KOORTS Engeland en het probleem van gewonde spelers Docos maakte twee doelpunten Leidse overwinning in de heat MAANDAG 30 OCTOBER 1950 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 7 Alhoewel de Britse voetbalbond net internationale reglement inzake de vervanging van gewonde spelers aanvaard heeft voor zover het inter nationale wedstrijden betreft, wor den ze niet toegepast in League- en bekerwedstrijden, zo min als in alle andere nationale ontmoetingen. Daar voor geldt nog steeds, dat geen en kele vervanging tijdens het spel is toegestaan, zelfs niet van de doelver- dediger. In de laatse tijd worden er echter meer en meer stemmen gehoord, die zeggen dat Engeland met zijn tijd mee moet gaan en de internationale reglementen, volgens welke een doel- verdediger na n verwonding, tijdens de hele duur van de wedstrijd en bovendien eventueel nog twee ande re spelers in de eerste helft vervan gen mogen worden, ook voor natio nale wedstrijden behoort toe te pas- De officials van de League, op wier mening het aan komt, staan in het algemeen ietwat huiverig tegenover wijzigingen in het wedstrijdregle ment, alhoewel er uitzonderingen zijn. De voorstanders wijzen er op, dat dikwijls een belangrijke ontmoe ting veloren wordt doordat een spe ler verwondingen oploopt. Dit brengt mee, dat de overige spelers van zijn ploeg nog harder aan moeten pak ken, en als de gewonde in het veld blijft loopt hij de kans. dat hij zich zelf blijvend lichamelijk letsel toe brengt. Voorts is onder de huidige regle- menten noodzakelijk, dat elke ploeg onder haar spelers er één heeft, die eventueel de plaats van de doelver- dediger kan innemen. En in Engeland zijn de keepers veel meer kwetsbaar dan op het continent, omdat de ge woonte meebrengt, dat ze stevig aan gevallen worden wanneer ze in het bezit van de bal zijn. Aan de andere kant is natuurlijk de kans op misbruik groot, wanneer gewonde spelers vervangen mogen worden. Maar. zo redeneerden de voor standers van een reglementswijzi ging, die kans kan tot een minimum teruggebracht worden door de be slissing over het al dan niet ver vangen van een speler of van spe lers in handen van de scheidsrechter te leggen. Hij behoort slechts in uit zonderingsgevallen het verzoek om vervanging, ingediend door de trai ner of de manager van de ploeg in kwestie, in te willigen. En dan nog alleen wanneer hij er voor zichzelf van overtuigd is, dat er inderdaad sprake is van verwonding of onge steldheid, en de speler niet alleen maar gehoor geeft aan een seintje van een club-official. Overigens krijgt men de indruk, dat zowel de spelers als het publiek de invoering van de vervangingsre gel zouden toejuichen. In een wed- strijdprogram van Arsenal kon men onlangs lezen: ,,Het uitvallen ook van slechts één speler verstoort het evenwicht van een wedstrijd en bederft het spel voor de toeschouwers". Het plan is geopperd om, even als bij sommige andere sporten, bijv Lacrosse het geval is, te bepalen, dat de voetbalploegen altijd eenzelfde aantal spelers in het veld moeten hebben. Indien er één naar de me ning van de scheidsrechter zozeer ge wond is, dat hij niet door kan gaan, behoort aan de captain van de an dere ploeg gevraagd te worden even eens een van zijn mannetjes uit het veld te sturen. Maar dit voorstel is bij geen enkele partij in goede aarde ge vallen. Wel voelen velen als gezegd veel voor de invoering van de inter nationale vervangingsbepaling in het Britse voetbal, wat evenwel geens zins zeggen wil, dat het er binnen afzienbare tijd van zal komen. Maar verloer toch van Meerburg (0-2) Er zijn veel factoren, die bij een voetbalwedstrijd de winst kunnen bepalen. Eén daarvan is het geluk. En juist aan deze factor heeft het Meerburg gisteren niet ontbroken, tijdens de wedstrijd tegen Docos aan c«c Haagweg. Met een 20 overwinning kwam Meerburg uit de strijd. Twee doel punten dus. Maar allebei doelpun ten, die door Docos zelf werden ge maakt! Het was een kwestie van vijf minuten, bijna onmiddellijk na het begin. Bij een Meerburg-aanval speelde de Docos-achterhoede terug ep keeper Rooyakker, die de bal door z'n handen liet glippen (01). Nog geen twee minuten later nam Meer burg een cornerbal en wist Rooyak- kers niet beter te doen, dan de hoog op z'n doel afkomende bal in het zij net te stompen (0—2) En hiermede was de score van deze wedstrijd vol tooid! Docos had lange tijd nodig om zien over deze onverwachte teleurstellin gen heen te zetten. Ondertussen voetbalde Meerburg er lustig op los. Keer op keer werd de Leidse achter hoede de afwezigheid van Kees van Lith wordt pijnlijk gevoeld! ran flarden gespeeld. Dat het uitein delijk toch niet tot doelpunten kwam, had Meerburg nu eens te wijten aan '.5 individueel spel en dan weer aan te ver doorgevoerde en doorzichtige combinaties, waar steeds tijdig een eind aan gemaakt kon worden. Toch zagen we het nog bijna 03 worden, toen keeper Rooyakkers al weer eens veel te ver uit z'n doel liep en G. Ouwerling niets anders deen kon, dan de bal met z'n handen u»t de doelmond te slaan. Gelukkig voor Docos ontging dit de scheids rechter, zodat de verdiende penalty voor Meerburg achterwege bleef. Na een half uur herstelde Docos zich eindelijk en kwamen de Leide- naars meer in de aanval dan hun gasten. Maar de Meerburg-defensie, met Bram Owel aan het hoofd er. keeper Pclk in uiterste instantie tus sen de palen, hield stand. De tweede helft was belangrijk minder spannend. Aan beide zijden verslapte het spel en beide partijen wogen toen goed tegen elkaar op. Uit •e wederzijdse aanvallen kwamen 'een doelpunten te voorschijn, zo- at het 0—2 bleef en Meerburg aarmede aanmerkelijk meer kreeg !an verdiend was. Kort voor het .-inde moest Koos v. d. Post wegens een blessure het veld verlaten. En wngezien Meerburg even daarvoor Mie. Romijn om dezelfde reden moest laten vervangen, bleef de balans in evenwicht. AL£HEN—GOUDA 1—4 „Wij hebben de centen en jullie de punten" werd na afloop van de gisteren in Alphen gespeelde wed strijd tussen Alphen en Gouda dcor een der Alphensupporters goed be doeld tegen een der Goudse bestuur ders gezegd, en hij had gelijk. Hij verzuimde daar echter aan toe te voegen, dat Goude de punten er. Alphen de centen ook verdiend had. Gouda verdiende de punten om het betere spel en Alphen de centen om haar keurige regeling en verzorging ronom het terrein. Gouda heeft Alphen zo goed als zeker de a.s. kampioen van de afdeling ontmoet. Immers het spel van de meeste Goudse spelers was van zeer goed gehalte. In de eerste helft wist Alphen de balans uitste kend in evenwicht te houden en wisselden zich de "aanvallen regelma tig af Dan verkeerde het Alphen- doel in gevaar en direct daarop za ten Post c.s. voor het Gouda doel. Gouda bofte, dat Bouthoorn in de eerste helft zo vriendelijk was in e>gen doel te scoren (01), nadat oen half uur van uitstekend spel aan het oog voorbij was gegaan. Kort voor de rust wist Post met een pri ma kopbal de stand weer gelijk te maken (11). de tweede helft wist Alphen nog even in de'aanval te komen, maar meer en meer nam Gouda het spel in handen en bij een vrij on schuldige aanval wordt de bal door Hommel keihard door de handen van Goedhart geschoten (12) ter wijl kort daarop uit buitenspelposi tie de Gouda-rechtsbuiten keihard in Ie hoek van het doel schoot (13) Alphen komt dan nog even in de aanval en enkele kansen ontstonden wel, maar het beslissende schot bleef telkens uit. Aan de andere kant werd Goedhart nog eenmaal gepasseerd, toen hij verzuimde uit te lopen op een voor het doel geplaatste bal. Hommel wist de bal handig in te koppen (14). H D.V.ALPH1A 3—3 Hoewel Alphia bij HDV vijf minu ten voor het einde nog met 13 voor stond moesten zij toch nog genoegen nemen met een 33 gelijk spel Vooral in de eerste helft is Alphia steeds sterker geweest en wist het meerdere malen door een hoog tem oo te spelen de Hagenaars geheel te overspelen. Het was Romijn. die uit zijn voorzet de bal door Rijsdam keurig ziet ingekopt (01). Alohia wist het beste van het spel te behou den. Leeuwenhoek, die zich een waardig invaller toonde voor Acht- hoven gaf een goede pass aan de Jong, die geen moment aarzelde oir de voorsprong voor Alphia te ver groten (02). Nog was het niet ge- noem, want kort voor de rust inging wist de Jong opnieuw te scoren (0—3). In de tweede helft kwamen gastheren er gaandeweg beter in. De Ajphia-achterhoede krijgt het steeds zwaarder en als eerst het houtwerk nog even doelman Kramer te hulp 's gekomen, moet hij toch uiteinde lijk zwichten voor een schot van de linksbinnen (13). Met nog vijf mi nuten te spelen denkt Alphia zich „binnen" Uit een door Kramer zelf aangegeven hoekschop maken de Ha genaars 23 en uit een in de laatste seconde toegestane strafschop maken zij zelfs nog gelijk (33), waardoor aan Alphia een kostbaar puntje is ontgaan. ROODENBURG— HOEK VAN HOLLAND 4—1. Aanvankelijk zag het er niet naar uit, dat Roodenburg de overwinning ging behalen, want H. v. H. startte met een verbluffend elan en bracht de Roodenburg achterhoede steeds in 't nauw, terwijl de voorhoede der thuisclub steeds in de buitenspel val liep. De Hoekse verdediging pro beerde door ver opdringen doelpun ten te forceren, een misrekening, die de gasten vrij spoedig duur kwam te staan, toen de snelle v. Dorp na een kwartier er rap tussen uit trok en fraai inschoot (10) Geen 5 min later doelpunt dezelfde speler op nieuw en de stand is 20. Toch ble ven de aanvallen van H. v. H. niet zonder gevaar en als een hoekschop goed wordt genomen weet v Galen met een goede kopbal de achterstand te verkleinen (21). Weer komen de gasten terug maar nu is ook de Roo- den burgachterhoede op haar post en weet verder onheil te voorkomen. 5 min. voor rust zet v. Dorp goed voor en Lens brengt de stand op 31. In de tweede helft doet Rooden burg het wat kalmer aan, waardoor het spel wat meer verdeeld taaktv Ondanks het feit, dat beide doelen nog wel eens om beurten in gevaar zijn, komen er toch geen doelpunten. Na een half uur spelen wordt de Roodenburg overwinning een vol dongen feit, want nu weet C. v, Zeeuw met een goed schot zijn club veilig te stellen (41). v moe, huiverig Misschien voorboden van een griep. Doe er iets tegen: neem een "AKKERTJEV^N In korte tijd voelt U zich weer fit///;M iUdKEÜTJES w hel pen direct.' L.F.C.—POSTDUIVEN 1—1. Het is LFC niet mogen gelukken beide punten in de wacht te slepen hoewel zij de kans hiertoe zeker met wat meer geluk heeft gehad. Direct van de aftrap wordt een snel spel vertoond met LFC in de meerder heid. Na een kwartier weet Pijtak de score te openen (10). Fel zit Postduiven op de bal, doch de LFC- achterhoede is er als van ouds weer goed in. De rust breekt met onver anderde stand aan. Na de rust is Postduiven direct in de aanval en het is de mid voor, die na 10 min de partijen op gelijke voet weet te brengen Hierna zet LFC weer alles op de aanval. Een hands geval in het strafschop gebied ontgaat de scheids rechter. Uit een corner kopt Pijtak hard tegen de lat. Het zit LFC in de ze periode weer niet mee. Zelfs krijgt Postduiven een penalty toege wezen, maar de midvoor is zo vrien delijk het leer meters naast het doel te plaatsen waardoor LFC door het oog van de naald kruipt. Tenslotte komt het einde met een verdeling der punten. LFC speelde met 2 in vallers. LUGDUNUM—ARCHIPEL 1—2. In deze voor beide ploegen /.eer belangrijke wedstrijd, heeft de thuis club zich feitelijK een be-it^e laten overdonderen, want bij de talrijke Archipel-aanvallen, deed het werk van de thuisclub wat schuchter aan en bepaalde de Leidse voorhoede zich tot sporadische uitvallen De gasten deden het veel beter en wa ren steeds voor het doel van groen wit. Dat er geen doelpunten kwa men, kwam echter voor rekening van de stug spelende Leidse achter hoede. Na een half uur spelen een missen in de Lugdunum-achterhoe- de, de linksbinnen der gasten kwam in vrije positie en met een strak schot was de stand 01. Gelukkig lieten onze stadgenoten de moed niet zakken en met meer doortastendheid werd verder gestre den. De beloning voor dit stugge volhouden kwam even voor rust toen een goede voorzet van Verhoe ven door Redel fraai werd benut (1—1). Na rust een meer verdeeld veld spel, waarbij beide doelen het zwaar te verduren krijgen maar de resp. achterhoeden van geen wijken we ten. Nogmaals is echter de thuisclub een mistrap noodlottig en een kwar tier voor tijd weet Archipel opnieuw te doelpunten (12). De gasten trekken zich in de verdediging terug en ondanks felle aanvallen van de thuisclub blijft de stand onveran derd, waardoor Lugdunum enigs zins door eigen schuld een nederlaag te slikken kreeg. HILLEGOM—S.J.C. 0—2 Op een zwaar te bespelen veld heeft SJC op verdiende wijze een 20 zege weten te behalen in de uit wedstrijd te Hillegom, welke door het harde spel der Hillegommers. dikwijls een rommelig aanzien gaf en waarin wel spanning, doch weinig spel zat. Als te half drie werd be gonnen, genieten de SJC-ers voor deel van de wind, hetwelk hen di rect in de aanval brengt. Slechts sporadisch komen de Hillegommers in de aanval. Na 12 min. spelen weet Alkemade met een verraderlijk boogballetje de Hillegom-keeper, die zich dapper had geweerd, te ver schalken (01). Steeds wisten de SJC-ers een grote pressie uit te uefenen op het gastherendoel, ter wijl de SJC-verdediging weinig moei lijk werk kreeg te verrichten. In de tweede helft kwamen de Hil legommers direct overdonderend op zetten, doch de afwerking van hun aanval was zo slordig, dat dit veelal geen gevaar opleverde. Na deze eer ste druk bracht SJC het spel spoe dig in evenwicht en wisselden de aanvallen zich vlug af en waren de doorbraken van SJC steeds gevaar lijk, met het gevolg, dat na 25 min. P. Vink op handige wijze de verde diging passeert en onhoudbaar in- kogelt (02). Het gevolg van deze aanval was, dat twee Hillegomspe- lers zodanig met elkaar in aanraking kwamen, dat één hunner het veld uitgedragen moest worden. Met deze voorsprong begonnen de SJC-ers in er.-igszins teruggetrokken verdedi ging te spelen, waardoor de gasthe ren meer in de aanval kwamen, doen het steeds niet verder wisten te bren gen dan enkele hoekschoppen, waar bij slechts éénmaal een gevaarlijk moment ontstond, doch meters te hoog ging de bal over. Het tweede elftal speelde thuis te gen Scheveningen 2 en moest met '11 het onderspit delven van de veel sterkere gasten. V. V. S. BTEYLINGEN 1—2. Het zag er in het begin geenszins naar uit-, dat VVSB deze wedstrijd zou gaan verliezen. Voortdurend is VVSB in de aarival en herhaaldelijk moet de keeper der gastheren in actie komen. In tegenstellin" met de WSB keeper, die sporadisch een aanval der Teylingers onschadelijk moest maken. Wanneer Marijnen een goede voorzet geeft is het van der Klauw, die snel reageert en scoort (10). Doordat de WSB-voorhoede ver dere kansen niet wist te benutten, bleef de stand 10. Na de hervat ting kwam Teylingen beter uit de hoek. De VVSB-achtërhoede kreeg nu handen vol werk, maar bleef meester van het terrein. Na nog 14 minuten spelen gaf de Teylingen linksbuiten een lage voorzet, die door de WSB keeper verkeerd werd beoordeeld waarna Teylingen op gemakkelijke manier gelijk maakte (11). Als even daarna een schot door de VVSB keeper wordt gehouden is het een Teylingen spe ler, die al toestormende de bal in schiet (12). Zo werd een zeker schijnende overwinning toch nog een onverwachte nederlaag. LISSE—TONEGIDO 1—1. In een vlug gespeelde wedstrijd, waarin beide ploegen zich hebben ge geven. zijn de punten broederlijk verdeeld. Over het algemeen genomen heeft Lisse de beste kansen voor de over winning gehad, maar door zwak spel van de beide vleugelspelers zijn ver schillende mooie kansen verloren "ge gaan Reeds vanaf het begin ontwikkelde zich een snel gelijkopgaande strijd, waarbij al direct doelman Baak van Lisse tweemaal op bijzonder fraaie wijze zijn doel voor een doorboring wist te vrijwaren. Ook de doelver- dediger van Tonegido viel op door dat hij enige malen op voortreffelijke wijze bij gevaarlijke situaties op luchting bracht. Na een half uur zet te de Lisse-speler v. Ruiten fraai voor, waarbij de bal van richting ver anderde en volgers veler mening de doellijn overschreed, maar voor dit dubieus geval kende de scheidsrech ter geen doelpunt toe. De laatste tien minuten voor de rust had de Tone- gido-verdediging het zwaar te ver antwoorden; bij een onverwacht hard schot redde de doelman meesterlijk en met een puntloze gelijke stand brak de rust aan. Zeven minuten na de hervatting kreeg de linksbinnen J. Jaspers van Tonegido het leder mooi vrij gespeeld en met een onhoudbaar schot werd de score geopend (01). Lisse bleef geestdriftig aanvallen en na 20 mi nuten kwam de verdiende gelijkma ker voor Lisse toen van 't Hort op doel afstoof, waarbij hij ongeoor loofd werd aangevallen. De toegesta ne penalty werd door v. d. Berg kei hard ingekogeld (11). In de reste rende tijd streden beide partijen hard om het winnende doelpunt, waarbij opviel, dat de beide vleugelspelers van Lisse geregeld faalden met hun voorzetten en vele malen over of naast het doel schoten. De stand onderging geen verande ring meer en met het gelijke spel mo gen de bezoekers tevreden zijn. A.S.C.—ROUWKOOP 4—3. In een zeer matig van beide zijden gespeelde wedstrijd is het A.S.C. gelukt het Voorschotense Rouwkoop er onder te houden. Het heeft wel heel wat moeite gekost en eerst zes minuten voor tijd wist Brard na zich keurig vrij gespeeld te hebben met een enorm schot via de lat het win nende doelpunt te scoren. Daarvoor had rood-zwart echter een fraaie 30 voorsprong te niet zien gaan, In de aanvang was Rouwkoop door haar enthousiasme sterker en het duurde een achttal minuten eer de Voorschotense doelman aan de slag kon gaan. Het was om de bal uit z'n net te halen. Invaller Beaufort, die de zieke Vreeken verving had goed voorgezet en De la Bije, die de laat ste tijd iets van zijn vroegere pro ductiviteit terug krijgt, scoorde 10. Vlak hierna maakte Brard gebruik van appeleren voor vermeend bui tenspel en knalde van flinke afstand nummer twee in. Nadat er precies een halfuur gespeeld was maakte De Troye zich vrij en met een „Tro- yaans" boogballetje wist hij de voor z'n doel staande doelman te ver schalken. Wat leek deze voorsprong veilig! Edoch, nog voor rust maakte Veigel onnodig free-kick en via een aantal verdedigers belandde de in geschoten bal langs Schalks in het ASC-doel. Met deze stand trad de rust in. Linksback da Wit, die een aan winst blijkt voor de rood-zwarte ploeg maakte helaas kort na het be gin der tweede helft zijn enige fout en Ju scoorde voor Rouwkoop ten tweede male. En zelfs zou Rouwkoop de gelijkmaker ter wereld brengen, want na een half uur maakte de linksbinnen De Graaf het derde doelpunt voor de Voorschotenaren. Gelukkig echter voor de door de te genvaller 'ontmoedigde aanhangers, kreeg Brard het nog eens op zijn heupen. Overigens: wil rood-zwart aanspraken op de titel maken, dan zal toch uit een ander vaatje moeten worden getapt. STRAFSCHOPPERIKELEN IN CULEMBORG. De wedstrijd Vriendenschaar Stormvogels te Culemborg is geëin digd in een 21 overwinning voor Stormvogels. Vriendenschaar heeft eenter protest aangetekend tegen de ze uitslag, een protest, waarvan iedereen in Culemborg aanneemt, dat het zal worden toegewezen, zodat de eindstand 22 zal worden. Het gaat hier namelijk om een penalty, die Vriendenschaar in de eerste helft van de wedstrijd bij de stand 11 kreeg toegewezen. De schutter van Vrien denschaar de 90 kilo wegens van den Ham. plaatste zich achter de bal en Kraak kreeg geen schijn van kans. Tot ieders verwondering keurde de scheidsrechter Bergmeyer echter het doelpunt af. zonder daarvoor een na dere verklaring te geven. Tn de rust zei de arbiter zich gedurende de rest van de eerste helft te hebben gerealiseerd dat hii een fout had ge maakt. Hij had gedacht, dat een der ^riendenscharsoelers met Van den Ham bij het nemen van de strafschop was nun"elopen Als het nodig was zei hii moest Vriendenschaar aan het einde van de wedstrijd maar protest indienen en zon hii de pe nalty laten overnamen. Het was no- dicr. want nadat K'-aak in de tweede helft een tweede strafschon die vriendenschaar werd toegewezen cn wederom door van den am werd ge nomen, had gestont. maakte Storm.' vogels een doelount, zodat het einde van de wedstriid met een 21 over winning voor Stormvogels kwam Toen moest Ktaak weer in het an dere doel gaan staan en legde van den Ham voor de derde maal in deze wedstriid de bal op de 11 roeterstm Uitmal maakte hii geen font p" Kraak kansloos. De wedstrijd eindigde dus otïi- cieel met een overwinning vobr de IJmuidenaren, doch Vriendenschaar heeft goede hoop, dat de definitieve uitslag in een gelijk spel zal worden gewijzigd. R. K. A. V. V. Het was gisteren voor voetballievend Leidschendam een grote tegenvaller dat het AVV terrein niet geschikt werd geacht om een behoorlijke wedstrijd te spe len. De gulle regens hebben de toch al niet voorbeeldige polderbodem na de enkele vorstdagen nog sappiger gemaakt. Ook de eerste wedstrijd met tri bune accomodatie zou historisch zijn geweest en voor hen, die Zaterdag zo voorbeeldig geholpen hebben met het in elkaar zetten van de tribune was het afkeuren van het terrein met prettig. De volgende thuiswed strijd is nu op 19 Nov. a.s. Dan konit de voor Leidschendam geheel onbekende club Hoek van Holland op bezoek. Toch heeft AVV gisteren nog 'n schitterend succes weten te boeken en won met 5—1. AVV staat nu na 6 wedstrijden ongesllagen met 12 pnten stevig aan de kop, gevolgd door Blauw Zwart met 8 punten eveneens uit 6 wedstrijden. ZWEMMEN LIES BONNIER OOK TE GOUDA EERSTE. Te Gouda zijn internationale wed strijden gehouden, waaraan o.a. werd deelgenomen door C.N.B. uit Bar celona. De uitslag van de 200 meter school slag dames internationaal luidt: 1. Lies Bonnier (Aegir) 2 min. 58 sec.; 2. Raymonde Vergauwen (G.Z. V., Gent) 3 min. 0.4 sec.; 3. Jannie Welling (H.Z.C., Hilversum) 3 min. 4.— sec.: 4. Tonny Hom (Robben). De uitslagen van het waterpolotour- nooi luiden: C.N.B.—G.Z.C. 3—4 (00); G.Z.VZ.C. Haarlem 17 (15)- In de verliezersronde heeft C.N. Barcelona met 54 van G.Z.V. (Gent) gewonnen. In de winnaars ronde kwamen G.Z.C. (Gouda) en Z.C. Haarlem tegenover elkaar. De eindstand werd 55. HULDIGING VAN WEENSE ZWEMPLOEG. Het bestuur van de K.N.Z.B. zal opZaterdag 25 November in Avifauna te Alphen aan den Rijn de Neder landse zwemmers (sters) en waterpo- lospelers, die hebben deelgenomen aan de Europese zwemkempioen- schappen, officieel huldigen. De bij eenkomst zal een eenvoudig intiem karakter dragen. IN RECORDTIJD OVER STRAAT VAN GIBRALTAR. De Argentijnse zwemmer E. Sug- den is er in geslaagd de Straat van Gibraltar over te zwemmen in 6 uur 58 minuten. Hiermede verbeterde hij het record, dat de vorige maand door de Argentijn Antonio Tlsertonde met een tijd van 7 uur 48 minuten werd COURSES DUINDIGT Rivalité wint onder topgewicht De laatste Zaterdagse meeting van dit seizoen werd op Duindigt gehouden en is een succes geweest. Er was veel publiek en de toto zette 45.000 gulden om. Het hoofd nummer van de middag Heat van Duindigt leverde een prachtige Leidse overwinning, op. In vier rit ten legde Lord Heriy, eigendom van de heren Doeven en Groenewe- gen, beslag op de prijs van 600 gul den. Rivalité toonde zich wel de beste tweejarige, door .onder het topge wicht van 66 kg. een prachtige zege te behalen. Saharaprijs: Lang zag het er naar uit, dat O. Brewer deze course zou gaan winnen, doch in de laatste 200 meter werd deze geklopt en Ma- rums Gregor ging met de zege strijken en bracht winnend f 34,50 Sansovinoprijs; Nadat Ariënne de pace had aangegeven, trok in de rechte lijn het veld dicht bijeen. Hieruit wist Kamila zich goed los te maken om een fraaie zege te be halen voor Bonheur Perdu. San Marcoprijs: Met 17 deelne mers is dit een prachtige course ge worden met tal van wisselingen aan de kop. Louis Axkit lag goed in de course, doch kreeg in de bovenbocht een aanrijding met Lexington en werd daardoor uitgeschakeld. Meer kol S., goed in vorm, kon nu vrij makkelijk winnen. Hollandse Handicap: Rivalité paste er van huis uit voor op, niet inge sloten te raken. Montané nam reso luut de kop en stond de leiding niet meer af. Heat van Duindigt: De eerste heat werd vrij gemakkelijk gewonnen door My Darling en men dacht reeds dat het in twee ritten beke ken zou zijn; het kwam echter an ders uit: In de tweede heat zette Edel Scott alles op alles en behaalde een fraaie overwinning. Maar toen kwam in de derde heat de kracht aan het woord Dat was een kolfje naar de hand van Lord Heny, die in handen van Joop Ham een goede course liep ende beide laatste rit ten won. De uitslagen luiden: Saharaprijs, afstand 2100 m., prij- zendraverij voor hengsten en ruins, die nog geen 1400 hebben gewon nen. 1. Marum's Gregor (T. v. d. Veep) tijd 3.12.2 km. tijd 1.29; 2. Na poleon (A. B. v. d. Veen) 3.12.3 1.29.9; 3. O Brewer (G. M. v. d. Veen) 3.12.8 1.33.6. Toto: w. ƒ34.50, pl. ƒ5.60,, ƒ6.20, ƒ2.80, gek. ƒ9.10, cov. 14.10. San Marcoprijs, afstand 2500 m., prij zendraverij voor paarden, die 1.400 of meer hebben gewonnen: 1. Meerkol S (J. M. v. d. Berg) tijd 3.43 km. tijd 1.29.2; 2. Moquette D L Mai- re B (Tb. Ponsen) 3.43.2 1.28.6; 3. Mientje Deter (R. W. Laarman) 3.43.6 1.28.7. Toto: w. 16.80, pl. ƒ4.90, ƒ4.50, ƒ7.10, gek. ƒ7.—, cov. 8.70. Heat Dujdigtprijs, afstand 1560 m., heatprijzendraverij internationaal le heat:l. My Darling (J. de Vlieger) tijd 2.11.2 km. tijd 1.24.1: 2. Nellie Gregor (A .T. v. d. Veen) 2.12 1.24.6; 3 Leo Axkit (J. Wagenaar) 2.12.7 1:25.1. Toto w.: ƒ2.90, ƒ1.50, ƒ4.20, ƒ2.20, gek. ƒ21.30, cov. 11.60. 2e heat: 1. Edel Scott (J. Zuyder- duin) tijd 2.10.8 km .tijd 1.21.8; 2. Kent Queen B (J. M. v. d. Berg) 2.11.3 1.34.2; 3. My Darling (J. de Vlieger) 2.11.8 1.24.5. Toto w.: ƒ8.80, pl. ƒ1.90. ƒ2.90, ƒ1.60, gek. f59.30, cov. 7.10. 3e heat: 1. Lord Heny J. Ham) tijd 2.13.4 km. tijd 1.25.5; 2. Kentucky's Queen B (J. M. v. d Berg) 2.14 1.25.9; 3. Legalitie (G. v. d. Wal) 2.14.6 1.25.2. Toto w.: ƒ6.90, ƒ1.60, ƒ1.50, ƒ1.30, gek. ƒ21.60, cov. ƒ2.80. 4e heat: 1. Lord Heny (J. Ham) tijd 2.20.2 km. tijd 1.29.9; 2. Edel Scott (J. Zuyderduin) 2.21.1 1.28.3; 3. My Dar ling (J. de Vlieger) 2.22 1.31 Toto w.: f 1.70, cov. ƒ1.50, gek. ƒ2.90. Sansovinoprijs, afstand 2100 m., voor Ned. paarden van 3 jaar en ouder; 1. Kamila (A. W. van Dijk) 2.22; 2. Bonheur Perdu (J. Vóórhaar), 3 Zephyr (L. Rance). Toto w.: ƒ5.30, pl. 1.80. ƒ2.40, ƒ2.30, gek. ƒ51.60, cov. 10.80. Hollandse handicapprijs, afstand 1600 m., voor 2-jarige Nederlandse paarden (vrije handicap): 1. Rivalité (A. Montane) tijd 1.48.6, 2. Flying Gal (H. Pije), 3. Prince Albert (H. J. v. d. Kraats). Toto w.: ƒ2.40, pl. ƒ1.90, 2.50, 4.70, gek. 12.10, cov. 7.20. Totale omzet ƒ44.005. Sugden ging gistermorgen te 11.37 uur vtn het eiland Las Palomas in zee en bereikte de Afrikaanse kust te Benzus, nabij Ceuta, te 18.35 uur. ELNA ANDERSEN'S TWEEDE POGING MISLUKTE OOK Elna Andersen, het zwemmeisje uit Denemarken, is in haar tweede poging de Straat van Gibraltar over te zwemmen, evenmin geslaagd. Vrijdag moest zij haar eerste poging opgeven, toen zij 8 uur in het water had gelegen. Tegenstromingen schijnen oorzaak te zijn van de on overkomelijke moeilijkheden, waar van Elna Andersen de dupe is ge worden. Elna Andersen is bekend met haar mislukte pogingen het Kanaal over te zwemmen. In Augustus van dit jaar heeft zij het ook nog gepro beerd, maar wederom zonder succes* In 1939 heeft zij een bijzondere fraaie prestatie verricht, toen zij 25 uren nodig had om' het Kattegat over te zwemmen. Op de terugweg, van Zweden naar Denemarken deed zij er maar 12 uur over. ATHLETIEK FANNY WON TE MODENA. Fanny BlankersKoen won tij dens wedstrijden te Modena de 80 meter horden in de tijd van 11.6 sec. ZWEEFVLIEGEN DE ZWEEFVLIEGCOMPETITIE 1950 VAN DE K.N.V.V. Vrijdag was het de laatste dag, .vaarop de Nederlandse zweefvliegers de resultaten van hun vluchten kon- den indienen voor de beide nationale zweefvliegcompetities van de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart. Winnaar van de weekend-competi tie werd de Teugse vlieger H. W. Uyt den Bogaard, die deze zomer ook in de kampioenschapswedstrijd op Ter- let de eerste plaats bezette Hij be haalde het gemiddelde van 304 pun ten met twee duurvluchten van 5^2 uur en een afstandsvlucht van 75 km. De tweede en derde plaats werden ingenomen door de zweefvliegers W. G. Hoffman en J. A. Aalmoes van de Zuidhollandse Vliegclub met 202 resp. 200 punten. Beiden maakten onder meer een vijfuursvlucht. De beste prestatie in één vlucht kwam op naam van de twee vliegers, die ons land bij de wereldkampioen schappen in Zweder vertegenwoor digden. A. G. Kleyn en P. C. A. Ma- lotaux van de Delftse Studenten Aero club maakten beiden een doelvlucht van 222 km., die 999 punten oplever de. Behalve deze vluchf maakten zij nog een groot aantal kortere met vooraf opgegeven landingsdoel. Bo vendien vestigde Malotaux een Ne derlands hoogterecord met 3100 me ter hoogte winst in vrije vluehv H. J. R. Selen van de Vcnlose Zweefvliegclub maakte de langste af- standsvlucht met start in Nederland van Venlo naar Bielefeld over JG5 km. en plaatste zien no. 3. De langste duurvlucht van het sei zoen werd uitgevoerd door O. M. D. van den Broek, lid van de Zweef vliegclub van de Rijksluchtvaart school. Hij bleef 8 uur 7 min. boven de Veluwe kruisen r veroverde de 4de plaats. Ir te nden 40 vlie gers 122 vluc' de competities in, die in T ..men.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 6