gjsfeeióse hutspot/# Leidse R.K. Middenstanders openden winterprogramma „Oud Leiden" restaureerde poortje aan de Kraaierstraat Laatste Berichten ATHOLIEKE LLUSTRATIE 0, WOENSDAG 11 OCTOBER 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 5 „Geel mij Uw hand" Gisterochtend opende de plaatse lijke afdeling van de N.R.M.K. haar winterprogramma in de kapel van het St. Elisabeth-ziekenhuis met een H. Mis, die werd opgedragen door de geestelijk adviseur, rector Ber- nefeld. 's Avonds waren de midden standers weer verenigd, ditmaal in „De Burcht", waar „Comedia Catho- lica" een opvoering gaf van Wim Dumonts toneelspel „Geef mij uw hand". Als het doek gehaald is, maakt men kennis met een schrijver, die beticht wordt van moord op een uit gever. Hij is echter onschuldig, maar de feiten zijn tegen hem. In het verloop van het stuk wordt de onschuldige recht gedaan. Hij vindt zijn kinderen, na achttien jaar te zijn opgejaagd, terug, en een in specteur van politie is zo vriendelijk de ware dader te ontmaskeren. Men zal begrijpen, dat het geen gemakkelijke taak voor een toneel schrijver is, om uitgaande van een dergelijk droevig gegeven in drie bedrijven tot een aanvaardbaar hap py end te komen. Wim Dumont is hierin ook niet ge slaagd. De eerste twee bedrijven wa ren vlot geschreven en gaven de to nelisten voldoende gelegenheid hun kunnen te tonen. Het derde bedrijf daarentegen was veel te langdradig. De schrijver kon niet tot een slot ko men, waardoor het stuk eindigde in #en kleurloos en weinig steekhou dend gezwets. De bekentenis van de moordenaar, wat een hoogtepunt had moeten zijn, was absoluut onaannemelijk. Voor al als men bedenkt, welk een raffi nement dit heerschap in het verle den aan de dag had gelegd, was het moeilijk te geloven, dat hij zwichtte voor de argumenten van de inspec- Bont-show van Albert de Vries Het is altijd een waagstuk een bont-show te organiseren, omdat de beperkheid van het artikel gevaar voor eentonigheid oplevert. G-roter waagstuk wordt het, wanneer een firma nog niet een zódanige bekend heid heeft verworven, dat de jaren lang gekweekte goodwill de toe schouwsters in drommen naar zo'n show trekt. Toch heeft de firma Al- bert de Vries het gistermiddag aan gedurfd en eervol symptoom de bovenzaal van het Gulden Vlies was zeer goed bezet, toen daar omstreeks 3 uur n.m. de mannequins begonnen te lopen. Getoond werden vooral seal-elec- tric, yemen, persianer, bisam-rug, -buik en imitatieluipaard. Ook veu len, chinchilla, biberette, mol. Indisch lam, sobel-feh en vos in diverse kleu ren, terwijl eveneens aandacht was besteed aan de kostbaarder of zeldza mer bontsoorten als Hongaars gond- lam, murmel, linkskat, kitklauw, am- bros, oselot en antiloop. Gelukkig voor haar, die in een der voorgaan de jaren een bontjas kochten, is de grote lijn niet revolutionair veran derd. Er werden dan ook halve, drie kwart, zeven-achtste (enkele!) en lange mateis getoond, alle royaal opgvat, al is de ruimte in de rug niet meer zo extravagant als vorige jaren. Iets betrekkelijk nieuws is de ruime, capuchon-achtige kraag, die het bijv. in de persianer jas, die met een gro te zwarte vilthoed getoond werd, heel elegant deed. Die hoed was trou wens een unicum op deze show. Over het algemeen leek ons wat te weinig aandacht besteed aan de accessoires. Enkele bijzondere bontcreaties wer den getoond op avondtoilet, terwijl ook het witte lapin-ijsjasje met ge heel bijpassend tenue een succes was. Zulke verrassingen hadden echter wat veelvuldiger moeten zijn. Mis schien was het dan nodig geweest een derde mannequin te engageren, maar het geheel, dat toch duidelijk vakmanschap en smaak verried (80 pet. der getoonde modellen kwamen uit eigen atelier), werd wel wat tè sober opgediend. Wat niet wil zeggen, dat de aan wezige dames niet veel van hun ga ding gezien zullen hebben. Er was bijna niets, dat voor een normale Hollandse vrouw niet draagbaar was en de prijzen waren dito: voor een normale Hollandse .beurs. teur, die in ieder geval nog lang geen bewijs vormden. Hoe het ook zij „Comedia Catho- lica'1 heeft uit dit stuk gehaald, wat er in zat en bewezen een behoorlijke plaats te bezetten in de wereld van het plaatselijk amateurtoneel. Speciaal de jongere krachten tra den bij deze opvoering op de voor grond. Wij denken hierbij op de eer ste plaats aan het vlotte spel van Ti ne Ramb, als de dochter van de on schuldig opgejaagde, en Adriaan v. Leeuwen, als de inspecteur. De heer G. van Brussel, die een goede regie voerde, speelde zelf de rol van de zwerver, hetgeen hem wel was toevertrouwd. Ondanks alle tragische gebeurte nissen, die we deze avond op het to neel zagen, was er zo af en toe toch een vrolijke noot. Vanzelfsprekend was dit onderdeel toevertrouwd aan de heer van Tienen. Van de overige medewerkenden kunnen we zeggen, dat ze naar bes te krachten hebben bijgedragen tot het succes van deze avond. Tijdens de pauze vroeg rector Ber- nefeld even de aandacht voor het winterprogramma, dat dit jaar met bijzondere zorg was samengesteld. De heer de Hosson, die de opening had verricht, sprak ook een dank woord, waarna nog een dansje werd gemaakt onder de beproefde leiding van Evert Castelein. WINTERPROGRAMMA 1950. Het winterprogramma 1950, dat gisteren werd ingezet, verschilt in vele opzichten van zijn voorgangers en terecht heet het daarom „Nieu we Wegen." We schreven er reeds iets over, naar aanleiding van de on langs gehouden Bestuursraad-verga dering. Thans zijn de plannen «na- dér uitgewerkt en kan ieder lid een keus maken uit de rijke over vloed.. Met het keus maken bedoelen we vooral de drie cursussen, die gege ven zullen worden, p. 1. in econo mie, etaleren (met lakschrijven) en een zakenstudieclub. Verschillende bekende en zeer deskundige spre kers zijn hiervoor uitgenodigd. Om dat slechts werkelijk geintresseerde leden hiervoor zullen inschrijven, worden het betrekkelijk kleine groepen, waarmede het prettig wer ken zal zijn. Door deze cursussen wordt het gewone programma flink ontlast en blijft er ruimte over voor niet direct zakelijke onderwer pen. Van de 10 bijeenkomsten in seizoen kunnen er daarom 7 worden besteed aan zaken, die bui ten de sfeer van het zakelijke lig gen, b. v. een lezing over de ver houding tussen Katholieken en pro testanten. Jongeren K.V.P koos nieuw bestuur Gisterenavond kwamen de Jonge K.V.P.'ers bijeen in Hotel Centraal, om allereerst een nieuw afdelingsbe stuur te kiezen. Van het oude be stuur was alleen de heer J. v. Zon neveld herkiesbaar. De verkiezingen hadden een" vlot verloop en het nieuwe bestuur bestaat uit de heren H. Molkenboer Jr (voorzitter) en J. van Zonneveld en G. Prinsen. Alvorens zijn functie neer te leg gen, besprak de oude voorzitter, de heer J- Bokern, de afgelopen 2 ja ren van de Jongerenafdeling en hoewel er nog geen reden tot tevre denheid over het aantal Jongeren, er door de kleine actieve groep, goed werk verricht. Hij sprak dan ook de wens uit, dat in de toekomst het verdiepen in de politieke vraag stukken bij meerdere Jongeren als een plicht gevoeld zal worden en dat de afdeling zal groeien tot een gezonde actieve Jongerengroep, waarvan de Ijsden straks hun verant woordelijkheid kunnen dragen, als zij daartoe geroepen worden. Hierna besprak J. van Zonneveld het rapport, dat is samengesteld door Commissie uit het Leids Jeugd- parlement over de Buitenlandse Po litiek. De vraag die uit dit rapport duidelijk naar voren kwam luidde: „Voert Nederland thans nog wel een actieve buitenlandse politiek?" Bij de onderlinge bespreking waren de meeste aanwezigen van oordeel, dat eerder van een „willoos laten drijven" kunnen spreken in onze in ternationale verhoudingen, ook dan wanneer dit anders kan. Het rapport werd op velen punten aanvechtbaar geacht en de fractie van de J.O. K.V.P. zal dus morgen avond in het Leids Jeugdparlement zijn bezwaren naar vóren brengen. LEIDSE UNIVERSITEIT. Geslaagd voor het prop. examen Godgeleerdheid J. H. C. Geusebroek te Leiden. BURGERLIJKE STAND. sboren; Jacob L. A. z. van P. ons en J. P. Nellemans, Nico- z. van P. M. Gareman en E. A. van der Meer, Petronella d. van M. de Mol en W. de Mol, Johannes z. van O. Guldemeester en K. Kulk, Jozephus J. M. z. van A. P. G. Timp en L. W. Jansen, Anna M. E. d. van H. H. M. Haverkort en A. E. van der Voort, Arnolda A. H. d. van A. Pet en A. C. de Vogel, Marjo- leintje M. P. d. van G. Sinteur en M. P. Friesema. Overleden: J. Zee wedn. 69 jr., Hemerik man 56 jr. EEÏDSCHENDAM DE MIDDENSTAND KOMT IN 'T GEWEER. De toekomst voor de midden stander zal zeker niet gemakkelijk zijn, omdat van regeringswege een actie gevoerd gaat worden tot sane ring van de gehele middenstand. Al dus de heer Groenewegen bij de ope ning van het winterprogramma gis teravond in het Verenigingsgebouw. Spr. voegde daaraan toe, dat door die regeringsactie wellicht slachtoffers zullen vallen. Om nu aan die onze kere toestand zoveel mogelijk het hoofd te kunnen bieden is het nu nog meer dan voorheen noodzakelijk dat alle middenstanders zich hecht aaneen sluiten. Het winterprogramma, dat de le den dezer dagen zal worden toege zonden, is er vooral op gericht, om leiding en steun te geven aan alle zakenlieden, die bij de middenstands vereniging zijn aangesloten. Nadat de notulen waren gelezen van de vorige vergadering was het woord aan de heer Borsten van het hoofdbestuur, die uitvoerig naging wat de heer W. Vader voor de Leid- schendamse midenstand heeft ver richt. Gedurende 26 jaren is de heer Vader bestuurslid van de afdeling geweest. Eerst sinds kort heeft hij ontslag genomen, maar nu achtte het Leiden is nog enkele poortjes rijk, welke tussen de huizen veelal ver scholen liggen en toegang geven tot binnenterreinen. Sommige poortjes geven toegang tot hofjes en zijn dooi de stichters vaak rijk versierd. Zij vallen onder het toezicht van Regen ten van deze instellingen. Een klein aantal is evenwel parti culier bezit. Door het veelal ontbre ken van een zorgvuldig onderhoud, geraken zij meer en meer in verval, zodat zij zelfs voor de omgeving een steen des aanstoots worden Welke Leidenaar kent niet het poortje met de gevelsteen van een Paard en een Koe, aan de Stille Rijn, tussen de huisnummers 14 en 15. Enkele jaren vóór de oorlog trok de Vereniging Oud Leiden zich het lot van deze poort aan en deed het restaureren. Omstreeks een jaar geleden werd onder leiding van de Dienst der Ge meentewerken wederom een fraai poortje gerestaureerd, n.l. dat aan het Galgewater, tussen de huis nummers 8 en 9, eigendom van de Chr. Nat. Schoolvereniging aan het Noordeinde. De restauratie Kwam op initiatief van de Vereniging Oud- Leiden met overheidssteun tot stand. Dezer dagen heeft de Vereniging hoofdbestuur het alleszins gemoti veerd hem met een „oorkonde van verdienste" dank te brengen. Alles wat hij heeft gedaan, heeft hij ge daan uit plichtsbesef. Niettemin is het toch aangenaam een overtui gend bewijs te mogen ontvangen dat zijn stille werken geapprecieerd wordt. Nadat vervolgens enige onderde len van het winterprogramma wa ren besproken deelde de voorzitter mede, dat door de afdelingen Leid- schendam, Voorburg, Rijswijk over eenstemming was bereikt, om geza menlijk, ook met de christelijke mid denstandsverenigingen in genoemde plaatsen, een winterprogramma te organiseren. Dit programma zal be staan uit een zakelijke studieclub, waarin de reclame en de huidige toe standen in het zakenleven aan een diepgaand onderzoek onderworpen zullen worden. Ook zullen in samen werking de nodige cursussen gege- veen worden o.a. een Rhetorcursus, een etalagecursus, een verkoopcur sus enz. De vergadering machtigde het bestuur de samenwerking zo veel mogelijk te vervolmaken. Ook zal getracht worden te zijner tijd een plaastelijke middenstands tentoonstelling te houden, terwijl te vens aandacht geschonken zal wor den aan de nieuwe winkelstand, die na de sanering van het Damstraat- vraagstuk zal ontstaan. Burgemees ter Banning zal wat dit betreft de volg:ende maand een uiteenzetting geven van de mogelijkheden, welke het uitbreidingsplan voor de mid- volgende maand een uiteenzetting is zeer belangrijk te meer, omdat het van belang is, welke zaken zich iri de te verwachten nieuwe winkels zullen vestigen. Het voor de middenstand belang wekkende toneelstuk „Achter de Oud-Leiden, in samenwerking met de eigenaressen, opnieuw een poort je doen restaureren, n.l. dat aan de Kraaierstraat, tussen de huisnum mers 4 en 6 gelegen. Overeenkom stig de wens van de eigenaressen werd juist de avond vóór 3 October het werk voltooid. Hoewel het poortje, bekroond door een elllipsvormige boog, na verbou wing van de nabuurpanden wat bui ten zijn verband kwam te staan, vormt het nu nog een waardevol voorbeeld van oude bouwkunst. Aan de scherpe opmerker zal blijken, met welk een kundigheid en liefde in dertijd de zandsteenversieringen zijn bewerkt. De basementen met gothi- serende profilering, de rijke zand steen geledingen en het fijne Hol landse Renaissance meisjeskopje op de maskersluitsteen (let vooral op de thans weer hoogst moderne kralen halsketting), alsmede de profilering van de bakstenen dagkanten,' doen 't vermoeden rijzen aan datering kort na 1600. De boogvulling van fraai smeedwerk wekt aan de hand van de wijze van bewerken, de indruk, niet ouder te zijn, dan hoogstens 150 a 200 jaar. Het kan dus later zijn aan gebracht tegelijk met de houten la- teibalk. De eiken poortdeur is nieuw. De koperen schroeven,waarmede de planken op de klampen zijn geves tigd, zullen a.s. zomer, als het al te verse eikenhout zal zijn uitgewerkt, worden vervangen door gesmede spijkers. Zij vormen dus een tijde lijke inbreuk op de stijlzuiverheid van de restauratie, De fraaie gesme de gehengen en grendels zitten ech ter aan de binnenkant van de deur en blijven dus voor de voorbijganger helaas verborgen. Dat voor een betrekkelijk eenvou dig poortje nog zoveel ambachtslie den nodig waren, zal een buiten - staandei niet licht bevroeden. Zo werd onder leiding van Oud-Leiden het timmer- en metselwerk uitge voerd door de Fa. Leo Zitman, het smeedwerk door de Fa. W. F. Maas, het verfwerk door de Fa. W. J. B. Ziegelaar, het steenhouwwerk dooi de fa. J. Cossee te Wassenaar, het voegwerk door de Fa. Vink, De Ver eniging Oud-Leiden kan tenslotte terugzien op een bijzonder geslaag de restauratie, waarmede het stads beeld is verrijkt. Nog enkele andere restauraties staan op het program- NOORDWIJK „HET TEKEN DES KRUISES" Voor een geheel gevulde zaal gaf de Noordwijkse Toneelvereniging „Het toneel is ons streven" in hotel Royal gisterenavond de eerste van een drietal opvoeringen van het aangrijpende stuk „Het teken des kruises" van Wilsos Barret. Alvorens hierover een korte beschouwing te geven dienen wij te vermelden, dat deze opvoeringen zijn belegd ter ge legenheid van het 40-jarig bestaan van dit toneelgezelschap. Door een eendrachtige samenwerking en het geven van zeer vele goede en ver dienstelijke opvoeringen heeft de vereniging zich opgewerkt tot een behoorlijk niveau. Begrijpelijkerwijze zijn in deze wolken schijnt de zon" werd tot slot van de vergadering voorgedragen behoorTijlTniveau. WOERDEN, 11 Oct. Kaas. door de heer Herman Flaton uit Begrijpelijkerwijze zijn in deze Aangevoerd 292 partijen, le soort Voorburg, die met zijn voordracht veertiger jaren letterlijk en figuur-2.142.20, 2e soort ƒ2.052.12. veel succes oogstte. I lijk velen van het toneel verdwenen Zware tot ƒ2.35. Handel flauw. UNCI RAPPORTEERT AAN VEILIGHEIDSRAAD. De UNCI heeft heden besloten, aan de Veiligheidsraad een telegrafisch rapport uit te brengen over haar po gingen, om voor het vraagstuk der Zuid-Molukken een vreedzame oplos sing te bereiken en over het misluk ken daarvan. In een brief aan Moh. Roem heeft de UNCI van dit voorne men mededeling gedaan. Het rapport aan de Veiligheidsraad zal in de loop van Donderdag ter publicatie wor den vrijgegeven. en wij denken hierbij aan de ver dienstelijke spelers als Hein Steen voorden, Jan Augustinus, Kees Smit en anderen. Toch deed het ons goed, nog één van de oude garde op het toneel te zien en wel de heer Piet Slats, welke in dit stuk nog een be langrijke rol speelde. Het zal voor de jubilerende vereniging zeker een grote voldoening zijn geweest, dat ,niet alleen door het slagen van deze avond, doch ook door de tegenwoor digheid van de vele gemeentelijke autoriteiten zoals burgemeester en wethouders, de gem. secr., de hoofd inspecteur van politie, het bestuur van „Door Eendracht verbonden" en vele plaatselijke zusterverenigingen aan dit 8e lustrum luister is gege ven. Een volledige weergave van het beroemde stuk „Het teken des Krui ses", hetwelk zich afspeelt in de tijd der christenvervolging onder keizer Nero, zou ons te ver voeren. Wij vol staan daarom met te getuigen, dat allen hun rol pei-fect hebben ge speeld. Toch willen wij nog enkele personen extra vermelden en wel Lydias (Riet de Jong), die mees terlijke wijze de rol van een jonge christin vertolkte voor Vader Fla vius (P. Slats), Marcus Superbus (B. de Jong) Prefect van Rome, Tigeli- mus (J. Brederode) Romeins veld heer, keizer Nero (N. Carus). Bere nice (mevr. de Jong). Veel en goed werk is er gemaakt van de verschillende tonelen, de ver lichting, de costumes (van Huize „Erato") en het keurige kapwerk van P. v. d. Pijl. Het geheel stond onder de kundige leiding van regis seur J. v. d. Steen. VOORSCHOTEN Gunning. De bouw van de nieu we hervormde school, aan het ver lengde van de Prins Bernhard-laan achter het Burgemeester Berkhout park is gegund aan de op één na laag ste inschrijver: Stikvoorts Bouwbe drijf te Voorschoten. Genoemd be drijf had ingeschreven voor 76.720.—. SCHEEPSBERICHTEN GROOTE BEER (rep.) Djakarta 10 Oct. 300 m. Z.O. Dondrahead NEW AUSTRALIA Djakarta-R'dam (rep.) 10 Oct. pass. Minicoy SKAUGUM DjakartaR'dam pass. 10 Oct. Point- degalle. WILLEM RUYS 10 Oct. van Djakarta naar R'dam. MARKTBERICHTEN LEIDSE POLITIEMANNEN WONNEN VAN HAAGSE COLLEGA'S. Het voetbalelftal van de L. P. S. V speelde gisteren in de halve competitie om de beker van de Nederlandse politie, welke competitie is verwerkt tuseen de normale competitiewedstrijden tegen het elftal van de Haagse P. S. V. Nadat de rust was ingegaan met 'n 21 voorsprong voor Den Haag, speelden de Leidenaars daarna zo fanatiek, dat zij tenslotte met 32 de overwinning uit het vuur sleep ten. Van Leeuwen, Van Geel en Westbroek maakten de goals voor Leiden. SCHERMEN. Gisteren vond in het Bureau van Politie alhier onder leiding van de hoofdsecondanten Gijsberti en De Jager, de uitgestelde halfiaarlijkse "abel wedstrijd plaats tussen de équipes van de L. P. S. V. en 'de P. S. V. Haarlem om de Tenckinck- wisselbeker. Na spannende strijd vannen de Haarlemmers deze ont ging met 97. Woensdag 11 October. Stadskok is er, eerlijk gezegd, een j beetje verlegen mee. Met dit kleine Hutspotje van vandaag, bedoelt hij. Toen hij vanmorgen ontdekte, dat er maar heel weinig nieuws was, is hij de stad ingegaan, om het nieuws te gaan zoeken. Maar helaas, iets an ders dan dat het prachtig weer is, kan hij u niet vertellen. En dat wist u waarschijnlijk al. De hemel is blauw en er drijven witte wolkjes langs. Het Rapenburg was goed, het lag te blikkeren in de zonneschijn, het water rook, zoals iedere gracht in Leiden ruikt, en in de verte ra- tolde een bakkerskar. Verder niets. Dan hang je stil over de witte leu ning van een brug Je ziet jezelf weerspiegeld in het donkere water; als het oppervlak even rimpelt, is het alsof je in een lachspiegel kijkt. Toen kwam er een kennis langs. Daar 1 hebben we een poosje mee staan pra ten. Over het mooie weer. Over „de stervende zomer", zoals deze kennis dat zo treffend wist te zeggen. Een meeuw scheerde langs het water en dat vonden we prachtig. Toen zijn we verder gelopen, geslenterd mogen we wel zeggen. Langzaaam door die zonnige st^l. We hebben koffie ge dronken en zijn toen weer verder gewandeld. We kwamen nog meer kennissen tegen, die allemaal wer den aangestoken door onze luihe-id. Van weeromstuit gingen zij toen ook niets doen. AUeen maar wandelen in de zon. Zo hebben wij de morgen doorgebracht. We weten het wel. dit mag eigenlijk niet geschreven wor den. Want de mensen, die dit lezen en de hele dag „in het zweet huns aanschiins gezwoegd" hebben, moe ten zich er aan ergeren. Toch doen we het. Zomaar, zonder enige reden. Zoals we-zo vaak-iets doen zonder enige redpn. En zoals we vanmorgen "ewandeld hebben, zonder enige re den. Zomaar in de zon Het afscheid van een zomer, die ons weinig poeds gaf, maar die op z'n oude da" iets «oed wil maken. Het nieuws b- ben we niet gevonden. U zult het van daag zonder dat moeten doen. Toch hebben we natuurlijk wel iets. Bij voorbeeld, dat de „Hornpij- pehs", u weet wel: de R.K. Volks dansers, hedenavond op de gewone tijd worden verwacht om te dansen. En dat de zanger Henri Welboren op 30 Oct. a.s. te Antwerpen de bari ton-partij zal zingen in het oratorium „Auferstehung und Himmelfahart Jesu" van Carl Philip Emanuel Bach. De Belgische Omroep zal het uitzen den, zodat u onze stadgenoot via de radio kunt horen. Dat is dan alles voor vandaag. Niet veel. Maar mooi weer, dat is het! STADSKOK. FILMAVOND K. EN O. Met enkele woorden opende de heer H. de Wilde gisteravond in Ca sino de reeks filmavonden, welke K. en O. haar leden dit winterseizoen zal aanbieden. Als bijzonderheid deel de hij mede, dat K. en O. er in ge slaagd is, op twee premières voor Leiden beslag te leggen, waarvan de eerste gisteravond vertoond werd: „Het land van belofte", een /ilm van de jonge Engelse regisseur Charles Crichton. Het is een tragi-comedie over een jeudige dagdromer, die zijn zinnen gezet heeft op een Zuidzee- eiland, waar, volgens hem, het vol maakte leven geleefd wordt. Om de reis daarheen te kunnen bekostigen, heeft hij geld nodig, veel geld. En om dit bij elkaar te krijgen, is er geen eenvoudiger middel dan ergens op een druk punt te gaan staan en te wachten tot een rijke, oude dafne een ongeluk krijgt. Die dame is dan wel zo menslievend, haar levensred der te belonen door hem bij erflating al hgair geld te schenken. Dit is zijn droom. Maar dan komt er een jon gedame, die op slag verliefd op hem wordt en meer de practische kant van het leven bekijkt. Het gevolg laat zich gemakkelijk raden. Een aardige, zij het onbelangrijke film, die haar grootste waarde heeft in de fijne, documentaire trekjes, waarvan de gehele film wemelt. Hierin is de regisseur het sterkst, en, merkwaardigerwijs, in de voortdu rende herhaling van markante stads beelden ligt zijn grootste kracht. We krijgen van Dublin een beeld te zien, waardoor men onmiddellijk de stad zal herkennen, al was men er nooit Voor een kwartje wereld rond?... iedere tveel* lelt*'- pat H dn niet Geen paspoortcontrole, geen deviezenmoeilijkheden, geen douanemisère of zeeziekte hebt U te duchten, als U wekelijks Uw reisje om en door de wereld maakt voor 25 cent, gemakkelijk gezeten in een leunstoel en met de K(atholieke) I(llustratie) als gids in de hand. Dat is nog eens voordelig, veilig en comfortabel reizen! Want dijt mooie weekblad brengt U altijd het belangrijke nieuws van heinde en verre, in woord en beeld, op boeiende, duidelijke en prettige wijze in de huiskamer. Spannende feuilletons en korte verhalen wisselen af met sport-, film-, puzzle- en humorpagina's, terwijl speciale rubrieken voor huisvrouw en jeugd niet ontbreken. Van de 40 grote pagina's, waaruit de K.I. is opgebouwd, geniet jong en oud en daarom is de K.I. het katholieke gezinsblad bij 'uitnemend heid. Vult U onderstaande BON eens in en verstuurt die nog vandaag! Wordt abonnéDaar zult U nim mer spijt van hebben! Een charmante gids voor een wereldreis bij het haardvuurl Deze BON kan worden verzonden in een open couvert, geirankeerd met een 2 cenu-poetzegel

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3