eióse HUTSPOT/# Mej. Corrie de Wekker is morgen 50 jaar pianolerares De nieuwe tarieven voor Warmondertolhek Loonstaten Verzamelloonstaten DONDERDAG \2 OCTOBER 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 1 £eidó tnei&je aan 13 jaax gaf piatialeö „Ik had een oom, die „boven z'n stand" verloofd was, dat wil zeggen met een meisje, waar ze thuis een piano hadden. Ik hield nie-t op; die dame zou en moest een avondje bij ons komen spelen. Maar we hadden geen piano; die moest gehuurd wor den. M'n moeder was er echter fel op tegen. „Stel je voor, een piano in huis bij ons soort mensen; wat moe ten de kennissen er wel van zeg gen?". Enfin, tenslotte werd de pia no 's nachts gebracht, zodat niemand het zag. En ik maar spelen; de hele dag door. Al gauw speelde ik enige liedjes met één vinger. Dat was het begin". Zo vertelt ons mej. Corrie de Wek ker, terwijl ze koffie schenkt in haar woonark „Adinda", aan de Zijlsingel. We bezochten haar naar aanleiding van de feestelijkheden, die morgen zullen plaats vinden. Want morgen zal Corrie de Wekker herdenken, dat zij 50 jaar geleden pianolessen begon fe geven, het begin van een even muzikale als bewonderenswaar dige loopbaan. We laten haar zelf aan het woord: „Al heel jong mocht ik pianoles gaan nemen en toen ik dertien jaar was, huurde m'n vader een kamer tje in de Zonneveldstraat, waar ik piano-lessen zou geven, a één kwar tje per uur. Er hing een bordje aan de deur „spreekuur van 2 tot 4", maar als de klok vier uur geslagen had, was er nog niemand geweest. Ik zat op m'n kamertje te wachten op klanten en droeg dan een deftige jurk met lange sleep. Even later ging ik touwtje-springen op straat. 'k Was immers nog maar een kind. En ik had nog geen naam. Daar om ging ik 's avonds bij verschillen de families aan huis spelen en ook wel voor verenigingen. Voor Brun- hilde in de Stadsgehoorzaal ik voor het eerst in het openbaar". Van derde naar eerste rangs Later is Corrie gaan dansen in „Scala", „derde rangs", zoals ze het zelf noemt, maar goed van betalen. Voor dat geld kon ze lessen nemen bi; mej. Jacoba Helène van der Pas (zus van Theo) en volgde geduren- oe 15 jaar de balletschool in Den Haag, bij Lily Green en Margreet Wolker. Ondertussen steeds maar pianolessen geven, om aan de kost te komen. Toen kwam de mooiste tijd van haar leven; „Ik werd verbonden aan de Italiaanse Opera, die spits-danse- ressen vroeg. Vijf jaar heb ik er ge danst, elke dag opnieuw, van de ene plaats naar de andere. Het was zwaar werk en als ik 's nachts thuis kwam. moet ik soms om twee uur nog weer pianolessen geven. En 's morgens cm zes uur opstaan. Toch een heer- luke tijd, temidden van de werke lijk grote artisten. Ach, ach, ik heb vat afgedanst, dertig maal in de Faust en verder in Parelvissers, Car men en Traviata. M'n laatste opera was Cavaleria Rusticana, waarbij ik in het voorballet een blunder maak te. Eerst moest ik dansen als oud mannetje, met een lange baard, en direct daarna op de spitsen, In de haast vergat ik bij het omkleden m'n baard af te doen, zodat het pu bliek even later een balletmeisje met een baard op het podium zag. Ik schrok me dood en dacht: dat be tekent ontslag. De volgende dag moest ik op kantoor komen en vrees de al het ergste. Maar ik kwam er met tien gulden mindering op m'n salaris af. „De beste jaren van m'n leven" 't Waren de beste jaren van m'n leven, die vijf bij de Opera. Er kwam een einde aan, toen m'n vader zei: „Kind, jé moet er mee ophouden. Ie bent nu nog in de roem van je car rière; straks takel je af en dat ziet het publiek niet graag. Scheid er mee uit op het toppunt". Hij had ge lijk. Kijk maar eens naar Buziau, onze grote koning van de lach, die zo verstandig was om na de oorlog niet terug te komen op de bühne. Z n roem is gebleven. Enfin, al spoe dig daarna stierven m'n vader en moeder, zodat ik er mee ophield". Dat ophouden gold echter alleen voor de Opera. Want Corrie bleef dansen, zij het slechts om les te ge ven, speciaal op de spitsen, want dat was haar sterkste kant, zoals ze vertelt. Bovendien piano-lessen, lot cp de dag van vandaag. Hoeveel honderden leerlingen zal zij geholpen hebben op het moeilijke pad van de eerste piano-toetsen? We weten het niet. Maar wel weten we, dat al deze leerlingen haar een warm (Foto: „De Leidse Ccurant"). hart toedragen en daarom een hul- digings-avond georganiseerd hebben, morgen in „Den Burcht". Vele oud leerlingen zullen er optreden, o.a. Hans Smits, danseur van de Neder landse Opera. Dit alles voor het kleine, magere vrouwtje, dat tevens herdenkt hoe zij 12,1jaar geleden haar woonark „Adinda" betrok. In deze ark slijt zij haar leven, temidden van de honden en katten en van de geit, die op het giasveldje staat te mekken Men zou het Corrie de Wekker niet aanzien, dat ze al ver over de zestig jaar is. „Ik kan me nu nog dubbel buigen", vertelt ze, zó lenig ben ik gebleven. En gracieus zweeft ze naar de zwart glanzende piano, om zomaar even etn paar accoorden aan te slaan. V/e herkennen „La Traviata". Her innering aan lang vervlogen jaren Waaraan ze in deze dagen, en hope lijk nog lang hierna, met weemoed en vreugde terug zal denken. LEIDSE UNIVERSITEIT Gepromoveerd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte op proef schrift getiteld „De figuur van de vrouw in de Troubadourslyriek" (een studie van de hoofse liefde) mej. M. S. Visser geboren te Blitar (Oost-Java) en wonende te Den Haag. Geslaagd voor het doctoraal exa men Rom. taal A. J. van Heek te Den Haag; voor het candidaatsexa- men Rom. taal H. L. G. Wijsen te Leiden. BIOSCOPEN De films voor de komende week zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Schip zonder haven", 18 jaar. Lido.: „Tarzan en de Meermin nen", 14 jaar. Luxor: „Zo begint het leven", vol wassenen. Trianon: „Wij gaan naar Parijs", alle leeftijden. Rex: „Gung Ho!" 18 jaar. GEMEENTERAAD WARMOND HIM.BGOM Woningbouw uitgesteld. De bouw van de 28 woningen in het Vosselaankwartier gaat voorlopig niet door. De aanbesteding had reeds plaats op 7 September. Er waren toen voor de 28 huizen toevallig 28 inschrijvers. De reden, dat de bouw althans voorlopig niet door gaat ligt bij het desbetreffende de partement, dat tot de conclusie is gekomen, dat reeds veel meer ver gunningen verleend zijn dan de fi nanciële en andere, omstandigheden toelaten. Aanrijding. Op de Weerestein- straat raakten de rijwielen van twee naast elkander fietsende jongens el kaar. S., die aan de buitenkant reed, begon te slingeren en werd gegrepen door een juist passerende personen auto. De jongen bekwam ernstige hoofdwonden. I RIMSCHENDAM 25 jaar dokter. Gisteren her dacht dokter J. M. van der Stam het feit, dat hij 25 jaar geleden medicus werd en tevens dat hij 25 jaar in Leidschendam gevestigd is. Ondanks het aanvankelijk verzoek van de ju bilaris, om de dag onopgemerkt te laten voorbijgaan, hebben vele in woners deze gelegenheid aangegre pen, om dokter van der Stam erken telijkheid te betuigen voor de wijze, waarop hij zijn ambt van dokter heeft waargenomen. In een in „De Zwaan" gehouden bijeenkomst is de dokter gehuldigd. Namens het comi té voerde het woord mevrouw D. Schieving, die na een complimente rende toespraak aan de jubilaris een kelim stoel en kelim voetbankje aanbood alsook een handgesmede electrische haard. Aan mevrouw van der Stam werd een handtas en een vaas met orchideeën aangeb'oden. Vele bekende persoonlijkheden o.a. burgemeester Banning en echtgeno te, kwamen de jubilerende arts ge lukwensen. Onder voorzitterschap van de bur gemeester kwam de raad dezer ge meente in openbare vergadering bij een. Afwezig wegens ziekte wethou der J. M. J. de Greef. Na voorlezing van een aantal ingekomen -.tukken deelde de voorz. mede, dat van Ged. Staten bericht was binnengekomen, dat met ingang van 1 Januari 1951 voor het te heffen tolgeld aan de bekende Warmondertol een nieuw tarief was vastgesteld. Dit tarief zal luiden als volgt: voor een rijwiel of tandem al dan niet met hulpmotor f 0.01, voor een motorrijwiel f 0.02.. voor een motorrijwiel met zijspan 0.03 voor een bakfiets 0.03, voor een motarbakfiets f 0.04, voor een personenautomobiel f 0.05, voor een vrachtautomobiel, waarvan het ledig eigen gewicht niet meer bedraagt dan 2500 kg f 0.10, voor een vracht automobiel met een ledig eigen ge wicht* hoger dan 2500 kg f 0 10, voor een autobus f 0.10, voor een aan hangwagen achter een automobiel f 0.05. De bestuurders en de overige inzittenden of medeberijders van deze vervoermiddelen zijn vrij van de betaling van tolgeld. De heer van Elburg informeerde wat er nu zal gebeuren, als de fata le datum van 1 Januari zal zijn aan gebroken. Moeten dan naar de nieu we of oude tarieven betaald worden. De voorz. stelde zich voor. dat er een langdurig proces uit voort zal vloeien. De heer Nijman was van oordeel dat door deze tariefwijziging de af koop waarde van de tol belangrijk zal dalen. Besloten werd het bedrag der ver goeding per leerling voor de school met de- Bijbel vast te stelen op f 33 Aan de Gewestelijke Commissie Steun Wettig Gezag werd een sub sidie verleend van f 50. Op verzoek van de heer van Vliet zullen B. en W. nog eens hun stand punt nagaan met betrekking tot de plaatsing van een richting wijzer na bij het Warmundaplein. Verlichting. B. en W. stelden voor het gedeel te van de Herenweg te beginnen bij de Warmundastraat tot aan het Oost einde te doen verlichten door het plaatsen van 3 natrium lantaarns. De heer Vergeer vond deze mede deling teleurstellend. Hij had ge hoopt, dat B. en W. meteen groter plan waren gekomen. Over deze aangelegenheid werd uitvoerig ge- discuseerd en het resultaat der be sprekingen was, dat B. en W. in de aan te bieden begroting voor het dienstjaar 1951 gelden zullen opne men voor de algehele verlichting van dit gedeelte, hetgeen de volle instemming van de raad had. Als leden der commissie als be doeld in artikel 8 der woonruimte- wet 1947 werden benoemd de heren A. A. Willemsen, J. v. Bladel, F. Walraven, P. J. van Rijn en C. P. Oosterom. De voorz. bracht de aftredende le den dank voor het vele en dikwijls niet prettige werk wat zij uit hoofde van deze functie in het afgelopen jaar hadden verricht en voor de prettige wijze waarop deze commissie met B. en W. had samengewerkt. Het was dikwijls, aldus spreker, een on dankbaar werk, waarbij de nodige critiek niet uitbleef. Warmunda huurt het sportterrein Besloten werd het gemeentelijk sportterrein te verhuren aan de voet balvereniging „Warmunda", die on der toezicht van de sportcommissie en B. en W. dit sportterrein weer aan andere verenigingen kan onderver huren. De heer van der Voet vond het niet juist, dat in de overeen komst een bepaling is opgenomen, dat „Warmunda" ook het recht heeft entree te heffen voor het bewande len van de om het terrein liggende wandelsingels, daar dit een geheel afzonderlijke zaak is. Ook de heer Nijman was deze mening toegedaan, omdat deze singels juist zijn aange legd voor hen, die de wedstrijden niet bezoeken. Na enige bespreking werd besloten eerst eens af te wach ten hoe „Wamunda" deze bepaling zal uitvoeren. Besloten werd voor het jaar 1951 met de Bank voor Nederlandse Ge meenten een crediet aan te gaan in rekening courant van ƒ25.000. Enige aflopende verordeningen werden opnieuw vastgesteld. Besloten werd een crediet beschik baar te stellen voor de aanleg van een plantsoen en parkeerterrein aan de Padoxlaan. De heer Weijers ver zocht voor het leveren van de be nodigde materialen en eventuele werkkrachten Warmondse ingezete nen te nemen. De voorz. zegde toe, dat B. en W. in het algemeen hier mede rekening zullen houden. De heer van Rijn zag gaarne, dat bij het aanleggen van het plantsoen de jeugd werd ingeschakeld, om op deze wijze haar de liefde voor de natuur bij te brengen. Dit voorstel werd door B. en W. gaarne overgenomen. Aan de woningstichting „Warmun da" werd een bijdrage verleend in het tekort der stichting over het ex ploitatiejaar 19481949. Het voor stel van B. en W. tot het aangaan van een overeenkomst met de stichting Drinkwatervoorziening „De Drie Ge meenten" inzake de levering van drinkwater ten behoeve van de drinkwatervoorziening in de Swei- landpolder, werd teruggenomen, om deze aangelegenheid in dit college nog eens opnieuw te bezien. Besloten werd tot verkoop van per celen bouwterrein gelegen aan de Sweilandstraat voor de bouw van een dubbel landhuis en aan de Bur gemeester Ketelaarstraat voor de bouw van een landhuis. De heer van Vliet vroeg, of in verband met deze laatste verkoop, ook de van Be- verningkstraat zal worden doorge trokken. hetgeen door de voorz. wordt beaamd. Besloten werd, om niet te kopen de laan liggende langs huize „St. Liduina" waarëchter de nieuwe school zal worden gebouwd. Deze laan zal door de gemeente wor den verbreed tot 5 Meter, terwijl het kerkbestuur in deze kosten zal bij dragen een bedrag van 7500. Door deze transactie zal dan komen te vervallen een sinds 1929 bestaand contract, welk contract de bouw van Donderdag, 12 October. Naar aanleiding van het artikel „Oud Leiden restaureerde poortje aan de Kraaierstraat, in ons blad van gisteren, deelde de heer De Reede, nauw betrokken bij de Vereniging voor Christelijk Onderwijs te Leiden, ons mede, dat „Oud Leiden" part noch deel had aan de restauratie, wat overigens niets afdoet aan de waar dering voor het vele goed werk van de vereniging. Het poortje werd, al dus de heer De Reede, gerestaureerd met overheidssteun, onder toezicht van de Dienst Gemeentewerken, door de fa. B. J: Huurman en Zoon. Waar van acte. Op 17 October a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn dat P. Marijt en M. Linschoten in het huwelijksbootje stapten. Dat bootje is een halve eeuw weigevaren en ligt thans aan Haven kade 4A. Er werden uit dit huwe lijk 5 kinderen geboren, wadrvan er nog 4 in leven zijn. De bruidegom, thans 72 jaar, kwam na de schoolja ren bij zijn vader in dienst als han delaar in vellen en huiden. Tot op heden is hij vellen-handelaar. Met z'n 69-jarige bruid geniet hij nog een puike gezondheid en vol vreug de wordt de dag van a.s. Dinsdag af gewacht. De R. K .Onderwijzersvereniging ,>St. Augustinus", afd. Leiden e.o. gaat a.s. Zaterdagmiddag om 3 uur vergaderen in „Amicitia aan de Steenstraat. De heer A. Barten uit Wassenaar komt spreken over „Wel ke eisen mag een democratische maatschappij aan het L.O. stellen en welke niet?", een interessant onder werp, dat ongetwijfeld vele leden naar deze bijeenkomst trekken zal. Temeer omdat er natuurlijk 'n uitge breide gedachte-wisseling mogelijk is En op 23 October a.s. wordt des avonds om acht uur in „Den Burcht" de film „Blauwe vogels vliegen uit" vertoond, om een beeld te geven, wat er met de opvoeding van licha melijk gebrekkige kinderen nog be reikt kan worden. De film werd op genomen in verschillende zomerkam pen van de Ned. Padvindsters, die een school daar ter plaatse weer zou stagneren. De voorz. stelde voor, om binnen korte tijd een bespreking te houden met de'raad en deskundigen inzake de vaststelling van het uitbreidings plan en het plan voor de bebouwde kom, waartoe besloten werd. De heer Nijman vroeg of de brandspuit nog aan de gestelde eisen voldeed, of dat het wellicht aanbeveling verdient over te gaan tot aanschaffing van een autobrandspuit. Na'bespreking werd besloten vooralsnog hiertoe niet over te gaan, omdat de brandspuit mo menteel haar taak nog naar behoren vervult en de aanschaffing van een nieuwe autobrandspuit zeer belang rijke kosten met zich mede zou bren gen. ondanks hun gebreken toch van het zonnige buitenleven genoten. We hebben u eigenlijk niets an ders te vertellen dan dingen, die ge beuren gaan. Zo b.v. dat morgen de internationale werkconferentie voor sociale verpleegsters in het Instituut voor Praeventieve Geneeskunde aan de Wassenaarseweg, wordt besloten met een slotzitting, waarin enige ver pleegsters hun indrukken zullen weergeven. En dat volgende week Donderdag om twee uur de opening plaats vindt van de proefklasse voor „Voorberei dend technisch onderwijs" in de Am bachtsschool te Leiden. Ook moet u weten, dat de Stichting voor Kath. Sociale Jeufdzorg het dertigjarig bestaan o.a. viert met een receptie in het gebouw Nieuwstraat 45, waar vrienden en belangstellen de gasten op 19 October welkom zijn. STADSKOK. UTRECHTSE UNIVERSITEIT. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht is geslaagd: voor het doet ex. rech ten: H. Kruizinga te Leiden. KATWIJK K. R. B. De Katw. Reddings brigade vergaderde o. 1. v. de heer Boekhoven in de zaal ,UNI.*' De voorz. gaf een overzicht van de ver richtingen in het afgelopen seizoen, waarvan we aanstippen dat 282 E.- H. B. O. gevallen waren verricht; 288 kindertjes waren zoek geraakt en aan de respectievelijke ouders terug bezorgd. De zwemprestatie tocht was een succes en de belang stelling voor het zwemmen in de overdekte te Leiden was van dien aard, dat meerdere instructeurs moesten worden aangesteld. De Zui- derpost en de Noorderpost gaven het bestuur veel zorgen. De finan ciën laten niet toe hierin voldoende voorzieningen te treffen. De Zuider- post dreigt te verzwakken en de Noorderpost bedolven te worden. Op het winterprogram staat o. m. een E. H. B. O. cursus onder leiding van dr. Bergman te beginnen op 5 Nov. aanstaande. sassenheim In arrest. In samenwerking met de rijkspolitie te Voorhout is C. H. B. aangehouden. Hij werd ver dacht van diefstal van een overjas en een rijwiel. De beide vermiste voorwerpen zijn opgespoord. Aanrijding. Dezer dagen werd er in de Hoofdstraat een vrouw door een fietser aangereden. Het ongeval gebeurde om acht uur 's avonds en de aanrijder, een bejaard man, schrok zo van het gebeurde dat hij zich ijlings uit de voeten maakte. De volgende dag begon echter zijn ge weten te knagen en meldde hij zich bij de politie, waar hij zich aanspra kelijk stelde voor de schade. ZOETERMEER Nieuwe brug. Naar wy van be voegde zijde vernemen zal waar schijnlijk dit jaar een begin worden gemaakt met de werkzaamheden ^voor de bouw van een vaste brug over de Voorwegwatering ter ver vanging van de bestaande brug, die voor het tegenwoordige verkeer niet meer geschikt is. LISSE Ondertrouwd: Tijmen de Vreugd, 24 j. en M. van Duijvenvoorde 23 j. Getrouwd: P. W. M. Akerboom en A. G. Kleyhorst. Overleden: Magdalena Faas 70 j„ echtg. van H. v. d. Pol; Maria Ver- steegh 68 j., wed van C. Buts. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 12 Oct. Groente. Per 100 kg.: Rode kool 611.80, Groene kool 69.10, Boerenkool 89, Prei 8—11, Kroten 67, Kroten, gekookt 1417, Uien 3—6.70, Peen 6—17, Spruiten 1240, Aardappelen 4 7.80, Andijvie 510.20, Druiven 44 96, Snijbonen 120, Pronkbonen 36 37, Stambonen 2865, Witlof 2564, Spinazie 4158 Tomaten A 1233. Per 100 stuks: Komkommers 728, Bloemkool 839, Salada 29.30. Per 100 bos: Pieterselie 3.80, Selderie 2 —3.30, Peen 8—19. GOUDA, 12 Oct. Kaas. Aanvoer 279 partijen. Ie soort ƒ2.142.20, 2e soort 2.052.13, extra kwal. tot 2.37. Handel flauw. LISSE, 12 Oct. Bloembollen. Tulpen per H.L. z. 10 per 100. Al- bine 1.053, Zeneber 0.502.70, Edith Eddy 1.153.30, Crown Impe rial 0.75—3.10, Kansas 0.50—2.10, All Bright 0.65— 1.90, Pr. Elisabeth 0.50 2.30, Van der Eerden 0.853.20, Scarlet Admiral 0.552.80, Bartigon 0.40—1.80, Clrara Butt 0.35—1.40, Crater 0.752.70, Campfire 0,60 2.Blue Parret 0.753.40, Pr. v. Oostenrijk Gen. de Wet 1.10, Mr. v ,d. Hoef 1.Orange Nassau 1. Theeroos 0.80, Wm. Pitt 0.50—2.10, Red Pitt 0.50—1.80. R'VEEN, 12 Oct. Bloemen. Tros- chysanten: Procose 23247 ct., Hur- ricaie 2043 ct.. White Shirley 15 41, Castity 2450 ct., Goldfinder 18 38 ct.. Stella 27—41 ct., Beryl 31—45 ct., Wendy 22—33 ct., Yellow Co rona 4147 ct., Douglas 2441 ct., Asters 1425 ct., Cyclamen bloemen 2131 ct., Freesia's 1821 ct. per bos. Rayonanten 618 ct., Blanche 515 ct., Millerdyl 610 ct.. geplo zen 39 ct., cyclamen 1975 ct. p. pot. Groente. Aardbeien 2639 ct. per doosje, idem 0.5182 ct. per pond. Kropsla 2.8.50. Druiven 62 Andijvie 68.Bloemkool 7 17.Peen 7.— per -44. Tomaten A 1630.idem B 2232.idem C 1419.idem CC 1213.per 100. Kassniibonen 9.109.50. idef stek 3.40, Pronkbonen 1.201.25 per 10 kg. TER AAR. 11 Oct. Groente. Kas- snijbonen 7,209.20, idem B 5.50, id. stek 34.60. Stamprincesscn 4.10 4.80, Stokprincessen 3.80, Witte pron kers 1.302.30, alles per 10 kg. To maten A 0.22--0.25, idem B 0.24 0.29, idem C 0.130.21, idem CC 0.120.14 idem bonken 0.180.20, Rode kool 0.060.07, Sav. kool 0.06, Groene kool 0.050.07, Witte kool 0.04. Uien 0.050.0?, idem drielin gen 0.020.03, Andijvie 0 0.09, Postelein 0,18, Waspeen 0.070.15, Spinazie 0.25 alles per k£- Sla 1 0.04 0.06, idem 2 0.020.03, Komkom mers 0.07. Knolselderij 0.070.11 al ler per stuk. Bospeen 0.080.14, id. steek 0.01, Selderij 0.010.02 alles per bos. Aardbeien 0.40 per doosje. Peren: St. Remy 0.13 per kg. Bloe men: Chrysanten 0.24—0.27 per bos. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een korte doch hevige ziekte, voorzien van het H. Oliesel, onze lieve zorgzame Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Groot vader, Broer, Beliuwdbroer en Oom, de heer HENDRIKUS HEEMSKERK, Echtgenoot van JOHANNA PETRONELLA ANTON IA DE HAAS. in de leeftjjd van 65 jaar Uit aller naam: J. P. A. HEEMSKERK —DE HAAS Kinderen en Kleinkin deren. Zoeterwoude, 11 Oct. 1950 Hoge Rjjndjjk 84. De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden op Maan dag 16 Oct a.s. te 9.30 uur in de Parochiekerk van O.L.Vr. Onbevlekt Ontvan gen te Zoeterwoude Hoge Rijndjjk, waarna de begra fenis op het R.K. Kerkhof aldaar. Rozenkransbidden Vrjjdag-, Zaterdag- en Zondagavond om 7 uur aan bet sterfhuis Heden overleed na kort stondige ziekte, voorzien van het H. Oliesel, onze zorg zame tuinman, de heer HENDRIKUS HEEMSKERK, in de ouderdom van 65 jaar. Zijn trouw en werklust van 42 jaren waren voorbeeldig De Provinciale Overste en Zusters van „De Goede Herder". Zoeterwoude 11 Oct, 1950 Hoge Rjjndyk 86 Heden overleed tot onze diepe droefheid,voorzien van het H. Oliesel, na een kort stondige ziekte, nog geheel onverwacht, onze innig ge liefde Moeder, Behuwd- en Grootmoedor, Zuster en Be huwdzuster CORNELIA VAN DER VEER Weduwe van ADRIANU8 ZWETSLOOT in de leeftijd van 75 jaren Sassenheim C. J. ZWETSLOOT H. L. ZWETSLOOT HANELT Leiden J. M. SCHRIER— ZWETSLOOT L. A. SCHRIER en kinderen Sassenheim: J. J. P. ZWETSLOOT SasseDheim, 11 Oct. 1950 Zandslootkadc 2 De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden in de Pa rochiekerk van de H. Pan- cratius te Sassenheim op Zaterdag 14 October a.s. des morgens to 9.30 uur, waarna de begrafenis op R.K. Kerkhof aldaar. Rozenkransgebed's avonds 8 uur in Huize „St. Ber- nardus". De begrafenis vindt plaats vanuit Huizo „St. Bornar- dus" Notaris A. H. DOIJER te Leiden, is voornemens op Vrijdagen 20 en 27 October 1950, s avonds 7 uur in het Notarishuis te Leiden, bij ir.2et en afslag publiek te verkopen: 7810 Het goed onderhouden He renhuis met tuin, Wilhelmi- napark 32 te Oegstgeest, voorzien van Centrale ver warming, groot 175 c.A. Het pand wordt 1 Nov. a.s. geheel ontruimd opge leverd. Jxtefoantjeö PERSONEEL 3T Een net Meisje gevraagd van 8 tot 3 uur. Vrijdags wat langer. Adres Wed. S. Duindam, Herensteeg l7, tel. 21686. 9846 '2' Net R.K. Meisje biedt zich aan voor 2 middagen in de week, om behulpzaam te zijn met naai- en stopwerk ot om op kinderen te pas sen. W. Plasmeijer, Lange- l.rug 13. Leiden. 9841 TT R.K. M eitje. 25~>ar. biedt zich aan voor winkel, onverschillig welke branche. Liefst Leiden of omgeving. fïrieven met opgave van sa- aris onder no. 9836 bureau van dit blad. AANGEBODEN *2? Stalbenodigdhedcn! Ruime voorraad: koesta ken grampels. riemen, schoppen, schepemmers, hooimanden, lantaarns, stalbezems enz- Voorts golfplaten. rattenkorven fornuizen waskuipen. Wer kelijk voordelig. Vanouds A. J. Hartwijk Nw. Bees tenmarkt 7—9, t.o. het Marktkantoor telef. 26627 -24013. ■J? Knap de boel eens op met onze prima glansverf in 32 mooie kleuren. Per kg 2.60 per half kg r 1 35- Prima resultaat ge garandeerd! Natuurlijk Het Emaillehuis Haar- icmmentfraat no 165B te lefoon 25799 Aangeboden: Handnaai machine. weinig gebruikt. Herenstraat 23. 9842 *2* Schrijfmach., Haarden, bureaux, geisers, pracht schrijfmachines w.o. Bar- Lock, prima haarden, bu reaux, baden met prima werkende badgeysers, ate lierfototoestel, stoelen, le dikanten, kapokmatrassen, radio. Tel. 22150. Nieuwe Rijn 60 bij de Hooigracht. H. Landbouwers opPelct. Wel beter maar niet duur der. Stalpalen, '-priemen, rampels, haken, koedekken, paardendekken, touw. enz. Alle soorten kuipen. Penni- ciline verkrijgbaar. Aanbe velend J. Rührwien, Nieu we Beestenmarkt 17, Leiden GEVRAAGD Net Meisje zoekt fris slaapkamertje, afw, van des morg. 8 tot 10 uur 's avonds, ook vele weekeinden. Brie ven liefst met prijsopgaaf onder no, 9840 bureau van dit blad. TE HUUR 3? Heeft U een feestje? Wii verhuren serviesgoed en glaswerk lepels, vor- ker. messen enz. 5 cent per stuk- In iedere hoe veelheid. Natuurlijk Het Emaillehuis Haarlemmer straat 165B Tel. 25799. DIVERSEN 2* Gelden beschikbaar voor eerste hypotheek. Rente vanaf 3 \i% Fin., Bel. en Ass. Krt. ..Otto" Beukenlaan 9 Sassenheim. Tel 7438 en 7868. Na kan- toortiid 7329 en 7823. 6932 (NIEUW MODEL) 5 ct. per stuk 12 ct. per stuk Verkrijgbaar t N.V.De Leidsche Courant PAPENGRACHT 32—34

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3