^^€iose hutspot/# Voorstellen van de Leidse Raad DINSDAG 24 OCTOBER 1950 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 De gemeenteraad van Leiden ver gadert op Maandag 30 October te veertien uur. Te behandelen onderwerpen: Benoeming van een lid van de Commissie voor de -Financiën (vaca ture J M- van Stralen). Benoeming van een lid van de Commissie voor de Markt- en Haven dienst (vacature W. F van der Burgh). Benoeming van gemeentelijke ge delegeerden in het bestuur van de Vereniging tot bevordering van de opleiding tot instrumentmaker „Leid de Instrumcntmakersschool" (vaca ture D. J. van Dijk), in het bestuur van de avondtekenschool van de Ned. R.K. Volksbond (vacature mr. M. B. V05) en in het bestuur van het Cenootschan ..Kennis is Macht" (va- :ature mr. M. B Vos) Voorgedragen worden: 1 J. M. van'Stralen. 2 mr. W. -T Geertsema, 3. mr. W J. Geert Benoeming van twee leden van de Monumentencommissie (vacature J X. Groen en vacature ir J. A. van der Laan). Voorgedragen worden de leren J. A Riedel en ir. H. A. van Cerle. Benoeming van een directeur van ie Markt- en Havendienst. Voorge dragen worden: 1. M. Weima te Leeuwarden; 2. L. W. Biesheuvel te santpoort. Benoeming van een tijdelijk lera- 'es in de geschiedenis aan de Hogere Burgerschool voor Meisjes. Voor dracht: mej. I J. Soer. Gunstig prae-advies op het ver mek van het bestuur van de Vereni ging tot Stichting en Instandhouding v'an Scholen met de Bijbel om mede werking te verlenen tot het aanschaf fen van leermiddelen en schoolmeu- aelen voor het inrichten van een pa rallel6e klasse van zijn school aan ie Leidse Hout (Kosten f 3846. Gunstig prae-advies op het ver- loek om medewerking te verlenen tot aanschaffen van leermiddelen ten behoeve van de R. K Scholen voor gewoon G. L. O. aan de Haar lemmerstraat 32 en Os- en Paarden- laan 2- Gunstig praeadvies om medewer king te verlenen tot het stichten van een Gereformeerde school voor ge woon Lager Onderwijs in het Mors- kwartier, in de omgeving van Tes- 1 se'schadestraat en Vondellaan. Voorstel tot het oödragen aan de N V Aannemersbedrijf voorheen J. P Broekhoven te Nijmegen van het leveren en opspuiten van zand - op terreinen in de Cronesteinsepolder. (Officiële bevestiging van feeds ge troffen overeenkomst). Voorstel inzake het onderhands Klokkenspel van Stadhuis Wordt in ere he-steld B;i de algemene vordering van luidklokken. welke ongeveer Fe bruari 1943 alom in den lande dooi de voormalige bezetter plaats vond werden 43 van de 47 klokken, deel uitmakende van het carillon van bet Stadhuis, weggevoerd. Bij de overweging van de verdere afbouw van het Stadhuis hebben B en W. uiteraard ook het herstel van het caïillon onder ogen gezien, daar bij in aanmerking nemende, dat daarvoor een vergoeding wegens oorlogsschade van het Rijk zou wor den verkregen. Daar het aanvankelijk niet moge lijk bleek omtrent de grootte van de ze vergoedina enige zekerheid te krij sen. hebben B en W prof. ir H. T Zwiers arichitect. belast met de voor bereiding van de voltooïng van het Stadhuis, verzocht reeds thans een kostenraming voor de restauratie van het carillon in te dienen. Daartoe wedr door hem een onderhandse in schrijving gehouden, waarbij de fir ma van Bergen te Heiligerlee de laag ste inschrijfster bleek te zijn met een bedrag van f 57.135 Voor het monteren van het klokkenspel in de toren en het in orde brengen van het carill-on cn het luidapparaat werd door de firma J H. Addick's en Zoon te Amsterdam welke firm-a ook het oorspronke'üke carillon monteerde, een totaaprijs opgegeven van 12.200 Hierbij zij in herinnering gebracht, dat het oorspronkelijke carillon ook dooy de firma van Bergen werd ge leverd. Met het oog op de 4 nog aan wezige en dys door deze firma ge goten klokken is hett h. i. toe tte jui chen dat de herstellingvan het ca rillon ook door de firma van Bergen zal geschieden. Met inbegrip van de kosten van toezicht en de kosten van de bouw kundige werkzaamheden, welke o.m. moeten worden, verricht om het in voeren van de k'okken door der o-«njneen in de fo^en mogeliik te maken, behoeven B. en W. de be schikking over 73.000.—. Het is thans uit gevoerd overleg met het Ministerie van Financiën ge bleken dat bij herstel van het klok kenspel wegens oorlogsschade zal worden toegekend het bedrag, dat de gemeente behoeft om het eanl'on in zijn oude toestand te hersteile" verminderd met een bedrag van 0.75 Der kg. brons van de geroofde klok ken. De uitkering van 0e in uitzicht gestelde vergoeding zal eerst plaats "hebben na het voltooien van de werkzaamheden en niet dan nadat de Rijkscommissie voor klokken en klokkenspelen omtrent die uitkering gunstig heeft geadviseerd Met deze Rijkscommissie zullen B. en W. zich terzake in verbinding -stellen. MFIZENGAATJE IN DE WET. Zaterdag heeft de officier van justitie te Maastricht de twee Belgen die door de rijkspolitie waren gear resteerd wegens zwendel in witte muizen in vrijheid gesteld. Het is niet zeker, dat de officier tot vervolging zal overgaan, omdat niet voldoend? de strafbaarheid van de wijze van za- 'en doen der B"l?en w-bleken is. opdragen van de levering c a. van de aan het carillon van het Stadhuis ontbrekende klokken Voorsteilen -inzake het aankopen van weiland in de Stadspolder en de Bos en Gasthuispolder, ten behoeve van de uitbreidingsplannen „Zuid- West" en „Leiden-Noord" (te zamen voor een bedrag van f 148.500). Voorstel tot het herzien van de A. S. V 1948 met betrekking tot de re geling van de wedden voor het brandweerpersoneel JAARWEDDEN BRANDWEERPERSONEEL. B en W. stellen de Raad voor de jaarwedden van het brandweer-per soneel te doen aansluiten bij de nieu we Rijksregeling. De regeling zou dan worden: Brandwacht in opleiding 2340: Brandwacht 2e klasse 2580—2820: Brandwacht le klasse f 2320—3060: Hoofdbrandwacht f 3060—3300: On derbrandmeester 32403720; Brand meester 3840—4320: Ad j. Hoofd - brandmeester 38405400: Hoofd- brandmeester f 48006480. Het personeel van de Brandweer ontvangt tevens een kleding-toelage ten bedrage van 252per jaar in de rangen van Brandmeester tot en met Hoofdbrandmeerier en van 198 in de overige rangen Een eventuele herziening van de wedde van de Commandant wordt met die van de wedden van de an dere hoofden van dienst nog onder ogen gezien In verband daarmede ware die wedde thans ongewijzigd te handhaven LEIDSE UNIVERSITEIT. Geslaagd voor het doctoraal-exa- men Ned. recht de dames E. Robin Den Haag, E. Hondius Boldingh Eindhoven, M. Visser Oud Beier land, idem de heren J. L. Feitsma Overschie, A. N. v. Aerssen Beije- ren van Voshol Den Haag, P. F. Ch. Smit Den Bosch (2e gedeelte). „VLAMMENDE WIEKEN' Door „Die Blaauwe Schuyte". De Leidse K.J.M.V. opende Zon dagavond in „Den Burcht" het win terseizoen met de opvoering van „Vlammende Wieken" door de to neelclub „Die Blaauwe Schuyte-' on der regie van de heer G. Brussel Sr. Nadat de voorzitter, de heer Dolf van Tienen, alle aanwezigen had verwelkomd, w.o. de g.a.. kapelaan E. Spruyt O.F.M., een afgevaardig de van de N.R.K.M. en K.J.M.V.-ver tegenwoordigd uit Oegstgeest, Voor schoten, Utrecht Rotterdam en Den Haag, ging een applaus door de zaal ter ere van de vorige voorzitter, de heer Frits Castelein, die in 1946 de Leidse K. J. M. V. tot nieuw leven wekte. Het stuk van Theo Luysterburg en Wim Dumont speelde enige decennia terug tussen twee broers, waarvan de een het vaderlijk erfdeel, een mole naarsbedrijf. zorgvuldig had geleid, terwijl de ander avontuur zocht in Amerika, maar tenslotte terugkomt om z'n rechtmatig erfdeel op te eisen. Hierover ontspina zich een heftig fa milie-conflict. waarin de vrouw van de thuisgebleven broer een felle rol speelt. De verloren zoon sticht een concurrentiebedrijf en als de familie1- zaak byna tot faillissement ge doemd is, slaat de bliksem in en brandt de molen af. Dit betekent het einde van de twist, een happy end. waar het stuk in kwaliteit naar toe streeft. De aan vang is erg langdradig met saaie dia logen, nodig om het probleem te stel len. De uitwerking en climax vragen ook veel woorden, maar tezamen met een boeiende actie, zodat het niet verveelt er naar te kijken. Integendeel! De spelers en speel sters van „Die Blaauwe Schuyte" hebben gisteravond getoond lang zaam omhoog te gaan, ook al hebben zij wel eens een aardiger spel ge speeld. Als wij nu namen noemen, zijn het alleen mej. Fien Ramb en de heren C. Over.neer en H. Marwijk, die vier dagen geleden plotseling moesten invallen en zich op bewon derenswaardige wijze door de moei lijkheden heensloegen, Zij hadden Dinsdag 24 October. 't Zal je gebeuren, dat de Post zo maar een girobiljet van 4.000 komt brengen! Dat beleefde dezer dagen de Vereniging Maatschappelijk Werk in de Ziekenhuizen te Leiden, die zo'n douceurtje ontving van het Konin gin Juliana-fonds te Den Haag, om het tekort over 1949 te kunnen dek ken. Een fonds om de tekorten van Stadskok te dekken, is nog niet uit gevonden. Maar even zo vrolijk roept hij met enthousiasme alle adspiran- ten en junioren van de R.K. Voetbal ver. „Docos" op voor de filmverto ning van a.s. Woensdagavond, half acht in het St. Antonius Clubhuis. Een vriendje mogen de jongens ge rust meenemen. Maar geen fietsen. Want daar is helaas geen plaats En de meisjes van de M.C. Harte- brug worden a.s. Woensdagavond om kwart voor zeven op haar eigen plaats in de kerk verwacht. Om ze ven uur is er Lof voor meisjes en dames, waarna de dames nog een korte bijeenkomst hebben. Deze spe ciale regeling geldt slechts voor één keer. Dit in verband met het Lof „De Bonte Duif" hield een vis wedstrijd in de Ringvaart bij Sassen- heim, zoals dat éénmaal per jaar ge bruikelijk is. De prijzen? Eerstge- toonde: J. A. Otten. eerste twee ge- toonden: J. A. Otten, grootste voorn: J. de Graaf, grootste blei: A. P. Veld- huyzen, grootste aantal: J. de Graaf. Tussen haakjes: deze postduiven-ver eniging gaat binnenkort een hok- tentoonstelling houden in de „Groote Vink". Wat een drukte op Woensdag avond: De leden van „St. Cosmas" moeten er aan denken, dat morgen avond de eerste bijeenkomst wordt gehouden van de Technische Club voor R.K. Kapperspersoneel in de „Kleine Burcht" (Nieuwe Rijn), aanvang kwart over acht. Modellen en spiegels meebrengen, s.v.p. Nu eerst dat ongeluk van gister middag, om kwart voor twee. De 45-jarige wielrijdster A. T de G. wonend in de Hansenstraat, reed de helling van de Mare af. bij de L.B.F. Met het voorwiel raakte zij een pe daal van een wielrijder naast haar, zodat zij kwam te vallen en haar lin ker enkel brak. De E.H.D. werd ge waarschuwd en bracht haar naar het Acad. Ziekenhuis. „Hoe voorkom ik het best een rom melige wedstrijd?" Die vraag zal velen uwer niet interesseren en is slechts bestemd Voor de Leidse Scheidsrechters, die daar natuurlijk buitengewoon veel belang in stellen: Zij kunnen het antwoord horen op de bijeenkomst van morgenavond (alweer Woensdag!) om 3 uur in café „Ruimzicht" Herenstraat. Want over dat onderwerp spreekt de heer W. Aussum uit Dordrecht. En ondertussen draait de kruisjas- competitie van de Federatie van Buurtverenigingen maar verder. Het was gisteren in de „Kleine Burcht" de laatste avond en het werd een nek-aan-nek-race tussen bekerhou der Rodou en Haagwegkwartier. Het resultaat was, dat Roudou de beker nog een jaar mag houden en boven dien nog een medaille kreeg (139.332 p.). Tweede (lauwertak) werd Haagweegkwartier met 138.314, 3e (medaille) Maredijk met 135.026,. 4e Rondom de Haven, 5e de Kooi, 6e Tuinstadwijk De heer Silvester, de man. die het werk voor deze compe titie heeft verzet, reikte de prijzen uit en vond. dat de avonden zeer sportief verlopen waren. Waarvoor zou de zon vandaag an ders zo verrukkelijk schijnen Febr. v. Wollen Dekens v.h. J. C. Zaalberg en Zoon? De jubilaris werd hedenmorgen op het kantoor ont vangen en hartelijk toegesproken door de directeur, die er aan herin nerde, dat de heer Blansjaar op 14- jarige leeftijd in dienst kwam en een bekwaam dekenruwer is gewor den. Voor dit alles werd een enve loppe met inhoud aangeboden. Ook namens het personeel werd nog het een en ander gezegd, eveneens ver gezeld van geschenken, waarna de jubilaris met echtgenote vertrok om het feest thuis verder te vieren. De oprette „Zwei Herzen im Drei- vierteltakt" is laatst al eens in Lei den geweest. Maar omdat de Hoofd stad Operette (voorheen Fritz Hirtz) die er het eerste lustrum mee viert, zoveel succes heeft, wordt er a. s. Zondagavond in de Schouwburg nog maals een opvoering van gegeven. Volgende week week Dinsdag avond om 8 uur in „In den Vergul den Turk" gaan de Leidse Smalfilm amateurs kijken naar het werk van hun Utrechtse vrienden. Een serie van 8 filmpjes Slaan op het programma. En gistermiddag hobbelde de 60-ja- rige Solexrijder J v. S. uit de Konin- ginnelaan over een hond heen, die ergens op de Haarlemmerweg voor het vorwiel kwam. De hond kreeg geen letsel, maar de bromfietser wel. Met een wond aan het hoofd en een hersenschudidng werd hij door de E. H.D. naar het Acal. Ziekenhuis ge bracht. STADSKOK. GEM. AANKONDIGING AFSLUITING RIJVERKEER. Burgemeester .'11 Wethouders der Gemeente Leiden brengen ter alge mene kennis dat wegens verbetering der bestrating de Oude Herengracht tussen Verversbrug en Herenpoorts- brug van 3 tot en met 28 October a.s. tussen 7 en 18 uur voor alle rij - verkeer zal worden afgesloten. AFKONDIGING VERORDENINGEN Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis dat van hedc-n af gedurende drie maanden od de secretarie dezer ge meente (afdelin« Algemene Zaken) vpor een ieder ter inzage liggen de volgende door de Gemeenteraad in ziio vergadering van 19 September 1950 vastgestelde verordeningen: 1. Verordening op het stadsschoon: 2 Verordening krachtens artikel 4. eerste lid. sub 3o der Hinderwet: 3 Verordening, houdende wijzi- gino van de verordening op vergun- -.jn*c an verlofslocaliteiten en loge menten; 4 Ue.r-.r-Jeni"® houdp^do wijziging van de Monumentverordening. 5. Verordening, houdendp wijzi ging van de verordening op de zwem inrichtingen en zwem®elefenhedeiv 6 Verordening houdende wijzi ging van de verordening op openbare ^eTmakelijkheden en bijeenkomsten Bovenstaande verordeningen hou den in de hernieuwde in hoofdzaak vpefo+piRnjr va^ en'fp in de bezettingstijd tot stand men regelingen 8151 Leiden. 24 October 1950. daarbii aan de soufleuse mevr. Bruss sel, een grote steun en verstoorden de goede eenheid van het ensemble niet. De voorzitter had na afloop alle reden om rovaal te zijn met dank woorden en bloemen voor dc dames. Zoals gebruikelijk zorgde de heer Evert Castelein weer voor de finale, met muzikale mpdewerking van .The Lucky Strikes", en verschafte de stamnvol10 zaal nog een uurtje dans- genot. (Wegens overvloed van copie gisteren niet geplaatst) BLAUWE VOGELS VLIEGEN UIT. Filmvertoning in „Den Burcht." Gisteravond hebben velen in „Den Burcht,dank zij de vertoning van een kleurenfilm, kennis gemaakt met het werk van de Blauwe Vogel stichting te Arnhem, een organisa tie, welke ten doel heeft om gebrek kige, blinde, dove en epileptische padvindsters en kabouters ten volle in het echte kampleven te doen de len. De film, welke tot titel draagt „Blauwe vogels vliegen uit," toonde hoe zwaar gebrekkigen, die thuis nooit iets uitvoerden, mede helpen in de lichte k? mpwerkzaamheden, hoe blinde padvindsters zelf hun vuurtje stoken en hun broodje bak ken, hoe epileptische kinderen ge nieten van de vrijheid van het bui tenleven. Voorts wordt in deze 00 het ongeveer 4 H. A. omvattende kampterrein van de Stichting te Schaarsbergen opgenomen film ge toond. welk een kostelijke kans de ze meisjes wordt geboden om zich een zekere mate van zelfstandigheid te verkrijgen. Een indruk wordt ons ook gegeven van het voortref felijk ingerichte kamphuis, dat in voor- en najaar gebruikt wordt voor langere observatiekampen, waar naar nieuwe mogeliikheden wordt gezocht voor de opleiding van de zwaarst gebrekkigen tot nuttige le den van de maatschaopii. Mej dr. W. L. Wrede, die een explicatie eaf. vertelde van de gun stige resultaten, welke reeds waren bereikt en de mogeliikheden. die de Stichting nog ziet. Volgens haar is hpt absoluut niet noodzaVeliik, dat lichamelijk misdeelden een le ven van niets doen en volkomen af hankelijkheid tegemoet gaan. Slechts spelen de financiën 'bij dit werk. MIDDENSTANDERS BIJEEN De „omgeving Den Haag" hield appél in Haagse dierentuin De katholieke middenstandsver- euiffingen v. Leidschendam, Stomp- v.ijk, Zoetermeer, Voorschoten. Voor burg. Wassenaar en Rijswijk, ver enigd 111 de Federatie „Omgeving dft> Haag" hebhen gisteravond in de grote zaal van de Haagse Dierentuin ren middenstands-appèl gehouden. De zaal was geheel bezet toen de waarn. voorz., de heer van der Berg, uit Wassenaar allen welkom heette er: er tevens zijn spijt over uitsprak dal de voorzitter, de heer van Leeu wen uit Voorburg wegens ernstige z'ckte niet aanwezig kon zijn. Onder de aanwezigen bevonden zich dc heren Riiken en Borsten na mens het hoofdbestuur en de gees telijke adviseurs van de diverse af delingen. In het kort besprak de voorzitter de zorgelijke toestand in de midden- standsbedrijven Om deze zo goed mogelijk door te komen is organisa tie meer dan ooit geboden. Toespraak van kap. Raadscheldcrs voor dc her R. P. P.lans.iaar, Anna Paulownast. 58, die 25 jaar geleden in dienst trad bij de N.V. Kon. Ned. Hierna was het woord aan de g. a vrn -v fodrr*t:e. kan. A C. Raad schepers uit Leidschendam, die sprak over: „Ge hebt de naam, dat ge leeft, maar ge zi.it dood". Het is te begrijpen, dat in ean doodzieke wereld Nederland niet 'n blakende gezondheid kan verkeren. Dit appèl zoekt echter naar de mid delen, om de middenstand weer ge zond te maken. Het is daarom goed de vraag te stellen: „Waarom zijn wü eigenlijk verenigd?" Het antwoord op deze vraag, aldus spr., is gemakkelijk Onze organisa tie wil de middenstanders helpen in dan I hun streven niet alleen naar tijde- Laatste Berichten VERTRAGING VAN REPATRIëRING? De mogelijkheid bestaat, dat het vertrek van een aantal Nederlandse militairen in Indonesië naar Neder land enige tijd zal worden uitgesteld, aldus verneemt het A.N.P. van wel ingelichte zijdel Dit uitstel zou dan zijn oorzaak vinden in de noodzake lijkheid om de kampen van Ambon- nese militairen, die nog niet zijn gedemobiliseerd en wachten op ver scheping naar Ambon, te bewaken Men zal, indien uitstel van repatrië ring van Nederlandse soldaten nood zakelijk mocht blijken - in verband met de situatie op Ambon aller eerst trachten vrijwilligers te wer ven voor langer verblijf in Indonesië. Indien zich niet voldoende militairen opgeven om vrijwillig langer te blij ven zal een aanvullende groep wor den aangewezen. De Nederlandse re gering zal in ieder geval niet beslui ten tot uitstel van repatriëring van een aantal Nederlandse militairen zonder voorafgaand overleg met de Indonesische regering. dat in hartelijke samenwerking van alle richtingen geschiedt, een rol. vandaar dat zij belangstelling vroeg voor het gironummer van de pen- ninemeester van de stichting, de heer C. J .Rijsterborgh te Maarssen (no. 537320). ZILVEREN MODEHUIS. Dezer dagen is het viif en twintig iaar geleden, dat de heer Jo van Evken in het pand Mare 118 een kledingmagazijn begon. De zaak breidde zich regelmatig uit en in 1935 werd de winkel Haarlemmer straat 87 betrokken, waarna de heer van F"'-»" ri«s cppninai on het he enmodevak ging toeleggen. Om verschillende redenen heeft men afgezien van de gebruikeliike feestviering met bloemen, receoties, enz. Toch kwamen ze°r vele relaties de heer van Eyken «^lu Wen sen met dit iubileum. De winkel is voor deze gelegenheid geheel ««"-^dorni- nti moa'-f 1^--- r-r" -^nret- tive als overzichtelijke indruk. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Gerritje A. d. van L. Kikkert en G. A. Smolders, Adriaan J. z. van A. M. H. Straatman en H. E v. d. Linde, Paulina J. d. van C. v. d. Vlist en P. J. Redel, Johanna d van A. Hillebrand en L. J Baart Robert M. C. z. van D M Kuiven- hoven en B. J C. de Iongh, Cor nells z. van C. Monfils en A. Klu'- vers. Marjan d. van P. Bruné en P G Mulder. Pieter W. z. van Th. Smit en P. Plaisier. Stella d. van B. J. v. d. Haar en T. E Stork, Christiaan J. M. z. van C. P. S. Verdegaal en E. Moerkerk, Maria F. d van H. van Dijk. en H. M. Wes ternjan. Getrouwd: A. F Bollerman jm. en A. M. A. Gerdes jd., P. Haasbeek jm. en L. A Brederode jd.. P. Lens- veldt jm. en J. van Kan jd., N. Ver boom jm. en G. Lots jd. Overleden; W. Brandenburg huis vrouw van J. L. Datema 70 jr., G. van der Poel man 50 ir., J. v. Tuijl zoon 2 jr., H. J. van Leeuwen huis vrouw van J. W. v. d. Ploeg 53 jr. >n zich hiervan geen rekenschap ge ver. en buiten de katholieke organi satie blijven. Zij brengen in hun be staan de misdndigp scheiding tussen rploof en leven. Het christelijke Westen is materia listisch Het bestrijdf het communis me, maar is practisch zelf geheel op hel aardse ingesteld. De midden standers moeten terug naar de er kenning van Gods gezag op alle ter reinen van het leven. Dan zullen zij offers, die nu gevragad worden niet dragen door uiterlijke dwang, maar door innerlijke kracht. Zij zul le") dan niet zeggen, we werken voer ch belasting, maar voor God. Waar de mensen God verlaten, verlaten zij ook elkaar en wordt de aarde onbe woonbaar. Waar de mensen God zoeken, vinden zij ook elkaar en v/erdt de aarde een afstraling van de hemel, omdat de liefde er regeert Kapelaan Raadschelders die door zijn helder en welsprekend betoog blijkbaar de juis\e snaar had getrof fen werd door een hartelijk applaus beloond De voorzitter bracht hem nog een speciaal dankwoord. In verband met het nogal gevulde r'ogramma moest dadelijk na dit ernstige priesterlijke woord begon nen worden met het blijspel „Hij, zij on Hottentot" waarin op spannende er amusante wijze een geschiedenis omtrent paardensport en wedrennen werden weergegeven. De vertolkers van dit blijspel van William Maples hebben zich goede toneelspelers ee- tcond cn de aanwezigen vrolijke uren bezorgd Dc regisseur van de toneelvereniging „Odilo" de heer P et van Zwieteren heeft met deze opvoering eer ingelegd. Ook de zangvereniging „Arti" uit Lridschendam, die voor enige grote nummers door het gerenommeerde Shell-koor werd ondersteund, heeft Betreurenswaardig is het, da£ ve- >.:ch van haar beste kant laten horen. WEERSVER WACHTING (Geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. Opgemaakt te 10 uur). MEER BEWOLKING. Tijdelijk meer bewolking maar overwegend droog weer. Koude nacht met hier en daar nevel ot mist en plaatselijk lichte nacht vorst. Morgen overdag ongeveer dezelfde temperaturen als van daag Zwakke tot matige wind tussen Noord en Oost. OEGSTGEEST U.D.O.-vergadering. De R.K. Voetbalvereniging UDO had gister avond een alg. ledenvergadering uit geschreven hoofdzakelijk met het doel, tot vorming van een nieuw be stuur te geraken en tevens het be stuur van 5 op 7 leden te brengen. Voorz. G. A. Lubbe opende de ver gadering, waarvoor flinke belang stelling bestond, en na notulen en mededelingen kwam de bestuursver kiezing aan de orde. Aftredend wa ren de niet herkiesbare bestuursle den A. den Boer en W. van Werk hoven, alsmede de voorzitter die wel herkiesbaar was. De heer Lubbe werd herkozen en als nieuwe gezich ten verschenen achter de groene ta fel de heren F. van Dijk, J. v. d. Geest. J. Hakker en G. Oudshoorn. De voorzitter dankte de scheidende bestuursleden voor het vele door hen verrichte werk, in het bijzonder de ex-secretaris, wien hij voor zijn buitengewone verdiensten namens de 'vereniging een boekwerk aanbood. De heer den Boer dankte met enige hartelijke woorden voor deze atten tie, alsmede voor alle medewerking die hij gedurende al die jaren had ondervonden. De hierna volgende stemming over de functie van voor zitter gaf met grote meerderheid het bewind in handen van de heer J. v. d. Gèest. Na 'de rondvraag onderstreepte de G.A.. kapelaan De Bodt, nog eens het begrip katholieke sportbeoefening en drong de nieuwe voorzitter aan op onderlinge samenwerking, teneinde UDO omhoog te brengen en een geest van saamhorigheid te kweken. LEIDERDORP IVBRAAK WERD ROOFOVERVAL De heer G. de Koning, Hoofdstraat ó3. werd Zondagavond om ongeveer kwart over elf wakker, doordat hij oei' gerucht jn zijn huis hoorde. De gordijnen in de huiskamer werden namelijk opengeschoven Er ble ken enkele inbrekers te zijn. Bij de kemst van de heer Dc Koning nam en van hen direct de vlucht. De an dere werd bij zijn jas gepakt, maar om de heer De Koning kwijt te ra ken, sloeg hij er met een of ander voorwerp op los. De heer De Koning v el achterover, waardoor de inbre kf.r de vrije baan kreeg. De heer De Koning liep, hoewel hevig bloedend, naar buiten onde hei uitroepen van „moord". Dit mocht niet baten. Dokter Persant Sr.oep heeft vijf hechtsels moeten ombrengen aan de wonden van de heer De Koning, die vanmorgen ech ter al weer op straat liep. De Rijks- pclitie zoekt naar de daders. BINNENLAND. Een harde grindweg met daar onder en daarboven karresporen, is bij opgravingen te Nijmegen op een diepte van 1 20 meter aangetroffen. Waarschijnlijk gaat het hier om een Romeinse weg, waarvan men het be staar a! lang vermoedt. Op het dak van een machinefa briek te Vlaardingen is de 51-jarige loodgiester P. A. van Muijen gister ochtend tijdens werkzaamheden door een dakbedekking van eterniet op een stapel in de fabriek liggende onder delen terecht gékomen. De man was op slag dood. Post. bestemd voor de naar Ne- dericnd terugkerende militairen aan boord van de schepen Nelly en Astu- rias. moet uiterlijk morgen zijn ver zonden. De brieven zullen in één van de tussenhavens worden uitgereikt. Het m.s. Siba.jak van de Ko ninkiijke Rotterdamsche Lloyd zal morgen vcor de derde en laatste maal van dit jaar met bijna duizend emigranten de haven van Rotterdam erlaten Bij de ontploffing van een ste- ri'iseerketrl in een melkfabriek te Nunspeet liepen 5 arbeiders brand enden op. De aangerichte schade is gi oot. Tijdens de drukte van de Putse kermis probeerden een paar Ant- erose dames via Osscndrecht hon- d'rden polshorloges met een totale v aarde van f 15.000 en een paar honderd Nylonkousen clandestien over de grens te brengen Zij wer den echter gearresteerd en de con trabande werd in beslag genomen. BUITENLAND. Bij Stockholm worden vandaag nieuwe Zweedse luchtafweerkanon- nen gedemonstreerd. Zij zijn voor zien van radar en een eleetrische in stallatie. waardoor zii automatisch richten en vuren. Als zij nu nog mis schieten! Denemarken zal, naar gemeld wordt, een ondeugend geschenk aan het bureau van de Marshal-hulp te Parijs aanbieden, nl. een bronzen standbeeld van Eva met de appel Het is Adam (Eurona) niet zo erg goed bekomen, toen Eva hem de ap- oel (Marshall-huln) aanbood. Hoe komen die Denen er bij? ATLANTIS (reD.) DjakartaAm sterdam pass. 23 Oct. Socotra: BALI BalikoaoanA'dam 23 Oct. te Ge nua; BORNEO, SurabajaA dam 24 Oct. te Penang; GROOTEBEER (rep.) DjakartaA'dam pass. 23 Oct. Bizerta; JAVA. A'damBalik- papan 24 Oct. te Djakarta: NELLY. 16 Oct van Djakarta naar R'dam pass 23 Oct Minicoy: NEW AU STRALIA (rep.) Djakarta—R'dam pass 23 Oct. Gibraltar; ORANJE A'dam--Djakarta 23 Oct. van Bela- wan naar Singapore; OTRANTO. DjakartaR'dam (rep.) 24 Oct. verw. Suez: SKAUGUM (rep.) Dja karta -R'dam pass. 23 Oct. Bizerta; VAN 't HOFF, Djakarta- - R'dam pass. 23 Sabang: WILLEM RUYS DjakartaR'dam 23 Oct. van Port- said: CASTEL BIANCO (rep.) Dja kartaA'dam 23 Oct. 150 m O.Z.O. Massawah: KOTA BAROE R'dam— Djakarta 23 Oct. van Portsaid: NEW AUSTRALIA (rep.) 26 Oct 22 uur verw H v Holland. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 23 October. Groenten. V/ itte kool f 47.80. rode kool f 5 13 90. savoye kool f 411.30. groene kcol f 5—11.10, boerenkool (915, rrej 816, kroten 47.80. kro ten gekookt f 1118, uien 1.70— r 90, peen 5.5024, spruiten 12. andijvie 5—13.20, sla 11—17. ('ruiven f 40—73, snijbonen 20 101, stokbonon f 1576, pronkbe nen 1233, stambonen f 1588, witJof f 2042, postelein 2636, spinazie 15—53, tomaten A 12 01. alles per 100 kg.; komkommers f 716. bloemkool f 8, salade f 2— 13.80, knolseldcrie f 613, alles per IOC stuks; radijs 1 101.60. selde rie f 27.80, peen 815, alles per 100 bos LEIDEN 23 Oct. Varkens Aan voer 146 stuks Notering: de zware 1.77—1.92 de lichte f 1.60—170 zeugen 1.62—1.71 per kg. levend gewicht. Handel vrij goed. ROTTERDAM. 24 Oct. Vee. Aan voer: 5591 totaal 780 vette koeien. 1636 gebruiksvee. 84 vette kalveren. 460 graskalveren. 775 nuchtere kal veren 212 varkens. 706 biggen. 184 paarden. 17 veulens. 662 schtpen. 75 bokken en geiten. Prijzen: vetto koeien f 2.552 70. 2.352.55 en f 1 952 20 en vette kalveren f 3.20 3.4C 2.80—3.00 cn 2.00—2.50 per kg.; graskalveren f 300200150 nuchtere kalveren 575045; big gen 423728; slachtpaarden f 1.65 1.60 en 1.50 per kg.; schapen 120 9070; lammeren f 958005. kalfkoeien 940840740 melk koeien alsvoor, varekoeien f 600 525«475: vaarzen 650600525; pinken 475400350. BODEGRAVEN. 24 Oct Kam. Aanvoer 216 partijen, le soort f2.10 3.16, 2e soort f 2 052.09, zwwra f2.32. Handel flauw.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3