Üg Paar hebben 4 we wat v| (t\y (Gwpexaéte) Jiatte dotje &eiVL naar het eiland OROBOMa) Aetherklanken Wilt U iets weten? DE DODE VAN BRAZILIË MAANDAG 2 OCTOBER 1950 DE I EIDSE COURANT TVfEEDE BLAD PAGINA 4 EMBLEEM VOOR KOREA-VRIJ WILLIGERS. Na diverse uniform commissies te zijn gepasseerd, is het embleem dat de Nederlandse Korea- vrijwilligers op het uniform zullen dragen, thans goedgekeurd. Op een Koninklijk blauw schild, met aan de bovenkant een oranje rand, waarop de naam Netherlands staat, is het embleem van de Verenigde Naties in wit aangebracht. BEURS STIL. Waar men het oor ook te luiste ren legde, in alle hoeken viel het zelfde te horen. „Er is niets te doen, maar de stemming is goed prijshou dend." Ook de fluctuaties in de hoofd fondsen waren zeer miniem. De In donesische sector werd eveneens gemeden De Scheepvaartmarkt was aanvankelijk een kleinigheid in re actie, doch tegen slot trad een lichte verbetering in. DONDERDAG. HILVERSUM I 402 M. 7.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.45 Mor gengebed en liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram. 9.40 Schoolradio. 10.00 Gram. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Medede lingen. 12.35 Gram. 12.55 Zonnewij zer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Lichte muziek. 13.35 Pianorecital 14.00 Gram. 14.45 Voor dc vrouw. 15.30 Kamermuziek. 16.00 Bijbellezing. 16.45 Vocaal ensemble 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Zigeuner kwartet. 17.50 Regeringsuitzending. 18.00 Gram. 18.15 Accordeonvereni ging. 18.30 De stem van de chr. vakbeweging. 18.45 Gram. 19.00 Nieuws en weerber. 19.15 Levens vragen van allerlei aard. 19.30 Gram 19.40 Radiokrant. 20v00 Nieuws. 20.05 Gevarieerd programma. 22.00 Gram. 22.15 Buitenlands overzicht. 22.35 Kerkkoor. 22.45 Avondover denking. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II 298 M. 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnas tiek. 7.30 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. 9.30 Populair concert. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Gram. 10.50 Voor de kinderen. 11.00 Gram. 11.45 Techni sche causerie. 12.00 Orgel en accor deon. 12.30 Mededelingen. 12.33 „In 't spionnetje.'* 12.38 Pianospel. 13.00 Nieuws. 13.15 Metropole-orkest. 13.45 U kunt het geloven of niet. 13.50 Meisjeskoor. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Alt en piano. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Gevarieerd programma 17.00 Voor de kinderen. 18.00 Nieuws. 18.15 Sportpraatje. 18.30 Strijdkrachten. 19.00 Orkestconcert. Intermezzi; „Gesprek met de brand weerman." en gram. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 „Pro Mu- sica," toonkunstkoor. Utrechts Ste delijk Orkest en solisten. 21.20 „Tra nen over Johannesburg," hoorspel. 22.20 „Let op de bel." 23.00 Nieuws 23.15 Sportactualiteiten. 23.3024.00 Gram. v"«/ 1. v< De Coöperatie heelt haar thee-prijzen nog steeds niet verhoogd 1 Kijkt U maar! De Thee-pakkerij is ct. per ct. 100 ct. gram ïigendom der gezinnen, die lid 'zijn van de Coöperatie. Daarom werkt de Coöperatie zo in het belang van het gezin. Sluit U aan bij de Niet om het gewin maar voor het gezin I BINNENLAND. De voorzitter van de Eerste Ka mer zal in de vergadering van Dins dag 10 October voorstellen om het rapport van de gemengde commis sie Nieuw-Guinea te behandelen in een vergadering met gesloten deu ren. Tot officier in de Orde van Oranje Nassau is benoemd de heer E. W. C. Buul, directeur van de N.V. Verenigde Tabaksindustrieën Mignot en De Blok te Eindhoven. Bij het 35-jarig bestaansfeest van de Landarbeidersvereniging „St. Deusdedit," te Wateringen, werd aan de heer A. H. Th. Link het gouden erekruis „Pro Ecclesia et Pontifice'* door de zeereerw. heer A. H. P. Cleophas opgespeld. De heer Link was al deze jaren lid en bekleedde 25 jaar de functie van voorzitter. BUITENLAND. Brand aan boord van een sleep boot, die olie en passagiers vervoer de in het oliecentrum van Barranca Mermeja (bij Bogota), heeft het le ven gekost van 28 personen. De boot zou door de bliksem getroffen zijn. Toen de vlammen uitstierven, vond men het lijk van de kapitein, die nog het stuurwiel omklemd hield „Langzaam aan", zei het tech nisch personeel van het Londense vliegveld Croydon gisteren, uit pro test tegen het ontslag van 50 colle ga's. Een „langzaam-aan"-staking is erg, maar op een zo vlot bedrijf als een vliegveld is het een ramp.. Garry Davis, de eerste „wereld- burger" heeft zijn eenzaamheid op- gegeven en is getrouwd met een dan seres uit Hollywood. Hij doet nu weer moeite om zijn Amerikaans staats burgerschap terug te krijgen. De danseres heeft hem blijkbaar z'n vreemde bokkesprongen afgeleerd. VAN ONZE ADVERTEERDERS 1 October was het 40 jaar geleden, dat Presburg een schoenwinkeltje opende in de Doelenstraat te Am sterdam. N Presburg's devies, d,e allerbeste schoenen onder ieders bereik te brengen, vond bij het publiek zo'n gunstige weerklank, dat reeds spoe dig verplaatsing naar een groter pand noodzakelijk bleek. Sindsdien is het steeds crescendo gegaan en heeft dit groot winkelbe drijf thans filialen door geheel Ne derland. De eigen fabriek te Waalwijk werkt op volle capaciteit, doch daarnaast worden ook bij andere schoenfabrikanten nog beduidende opdrachten geplaatst, om in alle fi lialen van rijk-gesorteerde collec ties verzekerd te kunnen zijn. Wel een bewijs, dat Presburg op een groot aantal tevreden klanten kan bogen. SPORT VOETBAL KAREL LOTSY GEOPEREERD Gisteren heeft de heer Karei Lot- sy, voorzitter van de K.N.V.B., in het Diaconessenhuis te Haarlem een operatie ondergaan. Naar wij verne men is de toestand van de patiënt goed. ATHLETIEK Zaterdag a.s. wordt de Goudse sin gelloop estafette gehouden, te lopen met 8 deelnemers per ploeg over de afstanden 800, 400, 200, 100, 800, 400, 200 en 100 meter. In de hoofdgroep komen de vol gende verenigingen uit: Trekvogels (Den Haag), Vires et Celeritas (Gouda), Siomo (Den Haag), AV '40 (Delft), Parthenon (Dordrecht), Achilles (Gouda), AAV '36 (Alphen), DOS (Rotter dam) en Holland (Leiden). ZEILEN In ons verslag der wedstrijden van de Na-Brasem is een fout geslo pen wat betreft de stand in de Val- -kenklasse voor de Amstelbeker. De ze is op het ogenblik: 1. H. Hoogen- boom 115, 2. F. Goudriaan 113, 3. H. Zuiderbaan 112. SCHERMEN. Gisteren werd in de zaal van de V.W.B. te s-Gravenhage met 33 deelnemers de voorronde voor het kampioenschap van Nederland sabel onder auspiciën van de K.N.S.A. verschermd. Er waren 4 Leidse deel nemers, allen lid van A.E.W., n.l. I. Sloos, D. J. Verzijden, P. Erades en R. Sloos. I. Sloos werd in de voor ronde na barrage geëlimineerd; de 3 andere Leidenaars bereikten de de mi-finale. In de demi-finale werd R. Sloos uitgeschakeld, doch Verzijden en Erades, die gedurende de hele wedstrijd subliem werkten, bereik ten in hun poules als no. 1 en no. 2 de finale met resp. 10 en 7 gewon nen partijen. In deze finale verover den na harde strijd Verzijden de 3e en Erades de 6e plaats resp. met 8 en 6 gewonnen partijen. Uit deze fi nale van 12 sabreurs werden de 7 bestgeplaatsten aangewezen voor de demi-finale van het lands kampioen schap op 15 October a.s. te Rotter dam. Erades, die tevens mededong naar het kampioenschap 2e klasse sabel District West van de K.N.AS., ge lukte het na barrage met Berloth de kampioensmedaille te veroveren. WIELRENNEN Wielerclub „De Bollenstreek". Naar we vernemen bestaan er plan nen om een wielrennersvereniging op te richten. In de afgelopen maan den is gebleken, dat er grote animo bestaat voor het wielrennen, gezien de gehouden wedstrijden op ver schillende plaatsen in de bollen streek. Een drietal renners hebben zich LUCHTVAARTWEDSTRIJDEN. Op het vliegveld Ypenburg werd de jaarlijkse wedstrijd om de Resi dentie-beker gevlogen. De al te ster ke wind was wel een grote spelbre ker en slechts enkele toestellen kon den deze belangrijke wedstrijd uit vliegen. De Leidse cup-winnaar van 1949 liep al tijdens de eerste start schade op en viel uit, waardoor Lei den de beker voor de klasse model zweefvliegtuigen prijs moest geven. Anders was het in de klasse lijn- besturing. De nieuwe beker, voor deze klasse beschikbaar gesteld door de heer Jager, directeur vliegveld Ypenburg, werd gewonnen door T. Bonte van de Leidse clubs, en bete kende een welverdiende overwin ning. 15 October a.s. neemt de Leidse club deel aan de nationale kam pioenschappen voor lijnbesturing. Hoewel deze wedstrijd op Ypenburg geprojecteerd is, is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat het wedstrijd terrein naar Schiphol verplaatst wordt. wel bijzonder onderscheiden t.w.: Jac. Duindam en H. Bouwmeester uit Noordwijkerhout en Nic. Straat hof uit Lisse. Op 15 October zal er een trai- ningswedstrijd gehouden worden, start Heerenweg te Noordwijker- hout. De liefhebbers voor de wieler sport worden uitgenodigd ter ver gadering op Maandag 9 October bij de heer C. Meyland te Noordwijker- hout. HANDBAL W.I.K.—Langeraar 5—3 Dat de dames van W.I.K. steeds meer met het handbal spel vertrouwd raken, bewees wel de overtuigende 53 overwinning die zij op Langeraar wisten te behalen. Een goed succes hetgeen naar wij hopen door nog m'eerdere gevolgd zal worden. BILJARTEN DISTRICT LEIDEN NED. BILJART BOND Kampioenschap 3 banden le klasse De uitslag van het alsnog ver speelde kampioenschap 3 banden le klasse luidt: w.p. gem. h.s. 1. G. Teegelaar 12 0.458 5 2. v. d. Heiden 10 0.383 6 3 Verstraaten 8 0.383 5 4. Koeman 8 0.328 4 5. Linthout 7 0.391 6 6 Rietbergen 7 0.322 4 7. Polm 4 0.362 6 8. Honsbeek 2 0.198 2 OM DE AMSTELBEKER De uitslagen van gespeelde wed strijden om de Amstelbeker luiden: O.S.L. 1—D.O.S. 1 6—2; 't Noorden 1—B.O.S. 1 3—5; O.S.L. 2—Plantage 2 44; Plantage 2 winnaar door gem.; D.O.S, 2't Noorden 2 26; B.O.S. 2—Plantage 3 6—2; Prt v. Cleef 2't Noorden 3 80. Nederlaagwedstrijden „LUTO" (Lis- se). Het jaarlijkse „LUTO" bil- jsrttournooi, waaraan deelnemen „Klein Rustoord", VIOS, Excelsior en de organiserende vereniging zal op 6 October een aanvang nemen. De winnaar van vorig jaar was de Biljartvereniging „VIOS" uit Lisse. Het programma is als volgt vast gesteld: 6 October: LUTO I—Klein EEN VOORSPELLING DIE' UITKWAM Aan mevr. Lily Pike, ae 71-ja- rige echtgenote van een loodgie ter te Manchester en aan twee van haar vijf dochters is de grootste prijs in de geschiednis van de Engelse voetoalpools ten deel gevallen, nl. 92.644 pd.st. (ruim 930.00G gulden), voor een inzet van zes stuivers. De pool in kwestie is üe moei lijkste van allemaal. Men moet o.m. van acht wedstrijden ra den, dat ze in een gelijk spel zullen eindigen, terwijl verder punten gegeven worden voor el ke juist voorspelde overwinning uit en thuis. Van de Zaterdag jl. gespeelde wedstrijden wezen moeder Pike en haar dochters er acht aan, die inderdaad onbelist eindigden, wat haar de grote prijs bezorgde Rustoord I; 10 October: LUTO I Excelsior I; 17 October: LUTO I VIOS I. Deze wedstrijden zullen worden gespeeld in het K.A.B.-gebouw te Lisse. SCHAKEN HET INTERNATIONAAL TOURNOOI TE VENETIë - Na vier ronden luidt de stand in het internationaal schaaktournooi te Venetië. 1 en 2. Smyslov (USSR) en Stei- ner (Ver. St.) 3 pnt.; 3. Pachman (Tsj.-Sl.) 2Vz pnt. -f 1 afgebr. par tij; 4. Wade (Nieuw-Zeel.) 2/z pnt.; 5. 6 en 7 Letellier (Chili), Rossoli- mo (Fr.) en Castillo (Chili) 2]/z pnt. 8. Kotov (Rusland) 2 pnt 1 af gebr. partij; 9 en 10. Donner (Ned.) en Primavera (It.) ieder 2 pnt. 11. 12 en 13. Golombek (Gr. Br.), Sza- bados (It.) en Czerniak (Isr.) ieder V/2 pnt.; 14. Pauli (It.) H pnt. -f 1 afgebr. partij; 15. Muller (Oost.) Vi pnt.; 16. Nesier (It.) 1 afgebr. par tij. Leidse Dove Schaakclub Revan che." Een vriendschappelijke wedstrijd werd gespeeld tussen Voorburgse Dove Pion en Revan che te Voorburg. Revanche won met 82. De uitslagen zijn: H. Piegelaar B. Westrijk 01; P, BerghuisJac. Vos 01L. SchonewilleJ. G. Vreeswijk 10; H. LuinstraH. Vos 01; H. NieuwenhuisG. v. d. Wes ten 01; A. SteyzigerJoh. Vos 0 1; L. Schroder—J. Wagenaar 10; W. P. MaljersJ. P. Questroo 01; J. GlasJ. de Graaff 01; Tj. Bark- meyerJ. de Best -01. Totaal Utile Dulci (R'veen) De uit slagen der onderlinge competitie zijn: le ronde: A. P. v. Pelt—G. A. v. Rijn 01, H. BakkerP. Seip 10, M. AlbersJoh. Olijerhoek af- geb., J. v. d. MeerW. Oomen 10, C. P. BeukTh. Olijeerhoek afgeb., L. KoppelaarW. J. Groenendijk 0—1. 2e ronde: W. OomenC.P. Beuk HJoh. OlijerhoekJ. v. d. Meer* afgeb., G. A. v. RijnM. Al bers 10, P. SeipL. Koppelaar 10, G. OlijerhoekW. J. Groenen dijk 01. POSTDUIVEN „Steeds Sneller" (Noordvvijk). j Laatste vJucht viiegseizoen 1950, oude I en jonge duiven vanaf Quivrain, af stand 210 krn. Aankon-.sl lsle duif 10,39 00. Snc.hsid 1176.5a m. oer min 23ste duif 11.15.34. Snelheid 075,74 m. per min. G. v d. Bere 1, 14, 25, 26, j I. Hoèk 2, 2L J. Rokhorst 3, 4, 11, 17, I .T v. d. Wiel 5 19, 20. A v. Duin Azn j 6, A. v. d. Poel 8, 12, 16, 21, 22, Hoekx de Vries 9, 10, 15, C. J. Com mandeur 13, 27, J. v. d. Niet 18, H. Smit 23, J. Hoek 24. De eindstand der eerste 10 der na- vluchten is: oude en jonge duiven: J. v. d. Wiel 728 p., C. v. d. Berg 727 p., R. Hoek 716 p., A. v. Duin Azn. 708 p., J. v. d. Niet 690 p., gebrs. Passchier 681 p., A. v .d. Poel 662 p., Hoekx de Vries 659 p., H. Smit 651 p., J. v. Hensbergen 533 p. 4. Een jammerlijke wereldOotje Teur opende de deur van het her bergje en keek naar binnen. Nu, druk was het er beslist niet, dat was zo te zien. Behalve de waard was er nog maar één man in de gelagkamer aanwezig. Hij had een zeemans-uni form aan en zat in een hoek van het vertrek droevig van zijn bier naar het venster te staren en weer terug. Ootje Teur ging ook aan een tafeltje zitten en riep de waard. „Goeiemiddag meneer!" zei de waard, die dik was en een treurig gezicht had. „Hebt u ook zorgen? Iedereen heeft zorgen! De een over het weer, de ander over de beurs berichten, de volgende over de be lasting en weer een ander over de kwaliteit van de pruimtabak. Hebt u ook zorgen, meneer?" .,Ik wilde graag een groot glas koude limonade hebben!" zei Ootje Teur, die geen zin had in praten, maar wilde. denken over zijn nieuwe boek. .,Ach ja!" ging de herbergier onge stoord verder. ..Neem nou die meneer daar in de hoek. Die heeft weer zor gen over een kaart, die hij verloren heeft! Een jammerlijke wereld me neer! Een jammerlijke wereld!" Vraag; Waar moet ik zijn om na- tiönaliteits-paipieren aan te vragen voor een motorrijwiel (1940) dat ik tweedehands heb gekocht, zonder dat er papieren bij waren? Antwoord: Vervoegt ufbij de Ver keerspolitie te Leiden, bureau Zon neveldstraat. Daar worden alle ge wenste inlichtingen verstrekt. Door: A. HRUSCHKA. (Nadruk verboden). 18) Om twee redenen, ten eerste, omdat ik tot de overtuiging ben ge komen, dat ik hier vruchteloos zou blijven zoeken naar de moordenaar van Peter Lindweg veronderstel, dat het werkelijk Peter was. De dra den van die verschrikkelijke histo rie zijn in Brazilië gesponnen en ik moet dus vanzelf het onderzoek daarheen terugleiden. Een tweede, evenals u, doet mij het lot van de broer gevaar voor de zuster vrezen. Wat een verlichting voor mij le weten, dat u zich in Nelly's na bijheid zult bevinden. Ik dank u van ganser harte, zei Waldlew ter wijl hij de detective warm de hand c'r ukte. Geen dank, ik doe eenvoudig tnijn plicht. Maar ik begrijp nietneemt u dezelfde bc< als de Lindweg s; waarom dan mogen dezen niet we ten hoe zuil u het aanleggen om gedurende een zo lange reis niet door hen gezien te worden? Dat komt nie bijna onmogelijk voor Wel, aniwoorcide de detective ik reis natuurlijk niet als Silas Hempel, maar vermomd als een be jaard heer, die voor z'n plezier een reisje naar Brazi.ië maakt, en juist naar het bronnengebied van de Pa- ranna om er wetenschappelijke na vorsingen te eten. Op de passagiers lijst zal ik als Kari Drost ingeschre ven staan. Als Karl Drost zal ik de kolonel en zijn nicht voorgesteld worden en daar wij ons toevallig naar dezelfde streek begeven, zal 'k mij natuurlijk op reis en aan de overkant van de grote plas bij hen aansluiten. En is u niet bang, dat men v zal herkennen? vroeg mr. Waldlew. Juffrouw Nelly ziet heel scherp Geen nood! Ik zou al een heel slecht detective moeten zijn, als ik niet de kunst verstond onder de een of andere vermomming mij zelfs voor mijn beste vrienden verbor gen te houden. Doch waarom die vermom ming? Begrijpt u dat niet? Inez Lind weg kent mij als detective. Staat zij werkelijk in betrekking met de moordenaar, dan zou deze door haar te weten komen wie ik ben en wel wachten, mij onder de ogen te ko men. Maar het is ook mogelijk, dat er om de een of andere, ons nog onbekende redenen een complot bestaat tegen de Lindweg's en dat een cf meer samenzweerders zich aan boord van de „Senanda" be vinden. In het telegram werd die boot aanbevolen. Maar zijn wij er wel zeker van dat het telegram werkelijk door Cornelis Lindweg is verzonden? U beschouwt het dus als mo gelijk, dat Mogelijk is alles! Horst keek de detective zeer op gewonden aan. Lieve hemel, maar danen met betrekking tot Peter hebt u reeds gezegd: „Veronderstel dat hij het isWat bedoelt u daar mee? Ik twijfel er toch niet aan, dat de dode Nelly's broeder is? U zelf hebt gezegd, dat de foto het bewijst. Ja, maar ik heb intussen een ontdekking gedaan, die mij vreemd deed opkijken. Ik heb n. 1. de foto, door mij-zelf van de dode gemaakt, sterk vergroot, daar de politie zulk een portret voor aanplakbiljetten nodig had. Bij de operatie vertoonde zich bij hot linkeroorlapje een lit teken ter lengte van twee centime ter, dat noch op de kleine originele foto, noch op het portret, dat juf frouw Nelly mij heeft gegeven te zien was. Ik vergrootte dus ook dat portret. Maar ook daarop geen litteken Hebt u met juffrouw Lindweg daarover gesproken? Ja, maar slechts in zoverre, dat ik eens, toen we alleen waren, haar en passant vroeg of haar broer, misschien als kind een verwonding aan het linkeroor had opgelopen. Zij antwoordde beslist ontkennend Maar het is mogelijk, dat de ver wonding dagtekent uit de tijd, dat juffrouw Nelly zich reeds in Europa bevond. Desniettemin heeft de ge dane waarneming mijn bijzondere aandacht gewekt. Dat begrijp ik. Hebt u het Nelly gezegd? Neen, en ik verzoek u, er even eens geen woord van te zeggen. Ten eerste mogen wij haar geen hoop geven, die later ijdel zou kun nen blijken. Ten tweede is het in haar eigen belang, dat zij generlei vermoedens laat doorschemeren. Zo kwam Nelly niet te weten, dat er twijfel aangaande de identiteit van de dode, die zij beweende als haar broer gerezen was, evenmin, dat het afscheid van Silas Hempel, wie zij hoogachting en vriendschap toedroeg, slechts van zeer korte duur zou wezen. Want hij vertrok met dezelfde trein als de Lindweg's uit Wenen; maar zo kunstig en prachtig ver momd, dat zelfs mr. Waldlew, die wist, dat Hempel ook die trein zou nemen, hem niet herkende. Hoe had hij ook kunnen weten, dat de bejaarde heer met het ma- honie-kleurig gezicht, het kortge knipte grijze haar, de borstelige zwarte wenkbrauwen, het degelijke elegante reiscostuum en de bril, met grote ronde glazen, de beroemde de tective was! In tegenstelling met Nelly, die treurig was gestemd en niet méér sprak, dan nodig was, toonde Inez zich weer levendig, en zelfs bijna opgeruimd; zij babbelde weer, zoals bij haar eerste komst op villa Ro landDe gedachte aan de reis? Blijdschap omdat zij Wenen, de stad die haar niet sympathiek was, de rug ging toekeren? Vreugde over het aanstaande weerzien van haar geboorteland? Oppervlakkig, wuft, karakter loos! dacht Nelly. xn. De „Santa Senanda" zo geheten naar een jonge schone concertzan geres, was een van de moderne, drijvende en weelderige hotels waarin het de passagier aan geen comfort en verstrooiing ontbreekt: zwembassins muzieksalon, danszaal, wintertuin, conversatie- lees en rooksalon, behagelijke kajuiten grote zindelijke promenadedekken een sierlijke leeszaal in wit en goud, muziekkapel, scheepsdokter alles wat nuttig of nodig was, om zelfs de lastigste passagier de eentonig heid van een lange zeereis te ver zoeten. Slechts weinigen gaven boven dat alles de voorkeur aan de heerlijk heid der zee en aan de indrukwek kende pracht harer onmetelijkheid. Tot die weinigen behoorde Nelly Lindweg. Zij sleet liefst haar tijd in een ligstoel op het promenade dek, waar zij naar hartelust het grillige spel der baren kon gade slaan, en ongestoorld van Horst Waldlew dromen. Wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1950 | | pagina 8