fife? Oppermachtig S. J. C. sloeg Docos overtuigend met 7-1 Newcastle en Manchester thans geklopt Ierland-Engeland 1-4 Onze nieuwste aanwinst Ir. C. van Hoolwerff weer present bij zijn zeilers op de Na-Kaag MAANDAG 9 OCTOBER 1950 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Een gloeiende kogel, afgevuurd door midvoor Jan Groenewoud, die de bovenlat deed trillen, was het eerste antwoord van S.J.C. op het aanvankelijke Docos-enthousiasme De Leidenaars begonnen met een goede aanval, besloten met een vlijmscherp schot, dat een beter lot verdiend had, dan tegen de lat te eindigen. Maar dat was dan ook al les. S.J.C. gaf spoedig antwoord, dat bij een tweede poging niets aan dui delijkheid te wensen overliet, toen de midvoor wederom een goede voor zet van rechts kreeg en hij het leder onhoudbaar via de bovenlat in het doel knalde (01). Nog geen vijf minuten later dee* de Noordwijkse rechtsbuiten T. Ruygrok het min stens even goed (0--2). Daarmede was een periode van S.J.C.-overwicht ingeluid, die bijna ononderbroken tot het einde voort duurde. De Noordwijkers hadden de sterke wind enigszins in de rug en begonnen een bombardement op de Docos-veste om van te rillen. S.J.C. liet zien wat er bereikt kon worden met snel reageren, goed combineren, positie kiezen, samenspel en verre trappen. Docos kon daar niet veel tegenover stellen en moest lijdelijk toezien hoe de Noordwijkers telkens de achterhoede finaal kapot speelden, ook al zwoegde back C. van Lith tot het uiterste, om de ga ten te dempen. Menig schot ransel de lat of paal, werd naast geschoten of scheerde de deklat. Anderen wer den door de zwaar op de proef ge stelde keeper G. Rooyakkers ge keerd. Maar doelpunten konden niet uitblijven en nog voor de rust zorg de Ruygrok voor nummer drie. toen hij stevig doorzette en met een keu rige kopbal (via Rooyakkers' han den) het leer weer tussen de touwen bracht (03). Na de pauze leek het even of Do cos zich met de thee moed. en kracht had ingedronken. De Leidenaars zet ten weer enige goede aanvallen op en zowaar gelukte het de uitsteken de S.J.C.-keeper te verschalken, toen midvoor Verplancken uit een keurige voorzet van Pollman de stand op 13 bracht. Maar binnen drie minuten was de Docos-illusie weer vervlogen, want S.J.C. zette het offensief voort en met de regel maat van een klok werden nog vier doelpunten aan de scorelijst toege voegd. 71 dus. Een uitslag, die mis schien iets geflatteerd is en die niet volledig het taaie zwoegen van Do cos weergeeft. Maar overigens een verdiende beloning voor een ploeg, die over de hele linie een klasse be ter was Het behoeft niet ontkend te worden: S.J.C. beheerste het veld en had een achterhoede tegen zich, die vaak lekken vertoonde, vooral toen van Lith in de tweede helft moest uitvallen. Keeper Rooyakkers deed vaak goed werk. maar had toch min stens tWee doelpunten kunnen voor komen, ware hij wat klemvaster ge weest. Ook in de Docos-voorhoede klopte het niet helemaal; het spel LUGDUNUM—LISSE. In een door Lugdunum slecht ge speelde wedstrijd werd het een over winning met een dubbeltje op zijn kant. Met een licht windvoordeel is groenwit aanvanklijk in de aanval, maar blijkt de tegenstand van Lisse dusdanig, dat de voorhoede bijna geen schietkans krijgt. Wel schoot Verhoeven tweemaal tegen het hout werk, doch opgelegde kansen wer den niet verkregen. Mede doordat de uitvallen van Lisse niet onge vaarlijk bleken en ook de Lugdu- num-achterhoede zijn manneje stond waren de doelpunten zeer duur en verstreek de eerste helft puntloos. In de tweede helft was Lisse be slist in de meerderheid en had Lug dunum grote moeite zich staande te houden Opnieuw echter kregen bei de voorhoeden geen kans tot doel punten en wij dachten reeds aan een gelijk spel toen in de laatste minuut een voorzet van Mizee toch nog in 't doed belandde (10) en groen wit iets meer kreeg dan het ver diende. TEYLINGEN—ROUWKOOP 5—1. Het is Teyl. gelukt de Voorschote naren te overrompelen in de eerste helft van de wedstrijd door met 50 voor te komen. Dit was niet alleen te danken aan de goede schoten van Teylingen, maar mede door het feit, dat de achterhoede van Rouwkoop als een zeef was. De eerste aanvallen waren voor Rouwkoop, waaruit een corner volg de, welke werd weggewerkt; de half- linie van Teylingen gaf de bal door aan de r.-binnen, deze aa de r.-bui- ten, die de bal inkopte; de keeper raakte de bal wel, doch het leer ver dween achter hem in doel (10). Bij een aanval van Rouwkoop schiet de midvoor hard naast. Uit een tweede aanval werd hard ingeschoten, doch het doelpunt werd geannuleerd voor buitenspel. In dezelfde minuut is het de Teyl.-midvoor, die door alles heen is en met een hard onhoudbaar schot 20 maakt. Kort hierop heeft de r.- buiten van Teyl. vrij spel en besloot zijn kans met een verdienstelijk schot (30). Een volgende aanval benutte de midvoor met een schuiver juist aan de binnenkant van de paal (40). Kort voor de rust is het weer de vrijstaande r.-buiten, die met een hard schot onder de vallende keeper in schiet (50). Na de rust zijn de bordjes verhan gen en zien wij een heel ander spel van Rouwkoop. Waren hier de schut- lers beter geweest, dan zou het aan tal doelpunten van Rouwkoop wel hoger zijn geweest. In de eerste aanvallen is het de midvoor van Rouwkoop, die een keu rig schot inzendt (51). De aanval- lon blijven aanhouden, doch het is rr^ilijk om de spil en andere ach- 1 ?ede-spelers te passeren, zodat doeHunten uitblijven. werd te kort gehouden en als de Leidenaars al eens een duel wonnen, stond er toch steeds weer een Noordwijker klaar om de aanval te breken. Bij elkaar: een wedstrijd, die Docos maar zo spoedig mogelijk moet vergeten! ROODENBURG—WASSENAAR 3-2. In een goed gespeelde wedstrijd is het de thuisclub gelukt een ver diende overwinning te behalen. Met de wind in de rug heeft Roodenburg het beste van het spel en ondanks het feit, dat Wassenaar na een half uur door J. Remmerswaal de leiding neemt (01), blijven onze stadge noten zich tot het uiterste geven. Nog voor rust slaagt van Dorp er in met een fraai schot de stand gelijk te maken (11). Na de hervatting opnieuw een fel aanvallend Roodenburg en nadat goede schoten van Polanen en van Dorp door de keeper van Wassenaar even fraai zijn gestopt, weet v. d. Zeeuw na 20 min. toch te doelpunten (21). Geen 5 min. later is het in valler Bakker, die de stand tot 31 weet op te voeren. Hierna volgt een geweldig Wassenaar offensief, maar de hechte middenlinie en achter hoede van Roodenburg weet van geen wijken, totdat in de laatste minuut P. Remmerswaal kans ziet de achter stand te verkleinen (32). Spoedig komt het einde met twee winstpun ten voor de Leidse Hout bewoners. ALPHEN—HOLLANDIAAN 2—1 In een gewijzigde opstelling IJkema en v. Egmond bleken ver vangen te zijn heeft Alphen het klaar gespeeld van het bezoekende Hollandiaan te winnen. Hoewel de cijfers uiterst bescheiden zijn het werd 2—1 gaf de wedstrijd toch een duidelijk Alphenoverwicht te zien voornamelijk in de tweede helft Direct na de aftrap ontwikkelde zich een snelle wedstrijd, met de gasten iets meer in de aanval. Toch wist Bouthoorn in deke periode, na goed werk van Post en v. Leeuwen, uit de voorzet van de laatste Alphen de leiding te geven (10). Nadat Bouthoorn daarna een strafschop wegens hands gemist had en daar door een goede kans op vergroting van de voorsprong liet glippen, w'st M. Tuinenburg op uitstekende wiize r.a goed aangeven van zijn broer er 20 van te maken, met welke stand ook de rust aanbrak. In de tweede helft waren de eer ste aanvallen weer voor de gas'.en, die uit een dezer kans zagen Goed hart te passeren toen er een misver sta.,d ontstond in de Alphense ach- lernoede (21). Daarna kwam Al pien zo fel in de aanval, dat de Hol landiaan geheel op eigen helft werd teruggedrongen. A.S.C.—ARCHIPEL 4—2 Het was jammer, dat de rood zwarten het tegen het eind van de wedstrijd wat te kalm opnamen. Zo doende wist Archipel de eindstand draaglijker te maken dan men zag aankomen. De bewaking verslapte iets waardoor de centervoor Nijhuis de bal langs Schalks kon koppen, en in de laatste seconde trapte de rood zwarte defensie doodleuk over een zacht rollertje. Maar dit waren dan ook vrijwel de enige aanmerkingen, die wij op het spel van A.S.C. kon den maken. W'ant rood-zwarte was er deze middag bijzonder goed in. A.S.C. behoefde ditmaal niet op toeren te komen en de cornerregen, die direct in de aanvang voor het Haagse doel neerdaalde, bewees, dat rood-zwart een ernstige gooi naar de zege deed. Toch bewezen de Hagenaars in de beginperiode, dat hun leiderschap niet toevallig was, want hun aanval len, bijna steeds over links uitge voerd, waren niet ongevaarlijk. Toen echter bleek, dat invaller- linksachter De Wit een puike aan winst bleek, konden de kanthalves Vreeken en Rietbergen meer zorg aan hun aanvallende taak besteden. De la Bije, zeer actief deze m'iddag, kreeg na een kwartier de bal toege speeld, hij lokte de doelman naar zich toe, die zich een volgend ogen blik door een enorme knal van Brard zag gepasseerd (10). A.S.C, is nu ver superieur aan de Archipel- ploeg, wier verdediging met kunst en vliegwerk voorlopig verder onheil kan voorkomen. Toch moet zij na een halfuur precies wederom zwich ten als de druk te zwaar wordt. In eerste instantie redt de doelman fraai bij een schot van De la Bij maar als deze de terugspringende bal afgemeten voor het doel plaatst, heeft Wolterink geen moeite om de zaak af te werken (20). Zelfs wordt Jiet vlak voor tijd 30 als De la Bije zij het met een minder fraai schot zijn harde werken beloond ziet. Ook in de tweede helft de wind is nu iets minderheeft rood-zwart aanvankelijk het beste van het spel. Archipel komt nu wat meer tot aan val, doch diverse wilde schoten vlie gen over of naast. En komen de Ha genaars één enkele maal gevaarlijk dicht bij het Leidse doel, dan weet Van Nierop tal van malen door tac tisch ingrijpen redding te brengen. De rood-zwarte buitenspelers Ver gel en De la Bije krijgen het dan druk en als de laatste een snelle ren onderneemt knalt de ba! precies te gen de lat. Ook nu komt; de bal voor de voeten van Wolterink, die op be heerste wijze inschiet, waardoor A.S.C een prachtige voorsprong heeft (40). Met meer geluk dan wijsheid voorkomt de Haagse rechts back nu enige malen een verhoging der score. Zo stonden de zaken toen het laatste kwartier inging, maar wat er toen volgde hebben we al verteld. V.V.S.B.—MEERBURG 4—3. Tegen de verhouding in nam Meer burg de leiding door een magnifieke kopbal van hun midvoor (01). De druk, die op de Meerburg-veste bleef aanhouden moest in doelpunten om gezet worden. Het duurde dan ook niet lang of twee maal achtereen scoorde v. Gijlswijk onhoudbaar, waardoor de Bavo-mensen met de rust een 21 voorsprong hadden. Na de hervatting kwam Meerburg ge vaarlijk opzetten. Qua spelopvatting maakten zij er weinig van, maar hun enthousiasme was des te groter en dit was het juist wat hen zo gevaarlijk maakte en dit was'ook de oorzaak, dat de gelijkmaker tot stand kwam (22). Van Gijlswijk, die door de stopperende Meerburgspil niet ge noeg werd bewaakt, kreeg daardoor ook de gelegenheid het derde WSB- doelpunt te scoren. Jammer was het, dat de overigens goed spelende VVS B-keeper Meeuwissen over de bal heen dook, die door de Meerburg rechtsbinnen was ingeschoten (33). J. Marijnen scoorde ciaarna één mi nuut later Voor WSB het winnende doelpunt door alleen door te breken en langs de uitgelopen Meerburg keeper in het doel te schieten (43). Een minuut voor het einde brak de Meerburg linksbuiten gevaarlijk door en schoot hard en zuiver in, doch Meeuwisse verrichtte een prachtige safe door dit schot meesterlijk on schadelijk te maken. Zo werd het een zwaarbevochten maar verdiende VV SB-zege. GOUDERAK—ALPHIA 2—3 Het zware terrein en het spel van Gouderak lag Alphia aanvankeU.ÏK niet, waardoor het kon gebeuren, dat ar- gastheren in de eerste helft van deze ontmoeting nog al in de aanval waren. Toch was Alphia veel ge- aarlijker met haar snelle aanval len en zo kon het ook gebeuren, dat Alphia na goed werk van de Jong d< or v. Rijsdam de leiding kon ne men (01). Hoewel de thuisclub daarna fel aanviel wisten Kramer c.s. tot de rust stand te houden. In de tweede helft was Alphia di rect weg en ware het niet, dat de lat de bal weer in het veld deed sprin gen na een schot van de Jong, de voot sprong ZOu zeker vergroot ziin. Toch zou het 02 worden, maar door een der achterspelers van Gou derak, die de bal in eigen doel plaat ste (02). Door een misverstand in de Alphia-achterhoede werd het 12. Uit een voorzet van de Jong wist v. Rijsdam de Alphiavoorsprong nog weer te vergroten (13). Kort voor het einde wist de linksbinnen van de thuisclub de achterstand op nieuw te verkleinen (23), waarbij het tenslotte bleef. Van de Engelse velden ^ATERDAG hebben Newcastle United en Manchester City eindelijk hun eerste nederlaag geleden, en het kostte beide ploegen de eerste plaats op de ranglijst, resp. van de eerste en van de tweede divisie. Zondag Milburn, die als reserve voor Engeland mee was naar Belfast, en Mc Michael, die daar voor Noord Ierland uitkwam, ging Newcastle in Villa park met 30 tegen Aston Villa onder. En deze cijfers waren niet ge flatteerd, want de Villa was verreweg het sterkste team, ook toen de back Dorsett na een verwonding maar wat op de vleugel meestrom- pelde. Arsenal had, uitspelen, niet al te aan het hoofd van de lijst met 17 pnt. en ook Manchester United, dat thuis van Sheffield Wednesday won, pas seerde Newcastle door een beter doel- gemïddelde. De acherstand van deze clubs op de leiders bedraagt overi gens slechts een punt. Arsenal had, uitsupelend, niet al te veel moeite met Charlton. De grote kracht van de Gunners schooi ook ditmaal weer in de voortreffelijke middenlinie. Middlesbrough, dat Man- nion miste, sloeg de Wolves met de oneven goal in een zware wedstrijd, waarin beide ploegen zich tot het uierste gaven. De ploeg heeft nu 8 goals meer gescoord dan enig ander team in de eerste divisie. Er zijn ove rigens ook Zaterdag weer veel doel punten gemaakt, in totaal 147 in de 46 League-wedstrijden. Dat is 17 min der dan een week geleden, maar nog altijd een hoog getal. In het voorbij gaan zij vermeld, dat de clubbesturen eveneens reden tot tevredenheid had den, want andermaal steeg het to taal aantal toeschouwers tot boven het millioen. De interlandwedstrijd voetbal tus sen Ierland en Engeland te Belfast eindigde in een 4—1 zege voor de Engelsen. Het Engelse elftal speelde goed ver zorgd voetbal, dat echter in de eerste helft strandde op de taaie verdedi ging van de Noord-Ierse middenlinie en achterhoede. Daardoor maakte de ploeg geen moment een sterke in druk. Stanley Matthews kreeg vrij wel geen gelegenheid zijn talenten te tonen op de rechtsbuitenplaats, terwijl Mannion, die als rechtbinnen zijn man vond in de Ierste linksach ter Mc Michael, zonder veel resul taat zijn uiterste best deed om wat stootkracht in de aanval te krijgen. Maar de Engelsen hielden het spel te kort. Alleen Langton waagde zich op de linkervleugel ver naar voren. In de tweede helft was het ploeg- verband hechter bij de Engelsen en speelden ze ook met meer vastbera denheid. Toch leverden vele aanval len niets op door slecht afwerken. Mannion kwam nu steeds beter op dreef en hij en Langton stelden de Ierse verdediging voor lastige proble men. De nieuwe midvoor Jack Lee daarentegen werd doorgaans in be dwang gehouden door de Ierse spil en aanvoerder Vernon, die een prachtpartij vertolkte. Twee minuten voor de rust opende de Engelse linksbinnen Baily de score nadat Ierland twee goede kan sen gemist had. In de 20e minuut van de tweede helft bracht Lee de stand met een kopbal op 20, en nadat zijn Ierse collega Mc Morran een tegen- punt gescoord had, zorgden Wright en Baily in de laatste vijf minuten voor de derde en de vierde Engelse goal. De uitslagen zijn: Eerste divisie: Aston VillaNew castle United 30; Blackpool Shelsea 32; Bolton WanderersPortsmouth 40; Charlton AthleticArsenal 1 3; Derby CountyWest Bromwich Albion 11; RulhamEverton 15; LiverpoolStoke City 00; Man chester UnitedSheffield Wednes day 31; SunderlandHuddersfield 10; Wolverhampton Wanderers Middlesbrough 34. Tweede divisie: BarnsleyGrimsby Town 31; Blackburn RoversCar diff City 20; BrentfordCoventry 04; Doncaster RoversManchester City 43; Hull CityLeicester City 13; Leeds UnitedBury 11; Lu ton TownPreston North End 12; Sheffield UnitedNotts County 12; SouthamptonBirmingham City 0 2; Swansea TownCchesterfield 2 0; West Ham UnitedQueens Perk Rangers 41. LUXE CLUBTOURINGCAR voor 12 PERSONEN Gezellig, comfortabel, goedkoop TELEF. 22444 AUTO-ONGELUK LIEP GOED AF. Het echtpaar van Dam is Vrijdag avond in de buurt van Soissons ter nauwernood aan een ramp ontsnapt op de terugweg van Parijs naar Rot terdam. De bokser, die aan het stuur Van zijn auto zat, bemerkte te laat, dat hij een spoorwegovergang naderde, die overigens niet geheel was geslo ten. De waarschuwingslamp zag hij in de avondnevel voor het achterlicht van een voor hem uit rijdende auto aan. Hij remde uit alle macht, maar ge raakte van de weg af en botste te gen een stenen hek op, met het ge volg, dat de Skoda twee maal over de kop sloeg en met de wielen om hoog vlak naast de treinrails kwam te liggen, v. Dam was er in een oog wenk uit, maar kan zijn vrouw, die klem zat, niet bevrijden. Op dat mo ment denderde de trein voorbij, op geen meter afstand van de veronge lukte- wagen. De heer en mevrouw van Dam zijn er met een shock en tal van blauwe plekken en schaafwonden van af ge komen. Zij zijn door vrienden terug gebracht naar Parijs en hebben daar de nachttrein voor Nederland geno men. De auto is vrijwel geheel ver nield. Avifauna's Muzikaal Menu! Tot en met 14 October eerste optreden van „John Brookhouse McCarthy and hit 47 Musical Mouiestars en het vermaarde Dansorkest van Malando m.m.v. Ann Sandor. - Reserveer tijdig een tafel voor lunch of diner in ons klasse- INTERNA' Tel. 3000. Alphen a/d Rijn. Uniek in Prachtig besluit van het zeilseizoen J^IEMAND ZAL KUNNEN ONTKENNEN, dat de zeilers dit seizoen niet volop hebben kunnen genieten van hun wedstrijdsport, want bijna wekelijks stonden er grote zeilwedstrijden te verslaan en de animo voor de zeilsport blijkt wel heel duidelijk uit het groot aantal deelne mers op alle tournooien. Ook de laatste wedstrijden hadden niet over ge brek aan belangstelling te klagen, want met een aantal van rond 150 deel nemers mag gezegd worden, dat de organiserende Kaag-bestuurderen een uitstekende Na-Kaag tegemoet gingen en dank zij het bij uitstek gunstige weer ruim voldoende wind en geen regen, hetgeen wel een grote tegenstelling vormde met de Kaagweek, die een teveel aan regen en zelfs aan wind gebracht had, mag deze Na-Kaag en uitstekend slot van het zeilseizoen worden genoemd. Reeds Zaterdagmiddag stond er een vrij harde wind, welke het noodza kelijk maakte, de nodige voorzor gen te nemen, want de zeilers kre gen reeds voor de aanvang een sein tje, toen kort voor de start een Sl.arpie omsloeg. Voor de wind ging het in vliegen de vaart op de eerste boei af en het zelfde herhaalde zich op het rak Norremeer-Dieperpoel, waar de sche pen volop planerend naar toe stoom den, zodat stuurlieden en beman ning handen vol hadden om de ran ke schepen in toom te houden. Tot ernstige averij is het hierbij echter niet gekomen. Wel waren K. Tol en J. Huisman in de Regenboogklasse zo onfljrtuinlijk hun grootzeil te scheuren, zodat zij de strijd ontijdig moesten eindigen. Ook in andere klassen vielen wel enkele slachtof fers van de harde wind, maar zij ga ven vrijwel zonder averij op. In de Valkenklasse, waar ditmaal wel een zeer grote deelname bestond, vond ir. Zuiderbaan, ditmaal een ste vige tegenstand van Hoppe en wel zo hevig, dat hij met de tweede plaats genoegen moest nemen in het eind klassement. Overigens niet onwel kom voor de overige deelnemers, daar het er zo langzamerhand op be gon te lijken, dat Zuiderbaan een po sitie ging innemen als de Jong in de Olympiajollenklasse, de eeuwig on verslaanbare. Dat dit noodzakelij kerwijs een terugslag heeft op de animo der overige deelnemers wordt langzamerhand steeds duidelijker. Eenzelfde verschijnsel openbaart zich in de 12 M.2 klasse, waar de gebr. Kraan steeds met de eerste plaatsen gaan strijken. In de laatste wedstrijd op Zondagmiddag werd Sj. Kraan weliswaar door Metzelaar ge klopt, maar hij had toen reeds twee overwinningen op zijn naam en de eerste prijs in zijn zak. In de Drakenklasse bleek van Duyl opnieuw uitstekend in vorm, want hij won Zaterdagmiddag de eerste race en bezette Zondagmorgen de tweede plaats achter van Wijk, die Zaterdagmiddag niet gestart was. De derde race moest dus de beslis sing brengen en deze viel opnieuw uit in het voordeel van v. Duyl, zo dat hij met een voorsprong van slechts twee punten de baas bleef. De strijd in de Regenboogklasse ging opnieuw tussen van de Velde en Hofland en werd wat de Na-Kaag betreft beslist in het voordeel van eerstgenoemde, want al won Hofland de eerste wedstrijd, de twee laatste waren onbetwist voor v. d. Velde, zo dat deze winnaar werd van de Na- Kaag, maar Hofland, die voor de sei- zoenprijs reeds een grote punten- voorsprong had, leverde de beste sei zoenprestatie. Voor de overige totaal-uitslagen, waarbij opgemerkt dient te worden, de slechts de twee beste wedstrijden voor de puntentelling gelden, zie men de hieronder volgende eind stand. Voor de zeilers en bezoekers van deze Na-Kaag was het een aangena me verrassing, dat de oud-voorzit- tër, ir. J. C. van Hoolwerff, thans weer geheel hersteld van zijn ernsti ge ziekte, monter en fit de Zondag wedstrijden heeft bijgewoond. 12 M.2-klasse: 1. Sj. Kraan 39 p., 2. J. Metzelaar 36 p., 3. J. C. J. van Staveren 20 p., 3. A. F. Leemans 19 p. Valkenklasse A: 1. E. J. Hoppe 60 p., 2. ir. H. F. Zuiderbaan 53 p., 3. G. A. S. Jongeneel 39 p., 4. C. M. H. Nauta 33 p., 5. F. Goudriaan 30 p. Idem B: 1. C. F. Hoevenaad 32 p., 2. ir. M. C. de Jong 28 p. Regenboogklasse: 1. J. C. v. d. Vel de 51 p., 2. J. Hofland 45 p., 3. C. van Staveren 35 p., 4. L. de Wit 28 p., 5. L. v. d. Steur 23 p. Drakenklasse: 1. W. P. van Duyl 52 p., 2. G. van Wijk 50 p., 3. L. P. Vollebregt 34 p., 4. ir. P. C. Hofkes 32 p., 5. J. R. Blickman 29 p. Olympiajollenklasse A: 1. J. H. H. J de Jong 41 p., 2. J. A. F. Verkuy- len 25 p. Idem B: 1. Jac. Lammens 38 p., 2. J. H. Menten 26 p., 3. J. R. Dinger 22 p., 4. P. H. Freeh Jr. 12 p. Vrijheidsklasse: 1. Ed. R. Freeh Jr. 38 p., 2. mej. G. Grupstra 29 p., 3. H. Blok 23 p. 16 M.2 Eenheidsklasse: 1. gebr. Both 49 p., 2. H. Schmitz 48 p., 3. J. C. van Tienhoven 46 p., 4. J. P. van Diik 43 p., 5. A. Spruyt 31 p. Pampusklasse z. bijzeilen: 1. W. M. van Staveren 44 p., 2. A. Volker 41 p., 3. R. Reitsma 34 p., 4. J. P. Damme 31 p., 5. A. K. den Elzen 30 o. 12 Voetsjollenklasse A: 1. S. de Wit en W. N. v. d. Stadt 34 p., 3. F. Brink- mann 30 p., 4. mej. A. A. Herfst 24 p. Idem B: 1. D. de Kat Jr. 31 p., 2. S. Kramer Jr. 29 p., 3. R. van Asten 26 p., 4. mej. E. v. Noordt 24 p. FILIPUT VERBETERT WERELD RECORD 440 YARDS HORDEN. Tijdens internationale wedstrijden te Milaan heeft de Italiaanse horden loper Filiput, Europees kampioen op de 400 m. horden, het wereldrecord 440 yards horden verjpeterd door deze afstand af te leggen in 51.9 sec. Het wereldrecord stond met 52.2 sec. op naam van de Amerikanen Cochrane en Ault. De tijd van Filiput betekent teven» een nieuw Europees record, dat ep naam stond van zijn landgenoot Fa- celli met 53.4 sec. Voorts verbeterde Taddia het Ita liaans record kogelslingeren met een worp van 59.17 meter, waarmede hij zjjn record van 57.30 meter ver overtrof. Het werelrecord is in het bezit van de Hongaar Nemeth met 59.88 meter. Als tussentijd over de 400 meter werd voor Filiput een tijd genoteerd van 51.6 sec., waarmee hij het Euro pese record evenaarde. Dit staat op naam van de Duitser Hoelling en de Fransman Arifon. NATIONALE BOSLOOP- ESTAFETTE VOOR DAMES. De vereniging Sportief te Leiden hield de traditionele Bosloop-esta- fette voor damesploegen. De afstand bestond uit 2 x 100, 4x80 en 2 x 100 meter. De uitslag luidt: 1. A.V. '40, Delft 1 min. 40.9 sec.; 2. Zwaluwen, den Haag 1.42.; 3. Hol- landia, Rotterdam 1.41.2; 4. Sportief I, Leiden 1.42.3; 5. Bataven, Leden 1.45.1; 6. Sportief II, Leiden 1.59.2. TREKVOGELS WINT DE GOUDSE SINGELLOOP-ESTAFETTE. Te Gouda werd, onder auspiciën van de Goudse Athletiek Commissie de provinciale Goudse Singelloop- estafette gehouden, welke gelopen werd met 8 deelnemers per ploeg over de afstanden 800, 300, 200, 100, 800, 400. 200, en 100 meter. De uitslag van de hoofdgroep luidt: 55,4 sec. 1. Trekvogels (den Haag) 6 min. 55,4 sec. 2. DOS (Rotterdam) 7.04.04. 3. Holland (Leiden) 7.06.05. 4. Parthenon (Dordrecht) 7.10.09. 5. AVV '36 (Alphen aan den Rijn) 7.16.08. Van de B-ploegen (gemengd) werd AV '47 (Boskoop) eerste, terwijl van de reserveploegen de Rotterdamse club DOS III als eerste aankwam. ZWEMMEN IRMA SCHUMACHER EN GREETJE GALLIRD NAAR NIEUW ZEELAND Naar wij vernemen is het thans ze ker, dat Irma Schumacher (RDZ) en Greetje Galliard (ADZ) met de En gelse zwemsters Margaret Wellington en Helen Yate in December een tour naar Nieuw Zeeland zullen maken. Het viertal vertrekt uit Londen, vliegt naar Nieuw Zeeland en keert een tournee van enkele weken naar Europa terug. HANDBAL S.V.L.V. Uitslagen van giste ren: SVLV 1—HVP 1 1—1; SVLV 2 HVP 2 3—0. H.V.S. HVS trok gisteren naar Wassenaar en behaalde haar eerste succes in de competitie, al was het gering De uitslagen waren: SVT 1 HVS 1 5—5; SVT 2—HVS 2 4—2. KORFBAL. N.H. Ie klasse: SVKLuto 24; SamosBlauw Wit 38: Koog ZaandijkSwift 75; Westerkwar tierArchipel 142. Z.H. Ie klasse: Gymnasiasten Het Zuiden 711; Ons Eibernest Achilles 9—4; HKV—Deetos 2—4; OSCRSpangen 16. 2e klasse B: Ons Eibernest II Fluks 38; VeloxHou Stand 43; OlympiaanGymnasiasten 31; Ro zenburgVicus Oriëntis II 24. dammen' H.D.C. IDCL II 12—8. Voor de competitie der L.D.D.B. Ie klasse speelde het le tiental van de Hoorn- se Damclub haar eerste wedstrijd welke na een mooie en spannende strijd door HDC werd gewonnen met 12—8. Het 2e tiental is dezelfde avond naar Lisse geweest, waar het de strijd aanbond tegen Lisse II. Hier was de eindstand netjes verdeeld: 10—10. Vrijdag a.s. spelen beide tientallen thuis en wel het eerste tegen de plaatsgenoten ADC II, terwijl het 2e tiental dan bezoek krijgt van KWZ II uit Katwijk a. Zee. BRIDGE Alphense Bridge Club. Na de vierde avond zien de standen van de parencompetitie van de Alphense Bridge Club er als volgt uit: Hoofdklasse: 1. Kuijffvan Zan ten; 2. SmitVerwegen; 3. Jonge- leenWalraven; 4. Mevr. Falkena v. d. Linden; 5. Carsjens—van Oort; 6. BroekmanOttens; 7. Hartingde Vries; 8. HooijerStraver. Eerste klasse: 1. ArlmanZijer- veld; 2. v. Heijningende Vos; 3. Echtp. Schouten: 4. v. d. AkkerRo zenstraten; 5. Merikv. Winkel; 6. KromhoutSmit: 7. KorenOskam; 8. Echtp. van Wijk; 9. Bahlmann Janssen; 10. Mevr. Hooijerv. d. Horst; 11. de JongLeeuwenhoek; 12. v. BeestMevr. Straver. Tweede klasse: 1. Echtp. van Beek; 2. Rozenstratenv. Winkel; 3. v. d. Leedenmevr. Smit: 4. v .d. Helm den Hertog; 5. v. d. BosKnaapen; 6. NoordenbosZijerveld; 7. v. Brum- menKromhout; 8. de KleerTuijn; 9. SeppenZijerveld; 10 Echtp. Star- renburg; 11. Dames de Roon Hertoge v. Zijp; 12. de JongMeijer.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 6