Minister In 't Veld zag hoge flats.,. Onze marine blijft op de zeeën B.A.T. organiseerde succesvolle demonstraties 3 jatte j datje NAAR HET EILA DINSDAG 10 OCTOBER 1950 DE l.EIDSE COURANT PAGINA 2 Wij zijn niet meer de pioniers op het gebied van de volkshuisvesting. Dit is het oordeel van mr. dr. J. In 't Veld. minister van wederopbouw en volkshuisvesting na zijn vorige week gebracht bezoek aan Kopen hagen, Stockholm en Upsala. Maar dat moet veranderen. Er dient bijvoorbeeld een oplossing te 'worden gevonden voor een cen trale verwarming en warmwater voorziening. Wanneer in ons land de kosten van verwarming drie gulden, vijftig per week bedragen, dan is het voor de minister de vraag of we, ook al zouden we een gulden per week duurder uitkomen, de stap niet moe ten wagen om te komen tot centrale verwarming en warmwatervoorzie ning. In de door de minister be zochte flats bedroegen die kosten veertien gulden per maand. Concentratie zal hier nodig zijn en woningbouwverenigingen en particu lieren zouden een proef moeten ne men met het aanbrengen van deze voorzieningen in grote bouwblokken. Een andere kwestie is die van de ventilatie. Bij goede ventilatie kan de verdiepingshoogte lager worden. In Zweden is die hoogte meestal twee meter zestig en in Denemarken twee meter vijftig. Als het ventilatieprobleem wordt opgelost zou ook hier de minimum hoogte op twee meter vijftig kunnen worden bepaald. In Zweden en Denemarken is men veel soepeler met uitbreidingsplan nen; met bouwblokken wordt daar een aardiger effect bereikt. De uit breidingsplannen moeten, meent de minister, minder gedetailleerd zijn, meer dient te worden overgelaten aan de architect. De minister zei be reid te zijn er aan mee te werken, dat dit ook hier mogelijk wordt. De ziekenfondsen Uitbreiding van „Fonds-besluit" Een ontwerp van wet, dat het ziekenfondswezen in zijn geheel zal regelen is in voorbereiding. Dit kost echter veel tijd en omdat de minis ter van Sociale Zaken het noodza kelijk acht. dat er op korte termijn een verandering komt in de be staande regeling, heeft hij de Tweede Kamer nu een wetsontwerp aange boden tot uitbreiding van de toe passing van het ziekenfondsbesluit. Dit besluit was in het algemeen van toepassing op personen, die verze kerd zijn op grond van de ziekte wet. Er zijn echter groepen, die hiervan niet kunnen genieten terwijl zij toch recht moesten hebben op dezelfde voordelen van de verplichte ziekenfondsverzekerden. Het nu ingediende ontwerp wil deze groep dezelfde geneeskundige verzorging waarborgen. Ook voor hen zal de grens van f 4680 gelden. Hiertoe behoren: degenen die ziekengeld ontvangen krachtens art. 55 van de Ziektewet; zeelieden; zij die uitkerineen ontvangen krachtens enige artikelen in het wetboek van kooDhandel; degenen, die ter aan vulling van hun mil'taire die^st- nücht langer dan gedurende een bopaald tijdvak onafgebroken in werkelijke militaire dienst ziin en zii, die een uitkering of wachtgeld bij werkeloosheid ontvangen. Voorts zullen van deze wet genieten dege nen, die een uitkering ontvangen krachtens de noodwet ouderdoms voorzieningen; zij die op grond van de invaliditeitswet een rente ontvan gen van ten minste 125 per jaar; degenen die uitkering ontvangen krachtens de ongevallenwet, de land- en tuinbouw- ongevallenwet, en de zeeongevallenwet en tenslotte ge wezen militairen, die invaliditeits pensioen genieten. Deze wet zal, als zii wordt aangenomen, eerst on een door dc Kroon te bepalen tijd stip in werking treden en moet uiterlijk op 15 Februari 1953 bui ten werking treden, met het oog op de wettelijke regeling voor de be ëindiging van de voorlopige behan deling van de bezettingsregelingen Reclametientjes verboden Een verzekeringsmaatschappij te Bergen op Zoom heeft onlangs een groot aantal vouwbladen in omloop gebracht, waarvan het omslag een vergroting is van een briefje van tien, voorzien van een opdruk. Thans heeft de politie de verspreiding van deze folders verboden, omdat de briefjes te goed nagemaakt zouden zijn. Tegen dit verbod zal het reclame* bureau, dat de briefjes ontwierp, gaan procederen. Op de onlangs in Concordia te Bre da gehouden vrouwenbeurs. werden de vouwbladen in grote getale ver spreid. De polite was echter van me ning, dat sommige mensen misbruik zouden kunnen maken van dit druk werk. door het uit te geven voor bankbiljetten van tien gulden. De echte briefjes van tien zijn kleiner en bovendien is het drukwerk voor zien van de zwarte opdruk: 110 maal dit briefje van 10. Het vouwblad be vatte voorts ook nog afdrukken van postzegels van tien cent, evenals het bankbiljet in lichtblauwe kleur uit gevoerd. BEURS LUSTELOOS. De Amsterdamse effectenbeurs opende gisteren in een lusteloze stemming. Wel benaderden de ope- ningsprijzen nog vrij dicht de slot- koersen van Vrijdag, doch hierna ging het de benedenwaartse richting in, waarbij het uitblijven van orders de afbrokkeling verder in de hand werkte. Tegen slot volgde nog een licht herstel, doch vrijwel alle sec toren kwamen per saldo op een iets lager niveau. GEEN PRIJSBESCHIKKING VOOR SCHOENENHANDEL. Een prijsbeschikking voor de schoe- nenhandel, aldus een vertegenwoor diger van een der middenstandsbon den, is bijtijds bezworen, toen het bedrijfsleven zich garant stelde om onverantwoorde prijsopdrijving zelf te voorkomen. Minister Van den Brink schijnt met het tonen van een paar damesschoe nen van 14.90 in de Tweede Kamer een gevoelige snaar te hebben aan geraakt. In de "laatste dertien dagen is de vraag naar goedkoper schoeisel belangrijk toegenomen. NEDERLANDSE BLOEMEN IN ZWEDEN. Van 13 tot 20 October wordt te Stockholm een tentoonstelling ge houden van Nederlandse bloemiste rijproducten, in hoofdzaak rozen, an jers, fresia's, chrysanten en decora tieve planten, zoals anthuriums. De bloemen zullen naar Zweden worden vervoerd met de K.L.M. Gedurende de tentoonstelling worden ze ver verst. VREEMDE TOESTANDEN IN AMSTERDAMSE FABRIEK. De recherche in Amsterdam is er dezer dagen in geslaagd een zeer groot complot onder het personeel van een fabriek in het Noordelijk deel van Amsterdam te ontmaskeren. De goederen, die in deze fabriek vervaardigd worden, werden per vrachtauto het land door gebracht. Personeel van de fabriek verwerkte het dan ter plaatse. De verantwoor ding van het verbruikte materiaal werd niet juist bijgehouden. Hierdoor slaagden verscheidene personeelsle den ër in goederen achter te hou den en deze als verwerkt te doen boeken. Aan dit spelletje deed vrij wel het gehele personeel mee zc deelde de politie mede en er zou mogelijk nooit iets van -gemerkt zijn, ware het niet, dat een van de chauf feurs te brutaal werd en daardoor de aandacht van de boekhouding op valse opgaven vestigde. De politie heeft thans twee chauffeurs, acht voorlieden, een opkoper en diens zoon gearresteerd. Mogelijk zullen nog meer arrestaties volgen. De to tale waarde van het gestolen goed bedraagt ettelijke duizenden guldens. 20.000* TE SCHIEDAM ONTVREEMD. In de nacht van Zaterdag op Zon dag is ingebroken in de villa van de heer H. aan de Burgemeester Knap- pertlaan te Schiedam. De daders verschaften zich door verwijdering van een glas-in-loodraampje in de deur aan de achterzijde van het huis toegang en namen voor een waarde van meer dan f 20.000, mee aan sie raden, contanten in een geldkistje en twee radiotoestellen. Tot nu toe ont breekt elk spoor van de daders. Men neemt aan, dat meer dan een per soon hierbij betrokken is. De heer H. was op de betrokken avond niet thuis. VERKWISTENDE GADE FINGEERDE OVERVAL. Mevrouw S., die Donderdagmor gen op de Verlengde Heinscheweg te Sittard, door een gemaskerde man zou zijn aangevallen en be roofd van haar handtas met hon derd gulden, heeft gefantaseerd. Zij had de honderd gulden, die haar man haar had -gegeven en waarvan zij een dagje naar Amster dam zouden gaan, uitgegeven. Om de toorn van de echtgenoot te ont gaan zag zij als enige mogelijkheid een gefingeerde overval. SLAGER BEDROOG ZIJN KLANTEN. Door samenwerking tussen huis moeders, de C.C.D. en de Veeartsenij- kundige Dienst te Utrecht is een ein de gemaakt aan ergerlijk bedrog door een slager in Krommenie. De man verkocht paardevlees voor rundvlees en liet veulenvlees doorgaan voor kalfs-dito. De filiaalhouder zei, dat hij handelde in opdracht van zijn Zaandamse patroon. Er is proces-ver baal opgemaakt. 50 DUIZEND GULDEN AAN JUWELEN GESTOLEN. Tijdens afwezigheid van de fami lie W., die aan de Waalsdorperweg woont, drongen Zaterdagavond in brekers de woning binnen. Zij door zochten alle kamers en verdwenen met een buit van vijftig a zestig dui zend gulden aan juwelen. Het onderzoek door de recherche heeft nog geen tastbare resultaten opgeleverd. OUDE BONNENDIEFSTAL OPGEHELDERD. De Rotterdamse politie heeft in somenwerking met de rijkspolitie van Nieuwerkerk aan de IJssel gearres teerd de 43-jarige J. W. van der W. en de 57-jarige A. G. van B. Zij zouden in de nacht van 17 op 18 Februari 1948 uit het distributie kantoor te Capelle aan de IJssel een groot aantal bonkaarten, die toen een „zwarte" waarde van ongeveer an derhalve ton vertegenwoordigden, hebben verduisterd. Zij hebben voor de officier van justitie een gedeelte lijke bekentenis afgelegd. Toen de diefstal gepleegd was heeft de politie de 36-jarige brandkasten- reparateur M. van S. gearresteerd, die destijds door de rechtbank tot twee, en een half jaar gevangenisstraf werd veroordeeld. Deze zou de tipge ver zijn geweest. De mogelijkheid wordt niet uitgesloten geacht, dat hij ten onrechte vóór deze diefstal is veroordeeld. RUZIE ONDER JONGENS MET ERNSTIG GEVOLG. Enige jongens die op het strand bij de Nolledijk te Vlissingen een vuur tje stookten om mosselen te koken, hebben op een hardhandige manier verschil van mening gekregen. Een van de knapen gooide een ijzeren staaf, waarmee hij het vuurtje op pookte, naar zijn vriendje. Die kreeg het gloeiende voorwerp op zijn hoofd, zodat hij hevig bloedend en bewus teloos van pijn naar de dokter moest worden gebracht. „De Nederlandse regering staat op het standpunt, dat de Koninklijke Marine in het belang van ons eigen land speciaal van de koopvaardij en in het belang van de gemeen- schappelijke maritieme verdediging van de landen van het Atlantisch j Pact vertegenwoordigd moet blijven in de Atlantische verdediging. Dit standpunt is tot op heden onveran derd gebleven". Aldus luidde het commentaar van schout-bij-nacht H. C. W. Moorman, staatssecretaris van marine, op bui tenlandse persberichten, volgens wel ke Nederland zijn vloot zou moeten inkrimpen. Bedoelde berichten zijn afkomstig van bepaalde militaire sub-organen, met name de „standing-group". Dit militaire comité, dat gevormd wordt door een Amerikaanse generaal, een Franse generaal en een Engelse lucht- maarschalk maakt echter niet uit of de Nederlandse iparine van de At lantische Oceaan moet verdwijnen. Dit is een politieke aangelegenheid en slechts de ministers van buiten landse zaken kunnen in onderling overleg politieke richtlijnen aange- De bekende verklaring van de Amerikaanse senator Thomas Con- nally, dat Nederland zijn vloot zou moeten inkrimpen, doch dat „gevoe ligheden" en „traditie" zich in Ne derland daartegen verzetten, noem de staatssecretaris Moorman een „hoogst ondoordachte uitlating''. ..Het is niet omwille van een tradi tie, dat wij Hollanders op zee zijn, het is keiharde noodzaak. Indien ons land bij een eventueel conflict ge heel op bondgenoten zou zijn aange wezen, dan zouden wij een herhaling kunnen krijgen van hetgeen in '44 in Zuid-Nederland is gebeurd, toen er te weinig schepen werden beschik baar gesteld om de bevolking te pro vianderen, ofwel we zouden weer be leven wat ons in '45 is overkomen, toen er geen schepen waren om onze soldaten naar Indonesië te vervoeren en onze ex-geïnterneerden af te voe ren. Iets dergelijks kunnen wij in de toekomst alleen kunnen vermijden, indien wij een stem in het kapittel hebben en die stem krijgen we al leen door onze marine". De staatssecretaris verklaarde nog, dat het afbouwprogramma, met name dat van de kruisers, zo veel mogelijk versneld zal worden. Avifauna's Muzikaal Menu! Tot en met 14 October eerste optreden van „John Brookhouse Mc Corthy and his 47 Musical Moviestars" en het verma'arde Dansorkest van Malando m.m.v. Ann Sandor. - Reserveer tijdig een tafel voor lunch of diner in ons klasse- restaurant. Tel. 8000, Alphen a/d RÜn. Bij ingebruikname nieuwe speelzaal Toen de Amsterdammer W. Stoop in de demonstratiewedstrijd, welke ter gelegenheid van de officiële in gebruikname van een nieuwe zaal en nieuw materiaal door de tafeltennis vereniging BAT werd georganiseerd, tegen zijn stadgenoot Will van Zoe- len een voorsprong nam, zag het er niet naar uit, dat hij de overwinning nog zou mislopen. De bekende inter nationaal W. van Zoelen dacht er echter anders over, want met enkele zwiepende slagen en panterachtige sprongen wist hij niet alleen de ach terstand in te lopen, maar zelfs met groot machtsvertoon een veilige voor sprong te nemen en zo de beslissen de game op zijn naam te brengen, waarmee het eind was gekomen aan een, in alle opzichten geslaagde de monstratie-avond, welke bijgewoond werd door een talrijk publiek. Alvorens de demonstratiewedstrij- den, waaraan Nederlands sterkste spelers(sters) deelnamen, aanvingen hadden verschillende sprekers, afge vaardigden van de N.T.T.B. en van de RKLTV „de Sleutels", het woord ge voerd. In het openingswoord wees de BAT-voorzitter, de heer Gottebos, op de vele moeilijkheden, die de vereni ging heeft ondervonden, voordat de nieuwe zaal werd betrokken. Voorts dankte hij de zustervereniging „de Sleutels" voor de verleende steun en sprak de hoop uit, dat de samenwer king tussen beide verenigingen steeds in goede harmonie zal geschieden. Vervolgens nam de voorzitter van Leitaco, de heer Godthelp, het woord en feliciteerde de vereniging BAT met de nieuwe zaal, n.l. de bij uitstek geschikte tafeltenniszaal van het R.K. Lyceum en met de nieuwe materialen o.a. vier nieuwe wedstrijdtafels met lichtleiding. Ook de laatste spreker, de afge vaardigde van de tafeltennisvereni ging „de Sleutels", de heer H. Filbry, feliciteerde de vereniging BAT met de wonderlijke groei in de laatste maanden en hij hoopte op een pretti ge samenwerking tussen de R.K. Leidse tafeltennisverenigingen BAT en „de Sleutels". Nadat de heer Filbry op duidelijke wijze de belangrijkste tafeltennisre- gels voor het publiek had behandeld, ving de eerste demonstratiewedstrijd aan tussen de bekende internatio nale speelster mej. Fr. Beek (PTT Den Haag) en onze stadgenote mej. E. Filbry (Sleutels). In deze op goed peil staande wedstrijd wist de uitste kend in vorm zijnde mej. Fr. Beek op fraaie wijze over haar concurren te te zegevieren: 2114. 2118. De tweede wedstrijd, welke ge speeld werd tussen de Limburgse kampioen en'Leids kampioen 1949 Fr. Klinkenberg (MTTC Maastricht) en zijn grote rivaal, de jeugdkampioen van Nederland 1949 en Leids kam pioen 1950 W. Heemskerk (Treffers R'Arendsveen), werd een revanche wedstrijd voor de Leidse kampioen schappen, welke strijd na een span nend en enerverend verloop door de MTTC-er Klinkenberg werd gewon nen: 21—15, 19—21, 18—21. Ook het mixed-double, welke voor de pauze verspeeld werd, had een spannend verloop en stond op hoog peil. Op grootse wijze zegevierde het internationale dubbel mej. Fr. Beek W. van Zoelen over het, tot het ein de toe, vechtende dubbel mej. E. Fil bryW. Stoop. Nadat gedurende de pauze het BAT-quartet enige populaire num mers ten gehore had gebracht, werd het programma voortgezet met de dubbelwedstrijd tussen de herendub- bels W. HeemskerkW. van Zoelen en KlinkenbergStoop, die het tal rijke publiek enthousiast maakten met hun harde aanvallen, spectaculaire sprongen en snel reageren. Alhoewel het dubbel Heemskerkvan Zoelen tot vlak voor het einde de leiding had, konden zij het toch niet bolwer ken tegen hun tegenstanders, die dan ook op sensationele wijze won nen. De verrassing van deze avond was wel het uitstekende spel van de Tref ferspeler Jos. van der Meer, die te zamen met zijn clubgenoot Heems kerk voor een fraaie wedstrijd zorg de. Voortdurend dreef van der Meer met een welhaast feilloze aanval zijn tegenstander met harde slagen in de verdediging, maar door grotere rou tine wist Heemskerk tenslotte toch te zegvieren, alhoewel met uiterst ge ring verschil. Het hoogtepunt van de avond was natuurlijk het grote treffen tussen de Amsterdammers W. van Zoelen en W. Stoop, beiden van Sparta. In deze demonstratie-wedstrijd lieten beide spelers zien wat „goed" tafel tennis is. Van Zoelen wist tenslotte met een machtige eindsprint deze wedstrijd op zijn naam te brengen. Nadat de wedstrijdleider van deze zeer geslaagde avond, de heer P. Brohm, de spelers een dankwoord had toegesproken voor hun mede werking, besloot de voorzitter van BAT deze avond met een kort woord, waarin hij de nog niet aangesloten tafeltennisliefhebbers aanmoedigde, zich aan te sluiten bij een officiële tafeltennisvereniging. BAT in de a.s. competitie. In ver band met de a.s. competitie, die vol gende week reeds een aanvang neemt, zijn de volgende teams op gesteld: team I: P. Brohm, J. Meerbeek en C. van der Wiel; team II: B. Goosen, J. de Keuning en T. Vrouwenvelder; team III: Fr. Bouter, J. Hakvoort en G. Schoondergang. Zaterdag a.s. ontmoeten BAT I en BAT dames de sterke Wassenaarse vereniging „The Swallows", zodat we op een spannendf strijd kunnen re kenen. Al de tafeltennis-enthousiastelin- gen, zowel dames als heren, kunnen zich opgeven als lid van BAT op de trainingsdagen Woensdag- en Zater dagavond aan de zaal of aan het se cretariaat Nieuwe Rijn 62. VOETBAL De Haagse „Huishoudbeurs" is een groot succes geworden. Indruk wekkende getallen bewijzen dit: 60.000 proefbakjes cacao, bijna 100.000 koppen koffie, ruim 21.000 glazen limonade, 24.000 toastjes en 75.000 plakjes worst werden aan 't proefgrage publiek uitgedeeld. Een schilder te Kerkdriel had een tweede hands badgeyser in z'n badkamer laten brengen. Vermoe delijk tengevolge van een of ander defect aan het apparaat vloog de geyser gisteren door grote stoom- ontwikkeling uit elkaar. De ont ploffing was zo hevig, d?t "dó -mh- tergevel uit het huis werd gesla gen. WEERSVER WACHTING (Geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavpnd. Opgemaakt te 10 uur). WEINIG VERANDERING. Half tot zwaar bewolkt met plaatselijk enige regen. Matige, in de küstpro vinei es tijdelijk krachtige wind tussen Zuid en West. Vannacht minder koud, morgen overdag ongeveer de zelfde temperaturen als vandaag. JONGETJE MAAKTE PA'S GELD OP Een 13-jarige Haagse scholier stal in de afgelopen maanden ten nadele van zijn ouders een bedrag van ruim 2700 gulden, dat hij met enige „vriendjes" tot op de laatste cent opmaakte. Speciaal op de onlangs gehouden kermis op het Malieveld, werd een groot bedrag „doorge draaid". De ouders zijn van hun moeizaam vergaard spaarcentje be roofd. 9. Het vak van zeeman is moeilijk „Ziezo, daar zijn we dan!" zei Bram Steng, toen hij het roeibootje liet stilhouden precies bij een touw ladder, die van de railing afhing „En nu maar naar boven!" Hij greep het wiebelende laddertje bij een der sporten en klom naar boven met een snelheid, waar Ootje Teur de diepste bewondering voor had. 1 „Nou. kom je nog?" riep Bram Steng van boven af uitnodigend. „Ja, ik ben al bezig!" riep Otto vanuit de diepte, waar hij aan het worstelen was met het blijkbaar al tijd in beweging zijnde touw en de smalle houten treedjes, waarop zijn voeten bijna geen houvast hadden. „Tjonge!" dacht hij. „Dat valt niet mee! Ik wist niet, dat het vak van zeeman zo moeilijk was! Ik heb al wel in twintig verhalen zeelieden la ten optreden, maar ik zie wel, dat ik er nog geen snars van wist! Eigen lijk moet je alles hebben meege maakt. voordat je er over gaat schrijven .i" Maar hij kwam dan toch boven, waar Bram Steng met een glimlachje op hem stond te wachten. „Deze kant uit, broer!" zei hij. „Dan zullen we eens kijken, wat voor een hut we voor je hebben!" Bij de controle van de boeken is bij de Dordtse voetbalvereniging Emma een ernstig kastekort van tussen de zes en tien duizend gulden aan het licht gekomen. Dit tekort werd ontdekt door een plaatsver vangend lid van de kascommissie. Men neemt aan, dat het tekort reeds van enkele jaren dateert. Tot nu toe is niet bekend waaraan en door wie de gelden, die het te kort veroorzaakten, werden besteed. Het onderzoek van de kascommissie duurt nog voort. De mogelijkheid bestaat, dat de kascommissie bin nenkort een nïotie van wantrouwen tegen het beleid van het gehele be stuur zal indienen. Deze week zullen waarschijnlijk de vooraanstaande leden van Emma bijeengeroepen worden om zich te beraden over de wijze, waarop men de huidige financieële moeilijkheden van de vereniging het best zal kun nen oplossen. YSHOCKEY. ZWARE STRAFFEN VOOR TSJECHISCHE IJSHOCKEYSPELERS. Na een proces achter gesloten deu ren, dat drie dagen heeft geduurd, is door een gerechtshof te Praag uitspraak gedaan in de zaak tegen een aantal spelers van het Tsjechi sche ijshockey-team. Deze spelers waren gearresteerd in Maart j.l. na een relletje met de veiligheidspolitie in een bar te Praag, waar de leden van de Tsjechi sche ijshockeyploeg blijk zouden hebben gegeven van hun misnoegen over het feit, dat de ploeg op het laatste moment door de regering van het tournooi om het wereldkam pioenschap te Londen was terugge trokken. Hoewel het ten laste gelegde nooit bekend is gemaakt, meent men te weten, dat de beklaagden er o. a. van werden beschuldigd het plan te hebben gekoesterd niet van de trip naar Engeland terug te keren. Maandag zijn zes beklaagden ver oordeeld tot straffen, variërend van 4 tot 15 jaar dwangarbeid. De zwaarste straf, 15 jaar dwang arbeid, kreeg doelman Modry, Bub- nik kreeg 14 jaar, Konopasek 12 jaar, Rozinek 12 jaar, Kobranov 10 jaar en Jirka 4 jaar. AUTOMOBILISME TULPENRALLEY 1951 De Tulpenrallye zal in 1951 wo den gehouden van 22 tot en met April. ATHLETIEK LABEACH LIEP 10,1 SEC.! De Panam'ees Lloyd Labeach heeft te Guayaquil in Ecuador de 100 me ter in 10.1 seconde gelopen. E:r zal een aanvraag worden ingediend om deze tijd als wereldrecord erkend te krijgen. Bij internationale wedstrijden te Milaan heeft de Italiaan Filiput,, Europees kampióen op de 400 meter horden, het wereldrecord 440 yards horden verbeterd door deze afstand af te leggen in 51.9 sec. Het record stond met 52.2 sec. op naam van de Amerikanen Cochrane en Ault. KORFBAL Crescendo. Crescendo heeft op haar terrein aan de Haagweg een oefenwedstrijd gespeeld, welke nood zakelijk was, omdat er plannen be staan in de L.K.B. met twee elftallen te gaan spelen. Nog 1 of 2 heren (van 16 t.m. 25 jaar) dan kan Crescendo per 1 November starten met een tweede twaalftal. A.s. Vrijdagavond, om 8 uur pre cies, zaaltraining in de school de Potgieterslaan (a. d. Haagweg) onder leiding van de heer v. Kam pen. Niet-leden zijn natuurlijk van har te welkom! A.s. Zondag om 12 uur: Crescendo IDemping I op het terrein a. d. Haagweg (ingang L.F.C.). Gespeelde wedstrijden van Zon dag j.l.: Ie klasse: Zuiderkw. IIKNS I 1—2; NO IV—Fluks II 0—9; Fluks III Danaïden I 32. 2e klasse: VOVNSA I 0—5; Fluks IVDanaïden II 51; Dem ping INoorderkwartier I 42. Adspiranten :FluksZuiderkw. 1 1: VOBDemping 04; Noorder kwartierKNS 03. BILJARTEN. Grote overwinning van „Klein Rustoord". Het eerste viertal van „LUTO" (Lisse) heeft in haar eer ste ontmoeting tegen „Klein Rust oord" uit Oud Ade een gevoelige nederlaag moeten incasseren. De be zoekers kwamen met een overwin ning van 194 carb. zegevierend uit de strijd. Het zal nu voor de Biljartver eniging Excelsior en Vios een zware opgaaf worden om met nog groter verschil te winnen. „Vios" zal in de laatste wedstrijd de wisselbeker te gen „LUTO" verdedigen. J. v. d. Hulst' Kl.R. 250 19 32 13.15 G. C. Degger Luto 116 19 24 6.10 L. Turk Kl.R. 200 32 41 6.25 B. Elfering Luto 138 32 26 4.31 P. Bakker Kl.R. 150 28 32 5.35 A. Elfering Luto 117 28 12 4.17 A. Vrijburg Kl.R. 115 34 11 3.38 P. Duivenvoorden Luto 150 34 27 4.41 Klein Rustoord I 715 carb. LUTO I 521 carb. DAMMEN. DCL—DOS 7—7. DCL speelde haar vierde competitiewedstrijd te gen -het sterke DOS uit Delft Ver moedelijke uitslag 1010. Precies op tijd werd de strijd aangebonden. Beide verenigingen telden een reser ve. Na een uur spelen wist DOS de leiding te nemen door een blunder van Blom, die reeds al moeilijk stond. Hierna volgde T. Franken jr., die een hardnekkige aanval van zijn tegenstander wist af te slaan en re mise kon bereiken (31 voor Dieft). F. Laterveer bracht de stand weer op gelijke voet door een fraaie over winning. Kort daarop volgden 3 re mise partijen van I. Laterveer, J. Slingerland en J. J. H. Mertens. W. Huisman verzuimde in het vergevor derde middenspel de winstvoortzet ting en moest met remise genoegen nemen (77). Drie partijen werden afgebroken waarvan W. Laterveer goede winstkansen heeft. De partij van S. van der Reek, wordt remise en daar W. v. d. Reijden verloren staat' wordt de einduitslag een ge lijk spel. 2ïe Candmipi In de duinen bij De Zilk wa ren arbeiders bezig met afgra vingswerkzaamheden. Plotseling zagen zij een van hun collega's, die op z'n eentje op een hoog gelegen plek stond te spitten, in de hoogte gaan en vervolgens in de diepte van een afgraving verdwijnen. „Man op een landmijn", werd er geroepen en iedereen snelde naar de plaats, waai het slacht offer terecht was gekomen De man was bewustelooc en het duurde enige tijd voor hij weer bij kennis kwam. Intussen had men echter een onderzoek ingesteld op de plek des onhcils, waarbij kwam vast te s'aan, dat het slachtoffer met zijn schep op een oude braadpan was gestoten. Van schrik was hy toen maar op eigen kracht een sprongetje gaan maken.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 2