NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK Raad houdt betekenis zich bezig met de van „de hond" datje Sewc~_ NAAR HET EILAND OROBOMA Samrubriek VRIJDAG 20 OCTOBER 1950 XNTVRnOD RSnifTT Rn I WEEUE BLAD - PAGINA ALPHEN AAN DEN RIJN In het Sint-Josephpension was het Donderdag feest ter ere van zuster Imelda, in de wereld mej. Hendrika de Bruin, die haar gouden professie- feest herdacht. Om 7.30 uur werd in de kapel een gezongen H. Mis opgedragen door Deken Nieuwenhuizen, die ook de feestpredikatie hield. De zusters van het pension zongen na het „Te Jo seph Celebrent" van Oreste Ravanel- lo, de drie-stemmige Mis van P. Schmit. Na het „Te Deum" werd als danklied gezongen het „Loflied der Engelen" van Edm. Jaminé. Behalve de algemeen Overste zr. Coelestina waren nog een aantal zus ters aanwezig uit de plaatsen, waar de jubilaresse overste is geweest. Om 11 uur werd door zeer velen uit en buiten net huis gebruik ge maakt van de geboden gelegenheid de jubilerende zuster te complimen teren. De feestdag werd besloten om 5 uur met een plechtig danklof, gecele breerd door Pater Dom A. Winning- hoff O.S.B. Voor de familie zal het feest a.s. Zondag zijn. BODEGRAVEN KINDJE VERDRONKEN. Nieuwerbrug is nog al eens betrok ken in gevallen van verdrinking. Nu was het het 3-jarig zoontje van bak ker v. Ommeren, die al spelende te water was geraakt en verdronken. De Bodegraafse Rode Kruis trok met het zuurstof-apparaat er op uit, maar alle moeite bleek vergeefs. Kampioen-melkster. Dat Hol landse arbeidskrachten in het buiten land „gewild" zijn, werd nog eens onderstreept in Californië, waar mej. A. v. Ommering, die reeds enige maanden bij familie daar op bezoek is, kampioene werd op de jaarlijkse fair van Pomona, of officiëler Los Angelos County fair 1950. 28 rivalen wist zij te slaan. En hoe? In één mi nuut kneep zij 7 pond en 13 ons (Eng. maten) melk in haar emmer. Door deze prestatie kreeg mej. Ommering een gouden medaille en 20 in con tante. Haar ernstigste rivale bracht 't tot 5 pond en 7 ons. Waarschijnlijk zal de kampioen-melkster in het voorjaar weer naar Zwammerdjam terugkomen. Geboren: Friedericke Auguste, d. van T. Zaal en M. Kanold; Jacob, z. van J. Boelhout en W. de Heijer; Clemens Hendricus Maria, z. van Chr. de Groot en C. Oostdam. Overleden: Wilhelmus J. Kraan 28 j.; Pieter J. Rosenboom 79 j.; An- thonie Blok 70 j.; Aaltje Batelaan 59 j.; Louis v. Leeuwen 70 j. HOOGMADE R.K.T.T.V. „Ready". De onlangs opgerichte tafeltennisclub „Ready" heeft met veel animo haar club-com petitie gehouden. L. J. Elstgeest kwam als kampioene uit deze strijd. Nu gaat „Ready" met 2 teams de competitie in. De volgende opstelling is: 1ste team: J. P. Baak, L. J. Eist- geest, H. Verbij; 2de team: W. Hoo- genboom, J. Jansen, Ger. v. Leijden; reserve: W. Disseldorp. Het 1ste team speeld a.s. Vrijdag haar eerste wed strijd in Leiden tegen A.L.T.C. 5. „Ready" 2 speelt a.s. Zaterdagavond thuis tegen „The Swallows" 4 uit Wassenaar. Als beide teams goed aanpakken is er een overwinning mogelijk. Degenen die interesse hebben voor de tafeltennissport kunnen zich in verbinding stellen met de secr.: K. J. Verbij, v. Fenemalaan 2. OUDE-WETERING Eerste lustrum St. Jacobus-groep. Hopman v. d. Ploeg vierde giste ren met zh'n verkenners het eerste lustrum van de St. Jacobusgroep. Velen waren naar de kerk geko men, waar om half acht een Solem neel Lof werd gecelebreerd door de aalmoezenier der Jeugdbeweging, pastoor J. G. Saraber, geassisteerd door pater Christianus, ass. district- aalmoezenier en pater Flavius, beide van de orde der Capucijnen uit Voor schoten. Laatstgenoemde hield tevens een predikatie, waarin hij er op wees, wat een krachtige jeugdorganisatie vermag. Bij de opvoeding der kinde ren hebben de ouders een primaire taak. Naast het onderwijs staat echter de jeugdbeweging. Evenals wij ge subsidieerd R.K. onderwijs hebben, dienen wij ook subsidie voor de R.K. jeugdbeweging te verkrijgen. Aalmoezenier en jeugdleiders heb'- ben tot taak naast de ouders, de vrije tijd der jeugd te leiden naar het ideaal van Christus. Tot karaktervol le, degelijke mannen moeten de jon gens in de jeugdbeweging worden gemaakt. Na het Lof ging het in optocht met de vlaggen voorop naar hotel „Meer zicht", waar de buitenkerkelijke feestviering plaats had. Met de di verse verkenners-ceremoniën werd de avond geopend, waarna hopman v. d. Ploeg een woord van welkom sprak. De afgelopen vijf jaar, zo zei- de hij, stemmen ons wel zeer bijzon der tot dankbaarheid. Als wij beden ken, dat b.v. enkele maanden na de oprichting ons troeplokaal in elkaar getrapt werd door baldadigen en zelfs ons troepkruis vernield, en wij zien wat wij nu hebben verkregen, dan mogen wij terecht zeggen, dat God ons rijk gezegend heeft. Het verdere gedeelte van de avond werd gevuld met muziek en zang, en de tjokvolle zaal, waarin ook pas toor Saraber en beide reeds eerder genoemde paters, genoten van het programma. Het werd dan ook een alleszins geslaagde lustrumviering. GEMEENTERAAD NIEUWKOOP Gisteren kwam de raad van Nieuw koop in vergadering bijeen. In de vorige raadsvergadering heb ben B. en W. toegezegd de rooilijn voor de achtergevel van het te bou wen hotel in „boomgaard-Koot" in het opnieuw ter inzage te eggen plan naar behoefte in zuidwestelijke rich ting te zullen verleggen. De rooilyn is thans vier meter verlegd. De heer Tijsterman heeft desgevraagd mede gedeeld nu in alle opzichten bevre digd te zijn. Hij betuigt aan de raad zijn dank voor de ondervonden me dewerking. Enkele leden hebben tij dens de vorige zitting vragen ge steld over het eenzijdig stop verbod in de Dorpsstraat. Op verzoek nceft de A.N.W.B. nu medegedeeld niet an ders te kunnen adviseren dan om dit verbod in de huidige vrom te hand haven. Het stopverbod aldus de A.N.W.B. is zodanig gekozen, dat de binnenbochten vrij blijven, zodat de uitzichtbelemmering tenminste niet wordt vergroot. De belangen van de muziekver. „Eensgezind" zijn bepleit bij een be zoek aan de secretaris van het busjes fonds. Er bestaat een goede kans, dat genoemd fonds voor de aanschaffing v>m de instrumenten een flinke bij drage ineens zal beschilkbaar stellen. Aan het te snelle rijden op de we gen buiten de bebouwde kom is niets te doen. De bepalingen t.a.v. de snelheidsbeperking voor de bebouw de kom komen met ingang van 1 Januari 1951 ook al te vervallen al staat het de raad vrij na die tijd de max. snelheid voor de kom alsnog te beperken. Me* de uitkering van voorscnot- ten aan het gemeentepersoneel inza ke de 5 pet. duurtetoeslag over het tweede halfjaar 1950, en de tweede 5 pet. loonsverhoging over het tijdvak van 1 September t.m. 31 December 1950, gaat de raad accoord De heer E. H. van Dam vraagt of een en ander ook wordt toegepast op het losse personeel. Hierop ant woordt de voorzitter bevestigend De honden! Hierna komt de hoofdschotel. En dat zijn de honden. De verordening op dc handenbelasting moet nl. wor den gewijzigd. De tarieven van die belastin e waren tot dusver aan de zeer lage kant Thans betaalt men voor een luxe-hond 5, en voor een z.g. bedrijfshond f 2.50. Het doel, een sterke inkorting van het aantal hon den en vooral van het aantal losio- penae honden, werd nimmer oe- ieikt. B. en W. stellen voor de be lasting te verhogen tot resp. 10 en 7 £0 per jaar. Verschillende raadseden vinden cte tariefsverhoging bezwaarlijk. VooT de minder gesitueerden wordt de heffing te zwaar. Men vreest dat er nog meer kettinghonden zullen komen, of dat velen him hond zul len afmaken, en op welke wijze? Voor sommige mensen is een hond een onmisbare vriend. Een ander gedeelte van de raad weet al die dierenliefde wel te waar deren, maar zij wijzen op de geva ren, die de honden opleveren voor mens en vee. Ook het verkeer on dervindt hinder van de viervoeters. Nadat de raad zeer lang over dit onderwerp beraadslaagd had, en nagegaan of er geen gunstiger rege ling is te vinden, b.v. scheiding in ras- en geen-rashonden, neemt zij eindelijk de voorgestelde verorde ning aan met de stemmen van Bloos. Zwart, Stoppelenburg en E. H. van Dam tegen. Met alg. stemmen wordt hierna tot JllllllitllllllllllltllllllllllllllllllllllllflIIIIIIJMIIIIIIIIIIIMIIIII f Avifauna's Muzikaal Manui Wegens enorm succes tot en met 31 October geprolongeerd het optreden (dagelijks) van het vermaarde dans- S orkest van I MALANDO INTSRNATIONAAl VOGELPARK 4 m.m.v. ANN SANDOR Vnlelt in de wereldt alphen a/D run 5 Reserveer tijdig een tafel voor lunch ot diner in ons klasse-restaurant. Tel. 3000': S Alphen a/d Rjju EE '1111111 111111111111111111111 f 11111111 f f 111111111111 f 1111111111111111111111111111111111111111 f 11111 ambtenaar van de burgerlijke stand benoemd de heer E. E. P. Mariman, commies ter secretarie, met de bi- paling, dat de heer Oskam de huwe lijkssluiting blijft verrichten. Hier bij vraagt de heer Bloos of het niet mogelijk is dat de burgemeester zelf de huwelijken zal voltrekken. De voorzitter vindt, dat de heer Oskam zijn taak goed vervult, en meent goed te doen dit voorlopig zo te laten. (Wordt vervolgd). Om te onthouden! Zuster Hui- tenga van het Wit-Gele Kruis is thans telefonisch te bereiken onder nummer 63 Noorden. Geslaagd. Mej. A. Wijfje, alhier, slaagde te Leiden voor het diplo ma kraamverpleegster. Wilt U gaan wandelen? Geen bezwaar.' Maar... loopt dan altijd op 't trottoir. HAZERSWOUDE Geboren: Gerarda d. van J. van Dorp en W. G. Huisman, Maria C. H. d. van W. Straver en M. v. Wie- ringen, Adriana d. van W. v. d. Toorn en H. Gelderman, Mariane A. d. van K. van Tol en C. Lindhout, Paulus H. N. z. van J. v. Leeuwen en M. Th. Carlier, Franciscus N. z. van C. J. Verkleij en A. M. A. de Jong. Getrouwd: A. J. Swan en J. J. Tempelman, W. J. Straver en M. C. v. d. Water, Overleden: C. Dongelmans 74 jr. ZWAMMERDAM Ondertrouwd K. P. van der Bleek 27 jr. te Bodegraven en M. Th. Boere 26 jr., J van der Heijden 28 jr. te Reeuwyk en H. Uithol 25 jr Getrouwd: A. de Jong 32 jr. en M. J. Disseldorp 27 jr. Overleden: H. Reijn, 62 jr. Blijf af toch zonder noodzaak Van ons reddingsmateriaal ,Het gaat om mensenlevens Bedenkt dat allemaal 18. Ootje Teur ontwaakt. Toen Ootje Teur de volgende morgen wakker werd, dacht hij eerst, dat hij in een draaimolen verzeild was ge raakt. Zijn bed hing helemaal scheef en voor zijn ogen gingen gordijntjes heen en weer, die hij nog nooit eer der gezien had. Bovendien hoorde hij een klotsend en bonkend geluid en een gerammel van kettingen, dat hij nog nooit eerder in zijn slaapka mer had waargenomen. „Vreemd!" dacht hij, „zoiets heb1 ik nog nooit meegemaakt! Wat is dat nu? Waar ben ik?" Hy stapte uit bed en had moeite, op de been te blijven. Maar toen herinnerde hij zich weer alles. „O ja!" schoot hem te binnen. „Ik ben op het schip van kapitein Bram Steng en die is van plan naar Oro- moba te gaanl Maar waarom laat hij het schip zo heen en weer slinge ren?" Hij begon zich aan te kleden en nadat hij driemaal naast zijn broeks pijp gestapt was, kreeg hij zijn been er de vierde keer in. Nog wat on wennig stapte hij zijn hut uit en wandelde zo goed en kwaad als het ging naar de plaats, waar Mij wist, dat zich de brug van het schip be vond. MOTORSPORT. K. N. M. V.-KAMPIOENSRIT OP 27 EN 28 OCTOBER A.S. De grote betrouwibaarheidsrit, die de KNMV op Vrijdag 27 en Zater dag 28 October a. s. organiseert, vormt het derde en laatste deel van de strijd om de nationale betrouw- baarheiids-kampioenschappenReeds eerder in dit jaar werden de wed strijd om de „Coupe de la Montagne" en de „Zuid-Holland Grensrit" ver reden en voor degenen, die in deze en de komende Kampioensrit de beste prestaties leverden, zullen de eretitels weggelegd zijn. De strijd, die eind Oct. gevoerd wordt en het belangrijkste onder deel van deze kampioenscompetitie is, gaat over een afstand van bijna 1000 km. en duurt twee achtereen volgende dagen. Uitermate zwaar zal de rit worden en deze is enigs zins te vergelijken met enige dag- trajecten van de kortgeleden gehou den Internationale Motorzesdaagse in Wales. Ook nu zullen de deelne mers maar weinig hoofdwegen in hun route vinden. Het zijn hoofd zakelijk binnenwegen, die boven dien nog met de voor de verschil lende klassen vastgestelde gemid delde uursnel'heden gereden moeten worden. Uitgezonderd in het nacht- traject, zullen daarenboven terrein- gedeelten en enkele wat^-plassen de moeSijkheden nog -vergroten. Ook komen de rijders in Zuid-Limburg voor een fikse heuvelrit te staan, zodat al met al de komende Kampi oensrit een evenement zal worden, dat aan deelnemers en machines hoge eisen zal stellen. Vrijdagmorgen 27 Oct. wordt in Arnhem gestart voor het eerste dagtraject, dat in Valkenburg ein digt. De route voert na Nijmegen door de Peel en langs de Maas om na de heuvels in het Zuiden van Limburg voor een korte rusttijd on derbroken te worden. Het tweede traject brengt de rijders op kronke lige binnenwegen en is ruim 300 km lang. Zuiver kaart lezen en nauw gezet rijden vormen dan de voor naamst" fatoren, om allen in de ochtenduren weer in Arnhem té brengen, tenslotte volgt dan het tweede da^traiect dat over een deel van de Veluwe, door Overijssel en tenslotte weer t over dc Veluwe loopt, om aan de finisch in Arnhem te eindigen. Het weer zal van groot belang zijn voor deze komende rit, maar ook al is dat goed, dan is het nu al zeker, dat vooral het uithou- fji-«"sii°rmoppn en van de deelnemers terdege op de ;voef zullen worden -gesteld. PAARDENSPORT STIJGENDE OMZET VAN DE TOTALIS ATOR. Dit jaar vier millioen gulden? Werd er in 1949, het eerste jaar dat wedden bij draverijen en ren nen weer was toegestaan in Neder land, voor ruim 3 millioen gulden bij de totalisator gewed, dit jaar is dit bedrag reeds tot 3.404.000 gestegen. Verwacht wordt, dat op de komen de courses, die op Mereveld weder om tot en met Tweede Kerstdag worden gehouden, het totaal bedrag de vier millioen gulden zal berei ken. Tot nu toe werden 87 langebaan- en 21 kortebaandraverijen gereden. Bij de laatste, die meest in kleinere plaatsen en dorpen worden gehou den, boekte de totalisator een om- ze van 110.490. Het leeuwendeel van het tot nu toe gewedde bedrag werd op Duin- digt ingezet, n.l. niet minder dan 1.684.870. En wel 450.367 op 14 Za terdagmiddagen, ƒ406.622 op 14 Woensdagmiddagen en 827.881 op 12 Zondagen. Met nog drie courseda^ gen voor de boeg, waaronder twee Zondagen, begint de toto op Duin- digt al aardig de twee millioen per jaar te naderen. ZWEMMEN. NIEUW WERELDRECORD ERKEND. Het secretariaat van de Fina heeft aan het bestuur twee nieuwe we reldrecords ter erkenning voorge dragen. Het eerste betreft de tijd van 1 min. 6,8 van de Rus L. K. Meshkov, op de 100 meter schoolslag, 17 April 1950 te Moskou, waarmee hij zijn eigen tijd van 1 min. 7 sec., 23 Februari 1950 te Minsk gemaakt, verbeterde. Het tweede record is dat van de Japanse ploeg van de Tokio Swimming Club. die 2 April. 1950 te Sao Paulo, Brazilië, de 4 X 200 meter zwom in 8 min 40,6 sec. Het oude record stond op naam van een Amerikaanse ploeg met 8 min. 42,8 sec. In totaal zijn er tot nu toe. inclu sief de twee boven vermelde, in 1950" reeds 33 nieuwe wereldrecords erkend. HANDBAL H.V.S. (Stompwijk). Na afloop van de wedstrijd St. Boys 2ASC 6 komen de HVS Il-dames in het veld voor de strijd tegen Wilhelmus 3. Zij zijn hevig van plan de 110 ne derlaag van vorige week te doen ver geten. De aanvankelijk vastgestelde wed strijd WilhelmuslHVS 1 is gean nuleerd. TAFELTENNIS. Treffers (Roelofarendsveen). De uitslagen van deze week zijn: (Dames) Steeds Vooruit ITreffers 11 46. Programma der komende wedstrijden Dames: 20 Oct. Match 1Treffers 3, 21 Oct. Treffers 1Steeds Hoger 2, 25 Oct. Treffers 4Treffers 5. Heren: 20 Oct. The Swallows 1 Treffers 5. 24 Oct. AFFC 3—Tref fers 5, 25 Oct. Treffers 3—ALFC 3. 15 Oct. Treffers 4Match 1. De wedstrijd Treffers 1Batswin- gers 2 voor a. s. Zaterdagmiddag is uitgesteld tot nad ore datum. I 0NZE Alle correspondentie betreffende deze rubriek gelieve men te zenden aan W. J. v. d. Voort, Rustoord straat 3, Nieuw-Vennep. Onze Ladderwedstrijd. Deze week doet een nieuwe pro blemist, en wel de heer L. V/. Turk, zijn intrede in onze rubriek. Deze componist, die reeds vroeger veel vraagstukken heeft gecomponeerd, doch de laatste jaren zich wijdde aan het schaakspel, schijnt toch de kunst in het samenstellen van dam- problemen nog niet verleerd te zijn. Dit bewijst wel het ondei staand vraagstuk, waarin zeer aardige fines ses verwerkt zijn. Wedstrijd-Probleem no 129. Auteur L. W. Turk, Noordwijk. Ie Publicatie. I. Zwart 9 schijven op: 5, 7/9, 11, 13, 26. 35 en 36. Wit 9 schijven op: 23, 24, 28, 30, 34, 38, 41. 43 en 44. Vervolgens een nieuwe compositie van de heer Wortman. Een heel aar dige bewerking, waarin nog een oud motief verwerkt zit. Wedstrijd Probleem no. 130. Auteur: J. A. J. Wortman, H'woude. Ie Publicatie. II Zwart 11 schijven op: 5, 6, 9, 12, 13, 17, 19, 20, 21. 24 en 30. Wit 11 schijven op: 16, 26/29, 32, 33, 36. 39. 42 en 43. Voor beide vraagstukken geldt: Wit speelt en wint. Oplossingen wor den gaarne ingewacht tot uiterlijk Vrijdagavond 3 Nov. a.s. aan bo venstaand adres. Oplossingen pr. no. 123/24. No. 123. Wit 8—3, 37—42 ABC; 3 25 en wit wint. A. 38—43; 47—42, 37x48; 40 49 en wit wint. B. 38—42; 47x38, 37—41; 40— 23. 41—47; 23—14 wit wint. C. 37—41; 47x36, 38—42 (op 38—43; 40—49. 43—48; 36—31. 48x26; 49—21 wit wint); 40—29, 42—48, 36 31, 48x26; 2912 wit wint. No. 124. Wit wint door: 3732; 49—43, 40—35, 32x23, 35x24, 16x9, 15x11. Een zeldzaam fraai en gees tig probleem. Lijst Ladder. (Bijgewerkt t/m pr. no. 124). Deelnemers punten 1. C. Th Egberts Czn, Ter Aar 154 2. P. v. d. Kwartel, Leiden 150 3. J. W. de Rooij, Warmond 135 4. S. v. Duijn, Warmond 133 5. Th. Leliveld, Langeraar 128, Last van zenuwen? Mijohardt's Zen u wtablctten helpen U er OTerbeen. 6. H. v .d Kamp, Lisse 125 7. A. C. v. Vliet, Vinkeveen 112 3. J. A. J. Wortman, H'woude 99 9. M. J. v. d. Kwartel, Leiden 87 10. r„ Koster. Vinkeveen 80 11. F. C. Bakker, Voorschoten 77 12. W. Krom, Sassenheim 71 13. N. C. Groen in 't Woud. Langeraar 48 14. Th. de Zwart, Sassenheim 30 15. C. P. Zuiderduin, Noordw.Zee 29 16. G. Rijsdam, Leiden 16 Uitslag Ladderwedstrijd. De September prijs van onze lad derwedstrijd is ditmaal ten deel ge vallen aan de heer C. Th. Egberts Czn, te Ter Aar. Correspondentie. L. W. T. te N., probleem in dank ontvangen. Zoals u ziet, reeds een van opgenomen. Wat uw opmerking van no. 115 betreft, is juistverder: zie opmerking in deze rubriek. A. C. v. V. en L. K. te V„ juist als het om eerlijkheid gaat, kunnen voor 't bedoelde pr. geen punten toe gekend worden, en wel omdat u schreef; indien zwart eerst 9x20 slaat, kan ik geen oplossing vinden.' Daarom was de oplossing niet cor rect. Th. de Z. te S., uw schrijven ont vangen. doch ik kan niet op uw voorstel ingaan. Partijstand onge schikt voor plaatsing; pr. zal ik nog nazien. H. v. d. K. te L„ Uw zeer waarde rend schrijven in dank ontvangen. S. v. D. te W., ik zie gaarne be richt van u tegemoet. P. v. d. K. te L., ik houd mij aan bevolen!! Opmerking. In de rubriek van 6 Oct. j.l. publi ceerden wij een eindspel van de heer Wortman. De stand luidde a.v.: Zwart: 4, 19, 23 en 32. Wit: 20, 22, 25, 34 en 42. De vraag luidde, kan zwart aan zet, remise forceren, waarop wij ant woordden: „Neen". Nu melkt een onzer lezers, n.l. de heer L. W. Turk uit Noordwijk op, dat zwart gemak kelijk remise kan maken door: 23 28, 19—24, 32—28, wit 42—37. zwart 3843. Na 3843 van zwart is het nu een stand van 2 tegen 5, en al is zwart nu direct aan dam, dan is vol gens mij, bij goed spel van wit, de kans voor zwart om remise te maken nog zeer gering. Wat denken onze lezers er van? Wij danken echter de heer Turk voor zijn opmerking, en houden ons voor verdere critiek ten- zeerste aanbevolen. Oplossing Fantasie-probleem. Auteur: S. van Duijn. Wit wint door: 38—32, 47- 41, 44 -40, 29—40, 40—35, 50—44, 35x5, 45 40, 4034, 3429 en wint. Na 35 x5 van wit is 't beste voor zwart 1 7, 7—12 en 12—18. Een vraagstuk met een zeer eigenaardige idee. Wie van onze lezers-problemisten, be lichaamt dit idee eens in een vol maakte stand.?!! Voor onze beginners. Voor onze minder geoefende op lossers volgen hieronder een zestal vraagstukken, welke het oplossen waard zijn. Eeust een 4 tal van onze trouwe medewerker, de heer H. v. d. Kamp uit Lisse. No. 1. Zwart: 13,. 14, 22, 23. 25 en 40. Wit: 24, 32, 38, 42, 43 en 49. No. 2. Zwart: 3, 7, 8, 17, 19, 20 en 26. Wit: 30, 31, 32, 34. 40 en 49. No. 3. Zwart: 19, 20, 22, 20, 30 en 36. Wit: 32, 33, 39. 41. 42 en 45 No. 4. Zwart: 9, 10, 17, 18, 22. 25 en 27. Wit: 16, 24, 28. 33, 38, 39. 49 en 50. Vervolgens een tweetal vraag stukjes van de heer Th. dc Zwart, uit Sassenheim, waarvan het laat ste berust op een bekend motief n.l. tric-trac-lijn. No. 5. Zwart: 10, 14, 16, 20, 24, 32 en 45. Wit: 21, 25, 33, 43, 48 en 50. No. 6. Zwart: 8, 11, 17, 20, 27, 30, 35, 36. Wit: 38. 40. 41. 42. 44, 45 en 49. Het zijn alle le publicaties en spe ciaal voor deze rubriek samengesteld. Onder de goede oplossers zal een prijsje worden verloot. Voor alle geldt: Wit speelt en wint. Oplossin gen kunnen worden ingezonden tot Vrijdag 3 November a.s. aan boven genoemd adres. Rectificatie. In pr. no. 127 behoort er geen zwart stuk op-41 te staan. De cijfers- stand is correct. Vervolgens vervalt pr. no. 125 voor onze ladderwedstrijd, omreden de eindstand remise is door zwart, na 22x11 van wit, 5044 enz. Eindspelen 1/5. (Uit de rubriek van 22 Sept. jl.l.) Ook werden deze eindspelen cor rect opgelost door de heer J. A. J. Wortman, Hazerswoude. D. C. LN. D. V. 10—10. DCL speelde haar 6e competitie wedstrijd voor de hoofdklasse van de NDB. Naaldwijk was volledig, DCL telde een reserve. Even half acht werd de strijd aangebonden. Na 1 y2 uur spelen wist DCL de leiding te nemen, daar W. Huisman zijn partij door een prachtige dam- slag in zijn voordeel besliste. Even daarna volgde S. v. d. Beek (res.), die zijn tegenstander met een gam biet verraste en fraai won. 40 voor DCL. Hierna volgden 6 remise partijen van de heren J. J. H. Mer- tens, J. Laterveer, F. Laterveer, J. Slingerland; J. Stavleu en P. Oli vier 106 voor DCL, De kansen stegen, er waren toen nog 2 partij en aan de gang. en wel van W. La terveer en F. Franken Jr. Terwijl eerstgenoemde remise in handen had en Franken gewonnen stond, maakten ze beiden een blunder en was de overwinning verkeken. DCL 11 speelde voor de eerste .klasse LDDB tegen DES I uit Voor schoten, en -won deze wedstrijd met 12—8.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 7