WEEK~PUZZIE 3Caite Qatf U.V.8. - H.O.V. mannenwerk Sneek-Be Quick om de leiding in IA De grote strijdAlphense Boys tegen Rijpwetering hk de dode] van brazilië iAi'EftüAG 21 OCTOBER 1950 DE LEiDbh COURANT TW1 I JE BLAD - PAGINA 7 ZEVENTIGDUIZEND LUCIFERSMERKEN. Vijftienduizend etiketten van luci fersdozen uit alle landen ter we reld zijn het resultaat van de onge breidelde verzamelactiviteit van de Hagenaar R. J. Gelink, die gister middag naar Londen vloog met in zijn koffers het neusje van de zalm van zijn collectie. Hij gaat zijn eti ketten tonen op de tentoonstelling van de Britisch Matshbox Label and Booklet Society in de Britse hoofd stad. Ik ben niet de enige in Neder- lland. die lucifersdozen verzamelt, vertelde de heer Gelink voor zijn vertrek. (Van een verslaggever van het Alg. Dagblad.) Ik ken er zeker wel tien. Een van hen heeft in vijf tig jaar er zeventigduizend bij el kaar gekregen. Wij noemen ons Fhil- lumenisten. Dat woord, zal volgens mij, even goed burgerrecht verkrij gen als het woord philatelist. In Engeland hebben deze verzamelaars zich verenigd in de Britilsch Match box Society. Deze telt nu al ruim 500 leden, waaronder een aantal Ne derlanders. De heer Gelink heeft voor zijn aandeel in de expositie enige hon derden etiketten van Nederlandls fabrikaat meegenomen. Hij noemt zichzelf een verzamelaar in het kwadraad, want als hij van een bepaald artikel een representatieve collectie bezit, houdt hij er mee op en zoekt naar een ander object. Zo is hij uitermate geinteresseerd in de monsterflesjes van likeuren, scheer- messenvelopjes, ex libris- en sinds kort kaasetiketten. Baby slikte een sleutel in Een jongetje van nog geen jaar in Woerden heeft een ver bluffend staaltje van sleutel- slikkerij ten beste gegeven. Het knaapje hal op een kruiptocht door de kamer het sleuteltje van het dressoir ontdekt. Zonder be denken stak hij het, der gewoon te van zijn leeftijdgenoten ge trouw, in de mond. Een paar dagen voelde het kind zich niet al te lekker en moeder begreep maar niet, hoe dat kwam. Aan het sleuteltje dacht zij niet, tot dat zij het te rug vond.... in de luier van haar zzon. De ontboden genees heer begreep het ook niet, maar kon wel vaststellen, dat het sleuteltje ongestoord de richting van alle voedsel had gevonden. Horizontaal: 1. tweetal, 4. bindlat, 8. afstammeling, 11. bril, 13. indien, 14. danspartij, 15. in.het jaar der we reld (afk. lat.), 17. tijdrekening, 19. eikenschors, 20. lidwoord, 21. speel goed voor meisjes, 23. ramp, 26. de opperste rand van een dak, 27. rij school, 29. vroeger, 32. afval van stro, 33. wig, 35 stapel, 37. familielid, 39. schuurmiddel, 41. oude wijnmaat, 42. muzieknoot, 43. aardworm, 44. krijgs macht, 45. verscheurend dier, 46. bij woord, 47. besloten ligplaats voor schepen, 49. reform-esperanto, 51. meester (afk.), 52. soort van hert, 53. opening ener fuik, 55. vreemde munt, 57. predikstoel, 59. hetzelfde, 62. beet, 63. stad in N. Brab., 65. bedekt- bloeiende plant, 67. slede. 68. scheeps- vloer, 69. voorzetsel, 71. dam langs een water, 72. duw, 73. aanwijzend voornaamwoord, 75. wolvlokje. 77. voegwoord, 78. verzekeringsbrief, 79. hoffeest. Verticaal: 1. niet sterk, 2. bijwoord, 3. Bijb. figuur, 5. muzieknoot, 6. le lieachtig gewas, 7. motorschip (afk.), 8 deel van een boom, 9. lengtemaat, 10. vaartuig, 12. schaaldier, 14 gem. in Groningen, 16. masker, 18. wier soort, 19. gem .in Gelderl., 20. schraal, 22. bundel, 24. water doorlatend, 25. zelfkant, 26. landtong, 28. gem. in N.H., 30. geruit bord voor zeker spel, 31. vrucht. 34. vertrouwelijk, 36. broeikas, 38. schijn, voorkomen, 40. zwemvogel, 41. jongensnaam, 42. toe stel om de beweging van iets te doen vertragen, 48. schaaldier, 50. gem. in N. Brab., 52. vlug, 53. rivier in Duits land, zijtak Rijn. 54. biljartstok, 56. rivier in Utrecht. 57. voertuig, 58. boom, 60. bolrond vruchtje (spreek taal), 61. kledingstuk voor dames, 62. stengel v. grassen en granen, 64. papieren zak, 66. vrouw van Abra ham, moeder van Izaak, 68. als 20 vert., 70. daarenboven, 72. familie lid, 73. muzieknoot, 74. komt van de kip. 76. als 72 vert. Oplossingen worden tot en met Donderdag 26 Oct. a.s. op ons bureau verwacht. Op de enveloppe vermel den „Puzzle". Voor de goede inzen ders worden beschikbaar gesteld: een sigarettenkoker, een vulpotlood en een boek. OPLOSSING VORIGE WEEK. Horizontaal: 1. lariks, 6. crypte, 12. soda, 14. mare, 16 me, 18. Ne., 19. Ida, 21.1 r.i., 22. na, 23. verdere, 26. bedelen) 29. alge, 30. stoel, 32. gade, 33. N.T., 34. Em„ 36. sol. 37. te, 38. eg, 39. plas, 41. balk, 43. ba, 44. aan zoek, 45. al, 48. dorp, 50. lens, 53 eb, 55. Ot, 56. mal, 58. L.O., 59. me. 60. uier, 62. lakei. 64. reet, 66. weldaad, 68. vermits, 70. Ir., 71. ed., 72. Eli, 74. e.a., 75. ze, 76. mees, 73. lias, 80. kalmte ,81. aanleg. Verticaal: 2. as, 3. rondeel. 4. idee, 5 ka, 7. R.M., 8 yard, 9. priegel, 10. te, 11. omvang, 13. ed., 15. manege, 17. eelt, 19. iets, 20. Abel, 22. Nede, 24. R.G., 25. R.S.. 27. el, 28. la, 31. oorzaak, 35. Maart, 37. takel, 39. pad, 40. sap, 41. bel, 42. kas, 47. eeuwig, 49. oordeel, 51. normaal, 52. letsel, 54. bier, 56. made, 57. Levi. 59. Metz, 61. el, 62. la, 63. i.e., 65. ei, 67. adem, 69. rein, 73. Ie, 76. ma, 77 St., 78. la, 79. Se. De gelukkigen zijn: H. v. Buel, Hugo de Vriesstraat 1, Leiden (siga renaansteker), G. P. Rolzzen, Theolo- gicum. Warmond (portemonnaie), R. Molenkamp, Zuidbuurtseweg 61, Zoe ter woude (boek). De prijzen worden toegezonden. zo waren de woorden van redacteur Sterk. „Als hel eens een keertje niet „wil',' ontvlucht ik het redactiebureau: ik stop'n pijp geurige tabak en loop een blokje om. Alles lijkt mij dan gemakkelijker, ik kan m'n hoofd er beter bij houden en de copy vloeit uit de pen'.' Inderdaad: Er gaal niets boven 'n pijp goede tabak! Overleden is de zeereerw. heer W. F. Kemps, pastoor te Waalwijk (Besoyen). Het Westzaanse gemeenteraads- lid, oud-wethouder G. Staal, heeft bedankt als lid van de C.P.N. Als gevolg hiervan zal hij ook als lid van de raad bedanken. In totaal kwamen na 1 Januari 1950 6000 gezinnen uit Indonesië ons land binnen. 4200 gezinnen hebben HYPOTHEKEN en voor alle andere zaken op het gebied van on roerende goederen louw-en Makelaarsbedrijt v.d. Drift in eigen huisvesting definitief of tij delijk voorzien. 1000 verkenners, 500 van „De Nederlandse Padvinders" en 500 van „De Verkenners van de Kath. Jeugd beweging" kunnen aan de zevende Wereld-Jamboree in Bad Ischl van 3 tot 13 Augustus 1951 deelnemen. Het is vandaag 60 jaar geleden dat Arend van der Wal als jongen van 12 jaar de Makkumer aarde werkfabriek binnenstapte. Hijzal er morgen het bijltje bij neerleggen. Een aquarium-tentoonstelling is gisteravond in de Rivierahal te Rot terdam door minister In 't Veld ge opend. Ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan der Vrije Universiteit te Am sterdam zijn tot ere-doctor benoemd prof. dr. J. Bohatc, dr. M. Huber en de heer J. Schouten. Dr. J. Schouten is tevens benoemd tot commandeur in de Orde van Oranje Nassau. Op 26 October zal het zes jaar geleden zijn, dat tien verzetslieden voor de kathedrale basiliek St. Ba- vo te Haarlem werden gefusilleerd. Dan zal een monument, vervaardigd door prof. O. Wenckebach, worden onthuld. De KNV B-competitie TJET COMPETITIE-PROGRAMMA van Zondag j.l. moge kort geweest zijn, er waren toch enkele zeer belangrijke uitslagen te noteren in de eerste klasse A. Be Quick won n.l. van Leeuwarden en Sneek ver loor van GVAV, waardoor het oude Be Quick de leiding in deze klasse van Sneek overnam. die tussen Excelsior en DHC. Win nen de Rotterdammers, dan staan ze met DHC gelijk RFC ontvangt DFC en indien de Dordtenaren erin slagen een gelijk spel te behalen, dan kan UVS naar de derde plaats verhuizen. Verliest ook Excelsior van DHC dan is de tweede plaats voor de Leidenaars zelfs mogelijk. Lastige wedstrijden voor Blauw Zwart en RKAW. De Wassenaarse Blauw Zwarten zijn dit seizoen lang niet zo in vorm als het vorige. Uit zes gespeelde wedstrijden werden juist zes doel punten gehaald en de opgaaf voor morgen een uitwedstrijd tegen Postduiven na vier wedstrijden nog ongeslagen met twee verlies- punten uit gelijke spelen, is ook al weer zeer moeilijk. Laten we voor Blauw Zwart er het beste van hopen Ook LFC stelt dit seizoen teleur en we vrezen, dat de uitwedstrijd tegen HPSV al evenmin een gunstig resultaat zal opleveren, tenzij de Leidse voorhoede zich eens meer doet gelden. RKAW gaat op bezoek bij de leiders van 3B, Gouda. Beide clubs hebben ieder nog slechts één verlo ren wedstrijd, zodat het moeilijk is te voorspellen wie hier uiteindelijk winnaar zal worden. Alphen gaat op bezoek bij VIOS en zal van de hekkesluiters wel win nen- Behoeven we nog te zeggen, dat de wedstrijd SneekBe Quick, .wel ke morgen gespeeld wordt, daardoor plotseling in het middelpunt der Noordelijke belangstelling is komen te staan? Misschien dat de neder laag van Sneek tegen GVAV juist op tijd gekomen is om zich te sparep voor een veel zwaarder nederlaag, die tegen Be Quick. De club van Roosenburg, die na de fraaie 30 zege op Heerenveen wellicht reeds gedacht had, dat het kampioen schap nu ineens maar voor het grij pen lag, heeft ervaren, dat het pad naar het kampioenschap niet alleen c>er rozen gaat Wanneer de door GVAV gegeven waarschuwing even wel tèr harte wordt genomen, zal Sneek zich tegen Be Quick terdege schrap zetten en wie jweet komen partijen dan morgen weer niet op gelijke voet. Maar, dat wil niet zeg gen, dat zij beide de leiding in het Noorden zullen hebben, want Go Ahead is er ook nog, aangezien we vooralsnog niet kunnen aannemen, dst de Deventenaren zich de kans cp de leiding door Leeuwarden zou den laten ontnemen. Ook in de B-klasse staat een inte ressante strijd voor de kopploeg te verwerken. Enschede gaat n.l. op bezoek bij Heracles, no. 1 van de laatste zes in deze groep. Heracles is altijd een lastig tegenstander,^zij hét dan, dat in de nu gespeelde compe titie alleen nog van de zwakkere te genstanders Ensch. Boys en Vi tesse thuis werd gewonnen, ter wijl in de uitwedstrijden van NEC en DOS werd verloren. De vijfde wedstrijd tegen AGOVV ein digde in een gelijk spel, zodat He racles juist in de middenmoot is blij ven hangen. De oude concurrenten zullen ongetwijfeld een interessante strijd in Almeio spelen. De beide kopclubs in C, ADO en RCH, hebben 'n goede kans om zich te handhaven, al zal de Haagse club het tegen VSV gemakkelijker heb ben dan RCH tegen SW. In de Brabants-Westelijke eerste klas komt het leidende BW op be zoek bij Emma, welke strijd onge veer gelijk staat met die van Hera clesEnschede in het Oosten. Beide clubs nemen dezelfde posities in op de ranglijst, de sterkere moet op be zoek bij de zwakkere, alle factoren, die ook hier voor 'n spannende strijd kunnen zorgen en Emma zal de over winning evenmin voetstoots cadeau clcen. Er zijn hier verder nog meer ont moetingen van Westelijke tegen Erabantse clubs: Feijenoord op be zoek bij de Baronie, Sparta op be zoek bij Willem II en een thuiswed strijd van Xerxes tegen NO AD, alle ontmoetingen, die aan het competitie verloop ditmaal een bijzonder inte ressant karakter kunnen geven. Leider tegen hekkesluiter in het Zuiden: PSV ontvangt Helmondia. hetgeen een overtuigende zege van de Eindhoven aren moet kunnen wor. den. UVS ontvangt hekke sluiters van 2 A Bijna eenzelfde strijd als in de Zuidelijke eerste klasse wordt ge speeld in de West. 2e klasse A. UVS ontvangt n.l. HOV en alhoewel UVS nu wel geen leider van de afdeling is en morgen ook niet zal worden. HOV is hekkesluiter en dus verwach ten we een eclatante zege van de Leidse blauwwitten op de dragers van de rode lantaarn. UVS houde zich er van doordrongen, dat van nu af geen enkel risico mag worden ge nomen, dat geen enkel punt meer mag worden verloren en dat van DHC minstens drie punten moeten binnengehaald worden om een rede lijke kans op de bovenste plaats te veroveren. De opstelling van het U.V.S.-elftal is morgen als volgt: v. Well J. de Wolf Breton v. Groll Koolhaas Devilee Sloos Kantebeen Hiensch J. Devilee Verhoogt Blom Een andere belangrijke strijd is Zondag 2 uur ANTWERPEN—ROTTERDAM Op 11 November, de Zaterdag voor de interlandwedstrijd BefgiëNe derland, zal op het Beerschottenter- rein te Antwerpen de traditionele stedenwedstrijd worden gespeeld tussen de vertegenwoordigende ploegen van Antwerpen en Rotter dam. BRUGGE—UTRECHT GAAT NIET DOOR De stedenwedstrijd Brugge Utrecht, welke evenals vorige jaren op de dag voor de wedstrijd België Nederland zou worden gespeeld, zal dit maal geen doorgang vinden. De organisatoren hebben bekend gemaakt, dat het hun financieël niet mogelijk is een behoorlijk elftal in het veld te brengen. Roodenburg, dat het pad der over winning gevonden schijnt te hebben, gaat op bezoek bij Texas en kan daar winnen, terwijl Wassenaar 'n kansje heeft tegen GD A Eerste nederlaag van Lug- dunum tegen SJC? De grote vraag voor morgen in de 4e klasse A is of Lugdunum in staat zal zijn haar leiderspositie te hand haven dan wel of SJC ook Lugdu num zal kunnen overwinnen na de successen der laatste weken. We ge loven, dat Lugdunum voor een wel zeer zware opgave staat. Meerburg ontvangt ASC en naar het zich laat aanzien zullen de pun ten wel mee naar Leiden gaan. Docos gaat op bezoek bij Archipel en daarmede vermoedelijk de tweede nederlaag tegemoet. Of denken de Leidenaars er ditmaal anders over. Nog steeds wachten we op de eerste overwinning. Lisse krijgt bezoek van het lastige Hillegom, WSB gaat naar Rouw koop en Teylingen naar Tonegido. Als de Bollen- en Duinstreekclubs in totaal vier punten binnenhalen, liikt dit ons al een behoorlijk resul ts at. Nieuwe winst voor DSO en Alphia. Het ligt bijna in de lijn der ver wachtingen, dat zowel DSO als Al phia morgen het volle pond zullen verkrijgen, resp. in hun wedstrijden tegen Vogel en Waddinxveen. De Zoetermeerse club achten we in ieder geval veel sterker dan VogeL terwijl dit van Alphia tegenover Waddinxveen nu niet bepaald gezegd kan worden. Maar de Rijnbewoners hebben het voordeel van eigen ter- Leidse Voetbalbond Het valt niet te ontkenn gedoodverfd wordt als toekomstig nen om dit te beweren, maar het is neer nauwelijks een derde deel van zou niet voor de eerste keer zijn, dat de competitiehelft een grote inzinki gepasseerd. Voor l.d.w.s. willen we het. En het is daarom, dat we met zien naar andere topclubs, zoals o.a. feld een zware wedstrijd moeten spe de kans om thuis te winnen, maar week teleurstelde mag toch als gezien en wij achten het niet onmo andere kant gaat dan algemgen wordt Ook nummer 3 van de ranglijst komt binnen de lijnen. Warmunda ontvangt Foreholte en we geloven, dat de Warmondenaren kunnen win nen, waarmede zi.i voorlopig hun plaats zullen behouden. De leider L.D.W.S. zal het thuis niet gemakkelijk krijgen tegen de Stompw. Boys, al betwijfelen we, of de Stompwijkse voetballers in staat zullen zijn de Leidenaars een neder laag of gelijkspel af te dwingen. Het zou overigens de spanning wel ten goede komen. Z.L.V.—D.O.S.R. achten wij een wedstrijd, waar voor de Veenders eindelijk weer eens winst in zit. He„ zal tijd worden! Tweede klasse A. V.N.A. gaat in deze afdeling aan de kop en zal de uitwedstrijd tegen de Leidse Boys waarschijnlijk wel winnen. Ook Altior, dat thuis speelt, heeft een goede kans op beide punt ten, nu S.J.Z. op bezoek komt. De Zoeterwouders mogen anders wel EN, dat L.D.W.S. reeds een beetje kampioen, fer zijn inderdaad rede- zeer gevaarlijk zoiets te stellen, wan de competitie achter de rug is. Het een aanvankelijke leider in de twee- ng krijgt en door concurrenten wordt het niet hopen, maar mogelijk blijft bijzondere belangstelling blijven uit- de Alph. Boys, die morgen ongetwij- len. Zeker, de Boys hebben een goe- Rijpwetering hoewel het vorige een gevaarlijke tegenstander worden gelijk, dat de winst morgen naar een verwacht! goed uitkijken, want zij staan bijna sen voor de uitspelende club, die na vorige week nog iets goed te maken heeft. Kagia kan thuis van Wet. Boys winnen, al willen we daar niet al te zeker over zijn. en St. Bernardus achten we in staat om op bezoek bij Moi*schkwartier de volle buit binnen te halen. Tweede klasse B. en D. V.N.L. staat voor dc zware opgave Lisse 3 te gaan bezoeken. We kunnen er voor de Leidenaars slechts net beste van hopen. Meer niet. U.D.O. maakt thuis 'n behoorlijke kans te gen V.V.O.A., al hebben de Oud Adesé voetballers vorige week bewe zen tot overwinnen in staat te zijn. Het kan dus voor de Oegstgeestcna- ren gevaarlijk worden Jn 2D gaat Hazerswoude op bezoek bij Rijpwetering 2 en kan niet een beetje geluk en wijsheid de winst mee naar huis nemen. Door: A. HRUSCHKA. (Nadruk verboden). 32) Men luisterde, maar alles bleef stil. Het sein werd wel twintig maal herhaald vruchteloos. Nelly wendde zich tot de leider der expeditie. Herinner je je Perez, vroeg zij, van welke kant mijn vader placht te komen? Meestal uit noordelijke rich ting. Ik veronderstel, van achter uit het dal. Goed, laten wij verder gaan, en fluit nu en dan nog eens. Ik zal roepen. Zij gingen verder noordwaarts. De bodem bleef rotsachtig, de dichtheid van het woud nam gedurig af. Nog een kwartier en men stond bijna plotseling aan het einde. En zij, staarden op een nauwe, donkere bergkloof,, aan de rechterkant waar van zij een op vier palen rustende, met grote blaren gedekte hut za gen. Nelly slaakte een kreet van blijd schap. Gevonden! riep zij. Dat moet de woning van pajpa zijn! Doch er was niemand in de hut. Men vond er niets dan twee hang matten, een zwart vallies en een kist met levensmiddelen, tabak en een groot aantal doosjes lucifers. Toch was Nelly nu veel geruster, want zij herinnerde zich het vallies als toebehorende aan haar vader en dat werd door Gomez bevestigd. Zij was overtuigd, dat haar vader en „r-nodi" zoude^ en daar zij zeer vermoeid was, legde zij zich in een der hangmatten en stak een sigaret op. Zij keek nu opgeruimd en glimlachte zelfs. Wat zou papa grote ogen opzet ten, als hij haar zo huiselijk zag ge- installeerd! En wat een blijdschap zou het wezen! Gomez en Perez legden intussen op enige afstand van de hut vuur aan, om koffie gereed te kunnen maken. Holderberg en Hempel, die beiden ook zeer vermoeid waren, hadden zich links van de bergkloof op een leger van varens uitgestrekt en wisselden van gedachten. De zaak staat mij niet aan, zei Hempel fluisterend, opdat noch Nelly, noch Gomez en Perez het zouden horen. Was Lindweg hier ergens in de buurt, dan had hij al thans de een of andere keer het fluiten en roepen moeten horen. Wij hebben toch leven genoeg gemaakt. Ook begrjjp ik niet waar de knecht kan blijven. Het is namiddag en hij had toch een maal voor zijn meester moeten bereiden. Misschien hebben zij reeds vroeger gegeten en zijn toen weer uitgegaan. Dan zou men het aan de stook plaats moeten bemerken. Stenen blijven lang warm; ik heb er de hand tegen gehouden, zij waren koud. En ook geen as. Het zag er uit, alsof de geweldige regen van eergisteren alles had weggespoeld. In ieder geval moeten wij nog rekening houden met de mogelijk heid, dat beiden voor enige dagen op jacht zijn gegaan, om zich vers vlees te verschaffen. Dat lijkt me ook al niet waar schijnlijk, want Lindweg had even goed kunnen terugkeren naar zijn farm, waar zijn dochter hem wacht te. Dat wist hij verondersteld al thans. dat alles, wat men ons ver teld heeft, waar is, en dat Gomez werkelijk tot vóór enige dagen met meneer Lindweg in verbinding stond/ wat ik echter niet geloof. Trouwens, ik geloof niets van al het geen hij ons heeft verteld.... Dus nog altijd wantrouwen te gen Gomez? Silas Hempel antwoordde niet. Peinzend keek hij naar de twee mannen bij de stookplaats. Bleken zyn vermoedens waar, zijne con clusie juist te zijn, dan werd alles volkomen duidelijk. Maarver giste hij zich niet? Was misschien alles maar een spel zijner verbeel ding? De volgende dag zou dat uitwijzen. XX. Het ene uur verliep na het an dere en Nelly's droom van het we derzien werd niet verwezenlijkt. Noch haar vader, noch Matteo kwam naar de hut. Gomez vroeg, wat men nu zou doen. Nog langer hier blijven en misschien nutteloos wachten, terwijl meneer Lindweg vermoedelijk reeds langs een andere weg naar de farm was teruggekeerd en hen daar wachtte? Er werd beraadslaagd. Gomez en Perez wilde onmiddellijk vertrek ken en brachten in het midden, dat het anders donker zou worden; dan kon men noch zich door het woud heen werken, noch de helling naar de vlakte beklimmen. Men moest zich haasten, ■wilde men die bereiken, terwijl het nog licht was. Als men langer talmde, moest ter plaatse worden overnacht. En negen kansen op tien, dat me neer Lindweg reeds langs een an dere weg naar de farm was terugge keerd. Er is dus nog een andere weg? vroeg Nellly. Gomez naaide de schouders op. Dat weten wij niet zo heel ze ker, antwoordde hij. rk zelf ben nooit hier geweest, en Perez heeft altijd de weg genomen, langs welke wij gekomen zijn. Maar dat bewijst niet, dat meneer Lindweg die hier reeds zo lang rondzwerft en zeker hier de streek goed kent, niet nog andere wegen naar „Nieuwland" heeft ontdek. Dat vermoeden is al even on zeker als elk ander omtrent de plaats waar vader zich op dit ogen blik bevindt. Ik ben er dus voor, althans tot morgen hier te wachten of hij misschien nog komt. Hij heeft hier allerlei benodigdheden achter- I gelaten, zodat wij moeten veronder stellen, dat hij eenvoudig een nog al lange tocht in de streek onderno men heeft. Is hij morgen vóór de middag niet hier, dan vangen wij de terugtocht aan Wat zegt u daar van, meneer Drost? Ik ben. het volkomen met u eens, juffrouw Nelly. En u, meneer Holderberg? Ik eveneens. Goed, dan blijven wij hier.... Misschien meneer Gomez, geeft u er de voorkeur aan, alléén naar dc farm terug te keren? O neen! Ik blijf natuurlijk bij u. Hoe zou ik eraan kunnen denken u hier in de wildernis alleen te la ten! Dan stel ik voor, dat de heren in verschillende richting de berg kloof doorzoeken, daarbij zo nu en dan zo luid mogelijk roepend. Ik zie hier niets, dat op een werkplaats gelijkt en toch moet papa hier iets van die aard bezitten. Misschien is hij daar bezig en heeft hij onze signalen niet gehoord. Ik geloof dus, dat het van groot belang zou wezen, die werkplaats te vindien. Dit voorstel werd goedgekeurd en de vier mannen kwamen overeen, dat Hempel en Holderberg de bergkloof zelf zouden afzoeken, ter wijl Gomez en Peter een kijkje zouden nemen in de dalen rechts en links van de kloof. Nelly bleef alleen in de hut. Nog maakte zij zich niet zeer ongerust over haar vader; nog vleide zij zich met de hoop. dat hij tegen de avond naar zijn primitieve woning zou terug keren.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 6