willen aanduiden door een lijn, beginnende daar waar de Bilder- dammerlaan op de Heercnweg uit loopt, op de huidige gemeentegrens derhalve en gaande over de West- einderplas naar de grens van Haar lemmermeer ter hoogte van het Klappenburgergat. Zou dit gebeu ren, dan zou de gemeente Leimuiden zich op watersportgebied kunnen gaan ontplooien in het Zuid-Weste lijk gedeelte van de Westeinderplas, De betekenis van de Westeinderplas zal toenemen en dit is gezien de be hoefte aan recreatie-oorden in het bijzonder hier in het Westen des lands een algemeen belang. Thans wordt een gedeelte van de Westpias gesloten voor wat het is. Wordt de grens verlegd dan worden daarme de de belangen dor gemeente Lei muiden zowel als de recreatie-moge lijkheden voor de twee dichtstbe volkte provincies gediend. De voorz. leest het gedegen verzoek tot grens wijziging der gemeente geheel voor, waarmede de raad zich geheel kan verenigei.. De raad besluit het ver zoek tot grenswijziging bij H M. de Koningin in te dienen. RODEGRAVEN Revisie-instantie. Door het mi nisterie van sociale zaken zijn over al commissies in het leven geroe pen, die zullen fungeren als een soort beroepsinstanties inzake uitke ring van gelden aan degenen die aanspraak maken op overbruggings- en sociale bijstandsuitkeringen. Dit geldt dus voor hen, die buiten schuld zonder werk komen. Voor klachten kan men zich in onze gemeente voortaan wenden tot de volgende heren: W. Boer, wethouder, J. v. Loo, ambtenaar ter secretarie, J. v. Mierlo, C. Hoogendoorn, S. Blonk, S. Steenbergen en A. Ooms. Dr. Visser Onze ex-plaatsgenoot dr. J. Visser, die geruime tijd de practijk heeft waargenomen voor dr. Ragay on daarna enkele jaren werkzaam was in het R.K. Sanato rium „Berg en Bos" te Bilthoven, is thans benoemd tot longarts te Zaan dam. Ongeval Toen enkele arbeiders bij do Schans een schuit pulp aan het lossen waren, brak plots de giek- mast van de schuit. Hierdoor werd de arbeider A. v. L. uit Harmeien ernstig gewond, doordat hij een staaldraad en een grijper met kracht op zich kreeg. Een wervelfractuur en verwondingen aan armen en be nen waren het gevolg. Na voorlopige behandeling door dr S. Bleye en eni ge E.H.B.O.-ers werd het slachtof fer naar het Woerdense Ziekenhuis overgebracht. Geen visserslatijn Toen dhr. A. Jongeneel met enkele kennissen aan het snoeken was, in het waterrijke Noorden, ving hij een snoek van maar even 96 cm. lengte met een ge wicht van 14 pond. Bovendien vin gen de heren nog 50 pond aan klei nere exemplaren. K.A.B. Voor een matig bezette zaal van het Parochiehuis draaide de Kath. Arbeidersbeweging de film „Le sorcier du ciel", de film over het leven van de pastoor van Ars. Dhr. J. Stolwijk sprak een welkomst woord Horizontaal: 1. het vieren van een heuglijk feit, 5. houten slagerspin, 10. water in Z. Holl., 11, senior (afk.), 13. vordering, 15. stap, 17. begaafdheid, 20. gesloten, 22. telwoord, 23. dolheid (Fr.), 24. voornaamwoord, 25. reeks, 27. deel v. d. hand. 29, ontbrandbare stof, 30. maand van het jaar, 32. voor naamwoord, 33. vreemde munt, 35. lange nekharen van dieren, 37. dorp je in N. Brab. ten Z.O. van Grave, 39. zeer spoedig, 40. vette zelfstandig heid, 42. plechtige gelofte, 43. vol gens andere .afk.), 45. gem. in Gel- derl., 47. mens, 49, vroeger, 52. alzo, 54. water in N. Brab.. 55. verstand, 56. item (afk.), 57. lichaamsdeel, 59. Portugees eiland op de N.W. kust van Afrika, 61. biersoort. 62. als 33 hor., 64. bijwoord, 65. schijn, voorko men, 07. houding, 68. stuk bouw land. Verticaal: 2. boom, 3. water in Friesland, 4. sportterm, 8. hoofddek sel, 7. komt van de kip, 8. bewo ner van Estland, 9. afzonderlijk, 11. kruipend dier. 12. bijrivier van de Vecht in Overijeel, 14. hoog gelegen, droge zandgrond, 16. meisjesnaam, 18. jongensnaam ,19. ontkenning (spreektaal), 21. familielid, 26. schim pen, 27. rangtelwoord, 28. groot wijn glas, 29. klaar tot iets, 31. einde, 34. hoepel, 35. familielid. 36. voorzetsel, 37. bijvoegsel van het Staatsblad (afk.), 38. als 11 hor., 41. hoon, 43. tegenstelling van oorlog, 44. giftslan getje onzer veenstreken, 46. bloem. 48. rivier in Zwitserland, 50. tijdreke ning, 51. achting, 53. vogel, 58. vlin derachtig insectje, 59. onb. voornaam woord, 60. vaartuig, 61. vlaktemaat, 63. heeft een schip, 66. pers. voor naamwoord. Oplossingen worden tot en met Donderdag 16 November a.s. op ons bureau verwacht. Op de enveloppe vermelden „puzzle". Voor de goede inzenders worden beschikbaar ge steld: en tinnen asbak, een sigaren- knipper en een boek. OPLOSSING VORIGE WEEK. Horizontaal: armee, 5, nevel, 9. indolent, 11. v.a., 13. ka, 14. Est, 15. Em.f 16. Aans, 18. m.s., 20, olm. 21. Lier, 22. te, 24. Rika. 25. St., 26. kom ma, 28. Ommen, 29. in. 30. stop, 32. pi,, 33. rede, 25. ets. 37. tg., 39. pel, 40. re, 31. neo, 43. ar, 45, ra, 46. gon- fanon, 48. Frans, 49. stand. Verticaal: 1. afval, 2. mi, 3. enk., 4. Edam, 5. nest, 6. ent, 7. Vt., 8. lem ma, 10. le, 12. anisette, 15. elkander, 17. set, 19. stomp, 20. o.i., 23. emelt, 24. ra, 26. Km., 27. Mn. 28. op, 29. iep, 30. seraf, 31. os, 34. eland, 36. lens, 38. gans, 41. non, 42, of, 44. rot, 46. ga, 47. na. De winnaars van deze week zijn: F. Baggen, Teylingerlaan 37, Sassen- heim (sigarettenkoker), A. Bakker, Raamstraat 8. Leiden (vulpotlood) en mej. A. C. van Zijp, Witte Rozen straat 5, Lelden (boek). De prijzen zullen worden toegezonden. 36. Er »Un nog meer hongerlijders. Nu, Ootje Teur en Bram Steng lie ten zich niet gntbetuigd! Ze aten al lebei net zoveel scheepsbeschuit als ze Horveten en na een half uur hadden ze geen van beiden meer honger. „Dat was een feest!" zuchtte Bram Steng met de handen op zijn buik. „Nu voel ik me weer tot alles in staat! Nu kan ik weer bergen verzet ten!" „Verzet er dan maar eens een paar!", stelde Ootje Teur voor. „Wat dat betreft kun je hier je plezier wel op! Maar zeg, Bram, heb je gezien, dat wij hier niet alleen zijn op Oro- boma? Als ik me niet vergis, staan daar in de verte Jan met de Handjes en Jan met de Tandjes met afgunsti ge en hongerige gezichten naar ons te kijkenWat denk je?" „Ik had ze een paar dagen geleden al gezien!" zei Bram Steng", maar ik j vvnde je niet ongerust maken, dus heb ik er niets over gezegd. Maar wat bedoel je? Je wilde die twee inbre kers toch zeker niet van onze koste lijke beschuiten laten moe-eten?" „Het zijn toch ook mensen! i hebben ingebroken of niet! Daarom behoeven ze toch piet te verhonge ren? Je mag geen kwaad met kwaad vergelden, heb ik altijd geleerd!"

Leidse Courant | 1950 | | pagina 9