LANDHUIZEN De rol der Nederlandse marine 70 Landhuizen Constructeur-Tekenaar 3e£e£aontjeö zaterdag 14 october 1950 de leidse courant tweede blad pagina 7 Bezorgheid zou sterk overdreven zijn j^E BERICHTEN over wrevel in Ne derland naar aanleiding van de re cente verklaringen over de toekomstige rol van de Nederlandse ma rine in het kader van het Noord-Atlantische defensiesysteem, hebben onder functionarissen van de Amerikaanse ministeries van buitenlandse zaken en defensie een aanzienlijke mate van bezorgdheid veroorzaakt, zo seint Aneta's diplomatieke correspondent uit Washington. Men verklaart in deze kringen met nadruk, dat be richten in de Nederlandse pers, vol gens welke aan Nederland verzocht was „zijn marine op te geven" gro telijks overdreven zijn en op misvat- tingen wijzen en dat geen persoon van gezag zich met „dergelijke on reële denkbeelden" bezig houdt. Functionarissen van het State De partment zetten uiteen, dat volgens het beginsel van „uitgebalanceerde collectieve strijdkrachten" alle pact- landen hun land-, zee- en lucht macht zodanig moeten gebruiken, dat de militaire macht van het Pact als geheel op zo effectief mogelijke wijze versterkt wordt. „Dit zal voor sommige landen met zich brengen, dat meer aandacht aan de lucht macht voor andere weer, dat meer aandacht aan de landmacht wordt besteed, en zo voorts. Het betekent natuurlijk niet, dat men van enig^ land zal verwachten, dat het zich' van die bestanddelen ontdoet, die het nodig heeft om zijn verplichtingen uit anderen hoofde na te komen", al dus wordt verklaard. „Boven alles moet men in gedachten houden, dat de uitvoering van het genoemde be ginsel van een collectieve strijd macht slechts ter hand kan worden genomen op grond van besluiten van de organisatie van het Atlantisch Pact zelf uitgaande van het prin cipe „één voor allen, allen voor één", volgens hetwelk men of teza- UIT DE OMGEVING katwitk aan den rijn Winkelweek. De winkeliers kwamen gisteren in „De Kroon" in vergadering bijeen ter bespreking van de plannen voor een te houden winkelweek. De voorz. de heer H. A. v. d.' Anker zette uitvoerig het doel van de samenkomst uiteen, waarna algemene beschouwingen volgden. N^ar aanleiding van deze besprekingen kreeg het bestuur op dracht het naar voren gebrachte in bestuursvergadering nader te onder zoeken, waarna in een algemene vergadering de definitieve besluiten zullen worden genomen. katwijk E.H.B.O. De afdeling Katwijk van de Nederl. Ver. E.H.B.O. verga derde onder leiding van dr. L Hue- ting, die zijn blijdschap uitsprak over de grote opkomst. De secr. de heer v. d. Kamp gaf het jaarverslag1 waaruit bleek dat de cursussen met succes verlopen waren. De penning meester, de heer Buurman moest een pessimitisch geluid laten horen. De rek. gaf een tekort aan van f 54.09. Als bestuursleden werden herkozen dr. Hueting, voorz., ipevr. N van Duyn-v. Vugt, mevr. Hazeborg-de Graaf en de heren P. L. Langmuur cn J. P. M. Korving. Vervolgens werd overgegaan tot uitreiking der diploma's aan de dames: R. Brusee, K. v. Duyn, W. van Duyn, J. den Hollander, J. Gravenkamp, C. van Leeuwen, C. van Duyn-Zwetrloot, E. de Jong-Jurgenssen en A. de Haan; en aan de heren: W. van der Plas, J. van Duyn, C. van der Linden, D. Snij er. Voor verlenging van het di ploma waren geslaagd: de dames C. Hueting, J. van Zuylen, J. Hoek, M. de Mooy, J. M. Slatius-de Wit, F. Hazeborg-de Graaf, T. v. d. Voort van der Neut, N. van Duyn-v. Vugt, en A. Schutemaker; en de heren: C. Driebergen, N. van Duyn, W. A. Buurman, P. C. Langmuur en J. van der Kamp. noordwijk UITVAART JAN RAAPHORST. Dezer dagen kwam bij de ouders van Jan Raaphorst, die sinds 10 April 1949 in Indonesië als vermist was opgegeven, bericht binnen, dat het stoffelijk overschot was gevon den en bijgezet zal worden op het ereveld te Semarang. Woensdagmorgen 18 Oct. a.s. zal te kwart vóór acht een plechtige uitvaart met militair eerbetoon plaats hebben in de parochiekerk van St. Jeroen. Kerkbollenveiling. De gehou den kerkbollenveiling ten bate van kerk, school en armen heeft opge bracht de somma van f 4369. noord w1jkerhout Nieuwe brandalarminstallatie. De in oorlogstijd door een particulie re onderneming aangelegde brand alarminstallatie in deze gemeente voldeed de laatste' jaren geenszins aan de eisen, welke aan een derge lijke installatie gesteld mogen wor den. De PTT heeft opdracht gekre gen van het gemeentebestuur tot het inrichten van een geheel nieuwe brandalarmeerinrichting met wek kers. De PTT is hiermede inmiddels begonnen. voorhout „Het Witte Paard". De uitsla gen van de 3de ronde luiden als volgt: P. v. d. BergC. Augustinus 10; Chr. DoesG. Zwetsloot Y: Y; Chr. WesselsW. Floor 01, H. GodijnJ. Ruiter 01; Th. Kraak manL. v. Velzen 10; Jac. Kamps A. Pennings 01; A. Langelaan L. Nijssen 10; G. LemmersJ. v. d. Nouland 10. Gegund. De bouw van een dok terswoning met praktijkafdeling is opgedragen aan het aannemersbe drijf Gebr. Strijk te Oegstgeest voor 41.283. men zal slagen of elk afzonderlijk zal falen". Men legt er voorts de nadruk op, dat de verklaringen, die de reacties in Nederland hebben verwekt, niet afkomstig waren van organen van het pact, dié uiteindelijke beslissin gen in dergelijke zaken kunnen ne men. De permanente groep van het mili tair comité, waarvan luchtmaarschalk Tedder lid is, kan slechts aanbeve lingen doen, welke naar de regionale afdelingen worden doorgezonden, zo dat een eventueele aanbeveling van de permanente groep betreffende de Nederlandse-marine zou gaan naar de regionale afdeling voor Noord-West- Europa, waarin Nederland zelf ver tegenwoordigd is. De Nederlandse re gering zou dus alle gelegenheid heb ben om haar mening te kennen te ge ven. Het kan echter niet ontkend wor den, zo zegt men, dat de Amerikaan se regering van oordeel is, dat het voor het Atlantisch defensiesysteem gunstig zou zijn, indien Nederland meer aandacht dan vroeger aan zijn landstrijdkrachten zou besteden. RIANTE RUIME TE OEGSTGEEST met gtoot eigen park en flinke tuinen KOOPPRIJZEN f 16.500 en f 16.000 Het enorme succes dat de N.V. STANDAARDBOUW heeft gehad met de bouw van de eerste 60 Landhuizen aan en nabjj de Rjjngeesterstraatweg te Oegstgeest, is aanleiding geweest dat ans wederom wordt aangevangen met de bouw van van hetzAfde type, doch thans met groot balcon aan de voorzijde en verder nog diverse architectonische en andere verbeteringen. De koopprijs bedraagt: f 16.500 voor de hoekhuizen en f 16.000 roor de tussenhuizen. Speciaal voor gerepatrleerden wordt 'n contante bUdrage van ongeveer f4.000.- per hnie verstrekt, lenrRl verder een flinke hypotheek beschikbaar ls. De huizen bevatten: Beneden; flinke woonkamer met eethoek, keuken, W.C„ kelder kast, voor (zij)- en achtertuin. Boven: drie flinke slaapkamers, douchekamer, balkon, kasten, vaste wastafel, enz. ALLE HUIZEN WORDEN PRIMA UITGEVOERD IN GEHEEL VOOROORLOGSE NORMAALBOUW Ten behoeve van de door de N.V. STANDAARDBOUW Ier plaatse te bouwen panden wordt een groot eigen park ter oppervlakte van rnim 12.000 vler kante meters, voorzien van speelweide, gazons, borders, broeikassen, vijvers, enz. aangelegd. Aan ieder wordt vestigingsvergunning gegarandeerd Inlichtingen, tekeningen, enz. N.V. STANDAARDBOUW, Hoofdkantoor Bezuidenhoutscheweg no. 127, 's-Gravenhage, TeL 77.08.87 en 77.03.17 GEMEENTERAAD LISSE Verschillende agendapunten lokten felle discussies uit Onder voorzitterschap van de lo co-burgemeester kwam de raad Vrij dagavond bijeen. De heer Tibboel, wethouder was wegens ziekte afwe zig. De eerste 8 agendapunten gingen vrijwel zonder enige bespreking on der de hamer door, o.a. het geven van straatnamen, kasgeldlening, wij ziging verordening heffing vergun- nings- en verlofsrecht, de wijziging van de exploitatieverordening van bouwterreinen, en enkele aangele genheden op onderwijsgebied. R.K. Kerkcomplex. Bij het voorstel inzake grondver- koop R.K. Kerkcomplex kwamen de tongen los en wilde de heer Scholte nadere inlichtingen hebben omtrent de ophogingskosten van het terrein. De voorz. zette de situatie uiteen en verklaarde, dat uiteindelijk alles bij dit wijzigingsbesluit hetzelfde bleef en alleen de vormgeving an ders is. De heer van W'averen meende, dat de ophoging is tegengevallen en dat er daarom voor het bouwrijp maken ƒ1.per m2 meer moet worden be rekend. De heer Randsdorp, met wiens be toog de voorz. instemde, verklaarde dat de grond is verkocht voor een bepaalde prijs in de vergadering van 27 Febr. 1950, en dat het niet aan gaat thans door een practische wij ziging in het besluit de gelegenheid aan te grijpen, om de prijs te verho gen, temeer niet daar de gemeente met de kostprijs uitkomt. De voorz. lichtte nogmaals het voorstel uitvoerig toe. De heer de Koning constateerde, dat de discussies hieromtrent zijn ontstaan door formalistische beant- v/oordingen in het prae-advies, doch dat men het er over eens is, dat deze verkoop goed is. De heer van Leeuwen was het hier mede eens, doch besprak het onder deel plantsoen, waarbij hij gaarne samenwerking zou zien tussen de plantsoendienst en de bouwers van van de kerk. De voorz. achtte dit eveneens juist en zal dit bevorderen. Hierna wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Het voorstel tot verkoop van enige perceeltjes grond langs de Oranje laan deed de heer Scholte opmerken dat hij tegenstander was, om aan de heren Gebr. van Beukering voor een jaar voorkeur-verkoop te geven, om dat eventuele andere gegadigden van bedoeld stuk, dan altijd bij deze heren terecht moeten komen. Dit achtte hij minder juist. De heer van Leeuwen wenste ge noemde fa. wel een kans te geven. De voorz. zeide, dat er wel gega digden waren, doch de onderhande lingen niet vlot verliepen. Er is een groot gebrek aan burgerwoonhuizen en daarom achtte spr. het juist ge wenst, om dit wel te doen. In het verleden is gebleken, dat hierdoor de bouw kon worden bevorderd van zulke woningen. Het voorstel werd zonder wijzi ging aanvaard. Bij het voorstel inzake het verhu ren van de Directeurswoning van de tuinbouwschool aan het rijk gaf de voorz. een uiteenzetting van het ver loop van de onderhandelingen met de rijksinstanties. Met de landbouw- voorlichtingsdienst was het gemeen tebestuur reeds tot een overeen komst gekomen, doch de rijksgebou wendienst ging hiermede niet ge heel accoord. De discussie over dit onderwerp was van dien aard, dat men alge meen van gevoelens was, dat mede werking moet worden verleend, doch dat de gemeente een redelijke huur hiervan moet hebben. De huisvesting van de leraren dezer school kwam nog even om de hoek kijken, doch dit moeilijke pro bleem werd verwezen naar de wo ningcommissie. Wel deelde de voorz. mede, dat, evenals over enkele ande re gevallen, hiervoor een oplossing gezocht dient te worden. De verbetering van het gymnas-' tieklokaal van de openbare lagere school zal plaats hebben, met dien verstande, dat onderzocht zal wor den of een plastic-vloer, die goedko per is, even deugdelijk is als een van kurk-linoleum. Een vuilnisauto zal worden aange schaft. Het type werd aan B. en W. overgelaten. De ingezetenen zouden den in verband hiermede een unifor me emmer moeten aanschaffen, waarvan de prijs 6.40 zal bedra gen. De mogelijkheid om dit bedrag in termijnen te voldoen zal worden geschapen-. De heer van Leeuwen drong op een spoedige uitvoering van het plan aan. De voorstellen inzake het organi seren van cursussen „bijzondere scHoolgymnastiek", het beschikbaar stellen van een medaille voor de fokveedag en de aanbieding voor de jaarrekening 1948 van het gas- en waterleidingbedrijf gingen onder de hamer door. Gemeentelijke sportterreinen. De wijziging der begroting 1950 leverde weer een uitvoerige discus sie op omtrent de kosten van de gemeentelijke sportterreinen ad 1977,50. De heer van Leeuwen zei reeds in de vorige vergaderingen op de wijze van uitvoering te hebben gewezen en omtrent de opdracht hiertoe. De sportstichting was het hiermede niet eens en spreker stelde B. en W. in gebreke, omdat z.i. het college zich niet heeft gehouden aan de voor waarden door de raad gesteld. Wat zijn de consequenties, wanneer de raad deze post niet goedkeurt. De voorz. zette ook hier het ver loop uiteen en verkeerde in de ver onderstelling, dat de sportcommissie dit bij monde van haar voorz. wel had goedgevonden. Tussen de voorz. en de heer van Leeuwen werd hierover een uitvoe rige discussie gehouden. Indien de raad dit bedrag niet zou goedkeuren, dan zullen de leden van het college van B. en W. dit uiteindelijk moeten betalen, zo zegt de wet. Na nog enige discussie wordt het bedrag na stemming door de raad goedgekeurd met 13 stemmen voor en 1 tegen, n.l. die van de heer Mes man. Het Ned. Herv. schoolbestuur ver kreeg de gelden om de centrale ver warming van de school te verbeteren. Geen beplantingen. De beschikbaarstelling van een crediet voor beplantingen le voor een strook langs de sloot tussen de Irenestraat en de Oranjelaan en 2e de grond, liggende op de hoek van de straat, waar momenteel de Geref. kerk wordt gebouwd, ten bedrage van resp. 815.en 600.lokte we derom een discussie en stemming uit. De heer van Leeuwen kon zich wel met punt 2 verenigen, doch niet met punt 1, omdat hij dit thans nog niet nodig achtte. Deze beplanting kan men z.i. pas aanbrengen, wanneer er definitieve plannen tot bebouwing zijn en er geen wijzigingen meer ko men. De voorz. was het hiermede niet eens. Uit de daarop gehouden stemming bleek, dat de raad zich met 12 stem men voor en 2 tegen n.l. die van de heren Mesman en van Waveren, het met de heer van Leeuwen eens wa ren en het bedrag van 815.voor de aanleg van plantsoen tussen Ire nestraatOranjelaan niet wenste te voteren. Het voorstel inzake grondtransac- ties Gladiolenstraat verkreeg de goedkeuring van de raad. Het voorstel inzake het maximum aantal vergunningen voor de ver koop van sterke drank van 10 op 12 te brengen en hiervoor een verzoek bij de Kroon in te dienen had voor- en tegenstanders. De heer de Vries was geen voor stander, omdat hij een groter mis bruik van sterke drank duchtte. De heer van Briemen speet het, dat het college van B. en W. in een half jaar tijd van mening zijn ver ouderd en nu met dit voorstel ko men. Het gevaar voor misbruik is niet weg te doezelen. De voorz. zei, dat B. en W. met dit voorstel zijn gekomen, omdat zij in de praktijk geconstateerd hebben, dat in een bepaald geval het bestaan van een zaak hiermede gemoeid is. De heer Steenwinkel merkte op, dat men met de bepalingen van de drankwet op de hoogte is en men dit van tevoren heeft kunnen weten. De heer van Briemen merkte nog op, dat dit voorstel eventueel de verlofhouders zou kunnen suggere ren, dat zij maar sterke drank moe ten schenken en dat men dan wel vergunning krijgt. De voorz. trekt dit in twijfel. Het gaat hier om een pand gelegen mid den in het dorp, alwaar z.i. een ver gunning op zijn plaats is. De heer Scholte maakte bezwaar, evenals de heer van Leeuwen, die met stukken uit het vorige prae-ad vies zijn bezwaar argumenteerde. Ovèr het al of niet uitbreiden met een vergunning werd gestemd. Het voorstel werd aangenomen met 8 tegen 6 stemmen. Het voorstel om een stukje weiland groot pl.m. 6940 M2. aan te kopen van de heer Veldhuijzen van Zanten, welke grond is gelegen aan de Delf- weg, werd aanvaard met 13 tegen 1 stem, die van de heer Romijn. Rondvraag. Bij de rondvraag informeerde de heer Romijn voor wiens rekening het huis, waar de directeur van open bare werken thans is komen wonen, is verbouwd. De voorz. zei voor rekening van de directeur, doch de gemeente heeft in de vorm van hulp van arbeidskrach ten, hierin een kleine bijdrage gege ven. De heer Randsdorp wees op de ver- keersopstakels van de hekken van de bus op het Vierkant; vroeg om een oversteekplaats bij het punt „Heda" door het maken van een verkeers- streep op de weg en om een parkeer verbod in het eerste gedeelte van de Kanaalstraat, althans om slechts aan een zyde parkeren toe te staan. De voorz. zal hiervan nota nemen. De heer Scholte meende, dat het laatste punt reeds is onderzocht in het verleden en dat het toen niet mo gelijk was. Vervolgens informeerde hij naar de stand van zaken be treffende de industriewoningen en die van de ouden van dagen. Na nog enkele vragen van de he ren de Vries en van Kesteren over diverse onderwerpen sluit de voor zitter te ruim 11 uur de vergadering. hillegom Koperen Priesterfeest. Op 11 Dec. zal het 12H jaar geleden zijn, dat kap. C. N. M. Hammann van de St. Josephparochie de H. Priesterwij ding ontving. Op Zondag 17 Dec. (Gaudete) zal dit feest luisterrijk worden gevierd. -'OORSCHOTEN Verhoging onderste uningsnormen. Krachtens besluit van B. en W. zijn de ondersteuningsnormen inge volge de Armenwet met 5% ver hoogd, zulks in verband met de jongste maatregelen tot loonsverho ging. Als datum van ingang wordt gerekend 4 September 1950. Medische Zondagsdienst dr. H. Olthuis, tel. 527. ZOETERMEER- Brand. Donderdagavond om streeks half elf reed een luxe auto, bestuurd door een zekere V., die zijn familie te Zoetermeer had bezocht, in de richting Rotterdam. Op de Sta tionsstraat ontdekte de bestuurder, dat bij het bedrijf van de heer Bar bier een schuur vlam had gevat. Een medepassagier stapte uit de wagen, om de bewoners van het bedrijf, die zich reeds naar bed hadden begeven, te waarschuwen. De chauffeur keer de terug naar het politiebureau van Zoetermeer. Onmiddellijk werden de brandweerlieden door middel van het alarmeringssysteem gewaar- schuwd, terwijl twee politiemannen in de wagen stapten, om zich naar de brand te begeven. Spoedig was de brandweer ter plaatse, doch kon niet meer verhinderen, dat de geheel van hout opgetrokken schuur een prooi der vlammen werd. De aangrenzen de schuur, alsmede het woonhuis konden worden gespaard. De heren de Mos en Karman, van de rijkspo litie, wisten met veel moeite het vee uit een aangrenzende schuur te ver wijderen. Ongevallen. Door onvoorzich tigheid geraakte bij de banketbak kerij „de Duif" de arbeider L. L. met zijn hand in de deegmachine met het gevolg, dat van een van zijn vingers e enstuk werd afgerukt. De heer W, Pieterse kwam in de Dorpsstraat te vallen en wel zodanig, dat hij werd gewond aan zijn voor hoofd. Hij is met een hersenschud ding in het ziekenhuis opgenomen. EHBO Cursus. Maandagavond na het lof begint er weer een nieu we cursus in het parochiehuis. Nieu we leden kunnen zich dan nog mel den. Dr. Opdam uit Berkel zal de léssen voor deze nieuwe currfus weer geven. Doktersdienst. A. s. Zondag zal dr. Palthe waarnemen en voor de wijk zr. Rooy. R. K. Schaakvereniging „Zoeter meer." A. s. Donderdag geeft de wedstrijdleider om half acht een demonstratie op het grote bord over het eindspel der partij v. d. BroekOpdam, waar beslist veel uil te leren valt. De uitslagen dezer week waren als volgt; Groep 1.: A. WühnN. v. d. Bosch afgebroken, M. v. StaverenG. de Vree 01, H. HoutmanG. de Vree 1; A. C. van DijkP. Westhoek 0—1. Groep 2.: J. C. «OpdamG. P. v. d. Broek y2y2\ Th. v. d. MeerJ. Rijneveen 10. Ontspanningsclub. Zoals de vo rige winter gaat ook deze winter de ontspanningsclub weer beginnen. Om van succes verzekerd te zijn worden eerst de ouders van de jon gens van 14 t/m 17 jaar bijeenge roepen. Dit zal plaats hebben a. s. Woensdag 18 Oct. 's-?vonds om 8 uur in het parochiehuis. Daar zal de bedoeling en opzet van deze avonden uiteen gezet worden. Electyotechnisch Laboratorium in het Westen des Lands vraagt voor zo spoedig mogelijke indiensttre ding: met ruime ervaring op het gebied van het ontwerpen en in tekening brengen van zwakstroom electrotechm- sche apparaturen, M.T.S.-opleiding strekt tot aanbeve ling. Brieven met uitvoerige gegevens en verlangd sa laris te zenden aan N.V. De Leidsche Courant, onder no. 7880. AANGEBODEN 2 Te koop: prima con sumptieaardappelen Beve landers. A. L. van Wijk, Meer en Geerweg 23 te Stompwijk, telf. 410 Leid- schendam. 9833 i 21 Snoekvisserij artikelen grote keuze bruin- en geel bamboe snoekhengels, reels en werp-molens. koord- en nylon snoeklijnen, fleur en dreghaken, stalen on derlijnden, kettinkjes, aa> ketels er.z. L. J den Hol der, Janvossensteeg 75-77, Telef. 26901. 98*37 2 .Te koop:, zeldzaam mooie Haardkachel f 45, handnaoimaehine 37.50, trapnaaimachine 55, le dikanten 9, autoped f 9, herenrywiel f 25, wandel wagen 22.50, vloerkleed f 30, enz. Hooigracht 55 (gesloten huis). 9868 2 Kruiwagen luchtband- wielen. Te koop voor elk bedrijf» uit voorraad le verbaar, nieuw model, voor zien van S.K.F. lagers, smeernippel enz., past in eike wagen. Josemans, Roodborststraat 30, Leiden 2* Te koop een nieuwe donker blauwe heren win terjas, maat 48. Munne- kenst-dst 52. 9864 2 Te koop: klein draai bankje geschikt v. thuis- w erker. Kinderled! kantj e, box, stofzuiger (Electro Lux) 125 Volt, 5 M2 keu- kenzeiï (dubbel breed), trap van naaimachine. J. v. Brakelstr. 66, Katwijk a. Zee. 7885 2* Extra aanbieding van wild. Wilde eenden f 2.25- 2.40 p. st.;; Hazen ƒ5.50 p. st.: Regoutkippen 1.50 per Yi kg; Braadkippen i 2.50 p. VTkg; Soepkippen 1.50 p. ]/2 kg. E. De Bruijn, Hogewoerd 72, Lei den, Tel. 25031. 9860 2* Te koop gebr. dames-, heren-, jongens-, meisjes- en transportrijwielen, in prima staat. W v. d. Wiel, Koningstr. 2, Tel. 21478. 2 Te koop z. g a. n. H. winterjas, kl. grijs. Prijs f 45. Te bevr. Th. J. Belt, Barbarasteeg 5. 9880 2 Zit-slaapkamer aange boden met pension op goe de stand in Oegstgeest. Br. onder no. 9876 bur. van dit clad. 2 Pension aangeboden. Aan rustig meisje of juf frouw, h.b.b.h., week-end afwezig. Brieven no. 9872 bureau van dit blad. 2* Invalidewagens. Alle modellen invalidewagens o.a. wandel-, huiskamer-, zelfbeweegbare en motor wagens. Carrierhuis Gebr. Huisman. Hogewoerd 66— 68. Tel. 22962, Leiden. PERSONEEL 2* Flink Meisje gevraagd van 8 tot 1 uur of een net te werkster voor 3 of 4 morgens in de week. Zich vervoegen Mevr. E. Plou- v.er, Lorentzkade 24, Lei den. 9882 2* Organist. Biedt zich aan bekwaam organist, goed od de hoogte met Gregoriaans Brieven onder no. 9869 bureau van dit blad. 2 Baggerlieden gevraagd liefst met schuit, tevens baggerschuiten te huur gevraagd. Adres G. J. de Graaf, Os en Paardenlaan 60, tel. 22906, Leiden. 2* Vr. Kantoorbediende voor direct gevraagd, be kend met boekhouden en goed kunnende typen. Br. ondrr no. 9865 bureau v d blad. <2 Net R.K. Meisje gevr. voor winkel (kruideniers- hrdrijf), ook genegen in de huishouding behulpzaam te zijn. C. J. Otto, Levens- .niddelenbedrijf, Nieuwe- Wetering. 7901 2 Gevraagd voor des Maandags om de 14 dagen en Vrijdags iedere week een flinke werkster. P. de Wit, Weipoortseweg 7 Zoe- terwoude. 7911 2 Brood- en banketbak kerij vraagt een flinke leerling of gevorderd leer ling. A. C. Castelein, Lage Rijndijk 9. Leiden. 9873 2 R.K. Meisje gevraagd, voor dag en nacht.. Aanm. Nijenrodestraat 81, te Den Haag. 9861 GEVRAAGD 2 Te koop gevraagd alle soorten Peulvruchten. Fa A. Vegt, Voorstraat 29, Tclf. 2291, Noordwijk-bin- nen. 7893 2 Nette kostgangers ge vraagd in rustig gezin. Br agent v.d. blad J. J. Kroon Havenstr. 46, Noordwijker- hóut. 7894 2 Naaimachines te koop gevraagd, defect geen be zwaar. Wij betalen een goede prijs. Reparaties in één dag gereed en met vol ledige garantie. P. J. v. Steyn, Haven 46, Leiden, Tel. 24809. 9870 W0NIHGRUIL 2 Woningruil. Etagewo ning op goede stand in Leiden aangeboden. Ge vraagd huis te huur of te koop in Noordwij k a. Zee of omgeving. Brieven no. 9873 bureau van dit blad. DIVERSEN 2 Emigranten - Engels en conversatie, 4 maanden succesvolle spoedcursus 1Ü0 praktijk; ook aan huis vanaf 6.per mnd privé 10.Dito prak tijk-examens. Aktes: Ste nografie Ned. en Engels Br. onder 7571 bureau van dit blad. 2 Unieke Jazz-slaggitaar- cursus. Is het U totaal 7.50 waard om binnen 3 mnd werkelijk prima modern slaggitaar te kunnen spe len? Ja? Vraag dan eens inl. Nieuwe Riin 43a. Niet voldaan? Geld terug! 2 Kennismaking. R.K. wedn zoekt serieuze ken nismaking met een R.K. wed. of ongehuwde vr<?uw, leeftijd boven de 50 jaar, om na wederz. goedv. een huwelijk aan te gaan. Br. onder no.-9881 bur. van dit blad. 2 Prijsjassen. Op veler verzoek Dinsdagavond Komt allen, mooie prijzen. Café den Hollander, Zoe: terwoude. 9875 2Boerderij de Poppenkast Voorschoten, Essekenlaan 3. Donderdag 19 October 8 uur, Zondag 22 October 3 uur: Floris en Blance- floor. Entrée 1-20. 2 Opleidingsschool voor ass. schoonheidsspecialiste Manicure en Pedicure (al gehele voetverzorging). - Aanvang der nieuwe cur sussen 18 Oct. a.s. Inschrij ving dagelijks. Prospectus ter inzage (opl. voor vak- gr). Directrice C. H. Wij- nands, Oude Rijn 2a. hoek Donkersteeg, telf. 24208. 2 Uw matrassen of stoelen versleten? Wij repareren ze weer. Prima materialen, tijken en bekledingsstof- fen. Laat ons van uw zw. verenbed een 3-delig ma- trasstel maken. Woning inrichting Henk Regeer, Haarlemmerstraat 105, Te lefoon 26602. 7837 2 Rozenkrans verloren in het Noordeinde. Terug te bezorgen Valkensteeg 3A, Leiden. P. J. Coster Jr.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 4