eióse hutspot^' De Laura nam afscheid van de heer Gastelaars Het Fruitpaleis maandag 9 october 1950 de l.eidse courant eerste blad - pagina Maandag 9 October. Welja, laat ons vandaag, op deze schone dag, maar eens beginnen met de Kath. Middenstanders van Leiden. Zij weten reeds, dat alle le den met hun dames morgenavond in „Den Burcht" verwacht worden, om te genieten van „Geef mij uw hand", dat door de eigen „Comedia Catholi- ca" wordt opgevoerd. Maar zij die nen er ook aan te denken, dat het morgen de opening van het winter- programma geldt Daarom wordt des morgens om acht uur in de kapel van het St Elisabeth Ziekenhuis een H Mis opgedragen, tijdens welke de geestelijk adviseur, rector F, Berne- feld, een toespraakje zal houden. Is het nog nodig alle leden dringend aan te sporen om naar deze H Mis te ko men? Het dunkt ons totaal overbo dig! Geen lid zal deze goede inzet willen verzuimen. En wat te denken van Dick Cos ters Manakura Sereneders, die Zater- in Rotterdam de tweede prijs (afde ling A voor vergevorderden) be haalden, op het nationale hawaiian- concours, dat door de Rotterdamse muziekschool Maladid werd georga niseerd? Op deze zelfde Zaterdagmiddag was het, dat niet minder dan 91 leden van de Vereniging „Oud Leiden" een excursie maakten door de stad. Zij brachten een bezoek aan de Univer siteit, d w.z. aan de kamers van het college van Curatoren, aan de Clu- suis-tuin, waar hortulanus Veendorp de gasten ronddleidde, en aan de Bi- bliotheca Thysiana, waar prof. dr. N. J. Bakhuizen v. d. Brink de rond gang leidde. Het gezelschap met de heer A. Bicker Kaarten aan het hoofd, genoot zichtbaar van deze prettige en leerzame excursie. Leidens nieuwe garnizoen, de Koks- school laat niets na om het contact tussen militairen en burgers zo ste vig en prettig mogelijk te maken. Wij kunnen niet steeds van alles mel ding maken, maar u mag wel even weten, dat morgenavond om zeven uur in de Morschpoortkazerne kla ver- en kruisjaswedstrijden worden gehouden tegen een Leidse vereni ging. Woensdagavond in het St. An- tonius Clubhuis een toneelavond, en Vrijdagavond in de Morschpoort- kzerne een muziekuitvoering door het N.Z.H.V.M.-corps. In'de loop van deze maand volgt waarschijnlijk nog een bridge-drive. Jja, dan moeten we nog even te rugkomen op ons bericht van Zater dag. Wij meldden, dat er in Leiden een Zeeuwse vereniging „Zeelandia" was opgericht. Dat is juist. Maar om toch vooral niet de indruk te wek ken, dat het de enige Zeeuwse ver eniging is, verzoekt een lid van „Luc- tor et Emergo" ons er op te wijzen, dat zijn Zeeuwse vereniging al velé jaren een actieve Leidse afdeling heeft, die groeit en bloeit. Waarvan acte. Zaterdagmiddag om 12 uur was de 51-jarige schipper C. C. B., wonend in de Nieuwstraat, bezig met het la den van balen lompen in een schip aan de Oude Vest, toen hij plotseling met z'n linkerhand tussen de tand wielen van de lier terecht kwam. Alle vijf z'n vingers werden zo goed als afgekkneld. Hij werd door de E. H.D. naar het Acad. Ziekenhuis ge bracht. men! Gisteren was er weer zoiets. De tienjarige A. H., wonend aan de Haarlemmerweg, klom op de schut ting van de noodbrug over de Ma- resingel. Hij tuimelde omlaag en werd door de E.H.D. met een gebro ken rechter onderarm naar het Aacd. Ziekenhuis gebracht. „Werkmans Wilskracht", u weet wel, het muziekgezelschap met de mooie, nieuwe lichtblauwe unifor men, is Zaterdagmiddag naar Bos koop geweest, in welk dorp de kleer maker woont, die de nieuwe pakjes zou keurig op tijd vóór 3 October heeft afgeleverd. Er werd een fikse serenade gebracht, waarna tractatie en tot slot een rondgang door het dorp. Nu de nieuwe verkeersweg Leiden Voorschoten in gebruik genomen is, heeft men het oude ophaalbrug getje aan het Utrechtse Jaagpad op gehaald en buiten gebruik gesteld. Het ligt in de bedoeling dit brugge tje af te breken, omdat er practisch toch niet meer gejaagd wordt en het overige verkeer geen gebruik meer hoeft te maken van het smalle pad langs de Vliet, nu de brede verkeers weg klaar is. De Ontsp. ver. „De Stalen Band" van de H. C. W. en de N. E. M. hield Zaterdag in de Vliet ean grote vis wedstrijd. Er waren 60 deelnemers, maar vanwege de hevige wind was het onmogelijk een visje te verschal ken. Daarom waren er schrik niet maar twee vissers, die' iets aan de haak kregen: de heer Barendse een visje van 47 gram en de heer v. d. Reyden een van 38 gram. Zij kre gen van voorzitter De Graaf de eer ste en tweede prijs. De overige prij zen men moest er toch wat mee doen werden verloot! En die vis sen maar lachen in de Vliet De heer H. de Jong nam Zaterdag afscheid van zijn werkkring op de Hulpwerf aan de Oude Herengracht. De dag daarvoor reeds was hem na mens het gemeente-personeel een fiets aangeboden. Dit uit dankbaar heid voor de prettige en collegiale verhoudingen, die deze scheidende bewaarder steeds wist te bewaren. Onder leiding van de heer T. v. d. Zee hebben 12 leerlingen van de Gem. H.B.S. aan de Hoge Rijndijk leelgenomen aan de Rode Kruis- wandelmars door Den Haag, ten ba te van het nieuwe Rode Kruis-hospi- taal aan de Sportlaan. De Leidse H. B.S.'ers maakten natuurlijk! in Den Haag een stoere indruk en zij brachten de le prijs in de afde ling schoolgroepen mee naar huis! STADSKOK. Sleutels, portemonnaie, gladde ring, armband, horloge (heren), zil ver kettinkje, koperen gewicht, vul pen, jongensjasje, bril, parel ketting portefeuille met inhoud, handschoe nen, alpinomuts, pakje met inhoud, onderbroek (nieuw), baidhandoek, muntbiljetten, rijwielentas, actetas, herenpantalon, ceintuuurs, haarkam (nieuw) contributie kaart, padvin ders pet, sjaal, mutsje, regenjas, vul pen en potlood in étui, gymschoen, kindersokje, hoofddoek, dameshor loge, trui, zonnebril, bankbiljet, hoes van een parapluie, autoplaat (N. L.), theedoeken, rozenkrans, zakkam in étui, ziekenfondsbonnen, kinderstep, tabakzak met inhoud, vulpotlood, passer, combinatietang, damesring, capuchon, balpointpen, zakmes, wandelstok, kop van rij wiellamp, plastic riem, damestas, pak koffie, rouw envelloppen, han gertje met steen, regenmanteltje, poppenwagen, knotten wol, trainings broek, dames regenjas (plastic), kin- derhoepel. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen aan het Hoofdbureau van Politie, Zonneveldstraat no. 10, op Woensdag- en Zaterdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Adriana d. van J. G. Le- get en J. J. Daalmeijer, Willem z. van G. Piket en J. G. Rasbink, Pe- tronella d. van K. Meijer en G. M. de Jeu, Hendrik E. z. van F. X. J. van Haasteren en M. A. P. Masse- ling. Jannetje d. van M. O verdijk en J. Roelandse, Antonetta d. van L. C. de Vries en J G. van Egmond Franciscus A. z. van J. A. T. Kroone en M. A. Glandorf, Grada L. d. van R. L. Lolkes de Beer en A. War mond, Dirkje d. van D. van der Plas en D. van Duijn, Freddie z. van J. van der Leede en H. A. Steenvoorden. Overleden; J. P. Straathof man 81 jr. Retificatie van Vrijdag: Ondei'- trouwd: J. P. W. Kriek jm. 28 jr en M. C. Otten jd. 26 jr NIEUWS UIT DE OMGEVING haagsche schouw EERSTE LUSTRUM VAN DE GIDSENGROEP „ST. CUNERA" Gisteren werd het eerste lustrum gevierd van de gidsengroep „St. Cu- nera". Enige maanden na de bevrij ding werd op initiatief van wijlen pastoor Jos. M. Bonsel de groep op gericht. De eerste leidsters waren: jeanine van den Berg, Riekie Koo- ioos en Jeanne Langver, waarvan de laatste nu nog in functie is, thans als guido. Als zodanig volgde zij Ans v. d. Berg op en wordt thans door Jo van Winden geassisteerd Moeilijk heden zijn de groep niet bespaard gebleven; vier maal zijn de gidsen van hut \jeranderd. Thans hebben zij een goed onderkomen bij „Moe Wit" oftewel mevr. Witteman. :erste aalmoezenier, pater Bonsel, In Utrecht heeft de Eerste Neder- werd resp. opgevolgd door de pa- landse Parachutistenclub «isteren trrs Bergers en van Heusden. In een iaarverPe^pr'nT ^ohoiH^n «ye '9»- den dat in de Hutspot niet vermel den, ware het niet, dat de heer B. W. ten Cate Brouwer Rijnsburger- weg 137 te Leiden, tot secretaris werd gekozen. Wat doen die kwajongens toch al tijd overal maar bovenop te klim- MAATSCHAPPIJ VOOR TOONKUNST Demonstratie Gehrels' onderwijs Voor een beknopt gezelschap da mes en heren, die belangstelling ge voelen voor 't muziekonderwijs aan jonge kinderen, gaf de heer Westera uit Rotterdam een demonstratie met 30 kinderen van de volksmuziek school aldaar. Naar 't voorbeeld van de Amsterdamse volksmuziekschool (in 1932 opgericht) kwam deze school tot stand. Begonnen wordt dan met voorbereidende les, waar mede men aanvangt op circa 814 jaar en welke lessen circa 2 jaar duren. Dan wordt al'of niet een instrument gekozen. De leraar kan dan consta teren, wie muzikaal begaafd zijn en wie niet. Om liefde voor m'uziek op te wekken moeten de kinderen zelf wat doen, dus zingen. Het relatief systeem zingen op „do re mi" wordt toegepast naast abc enz. Het gevoel toonshoogte wordt opgebouwd. De kinderen zingen liedjes op 3 noten, of onder en boven 1 lijn, of 5 noten over 2 lijnen enz. Allerlei vol chro matische toonladders, op verschillen de hoogten ingezet in majeur en mi neur worden gezongen in allerlei rhythmen, die óf door de leraar óf de leerling worden aangegeven. rhythmen worden geklapt, 't noten beeld wordt op het bord geschreven. Intervallen worden getroffen, liedjes en canons worden uitgevoerd. Dan gaf de heer Westera nog een interes sante demonstratie van 't een tweestemming handzingen, ook im- nroviseren de kinderen met vraag en antwoord thema, waarbij op stiil wordt gelet en dit in majeur en mi- -eur toonsoorten. De blokfluit wordt °ls een dankbaar instrument aanbe olen. De leraar mag content zijn -ver de prestaties van ziin 30 *Toor de toehoorders was 't de moeite waard, te luisteren naar leerlingen en meester, voor wien waarderend applaus. Na de pauze werd ruim ge bruik gemaakt van de gelegenheid tot' vragen stellen, die door de heer Westera duidelijk werden beant woord. J. Kortmann kleine parochie kan een groep nooit groot zijn; thans zijn er 15 leden Het feest van gisteren ving aan met een H. Mis, waarna de gidsen een feestelijk ontbijt hadden in de gidsenhut. De verdere dag werd ge vuld met een speurtocht, 's middags een uitstapje naar Duinrell en des avonds een vrolijke uitbeelding van de afgelopen vijf jaar, waarbij pas toor Holthuizen en kapelaan van Heusden aanwezig warei. De gid sen hebben genoten en gaan vol goede moed haar tweede vijf jaar beginnen. hillegom Van Waveren's Graanhandel. De fa. v. Waveren herdenkt dezer dagen het feit, van 'haar 100-jarig bestaan. Op 24-jarige leeftijd ging de heer H. H. van Waveren over van bloembollenhandelaar tot graanhan delaar. De oprichter, met het bui tenland door de bollenhandel ruim bekend, zocht en vond internationa le verbindingen; het gevolg was, dat het graankantoor in Buenos Aires, Soerabaja en New York vestiging verkreeg. Bij gelegenheid van dit eeuwfeest kreeg de zaak het praedi- caat „Koninklijke", terwijl de heer W. v. Waveren werd benoe md tot officier in de Orde van Oranje Nas sau. oegstgeest HET RODE KRUIS IN ACTIE. Zaterdagmiddag kon men in Oegstgeest een groot aantal Rode Kruis-mensen in actie zien; ditmaal nu eens niet om speldjes te verko pen, doch om iets van hun kunnen te laten zien. Achter het Groene Kerkje was deze middag namelijk een groots opgezette rampoefening georganiseerd, waaraan deelnamen de afdelingen Rijnland, Bodegraven, Leiden, Voorburg en Leidschendam met hun colonnes. Deze oefening was ontworpen door de 2e It. D. Land zaat en dokter G. A. W. Verspijck Mijnssen, leiders van de afdeling Rijnland. Er werd daar een hevige explosie verondersteld, als gevolg waarvan een grote brand was uitge broken vlak bij een opslagplaats van explosieven. Politie en Oegstgeester brandweer werden gewaarschuwd, de brand werd krachtig aangepakt en ondertussen verschenen helpers, artsen en ambulancewagens op de plaats van de „ramp"; echter bleek deze hulp niet voldoende en werd om assistentie verzocht aan de trans portcolonnes van het Rode Kruis. aangeboden geschenken ertoe zullen bijdragen een aangename herinne ring te bewaren aan de Laura, waar van hij hoopte, dat ze in lengte van dagen zal mogen groeien en bloeien, besloot de heer Gastelaars zijn dank woord. WEERSVERWACHTING (Geldig van Maandagavond tol Dinsdagavond. Opgemaakt te iU uur). ENIGE REGEN. Geleidelijk toenemende bewol king met morgen enige regen. Zwakke tot matige, in de kust streken later krachtige Zuid- Westelijke wind. Stijging van temperatuur. ging de opsporingsploeg op zoek naar de vele „gewonden", terwijl op veilige afstand van de plaats van de ramp een hulpverbandplaats werd opgetrokken in de vorm van twee tenten. Over met opzet moeilijk ter rein werden de gewonden per draag baar daarheen vervoerd, waar zij zo nodig bloedplasma of een spuitje kregen toegediend. Daarna werden zij per ambulance-auto vervoerd naar het noodhospitaal, dat in ge bouw „Irene" was ingericht, waar zij de nodige medische verzorging kre gen. Zelfs werd een deel van de ge wonden per kabelbaan over het Oegstgeester kanaal getransporteerd en dan per auto naar het noodzie kenhuis vervoerd. Het onderling contact tussen het terrein van de ramp, de hulpverbandplaats en het noodziekenhuis en de alarmering van de colonnes werd radiografisch verzorgd door enkele leden van VE- RON. De oefening, die over het algemeen wel geslaagd kan worden genoemd, werd o.a. bijgewoond door oud-bur gemeester J. C. Baumann, voorzitter van de afdeling Rijnland, wethouder de Neef, secretaris de Visser, Lt Kol. W. P. Roodenburg van het Rode Kruis en vele belangstellenden. Wat ons echter op-, en eerlijk zegd ook tegenviel, was het feit, wij bij de colonne van de afdeling Rijnland, waaronder ook Oegstgeest ressorteert, toch maar zo héél weinig Oegstgeester gezichten aantroffen. Laat iedereen toch volledig beseffen, dat wij in tijd van nood mannen en vrouwen hebben, die Rode Kruis werk kunnen verrichten. En reeds nü zijn deze mannen en vrouwen no dig, om paraat te kunnen zijn, wan neer er een beroep op hen wordt ge daan. Moge deze oefening daarom ook bewerkstelligd hebben, dat er meer belangstelling komt voor het werk van het Rode Kruis. R.K. Damesgym.ver. „Rapiditas" Zondagmiddag 8 October gaf de R.K. Damesgymnastiekvereniging „Rapiditas" met de kinderen een oudermiddag, welke buitengewoon geslaagd is. De grote zaal van het Willibrordusgebouw was geheel ge vuld met belangstellende ouders, zo dat de ruimte voor de deelneemsters- bijna te klein was. Na het openings woord van de voorzitster, wijdde pastoor Looyaard de nieuwe vlag, waarna het vlaggelied gezongen werd. Toen kon worden overgegaan tot het uitvoerend gedeelte. De oefe ningen, die gedemonstreerd werden, hebben onze verwachtingen over- truffen. Mej. Carla Kaizer paste hier een nieuwe en doeltreffende methode toe. v()iv^( :hoten Ondertrouwd: H. L. Hendriksen 27 jr. te Leiden, en L. F. Verhaar 22 jr. Getrouwd: K. v. d. Plas en M. v, Os, N. Th. Beugelsdijk en C. M. Th, Kooijman. Zatermiddag werd in hotel ,,'s Mo lenaars" te Alphen aan den Rijn door het bijna voltalig bestuur van de stichting „De Alphense Rijwiel- vierdaagse, de Laura-ritten" afscheid genomen van de initiatiefnemer en organisator van de eerste drie toch ten, de heer H. E. A. Gastelaars. De voorzitter, de heer B. Knaapen memoreerde, dat het bestuur met leedwezen kennis had genomen van het voornemen van de heer Gaste laars, om de Laura verder op eigen wieken te laten drijven. De redenen, welke de heer Gastelaars tot dit be sluit hebben geleid, zijn echter van die aard, dat het bestuur ze moet respecteren en het ontslag op de meest eervolle wijze wilde verlenen. De naam van de heer Gastelaars zal echter te allen tijde met ere in de geschiedenis van de Laura blijven bewaard, verzekerde de heer Knaa pen. Het bestuur had besloten om de heer Gastelaars tot ere-lid van de Stichting te benoemen, onder aan bieding van een legpenning met aan tekening. Nadat de heer Knaapen de scheidende stichter dank had ge bracht voor zijn vele verdiensten, richtte hij zich ook tot mevr. Gaste laars, die gedurende 3 volle jaren in haar woning gulle gastvrijheid en ook in andere vormen medewerking had verleend aan de Laura. Als uiting van dankbaarheid overhandig de de voorzitter haar een bouquet rozen. Ook de leden hebben gemeend bij deze gelegenheid een persoonlijk ge schenk te moeten aanbieden en wel in de vorm van een draagbare kaar tentas met de nieuwste touringkaar- ten van de drie Laura provincies Ëuid-Holland, Noord-Holland en Utrecht. Na de heer Knaapen getuigde de burgemeester, de heer Ed. C. Wit- schey, van de dankbaarheid van het gemeentebestuur. De Laura, die tot de groei en bloei van deze gemeente een steentje bijdraagt, steunt toch geheel en al op het initiatief van de heer Gastelaars, zo zei de burge meester, wie het eveneens speet, dat de scheidende initiatiefnemer geen gehoor heeft kunnen schenken aan de door de burgemeester uitgeoefen de zachte drang om het bestuur te blijven vertegenwoordigen. Zijn heengaan brengt niet alleen in het bestuur en onder de Laura-deelne mers leedwezen teweeg, maar ook bij het gemeentebestuur. Spr. achtte het wenselijk om, nu het besluit van de heer Gastelaars onwrikbaar vast stond, hem- van gemeentewege har telijke dank te betuigen voor de door hem aan de gemeente betoon de diensten. Ook mevr. Gastelaars werd betrokken in de erkentelijk heid van het gemeentebestuur. Hierna dankte de heer Gastelaars mede namens zijn echtgenote voor deze sympathieke woorden en ver zekerde, dat de aanwezigheid van de burgemeester voor hem een diepe betekenis heeft. Vol dankbaarheid richtte de heer Gastelaars zich tot allen, die het mogelijk hebben ge maakt om zijn plannen uit te voe ren. Heel in het bijzonder was het welslagen te danken aan de gedurf de financiële deelname van de heer Knaapen. Behalve de vele instanties en personen, de burgerij en de deel nemers, die vooral in de eerste jaren een waar pionierswerk hadden ver richt, dankte de heer Gastelaars de gemeentebesturen van Alphen aan den Rijn en Bodegraven voor de sub sidies. Met de verzekering, dat de MARKTBERICHTEN ROTTERDAM 9 Oct. Vee. Aan voer 819 stuks. Vette koeien 565, var kens 254. Vette koeien 2.652.1 2.35—2.55 2.05—2.35. Varkens 7.95— 1.841.75. Vette koeien aanvoer gro ter, handel slepend, prijzen vorige week met moeite te handhaven. Var kens aanvoer kleiner, handel vlug. Deze verschenen al spoedig en direct prijzen als vorige week. Eerste optreden een groot succes. Zaterdagavond trad voor het eerst in zijn bestaan, in het Internationaal Vogelpark „Avifauna" op het Amu sementsorkest John Broohouse Mc Carthy and his 47 Musical Movie- starts. Dit orkest is samengesteld uit een vijftigtal musici, die verbonden waren aan het Tuschinsky-concern en ontslagen werden in verband met de te hoge belastingdruk op het bios coopbedrijf. De heer John. Broekbuis, arrangeur bij de Avro, trok het lot van deze musici aan en na een kor te samenspreking met de heer Dick Bronk van de Ned. Toonkunstenaars- bond, die volledig achter deze men- staat, kwam weldra een fusie tot stand onder leiding van de heer Broekhuis. Het enorme succes, dat het orkest in „Avifauna", bij zijn pre mière oogstte, belooft dit amuse mentsorkest, dat tot en met 14 Octo ber te Alphen aan den Rijn blijft op treden en daarna tot einde Decem ber een Italiaanse operagroep zal be geleiden, een volwaardig bestaan. bodegraven De laatste trein. Hebben we Vrijdag jl. het feest van de nieuwe electrische meegemaakt, Zaterdag avond was het weer druk bij het sta tion. Nu gold het de laatste rit van het stoomtreintje UtrechtLeiden. Druk fluitend kwamen de treinen uit beide richtingen binnen en ver trokken op dezelfde manier. Onder wijl klonken van alle kanten de ont ploffingen van vele knalpotten als een laatste groet. Ongeval. Mevr. v. d. M. fietste op de Noordzijde. Bij het passeren van de Noordpoldex-brug werd ze ge grepen door 'n felle rukwind, waar door ze naar de rechterkant van de weg werd gedrukt en met fiets en al tegen de- grond werd gesmakt. De wielrijdster bleek een ernstige her senschudding te hebben opgelopen. Haar toestand is vrij zorgelijk. zoeter woude KATH. JONGEREN BEWEGING. Dat er iets leeft in de jeugd, is deze avond gebleken, bij de viering van het tweejarig bestaan van onze Jeugdbeweging. De toneelclub vóór en door de jeugd, onder de bezielende leiding v, de heer P. Onderwater, gaf haar 15e toneelavond in twee jaren, Hiervan warer 7 uitvoeringen, die ten bate van Kath. Thuisfront ge geven werden, wel een bewijs van medeleven met de jongens over zee. De rest kwam ten goede aan de res tauratie van het eigen gebouw (Don Boscohuis) Deze avond hebben de Ka jotters in het parochiehuis a. d. Schenkel- weg wederom een zeer vlot spel ge geven: „Frederik de Stoute", waar mede ze de tamelijk bezette zaal kos telijk hebben vermaakt. Bij het slot van de avond sprak de g. a., kap. Huberts. Het gaat de goe de kant uit, aldus spr., en wij hopen, dat de toneelclub van onze eigen jeugd, zoals deze avond, de volle be langstelling van de ouderen mag on dervinden. en daardoor in de gele genheid zal worden gesteld, te tonen, dat een werkzame jeugd, 'n zegen is voor de toekomst. Wij hebben van avond zelfs een „nieuwe ster" ont- dek^. PATER VAN LEEUWEN NAAR DE MISSIE VERTROKKEN. Heden vertrok pater W. van Leeuwen met het S. S. „Jagersfon tein" naar de missie in Oeganda (Br. Oost Afrika) Gisteren in de beide H. Missen nam pater v. Leeuwen van zijn mede parochianen afscheid, waarbij is gebleken het grote medeleven met deze missio naris. Bij de collecte werd tenmin ste ruim Laatste Berichten OPNIEUW DOODSTRAF GELAST TEGEN POOS EN SLAGTER. De Officier bij de bijzondere straf kamer van de arrondissementsrecht bank te Amsterdam, mr. G. R. Nubé eiste hedenmorgen de doodstraf te gen de Hagenaars L. A. Poos, 49 jaar en M. Slagter 46 jaar. Door het voormalig bijzonder ge rechtshof in Den Haag zijn P. en S. tot de doodstraf veroordeeld; in ho ger beroep bepaalde de raad van cassatie, dat de zaak opnieuw door de bijzondere strafkamer te Amsterdam zou worden behandeld MET ZIJN AUTO IN HET WILHE" ""INAKANAAL. De 39-jarige L. B. firmant van de N. V. de Backer's Gloeilampenfa briek te Tilburg, is hedenmorgen met een door hem bestuurde perso nenauto in het Wilhelminakanaal gereden. De auto kwam in schuine stand op de bodem van het kanaal terecht. Personen, die het ongeluk had den zien gebeuren, probeerden de bestuurder te redden. Het bleek, dat drie portieren gesloten waren, het vierde kon men niet openen omdat die klemde. Na een kwartier werd het' slacht offer boven water gebracht. Het erd naar het St. Elizabethzieken- huis vervoerd. Daar bleek, dat de heer de B. reeds was overleden. De heer de B. was gehuwd en had •n kind. NEDFFLANDERS OP AMBON IN MOEILIJKHEDEN. Het bureau Z. Molukken in Ne derland deelt mede ,oen telegram te hebben ontvangen „namens de Nederlandse gemeenschap op Am- bon," ondertekend door de lieer J. Granpré Molière. Hierin wordt ver zocht „om spoedige hulp en bij stand voor de Nederlandse gemeen schap. wier positie precair is we gens tekort aan voedsel en medica menten en wegens de beschietingen vanuit de zee en lucht." Het bu reau heeft de Nederlandse regering van de inhoud van het telegram op de hoogte gesteld. Het bureau Zuid-Molukken deelt mede: „Radio-Ambon riep gisteren, 8 October, om, dat het eiland Ambon en de Oeliassers zwaar geteisterd zijn door een geweldige aardbeving, wel ke werd gevolgd door een vloedgolf, die tot honderden meters landin waarts ging. De schade is zeer aan zienlijk; het aantal slachtoffers is nog niet vastgesteld. flink bedrag kon meenemen naar kartaR'dam, zijn missiegebied. IBon. CHESHIRE 12.21 u. verw. IJmui- den naar A'dam. GENERAL S. D. STUURGIS (rep.) 10 Oct. 9 u. verw. I.lmuiden van Djakarta. CHITRAL (rep.) DjakartaA'dam 8 Oct. van Port said. INDRAPOERA, R'dam— Djakarta, 8 Oct. van Tjandjong Pan- dang. MAPIA, Surabaja—A'dam, 9 Oct. t Penang. SIBAJAK (rep.) 9 Oct. te R'dam van Djakarta. TABIAN A'damIndonesië 7 Oct. van Djed- c'.an. ZUIDERKRUIS 9 Oct. te Rot terdam van Djakarta, GROOTE- BEER (rep.) Djakarta—A'dam, 8 Oc tober 1000 m. Z O. Dondrahead. KO- TA BAROE, R'dam—Djakarta, pass. Oct. Dover. NEW AUSTRALIA (rep.) DjakartaR'dam, 8 Oct. 420 ii'. Z.O. Drondrahead. ORANJE, A'damDjakarta, pass. 8 Oct. Bur- ■ings. PHRONTIS, A'dam—Djakarta 5 Oct. van Portswetlenham. POE- LAULAUT, Djakarta—A'dam., pass. 8 Oct. Ouessant. ROTTI, A'dam Indonesië, 5 Oct. te Djakarta. SKAU- GUM, Djakarta—R'dam (rep.) 7 Oct 1000 m. Z.O. Dondrahead. TARA- KAN, A'damIndonesië, pass. 8 Oct. Dja_ Kaap geofferd, zodat de pater 'n I Guardafui. WELTEVREDEN, I i;nrtn P'rlnm p3SS. 7 OCt. Heden overleed, na een kort ziekbed, geheel overgegeven aan Gods Heilige Wil. voorzien van de H.H. Sacramen ten der Stervenden, in het St. Bavo-gesticht ie Noorcjwiikerhout, mijn innig geliefde Man en der kinderen zorgzame Vader en Grootvader THEODORUS VERMEY Echtgenoot van M. VERMEY— v d. PLOEG eerder van QUIRINE BORST, in de ouderdom van bijna 69 jaar. 7671 De Uitvaart zal plaats hebben in de parochie kerk van de Heilige Bavo te Oud-Ade op Woensdag 11 Oct. te 9 30 uur, waarna de be grafenis. Rozenkrans bidden op Maandag- en Dinsdag avond te 7.30 uur in de kerk. Bij deze betuig ik mijn hartelijke dank aan de pa rochianen van Hazerswou- de-dorp, voor de mooie gift mü medegegeven op mijn ïeis naar Oeganda. Moge de goede God U allen hiervoor belonen. Pater W. VAN LEEUWEN 7683 "muziekschool toonkunst Rapenburg 22 Leiden (tel. 21729) Geversstraat 46- 48 Oegstgeest. Inschr. leer lingen Gehrels- en Blokfluit klassen uitsluitend Maan dag 12.1512.45 Oegst geest, Vrijdag 19.1519.45 Leiden. In verband met de geslaagde Gehrels De monstraties een extra spreekuur v. d. Adj. Di recteur op Woensdag 11 October a.s. 13.3014.00 Leiden. Ook tel inlichtin gen tel. 26791. Inschr. blok- fluV"klassen ook voor vol- w.-srenen. 7665 *2* Gratis regenscherm bii Kinderwaeen vernieu wing Poppen-. Wandelwa gen. Bel 21248. Reizigers- bezoek vriibliivend 20 korting heeft U zonder winkeliers bemiddeling. Zendt naar de fabriek uw kinderwagen Kappen over trekken snuiten chromen vei'- Kinderwagen bedriif lliterstegrachi 14 Leiden Alles per 2Vi K.G. Maagdeperen, extra 55 ct Maagdeperen, 1ste 30 ct. Nova Pato's extra 35 ct St. Germain (zeer fijn) 45 ct. Conference Peren 65 ct Bismarck Appels 35 ct Pater Elza Appels 45 ct Groninger Kroon 45 ct Guldelingen 35 ct Jubilé Appels (extra) 55 ct Zoete Stoofappels 35 ct Notarisappels (extra) 65ct J. W. DIRKSE HAARLEMMERSTR. 75 T Leidse Schilder en Te kenacademie Ars Aemula Naturae. Meldt u als lid of adspirant-lid. Nieuwe cursussen beginnen deze maand. Inlichtingen Mevr G van EssenKuster. Rapenburg 114 Tel. 21619 en N. Spijker. Gangetje 1 Tel 23659. 7617 Een net handig Meisje gevraagd voor de huishou ding voor hele of halve da gen. G. Kaay, Hogewoerd no. 99, Leiden. ?onA '2? Witlofrooiers direct ge vraagd. Aan te melden bij J. Heppe. Gemeeneweg, Hazcrswoudc (dorp). Huwelijk. Nette R.K. weduwnaar zoekt langs deze weg kennismaking m. nette R.K. weduwe, leeft, lussen 60—70 jaar. om na wederzijds goedvinden een Huwelijk aan te gaan. Br. onder no. 7678 aan agent L. Crt., G. Wassenaar. Pi- ckéstraat 1. Noordwijk. '2? Wat „de Houthal" biedt vindt men elders niet. Al les is duur..,, maar wij hebben voor knutselaars een zeer speciale aanbie ding hardboard in de ma ten 91. 122. 151 en 183 lang, breed 1 22 m. Hoge woerd 99, Tel. 22536. *2* Haardkachels. Kachels, keuken-, veevoederfornui zen. ook onderdelen. Her stellen. Voorts golfplaten asfalt. rubberroid. lan taarns. 'spekkuipen bas cules gewichten, fatten- kerven enz. Werkeliik voordeliger. Vanouds A. J H3rtwiik. Nieuwe Bees tenmarkt 79 t. o. het Ma-i:tkantoo. Tel. 26627 2407 WARMOND Abonnementen en Adver tenties worden aangeno men door: J. SIKKING Dorpsstraat 8.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3