plicht! HEMHTOffl) MISSIE-ZONDAG Minister van Oorlog Inbraak in Vredespaleis Aetherklanken DE DODE VAN BRAZILIË MAANDAG 16 OCTOBER 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Bijna hondeidderlig jaar geleden, leelde er in Lyon Ben schatrijk meisje. Op vastenavond door een preek getroffen, veranderde rij haar vrij oppervlakkig le- iren en ging zich wijden aan iet missiewerk. Zij trok niet uit naar vreem de landen, maar zij legde de grondslag voor een organisa- lie, die zorg zou dragen, dat degenen, die weluitgingen, instaat zouden zijn, hun werk te verrichten. Van de meesten van ons worden dergelijke ingrijpende levenswijzigin gen niet gevraagd.. Toch kan men geen goed Christen zijn, wanneer men niet medehelpt aan de verspfeiding van Gods Rijk hier op aarde. U kunt echter en wel zeer eenvou dig medewerken aan de uitbreiding van het Christendom. Ten eerste door Uw gebed, onont beerlijk. Ten tweede, door een welwillend oor te lenen aan de zelatricen van de diverse missiegenootschappen. Het gaat hier niet om een vrijblij vend offertje, het gaat hier om een plicht, om de uitvoering van een van Gods geboden. Mgr. Celso Costantini, Secretaris van de Congregatie van de Voortplan ting des Geloofs voert missie-pro paganda op het St. Pietersplein. Wanneer allen meewerken om het organisatieplan der Alge mene Werken (de Pauselijke Genootschappen) door te voeren, zal de H. Stoel binnen korte tijd in staat zijn de Missies van het nodige te voorzien. Kard. van Rossum. ZALIGVERKLARING VAN ANNE MARIE JAVOUHEY. Zondagochtend is Anne Marie Ja- vouhey, die de orde van de zusters van St. Joseph van Cluny heeft ge sticht, zalig verklaard. Zij stierf 99 jaar geleden. De orde heeft thans vele zieken huizen, scholen en charitatieve in stellingen in Frankrijk en in Franse gebieden. Anne Marie i Javouhey was zelf een Franse. In de beschrijving van haar deug den werden de woorden van Louis- Philippo van Frankrijk in herinne ring gebracht, toen hij zeide: „Ma dame Javouhey est un grand hom- me" („Mevrouw Javouhey is een groot man"). Zij was n.l. een zeer krachtige vrouw. WEDEROM AVONDKLOK VOOR GEHEEL WEST-JAVA. Met ingang van Maandag wordt de avondklok van 01.00 tot 05.00 weer van kracht voor geheel West-Java (te Djakarta is zij niet opgeheven ge weest), aldus een bekendmaking van de territoriale commandant van West-Java. Hiertoe werd overgegaan in verband met de toenemende on veiligheid. ONVEILIG DJAKARTA. Zaterdagnacht is de heer J. G. La- rive in een woning aan de Kebonsi- rih in Djakarta-Centrum door in- brekérs doodgeschoten. Het slacht offer, dat in een kamer zat te lezen, hoorde in de aangrenzende kamer gerucht. Hij betrapte daarna een in dringer, die op het punt stond er met zijn radio vandoor te gaan. Toen hij de inbreker naar buiten volgde, werd hij door een schot in de buik dodelijk getroffen. De inbrekers wis ten te ontkomen. De heer Larive lo geerde bij familie, in "afwachting van zijn vertrek naar Nederland. Hij laat een vrouw en twee kinderen na. RADIO-AMBON MELDT BESCHIETING. Radio-Ambon meldt de beschieting van het Zuidelijk deel van Saparua door Indonesische korvetten. CRISIS IN ISRAËLISCHE REGERING De Israëlische minister-president Ben Goerion, heeft president' Weiz- mann het ontslag van zijn regering aangeboden. De crisis is toe te schrijven aan het godsdienstig blok, dat, naast en kele eisen in verband met het gods dienst onderricht, de portefeuille van handel en nijverheid voor zich opvorderde. Ben Goerion was voor nemens die portefeuille toe te ver trouwen aan een onafhankelijke. LOOS ALARM' IN ISRAëL. In de loop van de nacht is in Is raël de noodtoestand afgekondigd. Reserves van alle drie onderdelen der strijdkrachten zijn vanochtend onder de wapenen geroepen. Dat was een alarmerend bericht, doch Reuter meldde nader, dat het hier slechts gaat om een plan om de doel- "matigheid van de strijdkrachten op grote schaal te beproeven, in het -bij zonder de nieuwe structuur van de reserve. Het begin der manoeuvres was geheim gehouden. Wie pijn lijdt leeft maar haif. Bestrijdt Uw pijnen met Mr. s' Jacob H. M. de Koningin heeft aan rar. W. F. Schokking op zijn verzoek met ingang van heden op de meest eer volle wijze ontslag verleend als Mi nister van Oorlog en van Marine, onder dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten door liem aan de Koningin en den lande bewezen. Eveneens met ingang van heden heeft de Koningin benoemd tot Mi nister van Oorlog en van Marine mr. H. L. s'Jacob, secretaris-generaal van het Ministerie van Financiën, die he den door Hare Majesteit is beëdigd. Mr. H. L. s'Jacob is de tweede zoon van de oudrCommissaris dei- Konin- gin in Utrecht. Hij is 5 April 1906 te iriebergen geboren. In 1931 werd hij ambtenaar ter secretarie van de ge meente Vreeswijk en vervolgens kwam hij aan de provinciale griffie te Arnhem. In 1939 werd hij burge meester van Valburg (Gelderland), welke functie hij tot 1942 vervulde. Dat jaar werd hij door de Duitsers gearresteerd en achtereenvolgens in verscheidene kampen gevangen ge houden. Na de bevrijding keerde mr. s'Jacob als burgemeester naar Val burg terug. Sedert 1945 treedt mr. s'Jacob op als secretaris-generaal van het departement van financiën. In 1949 bekleedde hij de functie van ge delegeerde van de Kroon in Indone- De militaire staatssecretarissen. De staatssecretaris van oorlog, mr. Fockema Andreae, heeft zich heden naar Washington begeven om deel te nemen aan de voorbesprekingen voor de bijeenkomst der defensie-minis ters. De heer Fockema Andreae heeft zich bereid verklaard gedurende de periode van dit overleg, welke zich uitstrekt over eind October en begin November, zijn militaire functie te blijven waarnemen. Omtrent de toekomstige positie van staatssecretaris Moorman is nqg geen zekerheid te geven. GEEN STAATSSECRETARISSEN MEER? Overwogen wordt aan de .nieuwe minister van Oorlog geen, staats secretarissen toe te voegen omdat de eenheid van het beleid daardoor mo gelijkerwijze schade lijdt. Wat de politieke richting van de heer s' Jacob betreft aldus het N. v. d. D. algemeen wordt aangeno men dat hij sympathie koestert voor de Partij van de Arbeid. De heer s' Jacob is niet bij de Christelijke Historische Unie aangesloten en hij heeft ook nimmer te kennen gege ven de beginselen van de C.H.U. aan te' hangen. Wettelijke kwali- teits-contrêle Op uitvoer-artikeien De Regering bereidt thans een wet voor, welke het de overheid moge lijk zal maken een kwaliteitscontrole uit te oefenen op producten van Ne derlandse oorsprong. De nieuwe wet zal een zo groot mogelijke zekerheid moeten bieden aan de volwaardig heid van de Nederlandse producten, die worden uitgevoerd. De wettelij ke controle -al eventueel worden toe gepast daar en wanneer handel en beurijfsleven zelf niet voldoende toe zien op de kwaliteit van de uit te voeren artikelen. De regering zal haar, ihdien nodig, ook uitoefenen in de landbouw en in de handel van agrarische producten. Het doel van de wet zal onder andere zijn een ver steviging van de basis van Neder lands uitvoer. Aldus deelde minis ter Mansholt mede, tijdens de jubi leumvergadering van het Ned. Eier- controle Bureau. DE ZINKEN KWARTJES ENZ. Het ministerie van Financiën herinnert er aan, dat op 15 Novem ber a.s., de termijn voor inwisse ling van de zilveren en zinken kwar tjes en de nikkelen en zinken stui vers eindigt. Om stagnatie bij de postkantoren gedurende de laatste dagen van de inwisselingstermijn te voorkomen, wordt het publiek verzocht de be doelde munten zoveel mogelijk reeds thans in te wisselen. AFSCHEID R. ZUIDEMA. De heer R. Zuidema, 71 jaar oud en bijna 46 jaar journalist, heeft Za terdag het hoofdredacteurschap van het „Zeeuws Dagblad" neergelegd. In hotel de Korenbeurs te Goes, heb ben talrijke vrienden en collega's af scheid van hem genomen. 3 x te ivat&c Een koe uit Aduard, die per truck voor de tentoonstelling te Groningen was aangevoerd, ruk te zich los, toen ze naar het marktterrein zou worden geleid en sprong in het Verbindingska- naal. Ome Loek, de kraanwagen van de brandweer, moest er aan te pas komen om de koe op te takelen. Het dier was nauwe lijks op het droge of het startte voor een nieuwe ren. Enige voorbijgangers werden tegen de grond gesmakt en over een paar spelende kinderen stormde de koe heen. Het beest rende het terrein van de scheepswerf Vos op en zocht opnieuw het water. Andermaal op het droge getrok ken koos ze voor de derde maal het sop. Men heeft ze ten slotte maar doodgeschoten. Medische Missie- Actie jubileert Zondag vierde de Medische Mis sie Actie, genaamd Memisa, haar zilveren jubileum De feestdag werd geopend met een plechtige H. Mis, opgedragen door Z.H. Exc. Mgr. A. Soegijapranata, Apostolisch Vicaris van Semarang. Hij werd aan het altaar bijgestaan door deken J. Niekel, voorzitter van de Memisa, als presbyter-assistens en door de patesr Buse en van Wijn hoven als diaken en sub-diaken. Als troondiakens fungeerden pater Kei ler en rector van den Donk. In het priesterkoor waren verder aanwezig verschillende missiebis schoppen of Apostolische Prefecten, de oversten van missionerende or den en congregaties in ons land, als mede pastoor Schiphorst, oprichter en stuwende kracht van de Memisa. Deken J. Niekel hield de predikatie waarin hij er de nadruk op legde, dat de missie zich richt tot de tota le mens, ziel en lichaam, waarvan de Memisa vooral het lichaam behar tigt om de weg naar de ziel te ope nen. Na een feestelijke maaltijd, aange boden aan de medewerkers van de Memisa en de missie-oversten .werd in de namiddag een feestvergadering gehouden. De regering was vertegen woordigd door Z.Exc. Minister van Schaik en de Verenigde R.K. Artsen door hun voorzitter. De feestverga dering werd geopend door de voor zitter van de Memisa, deken J, Nie kel, die een overzicht gaf van haar werkzaamheden; de oud-directeur van Pauselijke Missiegenootschap' pen Mgr. Th. Bekkers, sprak daarna zijn dank uit aan de Memisa namens missielievend Nederland en vroeg aan de katholieken van Nederland nog een grotere medewerking. Na hem hield Mr. Jan Derks op de hem eigen wijze een critische doch gees tige beschouwing over de missie-ac tiviteit, waarbij hij vooral vroeg om grote activietit naar binnen. Twee onderscheidingen. Na deze feestrede werd bekend ge maakt, dat aan twee van de mede oprichters en grootste werkkrachten van de Memisa de pauselijke onder scheiding was verleend aan Drè C. Fehmers, die wegens ziekte afwezig was en aan Dr. C. A. A. Minderop. Aan beiden werd toegekend het rid derschap in de Orde van de H. Gre- gorius, welke huldebetuiging aller medeleving uitlokte. Dieven gepakt In de late avond van Zaterdag hebben vier inbrekers door het in slaan van een ruit kans gezien 'het Vredespaleis binnen te dringen. Zij begaven zich naar de tweede ver dieping, waar zich in een kamer de brandkast van het internationale gerechtshof bevindt. De portier van het Vredespaleis had onraad gehoord, hij belde om kwart over twaalf het hoofdbureau van politie. Weldra werd het Vredes paleis door jeeps omsingeld en vier rechercheurs togen op kousevoeten naar boven. De vier inbrekers werden op he terdaad betrapt, ze waren bezig ga ten in de brandkast te boren. Zich ontdekt ziend namen ze naar alle kanten de vlucht, waarop de politie drie schoten loste. Twee van de in brekers liepen de trap af en daar in de val, één bleef er in de kam'er en de vierde, die kans had gezien een ander vertrek 'te hereiken, werd uit een kast opgediept. Zware jongens. De politie had drie zware jongens te pakken plus de 32-jarige G. L. H. een gewezen hulpbode van het Vre despaleis, die zijn mede-inbrekers wel de wee zal hebben gewezen. De 28-jarige Hagenaar H. de B. had het al eens meer hoog gezocht, hij was pas vrijgekomen na zijn straf voor een inbraak in het ministerie van marine, enige jaren geleden ge pleegd. De beide anderen, de 33-ja- rige S. S. en de 35-jarige A. C. H. B. zijn bekende Haagse inbrekers. PAPIERPRIJZEN ZULLEN OMHQOG GAAN. Het is wel te verwachten, dat er aanmerkelijke verhogingen in de pa- pierprijs zullen komen, aldus de heer L. Lhoest, directeur van de Konink lijke Nederlandse papierfabriek te Maastricht. Verleden jaar Juli was de celluloseprijs 500 Zweedse kronen per ton, nu 900950 en het eerste kwartaal van volgend jar zal ze wel licht al 1100 kronen bedragen. 3{,aite NIEUWS OVER HET WERK DER V.N. in het nieuwe hoofdkwartier en elders zal worden verspreid via ra dio- en persberichten. Hier zien wij de bekende acteur Gary Cooper (midden) tijdens een uitzending door de omroep der Verenigde Na ties (U.N. Radio), die de gehele we reld bereikt. De toestand van Prins Bernhard, die in het Academisch Ziekenhuis te Utrecht een lichte operatie heeft on dergaan, is goed. De terugkeer van de Prins naar paleis Soestdijk kan tegen het midden van deze week worden verwacht. DE STUDIE DER PRINSESJES Jonkvrouwe C. J. L. M. Sickinghe, die enige tijd geleden aan de Leidse universiteit haar doctoraal Frans haalde, is door H.M. de Koningin aangezocht zich gedurende enige tijd te wilen belasten met het geven van leiding bij het maken van huis kerk in het algemeen en dat van het Frans in het bijzonder aan de twee oudste prinsesjes. BUITENLAND. De Duitse ex-diplomaat baron von Weiszacker, die tot zeven jaar veroordeeld was wegens het begaan van 'oorlogsmidaden, is „wegens goed gedrag" uit de Landsberg-gevangenis j ontslagen. Naar gebleken was had hij ook Joden verborgen in de Duitse ambassade te Rome, vernielingen in Rome voorkomen tijdens de Duitse terugtocht en de bezettingslasten van Noorwegen verlicht. In de Australische staat Victoria zijn 3.500 leden van het rijdende spoorwegpersoneel in staking gegaan, waardoor de treinen in de gehele staat stil staan. De stakers wensen loonsverhoging. De 55 meter hoge toren van de kerk van Areola, nabij Verona, waar op een reusachtig beeld van St. Joris met de draak was, is even na het einde van de H. Mis neergestort. DINSDAG. HILVERSUM I 402 M. 7.00—21.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.45 Mor gengebed en liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.30 Waterstanden. 9.35 Lichtbaken. 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Lichte muziek. 10.40 Schoolradio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio 12.00 Angelus. 12.03 Metropole-or- kest. 12.30'12.33 Mededelingen. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Lunchcon cert. 14.00 Pianorecital. 14.30 Gram. 15.10 Kamerorkest en solist. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenjof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties 17.45 Omroeporkest en solist. 18.15 Sportpraatje. 18.25 Gram. 18.30 RVU 19.00 Nieuws. 19.15 „Dit is leven," causerie en actualiteiten. 19.23 Lich te muziek. 19.43 Gram. 19.52 Poli tiek overzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man 20.12 Gods generaal hoorspel. 22.45 Avondgebed en litur gische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15 24.00 Gram. HILVERSUM II 298 M. 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnas tiek. 7.30 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. 9.30 Populair concert. 10.30 Voer de vrouw. 10.35 Gram. 10.50 Voor de kinderen. 11.00 RVU. 11.30 Voor de zieken. 12.00 Orgel en vloot. 12.30 Mededelingen. 12.33 Voor het platte land. 12.40 Pianospel. 13.00 Nieuws. 13.15 Financieel weekoverzicht. 13.25 Musette-orkest 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Strijkkwartet. 15.45 Vragenbe- antwoording. 16.00 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 16:50 Kinderkoor. 17.15 Gram. 17.35 „Naastenliefde," cause rie.. 17.45 Regeringsuitzending.. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Semi- klassieke muziek. 19.00 „Paris vous parle." 19.05 Promenade-orkest. en solist. 19.45 Causerie over Grieken land. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualitei ten. 20.15 Gevarieerd programma. 21.30 Avro-allerlei. 21.35 Gram. 22.00 „Goede moed,' causerie. 22.15 Piano concert. 22.45 Buitenlands overzicht. Door: A. HRUSCHKA. (Nadruk verboden). 27) Ik zal mijn best doen, juf frouw, in chronologische volgorde op die vragen te antwoorden. Reeds heb ik gezegd, dat ik hier de vier laatste maanden de heer Lindweg niet éénmaal gesproken heb. Kort tevoren had hij bij de regering stap pen gedaan om ten Noorden van zijn farm een uitgestrekte opper vlakte nieuw land aan te kopen en die zaak had haar beslag gekregen Waarom kocht hij zoveel land? Hij bezat reeds veel meer, dan hij in cultuur kon brengen. Bovendien heb ik altijd gehoord, dat ten Noor den van de farm een woest berg land ligt zonder wegen, vol oerwou den waartussen hier en daar ge vaarlijke rotspartijen. Dat is zo, maar juist voor zo'n streek scheen de heer Lindweg voorliefde te hebben. Dikwijls reed hij dagenlang rond in dat onherberg zaam land. En die passie werd al door heviger. Reeds op dat tijdstip bleef hij soms wekenlang afwezig van de farm; hij zwierf steeds rond, nu eens alléén dan weer met zijn oude trouwe knecht Matteo, die u zich nog wel zult herinneren. O ja. Reeds toen „Nieuwland" werd gesticht, was Matteo bij papa in dienst. Heeft hij nu die brave man bij zich, dan mogen wij althans een beetje geruster zijn. Ja, Matteo vergezelt zijn mees terDus vier maanden geleden, kwam meneer Lindweg mij opzoe ken aan de mijn. Hij was zeer goed geluimd, zelfs zo vrolijk, als ik hem nog nooit tevoren gezien had, want gewoonlijk was hij ernstig en karig met woorden. Maar dit keer sprak hij onophoudelijk en gaf eert pit toreske en zeer interessante schil derij van het pas aangekochte land. En hij besloot aldus: Nu Holder- berg, je zult het ook leren kennen, want er zal veel werk voor je zijn. Op mijn vragende blik antwoordde hij, met een geheimzinnig lachje: Neen, voorlopig mag ik er niet meer van zeggen maar je zult grote ogen opzetten, als je nader kennis maakt met de grond, die ik in de Mangrove vallei heb aangekocht. Waar ligt eigenlijk die vallei? vroeg Nelly. Dat kan ik u niet zeggen, wij waren nog druk aan het praten, toen Peter kwam, en dat gaf een andere richting aan het gesprek. Maar me neer Lindweg, nog steeds bijzonder vrolijk zei later tot zijn zoon: Bin nenkort neem ik je mee. naar de Mangrove vallei en dan ga je aan de overzijde' van de plas onze kleine halen, want die moet zich verheu gen met ons. Wij zullen haar voor lopig niets schrijven, dan wordt 't een verrassing voor haar. Bij die gelegenheid hoorde ik voor de eer ste maal over de reis naar Europa spreken, een week later zei Peter mij, dat hij voor zaken naar Buenos Aires moest. Ik vroeg hem of hij van plan was, van daar naar Europa te vertrekken om zijn zuster af te halen; maar hi.i antwoordde, dat dit voor het ogenblik onmogelijk was en dat hij naar „Nieuwland" moest terugkeren. Eerst later wanneer z'n vader weer geregeld op de farm kon zijn, zou hij de grote reis aan vaarden. Inderdaad kwam hij na verloop van zes weken terug van Buenos Aires. Hij zei, dat hij ook in Rio was geweest, en vertelde mij over het leven in die grote steden, over al het nieuwe, dat hij daar had ge zien en over de mensen, met wie hii in aanraking was gekomen. Maar geen woord over wat hij te Rio de Janeiro had gedaan en evenmin repte hij van de kennismaking met een dame, dus zeker niet van een verloving. En toch moest het toen gebeurd zijn. Waarom? Kan hij niet latei- met Inez in kennis gekomen zijn? Dat lijkt mij niet waarschijnlijk, als ik rekening houd met de data, die ik later vernam. Kort te voren bevond zich op „Nieuwland" een koopman, die Peter zeer goed kende, bij diens tweede verblijf in Buenos Aires met hem in aanraking was geweest, en zijn huwelijk met juf frouw Inez de Mireios Montes op het Oostenrijkse consulaat had bij gewoond. Uit de data bleek het vol gende: Peter was 12 Maart van „Nieuwland" vertrokken, voor de 18e in Buenos aangekomen. De 19e Maart had de koopman Zugalos in de stad met hem gesproken en Peter had hem toen reeds van zijn aan staand huwelijk kennis gegeven. Reeds de 21-ste werd het voltrok ken eh de 22-ste Maart vertrok het jonge paar met de Nautilus n^ar Europa. Ik schat, dat zij de 18e of 19e Ajpril in Wenen aangekomen zijn. Waarschijnlijk, want de 21-ste April werd mijn broeder vermoord. Ga eens na, juffrouw Lindweg men kan toch geen meisje trouwen, dat men pas twee dagen kent. Dus moet Peter reeds vroeger kennis hebben gemaakt met Inez en zich met haar verloofd hébben, want daags na zijn aankomst werd het huwelijk reeds voltrokken. In de tijdsruimte tussen Peter's reis voor zaken naar Buenos Aires en zijn tweede reis daarheen, op 12 Maart "bij welke laatste de reis naar Eu ropa zich aansloot, bevond ik mij bijna iedere dag vaak uren in zijn gezelschap. Wij spraken over alle mogelijke dingen en sommige moes ten binnenkort Peter's aanwezigheid vorderen. En geen woord van de voorgenomen reis, van de verloving, van het overijlde huwelijk. Inte gendeel. De 10e Maart, dus twee dn- gen vóórdat hij de farm verliet, vroeg ik hem in de loop van een gesprek; Is het reeds bepaald, wan neer je naar Wenen vertrekt Peter? Daarop zei hij woordelijk: O, in ieder geval niet zo spoedig. Papa is nog ver van gereed met zijn werk in de Mangrove-vallei en eerder kan ik niet weg. Twee dagen latei- vernam ik, dat hij vertrokken was. Hoe verklaart u dit alles, juffrouw Lindweg? Nelly was 'zeer bleek geworden. Er is eenvoudig geen verkla ring voor te vinden, antwoordde zij met bevende stem. En zij verzonk in diep en somber gepeins. De kolonel en Silas Hempel, die dicht achter Nelly reden, hadden ieder woord van het gesprek opge vangen. Het gelaat van de detective had de uitdrukking van grote be- ;orgdheid aangenomen xvn. Tegen de avond de carnpo wtis overgegaan in 'n bergachtige streek, eerst zachtglooiend, vervolgens al door sterker stijgend verried de omgeving,dat men zich niet ver meer van bewoonde plaatsen be vond. En dit was inderdaad het geval. Al spoedig wees Nelly, die koortsig opgewonden vooruit reed, met haar rijzweep vooruit. Daar zag men aphter een groep huisjes, dié een soort dorpje vorm den, het pannendak van een groot, op een villa gelijkend gebouw. Het dak van „Nieuwland!" riep zij. En zij gaf haar paard de sporen. Ik ben zeer benieuwd, of we mijn broer Cornelis op de farm zullen vinden, zei de kolonel. i Wordt v uigd).

Leidse Courant | 1950 | | pagina 2