De laatste meters in onze zaak zijn zeer belangrijk Als 't om meubelen gaat... HOGENDOORN Twee kinderen omgekomen WOENSDAG 8 NOVEMBER 1950 DE I.EIUSE COURANT PAGINA 3 „St. Willibrordus", Leiden e.o. Gisteravond -*■ op de feestdag van St. Willibrord kwamen de leden van de Ned Kath. Vakbond vooï de Textielhandel „St. Willibrordus", kring Leiden en Omstreken, met hun dames bijeen in „De Harmonie", om te luisteren naar de heer C. G Vlasblom, die sprak over „De Laat ste meters in onze zaak." 's Morgen- om kwart voor acht werd in de St Lodewijkskerk een H. Mis opgedragen door de geest, adv., kap. Sluis, waarbij slechts een klein aantal leden aanwezig'was. Ook 's avonds was de opkomsi niet bijster groot, toen de voorzitter, de heer H. A. Braakman, de bijeen komst opende en kapelaan Sluis ge legenheid gaf te spreken over de pa troonheilige St. Willibrord De g.a. deed dit in het kort, wijzend op het zeer bijzondere karakter van deze missionaris, die ware hij geen priester geworden zeker een han delsman geweest zou zijn. Hij was een man, die op de juiste momenten zijn kans greep, die van alle mark ten thuis was die in alles slaagde wat hij zich voorgenomen had Lees zijn levensverhaal eens, aldus de g.a. Lees hoe deze man slaagde, niet alleen door de genade, die hij voor zijn werk ontving, maar ook door het uitbuiten van zijn natuurlijke aanleg. Ook in dit opzicht verdient St. Willibrord onze verering en na volging! De laatste meters. De heer Vlasblom doelde met de „laatste meters in onze zaak" op de laatste schakels in de lange ketting I tussen producent en consument De-1 ze laatste schakels liggen in de win kels van de textielhandelaren en zijn buitengewoon belangrijk, vooral nu de klant weer koning is en de ver koop niet meer bepaald wordt door de inkoop. De winkelier kan er niet genoeg aandacht aan besteden; steeds kan het nog iets betei. Is zijn verkoper(ster) zich wel bewust van zijn (haar) belangrijke taak7 Gaat de klant tevreden de winkel uit, dan kweekt hij goodwill en is hij .goud waard. Maar wordt hij niet goed be diend en loopt hij nijdig weg, dan is dit een verlies, groter dan van één klant! Is de paktafel goed verzorgd? Wordt er vlug, beleefd en vlot ge holpen? En hoe staat het met de ex peditie? Altijd op het afgesproken, uur thuisbezorgd? Hoe staat het met de winkel-opmaak en etalages? Stop de artikelen niet weg in kasten en vakken. Toon het publiek wat er te koop is. En besteed bijzondere aandacht aan het artikel, dat actueel is en waarvan een behoorlijke ver- koop verwacht mag worden Spr. haalde diverse' voorbeelden aan uit eigen ervaring en vertelde, hoe men in Amerika het publiek koop-min- ded maakt. De heer Vlasblom wees er ook op, dat winkeliers, wanneer zij adverte ren met een bepaald artikel, hun etalage op bijzondere wijze met dat artikel moeten inrichten en hun per soneel moeten instrueren, om de verkoop hiervan zo aantrekkelijk mogelijk te maken. HET „ANTWOORD" VERSCHENEN Verschenen is het „Antwoord" van vijf hoogleraren van de R.K. Univer siteit te Nijmegen op het herderlijk schrijven van de Generale Synode van de Ned. Hervormde Kerk betref fende de Rooms-Katholieke Kerk, dat in het begin van dit jaar werd uitgegeven. „Vanwege de ernst en oprecht heid van de bedoeling, vanwege de verontrusting, die uit het schrijven (van de Ned. Herv. Generale Syno de spreekt en vanwege de bereid heid om eigen zonden en tekortko mingen te erkennen" aldus 'de vijf hoogleraren ter inleiding van hun antwoord heeft het schrijven recht op een weloverwogen en dui delijk anwoord van Katholieke zijde". De vijf hoogleraren behandelen het Herd. Schrijven ieder uit een be paald gezichtpunt. Achtereenvolgens komen ter spra ke: De achtergrond en strekking van het Herderlijk Schrijven (dr. W. H. van de Polè Hierin wijst de schrij ver vooral op het reformatorisch re veil binnen de Ned. Herv. Kerk, waaruit deze nieuwe stellingname tegenover Rome moet verklaard worden. De weergave van het katholieke dogma (dr. G. P Kreling O.P.); het beeld van het katholieke dogma, zoals het Herderlijk Schrijven dat geeft, wordt zonder meer afgewezen. Het Herderlijk Schrijven miskent te enenmale het wezenlijke uitgangs punt der katholieke theologie. 4 De bewijsvoering uit de Heilige Schrift (di". W. K. M Grossouw) be spreekt de onhoudbaarheid van de Bijbel-uitleg, die de Generale Synode aanhangt, en verdedigt de weten schappelijke juistheid van de khtho- 'ieke bewijsvoering. Tenslotte geven de laatste bijdra gen: De intolerantie in het licht dei- geschiedenis (di-. L. G. Rogier) en De Rooms-Katholieke Kerk en het maat schappelijk leven (dr. L. J. M. Beel) antwoord op de beschudigingen van onverdraagzaamheid en machtsstre- en door 'de Generale Synode tegen 'e Katholieke Kerk geuit. Men mag dit boekje beschouwen Is een samenvatting van het katho- "-ke antwoord op de fundamentele azwaren die de reformatorische merken tegen de R.K. Kerk koeste- Na de pauze had een gezellig vraag- en antwoordspel plaats, waarbij spr. desgevraagd als zijn me ning te kennen gaf, dat adverteren belangrijker en nuttiger is dan het verspreiden 'van folders, die het pu bliek neestal ongelezen laat De aan wezigen waaronder ook de echt genoten van de leden kaartten nog even na, als slot van deze ge zellige en leerzame avond, die welis waar weinig nieuwe gezichtspunten geopend had. maar toch nuttig was om de vele practische wenken, die de heer Vlasblom gaf. F. C. De Hosson GEKOZEN TOT VOORZITTER DIOC. MIDDENSTANDSBOND. De heer F. C. de Hosson, voorz. van de afd. Leiden van de R.K. Mid denstandsbond, werd hedenmorgen op de diocesane vergadering in Kras- napolsky te Amsterdam gekozen tot voorzitter van de R.K. Middenstands bond in het bisdom Haarlem. KINDERPOSTZEGELS. Het comité kinderpostzegels afd. Leiden bericht, dat de verkoop van deze zegels begint Maandag 20 Nov aan de bekende stand in de hal van het postkantoor. Wellicht ten overvloede wordt medegedeeld dat dezg postzegels verkocht worden met een kleine opslag. De opbrengst hier van komt ten goede aan de diverse instellingen ten bate van het kind. Een aanmoediging tot daadwerke lijke steun aan deze actie zal bodig zijn LEIDSE UNIVERSITEIT. Geslaagd voor het doctoraal men Ned recht de dames M. i Eering, Schiedam, J. F. Withlau, Haarlem, idem de heren D den Her tog, Wassenaar; H. A. Aalsmeer, Den Haag; voor het candidaatsexa- raen Godgeleerdheid mej M. Creve- coeur, Leiden, en de heer H. R. Postma Leiden; voor het candidaats- examen Psychologie M. P M Hae DR. A. G. BROM BENOEMD TOT HOOGLERAAR THORAX CHIRURGIE. Tot buitengewoon hoogleraar in de thorax (borstkas) chirurgie is aan de universiteit alhier benoemd dr A. G. Brom, chirurg te Utrecht De nieuwe hoogleraar werd 8 Maart 1915 te Amsterdam geboren, waai' hij op 10 November 1940 zijn medi sche studie voltooide. Vervolgens was de heer Brom assistent aan het O.L Vrouwe Ziekenhuis te Amsterdam, aan het St. Joseph ziekenhuis te Heer len, en aan het St. Antonius zieken huis te Utrecht. Aan de Academie te Stockholm werkte hij enige tijd on der leiding van prof. Clarence Cra- foord. f Vorige maand promoveerde de heer Brom in de Leidse Academie tot doctor in de geneeskunde op het proefschrift De Coarctatio Aortae". LEIDS ACADEMISCH KUNSTCENTRUM JANNY VAN WERING De grote zaal van het Volkshuis was stampvol, toen de claveciniste Janny van Wering het podium be trad om haar grote taak, het spelen van de Goldberg variaties van Bach te beginnen en evenredig het werk, op waarlijk grootse wijze te volein den. In baar inleiding zeide Janny van Wering, dat toen zij ter viering van de Bachherdenking deze varia ties in het Concertgebouw deze zo mer in het Concertgebouw speelde, deze zomer juist 15 jaar geiteden was sinds het werk hier in het land gemaakt werd. Het is geschre ven voor clavecimbel met twee kla vieren, omdat de handen op één kla vier in de knoop zouden raken.. Waarom het werk zo weinig gemaakt wordt? Men vond het te abstract, te academ'-eh, te consciëntieus, maar de Hollandse muziekkenner vreest de conscientieuse muziek niet, Joh. Seb. Bach vond het thema voor zijn 30 va- rdaties in een Sarabande achtige aria door zijn vrouw Anna Magda- lena Bach geschreven, en deze aria is het uitsan<?spunt voor alle varian ten- en canons, die gedragen door de harm en ieen tot zo'n geweldige scanning worden opgevoerd, in de grootste verscheidenheid, van rustig en lieflijk, energiek, of in grote vaart ,maar steeds vast van geest. Men verwachtte ernstig, smaakvol cembalo-spel, maar de verwachting werd nog verre overtroffen. Zelf be heerst, maar uiterst muzikaal, geeft Janny van Werinsr naast 'brillante virtuositeit, in doordachte rust; uit- cebalanceèrde exDositie van wat Bach te zeggen heeft. Helder en fijn zinnig was de clavecimbe1t-lank, 'n wonder van schoon, bij alle musi- ceervreugde, die haar bezielt, een mihiatuurwerk. dat zij uit haar in strument tovert, een en al intimi teit. Haar voordracht die getuigt van diepe en vruchtbare studie, bood aan de. vele toehoorders zui ver genot. Het was ronduit, orach- t'g! Ovationeel abclaus, dat een mu zikaal ever>em°r,f .-i;t nle^gt af te slu'ten. BURGERLIJKE STAND Geboren: Franciscus, zn van P. "J. Bleiji en H. M. van der Meer; Ma rion, dr van W. de Jong en J S. B. Wenting; Pieter Jochanan, zn van P. A. H. de Boer en J, A Kroes; Hendrikus Cornells, zn van P. J van Haasteren en J. M. van Steijn. Overleden: T. A. Brandsma, man 84 jr; J. Colpa, huisvr. van Hockx, 64 jr; P. J. C. Schoenmakers, man 41 jr; A. van Elk, huisvr. van v. d. Beek 76 jr; W. van Küijk, wed van HAARLEMMERSTRAAT Wij brengen U per auto naar de mooiste toonzalen. LEIDS ACADEMISCH KUNST CENTRUM. „De dood van een handels reiziger" II. Op 17 October ji. bracht de To neelgroep „Comedia" Arthur Miller's spel „De dood van een handelsreizi- Heerïen; voor het doctoraal Koekkoek 83 jr; I. M. Doornik, man n Ned. Ind. recht C. H. M. vanj 51 jr; N. T. Benschop man 78 jr; J. Rooy, Haarlem; J. Haring, Leiden, i van Dam, wed. van Spruyt, 76 jr. :en. De waarde gaat daarom ver uit boven de actua liteit der polemiek omdat hier op principiële basis gesproken wordt. Voor katholieken en protestanten is dit bóekjte op dit ogenblik, na ener zijds het gesprek tussen de gezindten toeneemt anderzijds de wederzijdse verschillen steads duidelijker aan de dag treden, van het grootste belang. Dit „Antwoord" is verschenen bij de Uitgeverij „Het Spectrum" te Utrecht, De prijs is J 1.65. VRACHTAUTO TEGEN BOOM. Hedenmorgen omstreeks half vijf reed een vrachtauto, geladen met varkens, op de Rijksstraatweg.tussen Elburg en Doornspijk op onverklaar bare wijze tegen een boom. De boom drong geheel in de motor, terwijl de laadbak met -varkens in de sloot terecht kwam De bestuurder K. van Rpselaar uit Nunspeet, werd na vijf en veertig minuten werk uit zijn be narde positie uitgezaagd en in ern stige toestand naar een der zieken huizen in Zwolle vervoerd. Zijn me de-passagier J Franken eveneens ub Nunspeet werd uit de cabine ge slingerd maar bekwame geen letsel. De auto is totaal vernield. Zeven varkens waren nog in de wagen, ter wijl vijf varkens in de omgeving op gespoord moesten worden ONGEVAL TIJDENS OPENING FABRIEK Toen de N.V. Tapijtfabriek H. Desseaure te Oss een nieuwe spin nerij in bedrijf had gesteld en een groot aantal industriëlen voor een rondgang had uitgenodigd, raakte Van der Mark tijdens deze rondgang met een mouw tussen een van de machines, waarbij zijn rechterarm werd meegetrokken en tot aan de elleboog bekneld raakte. Het slacht offei moest onmiddellijk naar het ziekenhuis in Oss worden overge bracht. De arm moet waarschijnlijk worden afgezet. Het ongeval zette uiteraard een domper op de feest vreugde in de fabriek. DOOR VLOER GEZAKT EN IN KELDER VERDRONKEN. In een woning te Tricht bij Gelder- malsen heeft men het lijk van de 88- jarige heer Bout gevonden, die ver moedelijk door verdrinking om het leven kwam. Het slachtoffer sliep in een bed stee, waaronder de vloer op ver scheidene plaatsen was verteerd. Er waren zelfs grote gaten in. Men dit antwoord neemt aan dat ook de bedsteeplan ken niet stevig waren en dat de door het bed en door de vloer in ae kelder >s gezakt, waa: hij in het daar staande water is verdronken. VIJFTIENHONDERD MILITAIREN SPEURDEN NAAR JONGETJE. Na een onderzoek dat drie dagen duurde en waaraan o.a. vijftienhon derd militairen deelnamen, is in de gracht bij de Amersfoortse Koppel poort het lijk van een vermist vijf jarig jongetje, Rudi van Nieuwenhui- zen gevonden. Nadat het jongetje niet van de kleuterschool was thuis gekomen werden onmiddellijk op grote schaal nasporingen gedaan, doch zij hadden geen succes. TWEE MAANDEN TEGEN SERGEANT GEëlST. Voor het Hoog Militair Gerechts hof werd gisteren twee maanden ge vangenisstraf geëist tegen de ser geant Sm. wegens het gelasten dan wel het toelaten van moord op de Indonesiër Saldi Tjimalaka op 50 km van Bandoeng op 26 Juli 1947. Voor de soldaat L., die de Indone siër heeft gedood op bevel, werd vrijspraak gevraagd. De krijgsraaad te velde K. L. had beiden in Indonesië vrijgesproken. De Kroon heeft beslist dat deze zaak als gewone appèlzaak zou dienen voor het Hoog Militair Gerechtshof RECHTZAAK DUURT AL MEER DAN VIJF JAAR. Nadat 25 getuigen waren gehoord werd gistermiddag de zaak tegen de 41-jarige Delftse vertegenwoordiger M D. K. die opnieuw voor de Haag se rechtbank terecht stond geschorst daar de officier van Justitie het noodzakelijk achtte nog twee nieu we getuigen te horen. K., die ervan verdacht wordt enige leden van de Delftse illegaliteit te hebben aange zet de jachtopziener H. de B. te do den, daar deze een agent Sicherheitsdienst en zeer gevaarlijk voor de illegaliteit zou zijn, hoorde bij de eerste behandeling van zijn zaak nu enige jaren geleden, tien jaar tegen zich eisen. Het Haagse Gerechtshof verwees de zadk terug naar de Arrondissementsrechtbank, zodat zij nu na vijf en een half jaar instructie, voor de derde maal in be handeling kwam. Nieuwe gezichts punten heeft deze hernieuwde be handeling tot nu toe niet geopend. Op 12 December zal de behandeling worden voortgezet. centrum. En gisteren was deze han delsreiziger er weer, nu in de op voering, welke het Amsterdamse To neelgezelschap ervan verzorgde. Als twee hetzelfde doen is dat nog niet hetzelfde. Dat bleek gisteravond, toen wij de gelegenheid hadden de verschillende opvattingen van deze twee toneelgezelschappen omtrent hetzelfde stuk te vergelijken Er was veel, dat volkomen of nagenoeg ge lijk was, zoals bijv. het decor, de be lichting, de begeleidende muziek en natuurlijk ook de tekst, hoewel als wij ons goed herinneren de verta ling niet van dezelfde persoon was. Het voornaamste verschil tussen bei de opvoeringen lag in de opvatting. Bij Comedia was de figuur van de oude handelsreiziger Willy Loman, die met al zijn illusies over carrière en populariteit en over de toekomst van zijn beide zoons zo jammerlijk ten gronde gaat, een lawaaierige Amerikaan (John Gobau). Onder de regie van v. Dalsum maakte Louis Saalborn er een meer menselijke fi guur van. Beide opvattingen zijn te verdedigen, maar in de figuur van gisteravond herkenden wij beter de gemiddelde „kleine man" Was John Gobau meer Amerikaans Louis Saalborn stond ons nader. Voor ons begrip was de tragedie bij de opvoe ring van de Amsterdammers meer aanvaardbaar, al moeten wij toege ven, dat een stuk voor de tweede maal gezien beter doordringt dan bij de eerste opvoering. De Amsterdam mers hadden trouwens in de loop van hun opvoeringen enige verbete ringen aangebracht in de rolbezet ting, waardoor het spel belangrijk aan waarde heeft gewonnen Zo was de rol van moeder (Linda) thans in handen van Maria Hamel, die er een zeer bewogen schepping van maak te, terwijl ook de rol van de zpon Biff veel feller door Ben Royaards werd gespeeld dan door Ko van Dijk, hoewel deze laatste toch ook inner lijk geladen speelde. Een groot ver schil in opvatting was merkbaar in de rol v. d. moeder (Linda) thans in Gasteren meer de geslaagde zaken man, bij John Soer meer de hersen schim van een gekrenkte geest. In elk geval was het een merk waardige belevenis om na te gaan, tot welke resultaten louter en alleen een verschil van opvatting aanlei ding kan geven. Beide opvattingen hadden hun waarde, beide opvoerin gen stonden op hoog peil. De ei-volle zaal heeft gisteravond de Amsterdammers een dankbare hulde gebracht. JAVAANSE KUNSTAVOND De Javaanse gamelan-muziek be hoort tot de hoogste uitingen van In donesische kunst Voor onze Wester se oren moge het aanvankelijk moei lijk schijnen zich een bepaald beeld te vormen van deze melodieuze mu ziek, maar toch gaat er voor elkeen, die er zich onbevooroordeeld voor open stelt, een eigenaardige beko ring van uit. Op Vrijdag 10 November zal onder auspiciën van K. en O. in het Rijksmuseum voor Volkenkunde, het Nederlandse gamelan-gezelschap „Babar La jar" onder leiding van Bernard IJzerdraat optreden, terwijl tevens die avond Raden Mas Pakun Javaanse dansen zal brengen. Het gezelschap „Babar Lajar" is opgericht in 1941 door dc toen 15- jarige Bernard IJzerdraat, die zich neöewerking wist te verzekeren van een aantal jongens en meisjes, die zich met grote ijver en toewij ding aan de beoefening van de game lan-muziek hebben gegeven. Het resultaat is, dat Bernard IJzer draat en zijn orkest thans de beste gamelan-muziek geven, die er in Ne derland te horen is. Kenners der Javaanse muziek waaronder ook Indonesiërs hebben, zich zeer waarderend over hun spel uitgelaten. De leider van het orkest is sedert kort uit Indonesië teruggekeerd, waar hij een speciale studie maakte van de zuivere gamelan-muziek. Laatste Berichten Volgens een speciale correspon dentie in het Parijse blad „Le Mon de" heeft men in Amerikaanse mili taire kringen te Seoel goede redenen om aan te neemn, dat de Chinese communistische troepen uit Korea zullen worden teruggetrokken „zo dra de demontage van de electrische centrales aan de Jaloe en het over brengen er van naar Mandsjoerije voltooid is". AFTREDEN VAN DE OOST-DUITSE REGERING VERWACHT. Naar verwacht wordt zal de Oost- Duitse minister-president Otto Gro- tewohl heden het aftrec regering bekend maken. In de daarop volgende eerste zit ting van het nieuwe Oost-Duitse par lement, dat in October gekozen werd, zal de leiding van' het parle ment benoemd worden. Het nieuwe kabinet zal 15 November aan het parlement worden voorgesteld. Woensdag 8 November. Gistermorgen om kwart over tien gebeurde er in de Wasstraat een klein ongelukte, toen de 30-jarige mej. T. J. M. B. uit Tilburg, die bij familie logeerde, bezig was de vaten te wassen. Daarbij sneed zij zich met het broodmes gen flinke jaap in haar wijsvinger. Enfin, de E.H.D. werd gealarmeerd, maar in de haast ver gisten de mannen zich en gingen naai de Gasstraat, in plaats van naar de Wasstraat. Daar viel natuurlijk niets te beleven. Toen zij eindelijk op het juiste adres kwamen, was de dame al per taxi naar het Acad. Zieken huis gebracht. 't Was gisteren een mooie dag voor de heer A. H. v. d. Staay. Botermarkt 28 Want toen werd zijn zaak in.sport- artikelen en lederwaren heropend, nadat een flinke verbc/uwing had plaats gevonden. U weet nog wel, hoe de lange blinde muur aan het Gangetje voorzien was van enige re clame-kastjes, die niet voldeden. Toen heeft men er twee fikse etalages voor in de plaats gemaakt en het oude huis achter die muur half weg gebroken en voor de andere helft op geknapt. Nu is het een mooie show room geworden. De winkel is wel driemaal zo groot geworden, maar was gistermiddag toch nog te klein, om alle belangstellenden te kunnen herbergen, die hun gelukwensen kwamen aanbieden, temidden van de vele bloemstukken, die van alle kan ten waren aangedragen. Er is nog wel veel meer ni^iws, maar het ontbreekt Stadskok aan de tijd, om het u te vertellen. STADSKOK. WEERSVERWACHTING (Geldig van Woensdagavond tot Donderdagavond. Opgemaakt te 10 uur). KRACHTIGE WIND. Vanavond en vannacht: zach ter, regen en langs de kust een krachtige tot harde en in het binnenland een krachtige wind tussen Zuid-West en Zuid. Mor gen overdag: wisselend bewolkt met hier en daar enkele buien, voornamelijk in het Noorden van het land. Aanvankelijk krachti ge, later langs de kust een har de tot stormachtige Zuid-weste lijke wind. Ongevoer dezelfde temperatuur als vandaag. Iri brandend huis Twee kinderen van de familie Bakker te Zuidscharwoude, een jon gen van negen en een meisje van één jaar, zijn gisteravond bij een brand om het leven gekomen. De vader] die zich reeds ter ruste had begeven, werd om tien uur door het gillen van een zijner kinderen gewekt. Met moeit? wist hij zijn vijf jarig dochtertje te bereiken en het gelukte hem haar naar buiten te brengen Het negenjarig zoontje, dat zijn vader gewekt had, kon echter door de hevige rookontwikkeling niet naar beneden komen en is gestikt. Het jongste kind, eên meisje van één jaar. kon door de vader niet meer bereikt worden, het vuur greep te hevig om zich heen. Ook dit kind kwam door verstikking om het leven. De moeder was tijdens de brand bij buren op visite. De brandweer, die spoedig ter plaatse was wist de belendende per celen te behouden. Vermoedelijk is de brand ontstaan door een construc tiefout in de schoorsteen- MARKTBERICHTEN WOERDEN, 8 Nov. Kaas. Aan gevoerd 227 partijen 1ste soort f 2 07 —2.13 2de soort 2.02—2 05, zware 2.25 per kg. Handel matig. WASSENAAR DE OPENBARE VERKOPING VAN „WILTZANGK" Gistermiddag werd te 's Graven- hage een aanvang gemaakt met de openbare verkoping van de beken de buitenplaats „Wiltzangk", gele gen in de gemeente Wassenaar. Het goed omvat een villa, garage, tuin manswoning en andere gebouwen, vijvers, tennisbaan en beplantingen aan de Leidsestraatweg en de Rust en Vreugdelaan te Wassenaar Voorts werd ter veiling aangeboden een perceel grond met daarop staaikde koepel en water. Het gebouw met het grootste deel van het park, dus met garage, tuinmanswoning, vij vers, tennisbaan en benlantingen werd ingezet voor f 275.000.en bereikte dc prijs van 410.000.—, welk bedrag werd geboden door de heer B. W. Schippers te 's Graven- hage. Voor het perceel arond met de koepel bood de heer Schippers als hoogste ƒ90.000.—, zodat hedenmid dag in totaal een bod van vijf ton werd bereikt. De volgende week, 14 November a.s. zullen de percelen eerst afzonderlijk en dan tezamen worden afgeslagen, waarna tenslotte de gunning volgt. „QUARTET" VOOR K EN O. Vie Engelse novelles verfilmd. De Engelse film „Quartet", die gisteravond tweemaal voor K en O. draaide in het volle Casino-theater, bestaat uit vier korte filmpjes, waar tussen geen enkel ander verband be staat, dan dat zij verfilmingen zijn van korte verhalen van de Engelse novellist W. Somerset Maugham. Het zijn gewone verhaaltjes, ge beurtenissen uit het dagelijkse leven, zoals de schrijver het in zijn film voorwoord zegt. Hij vertelt ook hoe de critici zijn werk hebben ontvan gen. Men gaf het allerlei praedicaten^ ook oppervlakkig. Welnu, oppervlak kig schenen ons ook de flimpjes van deze short stories toe, oolc al vindt men er fijne trekjes van Engelse hu mor in ep al wordt met de kleinbur gerlijkheid nu en dan eens flink de spot gedreven. Het heeft geen zin van de vier filmpjes een inhoud weer te geven; we mogen volstaan met te constate ren, dat Quartet" als experiment, ondanks de oppervlakkigheid, toch wel heeft voldaan en dat mogelijk op deze wijze de novelle verwaar loosd door de massa! meer onder de aandacht van het publiek zal worden gebracht. Heden overleed tot onze diepe droefheid, voor zien van de H.H. Sacramenten der Stervenden in de ouderdom van 86 jaar, onze lieve Vader. Behuwd-, Groot- en Overgrootvader de Heer CORNELIS GERARDUS JOZEF ALKEMADE Weduwnaar van FRANCISCA PETRONELLA v. d. WEIJDEN De overledene was begiftigd met het erekruis Pro Ecclesia et Pontifice en was lid van de Derde Orde. Noordwijk: J. P. L. VAN EEDEN—ALKEMADE A. W. VAN EEDEN St. Oedenrode: L. P. J. ALKEMADE H. A. H- ALKEMADE—J>E JONG en kinderen. Noordwijk: C. M. RULGROK—ALKEMADE 'i. J. RUIGROK, kinderen en kleinkind C. G. J. ALKEMADE TH. G. ALKEMADE—DOLLE en kinderen Den Bosch: Eerw. Zuster MARIE MARGARETHE (FRANCISCA ALKEMADE) Katwijk: P. M. BRAUN—ALKEMADE C. J F. BRAUN en kinderen Rotterdam: Eerw Zuster MARIE MECHTILDES (MARIE ALKBMADE) Amsterdam: G. P. A. ALKEMADE, Pr. Tilburg: Eerw. Zuster MARIE JOSEPH A FRANCISCA MARGARETHA ALKEMADE N oor d wij kerhout E. A. J. VAN BUIJTENEN— ALKEMADE P. F. W. VAN BUUTENEN en kinderen Noordwijk, 8 November 1950. Breloftpark 9 De plechtige H. Mis van Requiem zal worden opgedragen in de Parochiekerk van de H. Jeroen te Noordwijk op Zaterdag 11 Novem ber a.s. te 9.30 uur, waarna begrafenis. De voorafgaande stille H. Mis is té 7.30 uur. Geen bezoek.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3