eióse hutspot/# Woningbouw - verenigingen hebben belangrijke taak JUFFROUW DINSDAG 31 OCTOBER 1950 DE LE1DSE COUKAN'l EERSTE BLAD - PAGINA 3 Ter gelegenheid van de dogma-verklaring van de Ten-hemeiopneming van- Mai-ia straalt de Hartebrug-kerk te Leiden heden- en morgenavond in feestelijke glans. (Foto Van der Horst). „Tuinstadwijk" 35 jaar Het is niet de gewoonte van een vereniging om het 35-jarig bestaan met veel uiterlijk vertoon te vieren Dat de Woningbouwvereniging „Tuin stadwijk" dit gisteravond toch wel deed, had een bijzondere reden, want juist in deze maanden staan er voor deze vereniging grote dingen te ge beuren. dingen, waarop vele spre kers tijdens de zeer drukke receptie hi „In den Vergulden Turk" uitvoe rig hebben gewezen. De heer J. Smit, voorzitter van de aad van Commissarissen van de b.v .„Tuinstadwijk". heette alle -inwezigen welkom en gaf het woord llereerst aan de heer M 1. Smit, oorzitter van het Bestuur, die geen .istv t wilde behandelen, maar lie ver enige punten uit het heden aan sneed. De woningbouwverenigingen heb- oen thans een belangrijke taak te vervullen, omdat practisch alle ar beiderswoningen door haar worden gebouwd en in exploitatie genomen. Vroeger kon er slechts gebouwd wor den op eigen initiatief der verenigin gen; thans zitten zij met het Ge meentebestuur aan één tafel, om het woning-vraagstuk te bespreken. Wethouder A. J. Jongeleen dook vel onder in de geschiedenis en re leveerde, dat „Tuinstadwijk" voor "ie oorlog 450 woningen had gebouwd. Thans komen er 350 bij, door de aan bouw van 231 huizen, waarvan er vele als duplexwoning worden in gericht. De voor-oorlogse huizen Kostten per stuk 5700.—; de wo ningen van thans meer dan 10.000 Als ieder gezin een eigen woning wil hebben, dan moeten er in Leiden •n de komende tien jaar nog 8.000 woningen gebouwd worden, wat een bedrag van meer dan f 80 000.000.— vraagt. Dit alles stelt aan het Ge meentebestuur geweldig hoge eisen. Met de beste wensen voor de toe komst besloot de wethouder z'n toe spraak. De heer A. Goosen, voorzitter van dc Nat. Woningraad, Zuid-Holland, wees op het actieve verenigingsleven in Leiden, zeker wat de woningbouw] verenigingen betreft, die in een fe deratie zo vruchtbaar met het Ge meentebestuur samenwerken. .Tuin stadwijk" heeft getoond, dat het de sociale" en culturele belangen op het gebied van arbeiderswoningen wil behartigen en als we zien welke vooruitgang op dit gebied in de laat ste 40 jaar is bereikt, dan mogen we daar trots op zijn. Gelukwensen van de zuster verenigingen De heer H. Oostveen sprak als voorzitter van de Leidse Federatie van Woningbouwverenigingen, die thans goede tijden beleeft, omdat er veel gebouwd wordt. Dat is geluk kig, maar tegelijkertijd ook moei lijk .Moge „Tuinstadwijk" aan dit werk een steentje blijven bijdragen. Namens alle zusterverenigingen werd een bedrag onder couvert aan geboden, bestemd voor een geschenk naar eigen keuze. Voorts spraken nog de heren J. Gerritsen namens „Ons Belang", H van Weizen voor „De Eendracht", H ^£n Katwijk als voorz. van „Eens- -tzmdheid", H. M. Noteboom na mens „Ons Doel", J Blote namens L oude leden van „Tuinstadwijk" Planjer als voorzitter van de •eeltuinvereniging „Zuiderkwar r J. Massaar voor de Tuintjes- I leniging „Floralia", H. Vermond namens de Buurtvereniging „Tuin- s'adwijk" en J. Vreeken namens het Architectenbureau C A. Gathier. Voorzitter Smit dankte tenslotte alle sprekers met een persoonlijk woord. Vermeld dient nog, dat de grote bovenzaal van de „Turk" met vele bloemstukken was gesierd. MAATSCHAPPIJ VOOR TOONKUNST. Sonaten-avond. Dat de Hoi.gaarse violiste Johanna Martzy „Sonate no. 7 in F gr t. van Mozan mei groocmeesteriijk violis- tiscn accent zou spelen, was te ver wachten. Haar wedergave was zelfs van een overbluffende artistieke voornaamheid. Met een ietwat koele zelfbeheersing althans ogenschijn lijk speeirie zij Mozart voimaakt. Jean Antonietti als haar tegenspe.er aan de vleugel deed groot werk. Hij is een fameus pianist die evenwel zijn enthousiasme wat moet matigen, omdat de toon van de violiste, hoe gaaf en rein deze is, verdrinkt in de machtige geluidsontwikkeling van de pianist. Haar „Beethoven Sonate C kl. terts", getuigde van een zeer no bel en apart ingestelde muzikale psyche. Prachtig is de stokvoering, zuiver pn gaaf de toon virtuoos de overtuigende voordracht. Ten slotte de fraaie „Sonate A gr. t." van C. Frai.ck, die zij met grote spanning weder gaf. .echnisch brillant. onver vaard. en zeker van wat zij in haar persoonlijke visie te zeggen heeft. Antoniette analiseerde de sonate kunstzinnig, zodat men een opmer kelijke wedergave te h-oren kreeg. De vleugel was mmiddels gesloten, wat aan het uitstekend voorbereide sa menspel zeer ten goede kwam Het was een exquise vertolking een nobele en sereuse afsluiting. Enthou siast applaus van de vele toehoorders. Vriendschappelijk deelde de violiste haaf succès met haar partner. J. Kortmann. Dinsdag 31 October. Mogen we, vóór aan iets anders te kunnen denken, eerst nog even de v'olledige besturen van alle Katho lieke Leidse organisaties en vereni gingen, aangesloten bij „Katholiek Leiden er op attent maken, dat zij zich zo spoedig mogelijk dienen op te geven (schriftelijk of telefonisch) indien zij de Sociale Zondagmorgen van 5 Nov. a.s. willen meemaken? Zij mogen deze unieke kans, om mr. Jan Derks te horen spreken, zeker niet missen! Meldt u dus spoedig bij het secretariaat Jan Lievensstraat 2, tel. 22761. Er worden geen toegangs kaarten verstrekt. U dient te weten, dat mej S. van Egmond op 2 Nov. a.s. zal herdenken, hoe zij 25 jaar geleden als leerling coupeuse in dienst kwam op het con- fectie-atelier van de fa. W. F. Kors en Zn, Haarlemmerstraat 241243. Daarom zal er op die dag in de zaak eceptie zijn van 3 uur tot half vijf. We hebben u al verteld, dat de heer Hekstra benoemd is tot leider van de Post Invoerrechten en Accijnzen te Roosendaal-station. Hij is thans bevorderd tot hoofd-verificateur en ',aat Leiden dus verlaten, na er ruim 20 jaar gewerkt te hebben. In die ja ren heeft hij op de bres gestaan voor 's Rijks belangen, maar de belangen van handel en industrie verloor hij 1 aarbij nimmer uit het oa"1"; integen deel ook deze zag hij en terecht ils belangen van het Rijk. Menig uur heeft hij opgeofferd om de odrich ters van nieuwe en reorganisators van bestaande industrieën wegwijs te maken in de moeilijke materie van het tarief van invoerrechten en haar vrijstellingen, de accijns-vrij- dommen e.d. In de oorlogstijd stond hij als goed burger op de bres en meerdere Leidenaren zowel ambte naren als particulieren kregen in de laatste barre oorlogswinter mede, door zijn expediteursgaven aardap pelen (en groente) thuis bezorgd. Van het begin af heeft hij gestreden voor meer band onder de ambtena ren. De in 1949 opgerichte plaatselij ke personeelsvereniging voor alle Rijksambtenaren koos hem tot haar eerste voorzitter Gelegenheid tot af- scheidnemen zal bestaan on Zater dag 11 November a.s. van 14.30 15.45 in de Jacobazaal van „Den Burcht". En de Korfbalvereniging voor R.K. „Crescendo" heeft haar eerste jaar vergadering gehouden. Het bestuur werd tot zeven personen uitgebreid en is thans als volgt samengesteld: mej. G. Krol en de heren Beekwilder, van Kesteren, van Steenbergen, van Brussel, Uljee en H. van Barneveld. De heer Beekwilder werd bij accla matie weer tot voorzitter gekozen, een bewijs, dat de leden in hem het volste vertrouwen stellen. De twaalf tal—commissie bestaat uit mei. Kro\ de heer J. Klatenbosch en de heer Th. Huigsloot. De g.a., rector L. P. M. Vester, sprak een opwekkend woord en ook de heer Viilbrief, voor- brier, voorzitter van de Leidse Korf- balbond, voerde het woord. Te 's-Gravenhage slaagde voor het 3e deel examen candidaat-nota- ris de heer S. Smid. uit Leiden. De dames en heren die van het Francisca Romana-werk een oproep ontvangen hebben, om hedenavond aanwezig te willen zijn in de Vroo- lijcke Arke, Lange Pieterskerkkoor- steeg 15, worden aan deze uitnodi ging nogmaals herinnerd Ook nog niet uitgenodigde dames en heren die bereid zijn hun beste beentje voor +e zetten op de lustrum-fancy-fair, wel ke op 10, 11 en 12 Nov. a.s. wordt gehouden, zijn hedenavond om acht uur hartelijk welkom. Er zal o.a. ge sproken worden over de attracties voor de meest originele costumes, die de dames en heren zullen dragen tij- düc deze drie hoogtij-dagen! En a.s Maandagavond wordt in de „Kleine Burcht" een vrouwenavond "egeven met cabaret en film door df Buurtvereniging „Haagwegkwartier". Gisteravond werd pekruisiast om het persoonlijk kampioenschap van de federatie van Buurtverenigingen. De eerste prijs ging naar mevr. Kruis Rhodau, met 4117 punten. Voorts- de heren Koppers, Maredijk, 3946, Lecluce. Tuinstadw., 3899, van Es, Rodau, 3868, Bavelaar, R. d. Ha- GEMEENTERAAD VAN LEIDEN De gemeenteraad van Leiden kwam gistermiddag in openbare vergade ring oijeen. Voorzitter wethouder Van Schaik. De voorzitter deelde mede, dat de burgemeester het bizonder goed maakt, zodat zijn herstel waarschijn lijk vlugger zal gaan, dan gedacht. Na een uur geheime zitting ging de Raad over tot benoemingen, wel ke geschiedden volgens voordracht. Tot directeur van de markt- en havendienst werd benoemd de heer Weima met 22 st. Op de heer Bies heuvel werden 13 stemmen uitge bracht. Spoedeisend werd aan de orde ge steld de verhoging van het crediet van 126.500 voor de bouw van een openbare school voor g.l.o. aan de Da Costa-straat met ƒ21.900 wegens de noodzaak van een diepere en zwaar dere fundering en het heropbouwen van een af te breken schuur. Na een opmerking van de heer Knol (Prot.) werd dit voorstel goed gekeurd. Eveneens werden goedgekeurd de voorstellen tot het maken'van plan nen voor uitbreiding van de riool waterzuivering en tot het aankopen van een klokkenspel voor het stad huis. Bij de rondvraag vroeg de heer Van Dijk (K.V.P.) of reeds onder zocht was, of het laatste gedeelte Le vendaal gedempt kan worden. Spr. had met verontrusting bemerkt, dat men bezig was van dit „open riool" de kademuren te herstellen. Ant woord in de volgende vergadering. De heer Kortmann (K.V.P.) wees op fietsers, die. uit de rijwielbewaar plaats „Cito" komend links de één richting-verkeersweg inslaan. Voorts vroeg spr. verlichting van de tram baan bij de kruising met de Zoeter- woudse weg. Weth. Jongeleen ant woordde: ad 1. dat een verbodsbord zal worden geplaatst, ad. 2, dat het de aandacht van spr. heeft. Mevr. Vijlbrief (comm.) wees op de slechte bestrating van Oude Vest en Oude Singel, dit ln verband met het aanlokken van het verkeer, om de Haarlemmerstraat te vermijden. Weth. Jongeleen ontkende de al gemene klacht, dat de bestrating in Leiden slecht zou zijn. Men is thans bezig met de bestrating van Oude Vest en Oude Singel. De heer Van Weerlee (P. v. d. A.) wees op het slechte wegdek van de Hooigracht. Weth. Jongeleen ant woordde, dat verbetering voorbereid wordt. De heer De Hosson (K.V.P.) be treurde het, dat de nieuwe costuums voor de gemeenteboden welke cos tuums spr. niet kon waarderen, om dat zij gelijkenis vertonen met die van de brugwachters niet ter ste de, doch in Amersfoort zijn vervaar digd. De voorzitter antwoordde, dat de opmerking zijn aandacht heeft. Hierna sluiting. ven, 3817, Pluim, Rodau, 3812, Schouten, Haagwegkw., 3811, Ha- braken, Kooi, 3798, en nog tien prijzen. Na afloop dankte de heer Blöte van Tuinstadwijk de heren Silvester en Nievaartm voor het vele werk, dat zij hebben verzet in deze competitie. De Vereniging „Sancta Veronica" is buitengewoon dankbaar voor de giften in geld en goederen, die bin nenkwamen, nadat in ons blad 'n korte reportage over deze sympa thieke vereniging was verschenen. Er is echter nog zo schrikbarend veel nodig! Alles is schreeuwend duur en verschillende donateurs (hoewel hartelijk dankbaar!) heb ben vergeten hun vóór-oorlogse do natie van een gulden per jaar, vol gens na-oorlogse begrippen te ver hogen. Enfin, het gironummer is nog steeds 260700, t. n. v. penn. ver. Sancta Veronica. A. s. Donderdag wordt er geen zitting gehouden, we gens de drukte in de vrolijcke Arke voor de komende fancy-fair. Daarom verwacht het bestuur op Donderdag 7 December een grote toevloed van allerlei kleertjes groot en klein Mogelijk, dat ter gelegen heid van Sinterklaas ook eens extra aan deze vereniging wordt gedacht! De Volksdansvereniging „De Grote Ronde" en de „Tovercirkel'' gaan op Zaterdag 18 Nov. a.s. in het St. An- tonius Clubhuis een propaganda- avond houden met volksdans, volks zang, toneel, declamatie en solo- dans. STADSKOK. LEIDSE UNIVERSITEIT. Geslaagd voor Candidaatsexamen Semietische talen Ong Hian Hoey, Leiden; voor het candidaatsexamen Godgeleerdheid W. Rezigt; voor het doctoraal examen Godgeleerdheid J. A. A. A. Stoop, Leiden. HET IS ZO VER....! Met deze aanhef begint een voor K. O. belangrijke mededeling die per inlegvel in het November-num- mer van haar maandblad aan haar inschrijvers bekend wordt gemaakt. Wij vernemen daaruit, dat sinds het einde dezer maand is opgericht de Stichting „Vrienden van K. en O.", onder voorzitterschap van ir. M. C. de Jong. De doelstelling dezer Stichting is: aan K. O. middelen beschikbaar te stellen voor speciale aanschaffin gen welke niet uif de gewone Exploi tatie kunnen worden bekostigd. Ge dacht wordt hier in eerste instantie b.v. aan een smalfilmprojectie-ap paraat. behoorlijk kantoormeubilair e.d. De nieuwe Stichting stelt zich naar het bestuur ons meldt voor om diver se acties te ondernemen teneinde de nodige middelen te verkrijgen. Uiter aard zullen hieromtrent t.z.t. verdere publicaties volgen. BURGERLIJKE STAND Geboren; Rudolf z. van L. Staken burg en J. Mieremet; Anneke d. van J. Dekker en G. Kncester; Johan Da niël z. van J. D. de Koning en J. H. Fontein;.Hendricus Johannes z. van J. van der Bijl en H. Overduin; Lin da Johanna Jacoba d. van W. Tege laar en J. M. C. de Zwart; Johanna Rebecca Elisabeth d. van G. Bakker en J R. E. van Leeuwen Anna Pe- tronella Wilhelmina d. van J. W. A Spiegeler en P. M. van der Meulen; ïrederik z. van R. Veldman en A. Jungerius; Jantien d van F. Akker man en H. Kleijn; Alida Paulina van I. Delfos en A. Rijsbergen; Cla- sina Magdalena Maria d. van C. J. Caspers en J H. Knijnenburg; Alida cl van D. Klinkhamer en G. P. Neu teboom; Jannetje Hendrica d. van E. Deijn en I. van Leeuwen; Simone Yvonne d. van C. C Schoenzetter en D. de Kievit; Jacoba d. van H. H. van Strien en M. Honders. Sophia Magdalena d. van R. van Rooijen en J. C Fakkel; Elias Philippus z. van J. P. Velthuyzen en C. Smit; Ma rianne Leonarda Cornelia d. van L A. van Giezen en C. van de Poll; Wilhelmus Johannes Theodorus z. van W. J. T. van der Weyden en M. E Gijbeis; Sophia Johanna Antonia d. van W. Boeff en S. J. Serdijn; Ro- bertus Antonius z van J L. van De venter en C. van der Veer; Jan Her man z. van J. E. Tibbe en P J. van der Vooren; Wilhelmina Barbara Cornelia d. van C. T. Vonk en J Oranje; Geertruida Wilhelmina Ma- ALLERZIELEN. Bidstond op het R.K. Kerkhof. Van de zijde der St. Barbara-ver- eniging schrijft men ons: November, de maand van de do denherdenking, staat spoedig voor de deur. Dan komen in onze gedach ten de beloften terug, welke wij aan onze dierbare overledenen gedaan hebben. Zijn wij onze beloften nagekomen? Allerlei beslommeringen doen ons dergelijke dingen zo snel vergeten. De St. Barbara-vereniging roept u op, uw beloften in te lossen in de komende maand. Zondag 5 Novem ber zal de eerste bidstond geopend worden, waarna wij lan gezamenlijk de gebeden voor de overledenen bid den. Deze bidstonden worden vanaf Zondag 5 November, iedere Zondag gehouden in de kapel van het R.K. kerkhof aan de Zijlpoort van 1 tot 2 uur. Moge zeer velen gebruik ma ken van deze oproep en op de Zon dagen in November een uurtje komen bidden voor de zielen in het Vage- na d. van W. F. Verheul en E. M Rijnbeek. Willem z. van J. Heems kerk en G. Beij Getrouwd: J. A. Stofkoper jm. en J. E. van Weizen jd.; R. H. Wagner jm. en C. H. T. Gentis jd.; G. van Hooidonk jm. en C. Stouten jd.; P. Neuteboom jm en A Flanderhijn jd. Overleden: P. M. Groenendijk vr 3j j.; G. Passchier m. 70 j.; E. van Risse, huisvr. van Kukler, 80 j. Laatste Berichten BLelNDIGlNG STAAT VAN OORLOG MET DUITSLAND. Door de Nederlandse legering is in een schrijven aan de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer een verklaring aigelegd, over de beëin diging van de staat van oorlog met uuusiand. „Nu de regeringen van het Ver enigd Koninklijk, Frankrijk en de Verenigde Staten hebben besloten om de in hun land noodzakelijke wetge vende maatregelen te tretfen tot be ëindiging van de staat van oorlog met Duitsland heeft de Nederlandse regeling overwogen of voor Neder land de tijd gekomen is om even eens tot deze maatregelen over te gaan. Zij is daarbij tot de conclusie gekomen, dat het inderdaad gewenst is voorbereidingen te treffen tot op heffing van die bepalingen in het Ne derlandse recht, welke indertijd zijn atgekondigd op grond van de staat van oorlog tussen Nederland en Duitsland. Desbetreffende wetsvoor stellen zullen binnenkort aan de Sta- ten-GeneraaJ worden voorgelegd". WIELRENNEN. DE RONDE VAN FRANKRIJK 1951 Een verrassende mededeling komt er van de zijde der organisatoren van de Ronde van Frankrijk. Parijs zal niet, de traditie getrouw, als startplaats van de tour worden aan gewezen. „Hoewel besprekingen nog gaande zijn neemt men aan, dat de ronde 1951 in een stad in het Oosten van Frankrijk zal beginnen. Parijs zal wel het étappe-eindpunt zijn en de tour zal ook in de Franse hoofdstad eindigen. Parijs als étappe-eindpunt zullen de renners pas bereiken na het Noorden van Frankrijk te heb ben doorkruist. Van Parijs uit gaat het dan naar Normandië, voorts Bre- tagne en daarna wordt de richting van de Pyreneën opgezocht. De Mont Ventoux zal beklommen worden voordat de renners aan de Alpen beginnen. De mogelijkheid bestaat, dat de ronde ook nog door andere landen zal leiden, maar iets defini tiefs is daaromtrent niets te melden. De Ronde van Frankrijk 1951 duurt 26 dagen en bestaat uit 24 étappes, met andere woorden, er zijn slechts twee rustdagen uitgestippeld. Twee van deze étappes gaan tegen het uurwerk, één is geprojecteerd vóór de bergen, de andere er na. De meeste étappes hebben een afstand van ongeveer 200 Km. Het ligt in de bedoeling in 1952 de Tour in een stad in het Westen van Frankrijk te laten beginnen, zullen de renners pas hebben be- ZOETERMEER BRAND. Omstreeks half tien brak gister morgen door nog niet bekende oor zaak brand uit in een garage en magazijn van woninginrichting Bax- meier, aan de Dorpsstraat. Het vuur vond in kapok en andere materialen gretig voedsel en bereikte spoedig de zich onder hetzelfde dak bevin dende woning van de heer Onder water. Weliswaar was de brandweer binnen korte tijd ter plaatse, maar deze kon niet verhinderen, dat het pakhuis en de bovenverdieping van de woning geheel uitbrandden. Het benedengedeelte van de woning liep grote waterschade op. Een deel van de inboedel kon tijdig buiten de woning worden gebracht. Geboren. Neeltje C., d. van A- Jongerius en N. C. Moree; Marijke, d. van P. C. Huurman en L- J. van Buijtene; Johanna L., d. van F D. Kühlman en J. M E. Mulder; Adriana C. d. van G. vpn Reeuwijk en C. Roos; Petronella d- van W. van Duij- venbode en A. M. J van Tol; Pie- ternella, d van H. Merbis en M. M. Bosman; Nicolaas, z van A. Polder man en N. Vlaming. Overleden. Pieter van Ruitenburg 77 jaar echt. van D. van Daalen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 31 Oct. Varkens. Aan voer 130 stuks. Zware: 175189; lichte: 165170; zeugen: 168170. Handel: slepend. ROTTERDAM, 31 Oct. Vee. Aanvoer totaal 6025 stuks, w o. vette koeien 768. gebruikvee 2091, vette kalveren 83. graskalveren 384, nuch tere kalveren 854, varkens 122; big gen 809; paarden 165; veulens 13; ;chapen 665 en bokken of geiten 71. Prijzen: vette koeien f 2.402.60, 2.10—2.35, 1.85—2 00 en vette kal- veern 3.20—3 40. f 2.85—3.00, 2.00 —2.50 per kg; graskalveren 300— 200150: nuchtere kalveren 55 4843; biggen f 42—37—28, slacht- paarden 1 70, 1.65 en f 1.55 per kg.; schapen f 1108565; lamme ren 90—7560; kalfkoeien f 940 840740; melkkoeien f 940840 740; varekoeien 600525475; vaar zen 650600525 en pinken 450 400350 Vette koeien aanvoer als vorige week handel lui. prijzen als gisteren; vette kalveren aanvoer ge woon, handel willig prijshoudend: graskalveren aanvoer korter hande* matig prijzen constant; nuchtere kal veren aanvoer iets ruimer, handel re delijk prijzen iets lager; biggen aan voer flink, handel kalm, prijzen on veranderd: slachtpaarden aanvoer iets minder, handel slepend, prijzen iets stijver; schapen: aanvoer als vo rige weeg. handel stug, prijzen iets lager; lammeren alsvoor; kalfkoeien en melkkoeien aanvoer iets ruimer, handel stil. prijzen stabiel; vare koeien aanvoer als vorige week. han del tamelijk prijshoudend; vaarzen aanvoer groot, handel lui prijzen on veranderd; pinken: aanvoer groot, handel 1"' c«»hee1 nrnshoudend. BODEGRAVEN, 31 Oct. Kaas. Aanvoer 202 partijen. Ie soort 2.05 2.10, 2e soort f 22.04. Zware 2.18. Handel flauw. R'VEEN, 30 Oct. Bloemen. Whi te Dream 3845 ct; Cydonia 1643 ct; Peter Pan 3037 ct; Cascity 21 58 ct; Berijl 4867 ct; Yellow Uto pia 3243 ct; Mont Blanc 4551 ct; Stella 3246; Troschrysanthen 44 71 ct per bos; Choco 716 ct; Alston 1729 ct; Perfection 1621 ct; Ra yonanten 815 ct; Monument 18— 40 ct; Marie Elisabeth 31—43 ct; Freesia's 8—27 ct; Kelanché 20—40 ct per stuk. Groente. Aarbeien f 1.24 per half pond; Kropsla 50f 4; An dijvie f 5; Peen f 7; Export Toma ten A f 78—108; idem B f 76—98; idem C f 7699; Overige Tomaten f 1255 per 100; Kassnijbonen f 10.1010.60; idem stek f 6.10 per 10 kg. TER AAR, 30 October. Groente. Kassnijbonen 10.00—11.10, idem stek 2-104.40 per 10 kg., tomaten A 4148 cent, idem C 2830 cent. idem CC 1321 cent. idem bonken 32 cent, idem ongesorteerd 43 cent. uien 46 cent, idem nep 23 cent. andijvie 58 cent, witlof 3744 cent idem stek 1721 cent, waspeen 7 cent gïoene kool 810 cent. witte kool 4 cent Sav.kool 813 cent, Rode kool 11 cent, Kroten 11 cent ailes per kg Sla I 45 cent, idem II 12 cent per stuk: stoofsla 15 cent per bak; druiven 43 cent Der half k". KIPPENFARM niti ongeveer 4 H.A bos on teelland gelegen nabil grote stad in Noord-Bra bant wegens vertrek te koop Uniek gelegen in wandelbos Inl bii P B H Oostdam Witte Singe' 85 Leiden Tel. 22851. 8356 B. z. voor direct een voor Manufacturenzaak rr.e' vak bekend. Brieven onder no. 8354 bureau van dit blad. Failiissements-veiling De deurwaarder J H üdSTeKWIJK te Leiden zal in opdracht van H.H. curatoren od Donderdag 2 November 1950. des nam. te 2 uur. in de zaal Hoog landse Kerkgracht no. 42 te Leiden publiek verko- oen de aldaar aanwezige eenvoudige faiilissements- goede en als: stoelen, ta fels kasten, lampen, kle den vloerzeil dressoirs, bureau, gramofoons. radio toestel theemeubels, enz. Bezichtiging od de dag van verkoop van 10 tot 12 uur. 2 Gelden beschikbaar voui eerste hvpotheek Rente vanaf 3 Vi% Fin Bel en Ass. Krt Otto" Beukenlaan 9 Sassenheim Tei 7488 en 7868 Na kan toortijd 7329 en 7828 6932 2 Naaimachine defect? Repa atie bii U aan huis onder garantie. Geen ver voer niet wachten en ge ringe kosten. J. B H Schors Riinsburgerwee 29B tel. 26664 Leiden. *2* Haardkachels. Kachels keuken- veevoederfornui zen, ook onderdelen Her stellen. Voorts golfplaten asfalt. rubberroid. lan taarns. spekkuipen bas cules gewichten, ratten* korven enz. Werkelijk voordeliger. Vanouds A T Hart wijk Nieuwe Bees- "enmavkt 79 t. o het Marktkantoor Tel. 26627— 2401* T Luxe Lederwaren. Reistassen. Reiskoffers. Ac- tetassen. Schooltassen. Reis necessaires Abonnements- étui's Damestassen Kin dertassen. Riemen. Porte feuilles, Portemonnaies. Rijbewiiséti'i's. Rubberleer Zoolleer. Reparatie aan >choenen. koffers en tas sen. Van Wijk, Haarlem* mpr straat 161 2 R- K. Juffrouw m. b. 1. zoekt lichte werkkring voor halve dagen. Br on der no 87 bureau van dit blad- 2 Te koop gevraagd een in goede staat zijnde eleetr. Howaiangitaar. Br. onder no. 86 bureau van dit blad. Flinke dienstbode ge vraagd, zelfstandig kun nende werken en enigs zins bekend met koken, in klein gezin v. d. en n. Van Heivert v. Oldenbarne- veltstraat 33, Leiden (bij Oerstgeest). 85 2 Kastplanken in breed ten van 25. 30. 35. 40 c.m uit voorraad leverbaar od maat tot 3.35 M Bii partij tjes belangrijke korting Lijsten, ronde stokken van af 4 m.m. „De Houthal" Kocewoerd 99 Tel. 22538 2 Schrijfmach., haarden, geisers, bur. Pracht schrijf machines haarden gei.i- sers. bureaux, kachels, eas- fornuis tafels. dressoirs, prima bureaux radio's, stoelen buffetten. dres soirs metaaldraaibank. Nieuwe Riin 60, bii hoek HnnWrM T»1 ?oi*n no 2 Kleermaker biedt zich a >r- om voor winkels pomp werk te verrichten zoals koiTer. langer nauwer ma ken enz Kan zo nodig ge haald en gebracht worden. Tel. aanwezig. Brieven on der no. 93 bur. v d. blad 2 Het beste geschenk is iets nuttigs dus geef een °oed 2de hands Dames-, Heren'- Meisies en Jon gensrijwiel: alle zijn in prima staat Pieterskerk- koorstee® 8 Leiden- Na 6 uur gesloten. 94 2 Te koop aangeboden 'vitte trouwiannn en sluier Bi' onder ro. 89 aan asent L Crt. te Warmond. 2 Gevraagd door twee dames thuiswerk onver- sol.i'lig wat Br o^der no 8350 bureau v d. blad. LAwrzFPA*0 Abonnementen -.ver- tenties worden aangeno men door: J. v. d. PIJL Langeraarseweg 232.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3