Bi •1 m Tekeningen thans gereed van nieuu/ Leids Stations-gebouw lp irXji 1 1 i p i it i ik iri rtirisinmn i i i 'rmi irnmr: IT-SI ypjfelóse HUTSPOT/# Sedert 1939 werden er meer dan 60 tekeningen gemaakt Bombardement op Ambon ZATERDAG 30 SEPTEMBER 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BEAD PAGINA 2 lULjï hl ij UDÜÖ U i' MM, lüÜt HOE HET WORDEN ZAL IN 1952 DE VOORGEVEL WORDT 66 METER BREED; DE SCHOORSTEENTOREN 26 METER HOOG iff ;iJJskA t:\ Toen op 12 September 1939 in de tekenkamers van de Ned. Spoorwe gen te Utrecht de eerste schetsen werden gemaakt van een nieuw Sta tionsgebouw in Leiden, heeft men wellicht niet kunnen vermoeden, dat het zó lang zou duren, alvorens de plannen werkelijkheid gingen wor den. We schrijven nu 11 jaar later en in die tussen tijd werden niet minder dan ruim 60 tekeningen ver vaardigd. Wat er uiteindelijk uit de bus gekomen is, staat hierboven af gedrukt. Links de zijgevel van het nieuwe stationsgebouw; rechts het voor-aanzicht. Bij de kennismaking met dit nieu we gebouw, dat over anderhalf jaar ons vergrote Stationsplein overheer sen zal, moet men er wel rekening mee houden, dat op de tekening van de voorgevel niet zichbaar is. hoe vóór het gebouw een grote hal ont worden is. Op de tekening van het zij-aanzicht krijgt men er echter wel een goed idee van. Ir. H. G- J. Schelling', die dit ge bouw ontwierp, is tevens bouwheer van de nieuwe stations te Hengelo en Enschede. Hij hield er terdege re kening mee, dat Nederlanders een fietsend volk zijn. Daarom is onder Inleiding offensief? Radio Ambon heeft meegedeeld, dat vliegtuigen van de Indonesische luchtmacht gisteren Ambon hebben gebombardeerd. De operaties tegen het eiland zouden nu beginnen. De autoriteiten in Djakarta wilden dat bericht bevestigen noch ontkennen. Soeryadarma, het hoofd van de luchtmacht van Indonesië verklaar de dat nog geen rapporten over de ze aanval waren binnengekomen van kolonel Kaliwarang, de bevel hebber van de strijdkrachten in Oost-Indonesië. ROEMEENSE ZAAKGELASTIGDE VAN ZIJN POST ONTHEVEN. De heer Tudor Andreescu, legatie- raad en tijdelijk zaakgelastigde aan de Roemeense legatie in ons land, is door de Roemeense regering van zijn post ontheven. Hij heeft de Ne derlandse regering toestemming ge vraagd in ons land te blijven, daar hij niet naar Roemenië wenst terug te keren. Naar wij van het ministe rie van buitenlandse zaken verne men is aan de heer Andreescu voor lopig asylrecht vérleend. ZIEKENFONDS VOOR ƒ5000 BESTOLEN. Bij het ziekenfonds „Ziekenzorg" aan de Keizersgracht te Amsterdam is giStermidddag een bedrag van on geveer vijfduizend gulden uit de brandkast gestolen. Omstreeks het koffie-uur bevond zich in de kamer, waar de brandkast staat, slechts één bediende. De brand kast stond open. Op dat ogenblik ont ving de directeur van het fonds een telefoontje, met de mededeling, dat de vrouw van de bediende ernstig ziek was geworden. De bediende be gaf zich onmiddellijk naar huis en lette niet op de openstaande brand kast. Toen hij enkele uren later te rugkwam, ontdekte hij dat onbevoeg den in de brandkast waren geweest en uit verscheidene laden en hokjes, waarvan een zelfs was opengebro ken, bedragen tot een totaal van on geveer vijfduizend gulden hadden weggenomen. het gehele gebouw een grote beton nen kelder geprojecteerd, waarin 2 000 rijwielen van reizigers een plaats zullen vinden, benevens 100 fietsen van het spoorweg-personeel. Het gebouw krijgt een frontbreed te van 66 meter, iets minder .dan de lengte van de schutting, die thans de stand der werkzaamheden aan het oog onttrekt. Zoals bekend is men onlangs gereed gekomen met het graven van de bouwput. Vorige week Zaterdag ging de eerste van de 430 betonnen heipalen de grond in. Over vijf weken hoopt men klaar te zijn met heien, zodat dan begonnen kan worden met het betonstorten voor de keldervloer. Ruime glazen hal Niet alleen de kelder, maar het gehele geraamte zal in beton wor den opgetrokken, waarna een bak stenen bekleding wordt aangebracht. De hal aan de voorzijde 29 meter lang, 11 meter breed, is voor het grootste deel in glas ontworpen. Aan de achterzijde van deze hal worden zes loketten aangebracht voor de kaartjes-verkoop, enz. Links daar van komen de in- en uitgangen naar de perrons, die men via een tunnel kan bereiken. Tussen haakjes: de perrons wor den slechts gedeeltelijk overkapt en ieder perron afzonderlijk. Leiden krijgt dus niet zo'n grote kap als b.v. HUISHOUDBEURS IN DEN HAAG. In de Houtrusthallen in Den Haag is gisteren de Huishoudbeurs ge opend. Deze beurs is fris en aantrek kelijk. De fabrieken en winkelbedrij ven zijn over het, algemeen met goede stands voor de dag gkomen en ook ditmaal ontbreken demonstraties op huishoudelijk en culinair gebied niet. De grootste trekpleister is wel de modeshow, die gedurende de tien da gen, dat de Beurs geopend is, vier maal per dag gehouden wordt. RODE KRUIS IN KOREA. Er bestaan plannen bij het Neder landse Rode Kruis om twee verbin dingsofficieren naar Korea te zenden. Het Amerikaanse Rode Kruis heeft enige tijd geleden aangeboden om de Nederlandse gewone of zieke mi litairen te verzorgen. De bemidde ling van twee officieren zou deze taak ten bate van de Nederlandse militairen zeer vergemakkelijken. SLECHTS VOOR 1000 GULDEN ONTVREEMD IN OLDEBROEK. Het ministerie van Oorlog deelt in verband met de onregelmatigheden in de legerplaats bij Oldebroek me de, dat het hier het vervreémden van rijksgoederen betreft, waardoor het rijk in de loop der laatste drie jaar voor zover het zich laat aanzien, benadeeld zou zijn voor een bedrag van vermoedelijk niet meer dan 1000. In afwachting van behande ling door de militaire justitie zijn een officier en twee onderofficieren voor lopig buiten dienst gesteld. OVERVAL OP WINKELIER. Gisteravond, juist voor sluitings tijd, is een winkelier in de Raadhuis straat te Amsterdam door een „ko per" aangevallen en neergeslagen. Kort voor zes uur kwam een jonge man de sportartikelenwinkel binnen en vroeg om een windbuks. Toen de winkelier zich even omdraaide om iets te pakken, sloeg de jongeman hem met een hard voorwerp op het achterhoofd, waardoor de man ach ter de toonbank viel. Zijn aanrander greep de buks en maakte zich uit de voeten. Hij deed geen enkele po ging om geld of enig ander artikel te bemachtigen. De winkelier werd niet ernstig ge wond en kon dan ook in de loop van de avond door de inmiddels gewaar schuwde politie worden verhoord. Hij kon slechts een vaak signalement van zijn aanvaller geven. Amsterdam, omdat dit op verschil lende bezwaren stuitte. Wat niet wegneemt, dat reizigers, ondanks de zwaarste regenbui, toch droog van de wachtkamers naar de treinen kunnen komen. De linkervleugel, naast de hal, zal bestaan uit dienstvertrekken, evenals de eerste verdieping, die op een deel van het hoofdgebouw wordt ge*et De rechtervleugel zal t.z.t. de baga ge-ruimten en de Posterij en-af de ling bevatten. Een toren die geen toren is Tegen veler verwachtingen in, wordt het nieuwe Stationsgebouw geen machtig hoog bouwwerk, het geen voor een practische exploitatie niet handig zou zijn. Toch krijgt het geheel een ietwat imposant aanzien door de 26 meter hoge toren, die op •het gebouw geprojecteerd is. Het 3vordt eigenlijk geen echte toren, maar een schoorsteen voor de cen- tiale verwarming Aan drie zijden zulien electrische klokken worden aangebracht. Nog geen honderd palen zitten in de grond. En honderden tonnen be ien zullen nog verwerkt moeten werden, alvorens het gebouw klaar 7il zijn. Toch rekent men er in Utrecht op, dat in Januari .1952, dus ever 16 maanden, het stationsgebouw gereed is. Op dat tijdstip verwacht men ook de gehele spoorbaan, zij het dan op halve breedte, opgehoogd te hebben. Want bij de in gebruikname van het nieuwe gebouw moeten de treinen op hoog spoor rijden. Het lijkt onmogelijk. Het is in ieder ge val een moeilijk werk. Maar de spoorweg-mannen zijn mensen van de klok. Aan het werkschema wordt strak de hand ghouden. En men be hoeft er niet aan te twijfelen on voorziene gebeurtenissen buiten be schouwing gelaten dat de Leide- naars in het begin van 1952 met een gevoel van trots hun nieuwe, mo derne stationsgebouw zullen betre- den! GEM. AANKONDIGING WIJZIGING STRAATNAAM Ter openbare kennis wordt ge bracht. dat de straatnaam „Nippon- straat" is veranderd in die van Flo- resstraat". 7512 Leiden, 29 September 1950 Bioscopen Trianon: „Onder Moeders vleu gels." Het uiterst eenvoudige gege ven voor deze film, wordt op een charmante en bekoorlijke wijze uit gewerkt. De geschiedenis verhaalt het leven van een gezin in Amerika aan het begin dezer eeuw; de ver schillende karaktere, de ups en downs, maar bovenal de verbonden heid onderling. Zeker er zijn natuurlijk aanmer kingen te maken, en zeer gerecht vaardigde aanmerkingen. De film vertcort hie. en daar verschillende zwakke momenten. Zij tracht deze te overbruggen, doch wordt dan vaak een weinig sentimenteel. Arm zijn in Amerika (op de film) kan men zo ongeveer gelijk stellen, met in goede doen zijn in Europa. Maar deze onvolmaakthe den wil men graag negeren, als men in de sfeer van de film opgenomen is, als men b. v. het bal meemaakt. Geen samengesmolten menigte, die zich als gehypnotiseerd laat meewaggelen op het gekrijs van een over haar toeren heen gedraaide jazzband, maar een groot eclatant feest vol gratie en hoffelijkheid. Onder Moeders vleugels is het betere genre ontspanningsfilm. voor alle leeftijden. Lido. De hoofdfilm van deze week is een Amerikaanse militaire klucht van de eerste rang getiteld: „Ingerukt.... Mars!" De filmregis seur Hac Roach heeft zondpr teveel overdrijving van deze film een schouwspel gemaakt, dat van begin tot einde een aaneenschakeling is van al wat binnen het raam van een j kazerne mogelijk is. Dit dan opge- vaj in de ruimste in van het woord, I want dat 'n paar sergeants in staat Dienst der Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Za terdag 30 Sept. 13 uur tot Maandag avond 2 October 6 uur waargeno men door: de Apotheek van Driesum Mara 110, Tel. 20406; de Zuider-Apo- theek, Lammenschansweg 4, Tel. 23553. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. Van Dinsdag 3 Oct. 8 uur tot Za terdag 7 Oct. 8 uur waargenomen door: de Apotheek Duyster, Nieuwe Rijn 18, Tel. 20523; de Doeza-Apo- theek, Doezastraat 31, Tel. 20313. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. Zaterdag 30 September Vandaag, geachte lezer, lieve leze res, is het voor Stadskok een grote dag, omdat zijn Hutspot-rubriek een jaar bestaat! Vandaar dat Stadskok dezer dagen eens met z'n vriend Joop ging praten, Het resultaat was een nieuwe rubrieks-kops, die vanaf he den dagelijks ons blad zal sieren. He denmorgen werd Stadskok op het bu reau hartelijk ontvangen en officieel togesproken. Een passend 3 October- geschenk werd hem aangeboden. U raadt het al: een echter Hutsput Vol met peen, aardappelen en klapstuk! Maar alle gekheid op een stokje. Stadskok denkt vandaag met veel dankbaarheid terug aan alle lezers, die hem regelmatig van nieuws voor zagen. Want ook een Stadskok kan niet overal tegelijk zijn, heeft niet overal ogen en kan niet alles horen. Wat hem ontgaat, dat hoort hij van z'n lezers en talloze helpers. Aan hen vandaag: hartelijk dank! Ziezo, dat is dat. En nu gaan we weer gewoon verder, alsof er niets aan de hand is. De leden van de R.K. Gymver. „Victorie" worden dringend verzocht mee te lopen in de Taptoe van a.s. Maandagavond. Zij verzamelen om half zeven bij de Lusthoflaan, om vervolgens geza menlijk naar de kaasmarkt op te trekken. Alle leden komen natuur lijk keurig in uniform (witte sokjes en gym.-schoenen). •Een dergelijk bericht is ook be stemd voor de RK. Gym-ver. „Spor tief". Deze leden worden Maandag avond om half zeven verwacht in de Romanuszaal (achter de Hartebrug- kerk). Eveneens in keurig uniform (witte gym.-schoenen). Indien moge lijk, zo schrijft het bestuur, moet ieder lid een lampion of een fakkel meenemen. En daarmede raakt dit bestuur een tere snaar. Ieder jaar opnieuw ver zijn een kolonel, die heel democra tisch met zijn mannen placht om te gaan, met bed en al uit het raam smijt, zou men toch eigenlijk tot de onmogelijkheden kunnen rekenen. Maar hier geschiedt het toch, omdat sergeant Doubleday, een heel merk waardig snugger kereltje hem had bewogen het democratisme van de kolonel zover door te voeren, dat de ze het kazernebed voor 'n nacht wil de delen met z'n mannen. In werke lijkheid ging het hierom, dat ser geant Doubleday bevreesd was voor te verwachten wraak van 'n twee tal collega's, die hij danig had beet gehad. Tenslotte komt er natuurlijk de klap op de vuurpijl, als middels, ser- gant Doubleday, die inmiddels bij de M.P. is ingedeeld, een spionnage- complot wordt opgerold, waarvan de sergeant door 'n vriendinnetje is ge waarschuwd. En daarby wordt nog eens 'n gooi- en smijtpartij gede monstreerd, welke al het voorafge gane verre in de schaduw stelt. Wanneer we 'n oordeel over deze kostelijkste kazerne-onzin willen ge ven, dan kunnen we dit niet beter doen dan door te zeggen: de groot ste nurks wordt hier tot lachen ge dwongen. De film is gekeurd voor alle leeftijden. Luxor. „Als mijn vrouw dat wist". Een vrolijke film over de moeilijkheden, die in een gelukkig huwelijk kunnen ontstaan, wanneer de vrouw zich plotseling geroepen voelt om zangeres te worden. Over het algemeen zal een man er een he kel aan hebben, wanneer zijn vrouw het podium gaat beklimmen, maar daar komt dan nog bij, dat de echt genoot in deze film, ook een gewel dige hekel heeft aan alles, wat op zingen lijkt. Bij zijn pogingen, om haar roejping op de een of andere ma- Zondagsdienst der Huisartsen. A.s. Zondag 1 October zal de dienst worden waargenomen door dr. van Alphen, ten Bockel, H. de Haan, de Jager, Stoffers. BURGERLIJKE STAND. Adrianus Petrus Johannes zn. van J. Driessen en J. P. van Mook; Wil- helmina Elisabeth Catharina dr. van A. C. van Noort en C. A. J. Huibers; Franciscus Xaverius zn van C. F. A. Kamphues en J. C. Bijleveld; Wil lem, zn van W. Nagtegaal en L. M. Tempelman; Petra Immetje Ansje, dr van P. W. van Deventer en M. C. van Heiningen. baast het Stadskok, waarom er toch zoveel jongelui meelopen in de Tap toe, zonde? dat zij een lichtje bij zich dragen. Dan kunnen zij evengoed thuisblijven! De Taptoe is pas mooi wanneer men één lange sliert van licht door de straten ziet kronkelen. De Woningboüwver. „Ons Belang" hield gisteren jaarvergadering, ge opend door voorzitter J. Gerritsen, die overzicht gaf van het afgelopen jaar en mededeelde, dat alle oude blokken keurig geschilderd waf en. Kascontroleur J Ph. v. d. Bosch prees penningmeester Joh. v. d. Bos voor zijn uitnemend beheer. Een lid maakte de opmerking, dat er nogal wat huurschuld was, ook bij men sen, die het goed konden betalen. Hij drong aan op strengere maatrege len. De voorzitter meende, dat de vereniging in dit.opzicht geen slecht figuur slaat. De bestuursleden J. Gerritsen. J. G- v. d. Pompe, P. Win terkamp, A. Cornet en W van Zon neveld werden bij acclamatie herko zen. Het bestuursvoorstel tot stich ting van een fonds voor cultureel werk werd na lang veel heen en weer praten aangenomen. Alle bewoners zulien een kleine contributie betalen. Gisteravond gaf de toneelver. „Ons Toneel" de eerste uitvoering in „Den Burcht" voor leden en donateurs. Toen voorzitter Jac. Ouwerkerk het openingswoord sprak was de zaal geheel gevuld. Opgevoerd werd het drama in vier bedrijven „Uw Wil geschiede", onder regie van de heer Ouwerkerk. De aanwezigen beloon den het gezelschap met een harte lijk applaus. De dames kregen bloe men. Een gezellig dansje besloot de avond. De bewoners van de Morschstraat waren het vorig jaar vreselijk boos, omdat de 3 October-optocht niet door hun straat kwam. Dit jaar heeft men echter besloten de Morschstraat weer wel in de route op te nemen en uit dankbaarheid hiervoor besloot nier te torpederen, wordt hij echter zelf ontdekt als een veelbelovende bariton. Van het een komt natuurlijk hel ander en tenslotte staat de zang- hater in hoogst eigen persoon voor uitverkochte zalen zijn liederen te galmen. Deze keer zeer tct ongenoe gen van zijn vrouw. Er velgen dan allerlei slrtubbelin- gen en komische voorvallen, waar van het '<appy-end samengevat met het einde van twee carrières". Een film, waarbij men een paar genoe- gelijke ui.rtjes beleeft. Geschikt voor alle leeftijden. Casino. „Whiskey als water" is geprolongeerd. Blijkbaar wordt dus ook in Leiden gezonde humor ge waardeerd. Men kent het verhaal van deze film reeds uit de recensie van de vorige week: een Schots eiland zit zonder whiskey en dit is wel een van de ergste dingen, die de bewoners kunnen v/orden aangedaan. Met de dioogleggirg van het eiland veriiest elke gebeurtenis haar betekenis, de mensen nebben geen plezier meei in het leven, ze worden ziek, hebben geen belangstelling meer. Dan opeens komt cr een verandering ten goede er is een schip gestrand. De lading bestaat uil de zozeer begeerde whis key. Er komt weer kleur in het le ven, de mensen worden weer vro lijk, de rctuur is zo mooi als zc nooit geweest is Deze film werd gemaakt door Schotten en verteld in een taal, die iedereen, die van humor I.MCt, ver staat. Een fijne, geesti ;e fjJm die een plezierfg gevoel achterlaat. Voor alle leeftijden. Rex geeft van de week „Allemaal onzin", een film met de bekende filmkomieken Olsen en Johnson. De titel de film zegt genoeg. Het is een dolle klucht. Voor alle leeftijden. WEERSVERWACHTING (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. Opgemaakt te 10 uur). NU EN DAN REGEN. Aanvankelijk overwegend zwaar bewolkt met tijdelijk re gen' later wisselende bewolking met enkele buien. Aanvankelijk matige tot krachtige wind uit Zuidelijke richtingen, later rui mend naar Zuid-West of West en langs de kust mogelijk tot hard toenemend. Iets kouder. Uit Rome terug naar bet ziekenhuis Het zal niet overal gebeuren, dat men een Rome-pelgrim thuis ont vangt met een erepoort in de gang en bloemenslingers in de huiskamer. Zelfs niet al is de reis naar Rome per fiets gemaakt. Dat dit gister avond in het huis Zeemanlaan 2A toch geschiedde, had een bijzondere oorzaak. Want de zoon des huizes, de 20-jarige J. L. Hees, heeft een Rome reis achter de rug, die hij om meer dan één reden nooit zal vergeten. Hij was namelijk op de terugweg in Zuid Frankrijk, toen hij zich aan z'n fiets bezeerde. Het wondje verer gerde tot een abces en de dokter zei „Onmiddellijk naar het ziekenhuis". Zo kwam hij in Saint Raphael in het hospitaal terecht, om pas na twee weken weer genezen ohtslagen te worden. De heer Hees had in ons blad per advertentie een tochtgenoot ge vraagd. Zodoende kwam hij in ken nis met de heer J. v. d. Mey uit Reeuwijk en gezamenlijk startten zij op 3 Augustus per fiets in de rich ting Rome. Alles ging prima. De fietsen hiel den zich uitstekend en de pelgrims genoten van de prachtige tocht door Frankrijk en Zwitserland. Ze over nachtten in een tentje, de goedkoop ste manier van trekken. Op 21 Augustus kwamen zij in Ro me aan en verbleven er 5 dagen, waarvan 3 dagen gratis, d.w.z. op kosten van het Nederlands Comité Anno Santo, dat pelgrims enige da gen onderdak verleent, wanneer zij op bijzondere en sportieve wijze naar Rome komen. Dus niet per bus of vliegtuig, maar lopend of fietsend. Op Zaterdagmorgen 26 Augustus werd de terugreis aanvaard, die ver liep met het gemelde oponthoud. De heer v. d. Mey was zo sportief om ook achter te blijven. Hij verbleef eveneens in het ziekenhuis. Nadat zijn tochtgenoot ontslagen was, zet ten zij de terugreis zonder verdere incidenten voort en kwamen giste ren thuis. Toevallig waren beide op het idee gekomen, om zich voor deze reis te laten verzekeren tegen ongevallen en diefstal, hetgeen de heer Hees buitengewoon van pas is gekomen, omdat hij nu alle ziekenhuisonkos- ten tot de laatste cent vergoed krijgt. Hij behoefde slechts f 5.50 te betalen aan de dokter, die hem naar het Ziekenhuis verwees. Deze Rome-reis verdient vermel ding, omdat niet alleen de heenreis, maar ook de terugtocht per fiets ge maakt werd, iets wat de meeste fiet sende Rome-reizigers niet doen. Ook niet al komen zij on'derweg niet in 'een ziekenhuis terecht! HYPOTHEKEN en voor alle andere zaken op het gebied van on roerende goederen Bouw-en Makelaarsbedriji v.d. Drift Oude Vest 29 - Leiden Telef. 20513 een bewoonster alle Morschstraatbe- woners, die nog geen lid waren van de Drie Octobervereniging, lid te ma ken. Gisteren verraste zij de secreta ris van het bestuur met 36 nieuwe leden. Op de hele Morschstraat vindt men thans geen enkel gezin meer, dat nog geen lid is! Wie durft een dergelijk initiatief in z'n eigen straat aan? De commissaris van politie ver zoekt degene, die gedurende een der laatste weken in Leiden een gouden dames-armbandhorloge met band verloren heeft, zich zo spoedig moge lijk te vervoegen aan het bureau van politie, Zonneveldstraat, afd. Recher che. In het Trianon-theater werd he denmorgen het gouden jubileum ge vierd van de heer A. Schötelndreier, die vijftig jaar werkzaam is bij de Inspectie der Directe Belastingen, tweede afd. te Leiden. Dit jubileum betekende tevens het afscheid van de dienst. De heer J. D. Rienstra hoofdinspecteur, gaf een overzicht van de loopbaan van de jubilaris en prees hem om zijn grote vakbe kwaamheid.- De heer P. C. Bollewijn, commies-secretaris, wees op de vriendschapsbanden, die de ï'ibilaris met z'n collega's verbindt. gra tificatie en een ets van de Koren beurs werden aangeboden. In een geestig speechje dankte de jubilaris voor deze huldiging en bond de jongere generatie op het hart met toewijding hun werk te verrichten. Na afloop van deze huldiging vond een receptie plaats. In de Leege Werfstraat (zijstraat Haarlemrrferstraat) verdringen de mensen zich voor de zij-etalages van een kledingmagazijn. Wat daar te zien is? Een grote ronde maquette (zes meter doorsnede) van de ge meente Leiden, vervaardigd door de Brandweermannen van onze stad. Alle gebouwen, straten en grachten zijn er op terug te vinden, zelfs de toekomstige stadsuitbreidingen zijn aangegeven. Aldus heeft men een prachtig overzicht van de ligging der stad. STADSKOK.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 2