eióse hutspot/# Huisvestings-problemen in Leiden voor k.v.P. besproken DUIZENDEN MOEILIJKHEDEN WAAR??? Veel bijval voor bollenaanplant ZATERDAG 4 NOVEMBER 19.50 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 NIET OVER SCHOONMOEDERS MUANNEER WE DE TITEL „Huis vestings-problemen in onze stad" letterlijk nemen, zou ik moeten spreken over het gezin van man, vj'ouw en acht kinderen, dat moet v onen en slapen in twee kamertjes; over de vijf kinderen waarvan er één t.b.c. heeft die allen op een klein zolderkamertje moeten slapen, over alle schoonmoeders en schoon dochters; over duizenden moeilijkheden. Ik zal echter een andere kant uitgaaan. Aldus ving gisteravond de lieer G. J. Philipsen, chef van het Huisvestings-bureau te Leiden, zijn causerie aan, die hij hield in „De Doelen" voor een niet al te groot aan tal leden van de Leidse K.V.P. De heer St. Menken, voorzitter, had hem verwelkomd en er. zijn spijt over betuigd, dat de opkomst voor deze belangrijke bijeenkomst niet groter was. Leiden heeft 3.000 woningzoekenden De andere kant, die de heer Phi lipsen uitging, was een overzicht van organisatorische mogelijkheden en moeilijkheden, waarbij al direct op gemerkt kon worden, dat de laatste talrijker zijn dan de eei"ste. De amb tenaren zouden zo graag iedereen van de 3.000 woning-zoekenden v#il- ien helpen, ook de mensen, die aan de zich uitbreidende Universiteit verbonden zijn. die de Leidse indus trie komen uitbreiden, die aan de Marine verbonden zijn, enz. Maar hel kan niet. „Er wordt nu toch flink gebouwd", zegt men. Jawel, maar Leiden heeft 400 nieuwe woningen per jaar nodig, om de aanwas te kunnen bergen. Aangezien er thans nog een tekort is van 4.000 huizen, moeten er jaar lijks 800 woningen gebouwd wor den. om over tien jaar uit de ellende te zijn. En daar zijn we nog niet aan toe! Tooh heeft het nut om zich te la ter inschrijven. Baat het niet dan schaadt het niet en mogelijk is er vcor de betrokkene plotseling een gunstige kans bij een drie- of vier- hoekaruil. Zeven groepen Welke weg moet er bewandeld worden, voordat men als woningzoe kende een huis betrekken kan? Wié bij een ambtenaar komt, moet een formulier invullen. Ook <bij het Huis vestingsbureau. Daarop dienen ver schillende gegevens vermeld te wor den en hierop stelt de Buitendienst een nauwkeurig onderzoek in. Er wordt rekening gehouden met vele factoren, als nette bewoning, stand, huurprijs, enz. Huurschuld is zeer vaak een belemmering om een an der huis te mogen betrekken! Door het Bureau wordt een advies •.ntgebracht aan' de Advies-commis- sje inzake Huisvestings-aangelegen- heden, waarna de aanvrager in één van de zeven groepen wordt inge deeld. In de eerste groep komen de meest urgente gevallen van mensen, die om levensgevaarlijke redenen dringend moeten verhuizen. Hiervoor worden medische adviezen uitge bracht. De tweede groep is voor a- srciale gevallen en ontoelaatbare toestanden, eveneens volgens me disch. advies. In de derde groep ko men mensen, die gaan werken in voor Leiden zeer belangrijke bedrij ven. Na deze drie groepen komen de minder urgente gevallen in groep vier: mensen, die in normale om standigheden noodzakelijk moeten verhuizen Groep vijf is voor geval len. waarvan het normaal wenselijk is dat zij verhuizen. Groep zes, die om sociale redenen een ander huis rr.oeten hebben. En groep zeven voor de trouwlustigen, met uitzondering van uit Indonesië gerepatrieerde militairen en van paartjes, waarvan de a.s, vrouw dertig jaar-is, die voor rang hebben. Voorheen lag deze grens op 40 jaar, maar er bestaat zelfs een mogelijkheid om deze grens binnen afzienbare tijd nog iets om laag te brengen. Zoek zelf! Spr. wilde iedereen adviseren lid te worden van een Woningbouwvereni ging. die bouwt of gaat bouwen, en zelf bij kennissen, familie, enz zo veel mogelijk te zoeken naar woon ruimte. Waarschuw onmiddellijk als ergens een woning leegkomt! Want onder de in aanmerking komenden wordt eerst gekeken naar de lief hebbers voor een bepaald huis: die zullen er eerder tevreden mee zijn. Bij de toewijzing wordt zoveel mogelijk rekening gehouden met de voorkeur van de eigenaar, hoewel dit niet altijd mogelijk is. b.v niet wanneer het geen urgentiegeval be treft. Een beroep óp de burgerzin zal dan nodig zijn en in de meeste se- vallen is dit ook voldoende. B. en W. hebben trouwens de bevoegdheid om Vliegramp in de Alpen Hulpeloos zoeken vermist toestel naar Er bestaat ernstige ongerustheid over een Constellation-vliegtuig van de „Air India", dat gisternacht om twee uur van Cairo naar Genève is rer trokken. Het vliegtuig, dat door een Engel se scheepvaartmaatschappij was ge charterd om 40 Indiase zeelui naar Engeland over te brengen en een be manning van 8 koppen aan boord had, heeft het laatst contact gehad met het vliegveld van Genève om 11.30 uur gistermorgen, tóen het nog ongeveer een half uur te vliegen had. Het bevond zich toen op 4000 me ter hoogte in slecht weer en lage be wolking boven de woeste bergen van de Franse Alpen, in de buurt van Grenoble. Sedert dien is er niets meer van vernomen en men vreest, dat het toestel in het gebied van Val d'Isère is neergestort. Een dicht wolkendek boven de oergen ten Zuiden van Genève maakt het opsporingswerk vanuit de lucht naar het vermiste vliegtuig onmoge lijk, maar zowel in Frankrijk, als in Zwitserland en Italië zijn hulpbriga- ies de bergen ingetrokken om naar iet toestel te zoeken. Het sneeuwt aanhoudend en het is mogelijk, dat men het toestel niet voor het volgende voorjaar vindt, in dien er geen overlevenden zijn, die de vleugels en romp van de sneeuw ontdoen. tot vordering over te gaan, alhoewel men natuurlijk veel liever deze weg niet bewandelt. De heer Philipsen bessloot met een beroep op de Leidse bevolking, om op welke wijze dan ook mee te wer ken aan leniging van deze nood. Mensen, die hun kinderen hebben zien uitvliegen, en thans over meer woonruimte beschikken dan zij strikt nodig hebben, kunnen naar een kleinere woning verhuizen en een groot gezin gelukkig maken. Bij een dergelijke verhuizing geeft de overheid een tegemoetkoming, even als bij het inrichten van een tweede woning in één huis. Stroom van vragen. Een stroom van vragen brak na de pauze los. Van de antwoorden no teerden wij, dat er na de oorlog in Leiden 5 a 600 nieuwe huizen uit gegeven werden, dat gerepatrieerde burgers, die vroeger in Leiden ge woond hebben, aanspraak kunnen maken op woonruimte, dat het op- schuifsysteem inderdaad toegepast wordt van groot naar klein huis, al kan een medisch advies dit in be paalde gevallen verhinderen, dat emigratie geen merkbare opluchting gerit in de woningnood, dat nooit van te voren gezegd kan worden: iemand die zelf iets gevonden heeft mag het gaan bewonen, dat het Mi litair Hospitaal aan de Morschsin- gel door het Ministerie niet vrij ge geven wordt voor bewoning en dat het niet altijd mogelijk is om winkel huizen buiten de samenwoning te houden. De heer Menken dankte na afloon zeer hartelijk en deed over de hoof den van de aanwezigen die het immers niet nodig hadden een hartstochtelijk beroep op de meer dan 1 000 K.V P.-leden in Leiden, om een grotere belangstelling voor de politiek aan de dag te leggen. Zaterdag 4 November. Weet U nog hoe wij enige maanden geleden vertelden, dat de Leidse agent van politie W. B. Blankenstein op 11 Juni 1950 een kind van de verdrinkingsdood redde, door onver vaard in het water van de 'Apothe- kersdijk te duiken? De goede man had pas leren zwemmen en het viel niet mee, om geheel gekleed het kind naar boven te halen. Toch lukte het. En daarom heeft het bestuur van het Carnegie Heldenfonds deze agent de bronzen medaille met inscriptie toeegekend. welke gistermorgen, toen alle collega's stonden aangetreden, door de commissaris van politie, de heer R. J. Meyer aan de heer Blan kenstein werd uitgereikt. Nu we toch over drenkelingen-red den hebben, kan direct ook verteld worden, dat gistermiddag een be jaarde dame, vermoedelijk door de regen verblind, in het water van de Oude Rijn stapte. Bode J. A. van Seggelen uit Warmond zag op de Kaasmarkt hoe dit gebeurde. Hij be dacht zich geen ogenblik en sprong in het water, om even later de dren kelinge aan de overkant op het droge te brengen. De heer Berk van het Bodehuis bracht de dame naar huis. Alle hulde aan deze dappere Warmondse bode! Als het inderdaad waar is. dat scherven geluk brengen, dan moet binnenkort de chauffeur van een melkauto wc verstelpend gelukkig worden. Want hij reed gistermorgen om tien uur op de Morschweg en nam met z'n vrachtauto ie bocht naar de Morschsingel te scherp, zodat de la ding van de bak schoof en niet min der dan 500 melkflessen op de straat stenen aan gruzelementen vielen. De Reinigingsdienst was er goed voor 'om de scherven op te ruimen. We hebben het al eens eerder ver teld, maar nu leest u het nogmaals: De gerestaureerde Stadsgehoorzaal zal op 14 November a.s. weer open gaan/ De befaamde Nederlandse Chopin speler Theo van der Pas zal ep die Dinsdagavond een piano-re cital geven, waarvan het programma geheel aan de grote Poolse compo nist gewijd zal zijn. De heer B. Crul uit Leiden slaagde aan de Technische Hogeschool te Delft voor het candidaats-examen werktuigbouwkundig ingenieur. En het gaat goed met de aanmel dingen voor de grote bridge-drive, die a.s. Woensdagavond in „Royal", Doezastraat, wordt gehouden ten bate van de missie van father Ham raat, Mill Hill. Vele prominente bridgers uit Leiden schreven reeds in. Anderen kunnen nog tot Maan dagavond terecht om zich op te ge ven. Waar? Bij Boekhandel Zand vliet, Haarlemmerstraat, en bij de fa. Paanakker, Maarsmanssteeg. De heer A. H. v. d. Staay, Boter markt 28, deelt mede. dat zijn zaak in sportartikelen en lederwaren is vernieuwd en uitgebreid. Vandaar de receptie op a.s. Dinsdag van 2 tot 4 uur. En de speeltuinvereniging „Groen- oord" gaat een kaarttournooi organi seren ten bate van de Leidse tuber- culose-bestrijding, waarvoor vereni gingen met zoveel mogelijk 8 of 20- tallen kunnen inschrijven. Het tour- nooi (kruisjas, klaverjas en brid gen) wordt gehouden in Januari en Februari in „Den Burcht" Inlich tingen bij de heer Chr. Harteveld, Hansenstraat 13A. Inschrijvings avonden op 7, 8 en 9 November a.s. om 8 uur in de cantine van het Openbaar Slachthuis. STADSKOK. K.L.-DAGKALENDER Correspondentie: Secretariaat Ver. „Katholiek-Leiden" Jan Lievensstr. 2, tel. 22761. Zondag 5 November Sociale Zon dagmorgen Ver. „Katholiek Leiden" 8.15 uur H. Mis (Alv. H. Communie) in de St. Lodewijkskerk aan de Steenschuur, gemeenschappelijk ontbijt „In den Vergulden "Dark", inleiding van mr Jan Derks over de noodzakelijkheid van samenwerking tussen de verschillende katholieke organisaties onder de titel: Een huis met vele woningen". Maandag 6 November 20.15 uur „De Doelen" (Rapenburg) bijeen komst St. Adelbertvereniging, Dr. W'. J. J. Dijsselbloem spreekt over het onderwerp „Persoonlijkheid en Werkclassificatie". Maandag 6 en Dinsdag 7 Novem ber 20 uur Zaaltje Maria Gijzen- steeg. opening winterprogram KAV toneelspel in 3 bedrijven „Parachu- tiste geland". TONEELUITWISSELING „LEIDENGENT" Op 10, 11 en 12 November a.s. Dat de uitwisseling tussen Leiden en Gent niet alleen plaats vindt op sportgebied, is al eens eerder geble ken. Ook op het gebied van toneel vindt een dergelijke uitwisseling plaats. Enige maanden geleden speelden Leidse amateur-verenigin gen, verbonden in N.A.T.U.. in Gent en binnenkort komen enige Gentse toneelclubs naar Leiden, om in de Schouwburg enige avonden te spelen Op Vrijdag 10 November a.s. zal het centraal gezelschap N.T.V.B. Gent (iets dergelijks als de NATU in Leiden) een opvoering geven van „Candida", een mysterie in drie be drijven van de dezer dagen overle den schrijver G. B. Shaw. De vol gende dag sDelen ,.De Melomanen" het spel in drie bedrijven ^„Meisjes- gymnasium" van Ladislaus Fodor en Zondag 12 November treedt de Koninklijke Laurentkring „Geluk in 't Werk" op nret „De ernst van e-nst", een triviaal blijspel voor ern stige mensen door Oscar Wilde. Vanzelfsprekend, dat de Leidse amateur-vereniging hun uiterste best zullen doen om hun Gentse kunstbroeders een hartelijke ont vangst en een prettig verblijf in de Sleutelstad te geven, mede uit er kentelijkheid voor de gulle ont vangst in Gent op 25 Juni van dit jaar, toen een centraal gezelschap van de Leidse N.A.T.U. ..Buiten yoor de deur" van Wolfgang Borchert op voerde. LEIDSE UNIVERSITEIT. Geslaagd voor het candidaatsexa- men Ned. Ind. Recht A. J. M. Le- deboer Den Haag, J. C. H. Haring Bloemendaal, Tan Lionel Fair Lei den, C. Maas Voorschoten, Ph. M. Fonkert Voorburg, H. T. van Beek Den Haag, Ch. Bartelings Leiden; voor het doctoraalexamen Ned. Recht G. A. de Stoppelaar Wasse naar. W. L. Sluis Rotterdam, mevr. J. H. de Vries Robé Den Haag; voor het arts examen le gedeelte A. Wink Rotterdam, J. Meijers Schiedam; voor het arts examen C. F. Ottevangen Den Haag, A. J. Sauer Oegstgeest, Tito Jiong Hoo Leiden; voor het doctoraal examen geneeskunde II J. A. F. Backer Haarlem, D. G. Bliek Amsterdam, C. H. Bruintjes Rotterdam, H. Cor nelius C. Romijn Delft, J. A. M. Schollekens Rijswijk. SCHOOLZWEMWEDSTRIJDEN IN „DE OVERDEKTE". De school-zwemwedstrijden wer den gisteren in „De Overdekte" voortgezet. Bij de Meisjes B werd de eerste prijs met 145 punten behaald door de Meisjes H.B.S., die de Com missie-beker ontving. Verdere volgorde: U.L.O. Bree- straat 156.1, Chr. U.L.O. Noordeinde 159.3, U.L.O. Pieterskerkstraat 165.8, V.G.L.O. Oude Vest 169.6, Gymna sium 178.2. Bij de meisjes C ging de eerste prijs eveneens naar de Meisjes H.B. S. met 437.1 punten, die de beker van de directrice der Meisjes H.B.S. ont ving. Verdere volgorde: U.L.O. Bree- straat 469.1, Chr. U.L.O. Noordeinde 481.9, U.L.O. Pieterskerkhof 547,3, Gymnasium 586.9. Jongens B: Gem. H.B.S. 126.2, Chr. U.L.O. Noordeinde 148.6, V.G.L.O. Oude Vest 154 U.L.O. Pieterkerkstr. 155.7, Ambachtsschool 159.9, Gymna sium 167.2. De Gem. H.B.S. ontvangt een beker van de Sportcommissie. Jongens C: Gem. H.B.S. 367.8, U.L. O. Pieterskerkstr. 463.8, Chr. U.L.O. Noordeinde 427.3, Ambachtsschool 481.4, Gymnasium 596. De Gem. HBS ontvangt de beker van de directie van „De Overdekte". BURGERLIJKE STAND. Geboren: Judith d. van E. J. Rood- akker en J. M. Heijmans, Johanna M. d. van G. Hagen en K. G. van Hofwegen, Anna M. J. d. van J. H. de Wilde en A. M Vermeulen, Phi- lomena H. M. d. van D. J. L. Ie Rutte en J. M. Paardekooper, Jo hannes W. z. van J. P. van der Zijde en M. J. Wijnen, Eduard A. M. z. van W. F. J. van Zelm en L. M. van Looij, Jannigje d. van P. J. den Hollander en W. L. Beider. Overleden; M. Veifooom huisivr. van N. Honcoop 29 jr., F. G. Bouw man man 33 jr. Zondagsdienst der Huisartsen. A. s. Zondag 5 November zal de dienst worden waargenomen door de dok toren: Van Alphen, de Jager Jas- perse, Stoffers Verbrugge. Dienst der Apotheken. De avond, nacht- en Zondagsdienst der Apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 4 Nov 13 uur tot Zaterdag 11 Nov. 8 uur waargenomen door: de Apotheek Duyster, Nieuwe Rijn 18;,Tel. 20523 en de Doeza-Apotheek, Doezastraat 31, tel. 20313 Te Oesgstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark no. 8, telef. 26274. GEVEILDE PERCELEN. Ten overstaan van notaris N. W. Holtlcamp alhier. Woon- en winkelhuis Maresingel 64 in bod: 11.800, koper de heer J. Bleijie qq te Leiden voor: 13.100. 'Je gunning is aangehouden.' Huis met afzonderlijke bovenwo ning da Costastraat 12-12a, in bod: 5.200, koper de heer J. J. Abspoel qq te Leiden voor 5.200. Huis met afzonderlijke bovenwo ning Koningstraat 31-31a in bod: 4.550, koper de heer B. de Kier qq tc Voorschoten voor: 4.600. Huis Koningstraat 33, in bod: ƒ3.000, kopers de heer W. van der Reijden te Leiden voor: 3.000. Huis Garenmarkt 7 in bod: 2.500, koper de heer N. J Moonen qq te Leiden voor: 2.800. Huis Herenstraat 72 in bod: 3.500, koper de heer F. Brongers qq te Lei den voor 3.690. Huis Floresstraat 15 in bod: 2.600, koper de heer W. van der Werf te Leiden voor 2.600. Te Leiderdorp: Huis Dr. van Rhijnstraat 19 in bod 1.560, koper de heer C. Hoogeboom qq te Leiderdorp voor 1.910. Te Oegstgeest: Huizen en erf Haarlemmertrek vaart 3 en 4 na afmijning tezamen in bod 2.380, koper de heer J. J G. ue Cler qq te Leiden voor 2.386. GEM. AANKONDIGING AFSLUITING SCHELUWBRUG. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis dat de Scheluwbrug (gelegen tussen Herengracht en Havenplein, over de Oude Rijn), wegens herstellingswerk zaamheden van 6 November 1950 af voor de duur dier' werkzaamheden voor alle land verkeer zal zijn afge sloten. 8517 de grond zoeken en de enkeling, die slaagt, moet als invlieger zijn leven in de waagschaal stellen. Met een beetje geluk kan hij gauw binnen zijn, maar de straaljagers eisen heel wat slachtoffers. In deze film zijn er twee mannen, die elkaar in het vaar water zitten. Niet alleen, waar het de vliegerij betreft, maar ook in de liefde. Uiteindelijk valt een er van te pletter, waarna de andere piloot zo goed is het levenswerk van zijn te genstander te voltooien. Als beloning hiervoor valt de veel omsti'eden da me hem in de armen. Boven veertien jaar. Rex vertoont „De prairie-bruid", een film met een tegelijk romanti sche en avontuurlijke inhoud. Lief hebbers van dit genre vinden hun gading volop. Boven 14 jaar. Luxor heeft opnieuw de Deense film „Zo begint het leven" geprolon geerd. Voor strikt volwassenen. Wilt U iets weten Vraag: Betreffende pandoerspel en het verzaken van gevraagd troefaas Antwoord: Het gevraagde aas mag met verzaakt worden. WEERSVERWACHTING (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. Opgemaakt te 10 uur). VEEL BEWOLKING. Over het algemeen zwaar be wolkt met op enkele plaatsen van tijd tot tijd enige regen. Meest matige Noord-Oostelijke wind. Iets lagere temperaturen. i wie verder rlenl koopt motvrij l At.PHEN AAN DEN RIJN Raadhuisstraat weer open voor alle verkeer. Nu de werkzaamheden en verbeteringen aan de Raadhuisstraat vrijwel gereed zijn de bestrating van de rijweg is geheel klaar is ook weer besloten het verkeer in beide richtingen door de Raadhuis straat vrij te geven voor alle wegge bruikers. Van de oude miserabele toestand is niets meer terug te vinden, aan weerszijden van de rijweg is nu een trottoir in aanleg tot aan „De Aan slag" bij de fabriek der fa. van Dijk, terwijl het altijd gevaarlijke stuk grindweg langs deze fabriek en te gelopslagplaatsen is veranderd in een keurige asfaltweg. GEMEENTERAAD VOORHOUT Bioscopen Casino. Met „Vrouwen in kete nen" heeft men gepoogd, een beeld te geven van verschillende mistoe standen in het Duitsland van Hitier. Het is bij een poging gebleven. Noch het verhaal, noch de uitwerking, noch de tendenz zijn van die aard, dat de film overtuigt of verhelderend werkt. Aan deze film gaat „Fiëta' vooraf, een kleurrijke fantasie. Een prettig niemendalletje, dat toch vol doening geeft. Voor 18-jarigen. Trianon. Een krantenman en vooral een krantenman in Amerika schijnt somtijds (althans op de film) een fel bewogen leven te leiden. „The big clock vertelt de geschiede nis van een journalist, die na 5 jaar getrouwd te zijn eindelijk een ogen blik vrij kan krijgen om op huwe lijksreis te gaan. Hij treft het echter niet, want 36 uur later is hij alweer terug op zijn redactie en tevens ver wikkeld in een moordzaak, waarin hij zelf de niet bijster aantrekkelijke rol van hoofdverdachte krijgt te spelen. Natuurlijk is hij de dader niet, maar er moet toch heel wat gebeuren, voordat hij de ware schuldige aan de justitie kan overleveren. De film mag gerekend worden tot de goede detective-stories, alhoewel de toe schouwer de dader reeds bij 't begin leert kennen en de spanning hoofd zakelijk verkregen wordt, door de in schijn hopeloze strijd, die de journalist moet voeren om zijn on schuld aan te tonen.. Op gepaste tij den is er voor wat humor gezorgd en het geheel vormt een product, dat liefhebbers van spanning, boven de 18 jaar een genoeglijke avond kan bezorgen. Lido draait deze week „Straalja ger No. 3 antwoordt niet", een film, die wat de titel betreft, grote ver wachtingen zal wekken bij de lief hebbers van het sensatie-genre. Deze verwachtingen worden echter niet helemaal beantwoord. Weliswaar heeft de film heel aardige passages, maar als geheel valt ze tegen. Het filmverhaal speelt zich af in kringen van ex-oorlogspiloten. De meesten moeten weer een baantje op De gemeenteraad van Voorhout :wam in openbare vergadering bij- :en onder presidium van de loco- burgemeester, wethouder v. d. Nou- land. Burgemeester de Graaff was wegens lichte ongesteldheid afwezig, evenals het lid Spierenburg. Weth Deutekom was ook afwezig. Het lid v. d. Ploeg was in het ge heel niet te spreken over de notu len Het leek er op, of deze op het laatste moment nog even snel in elkaar gezet waren. Hij had vele op merkingen, te meer omdat veie pas- soges door hem geuit niet 'waren op enomen. -Het lid v. d. Lans zag ook aarne het zakelijke van het gespro ken woorri uitvoeriger in de notulen opgenomen. Bij de ingek. st. was een schrijven •an de heren H. L. Lindeboom eh M. Jansen, met verzoek voor hun v/mkelpanden een trottoir aan te leggen. De grond willen zij dan om niet afstaan. De voorzitter wil dit ter er tijd in een openbare zitting behandelen, als B. en W met een i-ocrstel komen om voor alle panden daar een trottoir aan te leggen. De vaststelling van de afrekening ingevolgQ art. 101 der L.O.-wet over 1949 ondervond geen tegenstand. Vanaf 1 Sept. 1950 heeft een uit dring plaats van 5 pet. salarisver hoging. Door de secr werd aan de voorz. de begroting 1951 aangeboden. Onteigeningsvoorstel ingetrokken Een voorstel tot voorlopige goed keuring van een plan tot onteige rung van een perceel grond toebe horende aan H. A. A. Klaar, aan de Prof. Aalberselaan, werd teruggewe ken naar B. en W„ omdat van de heer Klaar een schrijven was bin nengekomen, naar aanleiding waar van de mogelijkheid bestaat, om de onderhandelingen te heropenen De voerz. sprak hierover zijn voldoe- nmg uit. Het woord onteigenen doet hem niet sympathiek aan Enige besluiten, genomen door d? burgemeester, waarnemende de taak van de raad in het tijdvak 1 Sep tember 19418 Nov. 1945 werden aoor de raad opnieuw vastgesteld. Drie der verordeningen vielen ge heel weg, terwijl de monumenten verordening aan de leden nog zal worden toegezonden, om in de vol gende zitting nader besproken te worden. In December vervallen er 3 kas geldleningen en wel van resp. 125.000, f 100.000 en 125.000. De- ze werden wederom opnieuw op de zelfde voorwaarden afgesloten. Komt er wederom een bloem bollenbeplanting? Het lid Nijssen zag gaarne weer een bollenbeplanting in de gemeen te. De voorzitter is hier ook zeer en thousiast voor, maar vreest dat er weinig bollen uit het surplus te krij gen zullen zijn, omdat er dit jaar gelukkig weinig of geen surplus is. Hij zag gaarne, dat de heer Nijs sen met de heer C. Prins zich hier voor wilden spannen, om te trachten 'oij de kwekers nog wat bollen los te krijgen. Vooral kleine kwantums voor toefjes. Een voorstel v. d. Lans, om expor teurs door aanplant gelegenheid te geven voor persoonlijke reclame vond algemene bijval. Belangstellenden kunnen zich ver voegen bij de heren J. Nijssen en C. Prins. Ook zal de medewerking weer ge vraagd worden van de heer J. v. Gent terwijl de voorzitter ook zijn per soonlijke medewerking toezegde. Naar aanleiding van een opmer king van het lid v. d. Ploeg, dat er geen woonruimtecommissie meer is, zegde de voorz. toe, dat deze zaak spoedig in orde zal komen. Hetzelfde lid sprak zijn ergernis uit, dat het perceel van J. P. Schul- te aan de Jac. van Beierenweg nu al bijna een jaar leeg staat De voorz. vindt dit voor het col lege ook een zeer onverkwikkelijke geschiedenis. Er zijn nu echter 2 ge gadigden, die een vestigingsvergun ning hebben gekregen Deze zullen zich met de eigenaar in verbinding stellen. Er moet nog iets verbouwd worden. De openbare zitting werd nu ge sloten. waarna werd overgegaan in geheime zitting. KATWIJK AAN ZEE Kind doodgereden Gisterenmiddag is een 4-jarig meis je van de fam. G. aan de Sluisweg, toen zij de Sluisweg wilde oversteken door een vrachtauto overreden. Het kind was^op slag dood. STOMPWITK Slompw. Boys. Wanneer Plu- vius een beetje genadig is speelt St. Boys uit tegen DOSR. aanvang 2 uur 30. Het nog steeds ongeslagen 2e elftal ontvangt LDWS 3, aanvang 2 uur. Overige wedstrijden: SJZ 3St. Boys 3, 12 uur; St. BoysASC 8. 12 uur; Wet. Boys aSt. Boys a, 12 uur. Zaterdagmiddag: Hazerswoude a St. Boys a, 3 uur 30. M* TEN Med. Zondagsdienst. Voor spoed gevallen gedurende dit weekeinde te raadplegen dr. M. v .d. Stoel, Veur- seweg 20, tel. 356. WASSENAAR Zilveren gemeente-ambtenaar ge huldigd. Vrijdagmiddag is ten kantore van de Gemeentebedrijven in de Schoolstraat het zilveren jubi- lium gevierd van de heer A. Lange- rak, die op 1 November 1925 als jong ste bediende werd aangesteld bij de toenmalige Electriciteitsmaatschappij. Door zijn bijzondere dienstijver, zijn intelligentie en zijn scherpe opmer kingsgave wist de jubilaris in 20 jaar tijd op te klimmen tot boekhouder le klasse. In 1947 werd de heer Lan- gerak belast met de leiding van de afdeling correspondentie. De jubilaris werd toegesproken door de heer B. P. de Kousemaeker, hoofd van de Centrale Boekhouding, die de gebruikelijke gratificatie aan bood en namens het personeel een fraiae ets en een sport-encyclopae- die. Mevrouw Langerak kreeg van de dames der correspondentie-afdeling een bouquet bloemen. HAAGSCHE SCHOUW T.B.C.-bestrijding. Gisteravond werd in de zaal van „De Groote Vink" een propaganda-avond gege ven door Covuto (de T.B.C.-bestrij ding in Voorschoten). Na een wel komstwoord van de heer G. Schrama, vertoonde mej. Cia van Boort het poppenspel „Peerke Kustermans". Hierna werd de film „Wit wint" ge draaid, die een beeld gaf van de ern stige gevolgen van de T.B.C. en de bestrijding van deze gevreesde ziek te. De film zal a.s. Maandag in Voor schoten (dorp) vertoond worden. MARKTBERICHTEN ROELOFARENDSVEEN, 4 Nov. Groente. Aardbeien 0 611.19, Export Tomaten A 5164. idem B 54—77, idem C 20—43, overige tomaten 1249, kïopsia 0.50— 5.70, glassia 6.10780 andijvie 56, witlof 24—28. peen f 8 per 100. kassnijbonen 7.409.40 idem stek f 3.50—4.70. Bloemen. Troschrysanlhen 51 75 cent, Pinkness 5791 cent, Stella 41—72 cent. Berijl 53—80 cent, Cloe In de Stadsgehoorzaal Zondag 19 Nov. a.s. 64)84 cent, Sparchler 4256 cent., Cydonia 24—55 cent, Utopia 3857 cent, Ruby 3654 cent. Choco 4975 cent, Peter Pan 5167 cent, Gold finder 3651 cent, Chastity 4066 cent per bos; Alston 1731 cent, Louis Gem 24—34 cent, Puiling 20— 32 cent, Mifo 22—29 cent. Choco 9— 20 cent, Perfection 1419 cent, Ma rie Elisabeth 26—36 cent. Monument 2232 cent, Cyclamen 0.37—l.OO, Kalanchoë 22—39 cent per stuk.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 2