Ingezetenen willen tennissen 5INSDAG 31 OCTOBER 1950 DE CEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 GEMEENTERAAD TER AAR Herstel Langeraarseweg valt f 20.000 tegen De gemeenteraad kwam in voltal-1 Langelaar, Bos, C. v. Vliet, Joh. v. „nnr7i'ttor. I Vliet en de beide wethouders. Afwijzend wordt beschikt op een verzoek van de heer H. v. Tol om te gemoetkoming in de reiskosten voor zijn dochtertje, welke een school voor V.L.O. in Alphen a. d. Rijn bezoekt. Volgende punt is vaststelling van het bedrag der vergoeding en het be drag der voor vergoeding in aanmer king komende uitgaven over het jaar 1949 overeenekomstig artikel 103, 2e lid van de l.o.-wet 1920. De bedragen worden als volgt vastgesteld: Chr. Nat. school 1517.—; R.K. school 1 8068.Ver. Chr. Volksonderwijs 1977.—, dat is per leerling resp. ƒ28.—, ƒ17.—, ƒ17.—. Goedgekeurd. Zonder enige bespreking verkrijgt het gemeentepersoneel de toekenning van een uitkering van 5 pet. over het tijdvak September t.m. December 1950. De ontsluitingsweg naar de nieuw bouw nadert de voltooiing en moet een naam hebbên. B. en W. stellen voor deze te noemen Jhr. K. W. L. de Muraltstraat. Zo genoemd naar de burgemeester die 38 jaren Ter Aar regerde; Een en ander natuurlijk be houdens goedkeuring van de betrok kene. Hiermede gaat de raad ac- coord. ige zitting bijeen onder voorzitter' :chap van burgemeester Hogenboom. 9a de notulen deelt de voorz. mede, lat er zal worden overgegaan tot jeheime zitting. Na heropening wor- len een aantal ingek. stukken voor tennisgeving aangenomen. De be groting van de schoolartsendienst be- iraagt in totaal f 7821.Het deel /oor Ter Aar is 915.Goedge- ceurd. Een tennisbaan? Voorts is ingekomen een verzoek /an een aantal ingezetenen, dat de 'emeente zal overgaan tot aanleg van ;en tennisbaan. De voorz. zegt, dat 3. en W. sympathiek staan tegenover lit verzoek. B. en W. stellen dan ook /oor om in principe te besluiten tot nedewerking, mits er tot een be- ïoorlijke exploitatie kan worden ge- comen. De heer Bos blijkt voorstan- ier te zijn van deze aanleg Hij zou »r echter ook nog een sportveldje /óór de jeugd bij aanleggen. Spr. ziet ïierin een mogelijkheid om het spe en van de jeugd op de straat tegen ;e gaan. De heer Egberts verklaart dch tegenstander. Hij acht de ge- neente niet het aangewezen orgaan /oor deze stichting, omdat slechts ;en klein gedeelte van de gemc te- ïaren ervan kan profiteren. De voorz. is het hiermede niet eens. De heer u: Hoogervorst concludeert, dat de indertekenaars de élite uit de ge beente vormen. Deze zijn, naar spr.'s nening, wel in staat zelf de aanleg :er 'hand te nemen. Er zijn dringen- 3er zaken, waarbij spr. denkt aan ïen zwembad. Hij is er echter niët :egen als B. en W. met adressanten in mdërhandeling treden. De voorz. vijst er op, dat B. en W. slechts een ;envoudige uitvoering beogen. De ïeer v. Rijn acht de gemeente te tlein voor dergelijke zaken. Ook de iëer C. v. Vliet stelt zich op het standpunt, dat 'geen risico mag wor- ien genomen Weth. Hollander acht iét risico niet zo groot en vind geen réden aanwezig om geen principe- Desluit te nemen. De heer Sassen is /oor onderhandelingen. De voorz. raadt aan het principe-besluit te ne- nen, dan komen de cijfers op tafel. Hiertoe besluit de Raad. Van de heer H. C. J. Kroft is een /erzoek om schadevergoeding inge komen, omdat de uitgraving van de ?rond bestemd voor de demping van 3e sloot in Langeraar langer heeft geduurd dan verwacht werd. B. en W. zien echter geen enkele reden om Dp dit verzoek in te gaan. Dit is een cultuur-technisch werk voor grond verbetering geweest. De gemeente staat hier geheel buiten. Weth. Vol- gering zegt, dat het een overeen komst is geweest tussen de D.U.W. en de heer Kroft. De raad besluit niet op dit verzoek in te gaan. In behandeling komt een voorstel tot vaststelling van een crediet in Rekening-courant voor het jaar 1951 bij dé N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten. Dit crediet wordt vast gesteld op ƒ80.000. Van bromfiets tot motor. Opnieuw kwam aan de orde een voorstel tot toekenning van een mo tor-toelage aan de gemeente-archi tect., B en W. stellen voor een toe lage van ƒ400.per jaar. De voorz. zegt, dat B. en W. telkens ervaren de tekortkoming, dat de gemeente geen motor-toelage heeft gegeven. Als B. en W. aan de architect op drachten geven, hebben zij de plicht de voorwaarden te scheppen, welke mogelijk maken, dat de opdrachten kunnen worden uitgevoerd. Bij de be groting had de raad deze post niet toegestaan en ook nu bleek men nog niet algemeen overtuigd voor de noodzaak. De heer C. v. Vliet is van mening, dat B. en W. het beste op de hoogte zijn en zal voorstemmen. De heren Sassen en Egberts opperen het denkbeeld een Mobilette" aan te schaffen. De bromfiets is hierme de in 't debat betrokken. Maar de voorz. wil aanschaffing van een mo tor van 125 c.c. en bromt deswege nogal tegen de bromfiets. Het voor stel wordt aangenomen met 6 tegen 5 stemmen. Voorstemden de heren Een tegenvaller. Een voorstel tot wijziging van de gemeentebegroting over het dienst jaar 1950 bleek deze keer meer te bevatten dan doorgaans het geval is. Toen de reconstructie van de Lan- geraarse weg aan de orde kwam is er aan kosten geraamd 95.000.Nu is vorige week de openbare inschrij ving geweest en. deze is erg tegen gevallen. Het toen geraamde bedrag zal volgens deze inschrijving ver hoogd moeten worden met ƒ20.000. Hierbij moet in aanmerking worden genomen, dat het werk omvangrijker is geworden door verdere demping en een gedeelte beschoeiing. Dit is niet in het geraamde bedrag opgeno men en komt wel tot uitdrukking bij de inschriifsom. De heer Joh. v. Vliet zou willen, dat B. en W. trachten een oplossing te vinden, die nader bij de raming komt. De heer Bos wil deze inschrij ving annuleren. Men zou willen, dat. getracht wordt door inschrijving op uitnodiging of uitvoering in eigen beheer te ontkomen aan deze tegen valler. De heer v. Vliet zou B. en W. echter willen machtigen tot han delen zonder dat de raad gehoord be hoeft te worden. En zo geschiedde. Rondvraag. De heer Egberts pleit opnieuw voor verlichting aan de oostzijde Aarka- Gemeentebestuur van Alkemade zoekt arbeidsmogelijkheden voor bevolking BUITENLAND. Het secretariaat der V.N. heeft Griekenland medegedeeld, dat het niet meer noodzakelijk is, dal Grie kenland een volledige brigade naar Korea zendt. Een bataljon was vol doende „als teken van solidariteit met de V.N." In la Brevine (Zwitserse Jura) is de temperatuur in de nacht van Zondag op Maandag plotseling tot 14 graden onder nul gedaald, een uitzonderlijke temperatuur voor de ze tijd van het jaar, zelfs voor de koudste streken van Zwitserland. BEURS: CULTURES GEDRUKT. De markt opende gisteren enigs zins teleurstellend, want voor Indo nesische papieren was de animo niet groot, al bleven de verliezen be perkt tot maximaal drie punten Ook gisteren had de handel zo goed als niets te betekenen. Bij de industrie- aandelen vielen AKU op door een vaste stemming, 178 tegen Vrijdag 177. Kon. Olie en Unilever waren ,1e enige tapefondsen, die vrij regelma tig tot notering kwamen. Ten opzich te van Vrij3ag verschilden de prij- zc-nnauwelijks. Hulp voor de tuinders. Aan de orde komt nu het' voorstel tot het garanderen van geldleningen ten behoeve van tuinbouwers. Het ligt in de bedoeling te komen tot stichting van een waarborginstituut. Dit instituut zal ten doel hebben om tuinbouwbedrijven met te smalle be staansbasis credieten te waarborgen voor de aanschaffing van glas. In dit instituut zal waarborg worden ge geven door het Rijk 30 pet., de pro vincie 20 pet., de gemeente 20 pet., de veiling 15 pet. en de Boerenleen banken 15 pet. Men had gehoopt nog clit jaar tot oprichting van het insti tuut te komen, vooral omdat juist nu de tuinderij geholpen moet wor den .Dit is echter niet mogelijk ge bleken. Daarom is men gekomen tot een voorlopige regeling, waarbij het rijk 50 pet., de gemeente 25 pet. en de Boerenleenbanken 25 pet. garan deren. Voor deze garantie is een raadsbesluit nodig. De aanvrage van credieten zullen beoordeeld worden door een commissie waarin vertegen woordigd zijn het rijk. de gemeente door de burg. en verder L.T.B. en C. B.T.B. De boerenleenbanken zullen vertegenwoordigd zijn door een advi serend lid. Het laatste woord blijft echter aan de Boerenleenbanken. De heer v. Rijn zegt. dat de Boerenleen banken zich op breed standpunt stellen. Waar een bedrijf het waard is kan op hulp gerekend worden. Toch vind men het niet juist, dat de Boerenleenbank het laatste woord heeft. Met hetzelfde recht zou rijk of gemeente dit kunnen opeisen. Weth. Hollander zegt: de Bank brengt hier in 't geheel geen offer, maar gaat er geld aan verdienen en him risico is niét groter dan dat van de andere garantiegevende instan ties. Daarom vindt hij de laatste be slissing aan de Bank fout. De heer Sasse vraag of er kans is op keuring van een raadsbesluit als hier bedoeld door Ged. St. De voorz. meent, dat hiervoor een redelijke kans is. Het voorstel tot garande ring wordt met alg. st. genomen. Grondaankoop voor uitbreidings plan. Hierna worden enige belastingre clames behandeld. Maar dan volgt weer een belangrijk punt, n.l. aan koop van 1.86.34 H.A. grond te Pa penveer. Voor de uitvoering van een uitbreidingsplan te Papenveer -is de ze aankoop noodzakelijk geworden. Met de eigenaars A. P. Uyttewaal en mej. G. Uyttewaal hebben B. en W. onderhandelingen gevoerd. Deze heb ben er toe geleid, dat de grond ge kocht kan worden voor de prijs van 20.000.en met verbinding van enige voorwaarden, o.a. zal ten Z.W. van het huis, bewoond door C. Pie- terse en mej. Uyttewaal een straat van 1.75 a 2 M. breed niet in de koop worden opgenomen, riolering tot rein houden van een 'sloot moet in stand blijven, zolang de gemeente de gron den niet gebruikt, worden deze ver pacht aan verkoper of diens kinde ren, afrastering komt voor gezamen lijke rekening, overdracht komt voor rekening van de gemeente. Het res tant van een stuk grond dat reikt aan de Keetsloot zal niet verkocht wor den voordat aan de gemeente voor keur van koop is gegeven. B. en W. stellen voor tot deze koop over te gaan. De hèer Bos vindt de prijs hoog. Ook de heer C. v. Vliet is deze me ning toegedaan. De voorz. zegt, dat deze grond niet in zijn geheel te be schouwen is als cultuurgrond, maar voor een groot gedeelte als bouw grond. Ook het bedrijf van verkoper boet nogal in aan gerief. Dit alles in aanmerking nemend achten B. en W. de prijs redelijk. Deze aankoop is be doeld voor de aanleg van een ont sluitingsweg naar de nieuw aangeleg de weg op het Kerkpad en ook voor de bouw van woningen. Zonder stem ming wordt tot de koop besloten. Het voorstel tot onderhandse aan besteding van twee woningen aan de Woudse dijk wordt van de agenda afgevoerd in verband met een me dedeling van de Prov. Directeur. Dit wil echter niet zeggen, dat deze wo ningen er niet komen. Met Rijks- en Gemeentesteun kun nen woningen worden gesplitst, mits het blijvende woningen zijn. Destijds is hiervoor een crediet beschikbaar gesteld groot 2000.Dit bedrag is reeds overschreden. Voorgesteld wordt nu dit crediet te verhogen tot ƒ28000;Aangenomen. naai. De heer v. Rijn doet dit voor het gedeelte ringsloot KuijtKroft. De heren Versluis en Langelaan hebben klachten over gevaarlijk par keren van auto's langs de weg. De heer L. Hoogervorst bepleit aanleg van een parkeerplaats voor auto's aan het Papenveer. Voorts wijst deze op de desolate toestand van de Hoekse Aarkade en vraagt een ver zoek van de gemeente aan de betref fende polder om verbetering. De he ren Langelaan en v. Rijn achten de toestand waarin sommige sloten zich bevinden een gevaar voor de volks gezondheid. De voorz. deze wensen en klachten besprekend, weet ieder een bevredigend antwoord te geven. B. en W. zullen de zaken bekijken en het nodige doen. Ten aanzien van de Straatverlichting, zegt spr. echter, dat het in een gemeente als deze onmo gelijk is alle wegen te verlichten. Alleen incidentele gevallen kunnen nader bezien worden. Hierna sluit de voorz. deze belang rijke en omvangrijke vergadering. Geboren; Petronella Cl. M. d. van J> van Eijk en S. Verlaan. Alida J. M. d. van M. J. Kreuger en M. v. Tol. Ondertrouwd: C. H. Lok, 24 jr. en A. v. Vliet. 22 jr. W. N. Aker boom, 27 jr. en M. M. Sassen, 25 jr. Overleden: N. Wijfje, 84-jaar. Naar schatting waren plm. 300 belangstellenden gisteravond in café v. d. Geest bijeengekomen, om te luisteren naar eventuele mogelijk heden, die ook aan hen een behoor lijk bestaan zouden kunnen ver schaffen. In zijn openingswoord sprak burg. J. H. H. L. Hoijnck van Papendrecht een woord van welkom tot de aanwezigen op deze voor onze gemeente zo -belangrijke vergade ring, alsook tot de heer de Munnik, personeelschef Ned. Kabel fabriek te Delft, de heer Haring, directeur Gewestelijk Arbeidersbureau te Delft, twee heren van het Geweste lijk Arbeidsbureau te Leiden, en de heer M. Nolet, Rijksconsulent Soci ale Bijstand voor Noord en Zuid Holland. De burgemeester wees ver volgens op de slechte economische toestand in de Venen, welke het gemeentebestuur met zorg vervult. Dat dit ook door u is begrepen, ge tuigt deze massale opkomst. Wij betreuren het u deze avond te moe ten adviseren in uw eigen belang en ook in dat van hen die hier ach ter blijven, toekomstmogelijkheden te gaan zoeken buiten uw geboorte plaats. Dit is harde noodzaak. Hier zijn te veel arbeiders voor de aan wezige arbeidsmogelijkheden. De Ned. Kabelfabriék te Delft hééft arbeid maar gebrek aan arbeiders. Dank zij de heer Nölet, die met de omstandigheden hier ter plaatse zeer goed bekend is, is deze moge lijkheid voor Roelofarendsveen naar voren gekomen. Het gemeentebe stuur heeft een bezoek gebracht aan de kabel-fabriek en goede mogelijk heden geconstateerd voor hen, die willen werken. Zelfs de ongeschool de arbeider van 23 jaar kan hier een- bruto-loon van f 53,verdie nen. H-uisvestigingsmoeilijkheden zijn er momenteel, maar ook hier voor zal binnen korte tijd een op lossing gevonden worden Gezien de lange arbeidsdagen hier ter plaatse, en de inkomsten, die in vele gevallen mij nauwkeurig be kend zijn liggen hier volgens mij, aldus de burgem., mogelijkheden om arbeid met een behoorlijke belo ning te verkrijgen. Het zal 'n moei lijke stap voor u zijn om op deze andere werkzaamheden over te schakelen, maar weet dan dat gij zelf uw toekomst hiermede in hand neemt. De- heer M. Nol-et besprak de moeilijkheden in de tuinbouw *en hetgeen de overheid hiervoor doet. Spr. gaf een uiteenzetting over de mogelijkheden en moeilijkheden van de noodzakelijke emigratie, en was van mening om de mogelijkheid om te emigreren in eigen omgeving, dankbaar moest worden aanvaard. De heer de Munnik, personeelschef van de Ned. Kabelfabriek te Delft, gaf hierna een overzicht van de aard der werkzaamheden, arbeids voorwaarden en rechten, alsook welke lonen verdiend konden wor den. Na aanbieding van koffie door het gemeentebestuur aan de aanwe zigen, volgde vertonms van een filri. ovew de Ned. Ka^elfa'^r'0^ Raadsvergadering. Vrijdag 3 Nov. 1950, des namiddags om 19.30 uur kómt de raad van Alkemade in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeld o.a. Benoeming-le den van de woonruimtecommissi©; opnieuw-vaststelling van een twee tal belasting verordeningen; toeken ning van tijdelijke salarisverhogin gen op de voet van de Rijksregeling; voorstel om over te gaan tot de bouw van woningen met Over heidssteun voor gerepatrieerden; vaststelling gemeente-Begroting 1951 met wijzigingen, alsmede de begro tingen van het grond- en woningbe drijf; goedkeuring van de begroting 1951 van de drie in deze gemeente gevestigde burgèrlijke armbesturen.- HAZERSWOUDE Motor en berijder in brand. Zondagmorgen geraakte op de Pro- vincialeweg een motor in brand De berijder, de heer G. H. Rustenhoven uit Den Haag kon blijkbaar niet gauw genoeg van het brandende voertuig afkomen, want zijn kleren raakten in brand. Door zich in de grasrand van de weg te wentelen, kon hij het vuur doven en bleven persoonlijke ongelukken achterwege. De motor gin? <*eheel verloren. Een „gewichtig" ei. Als bijzon derheid kan gemeld worden, dat een kip van de heer H. Vos, een ei heeft gelegd van 115 gram. ALPHFN AAN >F.N TMTN AFSCHEID CONCIëRGE VERMEULEN. Maandagmiddag heeft de heer A. Vermeulen officieel afscheid geno men van het gemeentepersoneel,. zulks in verband met het op 1 No vember bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. Hiervoor was in de trouwzaal een speciale bijeenkomst belegd waar vrijwel het gehele personeel aanwe zig was, benevens de burgemeester, Ed. C. Witscheij, de secr.. de heer Veenhuijzen, de heer v. d. Lee, de. inspecteur van politie de heer Groot- huijse, de heren Constantse en v. d. Waals, tevens was aanwezig weth. Dekker. Verschillende heren spraken de scheidende concierge in hartelijke bewoordingen toe, waarbij de heer Veenhuijzen namens het personeel als blijk van waardering voor de be- HILLEGOM Aanbesteding Beursgebouw. In de eerste week van December zal de aanbesteding van het nieuwe Beurs gebouw plaats hebben. De bouw zal 9 a 10 maanden nodig hebben, zodat de opening in het najaar geschiedt. Ook de Plantenziektenkundige Dienst zal in de beurs een kantoor krijgen. Met de desbetï-effende ho gere instanties is reeds overeenstem ming bereikt. Architect is ir A. Vo gel, die opbouwgebied zijn. sporen reeds heeft verdiend Geboren: d- van" J. van den Bergh en K. Frijlink; d. van A C. Dalman en J- Roerstoel; z. van. G. J. Kroon en M. J. E. Nijssen;_ d. van W C. v- d. Akker en A M. Wiedemeijer; d. van P. M. Hofick en T. J. Forzer Ondertrouwd: A. van Rossum en G. E. J. Maas; H. W. B-eekman en N. J- Rovers; F. W Schniedewind en D. Salier: D. C. Bonen-berg en G.- Stoutenbeek; J. Verhoeven en J. J. van Beek Getrouwd: A. C. J. van I-terson en G H. Maat; M- J. "van Heijenoort en Fr. de Lange. Overleden; L. van Leur vr. 2 'jaar. Zilveren Jubileum. Maandag was het 25 jaar geleden, dat de heer F. C. van Lierop Jzn. aan de Molen laan een school opende voor het le ren van machineschrijven. Leerlin gen en oud-leerlingen hebben dank gebracht voor het ontvangen onder wijs, dat hun zo té stade kwam in het kantoor- en zakenleven. Het aantal bloemstukken was legio, evenals de gelukstelegrammen. HE ZILK Armband-horloge terug. Enige tijd geleden - verloor de heer J. G. aan de Ruigenhoek zijn armbandhor loge. Bij het bollenplanten kwam horloge en bandje aan zijn. vork te hangen. Het uurwerk was onge schonden. Een knaap. De heer H. uit Heemstede sleepte uit de Leidse- vaar.t een snoek van 13 pond en 2 ons. De vis had een lengte van 94 cm, VOORSI HO I EN BEGRAFENIS J. M. .DE RUYTER Onder ,zeer grote 'belangstelling heeft gistermiddag op de Hervormde Begraafplaats de ter aarde bestel ling. plaats gehad van het stoffelijk overschot Van de heer J. M. de Ruy- ter, in leven kassier van de Coöp. Boerenleenbank. Ds. H. P. Fórtgens had in het sterfhuis een korte ro dienst geleid. Nadat een schat bloemen rondom de geopende groeve was geschikt, sprak de heer W. T. Lekkerkerker namens het bestuur en de raad van toezicht van de Coöp, Boerenleen bank. Spr. memoreerde hoe de over ledene meer had gedaan, dan zijn lichamelijke krachten toelieten, hoe hij een stuwkracht voor de bank was geweest en hoe hij het vertrou- WEERSVERWACHTING (Geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. Opgemaakt te 10 uur) PLAATSELIJK MIST. Overwegend droog weer met nu en dan opklaringen en weinig wind. Gedurende de nacht en ochtend plaatselijk mist en in het binnenland temperaturen om het vriespunt. In de middag onge veer dezelfde temperaturen. UIT- &e}J£eycUcAe GoMcuit' 1 NOVEMBER 1850. OP HET RAPENBURG TE HUUR: Voor 350 in het jaar, tegen Mei of, vroeger, eenHuis met drie Bene den- en vier Bovenkamers en ver dere gemakken, benevens een ruim Vertrek met afzonderlijken ingang op de Vliet, zeer geschikt om als Collegie-Kamer gebruikt te worden. Te bevragen bij den Eigenaar A. Kleynenberg wen van velen gewonnen had in 'de ruim 40 jaren, dat hij aan de bank gewerkt heeft. Ook de heer P. J. E. de Kanter, die namens de N.V. Brandverz. Mij. Holland sprak, getuigde van de bui tengewone werkkracht van de ovér- ledene Dr, J. F. Sirks herinnerde eraan, hoe de heer de Ruyter- zich steeds met hart 'en ziel heeft inge zet voor het werk van de Mij. tot Nut van 't Algemeen en hoe hij dit steeds als ontspanning naast zijn drukke werk had gedaan. De heer G, J. Boom, candidaat notaris, sprak een persoonlijk afscheidswoord. Ds. Fortgens las daarna het begrafenis formulier en bad het-Onze Vader. De oudste zoon van de overledene dankte voor de overweldigende be langstelling tijdens de ziekte en het overlijden van zijn vader. Geboren: Pieter z. van H. L. Verhaar en L. M. H Harthoorn; Ca- tharina Adriana Elisabeth. Maria - d. van J A. A. M. Sloots en E. M. van der Erf. Ondertrouwd: Jan Theodoras Ten Bokkel 33 j. en Maria Overdevest 31 j.. Christianus Johannes Maria van der Geest 29 j., te Leiderdorp, e*. Adriana Maria Johanna van'der Meer 30 j. Getrouwd: A- Dekkers, te Breda, en C. van Elswijk. Overleden: Johannes Marinus de Ruy ter 55 j., echtg. van M. Peet; Ma ria van Boheemen 79 j., echtg. van J. van der Meel'. NOORDEN N.S.V.Nic. Boys 2 4—2. Nic. Boys won de toss en koos de wind in de rug, om een kleine voorsprong te kunnen forceren. De wedstrijd ging aanvankelijk gelijk op. De Nic. Boys keeper liet bij een hard schot de bal uit zijn handen vallenwat voor de toelopende M. Hoogendoorn een prachtkans was, die benut werd Toen ging Nic. Boys tot de aanval over, maar de keeper wist zijn doel schoon te houden. Alvorens de bal het veld in te schieten, liep hij ech ter zes passen met de'bal. Dit kostte een vrije trap vlak voor het doel en deze werd goed genomen (11). In deze stand kwam voor de rust geen verandering. Direct na de rust werd er .door beide partijen weer' flink aangepakt. Na circa een kwartier was het weer de Nic. Boys-keeper, die- de bal uit zijn handen liet vallen, wat nu voor Jo Pieterse een gemak kelijke prooi was (21). Nu kwam wezen diensten aan het personeel l Nic. Boys gevaarlijk opzetten en een prachtig gascomfoor aanbood, sloot NSV geheel in, doch de veel (erwijl aan mevr. Vermeulen na- begeerde doelpunten kwamen niet mens mevr. Witscheij bloemen wer den aangeboden. ,.Een bewogen weekend". Voor ten helaas maar matige belangstel ling werd Zondagavond in de Sint Josephzaal door de N.KJ.B. in sa menwerking met de J.G. en een drie tal gast-spelers, een toneelavond ge geven, welke de volledige waarde ring verdient.. Voor het voetlicht werd gebracht „Een bewogen week end", toneelspel in drie bedrijven van Ed. J. M. Terlingen en Kees Spierings. Het gegeven, eenvoudig van opzet, maar met een rijke inhoud ei; goede strekking, brengt ongekun steld het leven in beeld van een de gelijk huisgezin, waarin ondanks het goede voorbeeld der ouders een jon gen en een meisje dermate door het wereldse leven worden aangetrokken, dat ze er aan dreigen ten onder te gaan. Mej. Lia Hofman, P. Slinger land en mej. M. Slingerland gaven zeer gave vertolkingen te zien. Een nieuweling op het toneel was de heer W. J. Verwegen, die zich goed bij de andere medewerkenden wist aan te passen. Joop Marck was helaas niet zo erg rolvast. Al met al kan de 19 K.J.B. echter op een avond teru^zwn, Aan de andere kant lukte het beter, •--odat de einduitslag 42 werd. GEMEENTERAAD NOORDWIJKERHOUT In verband met industrievestiging is uitbreidingsplan gewijzigd om de openbare weg te gebruiken aï.s openbare werkplaats! De voorzitter wilde aan deze bepaling gaarne toe^ gevoegd zien, dat ontheffing "an dit verbod door B en W. verleend kan worden. Besloten wera voor een bedrag van 1400 van de diaconie der N H. Ge meente te kópen het woonhuis Dorus- straat"14. Deze aankoop is nodig vóór de aanleg van wegen in het uitbrei- dingsp^n-Zuid. De raad ging 'accoofd met een wij ziging van de begroting in verband met de massale doorlichting vande gemeentenaren. Het nadelig saldo is niet groot- Besloten werd tot onbewoonbaar- verklaring van het woonhuis Dorpsr ringweg 4. dit op advies van de In specteur von de Volkshuisvesting.. Met de heer H. van. Leeuwen zal grond geruild worden, waardoor .de gemeente in staat wordt gesteld, de hoek Kerkstraat—Schipperssloot te verbreden. Dit zal een verbetering worden voor -het verkeer ter plaatse! Op de, beero-ting 1951 zal eenbe- drag .van 2650.— worden uitgetrok ken voor aanleg van het plantsoen langs de Koninginneweg. Voor aan leg van het plantsoen Schulpweg wordt 300.uitgetrokken. Sold. G. C. v. d. ZWET.7 Noordeinde 146, Roelofarendsveen, viert 1 November zijn tweede Indi sche verjaardag te Surabaja. Dè raad van Noordwijkèrhout kwam gisteravond om 8 üur in ver gadering bijeen. Afwezig was' we gens ziekte de heef F. W. v. d. Ploeg. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van de onderwijs- vereniging van de L.T.B. in het Bis dom Haarlem, waarin medewerking werd gevraagd voor het bouwen van een lagere tuinbouwschool met wo ning voor het hoofd der school. Ver zocht werd een terrein beschikbaar te stellen, dat gelegen is in het zui delijk deel van de gemeente, aan gezien verwacht wordt, dat een groot deel van de in te schrijven, leerlin gen uit Noordwijk en Voorhout zal komen. De voorz, zeide, dat het naar zijn mening het beste zou zijn, dat deze zaak eerst geregeld werd met de ge meenten Noordwijk. en Voorhout, welke gemeenten bok dienen bij te dragen in de kosten, naar ver houding van het aantal leerlingen. Besloten werd in principe medewer king te verlenen/zelfs „zeer graag". Hierna kwam het belangrijkste punt van de 'agenda tér tafel n.l. „Voorstel van B. en W. tot wijziging van het uitbreidingsplan". Wijziging uitbreidingsplan. De voorz. zeide, dat de raad steeds tegen het college van B. en W. heeft gezegd, dat het moest trachten hier industrie gevestigd te krijgen B. en W. zijn enige tijd geleden in relatie gekomen met 'n vooraanstaan de fabriek van machinerieën in Am sterdam. Deze fabriek wil hier met industrie komen, maar niet op het terrein langs de Haarlemmertrek vaart, doch langs de 's-Gravendamse- weg op het terrein, waar eerst Sto kershorst zou komen, dat nu op een andere plaats gebouwd zal -worden. Om echter langs de 's-Gravendamse- we? industrie te vestigen dient eerst mMe werking verkregen te worden, het uitbreidingsnlan te wiizigen. De wijziging is niet groot. Er was in het .oorspronkelijke uitbreidings plan voor industrie een rechthoek geprojecteerd, welke liep' van Noord naar Zuid, dit moet nu worden van West naar Oost. De voorzitter zeide er van overtuigd te zijn dat.de raad, nu deze gelegenheid zich voordoet, spontaan tot wijziging zal besluiten. Wil men de Noordwijkerhoutse jon gens, die piet allemaal in. het bollen- vak bezigheid zullen kunnen vin den, bier houden, drn zal er indus trie moeten komen. De voorz. sprak de hoop uit dat de instanties i'n Den Haag welke hierover te beslissen nebben, medewerking zullen verle nen Met alg. stemmen werd hierna be sloten tot de wijziging Van het uit breidingsplan. Ir, minder dan een half uurtje werden vervolgens de punten 3 tot en met van de agenda oehandeid. Allereerst een wijziging van de al gemene politieverordenino". Hett zal o.a. m de toekomst 'verbn>vori Rondvraag. Het lid Hogervorst vroeg, of er nog iets komt van het bouwen van -een landhuis in het uitbreidingsplan Boekhorst. Een paar jaar geleden is nl. een aanvraag om grond binnen gekomen. De voorz. antwoordde hier op, dat een aanbod door de gemeehr te is gedaan, doch is er niets meer van gehoord. De heer Hogervorst vroeg zich af, of de grondorijs niet te hoog is in Noordwijkèrhout. HÜ vond het jammer, dat dé grond rente loos blijft liggen. Er moest verder gebouwd worden. Het lid de Groot vroeg inlichtingen over de hoge kosten van het wat'er, dat 'geleverd wordt door waterlei ding van Voorhout. Het water hier van is 2 maal zo duur, zeide hii;_al.s in Noordwijk. De heer de Groot vroeg zich af, of dit aan de- exploi tatie ligt en of er bij de oprichting geen contract gemaakt is. De voorz. antwoordde hierop,' dat er natuurlijk een contract gemaakt is. Als het wh- ter duur is, dan ligt dit zeer zeker aan de exploitatie, winst wórdt ér nagenoeg niet gemaakt. De voorz. zeide voorts, dat het de bedoeling van B. en W was in de gehele gemeente water geleverd te krijgen door Voorhout. Gep. St. stem men hierin échter niet toe uit vrees dat Voorhout geen capaciteit genoeg heeft, om de gehele gemeente van water te voorzien. Nadat het lid Hogervorst n.og gevraagd had of het niet mogelijk is dat noodslachtingen plaats vinden in deze gemeente en de voorz. geantwoord had dat dit niet kon, omdat Sassènheim voor slachtingen i* aangewezen, wera de vérgader''ig gebote"-

Leidse Courant | 1950 | | pagina 2