cióse HUTSPOT^' LEIDSE A.R.K.A. Gemeentebedrijven Katwijk MAANDAG 30 OCTOBER 1950 DE LEIJJSE GULIRAN1 EERSTE BLAL) - PAGINA Maandag 30 October. Het gaat goed met de fotoclub „Fo to-succes", een van de vrije jongens clubs uit de St. Petrusparochie. Zó goed, dat gistermiddag in het gebouw Garenmarkt 36 een eigen clublokaal officieel in gebruik kon worden ge nomen. De club heeft haar naam eer aan gedaan, want er werd inderdaad succes behaald. - Een jaar geleden werd in een klein hokje begonnen, maar nu hebben de jongens een prachtige, zelf-ingerichte donkere kamer, die gistermiddag onder grote belangstelling van leden en ouders in gebruik genomen werd. De jongens gaven een demonstratie van ontwik kelen, afdrukken en vergroten en de ouders waren vol waardering over dit werk van hun zoons. Menig com plimentje kreeg de actieve leider te horen. Wist u al, dat de heer P. Verver, op 1 Nov. a.s. 40 jaar in dienst zal zijn bij de P.T.T. te Leiden? Naar we vernemen staat hem a.s. Woensdag morgen een huldiging te wachten. Bovendien zal er die dag op Hya- cinthstraat 26A ook wel een en an der te doen zijn. In afwachting daar van feliciteren we alvast deze jubi lerende besteller, eerste klasse. En dat het Ned. Roode Kruis te Leiden uit dank voor de vei'leende medewerking bij de inzamelingscam pagne 1950 een filmavond aanbiedt, welke op Vrijdag 10 Nov. a.s. om 8 uur wordt gehouden in de aula van het Ziekenhuis? Enige Roode Kruisfilms, o.a over het Centraal Laboratorium van de Bloedtransfu siedienst en over het leven van Henri Dunant «-uilen "ertoond worden We hebben al eens verteld, dat de Leidse amateur-toneelvereniging Lif- teris Sacrum is uitgenodigd om op 16 Nov. a.s. in de Kon. Schouwburg te Den Haae medewerking te verlenen aan de gala-voorstelling tei gelegen heid van het bezoek van H.M Konin gin Juliana aan Den Haa° Nu ver nemen we. dat twee van de drie an dere verenigingen t.w. .Eloquentia" uit Voorburg en Comopdia"' uit Heli levoetsluis. de uitnodiging hebban aanvaard om met Litteris Sacrum np 18 23 en 25 November in de Leidse Schouwburg hun één-acters te herha len voor de leden en donateurs v*5n „L. S Het Ambtenarenkoor van de Griffie zal op die avonden hét „Zuid Hollandse Lied" herhalen, wat op die gala-avonden eveneens gezongen zal worden. Kleine jongens moeten gaan sla- Spihen zonder bukken Tijdens een /rijdag te De Bilt (Utr.) gehouden demonstratie werd voor de eerste maal hier te lande een snade of snitvork van stalen buis constructie met verende steun ge loofd. die h°t spitten mogelük maakt zonder bukken en zonder bet optil len van de steek. Het uitgangspunt van alle tuinar- beid, het spitten van de grond, is niet alle enhet belangrijkste maar ook het zwaarste werk. De gedemonstreerde (Wolf-terrex) spade deed dit werk zonder moeite. Het op lichaamgrootte instelbare gereedschap wordt met normale rech te lichaamshouding in de grond ge stoken. waarna zonder inspanning de greep tegen het lichaam wordt trokken. Een elastisch tussenstuk aan de spade en een verende steun verrich ten bij het aantrekken de vroeger zo zware arbeid: het optillen van de grond in gebukte houding. Het maken var een bredere voor, bii het onderwerken van mest nood zakelijk, gebeurt door een sneller aantrekken van het mechanisme. Voor invaliden met één arm is spade te gebruiken met 'n eenhands- greep. De ontwerper is een 68-jarige tuinliefhebher en knutselaar, een in genieur in ruste, voor wie het buk ken bij het spitten te bezwaarlijk werd. pen, als zij naar bed worden ge stuurd. En niet gaan lezen in be:l. Zeker niet als het al half twaalf is geweest, en het lezen gebeuren moet met behulp van een kaarsje. De 13- jarige P. B. uit de Clarasteeg deed het gisteravond toch. Hij vergat de kaars uit te blazen en toen deze om half drie was opgebrand, vatte het matras vlam. De kinderen werden wakker en riepen om hulp. Met medewerking van de buren werd het binnenbrand- geblust. Alleen wat beddegoed ging verloren De Brandweer be hoefde slechts na te blussen. Het was Zaterdagmiddag een druk te van belang in het St. Antonius Clubhuis aan de Mare, waar een groot gezelschap bijeen kwam, o.a. de wethouders van Schaik en Jongeleen en vele functionarissen uit partij- en vakwezen. Zi.i kwamen bijeen om het clubhuis ,,'t Keerpunt" in de Caeci- liastraat officieel te openen. Na een inleidend woord werd de samen komst naar het nieuwe clubhuis ver legd, \va?ir 18 sprekers het hunne zeiden over deze vorm van AJ.C.- jeugdzorg. En Zaterdagavond hield de nieuwe Zeeuwse vereniging in Leiden „Zee- landia (u weet wel: afgesplitst van „Luctor et Emergo") haar eerste bij eenkomst in Royal" aan de Doeza- straat. Ongeveer 45 oersonen waren aanwezig, toen voorzitter H. v. d. Doe wees op het neutrale karakter van de vereniging die zich o.a. ten doel stelt het behouden van de Zeeuwse cultuur. De contributie werd op 3 gulden per iaar vastgesteld: adsci- rant-leden betalen 1.80. Mr. Dixy kwam goochelen en tekenen, de „Zingende Zusjes" zongen en de „Moemalai Hawaiians" zorgden voor muziek. De collecte voor de gezamenlijke sanatoria voor T.B.C.-bestrijding, die Zaterdag in Leiden werd gehouden, bracht ongeveer ƒ2000 op. Het juiste bedrag is nog niet bekend, omdat er no? 4 bussen binnen moeten komen. De Gemeenteliike Plantsoendienst heeft, het stuk groen aan het einde van de Herenstraat veranderd, door het wegnemen van de hoge heesters, in de plaats waarvan lage heesters ;eplant zijn. Het grasgazon is tevens verbreed. En de afdeling Bestratingen van Gemeentewerken, zo deelt een zeer actieve helper van Stadskok mede, heeft het gedeelte Oude Herengracht —VerverstraatHerensingel onder handen genomen, door keienkinder- koojes, zogezegd) te vervangen door een klinker-bestrating. We schreven al eens eerder over de Doelenbrug, die in bouwvallige staat verkeert. Thans blijkt het zo erg te zijn, dat Gemeentewerken zelfs de hardstenen boog heeft moe ten stutten, om erger te voorkomen Er wordt trouwens al aan de restau ratie gewerkt, evenals aan de Non nenbrug, die beide aan ons onvolpre zen Rapenburg zo'n prachtig cachet STADSKOK. opende het seizoen Ter gelegenheid van de opening van het winterseizoen van de ARKA werd gisteren een feestdag georga niseerd, welke opende met een H. Mis in de kapel van de Eerw. Zus ters Carmelitessen aan de Oude Vest. Pater Calasanctius, die het H. Misoffer opdroeg, wees in een korte toespraak op de symbolische be trekkingen tussen d? feestdag van Christus Koning en de ambtenaren- organisatie. Des avonds te 8.15 uur werd er een feestelijke bijeenkomst gehou den in de „Jacobazaal", in „De Burcht". e voorzitter der ARKA, mr J. H. Dirks onderstreepte in zijn ope ningswoord, de predikatie van pa ter Calasanctius. Verder gaf spr. een kort overzicht van de werkzaamhe den van de ARKA in het algemeen en van de afdeling Leiden in het bijzonder. Spr. propageerde de O. en O. club in de ARKA en wees op de resultaten op het gebied van ont wikkeling en ontspanning, die te bereiken zijn. als allen ook op dit eebied eendrachtig samenwerken. Hierna werd het woord gegeven aan de conferencier van de avond, ,,Ge- raldini", die een bont programma cresenteerde, dat behalve vele staal" tjes van goochelen, een verb1 uffen- de demonstratie van telepathie be vatte. welke door alle aanwezigen zeer gewaardeerd werd. Johnny v. Reen verzorgde het muzikale ge deelte van het programma, bijge staan door viool en piano. Na de pauze, waarin verfrissingen werden aangeboden, sloot een gezellig sa menzijn deze geslaagde openings avond. Nieuwe directeur van de Markt- en Havendienst K.L.M. KICHT EMIGRANTEN- VLOOT IN Op het ogenblik worden bij de K.L.M.-werkplaatsen op Schiphol twee Constellations, n.l. de „Pontia- nak" en de „Tilburg" omgebouwd voor het zgn. „high density" verkeer cm in bepaalde gevallen aan een on verwachte vraag naar vervoer het hoofd te kunnen bieden Het aantal zitplaatsen in deze Constelation zal van 46 tot 61 worden gebracht, ter- vvijl het leeggewicht vrijwel hetzelf de- blijft. Zo nodig kunnen deze \iiegtuigen in korte tijd weer in hun vroegere toestand worden hersteld. Deze verbouwing geschiedt o.m ook met het oog op het te verwach ten emigrantenvervoer, waarvoor ook de Skymasters „Overloon", „Gro ningen", „Aalsmeer". „Zeeland" en de DC-4 ,,Edam', welke elk aan on geveer 55 a 56 personen plaats bie den, reeds enige tijd zijn ingezet. Hierdoor zal de K.L.M. de beschik king krijgen over een emigranten- vloot van zeven viermotorige vlieg tuigen, welke ongeveer 400 emigran ten tegelijkertijd zal kunnen ver- oeren. „ZWEI HERZEN IM DREÏV1ERTELTAKT" De Hoofdstad Operette gaf gister avond een herhaling van de bekende operette „Zwei Herzen im Dreivier- t el takt", wederom voor een nage noeg uitverkochte Schouwburg De muziek van Robert Stolz, de aardige liedjes, de vlotte dansen en de grap pen van Fritz Steiner maken deze operette die bij uitzondering nu eens niet eindigt met een „ze krijgen mekaar" tot een der beste van dit gezellige Weense genre Ruth Rnoden, die begon met bloemen te verkopen, eindigde met bloemen in ontvangst te nemen. Een prettige avond. BURGERLIJKE STAND Geboren: Rudolf zn van M. J. Nout en J. Bekooij, Clazina Aleida Jo hanna dr van T. H. Opstal en C. H oogeveen, Geertruida Johanna Ja- coba dr van A L. L. v. Lochem en G. F. J. de Vries, Willem zn van J van der Plas en A. de Jong, Alida Johanna Cornelia dr van H. J Sie- i bert en A. J. Verbaan, Dirk Jolian- Ines zn van.H. J. Siebert en A. J I Verbaan, Anna Maria Gerarda dr von C. Rodenburg en J. G. van Beek, Maria Maatje dr van J. M. van Dijke en J. E. Lindhout, Mathilda Maria Agatha dr van W J. Vlasveld en A van Eeden, Johannes Hendrik zn van J. H. Moenen en C M. van Oos ten, Johannes Theodorus Maria zn van P. B. van Veen en P. J. van der Meer. Jacobus H. zoon van J. H. Boom en M. C. Leijendekker, Theo dorus J. z. van T. J. Overdijk en J. Duk, Alida d. van J. J. van Soest en S. den Oude, Jannetje d. van A. van Riet en J. Bekooij, Abram z. van H. de Geus en H. Verbiest, Pe- A. M. z. vart J. J. Snel en E. de Jongh, Johanna E. d. van T. K. Lingsma en C. J. E. Schuilenburg Willem z. van D. Hoek en J. Barn- hoorn, Arie z. van L. van Rijn en K. van Beelen, Willem z. van W. den Boer en A. J. Backer Dirks Wilhelmina A. d. van J. Verbeek en W. A. van der Louw, Gerritje d. van J. Verbeek en W. A. van der Louw. Overleden: J Meerburg wedn. 69 jr., C. W. Plu vrouw 85 jr., M. T. H. Heemskerk man 43 jr.. J. Tukker man 79 j. F. A. Celosse m. 59 j. BIJ OVERZETEN VAN KOE VERDRONKEN. Vnjdagavond is de 37-jarige Pater, wonende aan de Purmerdijk in Edam, bij het overzetten van een pink over de Ringvaart met de boot omgeslagen en verdronken. De heer P. Jansen uit Edam die hem met het overzetten hielp, kon de oever zwem mende bereiken. Ook de pink bereik te veilig de wal. GEM. AANKONDIGING INTERLOCALE WONINGRUILCENTRALE- r Burgemeester en Wethouders der gemeente Leiden brengen ter alge mene kennis dat zij hebben beslo ten medewerking te verlenen aan de Stichting Interlocale Woningruil Cen trale, die zo juist haar werkzaamhe den heeft aangevangen. Het buveau van deze stichting zal zich belasten met het verstrekken van gegevens en het met elkaar in contact brengen van gegadigden voor interlocale wo ningruil. Het inschrijfgeld bedraagt 15. Ingezetenen van Leiden die hun wo ning willen ruilen met een in 'n ande re gqjraeente kunnen zich wenden tot het Gemeentelijk Bureau voor Huis vesting, kamer 27a, ten Stadhuize, alwaar aanvraagformulieren ver krijgbaar zijn en inlichtingen kunnen worden verstrekt. 8312 M. WEIMA. Tijdens de zitting van hedenmid dag benoemde de Leidse Gemeente raad de heer M. Weima uit Leeu warden tot directeur van de Markt en Havendienst te Leiden, als opvol ger van de heer L. A. Mennes, die, zoals bekend, per 1 Jan. 1951 met pensioen gaat. Aan deze benoeming was een geheime zitting voorafge gaan. De heer Weima werd op 14 Jan 1905 te Leeuwarden geboren als zoon van een slager. Hij bezocht de lagere school, kreeg een Mulo-oplei ding en begaf zich sterk op organisa torisch terrein. Vijftien jaar lang was de heer Weima voorzitter van de Slagersvereniging te Leeuwarden Voorts was hij bestuurslid van de Friese Slagershond en hoofdbe stuurslid van de Alg. Ned. Slagers- bond. Ook was hij verbonden aan de Vakgroep Slagerij. In 1942 werd de heer Weima pro vinciaal Toewij zings-commissaris voor Vlees in Friesland, in welke hoedanigheid hij tot op heden een apparaat leidt van 80 man personeel. In deze functie heeft de nieuw be noemde directeur zich goed ,op de hoogte kunnen stellen van het Marktwezen, aangezien Leeuwarden evenals Leid eneen belangrijke Vee markt heeft. De Weima is politiek Anti Revolutionaire beginselen toe- Met ingang van 1 November a.s. worden de volgende spertijden voor electriciteit ingesteld: van 115 Nov. van 5.408.40 n.m van 16—30 Nov. van 5.10—8.40 n.m. van 131 Dec. van 4.409.10 n.m. van 115 Jan. van 5.108.40 n.m. van 1631 Jan. van 5.408.40 n.m. Katwijk aan Zee, 30 Oct. 1950. De Directeur, 8319 J. A. BLOM Wat legers schrhven EXPERIMENT VAN EEN FRANS GELUIDSINGENIEUR. Wie, door de radio geluisterd heeft naar Frank Onnen die ons in kennis bracht met de experimenten van de Franse geluidsingenieur en radiotech nicus Pierre Schaeffer, zal zich ver baasd hebben afgevraagd, of deze mengelmoes van geluiden nu nog iets met „muziek" te maken heeft. Pierre Schaeffer, die bepaalde ge luidseffecten zoals regengekletter, paardengetrappel enz. moet vervaar digen bij de diverse hoorspelen, kwam op zekere dag op het idee, al deze geluiden te gebruiken om daar uit een zogenaamde „concrete mu ziek" te voorschijn te toveren. Hij is in 't geluidslaboratorium van de Ra- diodiffusion Frangaise aan het expe rimenteren gegaan en kwam daarbij tot de meest verrassende klankeffec ten! Zo liet Frank Onnen ons enige ge luidscomposities van Schaeffer horen en het leek wel oi de hel losbarstte. In een van de composities „Etude de bruit" had zelfs een keukenpan solo werk te verrichten! Frank Onnen, die dit klankexperi ment duidelijk toejuichtte, heeft ons dus in kennis gebracht met een vorm van muziek maken, die met,,.Mu ziek" weinig te maken heeft, en het is een grote vraag of deze „concrete muziek" als radio-kunst z'n weg zal vinden. H. A. REINBEEK. Ai PHKN AAN DEN RITN Alphensc Bridge Club. De eind uitslag van de gespeelde parencom pc-titic van de Alphense Bridge Club is als volgt: Hoofdklasse: 1. SmitVerwegen; '1. Kuijffv. Zanten; 3. Hooijer— Slraver; 4. Hartingde Vries; 5. JongeleenWalraven; 6 mevr. Fal- kenav d. Linden; 7. Broekman Ottens; 8. Carsjensv. Oort. 1ste klasse: 1. Arlman—Zijerveld: Kromhout—Smit; 3 v. Heijningen- Vos; 4. echtp. Schouten; 5. Bahl- mannJansen; 6. KorenOskam; 7. MeirikWinkel: 8. v. d. Horst mevr. Hooijer; 9. de JongLeeuwen hoek; 10. echtp. van Wijk; 11. v d. AkkerRozenstraten; 12. v. Beest mevr. Straver. 2de klasse: 1. echtp. van Beek; 2. Rozenstratenv. Winkel; 3. v. d. Leedenmevr. Smit; 4. v. d. Helm- den Hertog; 5. NoordenbosZijer veld; 6. v d. BosKnaapen; 7. v. BrummenKromhout; 8. dames de Roon Hertogev. Zijp; 9. echtp. Starrenburg; 10. SeppenZijerveld; 11. de JongMeijer; 12 de Kleer Tuijn. Geboren:' Cornelia J. M. d. van G. Wortman en H van Gils, Jan z. van C. P. den Dekker en G. Boxma, Martinus G. C. z. van G. A. Kleijn en J. M. Hoogeveen, Leendert z. van J. van Kreuningen en H. J. Jenszen, Gerharda H. d. van J. van Elburg en M. Blokzijl. KOUDEKERK Hulp was vlakbij. Zaterdagmid dag kwam op de Hooigracht te Lei den mevr. B.-de V doordat zij uit gleed over een bananenschil te val len. Het Elisabethsgesticht was vlak bij. Zij stelde zich daar onder ge neeskundige behandeling waarbij bleek, dat haar pols gebroken was. BODEGRAVEN Zilveren jubilé. Op Woensdag 1 Nov a.s. zal de heer A. Beversluis, hoofd van de Chr. ULO-school, de clag herdenken, waarop hij voor 25 jaren werd benoemd als onderwij zer bij het L.O. In 1937 werd hij be noemd in zijn huidige functie Ongeluk. De heer B. uit de Meije kwam met zijn bromfiets uit Gouda, toen zijn voorvork brak Met een lichte hersenschudding en cr.kele verwondingen aan het gelaat moest het slachtoffer naar „De Wijk" •n Gouda vérvoerd worden. HAZERSWOUDE (H. R.) Fancy fair. Zaterdagmiddag werd de fancy-fair ten bate van de E.H.B.O. geopend door de heer Wil- leboordse met een woord van wel kom tot de aanwezigen, waaronder burg. de Hollander, notaris Bakker en dr. Blauwendraad. De burg. sprak er zijn erkentelijk heid over uit, dat het bestuur hem had uitgenodigd voor de opening van de fancy-fair, want de E.H.B.O. ligt hem na aan het hart. De burg. hoop te. dat de fancy-fair zou voldoen dan de verwachtingen, die er aan gestold waren Vervolgens trokken burg. de Hol lander, notaris Bakker en dr Blau wendraad hun overjassen uit en stapten resoluut op de fietsen van de Homo-trainer en trapten de esrs.'e rit, welke glansrijk door de doktor werd gewonnen. Als beloning voor zijn prestatie ontving hij een pop. Hierna betrad een groot aantal kinderen de zaal, die zich weldra verdrongen, om de verschillende at tracties, Ook was er in de zaal een van de posten der E.H.B O. te be zichtigen, zodat men iets meer van deze onmisbare vereniging <e w?ten kon komen. Des avonds om 7 uur werd de zaa? weer geopend voor de ouderen, die ook in grote getale verschenen, het geen toch wel blijk geeft van de gro te medewerking en het medeleven der dorpelingen. Hedenavond 30 Oct. zal deze Fan cy-fair voor het laatst geopend zijn van 612 uur. VOORSCHOTEN VOORSCHOTEN TELT 10.000 INWONERS. Vrijdagochtend om 6.40 werd ge boren Catharina Adriana Elisabeth Maria Sloots, als tweede kind van het echtpaar J. A. A. M. Sloots en E. M Slootsvan der Erf. wonende Pr. Beatrixlaan 31. Toen de geluk kige vader Zaterdagochtend ten ge meentehuize aangifte kwam doen van de geboorte van zijn dochter, kor. hij niet vermoeden, dat zij als de 10.000-ste inwoner geregistreerd zou worden. B. en W. kwamen 's middags om 3 uur het gelukkige echtpaar feliciteren en boden de jeugdige Catharina Adriana Elisa beth Maria het in het vooruitzicht gestelde spaarbankboekje met f 100 aan. Ongelukken. Zaterdagmorgen jWerd op de Haag weg een motorbak fiets van de L. B. F. aangereden door een auto. Er was lichte ma teriële schade.. In de Schoolstraat blijft het ook gevaarlijk. Een vrachtwagen, die in de richting Den Haag reed, wilde bij huize Bijdorp links af slaan Vermoedelijk stak de chauf feur de richtingaanwijzer een beetje laat uit. Het gevolg was. dat een achterop rijdende bestelwagen op de vrachtwagen reed. Ook hierbij deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. Toen het meisje F. M. O. Za terdag wilde oversteken, jverd zij gegrepen door een vrachtwagen, die uit de Kon. Julianalaan kwam. Dr Tc-nino verleende eerste hulp en bracht het slachtoffer naar huis. WARMOND Een tiental jongelui uit Leiden musiceerde o. 1. v. de heer A. Brunt ten bate van „Het Wit Gele Kruis." Nadat de heer A. Willemse zijn tevredenheid had betuigd over de grote opkomst, werd met de afwer king van 't uitgebreide programma begonnen. Het publiek wist de ka- mei muziek zeer te waarderen en de heer Willemse vertolkte de ge voelens van alle aanwezigen, toen hij aan het slot van de avond een hartelijk dankwoord sprak. WASSENAAR Brandweerwedstrijden. Op het daarvoor bij uitstek geschikte terrein achter het Politiebureau werden Za terdagmiddag de jaarlijkse onderlin ge brandweerwedstrijden gehouden van de diverse vrijwilligersgroepen. De wedstrijd stond onder leiding van de Brandweercommandant II K. Huysinga, die via een luidsprekers installatie de toelichting verzorgde. Het eerst was aan de beurt de vaste beroepskern van de Wassenaarse Brandweer, die echter buiten mede dinging werkte en aan de andere deelnemers de oefening voordeed.. Die oefening bestond uit het blussen van een brand in een denkbeeldig woon huis met twee vuurhaarden. De eer ste vuurhaard werd gevormd door een 18-tal blokjes, waarvan achter eenvolgens de rode. de witte en de blauwe moesten worden omgespoten. Met de andere spuit moest via een gat in een schutting een ton worden weggespoten. En bovendien bevond zich in het huis een bewusteloze en werd aangenomen, dat ergens in de aanvoerslang een lek ontstond. De Politie-brandweerploeg won de wedstrijd en daarmee de beker van de commissaris van politie in 50 mi nuten. Het Kerkehout werd tweede met 81minuut. De Kieviet in in 88 y, minuut en het Oostdorp sloot de rij met 95 y, minuut. Twee straalvoerders van de politie ploeg, Rietveld en Hoitink bleken het minste aantal verkeerde bolkjes te hebben omgespoten en werden daarvoor beloond met een rokertje. Na afloop reikte hoofdinspecteur C. B. M. Wolf namens de commissaris de prijzen uit OP DE FIETS NAAR DE OPE NING VAN DE NIEUWE ZAAL IN HET LAGERHUIS. Wij in Neder land zouden het niets vreemd vinden om een lid van de Kamer op de fiets te zien, immers men zegt wel, dat de Nederlander eerst leert fietsen en dan pas lopen. In Engeland is de fiets echter lang zo'n verbreid vervoermid del niet, dus U kuiit zich de verba zing van de Londenaren voorstellen, toen ze op de dag, dat de nieuwe zaal in het Lagerhuis werd geopend, het parlementslid E. Marples uit Wallsey, op de fiets voor het Lagerhuis zagen verschijnen om deze plechtigheid bij te LEIMUIDEN Laatste bezoek van Kath. Thuis front. Zondagavond trok het co rnité Kath. Thuisfront er voor de laatste maal op uit, om een soldaat, die behouden uit Indonesië was te luggekeerd, te begroeten. Het was soldaat A. W. Brand, die in Juli 1949 naar de Oost was vertrokken. Door de secretaris Mart. Vlasman werd een welkomstwoord gesproken. Als herinnering bood hij een fraaie sche merlamp aan. Met deze begroeting is het werk van deze afdeling van Kath. Thuisfront beëindigd, hoewel het de wens van het hoofdbureau i?. dat de afd. nog niet ontbonden wordt Ruim 4 jaar heeft deze afdeling nu bestaan en er is steeds vol ijver ge werkt voor de geestelijke en stoffe lijke belangen van de jongens over zee. Om een indruk te- geven welke kesten hiermee gepaard gingen noe men we slechts: Het graag gelezen contactblad „Uit en Thuis" wat in 3 jaren pl.m. f 2000 kostte; de verzon den pakketten f 1800; de gramo- foonplatenopname f 300 enz. De ruime steun van byna alle parochia nen heeft dit werk mogelijk gemaakt. Toneelavond voor R.K. Gezinszorg. Gisteravond werd in het R.K. Ver enigingsgebouw met medewerking van de R.K. Toneelverenigingen Kajoma", „Amicitia" en „De Vriendschap" een vrolijke avond ge organiseerd, waarvan de baten be stemd waren voor de stichting „Ka tholieke Gezinszorg" die in deze ge meente reeds 2 jaren nuttig werk doet. De burgemeester bevond zich or.der de aanwezigen. Voorzitter G. 4. van Leyenhorst sprak in zijn ope ningswee:! over'de financiële moei lijkheden, waarmee de stichting te kampen heeft niettegenstaande het feit, dai de gemeente een zeer goede subsidieregeling heeft getroffen In de oop var» de avond werd ie b-ieken's van de Gezinszorg voor Katholiek Wassenaar in beeld ge bracht vn een ko»te schets, geschre- v-'.r door de voorzitter en gespeeld door enkele loden van De Vriend schap" De rest van de avond was aan ce vrolijkheid gewijd. De drie toneel verenigingen brachten elk een klucht in één bedrijf De jury besliste dat „De Vriendschap" de onderlinge wedstrijden had gewonnen. Na afloop was er gezellig samenzijn met m-i zic-k van Toon van Bemmelen. Laatste Berichten CONSISTORIE OVER MARIA TEN-HEMELOPNEMING. Z H. de Paus Pius XII heeft Maan- ag een Consistorie gehouden van alle kardinalen, aartsbisschoppen en bisschoppen te Rome om de redenen uiteen te zetten voor uitroepen van het dogma van Maria-Ten-Hemelop- neming. De plechtigheid in het Vaticaan- paleis werd bijgewoond door 35 kar dinalen en byna 500 aartsbisschop pen en bisschoppen. Dit consistorie wordt beschouwd als het belangrijkste, dat sedert 1946 door de Paus is gehouden. In 1946 creëerde dc Paus 24 nieuwe kardina len- De Paus werd in de sedes gestato- ria naar de zaal gedragen. Hij droeg een rode koorkap en met goud gebor duurde mijter. Voordat de Paus arrie- veerde, hadden de kardinalen en an dere hoogwaardigheidsbekleders hun plaats in de zaal ingenomen. Hun aantal bedroeg met inbegrip van se cretarissen en andere functionaris sen ongeveer duizend Het Consistorie was half openbaar. Bisschoppen en abten werden er ook toegelaten in tegenstelling met een privaat Consistorie waarop alleen kardinalen aanwezig zijn. Er werden geen leken toegelaten. STROOM VOOR RADIO-BERLIJN AFGESNEDEN. Een woordvoerder van het West- Beid ij nse el ectricite its bedrijf heeft Zaterdag medegedeeld, dat de uit West-Berlijn afkomstige electrische stroom voor radio-Berlijn, welke on der Sovjet-Russische controle werkt, op 1 November wordt afgesneden. „Radio-Berlijn is niet essentieel voor West-Berlijns economie", ver klaarde hij. Radio-Beriijn ligt in het hart van de Britse sector en ontvangt voor een groof deel haar stroom uit West- Berlyn. OM HET SECRETARIAAT. Heden zal de Veiligheidsraad, op verzoek van Malik (Sovjet-Unie) we derom in besloten zitting bijeenko men teneinde de kwestie van de se cretaris-generaal te bespreken. Naar men verwacht, zal de Algemene Ver gadering Dinsdag bijeenkomen om deze zaak te behandelen. Men meent dat de Amerikaanse delegatie in de Algemene Vergadering een resolutie zal indienen ter verlenging van Lie's ambtsperiode. SCHEEPSBERICHTEN AMARAPOORA (rep.), Djakarta- R'dam pass. 28 Oct. Perim; ASTU- RIAS, Djakarta-A'dam pass. 29 Oct. Elbasape; BLITAR, Surabaja-R'dam pass. 28 Oct. Malta; CASTEL BIAN CO. J)jakarta-A'dam pass. 29 Oct. Malta; EMPIRE BRENT (rep.), Dja- karta-R'dam pass. 29 Oct. Str. Sunda; GAROET, Djakarta-R'dam 30 Oct. van Singapore; KERTOSONO, Dja karta-R'dam 1 Nov. verw. 9 u. H. v. Holland; KOTA INTEN, Djakarta- F'dam pass. 29 Oct.Minicoy; OTRAN- TO (rep.). Djakarta-R'dam pass. 28 Oct. Tunis; TOMINIR, R'dam-Dja- karta 28 Oct. te Colombo, verw. 31 Oct. van Colombo; WILLEM RUYS, Djakarta-R'dam 30 Ct. van Cowess; SIBAJAK, R'dam-Australië, pass. 29 Oct. Gibraltar; VAN 'T HOFF. Dja karta-R'dam pass. 29 Oct. Minicoy. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 30 Oct. Vee Totaal aanvoer 1296 stuks, w. o. 758 vette koeien 9 graskalveren, 3 nuch tere kalveren. 526 varkens Pryzen: Vette koeien f 2.40—2.60, 2-10— 2.35 1.852.00; varkens 1.86, 1.80 en 1.68 per kg. levend ge wicht Vette koeien aanvoer groot, handel flauw, prijzen iets :ager; var ken.-, aanvoer aanmerkelijk groter, handel tamelijk, priizen iets lager KATWIJK a. d. RIJN. 27 Oct. Groente. Bloemkool A 1729. idem B 1219.Groene kool 5 9.Stambonen 2968.Andijvie 6.709.80, Knolselderij 1014. Waspeen I 12 75—18.25, idem II 6.25—9.25, Uien ƒ4.10—5.99, Sprui ten 19-38.—. Peterselie 6.60—8.10. Pronkbonen f 29.8031.Gele kool ƒ5.30—9.10, Tomaten 12—32.— Bospeen 13.5020.50, Rode kool ƒ6.70—12.10, Sla 1.60—2.—, Selde rie 10.20—10.30, Kroten 8.50— 12.50, Witlof ƒ32—58.— LISSE, 28 Oct. Bloembollen. Tulpen per H.L.: Murillo 85. Kleurenpracht 55.All Bright 72.Scarlet Admiral 76.Bar- tigon 50.Prunus f90.White Sail 100.Pr. Elisabeth 70. Edith Eddy ƒ110.—. Kansas 55. Golden Harvest 80.Campfire r 70.Krelage's Triumph 85. Crater 85.Korneforus ƒ115. Crown Imperial f 85.Tulpen zift 9: Murillo 2.80, Ibis 2.40, Madame Le- feber 6.La Reine 2.La Rei ne Max ƒ2.Tulpen zift 10: Mrs. Moon 2.70, Mothersday 2.80. Wall- street 2.Dillenburg 2.—. Fan tasy 2.20, Edith Eddy 3.50, Crown Imperail 3.White Sail 3.50, Fr Nansen ƒ3.20, Copland's Rival ƒ3.— kiriigon ƒ2.40.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3