Agenda werd vlot afgewerkt SATERDAG 30 SEPTEMBER 1950 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD PAGINA 2 GEMEENTERAAD KATWIJK Donderdagavond kwam de raad der gemeente in vergadering bijeen. Ingevolge art. 8 der woonruimtewet 1947 moeten de leden van de com missie van advies voor de vordering van woonruimte jaarlijks worden benoemd. Herbenoemd worden de heren C. van Beelen, H. A Dijks man, W. van der Luyt, A. Verdoes en B. Vooys. Voorstel tot het aankopen van gronden in het „Molenblok" van de heer S. Hooij en van het Ned. Herv. Gasthuis. Uit vorige raadszitting is deze aangelegenheid algemeen be kend: vordering van verschillende percelen tuingrond ten behoeve van woningbouw. Intussen is overeen stemming bereikt intake de aankoop van gronden van de heer S. Hooy, gelegen langs de Valkenb. weg, groot 1632 M2 die na onderlinge bespre king deze grond wil verkopen voor f 2.40 per M2. Het Nederl. Herv. Gasthuis- heeft 8368 M2 te verkopen waarvan een gedeelte, ter diepte van 34 M. f 2.50 zal moeten kosten en het overige gedeelte f 0.55 per M2 Alles gelegen aan de Wassenaarse weg, per 1 Jan. a.s. vrij van huur. Met de heer D. van Riessen, Rijn straat 2 alhier, zijn besprekingen ge voerd over de verkoop van een per ceel grond gelegen achter de Was senaarse weg, welke grond in de na bije toekomst bénodigd zal zijn voor een uit te voeren doorbraak vanuit de Nieuwstraat naar de Comman deurslaan en ter verwezelijking van een op deze doorbraak aansluitende bebouwing. Deze grond wil de heer van Riessen verkopen voor f 2.per M2; de grootte is 660 M2. Aldus wordt door de raad beslo ten na de mededeling van de voor zitter dat nog aangrenzende terrei nen en gebouwen zullen onteigend moeten worden. Voorts stellen B. en W. voor van de Provincie aan te kopen enige stro ken grond gelegen langs de Baron van Wassenaarlaan en op het aanra kingspunt van deze laan met de Commandeurslaan en de Callaoweg, f oot 340 M2 tegen de prijs van 1.per M2. Een en ander is reeds te zien op de hoek Baron W.laan en hoek Command.laan. Voorstel tot aankoop van het pand van Mevr. Wed. Verhaart-v. d. Vel de. Besprekingen zijn namens B. en W. gevoerd ten einde te geraken tot aankoop van dit pand, Rijnstraat 39 aangezien dit pand geheel valt bin nen de geprojecteerde doorbraak RijnstraatCommandeurslaan Deze besprekingen hebben geresulteerd in een schriftelijke verklaring van be trokkene, dat zij bereid is bovenbe doeld pand aan de gemeente te ver kopen voor f 7200.<-vrij van las ten en bezwarende servituten; kos ten van overdracht en levering voor rekening van de gemeente; de gara ge zal op kosten en voor rekening van verkoopster worden afgebroken en het materiaal hiervan komt om niet aan verkoopster. Na de over dracht zal, zolang de bewoonster nog geen woning is toegewezen, de ver koopster f 7.per week huur aan de gemeente betalen. Onderhoud is voor rekening van de huurster. De voorzitter zegt nog in zijn toelich ting dat voor deze doorbraak nog enkele panden in aanmerking ko men om aangekocht of onteigend te worden. Zonder h.st. wordt dit voor.- stel aangenomen. De strandexploitanten J. Schipper en M. van der Plas hebben een ver zoek gericht aan B. en W. om even als in het vorige badseizoen, tijdens de badperiode 1950—1951 wederom gebruik te mogen maken van de ruimten in de rijwielstalling tegen over de secr,, Varkevisserstraat, ten einde daarin hun strandbenodigdhe- den op te bergen. B. en W. stellen voor aan dit verzoek te voldoen te gen een huurprijs van f 0.50 per M2. Ook hiermede gaat de raad accoord. Punt 9 is een voorstel tot onteige ning van gronden in het z.g. „Molen- blok" ten behoeve van woningbouw. Deze aangelegenheid is reeds eerder, n.l, 1 Juni 1.1., in de raad ter sprake geweest. Doordat bij het in werking treden van de Wederopbouw wet op 1 Juli 1950 bepaald Koninklijk Be sluit is komen te vervallen was de beschikbare tijd te gering om het College van Alg. Commissarissen voor den Wederopbouw gelegenheid te geven de gevraagde onteigening uit te spreken. Thans is dit wel mo gelijk en stellen B. en W. voor tot onteigening te geraken. Van de heer A. W. C; Verhees is inmiddels een bezwaarschrift inge komen omdat deze meent door de onteigening ernstig in zijn belangen t? worden benadeeld. Op voorstel van B. en W. wordt het bezwaar schrift ongegrond verklaard. Voorstel tot het aangaan van een bijzondere rekening-courant-over eenkomst met de Bank van Nederl. Gemeenten groot f 114.000,— tegen een rente, welke niet meer dan VA boven het promesse-disconto van de Ned. Bank zal uitgaan en tot we deropzegging 3 per jaar bedraagt. Nog meer aantrekkelijkheden ko men in deze aanbieding voor wes halve B. en W. voorstellen tot deze overeenkomst te besluiten. Goedge keurd. Hefc voorstel tot het verlenen van een crediet voor vernieuwing van brandblusmiddelen in het gemeen tehuis, kosten pl.m. f 2000.— vond algemene instemming bij de leden zodat hiertoe na toelichting door B. en W. werd besloten. Punt 13, voorstel inzake toeken ning van 5 loonsverhoging aan het gemeentepersoneel. Na een vergadering in comité ge neraal van drie kwartier wordt in de vacature van keuringsveearts, hoofd van de Vleeskeuringsdienst „Kring Katwijk" benoemd no. 2 van de voordracht van B. en W. de heer W. Weening, dierenarts, wrnd hoofd van de keuringdienst „Kring Kat wijk" te Oegstgeest. Volgt het voorstel met betrekking tot het verlenen van medewerking bij de instelling van een commissie ter bestudering van de nieuwe door de gemeente te Leiden aangeboden strooirdeveringsovejeenkomst. Reeds geruimen tijd worden door de gemeenten, die engros van Lei den stroom inkopen onderling voor bereidende besprekingen gevoerd met het doel te komen tot een geza menlijk optreden t.a.v. een aan vaardbare nieuwe stroomleverings- overeenkomst tussen Leiden en ieder der betrokken gemeenten, en het Electr. bedrijf HillegomLisseSas- senheim, welke overeenkomst zowel door de Directie der Stedelijke licht fabrieken als door het Prov. bestuur wordt gewenst ter bereiking van een betere distributie en meer uniformi teit in de prijzen. De commissie be staat uit drie deskundigen: prof. dr. Simons, juridisch adviseur, R. J. Martini, directeur van het electrisch bedrijf te Rijswijk, technisch advi seur. H. v. d. Horst, districts-verifi- cateur bij de Ver. v. Ned. Gemeen ten, financieel-economisch adviseur Aangezien B. en W. zich hiermede volkomen verenigen kunnen, stellen zij de raad voor te besluiten tot in stellen van bovenbedoelde commis sie en te bepalen dat de gemeente Katwijk in de kosten van deze com missie op basis van het aantal inwo ners zal bijdragen. Na nog een uitvoerige toelichting door de voorzitter wordt het voor stel aangenomen. Voorstel met betrekking tot de uitbreiding van het electra hoog spanningsnet door de bouw van een tweetal transformatorstations. Van 1946 tot 1949 is de stroominkoop ge stegen van 1.312.607 kwh. tot 2.692.948 kwh. Voor 1950 zal dat ver moedelijk zijn 3.000.000. Sedert 1946 dus meer dan verdubbeld. Aan de technische installaties worden daar door te zware eisen gesteld. Hierin zal moeten worden voorzien. De kosten van twee transformatoren gebouwtjes bedragen f 8000.de transformotorenstations plus on voorziene onkosten f 34.000.—. Wij ziging van de begroting is hiervoor nodig waartoe de raad z.h.st. besluit. Ook het voorstel tot het verlenen van een crediet van f 73.200.voor het leggen van gas-, water en electr. leidingen in het bouwplan ten Zuiden van de Parklaan wordt met algemene stemmen goedgekeurd. Voorstel tot wijziging van de ver ordening betreffende de scraatpoli- tie. Naar door de politie wordt ge rapporteerd worden in de duinen door onbevoegden honden gebruikt voor het stropen. B. en W. stellen daarom voor het laten loslopen van honden in duin en veld te verbie den, en voor het bewaartoon van op gevangen honden niet meer f 0.50 doch f 1.per dag in rekening te brengen; tussen 10 uur des avonds en 6 uur des morgens geldt dit. Na twee dagen pension worden ze pijn loos afgemaakt. Na enkele opmerkingen wordt "ook dit voorstel aangenomen. Het voorstel tot het verlenen van een subsidie aan het Nationaal In stituut „Steun Wettig Gezag", groot f 100.vond geen bestrijding en werd goedgekeurd. Het Zanderijpad langs de Zuidzij de van het Kanaal heeft alle belang als openbare weg verloren. Bezwa ren tegen de afvoering van dit pad zijn niet ingekomen en mits dien ge ven B. en W. in overweging dit pad aan het openbaar verkeer te onttrek ken. Aldus besloten. Dan is er een voorstel tot het ver lenen van medewerking ten behoe ve van de stichting van een nieuw schoolgebouw voor de Baron van Wassenaar v. Catwijckschool. Meoe ten gevolge van de stichting van ruim 130 woningen te Katwijk a. d. Rijn beschikt het bestuur van ge noemde school over veel te weinig schoolruimte. De school is n.l. inge richt voor maximaal 174 leerlingen ■en tot op heden staan er reeds 220 ingeschreven; en dit getal blijft re gelmatig stijgen. Ten einde aan deze ongewenste noodtoestand zo spoedig mogelijk een einde te maken en voorts rekening houdend met de be staande plannen voor de bouw van nog 300 woningen ten Zuiden van de Molenweg heeft het schoolbestuur aanvraag voor de bouw van een tweede school ingediend en wel in het „Molenblok" en dan met instand houding van de bestaande school Commandeurslaan. B. en W. advise ren de gevraagde medewerking te verlenen, waartoe de raad spontaan bereid bleek. Het voorstel inzake vaststelling van de bedragen per leerling als be doeld in art 55 bis der L.O.-wet 1920 De directeur van gemeentewerken, de heer C. J. Hubers, die hedenmor gen in het gemeentehuis werd gehul digd in verband met zijn 25-jarig ambtsjubileum. voor 1951 ten behoeve van het ge woon- en uitgebreid lager onderwijs wordt vastgesteld op f 22.f 19.50 en Ulo f 33.25 c.q. f 28.75 en voor buitengewoon lager onderwijs op f 78.50 voor de Ds. de Liefdeschool, f 27.75 voor de Leidse Buitenschool en f 35.voor het Zeehospitium. Goedgekeurd. De heer A. Wassenaar vraagt ir een uitvoerig betoog voor de zoveel ste maal verbetering van de Rijn straat-Noord waar het bij regenval een ware modderpoel is. De voorz. licht toe, dat dit werk zeer veel voorbereiding heeft gekost. Thans is met het werk begonnen en waarschijnlijk zal het voor het einde van dit jaar voltooid zijn. De heer Wassenaar zegt thans tevreden te zijn met dit antwoord. De heer C. v. Beelen wijst nog maals op het berijden met motorrij tuigen van de Kerklaan hetgeen vol gens de voorzitter niet meer toegela ten is. Tevens antwoordt de voorz. op een vraag van de heer C. v. Bee len over de tegenkwestie aan de Wassenaarse weg bij de montage wo ningen, dat deze kwestie thans is opgelost Een en ander zal spoedig in orde gebracht worden. Op de vraag van de heer Haasnoot over de moeilijkheden van doktersvoorzie ning op Zondagen wordt door de voorz. in gunstige zin geantwoord. Deze moeilijkheden zullen niet meer voorkomen. De Roest van Limburg straat en Annastraat vragen, zegt de heer J. v. d. Plas schreeuwen om verbetering. Wethouder Bloot zegt toe de volle aandacht van Openbare werken. De heren Scheeren en mr. v. d. Plas snijden nogmaals aan het on derwerp „Sportterreinen. De Sport verenigingen dienen te weten waar ze aan toe zijn. De voorz. zegt, dat deze kwestie in verband met het uit breidingsplan en de nieuwe situatie vanwege de defensieterreinen niet zo eenvoudig is. Ook blijft er nog steeds het gebrek aan een Gymnas tieklokaal. Maar een en ander heeft de volle aandacht van B, en W. en te zijner tijd zal de raad er meer van horen. Dan sluiting met gebed. Geen verbetering. Met ingang van Maandag 2 October zal het kantoor der directe beiyastingen en accijzen alhier, en waaronder ook essorteren Rijnsburg en Valkenburg worden opgeheven en worden toe gevoegd aan het rayon van het kan toor dezer belastingen te Noordwijk, Pickéstraat 62. tel. 2700. NOORDWIJK Oorlogsmonument. Reeds eerder zijn er besprekingen gevoerd om te komen tot oprichting van een oor logsmonument voor de nagedachte nis van de Noordwijkse ingezetenen, burgers en militairen, die sedert 1940 voor het vaderland zijn geval len, zowel in Europa als in Indone sië. Thans zullen B. en W. in de raadsvergadering van Maandag a.s. met een voorstel komen betreffende dit monument. Men wil het doen plaatsen op de hoek PickéwegOude Zeeweg. In het vorig jaar zijn voor dit doel een drietal kunstenaars uit genodigd, een ontwerp te vervaardi gen van een monument, waarvan de hoofdgedachte zou zijn: het offer, voor het vaderland gebracht, zo mo gelijk gepersonifieerd in de figuur van een vrouw. Aan dit laatste was de ontwerper echter niet gebonden. Einde 1949 zijn de ontwerpen onder motto ingezonden en na een zorgvul dige beoordeling viel de keuze op het ontwerp, ingezonden onder het motto „Uw wil geschiede", dat, zo als later bleek, van mevr. Franzen Heslenfeld afkomstig was. In dit beeld wordt de gedachte van het of fer tot uiting gebracht in de figuur van een knielende vrouw, die door haar houding en gebaar de aanvaar ding van het offer symboliseert. Het beeld zal worden gehouwen uit vau- dronsteen en geplaatst worden op een massief voetstuk bestaande uit Bremer zandsteen. Bij aanneming van dit voorstel zal het monument medio Augustus 1951 gereed kunnen zijn. Aanrijding. Vrijdag te ongeveer 12 uur kwam de heer H. de H., die zich op de fiets huiswaarts begaf, in botsing met een bestelwagen van V. D. uit Leiden op de hoek Mo lenstraatZeestraat. Wonderlijk ge noeg bekwam de heer de H. slechts lichte verwondingen, het rijwiel werd echter deerlijk gehavend. OEGSTGEEST DE ROME-REIS. Zo zal dan Zondagmorgen in alle vroegte een aantal parochianen star ten voor een pelgrimage naar de Eeuwige Stad; en zoals wij reeds meldden zal deze tocht geen plezier reis worden, daar van veel comfort en geriefelijkheid is afgezien. Dit wil echter ook weer niet zeggen, dat men er op uit is alle comgort te ont beren. Want daarvoor is alles te perfect georganiseerd. De deelne mers, 15 in getal, hebben allen een functie gekregen: er is een huishou delijke ploeg, die zorg draagt voor de bagage en de kampinrichting, er is een kookploeg, en tentploeg, een administrateur en een journaalhou der, en dan natuurlijk nog een chauf feur. Zaterdagmiddag reeds wordt de bagage in de wagen „gestouwd" en Zondagmorgen gaan de deelnemers reeds om 5 uur ter kerke, waarna zij gezamenlijk ontbijten. Om half zeven hoopt men te starten voor de grote reis; en het begin van deze tocht is al niet mis, want als eind doel voor die dag staat Fontainebleu op het reisplan, hetwelk een afstand van niet minder dan 545 km. bete kent. Maandag hoopt men dan St. Etienne te bereiken, dat 400 km. ver der ligt. Dan gaat Dinsdag de tocht naar Monte Carlo over een afstand van 500 km. De volgende etappe, die naar Pisa voert en 350 km. lang is, wordt Woensdag gereden, én Don- derdag hoopt men dan het laatste ge deelte naar Rome, een afstand van eveneens 350 km. te kvmen afleggen. Een verblijf van 5 dagen in Rome zal op deze heenreis volgen, waarna de ron p SCHOTEN Morgen is het feest in de St. Lauren- tiusparochie, want dan herdenkt de heer A. Dobbe het feit, dat hij 50 jaar geleden lid van het zangkoor werd. Een vreemd geval. De heer J. C- van W. uit de Willem de Zwijger laan deed aangifte bij de politie, dat zijn fiets gestolen was. Hij deelde daarbij mede' dat hij zijn fiets van de hoofdbewoners van het huis. waar hy een kamer had, steeds buiten moest laten staar, want dat hem ver- boden was de fiets in schuur of ga rage of dergelijk onde- te brengen. Toen na enkele dagen nog geen licht in de zaak was gekomen kocht de heer van W. een nieuwe fiets, 's Avonds echter, toen hij naar bed wilde gaan. vond hij op zijn bed een briefje geplakt, waarop vermeld was. waar hij zijn fiets terug kon vinden. Let meer op veilig verkeer! Vrijdagochtend om ongeveer half acht vond de eerste aanrijding van deze dag plaats. Op de Veurseweg stak de heer A. F. M. uit Den Haag per rijwiel de rijweg over ongeveer 15 m. voor de officiële oversteek plaats. Bovendien keek hij echter niet goed uit. Hij werd aangereden door een motorrijder J. S. uit Leiden. Beiden vielen. De heer S. kreeg een lichte hersenschudding en een pees van zijn hand werd doorgesneden, terwijl de heer M. snijwonden kreeg. De motor werd licht en het rijwiel zwaar beschadigd. Om ongeveer 12 uur werd de tweede aanrijding gemeld. Een vrachtauto met aanhangwagen wilde de Voorstraat inrijden uit de richting Leidschendom. Vanuit de Kon. Ma rinelaan kwam de wielrijder P. P. uit Leiden. De een dacht dat de an der voorrang zou geven en zo reden ze tegen elkaar op Het rijwiel legde het af tegen de zware vrachtwagen. Medische Zondagsdienst. Gedu rende dit weekend wordt de medi sche Zondagsdienst waargenomen door dr. C. Kuijjpers, Leidseweg 51. Telefoon 520. terugreis zal worden aanvaard. De étappes van deze terugreis zijn nog niet bepaald, doch zullen in Rome worden vastgesteld, mede ook aan de hand van op de heijreis opgedane ervaringen. In grote trekken loopt deze thuisreis via Bologna, Milaan- Ccmo-meer, Interlagen.^Bern, Basel, Straatsburg, Luxemburg, Antwer pen. RIJNSBURG Mild Rijnsburg. Bij de eindtcl- ling der collecten voor de Stichting 19401945 is gebleken, dat de ge meente Rijnsburg naar verhouding van het aantal inwoneers het mildste had geofferd. Het bedroeg nl. 1. per inwoner. STOMPWIJK Geslipt. J. L. ging Donderdag avond opgewekt met zijn motor naar de Vliet om zijn meisje te halen, die voor het eerst ter gelegenheid van zijn moeders verjaardag op visite zou komen. Hij reed de Kniplaan af. De toe stand van de Kniplaan was door de vele slagregens echter zo erbarme lijk slecht, dat hij de terugweg maar over Leidschendam nam. niet we tende dat de Stompwijkseweg door het klei-rijden ook glad was. In de bocht bij Massaar moest hij een auto bestuurd door J. G. passe ren. Bij het passeren slipte hij over een kleilaagje, waardoor de motor onderuit gleed en mej. W., na enige salto's te hebben gemaakt, op het wegdek bleef liggen. De autobestuur der kon het ongelukkige paar nog net ontwijken en bracht mej. W. naar het huis van L., waar dr. Perquin snel aanwezig was en mej. W. de eerste hulp verleende. Zij had een groot aantal schaafwonden aan be nen, handen en gezicht. Haar kle ding was beschadigd en besmeurd. ZOETERMEER R.K. Mandolineclub. Gister avond gaf de R.K. Mandolineclub „Semper Crescendo" o.l.v. de diri gent, de heer van Hage, in het spaar bankgebouw haar eerste uitvoering sinds de oprichting. De g. a.. kapelaan Schut, die deze avond opende, zeide, dat we nu konden beluisteren wat de jeugd op muziekgebied in V/2 jaar geleerd heeft. De lichte muziek werd gebracht door twee kleine ensembles, waarbij vooral de zang van P. Frig- gen. L. Jansen, A. Friggen en mej. v .d. Broek te bewonderen viel. Ook de guitaar-soli, gespeeld door A. v. d. Broek, W. v. Zwietcn cn P. Kouwe- leeuw, waren goed. Het aanwezige publiek beloonde de spelers met een hartelijk applaus. Na het muzikale gedeelte werd opgevoerd de klucht „Knalgas". Geen voorrang verlenen is duur. De autobestuurder uit Zoeterme<?r, die op de hoek Rokkcveenseweg Den Hoorn geen voorrang aan 'n uit de richting Den Hoorn komende auto verleende, werd door de kantonrech ter te Delft bij verstek veroordeeld tot 35.boete subs. 10 dagen. Doktersdienst. A.s. Zondag neemt dr. J. H. N. de Bruyn de dok tersdienst waar en Zuster de Bakker de wijk. Aanbesteding Chr. Nat, School. Bij de gehouden aanbesteding voor de bouw van een nieuwe lagere school voor het Chr. Nat. Schoolbe stuur kwamen de laagste inschrijvin gen binnen van: Perceel 1: Gebr. Smits te Zocter- meer voor f 66.900.en de fa Sluys en Tetteroo te Bergschenhoek voor 51.700.— Perceel 2 (Schilderwerk): P. Brandhorst te Zoetermeer voor 2450.en de fa. Sluys en Tetteroo te Bergschenhoek weer als laagste inschrijver voor 1975.De gun ning van deze werkzaamheden is aangehouden. NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK BOSKOOP BOIMITENTO II.. De door de drie plaatselijke mid denstandsverenigingen georganiseerde tentoonstelling mag zich in een toenemende belangstelling verheu gen. Ondanks het minder gunstige weer komen de bezoekers, ook van de omliggende gemeenten en zelfs nog van verder afgelegen plaatsen, de tentoonstelling bezichtigen Reeds de eerste dag was de 1000e de con trole gepasseerd. De 500e bezoeker ontving een rijwieltas; de 1000e een fraaie siervaas. Woensdag werd de 2000e bezoeker verrast <met een electrisch theelichtje. Bovendien stellen de standhouders per 100- ste bezoekers fraaie prijzen beschik baar, welke worden verloot op de nummers der entreebiljetten. Don derdagavond ontving zowel de 3000- ste als de 35000-ste bezoeker een fraaie verrassing, terwijl de laatste van deze dag eveneens 'n prijs ont ving. Voor de 5000-ste bezoeker is een regenjas beschikbaar gesteld. Donderdagavond was de tentoon stelling reeds bezocht door bijna 4000 belangstellenden. Het actieve tentoonstellingscomité rekent er op dat bij de sluiting op Zaterdag avond zeker de 10.000-ste bezoeker zal zijn gepasseerd. LEIDERDORP De vuilnisophaaldienst wordt ver schoven van Dinsdag naar Maandag in verband met 3 October. 7506 NIEUWVEEN R. K. S. V. „NIC. BOYS." In een daartoe belegde vergadering hebben de leden de volgende elftal- lencommissies samengesteld: J. M. Petersen, voorz. C. A. Egberts secr. de heren A. A. Freyec, Jac, Eijk en A. Hilders leden. Als eerste belangrijke taak heeft deze commissie een opmerkelijke wijziging gebracht in de opstel van het eerste elftal, dat Zondag 8 October a. s. in de nieuwe opstel ling zal uitkomen. Doel: Cor Bader, achter: A. J. v. Trigt en Bep Bosman-, midden; Wim van Eijk, Jan van Trigt en Nic. Len- ting, voor: Wim Lenting, Leo Le- besque, Henk de Groot, Cor de Groot en Piet Lenting. Personalia. Met ingang van 1 October is de waarnemend ontvan ger der directe belastingen, de heer C. de Vries, overgeplaatst naar Til burg in de functie van inspecteur Onze plaatsgenoot de heer Th. den Daas slaagde voor het examen adjunct-commies der directe belas tingen. Personalia. Op. het te Amers foort gehouden politie-cxamen, be haalde onze plaatsgenoot de heer H. M Opdam, het politie-diploma met aantekening. ROELOFARENDSVEEN Brandw. Mij. „St. Pancratius". Vrijdagavond was voor de algemene ledenvergadering, in dc Pancratius- zaal, gezien het ledental, een mati ge belangstelling. Voorz. J. L. Bak ker opende met een woord van wel kom. Uit het jaarverslag van de secr.-penningm.. de heer Joh. J. v. cl. Meer, sprak allereerst het gunstig verloop in het afgelopen jaar voor dc Mij. Aan brandschade is uitgekeerd voor 36 huisbrandjes 855.75 en in 5 andere gevallen f262.71, totaal f 1118.46, waarvan terugontvangen van herverzekering I 498.30. In en kele gevallen had slechts gedeeltelij ke uitbetaling plaats gevonden we gens te laag verzekerd zijn. De toe name van het verzekerde kapitaal was weer belangrijk n.l. aan nieuwe verzekeringen f388.630.—, aan ver hogingen 515.835.Deze bedragen werden vermihderd met 191.450.— aan royementen en f69.050.aan verlagingen, zodat de totale stijging bedroeg 653.965.Hierdoor be draagt het verzekerd kapitaal thans f 9.070.150.Het ledental nam met 16 leden toe en kwam van 785 op 801 Het totaal aantal geldige polissen be draagt thans 1159. Voorts waarschuw de de secr.-penningm. in zijn jaar verslag, dat er nog steeds leden zijn, die te laag zijn verzekerd. Dit heeft by schade onaangename gevolgen, zowel voor bstuur als voor de leden. Bij kleine schade is het niet zo erg, maar het kan een ramp betekenen bij grotere branden. Tenslotte be sloot de secr. zijn jaarverslag met de wens, dat men in het komend jaar -voor ernstige rampen bespaard mag blijven. De secretaris las het accoun tantsrapport voor, waaruit waarde ring sprak, voor het juiste en ac curaat gevoerd beheer. De balans vermeldde aan activa en passiva f 74.971.15, waaronder op ledenreke ning f 18.140.30 en aan reserve-kapi taal f 52.698.08. De V en W. rekening sloot met een batig saldo van f 4.150.11. Belans en V. en W.-reke- ning werden goedgekeurd. De aftre dende bestuursleden Andr. Elstgeest, A. A. Bisschop en E. S. Rodewijk werden herkozen. Een dankbare at tentie was de verloting van een i brandblusapparaat, welke werd ge cXerugkerende mitdaUejri GEN. C. BALOU. (Aankomst 7 October). Met het troepenschip „Gen. C. C Balou" keren in het vaderland terug: A. Dijkstra, Leiden, Morsweg 125; T, G. Luiten, Leiden, v. d. Duyn- straat 20; L. Luyk, Sassenheim; E. Ofner, Wassenaar; M N. v. d. Putten, Lisse; H. J. Teeuwen. Leiden, Tulpen straat 2; M. van 't Wout. Leimuidcn; J. van Beelen, Katwijk-Zee; J. A. van den Berg, Noordwijk; N. Bcu- kenholdt. Voorschoten; A H. Cam pers Noordwijkerhout; K. van Eij- gen Leiden, Minnebroersgracht 12; H. F. G. van Deursen. Leiden, Hoogl Kerkkracht 39a; D. Hoek, Katwijk- Zee; J. Jonk, Leiden, Korte Mare 10; B. van der Plas, Sassenheim; L. Po- lane. Leiden, Munnikenstraat 1C. J. Priem, Benthuizen; J. Th- Rutgrink Voorhout; J. N. M. van der Voort, Oegstgeest; C J. Bartels, Alkemade; N. J. Bellekom, Wassenaar; C. C. Beuk, Leimuiden; L. van Beusekom, Alphen aan den Rij": B. D. Bout Wassenaar: N- Doelman. Alphen aan den Rijn; J. van Duyn. Katwijk-Zee; H. J. Langeveld, Leidschendam: J K. van Leeuwen, Oegstgeest; H. A. Meeuwisse, Leidschendam; H, Meyvogel. Katwijk-Zee; J. E Over- devest, Rijnsaterwoude; P. Overvliet, Oegstgeest; I. Prins, Rijnsburg, W. Schellingerhout, Koudekerk, W. van Tol, Hillegom, F. M. J. van der Weij- den, Noordwijk, W. de Winter. Kat wijk a. d. Rijn; C. van Beelen. Kat wijk; A. N. Bensdorp, Zoetewoude; W. van der Bent. Katwijk; C. Bo- gerd, Voorschoten; L. G. Boogerd, Alphen a. d. Rijn; J. Ciere, Leiden; Oranjegracht 32A; W. N. Eys, Nieuwkoop; C. J. K. Duivenvoor den. Noordwijkerhout; A. van Duyn en A. van Duiyvenbode, Katwijk a. Zee; C. J. Hockx, Zoeterwoude; J. van Hooven, Leiden, Oostdwars straat 8A' L. Jagt, Wassenaar; T. J. Keyzers, Hillegom; P. Mever, Oude Wetering; A. de Mooy, Rijnsburg. F. Redel, Leiden. Levendaal 87; A. van Veen, Leidschendam; A. H. Ver del, Alkeraade; C. H. Verhagen. Stompwijk; D. Vooys. Katwijk-zee; P. Th. Wassenaar, Lisse; Chr. Wil ling, Leiden. Atjehstraat 65: J. H. Beukers, Hillegom; A. v. d Barse laar, Wassenaar; P. B. van Kinschol, wachtm.. Leiden, Witte Singel 32, F. Montagne. Lisse, D. E. Nes. Leiden: Bakhuis Rozeboomstraat 30, C. W. Anker, Woubrugge, N. C. Hop, Lei den, v. Bemmelenstraat 1; C. v. d. Klei. Bodegraven: M. Kuyvenhoven. Leiden, Stieljesstraat 39: M. C. J Marijnon, Noordwijkerhout; C. J. Turkenburg, Hillegom; E. R. Zuider duin, Leiden, Wasstraat 1. „CHESHIRE". (Aankomst 15 October), Luit. C. M- G. v. d. Berg, Sapoeroea en fam., Bremhorstlaan 13, Wasse naar; Echtp. GoosenAdolf, Prinsen - weg 40. Wassenaar: luit. G. J. L. den Hollander en fam., Prinsenweg 43, Wassenaar; luit. A. J. Kroon dijk en fam.. van Calcarlaan 29, Wasse naar; luit- J. H. Simons en familie. Sassenheim; M. G- Boon, Haagweg Leiden; C. J Borst, Voorhout; serg. Mc. J. Phail, Woubrugge; serg. P. J. J. Vlasveld, Lage Rijndijk 28b, Leiden; C. P.. v. d- Eist, Noordwij kerhout; A Mizee, Oegstgeest; le luit. A Ruygrok. Hoge Morsweg 128. Leiden: Brummelkamp, Haarlemmer straat 181, Leiden; A. Th. de Bruijn, Voorschoten; Th. G. Dofferhoff. te Noordwijkerhout; D. dc Jong, Kat wijkZee; J. W. van Leeuwen, Aar- landervecn; A. Slegtenhorst. Lusthof laan 12, Leiden; A- W. Huysson Reyngoud, Kneppelhoutstraat no, 27, Leiden; kapt.. C. J Huyssoon, Knep pelhoutstraat 27. Leiden; S. M. Slap- peldel, Hazerswoude; wmr. J. J. Was senaar. Alphen aan den Rijn; sold. 1 J. A. Verhaar, De Kwakel; korp. L. J- Creemers. Sassenheim: G. van Niedek, Alphen aan den Rijn; G Y. Pauw, Korten>»rstraat 62. Leiden; A. F. uit het Broek. Leidschendam; kapt. A. N. Revet en familie. Ker senstraat 23 Lelden; J. P. Scbrama (2e luit.) Voorschoten; C. Brouwer, Leiderdorp; C. J. Brusse Leiden; P. Gijzel. Alphen aan den Rijn; C. Kelly Bilderdijkstraat 17 Leiden; C Keii- zer. Hillegom; A J. Riks. v. d. Waal straat 2. Leiden; J. v. d. Rosse. Ama- liastraat 13, Leiden; A. A. Koelwijn, Noordwijk aan Zee; C. H Rooding, Nieuwvecn. wonnen door de heer Ant. v. cl. Meer Cz. Na de gebruikelijke rond vraag sloot de voorz. met een kort dankwoord de vergadering. RIJP WETERING Personalia. Te Amsterdam ge slaagd voor het vakdiploma schoon- winkelier de heer A. J. van der Ploeg- ZOETERWOUDE Jubilea van burgemeester Smeets. - De feestelijkheden ter viering van de jubilea van 12^4 jaar burgemees ter en 30 jaar secretaris de-- gemeen te van de edelachtb. heer H. J. J. A. Smeets zullen Zondagmiddag tc vier uur ingezet worden met een serena de van de Sint Jansfafare waarvan de jubilaris het beschermheei-schap heeft. Zoals reeds gemeld wordt Maan dagmiddag 3 uur een buitengewone raadsvergadering gehouden, waarna de receptie van 4 tot 5 uur in het gemeentehuis zal plaats hebben. De vlaggen uit! ZWAMMERDAM Geboren: Evertje d. van Fï. den Dolder en E. de Wit. Ondertrouwd: Jacobus Adrianus de Jong, 32 j„ te Gouda, en Maria Johanna Disseldorp 27 j. Getrouwd: Gijsbertus Gerardus Voordouw 26 j. en Christina Maria Catharina Hogeveen. Overleden: Johanna Hcndrika I Dijs 40 j.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 5