ÜdTsiroOP Het dubbele jubileum van Zoeterwoude's burgemeester NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK Gemeenteraad van Voorhout WOENSDAG 4 OCTOBER 1950 OE LEIUSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 5 Dank zij goede samenwerking werd veei tot stand gebracht De feestelijkheden rond de jubilea van de heer H. J. J. A. Smeets moch ten wij op de feestdag zelf Maan dag reeds publiceren tot aan de feestelijke raadsvergadering. De raadszaal was geheel bezet door de leden van de Raad en de vele ge nodigden, waarvan wij noemen de familieleden van de jubilaris, Deken Bont, de pastoors Hermans en Kla- verweyden, de prior Y. Snabel van hét Kruisherenklooster, oud-wethou der de Graaf, de heer W. G. Roozen- beek, inspecteur L.O., mr. J, Slagter, dijkgraaf van Rijnland, zeer vele bur gemeesters en secretarissen, leden van de kringen Leiden, Den Haag en Alphen aan den Rijn. Voorts waren aanwezig alle ambtenaren van de ge meente, de commandanten van de Rijkspolitie en Leidse brandweer enz. enz. Wethouder van Leeuwen opende de vergadering met het gebruikelijke gebed en deelde mede, dat in deze bijeenkomst het woord zou gevoerd worden door de leden van de Raad, waarna de vergadering zou worden gesloten. Daarna zou het woord ver leend worden aan de genodigden. De jubilaris, vergezeld van zijn echtgenote, werd door de raadsleden C. v. Leeuwen en W. Tijssen binnen geleid, waarna wethouder van Leeu wen de reeds gepubliceerde toespraak hield. Namens de Raadsleden en de oud wethouders de Graaf en Onderwater bood spr. aan het einde van zijn rede de jubilaris een leeslamp aan, terwijl mevr. Smeets een bloemruiker ont ving. Toespraak A. M. Schinkel. Vervolgens nam de heer A. M. Schinkel, voorzitter van de Kath. fractie, het woord. Mijnheer de Voorzitter. U is thans aldus spr. 30 jaar secretaris en W/2 jaar Burgemees ter van onze gemeente, die ongetwij feld om zijn bizondere verdeling in twee delen, Zoeterwoude-dorp en Zoeterwoude Hoge Rijndijk, een van de moeilijkste gemeenten is van deze omgeving. U hebt gedurende deze >30 jaren geheel Uw persoon gegeven en al Uw arbeid gesteld in dienst van onze ge meente. U hebt met de gemeentenaren het lief maar ook het leed gedeeld. En wij hebben er ons meerdere malen over verwonderd, dat, ondanks de uitgestrektheid van onze gemeente U bijna alle woningen kent en de grootte van de gezinnen. Dit alleen is reeds een bewijs, dat U met Uw gemeentenaren meeleeft, onverschil lig in welk deel zij ook mogen wo nen. Dit meeleven zal voor U vaak een stimulans geweest zijn voor Uw activiteit op het gebied van woning bouw, licht- en watervoorziening, onderhoud van wegen, en vooral niet te vergeten de gezondheidszorg. Spr. besloot met een dankbetuiging voor betoonde activiteit en medeleven. Toespraak Joh. v. Vliet. De heer Joh. van Vliet sprak daar na namens de Protestantse fractie. Waarde Jubilaris. Als Burgemeester hebt gij aldus spr. de hoogste achting bij onze bevolking en dat is te begrijpen, me de gezien Uw waardigheid en hulp vaardigheid. Waar gij de helpende hand kan bieden wordt ook nooit te vergeefs een beroep op U gedaan. Uw voortvarendheid heeft zich aan alle kanten aan de gemeente doen gevoelen. Voor U moet het wel eens een onaangenaam gevoel geweest zijn ons dorp bedreigd te zien door de grote stad. Maar gij gaat altijd vol goede moed verder. Wij. als kleinste politieke groep, waarderen steeds Uw plaats als Bur gemeester, de man die boven de par tijen staat en op wiens medeleven wij, als Protestanten, steeds kunnen reke Voor de eerste maal in mijn bur gemeestersloopbaan berust het voor zitterschap van de gemeenteraad niet bij mij, maar wordt het waargeno men door een wethouder-loco-burge meester. Het is voor mij en vreemde gewaarwording zelf niet de voorzit tershamer te mogen hanteren en op verzoek slechts het woord te mogen voeren. Dit doet mij terugdenken aan een andere raadsvergadering, nml. die van 15 Juni 1920, waarin ik werd beëedigd als gemeente-secre taris, en waarin ik voor het eerst, eveneens op verzoek, tot de Raad mocht spreken. En het is deze func tie, mijnheer de voorzitter, mijne heren, dat ik de gemeente het lang-.t heb gediend en waarin ik de beste jaren van mijn leven voor de ge meente heb gegeven. Het is boven- een, ambt dat ik zeer lief heb en dat ik heb mogen verwerven, na dat, nu ruim 37 jaren geleden, ik de eerste schreden als volontair mocht zetten op de gemeentesecretarie mij ner geboorteplaats, onder leiding van mijn onvergetelijke vader, aan v/iens nagedachtenis ik vanaf deze plaats warme dank en hulde breng, omdat hij toch, naast God, degene is geweest, die mij de liefde voor het ambt heeft bijgebracht en wiens voorbeeld steeds voor mij een aan sporing is geweest om mij, voor zo ver dat in mijn vermogen lag. dienst baar te maken aan de gemeenschap. Het was nog in de lente van mijn leven dat ik in deze gemeente kwam en in handen van burgemeester Wap de eed aflegde, dat ik eerlijk en vlii- tig mijn plichten zou vervullen als secretaris van deze gemeente. Het was een moeilijke en zware taak die ik op me nam in een andere mij ge heel vreemde omgeving. Dat ik, na ongeveer 18 jaren, te rns het eervolle en nog meer ver antwoordelijke ambt van burgemees ter mocht gaan bekleden, was voor mij de vervulling van een lang ge koesterde wens. Dank voor medeleven in vreugde en droefheid Men heeft het mij in de uitoefening van beide functies gemakkelijk ge maakt, omdat ik zowel van de zijde van de gemeenteraad al van het pu bliek steeds op medewerking kon re kenen. Het is dan ook niet te ver wonderen dat ik mij spoedig hier thuis gevoelde, waar ik beide func ties met ambitie kon vervullen. Het spreekt van zelf, dat ik onder deze omstandigheden hier een eigen huis houden durfde stichten en met het wel en wee der bevolking volkomen medeleefde. Wederzijds heb ik steeds mogen ondervinden hoe èn bevolking èn gemeenteraad met mij en mijn ge zin de vreugde en droefheid deelde, waarvan meermalen bleek bij de daadwerkeliik verleende steun, en de liefdevolle- en troostvolle woor den welke men tot mij richtte. Op een dag als deze wil men droe- herinneringen gaarne terugdrin gen en slechts de zonnige dagen n°ar oren laten treden; ik wil mij be perken om slechts een hoogtijdag naar voren te brengen en wel de dag, waarop ik werd benoemd als burgemeester van deze gemeente, 1 April 1938. De sympathie, aanhan kelijkheid en trouw, die toen naar voren traden uit alle lagen der be volking, waren voor mij een stimu lans om meer nog dan voorheen aakzaam te zijn voor de belangen van de gemeente en voor die harer nwoners Had ik tot dan toe slecnts een adviserende taak, daarnaast kreeg ik nu ook een bestuurstaak te vervullen, waarin het contact met de gemeenteraad nog werd vergroot en een elkander begrijpen en waar deren van nog groter betekenis werd Vanaf dat moment kon ik voor de gemeente een daadwerkelijke stuw zijn terwijl ik voor de bevolking mocht v/orden een burgervader. Door u mijnheer de voorzitter en andere sprekers is naar voren ge bracht hetgeen in de loop der jaren tot stand mocht komen. Dit kon slechts gebeuren dank zij de goede samenwerking, dank zij een weder zijds begrijpen en waarderen van ifders mening, en de hechte samen- verking van burgemeester en wet houders met de gemeenteraad en de onvermijdelijke steun van toegewij de ambtenaren en werklieden. En wanneer ik dan denk aan het gehele personeel in al die jaren dan zie ik ze nog voor me de oude nacht wacht, de lantaarnopsteker, de klok kenist, de vuilnisman en tal van an deren en dan zie ik weer de gemeen te zoals ze toen was en sindsdien is gegroeid. Veel is er veranderd, maar veel is er ook gebleven en het voor naamste is al die jaren behouden nml. het positief christelijk karakter, waarvan nog eens zo openlijk werd getuigd door uwe raad, vlak na de bevrijding, toen besloten werd om voortaan alle vergaderingen van de Raad te openen en te sluiten met een gebed. Met Gods hulp en bijstand en dank zij uw aller medewerking, is het mij een grote voldoening geweest, van af de lente mijner jaren tot de herfst van mijn leven, ondanks storm en felle slagen, die persoon en gezin diep troffen, met blijdschap en lief de mijn beide functies uit te oefe nen, daarbij zeer gaarne erkennend, Wethouder G. van Leeuwen wenst burgemeester Smeets geluk. Naast de burgemeester zijn echtgenote, rechts zijn zuster, mevr. Friebel. Foto: Van der Horst. dat er ook aan mijn werk fouten zullen gekleefd hebben. En het is om dit alles, mijnheer de voorzitter, mijne heren, dat ik de bede richt tot God, dat hij mij de kracht, wijsheid, hulp. en bijstand moge verlenen, om ook de laatste jaren, die mij in ambtelijk verband hier in Zoeterwoude nog resten, in het belang van volk en gemeente te mogen doorbrengen. Ik dank u mijnheer de voorzitter, heren wethouders, u, heren fractie leiders en leden van de gemeente raad voor de hartelijke en gevoel volle woorden die door of namens u tot mij werden gericht en ik geef u de verzekering dat zij mij zullen steunen en stuwen om steeds met u. allen het waarachtig belang der ge meente Zoeterwoude te behartigen en te bevorderen. De zitting werd nu met het dank gebed gesloten waarna de heer C. Smeets, burgemeester van Castricum, broer van de jubilaris, een proficiat namens de familie sprak. De heer van Kinschot, burgemees ter van Leiden, getuigde daarna met zeer veel genoegen naar deze plech tigheid gekomen te zijn, omdat Lei den door bijzondere banden met de jubilaris verbonden is. Gedurende diens 30-jarige ambtsvervulling en het 12H-jarig burgemeesterschap zijn vele belangrijke overeenkomsten tus sen Zoeterwoude en Leiden tot stand gekomen o.a. met de Lichtfabrieken en de Brandweer. Persoonlijk bestaat er voor spr. een bijzondere band met de jubilaris, vooral ontstaan in de kring Leiden van burgemeesters. Soms zegt spr. als wij menen in ons huis vreemde geluiden te horen, veronderstellen wij, dat de onderduikersgeest van Smeets nog rondwaart. (De jubilaris is o.m. ook in het huis destijds be woond door dr. Nijst ondergedoken). Een hoofd „vol kreukels". Deken Bont wil namens het katho lieke gedeelte van de gemeente in waarheid van de jubilaris met Von dels woord getuigen: „Als het ge meen U roept bezorgt het als uw eigen". Burgemeester zegt de De ken blijf, geroepen door het alge meen, zó de gemeentebelangen ver zorgen. Ook het woord van Vondel op C. P. Hooft wil spr. op de jubilaris toepassen :„Een hoofd vol kreukels, een geweten zonder rimpels". De De ken hoopt, dat de jubilaris geen hoofd vol kreukels meer zal hoeven te dragen, maar wel steeds het ge weten ten opzichte van de gemeente zonder rimpels zal bewaren en nog jaren lang zijn taak, gesteund door zijn lieve vrouw, zó zal blijven vol voeren. Wethouder de Graaf releveert uit de tijd van sollicitatie en benoeming en spreekt over het programma, dat de jubilaris zich voorstelde in de ge meente te volbrengen wreed ge stoord door de oorlog maar toch nog grotendeels krachtig uitgevoerd. Dan vertelt spr. van de krachtige pogingen destijds bij de Commissaris van de Koningin gedaan om de heer Smeets als burgemeester te doen be noemen. De vrees van de Commissa ris: een profeet wordt in zijn eigen land niet geëerd, is ijdel gebleken. Verder werd nog het woord ge voerd door de heer Bakhuizen, bur gemeester van Leimuiden, namens de kring Alphen, de heer van Meete- len namens de kring Den Haag, de heer J. G. J. Verhey van Wijk na mens het Rijnl. Borgstellingsfonds, waarvan de jubilaris het secretariaat vervuld, door de heer W. G. Roozen- beek, insp. L.O. en tenslotte door de heer H. J. van Mil, gemeente-opzich ter namens de ambtenaren. De heer van Mil getuigde, dat de jubilaris een goede burgemeester is, ook voor de ambtenaren en overhan digde als geschenk een documenten tas. De jubilaris dankte alle sprekers op hartelijke wijze, waarna in de als bloementuin herschapen secretarie een receptie werd gehouden, waarop vele vertegenwoordigers van organi saties en gemeentenaren hun geluk wensen kwamen aanbieden. In de raadzaal werd nog enige tijd een gezellig samenzijn van de burge meesters onderhouden. Opnieuw hebt U kou I gevat en hoest U dagen-1 lang. Grijp tijdig in. Bronchitis dreigt 1I Neem heden nog akker'S abdijsiroop, l die weldra Uw hoest zal stillen en Uw keel en luchtpijpen zuiveren van prik- kelend slijm en ziektekiemen. Morgen Wreeds zijl U zoveel beter t Tegen P Kou, Hoest, Bronchitis en Griep ALPHEN AAN DEN RITN Verkoop gronden. In de vergade ring van 25 Mei 1950 besloot de raad aan te kopen van het R. K. Kerkbe stuur de boerderij Hoorn &9 met per celen wei- en hooiland tegen een koopsom van 150.000onder voor waarde, dat het kerkbestuur tot 1 Juli 1950 het recht verkrijgt tot aan koop van de gemeente van een aan tal percelen grond., totaal groot 3.68.83 H.A. Nu het kerkbestuur van zijn recht gebruik v/il maken hebben drie deskundigen, één aangewezen door het gemeentebestuur, één door het kerkbestuur en één in gezamen lijk overleg, de waarde van de te verkopen grond getaxeerd op 9950- B. en W stellen de raad voor tot verkoop te besluiten. Veertig jarig jubileum bij Firma Gesman en Zoetemeijer. Gister morgen herdacht de heer S. Binnen- kamp, thans uitvoerder, zijn veertig jarig dienstverband bij de firma Gesman en Zoetemeijer Ten kanto re van de firma werd de jubilaris toegesproken door de heer G. Ges man, die de dag in herinnering bracht, waarop de heer Binnenkamp als 14-jarige krullenjongen bij de fir ma in dienst trad. Door de grote ijver en bekwaamheid, die hij in de loop der jaren aan de dag legde, wist hij tenslotte de functie van uitvoerder waardig te worden. Als stoffelijk blijk van waardering voor de aan de zaak bewezen diensten overhandigde de firmant de jubilaris een geschenk onder couvert. Burgemeester Witscheij overhan digde de jubilaris, met een toepasse lijke speech de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De heer J. van Andel sprak hierna namens de Ned. Aannemers Patroons Bond en overhandigde de zilveren gedenkpenning en draagmedaille der bond. De jubilaris, die zijn jeugdjaren in de Marthastichting te Alphen aan den. Rijn had doorgebracht en daar ge deeltelijk ook zijn vakkennis heeft opgedaan, werd hartelijk toegespro ken door de adjunct directeur van deze instelling, de heer A. Hoekstra, wien het een genoegen was, dat een dergelijke onderscheiding aan een vroegere bewoner van zijn instelling ten deel viel. Namens het personeel werd de ju bilaris tot slot toegesproken door de heer L. Kalshoven, die hem een staande schemerlamp alsmede een houten bloemenbak aanbood. De jubilaris dankte voor de hem ten deel gevallen huldiging. Kaasdag. De aan de Woensdag morgen geopende kaasdag vooraf gegane keuring geeft het volgende resultaat: le prijs J. Rijlaarsdam (100 pnt.), Alphen aan den Rijn; 2e prijs C. Verduin, Aarlanderveen (97 pnt.); 3e prijs M. van Zwieten Gzn., Alphen aan den Rijn (96 pnt.); 4a prijs G. W. Domburg Gzn., Alphen aan den Rijn (95 pnt.); 4b prijs J Heemskerk Mzn., Alphen aan den Rijn (95 pnt.). De 1, 3 en 4b prijzen bestonden uit medailles van „De' Producent" te Gouda en de 2 en 4a prijzen uit me dailles van de kaasdagcommissie. De jury bestond uit de heren K. Adema, Den Haag. J. v. d. Giesen, Bodegra ven; G. Elings, Gouda; W. J. v. d. Boon, Bodegraven; ir J Brinkman, Gouda en Keg te Zaandam. Algemeen arbiter was ir A. Schrooder. BODEGRAVEN 75 JAAR ST. JOZEFGESTICHT Op 15 October a.s. hopen de Zus ters Franciscanessen van het Sint Jozefgesticht de dag te herdenken waarop vóór 75 jaar de eerste leden van hun congregatie, komende van Salskotte in Duitsland, zich in deze gemeente vestigde. Wij behoeven niet op te sommen op hoevelerlei wijzen deze Zusters zich in de loop der jaren verdienste lijk hebben gemaakt. In verband hiermede heeft zich in deze gemeente een comité gevormd, dat zich ten doel heeft gesteld, ter gelegenheid van de viering van dit heuglijk feit, de Zusters een ca deau aan te bieden, dat zal bestaan in de aankleding en inrichting van de nieuw te bouwen ziekenzaal van het Sint Jozef gesticht. Hiervoor is een flink bedrag no dig, waarom dus aller medewerking noodzakelijk is. Het ligt in de bedoeling ook de oud-leerlingen en pensionnairen die hun opvoeding in deze inrichting hebben ontvangen, in de gelegen heid te stellen hun bijdrage aan dit sympathieke doel te verlenen. Daar echter niet alle adressen van deze leerlingen bekend zijn en wij allen gaarne op de hoogte willen bren gen van dit heuglijk feest, hopen wij dat vele oud-leerlingen en pen sionnairen dit bericht zullen lezen en van hun medeleven in deze blijk zullen geven. Winkelweek Na veel strubbe lingen zal dan toch een winkel week worden gehouden. Vrijdag 6 Oct. zal het feest beginnen. Legio i: het aantal wedstrijden waaraan men deel kan nerr.'en, groot het aantal prijzen. Zaterdag zal aan plm. 450 schoolkinderen een speciale muts worden uitgereikt. Direct daarna volgt een muzikale rondgang. Wie gedurende de winkelweek de muts draagt, heeft kans dat hem (of haar) op verschillende punten in de ge meente een sunrise zal worden aan geboden. Dinsdag, de dag van de feestelijke najaarsmarkt zal o.a. een winkel wekkerwedstrijd worden ge houden. Als de wekker afloopt ont vangt, de laatst binnengekomen klant een prijs. Vrijdag a.s. zal aan de berijder van iedere tiende auto, die op de automarkt komt een vol vette boerenkaas worden aangebo den. En dit zijn nog maar enkele van de vele interessante dingen, die de winkelweek tot een leuke feestweek maken. Geboren: Dick z. v. T. v. d. Neut v. d. Voet. Elizabeth A. M. d. v. J. Tuit.hofHogeveen. Getrouwd: Johannes Wilhelmus v. Vliet 27 j. en Martha Johanna Stra- ver 23 j. Jan Pfauth 27 j. en Jacoba P. Visser 22 j. Overleden: Johanna de Ouden 91 j. wed. v. A. Graafland. Teuntje van van Zwieten 81 j- wed. van M. v. Es sen. HAZERSWOUDE Tweemaal in de sloot. Toen Maandagmiddag P. van V. wonende in het Westeinde met zijn vrouw een kachel over een plank wilde dragen, welke plank lag over een naast zijn woning gelegen sloot, raakte zij midden op de plank staan de, hun evenwicht kwijt en vielen beiden met de kachel in de sloot. Van V. kroop de wal op en haalde zijn vrouw spoedig op het droge. Nadat hij zich van droge kleren had voorzien, ging hij terug naar de plaats waar de kachel in de sloot lag. Met de hulp van J. de G. die juist aan kwam lopen en het ongeluk zag, probeerde van V. staande op de plank de kachel uit de sloot te ha len. Terwijl zij daarmede bezig wa ren. brak plotseling de plank J. de G. kon net nog op de wal springen, doch van V. had nogmaals het onge luk kopje onder te gaan in de sloot. HOOGMADE De bijeenkomst welke Vrijdag avond in de zaal van v. d. Ploeg ge houden wordt, is niet alleen voor Kajotters en L, T.'ers van groot be lang maar ook voor niet-leden. Al de jongemannen boven 17 jaar wor den verwacht, een ieder is welkom. Aanvang na het Lof. LEIMUIDEN Zilveren jubileum. Op 1 Oct. was het 25 jaar geleden, dat de heer P. van Harten werd aangesteld als machinist van het watergemaal van de Griet en Vriesekoopsepolder. Op die dag ontbrak het de jubilaris niet aan belangstelling. Tijdens een be zoek van het bestuur van de polder dankte de voorz., de heer J. de Vries de zilverei* machinist voor de bui tengewone trouwe plichtsbetrach ting, waarmede hij de polder een kwarteeuw heeft gediend. In de 10 jaren, dat de heer de Vries voorzit ter was, behoefde hij nooit één aan merking te maken en de wijze, waar op de heer v. Harten de machine verzorgt, verdient alle lof. Als waar dering bood het bestuur twee fraaie armstoelen aan. NIEUWKOOP Geboren: Bartholomeus Adrianus Cornelis, zn van G. van Koert en B. Kalshoven; Petrus Nicolaas Maria, zoon van J. C. van den Haak en A. C. P. v. d. Loo; Jan, zn van A. Plai- sier en C. de Wit. Ondertrouwd: Arie Bos 28 en Ja coba Huisman. Getrouwd: J. G. Opstal 56 j. en E. Timm, 63 j. Overleden C. Verduijn 90 j. OUDE-WETERING Met het Bronzen kruis onderschei den. Aan de heer J. A. Kortekaas, tijdelijk aangesteld dienstplichtig korporaal, is middels een persoonlijk schrijven van H.M. Koningin Juliana medegedeeld, dat hem het Bronzen kruis is toegekend wegens zijn moe dig optreden tegenover de vijand op 21 Dec. 1948 bij de aanvang van de 2e politionele actie bij de bezetting van Blitar (Oost-Java) als comman dant van een lichte verkenningswa gen, welke als spits vóór de opruk kende gevechtskolonne uitreed. In een begeleidend schrijven van de minister van oorlog werd bekend gemaakt, dat aan het besluit van de Koningin gevolg was gegeven, en dat t.z.t. de versierselen aan het bronzen kruis verbonden door Z.KH. Prins Bernhard zullen worden opge speld. ROELOFARENDSVEEN Opening winterseizoen N. K. J. B. Op initiatief van het bestuur van de L T. J. werd het winterpfogram- man van de N. K. J. B. met een ge zamenlijke bijeenkomst geopend. Dl voorz. van de L. T. J. opende dt avond met gebed, waarna hij een welkomstwoord sprak tot de aanwe zigen, in het bijzonder tot de heer A. J. Verkley uit Amstelveen, die deze avond een inleiding zou houden. De heer Verkley sprak over het on derwerp: „Is de arbeid een lust of een last." Na deze interessante en leerzame rede benadrukte de heet' A. J.. van Velzen de woorden van de heer Ver kley betreffende het samengaan van geestelijke en lichamelijke arbeid en wees in verband hiermede op de noodzaak een goede vakkennis te hebben, welke men kan verkrijgen door het volgen der deze winter te geven cursussen, o. a. tweejarige al gemene tuinbouwcursus voor 15 jaar en ouder. Tuinbouwcursus voor vol wassenen, motorkennis en verwar ming, en bloemisterijcursus. Deze twee laatsten zijn voor hen die ouder zijn dan 21 jaar of diploma tuinbouw school of algemene tuinbouwcursus bezitten. Enkele leerlingen kunnen hiervoor nog geplaatst worden, waar. voor opgave bij A. J. van Velzen, Spoorstraat 27 of P. J. Akerboom, Zuideinde 54a. TER AAR Wij ziging postbestelling kantoor Ter Aar. Met ingang van 1 Oct. is voor de postbestelling uitgaande van het kantoor Ter Aar een nieuwe regeling ingegaan, waarbij de mid dagbestelling beperkt wordt. Vol gens de nieuwe regeling zullen de bestellingen als volgt worden uitge voerd: De morgendienst blijft als voorheen. De middagdienst is be perkt en wordt er alleen besteld Aarddamseweg Nos. 89 t/m 1. West- kanaalweg van No. 117 t/m No. 190. Oostkanaalweg van No. 41 t/m no. 52. Kerkweg van no. 1 t/m no 73 en de gehele nieuwbouw. In de middag is de buslichting Koteraar (hoek Schroder) 16.15 uur Gemeentehuis 17.15 uur kantoor 17.90 uur. Men schenke voorts aandacht aan het juiste adres. Behoort men tot de be stelling uitgaande van kantoor Lan- geraar dan nimmer Ter Aar bijvoe gen omdat hierdoor altijd vertra ging ontstaat. Geboren: A. J., d. van C. Hooger- vorst en PI. van Veen; Jozef J San ders, zn van Fr. Sanders en H. J. Hoogenboom; Margaretha P., d. van C. Lok en P. M. Veltman; Theodo- rus, zn van W. C. Valk en P. Riet veld. Ondertrouwd: J. B. Cats, 25 j. en A. van Vliet, 24 j.P. J. Potter, 43 j. en C. H. Wijfjes 39 j. Getrouwd: A. v. d. Haven, 27 j. en J. W. Bardelmeijer 22 j. W. J. v. Rijn, 29 j. en A. M. Verdonschot 21 j. ZOETERWOUDE R. K. S. C. „Zoeterwoude". 4 October 1950 zal het 10 jaar geleden zijn, dat een kleine groep schakers in Zoeterwoude een schaakclub op richtte. Ter herdenking van dit heu gelijk feit heeft het Bestuur van de R.K. S. C. „Zoeterwoude" een schaak- tournooi uitgeschreven voor alle leden van de L. S. B., op 9, 11 en 13 October a.s. Er zal worden gespeeld in hoofd-, eerste- en tweede klasse, verdeeld in groepen van vier spe lers. Inschrijvingen kunnen tot a s Vrijdagavond 8 uur nog worden in gediend bij G. M. v. d. Bergh. Zuid buurtseweg 18, Zoeterwoude, of bij D. van Gelder, Pieterskerkhof 18a, Leiden. Een uurtje gezellig napraten Bij de voortzetting van de 1.1 Don derdagavond afgebroken raadszit ting, waren afwezig wethouder v. d Nouland en de leden Spierenburg en Nijssen. Verschillende leden spraken zeer aarderend over het werk van de typiste, en ondersteunden gaarne een voorstel tot salarisverhoging. Mej. Lestrade zal daarom per 1 Oct. 1.1. benoemd worden tot ad junct-commies 2e klas op arbeids overeenkomst op een salaris van 21902700. Mede tengevolge van de grote uitbreiding der werkzaam heden, zal het technisch personeel bij O. W. worden uitgebreid, voor- 1 lopig slechts tijdelijk, met een op zichter-tekenaar op arbeidsovereen komst, op een bezoldiging van f 275.per maand. Aan het bestuur van de R.K. meis jesschool zal ingevolge art. 72 der L.O. wet medewerking worden ver leend voor het aanschaffen van het nodige gymnastiekmateriaal. Eveneens zal volgens hetzelfde ar tikel der L.O.-wet medewerking ■/orden verleend aan de besturen van de R.K. Jongensschool en de vereniging tot stichting en instand houding van christelijke scholen voor aanschaffing van leermiddelen voor het verkeersonderwijs. Ten behoeve van het bestuur der R.K. Jongensschool zal van het R.K. Kerkbestuur een lokaal van het Pa rochiehuis gehuurd worden, voor jf 369per jaar. Het crediet voor de aanleg van straatverlichting moet worden ver hoogd. Hierover werd nogal van ge dachten gewisseld. Tengevolge van verschillende factoren is het reeds gevoteerde bedrag niet toereikend. Er is echter niet aan te ontkomen, zodat met alg. st. het voorstel werd aangenomen. De totale kosten der straatver lichting zullen thans voor de ver schillende straten bedragen: Herenstraat 10.329. Uitbr. Plan A 2.514.— Jac. v. B. weg 26.890. Engelselaan 9-201. Reservemasten 1.073.— kingen, dat de pas geteerde Jac. v. Beierenweg verschil oplevert in uit voering. Dat heeft reeds de volle aandacht van B. en W. Het gedeelte van v. d. Poel tot aan Engelse laan is bij te slechte weersomstandigheden ge daan. De schuld daarvan rust op de aannemer. Gelukkig is er een garan tiebewijs. Het gedeelte zal nogmaals moeten worden gedaan. Dezelfde spreker vroeg, waarom r.ug geen begin was gemaakt met de bouw van de 30 woningen. Volgens de voorzitter komt dit, cindat gebleken is dat de grond daar veel drijfzand bevat. Deze kwestie geeft nu enige moei lijkheden, doch moet tussen aanne mer en architect worden opgelost, want bij laatstgenoemde was het be kend. Hierna werd het aangenomen voorstel-Lindeboom uitgevoerd. Het was 9 uur, en men bleef nog een uurtje gezellig napraten. Totaal 49.998.- Het tempo dezer beraadslagingen was bijzonder vlug, zo vlug zelfs, dat het lid Lindeboom maar voor stelde, dat als we om 9 uur klaar waren, de voorzitter zou tracteren. Ook in het vervolg, maar dan om half elf. Dit vond algehele bijval. Het lid v. d. Ploeg had aanmer- DE EERSTE DUITSE CONSUL GE NERAAL IN NEDERLAND NA DE OORLOG. Dr. Karl Dumont, de nieuwe consul-generaal der Duitse Bondsrepubliek in Nederland. Hij werd op 27 December 1889 in Bres- lau geboren. Hij was werkzaam op het Duitse ministerie van Buiten landse Zaken van 1919 tot 1914. In 1939 en in 1944 werd hij om polkie- ke redenen op non-ectief $wteid.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 7