NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK ffiwnd NIEUWS UIT DE OMGEVING jjj^jggose HUTSPOT/ff In Noordwijkerhout komt een Lagere Tuinbouwschool VRIJDAG 6 OCTOBER 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RUN Rode Kruis. Het plaatselijk co mité van actie, dat deze zomer in velerlei vormen een beroep op de ingezetenen heeft gedaan, ten be hoeve van het Nederlandse Rode Kruis, hield Donderdagavond in Hotel „Centraal" zijn slotbijeen komst. De voorz. van het actie-co mité, de heer L. Sprey, gaf een overzicht van de resultaten der ge voerde actie, welke een bedrag van f 3120.80,had opgeleverd. Het comité heeft reden tot dankbaarheid in velerlei opzicht, zei de voorz. Jegens de werkers en jegens de gevers. De actie is wel geslaagd, hoewel het resultaat wellicht nog beter had kunnen zijn, indien tijd nood, waarin het actie-comité kwam te verkeren, niet belemmerend had gewerkt. De heer Bannier voorz. van de plaatselijke afd. betuigde zijn harte lijke dank. Van groot belang achtte spr. de toezegging van de heer Sprey, dat het werk-comité, gewa pend met de opgedane ervaring, op de ingeslagen weg wil voortgaan De eerstvolgende actie in landelijk verband zal gehouden worden in 1951 in het het tijdvak van 21 Mei 3 Juni. Het Rode Kruis zorgt voor ieder een. Maar het zal nodig zijn, dat er zoveel mogelijk deel van voor noemd bedrag, ongeveer f 2200, aangewend om de plaatselijke afd. van de nodige hulpmiddelen uit te rusten. Deze avond werd dr. W. v. d. Wind door het bestuur geïnstal leerd als leider van de Alphense Transjoortcolonne, die momenteel weliswaar slechts uit 8 a 9 man bestaat, doch voor uitbreiding vat baar is. Mevr. dr. G. v. d. Berg, assistente an dr. W. v. Wermeskerken is ge ïnstalleerd als leidster van de Help sters colonne der Rode Kruis, waar aan ook zuster Burger haar welwil lende medewerking verleent. Bakhuizen de onderscheiding uit bij de viering van het 40-jarig jubileum van de heer v. Heyningen als koster der Ned. Herv. kerk. LANGERAAR Altior. Voetbalprogramma voor Zaterdag: Altior aDOSR a. Zondag: Leidse Boys 1Altior 1, 2 uur; Altior 2Roodenburg 5, 2.30 uur; Altior 4St. Bernardus 4, 12 u.; WOA A-jun.Altior B, 12 uur. SLECHT „GENEES-VLEES" ZEGGEN SOMMIGE MENSEN... als wonden niet gemakkelijk dichtgaan. (En de kans op infectie Is dan natuurlijk veel en veel groter). Maar als U Akkcr's Klooster- balsem gebruikt bestaat er geen langzame cn moeilijke genezing meer. Een wondbalsem die snel geneest, wonden zuivert en nieuwe Tiuidvorming bevordert, dat is Akker's Kloosterbalsem al 3 geslachten lang. Niet zonder reden zegt men dan ook algemeen: „Akker's Kloosterbalsem-geen goud zo goed" Bijna de hele brandweer van Worthing (Engeland) was in een naburige gemeente aan het oefe nen, toen er een grote brand uit brak in de plaats zelf. De man nen die nog op hun post waren, zaten met de handen in 't haar. Zij hadden wel materiaal ter be schikking, maar niet genoeg manschappen. Een van hen echter kreeg een luminieus idee. Bel alle kranten op, zei hij tegen zijn collega. Die journalisten hebben al zo vaak een brand meegemaakt, dat ze er wel een kunnen blussen ook. Binnen vyf minuten stonden er 20 persmensen in de brand weerkazerne. En full-speel ging het naar de boerderij die in vlammen stond. Een kwartier later was het vuur gedoofd. Maar dat hadden we er eigenlijk niet eens bij hoeven te vertellen. KATWIJK K. BOSKOOP Schulfsysteem. Toen Donder dagmiddag te ongeveer 5 uur de met balen stro beladen vrachtauto van de expediteur S. van uit de Ham de Hefbrug naderde, wilden enkele balen een slippertje maken en schoven van de auto af. De juist passerende auto van de heer G. werd hiervan het slachtoffer, want drie balen belandden juist op de motorkap. De kap kon dit niet ver dragen en de motor, niet berekend op zulk een belasting, deed er ter stond het zwijgen toe, zodat de auto moest worden weggesleept. Het overladen van een deel der lading van de vrachtauto gaf op dit drukke punt nogal enige stagnatie voor 't verkeer, hetgeen echter door de po litie goed werd1 geregeld. Persoon lijke ongelukken deden zich geluk kig niet voor. Dit schuiven van de balen zal wel tot gevolg hebben, dat nog meer moet worden gescho ven n. i. de schadevergoeding. Serenade. De heer H. Klein- huis vervaardigde voor het Leidse Muziekgezelschap „Werkmans Wils kracht" nieuwe uniformen. In ver band met de vlotte afwerking het geen vanzelfsprekend vóór 3 Oct., „het" Leidse feest moest plaats heb ben, zal het volledige muziekgezel schap a. s. Zaterdag te Boskoop een serenade komen brengen. Dit zal voor Boskoop 'n ongewoon schouw spel zijn. KOUDEKERK Kosteloze inenting. Donderdag 12 October a.s. 2 uur n.m. zal de ge legenheid zijn opengesteld tot koste loze inenting en herinenting van hen, die zich daartoe aan de dokterswo ning melden. LEIMUIDKN ORANJEFEESTEN. Dank zij het initiatief van de voet balvereniging te Bilderdam heeft de buurtschap ook haar jaarlijks Oran jefeest niet gemist. De feestelijkhe den werden geopend met een voet balwedstrijd van de V.V.B. tegen een elftal van Altior uit Langeraar. Na een spannende wedstrijd wist Bilderdam te winnen met 32. Burgemeester Bakhuizen opende met een kort woord de kinderspelen. De uitslagen hiervan waren als volgt: Houtjesrapen jongens 45 jaar: 1. L. Klok, 2. J. Bartels, 3. K. Verburg. Hoepelen jongens 67 jaar: 1. R. de Vries, 2. T. Mooren, 3. A. van Kla veren. Zaklopen jongens 811 jaar: 1. J. Roskam, 2. G. de Vos, 3. H. Klok. Wedloop jongens 1214 jaar: 1. G. Markwat en H. Braam, 2. W. de Vos en J. Hogeboom. Houtjes rapen meisjes 45 jaar: 1. G. Kinkel, 2. A. Zweegman, 3. E. Bartels. Vlaggetje steken meisjes 67 jaar: 1. A. Kraan, 2. T. Luman, 3. R. Flik- weert. Balletje lopen meisjes 811 jaar: 1. L. Flikweert, 2. B. Roest, 3. B. v. Lienden. Was ophangen meisjes 1214 jaar: 1. M. Roos, 2. A. de VrieS, 3. G. Roest. Na deze spelen werden alle kinde ren, bij elkaar 125, getracteerd in Café Roos, waarna de prijsuitreiking volg de. Des avonds om 5 uur begonnen de motorraces. Omdat de motorclub Aalsmeer verstek liet gaan was de deelname niet groot. De uitslagen wa ren: Lichte klasse: 1. A. Verstoep (Zevenhoven), 2. J. Oudshoorn (Nieuwkoop). Zware klasse: 1. T. de Vos (Haarl.meer), 2. C. Baars (Ab- benes). Des avonds was er nog al heel wat publiek op het feestterrein en ging het er gezellig toe, zodat de voetbalvereniging op een feest kan terugzien. Koninklijke onderscheiding. Het heeft H. M. de Koningin behaagd de bronzen medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau te verle nen aan de heer C. van Heyningen. Aanbesteding. Op het gemeente huis werd de aanbesteding gehouden voor het bouwen van een transfor matorstation aan de Nieuwe Duin weg. Er waren 11 inschrijvers. De laagste was de fa. W. A. Kruger en C. Aanhane te Katwijk aan den Rijn voor ƒ3990.hoogste inschrijver de heer L. de Best te Katwijk aan Zee voor 4640. LISSE Programma K.A.V. Het winter- program van de K.A.V. is Donder dagavond ingezet met een goed be zochte ledenvergadering in het K.A. B.-gebouw. De presidente, mevr de BruinWeijers, zette, nadat zij woorden van welkom had gesproken, het winterprogramma. uiteen. Mevr. de Graaff van Boeien hield hierop een causerie over het gezag. Het H. .Jaarviering. Onze Toneelvereniging „Amicitia" ter gelegenheid van het H. Jaar op voeren: „Beatrijs" naar bewerking van de middelnederlandse legende door Jan Vuysters. Bekneld. De B., een ruim 60 jarige bloemistarbeider kwam bij 't aflopen van een bruggetje tussen de treden met zijn voet. Gevolg: de man brak een enkel. NOORDW1JK Even wisselen. Mevr. C. N. kocht van een vreemde venter een kistje appelen, doch had hiervoor niet kleiner dan een briefje van 100,Dit was voor de venter geen bezwaar, want hij zou het wel even wisselen. Direct hierop hoorde zij de motor aanslaan en zag de auto wegrijden. Het nummer van de auto kon zij j nog juist noteren. Zij belde direct KSSSS' VS li wegen werden staat- los van de onderwerpen, wel ke over het algemeen behandeld worden, doch het geldt altijd en in alle omstandigheden. Men kan en mag zich niet onttrekken aan het gezag, want dit komt van God. Het gezag van de man en vader in het gezin moeten wij steeds waar deren en hooghouden. Het gezag brengt rust en vrede en dit heeft deze tijd vooral nodig. Een toneelgroep uit ,,De Engel" bracht hierna ten tonele „De marme ren bal", hetgeen heel goed gespeeld werd en waarvoor de jeugdige speel sters een warm applaus ten deel viel. De pastoor gaf een explicatie van de betekenis van het speldje van de K.A.V. en wijdde de insignes. Met een kort dankwoord sloot de presidente deze goed bezochte verga dering. Directeurswoning Rijkstuinbouw school. Het rijk heeft aan de ge meente verzocht de binnenkort vrij komende directeurswoning, behoren de bij de Rijkstuinbouwschool te mo gen huren, teneinde de ruimte bij de school te trekken, alsmede ten be hoeve van de landbouwvoorlichtings- dienst. De school is destijds gebquwd door de gemeente en aan het rijk kosteloos in bruikleen gegeven, zodat dc ge meente de onderhoudskosten betaal de, met de restrictie er bij, dat het gebouw voor onderwijs en onderzoek zou worden gebruikt. De gemeente heeft de laatste jaren herhaaldelijk aangedrongen op wijzi ging van het contract, doch tot nu toe is dit niet geschied ofschoon het departement van landbouw de bil lijkheid hiervan erkende. Bij de besprekingen dienaangaan de namen de vertegenwoordigers van de rijksgebouwendienst een star standpunt in en het gemeentebestuur vond het voorstel van het rijk te schriel, temeer daar de gemeente reeds in 1913 een schoolgebouw gra tis ter beschikking heeft gesteld en reeds jaren lang het onderhoud heeft betaald. Burg. en weth. vinden het evenwel niet verantwoord om het voorstel van het rijk te aanvaarden zonder te welen, op welk bedrag het Prijzen- bureau de huurwaarde van het woon huis zal bepalen. Valt de waardering laag uit, dan dient de gemeente zich ook te gaan stellen op het formeel juridisch standpunt en zich vast te houden aan het contract, alsmede op de naleving hierv.an. Burg. en Weth. stellen de raad voor, indien de raad met hun ziens wijze accoord kan gaan, hen te mach tigen het voorstel van het rijk te ac cepteren, indien de gemeente uitein delijk een behoorlijke jaarlijkse ver goeding ontvangt. Is dit niet het ge val dan zou het rijk voorlopig in ge breke moeten worden gesteld onder mededeling, dat, hangende de afdoe ning, de gemeente niet kan dulden, dat het rijk het bedoelde huis onder de voorgestelde voorwaarden in ge bruikt neemt, doch wel bereid is hiermede in te stemmen, wanneer óf de voorwaarden zo worden aange vuld, dat een groter bedrag dan de te taxeren huurwaarde voor de woning wordt vergoed óf een nieuw contract wordt aangegaan op deze basis, dat 1. het oorspronkelijk gebouw met de grond aan het rijk wordt geschonken en 2. het door de gemeente gebouwde gedeelte, alsmede de centrale ver warmingsinstallatie en het huis aan het Rijk wordt afgestaan tegen een door 3 deskundigen te schatten DE ZILK Ader doorgesneden. Bij het houthakken voor de kachelaanmaak vloog een spaander met zulk een kracht tegen het been van mej. K. aan de Wassenaarse weg, dat een ader werd doorgesneden. De slager H., die in de onmiddellijke nabij heid woont, stopte de bloeding. Dr. direct afgezet, doch zonder resultaat De vogel was reeds gevlogen. Uit 't ingestelde onderzoek bleek, dat ook de auto van diefstal afkomstig was. Schietvereniging. De wekelijkse schietoefeningen van de schietver eniging „Blijft voor 't land," zijn wederom ingezet. De eerste wissel medailles werden gewonnen door: J. Heus 97 p. Ie klasse; J. v. d. Burg 97 p. 2e klasse; mej. F. van Oosten 95 p. 3e klasse. V UITSCHOTEN COTUVO mobiliseert Onder leiding van burgemeester C. J. v. d. Hoeven kwam gisteravond het „Ka der" van de COTUVO bijeen, in het gebouw van Chr. Belangen om nade re instructies in ontvangst te nemen Men zal de bevolking moeten over tuigen van haar plicht niet alleen te genover zich zelf, maar ook tegen over ieder ander, om zich straks, wanneer er gelegenheid is, te laten doorlichten. De secretaris van het Fonds Opspo ring Tuberculoselijders te Delft, de heer B. Noorland, die het technisch gedeelte van het onderzoek zal lei den, sprak over het prachtige resul taat van deze organisatie en stelde als ideaal het zoveel mogelijk zon der steun van dé overheid te doen. Luitenant t. Z. I kl. N., Julsing, longarts van het M.O.C. èn lid van de COTUVO zette in het kort uiteen wat T.B.C. eigenlijk is en op welke manier deze ziekte bestreden kan worden. De heer P. J. de Jocden, inspec teur van de Stichting Ned. Sanato rium verzekering wees op de finan ciële consequenties voor degene, die eventueel in een sanatorium ver pleegd zal moeten worden. Die kos ten bedragen gemiddeld 7.50 per dag. De reeds verzekerden doen er verstandig aan een aanvullende ver zekering af te sluiten en de niet verzekerden zich alsnog te laten verzekeren. Na dc pauze werd de zeer sugges tieve film „Wit wint" gedraaid waarin duidelijk het grote gevaar aangetoond wordt van mensen, die zonder het te weten Tubercel-bacil- dragers zijn. Aan de organisatie van dit onder zoek is heel wat werk verbonden en de burgemeester doet een beroep op ieder om mede te werken. Typisten, assistenten bij 't doorlichten, autobe zitter; iedereen kan meewerken en melde zich dus bij de secretaris van CCTUVO oo het gemeentehuis. Het is ook zeer gewenst, dat industriëlen hun personeel dat in Voorschoten werkt laten doorlichten. Dezer dagan reikte burgemeester Wösten deecJ de rest. Vrijdag 0 October. Een dag uit duizenden! Het lijkt alsof de zomer is teruggekeerd in een stad vol zonneschijn. Bladeren, die ondanks de heifststonnec hun leven hebben kunnen ïedden, wie gen zacht op de wind heen cn weer. Fet water in da Nieuwe Rijn glanst van goud en blauw en wit en zilver, van alle kleuren, waarmee c-e oude huizen zich in het water weerspie gelen. Het lijk! wel zomer! Kinde- 'tn spelen op straat, bij ce fontein, en hun klare lach schatert rcog door dt klare luch\ Dan is het gued etns door de stad te gaan. Zonder haast. Zonder doel ALeen maar om de ge in» gens van het gaan. En ^til :e staan op alle plaatsen, waar het oog door iets bijzonder wordt getroffen. Hier is het een vogel in de boom, daar een spinnende poes in de ven sterbank. Helrode geraniums achter de ramen in een kleine straat. Een visboer, die z'n galmende roep tegen de gevels laat weerklinken. Een draaiorgel in de verte, op de hoek van een straat. En verdei niets dan zon. Het lijkt wel zomer En in deze schijnzomer zul'en de bewoners' van de Hoge Morschweg met veel vieugde gezien hebben, hoe gisteren de mannen van Openbare Werken begonnen zijn de g.acca nons althans wat daarvan overge bleven is, op te ruimen. Dij gnzor.s waren finaal kapolgereder, en in n oced'j oelen veranderd. Voor de kinderen was het weliswaar pret tig spelen, maar de moeders keken iedere avond boos, als hun sprui ten weer smerig thuis kwamen. Straks zal dit allemaal anders zijn. Want de gaten worden opgevuld met puin en als dat voldoende ingereden is, komt er asphalt overheen. Dan zal de Morschweg een brede rijweg ge worden zijn. Zonder modderpoelen. De eerste grote K.A.B.-bijeenkomst van dit seizoen wordt niet op Dins dag 17 (zie programma), maar op Donderdag 19 October a.s. gehouden in „Den Burcht". Spreker is de Verbondsbestuurder J W. v. d. Ak ker over „De les van het verleden". Na de pauze wordt de film „In Vre de leven" vertoond. Dit alles omlijst door muziek van de eigen sympho- niet. Toegezonden toegangsbewijzen zijn alleen geldig, wanneer men ze heeft laten afstempelen. Gelegenheid hiertoe mogen van 4 tot 5 uur op Lode Sengers bij de Koningin De heer Loda Sengers, Pesthuis laan 6 te Leiden, die onlangs een portret van H.M. Koningin Juliana schilderde voor het stadhuis te Dru- nen (N.-Br.) is gistermiddag op het paleis Soestdijk door H-M. ontvan gen, tezamen met nog drie kunst schilders, die eveneens opdrachten hebben voor een portret van de ko ningin. Het onderhoud vond plaats op een terras van het paleis en droeg een zeer ongedwongen karakter. H.M. schonk zelf thee en onderhield zich gedurende een uur met de schilders die ontussen schetsen mochten ma ken. Prinses Irene kwam even kij ken en gluurde zelfs over de schou ders van de schilders, om hun werk te zien. De bezoekers mochten allerlei vragen stellen en, hoewel H. M. niet officiëel poseerde, hun koninklijke gastvrouwe verzoeken haar hand even anders te houden en eens een andere richting uit te zien. „Het was buitengewoon prettig", vertelde de heer Sengers na afloop. „Ik was vol komen op m'n gemak, in tegenstel ling met de drie anderen, die nog aan hun portret beginnen moeten, terwijl het mijne al klaar is." „Ik mag van U allen zeker wel een foto van het portret verwachten, als het klaar is", besloot de konin gin dit ongedwongen onderhoud. LEIDSE UNIVERSITEIT Geslaagd voor het doctoraal exa men Ned. recht J. Th. de Smidt te Leiden, mej. F. J. Inckel te Den Haag: voor het candidaats-examen Ned. recht de dames H. A. Visser te Den Haag, J. C. S. Romijn te Win schoten, E. J. Brizee te Den Haag, W H. van der Laan te Haarlem, C. II. Nottrot te Haarlem, L. C. L. Huijdts te Den Haag en mevr. W. F. KJasensv. d. Loo te Leiden, idem de heren A. Calje te Hardinxveld, J. L. Frima te Den Haag. W. A. Wagten- donk te Voorschoten, J. W. Bax te Vlaardingen, F. Abell te Voorburg. Een paar jaar geleden berichtten wij, dat de onderwijsvereniging van de L.T.B. zeer waarschijnlijk de la gere tuinbouwschool in onze gemeen te zou vestigen. Er kwam wel een school, doch niet in Noordwijkerhout. De voorkeur werd gegeven aan Hil- legom. Dit was een grote teleurstelling voor degenen, die hun uiterste best hadden gedaan en meenden, dat hun pogingen met succes bekroond zou den worden. Maar zij hebben het niet opgegeven. De onderwijsvereniging beloofde, dat de eerstvolgende school in Noordwijkerhout zou komen. Het duurde lang, voordat deze belofte kon worden ingelost. Maar nu is het dan gebeurd. Noordwijkerhout krijgt een lagere tuinbouwschool. Deze school is bestemd voor het Zuid-Westelijk deel van de bollenstreek. De school is dus vanzelfspreken niet alleen be stemd voor Noordwijkerhoutse jon gens, maar ook voor jongens uit de omgeving en hierbij denken wij Hooglandse Kerkgracht 32. En heden avond om acht uur zijn meisjes, die belangstelling hebben voor het werkprogramma van de Mater Araabilisschool hartelijk wel kom in de zaal van Evert Castelein, Hooglandse Kerkgracht 48. Daar zal het een en ander verteld worden en bovendien vertoont men er een mooie film. Nog een K.A.B.-bericht. De Sociaal Economische cursus is op 11 Sep tember 11. gestart. Het is thans nog mogelijk, dat er enige deelnemers bij komen. Maar dan vlug. Straks is het te laat. De lessen worden Maandag en Donderdagavond van 8 tot 10 uur gegeven in de school Vrouwenkerk hof 1. En w'ist u al, dat het K.A.B.-toneel „Vondel" is uitgenodigd om een op voering te geven van het spel „De weg tot elkander" voor de K.A.B. van Voorschoten? Er zijn trouwens nog meer besprekingen gaande, om dit stuk ook in andere plaatsen op te voeren. Dan is er nog een ongeluk te mel den. Een onbegrijpelijk ongeluk nog wel. De 53-jarige mevr. C. N.v. K. uit de Roemer Visserstraat, fietste gisteren op de Haarlemmerstraat en kwam bij het afstappen zó ongelukkig op de grond, dat zij haar linkeron derbeen brak en door de E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis gebracht moest worden. STADSKOK. PIANO-RECITAL GERNA GILMOUR. De Canadese pianiste Gerna Gil- mour heeft gisteravond in het Oos ters Instituut een programma van goede werken gespeeld waarmede zii een oppervlakkig succès oogstte. Zij begon met de mooie „Sonate D gr. t.", van Haydn, Dat een optredend4ar- tiste door een of ander.e reden even er uit is is niet zo erg, maar wan- neei zij de ware toets niet te pakken kan krijgen stelt dat teleur. Wat maakte zij van de zonnige sonate van Haydn? Een grote gedecideerdheid van greep, een scherp gehoor voor toonvorming, klankverscheidenheid, een warm muzikaal hart, dit is -alle maal nodig om te komen tot een op bloeiende vertolking. Heeft bovenge noemde pianiste geschonken wat er van verwacht werd? Wij vinden het onprettig dit te moeten ontkennen- Alles stelde zij in op techniek, die zii met forse hand aanwendt. Hoogst zelden legt zij charme of poëzie in haar toon. 't Lijkt of zij weekheid ducht, 't Pedaalgebruik is overmatig. Na Haydn speelde zij Schumann, Liszt Poulenc, Turina, Reizenstein en Chabrïer. Wij zouden zo eraag op de hoogtepunten eens een jubel van klankimpressie hebben gehoord, met fraai geacheveerd toonvorming. affi niteit voor het instrument hebben waargenomen; een heftige bewo genheid hebben mede gemaakt, iets intiems en sereens in ons hebben op genomen! 's Beste beviel zij ons in de beide werken van Poulenc die haar nog het beste lagen. Muzikale bevrediging, kon haar spel, tot onze spijt gezegd, evenwel niet schenk'en J. Kortmann. EX-POLITIEKE GEVANGENEN UIT DE BEZETTTNGSJD. Gisteravond werd in Het Gulden Vlies de jaarvergadering gehouden van de Ned. Vereniging van Ex-po litieke gevangenen uit de bezettings tijd, district Leiden. In verband met het overlijden van de heer C van Holland, concierge van het Politiebureau en een actief lid van de vereniging in de Pro- paranda-commissie vervulde hij de functie van penningmeester wij de de voorzitter, de heer L. Questroo, aan het begin der vergadering en kele sympathieke woorden aan de nagedachtenis var. de overledene. Later op de avond deed dit eveneens vooral aan de aangrenzende ge meenten Noordwijk en Voorhout. Het is dan ook de bedoeling, dat de school op een zodanige plaats in onze gemeente wordt gevestigd, dat zij zo gunstig mogelijk voor deze ge meenten komt te liggen. Op deze plaats komt dan een eigen gebouw met woning voor het hoofd van de school. Het zal echter nog wel een tijd duren voor dit gebouw er staat. Daarom wordt er naar een noodge bouw gezocht. Intussen is een aan vraag ingediend bij het gemeentebe stuur. om mede te werken aan de tot standkoming van het definitieve ge bouw Men heeft goede hoop, dat de ze medewerking vlot en royaal zal worden gegeven. De kwekers- en arbeidersjongens kunnen hun voordeel doen met de vestiging van deze nieuwe school en zich, zodra daarvoor gelegenheid is, aanmelden als leerling. De tuinbouw school zal aansluiten op de lagere school. GEM. AANKONDIGING UITBREIDINGSPLAN. De Burgemeester van Leider, brengt ter algemene kennis, dat een»' ontwerp tot herziening van het plar*e van uitbreiding voor de gemeente** Leiden van 18 April 1907, zoals dil3 bij raadsbesluit van 6 November 193éIU is gehandhaafd en nader h dfzien J- ten aanzien van een terrein, gelegerde aan de Noord-Westzijde van de P. J'° Blokstraat, nabij de Hoge Rijndijk met ingang van 9 October a.s. tot ei-vi met 6 November d a.v. voor een** ieder ter inzage zal iiggen ter ge-br meentesecretarie, afdeling Openbareb« Werken (kamer no. 111). De Burgemeester voornoemd, J. C. VAN SCHA IK. 7655 Weth.-loco Burgemeester.^"' Leiden. 6 October 1950. -ah de heer A. Scheele, secretaris van de Propaganda-commissie, die vooral j het licnt liet vallen op de verdiensten van de heer Van Holland in deze commissie en het aandeel, dat hij vr in breder verband in de verénigings- j werkzaamheden heeft gehad. Met na- me noemde spr. de enthousiaste me- dewerking. welke ds vereniging van de heer Van Holland heeft ondervon den. bij de organisatie van het con- gres. dat indertijd in Leiden gehou den werd. De secretaris, de heet' W M. v. d. Burg, die in deze vergadering het jaarverslag uitbracht, deelde mede. dat de afdeling thans 134 leden. 11 belangstellende leden en 12 donateurs telt. Critiek werd in dit verslag ge leverd op de plaats achter in de stoet welke de vereniging is toe gedacht bij de jaarlijkse dodenher denking tijdens de stille tocht langs het tijdelijk monument op de Steen straat Indien hier reen verandering in komt overweegt men van deze zijde een afzonderlijke herdenking. Het financieel overzicht van de penningmeester, de heer S. Mazurel, liet een bevredigende indruk na Ter wijl een achterstand van bijna 400 op de verplichtingen van het hoofd bestuur kon worden ingelopen, heeft men nog een batig saldo van ruim 56.De secretaris van de Propa ganda-commissie. de heer A. Scheele, s in zijn jaarverslag op de vele activiteiten, welke deze commissie heeft ontwikkeld, w. o. de geslaagde St Nicolaas-nakkeHenactie t. b. v. de kinderen der leden, waarvoor hij in het bijzonder hulde bracht aan evr HendriksenSnel. Nadat het bestuur bij acclamatie herkozen was. we-d de heer L. Questroo wederom tot voorzitter be roemd. Bij monde van de heer M. I Smit. werd de voorzitter bedankt voor' zijn prettige leiding, welke hij in het verleden steeds aan de ver eniging heeft gegeven. Nadat het verslag van het congres-1950 was uitgebracht werden de heren 1% J. Maas. J- P. C, M. van Vonderen en Scheele in de kascommissie ge kozen. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Jacoba M. d. van J. Mioch en H. C. W. Hoogeveen, Sas- kia d. van P. Tekamp en P. Mark, Rachel d. van L. Blok en S. van Tongeren, Carola C. A. d. van A. A. van der Spek en R. T. Liszt, Wilhel mus A. z. van P. J- Hoogduin en W. A de Haas, Johanna M. d. van C. J. Steenbergen, Bastiaan z. van J. van den Ing en R. F. Sibels, Peter G. M. z. van G. P. de Graaf en J. van Rijn en E. Bartleson, Richard z. van H. Harvath en M. Friends. Overleden E. J. D. Koobs vrouw 68 jr., J. G. van Tongeren man jr. Ondertrouwd: C. H. Boot jm. 32 jr. en C. E. Roeters jd. 28 jr., M. van Leeuwen gesch. 32 jr. en Y. Camphorst gesch. 31 jr., M. Lens- veldt jm. 30 jr. en A. Brouwer jd. 30 jr., W. de Vos jm. 25 jr. en Z Boom jd. 25 jr., J. J. D. Wieber- dink jm. 30 jr. en J. Nachbahr jd. 25 jr., P. Lensveldt jm. 25 jr. en J. van Kan jd. 2 2jr., A. J. van dei- Linden jm. 27 jr. en C. J. Hunte- man jd. 27 jr., W. L. Langenberg 32 jr. en E. E. M. van Eecke jd. j. van Es jd. 21 jr., J. P. W. Kriek 21 jr., C. van Vliet gesch. 27 jr. en jm. 28 jr. en M. C. Otten jd. 26 jr., A. van der Linden jm. 24 jr. en W. Donker jd. 24 jr., N. Verboom jm. 23 jr. en G. Lots jd. 22 jr. SENGERS SCHEEPSBERICHTEN GENRAL C. C. BALLOU (rep.) Djakarta-R'riam pass. 5 Oct. Fi- nisterre; GENERAL S. D. STURGIS (rep.) Djakarta-A'dam pass. 5 Oct. Kp. Bougaroni; GROOTEBEER 6 Oct. te Djakarta van Surabaja; MA- TARAM, R'dam-Djakarta 5 Oct. van Penang nr. Singapore; POELAU- LAUT, Djakarta-A'aam pass. 5 Oct. Gibraltar; ROEBIAH, A'dam-Indone- sië 5 Oct. van Port Said-Suez; ROE PAT. Surabaja-A'dam 5 Oct. rede Liverpool; ROTTI, A'dam-Indonesië pass. 5 Oct. Singapore nr. Djakarta; SIBAAK, Djakarta-R'dam (convooi Zuiderkruis) pass. 6 Oct. Gibraltar. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 6 Oct. Vee Aanvoer: 7 fokstieren, 5 slachtstieren, 70 kalf- en melkkoeien, 328 varekoeien e.a., 200 vette koeien, 32 vaarzen, 20 pin ken. 74 graskalveren, 9 vette kalve ren, 49 nuchtere kalveren, 19 weide- schapen, 76 vette lammeren, 28 zeu gen, 201 mest varkens, 640 biggen, 6 paarden, 12 veulens, 32 bokken en geiten. Prijzen: kalf- en melkkoeien 725950 en varekoeien e.a. 500 675, handel willig; vette koeien f 725 1900, 2.652.85 per kg. handel traag, vaarzen f 600875, pinken 425525 en graskalveren 180 300 handel willig; nuchtere kalveren 5070 handel willig; vette scha pen 90105. weideschapen f 60 80. en vette lammeren 6585, han del stugger, mestvarkens f 5080, en biggen 2040, handel vrij goed: veulens f 160400. bokken of geiten 1535 handel matig. 6 Oct. Kaas. Aanvoer: 71 par tijen Goudse en 6 partijen Leidse kaas. Totaal 77. Prijzen: Goudse zware f 2 31, le soort f 2.162.24 en 2e soort 2.102.15, le soort Leidse 2.002.08 per kg. Handel flauw. LISSE, 6 October- Bloembollen. Narcissen per mand: Geranium 20, King Alfred 16, Magnificence 18, Actea 28, Queen of the Bicolors 26 Co vent Garden 18, Carlton 20, Helios f 8. Fortune 32. Leverbare veiling: z. 12. z. 11: Brillant Star 9 10 en f 8.Cou leur Cardinal 11en 10Fred Moore 6.en 4.45; Gen. de Wet 7.80 en 6.30, Grand Due 8.75 en 8.80 Prins van Oostenrijk 7.80 en 6.25. Dubbele vroege Tulpen: Electv 19en 11.Marchal Nie1 f 8" cn 7 79: M- v. d. Hoeff 8n 7.7-0' F- - m

Leidse Courant | 1950 | | pagina 2