Einde van het loon- en prijs- debat in de Tweede Kamer Verworpen en tóch aangenomen Belasting verzwaring Collectieve reclame van middenstand aanbevolen Hier betere hotels dan in Amerika VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1950 DE LEIÜSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 Motie-Suurhoff verwerft instemming van Regering en Kamer Bij de Donderdagmiddag in de Tweede Kamer voortgezette behan deling van de nota inzake de prijs politiek en die inzake de loonpolitiek heeft de Minister van Economische Zaken, de heer VAN DEN BRINK gezegd, dat hij de indruk heeft, dat het loon- en prijsniveau in ons land zich niet ongunstig verhoudt met dat der ons omringende landen, al heeft hij wel de indruk, dat na de beide loonsverhogingen van tezamen 10 pet. de voorsprong in verkleind. Daar de heren Suurhof en Neder - horst niet bleken te doelen op alge hele, doch op partiële prijsbeheer- sing, meende de minister dat hun standpunt en het zijne niet zover meer uiteen liggen. Na nog ingegaan te zijn op de bezwaren tegen een al gemene prijzenstop verklaarde spr. dat de discontoverhoging door de Ne derlandse Bank niet in tegenspraak is met de uiteenzettingen der rege ring. De richtlijnen voor de controle op de prijzen zijn die welke reeds eerder zijn gegeven; ze zijn ook ver strekt aan de prijzencommissies en zijn verder uitgewerkt in de prijzen- beschikking. textieldetailhandel 1950. Deze zal in het algemeen als richt snoer gelden voor de controle op de groot- en kleinhandel. Tegen de mo- tie-Suurhof had hij geen bezwaar, wel gaf hij een wijziging in overwe ging, zonder welke de indruk wordt gevestigd alsof er nog geen maatre gelen zouden zijn genomen. Sprekers overleg met de industrie leidt tot bevredigende resultaten. Tweederde van de rijwielbanden- productie zullen volksbanden zijn. De schoenindustrie fabriceert dames schoenen, die voor 14.50 in de han del komen. De minister toonde de Kamerleden een model daarvan. Hij deelde mede, dat de stijging der arbeidsproductiviteit bepaald niet ongunstig is te noemen; de in vesteringen sluiten daarbij aan. De overheid is overtuigd van de nood zakelijkheid van vergroting der ar beidsproductiviteit, maar naar sprekers inzicht wordt het grote belang ervan niet voldoende be seft. Hij merkte de heer Gortzak op, dat er naast lichte straffen ook zware straffen zijn uitgedeeld bij prijsover tredingen. Wat de tweede motiec Gortzak aangaat merkte hij op, dat men allerlei punten wel kan stellen, maar dat men ze niet kan realiseren. De Minister van Sociale Zaken, de heer JOEKES, legde uit, waarom z.i. de nota sober moest zijn; over een aantal punten was nog geen beslis sing genomen. Uitvoerig ging hij in op het overleg, dat gevoerd is. De aangevraagde dispensaties. In antwoord op desbetreffende vragen deelde de Minister mede, dat 20 bedrijfstakken dispensatie hebben gevraagd, o.a. de bakkerij en de siga- renindustrie, met resp. 24.000 en 12.000 arbeiders. Deze beide heb ben het verzoek weer ingterokken. De resterende verzoeken betreffen 100.000 werknemers, d.i. 4 pet. der totale arbeidende bevolking. Het staat niet vast, dat alle ver zoeken zullen worden ingewilligd. Nagegaan zal worden of iets kan worden gedaan voor degenen, wier loon niet in een C.A.O. of bindende loonregeling is geregeld. Wat de loongrens betreft zeide spr., dat be perking gewenst is, omdat men niet voor alle lonen het prijspeil kan vol gen. Minister Joekes gaf te kennen, dat de regering de aan de regeling verbonden bezwaren tjpseft. Gehoord de bezwaren, die in de Kamer zijn gerezen is de regering bereid zich na der over de loongrens te beraden. Waar de D.U.W.-arbeiders normale lonen ontvangen geldt voor hen ook de verhoging. De kwestie der salaris sen van overheidspersoneel is in be raad en de regering zal niet nalaten zich ook over de pensioenen te bera den. Het is gewenst, dat het ontwerp inzake de pensioenen in het Staats blad komt. Hij vestigde er de aan dacht op, dat de pensioenregeling van een andere grondslag uitgaat dan de ouderdomsvoorziening. Voorschotten op verhoging der sociale uitkerin gen zullen, niet worden verleend. Tenslotte verklaarde de heer Joekes, dat hij zich volkomen aansluit bij wat de Minister-president in zijn radio rede over de stakingen heeft gezegd. Het nader beraad. De heer ANDRIESSEN (K.V.P.) was van oordeel, dat de regering ten aanzien van het ter sprake gebrachte administratieve personeel iets doen moet. Hij vroeg of de mogelijkheid bestaat, dat 'na het nadere beraad de loongrens wordt gewijzigd en of ge motiveerd en op korte termijn mede deling over het resultaat van het be raad zal worden gedaan. De moge lijkheid bestaat vergunningen te ver lenen voor verhoging der lonen bo ven 3600. In de verwachting, dat mededelingen over het nader beraad zullen worden gedaan zag spr. af van het indienen van een motie. Tenslotte 5 moties. De heer SUURHOF (Arb.) bracht de door de minister geadviseerde wij ziging in zijn motie aan, zodat daarin de regering nu wordt uitgenodigd krachtig voort te gaan met het tref fen van prijsbeheersende maatrege len. Hij vroeg inwilliging van het adres van de Stichting va nde Arbeid aan de regering inzake de loongrens, n.l. het verlenen van vergunning om ook op salarissen boven 3600 de verhoging te mogen geven. De pensioenen. De heer STAPELKAMP (A.R.) be pleitte eveneens het verlenen van een vergunning als hiervoor bedoeld. Hij diende een motie in, waarin de regering wordt uitgenodigd met de meeste spoed maatregelen te treffen, opdat ook op de pensioenen verho ging wordt toegekend. De heer VAN SLEEN (Arb.) dien de een motie in, opdat aan de gepen- sionneerden zowel de eerste als de tweede 5 pet. verhoging wordt ver leend. De heer KORTHALS (V.V.D.) vroeg zich af wat de motie-Suurhoff nu nog voor nut heeft. Eerst is prijs- stop gevraagd en tenslotte wordt de Minister verzocht zijn politiek voort te zetten. De heer GORTZAK (C.P.N.) ver dedigde nader zijn moties. Minister VAN DEN BRINI» gaf te kennen, dat de gewijzigde motie- Suurhoff een steun en bevestiging van de regeringspolitek kan zijn. Minister JOEKES gaf nog te ken nen, dat de kwestie van het admi nistratieve personeel verder bij de vakcentrales thuis hoort. De grens voor de verhoging wordt nader in overweging genomen en de Minis ter zeide te zullen bevorderen, dat er op korte termijn een nieuwe be slissing komt. De motie-Suurhoff is hierna z.h.s. aangenomen, met aantekening, dat de C.P.N.-fractie geacht wilde v den te hebben tegengestemd. De tie-Gortzak betreffende het nemen van prijsbeheersende wettelijke maatregelen werd verworpen met 70 tegen 6 stemmen, die der C.P.N. De motie-Gortzak betreffende het toekennen van 5 pet. verhoging ^an alle werknemers werd verworpen met 72 tegen 6 stemmen, die der C. P.N. De heer VAN SLEEN (Arb.) nam zijn motie voorlopig terug om haar te gelegenertijd ter tafel te brengen. De motie-Stapelkamp, beogende ook de pensioenen bij de verhoging te betrekken, werd nadat de heren ANDRIESSEN (K.V.P.) en VAN DER GOES VAN NATERS (Arb.) hadden te kennen gegeven, dat zij het beraad der regering wilden af wachten en dat zij op die grond zou den tegenstemmen verworpen met 39 tegen 38 stemmen. Met de A.R., V.V.D., C.P.N., C.H. en N.K.P. had den voor de motie gestemd mej. Ten- deloo en de heren Goedhart, van Lienden, Scheps en Van_ Sleen, allen van de Partij van de Arbeid en tegen de overige leden van deze partij en de K.V.P. (Zie afzonderlijk bericht over de juiste uitslag van de stem ming). De motie-Gortzak tot verhoging der pensioenen met 5 pet. werd ten slotte verworpen met 68 tegen 6 stemmen, die der C.P.N. De. nota's werden voor kennisge ving aangenomen. De voorzitter heeft nog medegedeeld, dat hij de Kamer zal bijeenroepen tegen Dins- 17 October, ter behandeling van het verslag omtrent de eerste zitting van de raadgevende vergadering van de Raad van Europa. Te half zeven is de vergadering ge schorst tot gisteravond half negen. In comité-generaal zou dan behan deld worden het rapport van de ge mengde commissie Nieuw-Guinea. Sdlaenetiöfïow in de Tweede Kamer Terwijl de leden om de minis terstafel samendromden, toonde minister Van den Brink gister middag in de Tweede Kamer een paar.... damesschoenen. De minister .sprak over het probleem van lonen en prijzen en wees er op, dat in enkele in dustrieën op lofwaardige wijze wordt getracht de moeilijkheden het hoofd te bieden. De produc tie van de rubberindustrie zal voor tweederde uit volksrijwiel banden bestaan en de schoenfa brieken maken momenteel schoe nen, die voor 14.50 in de han del komen. Met trots liet de mi nister de Kamer een proefpaar zien De hygiënische boord van De Minister van Oorlog heeft ten vervolge op de beantwoording van vragen van het lid der Tweede Ka mer de heer Fens (K.V.P.), in ver band met de hygiënische toestanden aan boord van het troepentransport schip „Goya" het volgende medege deeld: Het is de minist^ bekend, dat tij dens de reis aan boord van het troe pentransportschip „Goya", op 6 Ju ni 1950 vertrokken van Tandjong- I Friok en op 3 Juli 1950 aangekomen j y Amsterdam, drie babies zijn over- De doodsoorzaak wordt in deze drie sterfgevallen door de arts, die als chef van de militaire geneeskun dige dienst aanboord fungeerde, toe geschreven' aan andere feiten dan aan de hygiënische toestanden aan boord van het schip. Volgens het rapport van deze arts is immers de hygiëne aan boord van het begin tot het eind der reis goed geweest. De vierde dag van het vertrek stak een straffe wind op, die ge- De griffiers en de voorzitter van de Tweede Kamer staken na de stemming ovér de motie- Stapelkamp de hoofden bij el kaar. Terwijl anders de stemop- nemers vlot klaar zijn en de uitslag op staande voet wordt meegedeeld, trad nu ongeveer meegedeeld, trad nu een pauze in. Er werd geteld en nog eens geteld. Ten slotte luidde het: de motie is verworpen, 39 stemmen tegen en 38 voor. 's Avonds echter kwam de verrassing. Men had nog niet genoeg geteld. Nadere controle had aan 't licht gebracht, dat één stem verkeerd was opgeno men. De motie was aangenomen met dezelfde verhouding, maar nu omgekeerd: 39 stemmen voor en 38 tegen. Interessant is nog, dat het, naar verluidt, juist de stem van de heer Schouten was, die ver keerd was opgenomen. En dan te weten, dat de A.È.-fractielei- der zijn voor en tegen altijd met een trompet door de zaal doet klinken. Minister Lieltinck overweegt In de Eerste Kamer heeft minister Lieftinck verklaard, dat belasting verzwaring in plaats van verminde ring wellicht in de toekomst niet meer te ontgaan zal zijn. Wanneer al een ondernemingsbe lasting in ons belastingstelsel thuis hoort, is het zeker niet de bestaande ondernemingsbelasting, die als een dubbele inkomstenbelasting werkt en een onbillijkheid is in bijzonder voor de landbouw-, tuinbouw- en midden- standsbedrijven. Het vraagstuk van een eigen be lastinggebied wordt klemmender bij afschaffing van de ondernemingsbe lasting. Een commissie is er mee be zig en een wetsontwerp betreffende de financiële verhouding tussen rijk en gemeenten is spoedig te verwach ten. De Kamer heeft daarna het wets ontwerp belastingherziening 1950 aangenomen met 30 tegen één stem. Het ontwerp afschaffing van de on dernemingsbelasting en verhoging van de vennootschapsbelasting werd aanvaard met 22 tegen 9 stemmen. toestanden aan de „Goya" durig in kracht toenam en aan hield tot vlak bij Aden. Tijdens de storm was de temperatuur gun stig. Vóór Aden en daarna was de temperatuur echter hoog; de over gang was plotseling en zeer scherp. De storm eerst er waren vrij veel zeezieken en de daarop gevolgde plotselinge hoge tempe ratuur hebben van alle pasasgiers, maar vooral ook van de babies, veeel gevergd. Aan de hand der ervaringen met de in de vragen bedoelde reis van de „Goya" opgedaan, is ook al moeten daardoor vele passagiers, vooral kinderen, weer langer wach ten evenwel bepaald, dat de Goya niet meer voor gezinsvervoer, doch uitsluitend voor troepenvervoer ge bezigd zal worden. De werkgevers in de sigarenin- dustrie hebben, na overleg met de werknemersorganisaties, hun ver zoek om dispensatie van de vijf pro cent loonbijslag ingetrokken. In een communiqué deelt het Ver bond van Sigarenfabrikanten mede, dat de bedrijfsuitkomsten in de si- garenindustrie ontbevredigend blij ven. Sociale motieven hebben tot het besluit geleid, waarbij wordt ver wacht, dat de in uitzicht gestelde vrijstelling van de omzetbelasting spoedig een feit zal worden. De markt had gisteren een iets levendiger voorkomen, hetgeen ver band hield met de gistermorgen in de Eerste Kamer aangenomen wet op'de dividendbeperking. Zoals be kend is het thans voor sommige maatschappijen mogelijk een hoger dividend dan 9 procent uit te keren Deze verfijning van de dividendstop is belangrijk voor de gehele beurs, maar de scheepvaartmarkt bleek vandaag het gunstigst beinvloed te zijn. Enkele maatschappijen, zoals de Nederland, Oostzee en Hilligersberg hadden reeds een dividend van 12 procent in het vooruitzicht gesteld, te betalen na aanneming van boven genoemde wet. Een en ander was reeds in de koers verdisconteerd, maar nu de aanneming een feit is kwam er toch nog enige belangstel ling van het publiek. Aandelen Ne derland avanceerde tot 174 (171H). Ook aandelen Scheepvaart Unie, waar op een dividend van meer dan 10 procent mogelijk is, boekten een winst van ruim 3 punten. Voor het overige valt er weinig belangrijks van de markt te vermel den. OVERDRACHT COMM. LUCHT- VAARTOPLEIDINGEN. Op de vliegbasis Deelen had Woensdag de commando-overdracht plaats van het commando Luchtvaartopleidingen Luitenant-kolonel vlieger waarne mer W. J. Reynierse droeg het com mando over aan kapitein-ter-zee vlieger P. Vroon. Links op de foto, de overdracht van het commando. Links de schei dende commandant W. J. Reynierse en rechts de nieuwe commandant kapitein ter zee vlieger P. Vroon. Tussen beiden in staat generaal- majoor A. Baretta, plaatsvervangend chef Luchtmachtstaf en Vice-admi- raai A. S. Pinke. Rechts op de foto: het escorte Ha- vard-vliegtuigen, dat tijdens de plechtigheid boven de vliegbasis vloog. LtouT U. Vuwjun Pracht Egypt. Katoenen REGENJASSEN Div. kwaliteiten Alle maten Breestraat 152, Leiden, Tel. 20905 SAMENWERKING TECHNISCHE HOGESCHOOL EN HOGERE TEXTIELSCHOOL TE ENSCHEDE. Er zijn plannen in voorbereiding om een samenwerking tot ctand te brengen tussen de Technische Hoge school te Delft en de Hogere Textiel school te Enschede. Deze plannen die nog door de minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen moeten worden goedgekeurd voorzien in het bijbrengen van tex- tiel-technische kennis aan werktuig kundig ingenieurs, die van plan zijn zich te specialiseren in het textiel- vak. Voorlopig geldt het hier een proef. Men is tot deze plannen geko men om de werktuigkundige inge nieurs, die in Twente werkzaam zul len zijn, meer „textiel-minded te maken. BUITENGEWOON LAGER ONDERWIJS HEEFT 26.565 LEERLINGEN. Volgens een mededeling van het Centraal Bureau voor de Statistiek steeg het aantal scholen voor buiten gewoon lager onderwijs in het schooljaar 1949/'50 van 189 tot 217, waaronder 192 (169) scholen voor zwakzinnigen. Het aantal leerlingen dezer scholen nam toe met 2.685 en bedroeg 26.565, waaronder 23.952 (21.513) op scholen voor zwakzinni gen. Deze toeneming is grotendeels het gevolg van nauwkeuriger selectie by het gewoon lager onderwijs. Gistermiddag is in hotel „du Le- vrier et de l'Aigle Noir" te Maas tricht de eerste Kathol, middelbare hotelvakschool van ons land ge-» opend. Er was zeer veel belangstel ling uit de kringen van het hotel- en restaurantwezen uit het gehele land. De leerlingen van de nieuwe school, die met een aantal van ruim 30 cursisten start, boden aan de di recteur, kapelaan W. Spronck, bij deze feeestelijke gelegenheid, een schemerlamp aan. WEER GECONDENSEERDE EN MELKPOEDER NAAR WEST- DUITSLAND. Bij de begin Februari van dit jaar te Frankfurt gehouden commission- mixte-besprekingen, had de West- Duitse delegatie de wens te kennen gegeven, zulks met het oog op de melkvloed uit eigen productie, de invoer van gecondenseerde melk en melkpoeder te staken. Als gevolg daarvan zijn deze producten tot dus ver niet meer naar West-Duitsland geëxporteerd. De Nederlandse regering acht mo menteel geen aanleiding meer, aan het verzoek de export dezer artike len stop te zetten, nog verder gevolg te geven, zodat met ingang van he den weder uitvoermachtigingen voor gecondenseerde melk en melkpoeder zullen worden afge|even. De tweede en laatste dag van het congres, dat het genootschap voor reclame in Haarlem hield, was ge wijd aan de mogelijkheden die de middenstand heeft om een collectie ve reclamecampagne te voeren en de noodzaak, die daartoe dwingt. Dit onderwerp werd behandeld door de heer P. Renkema, die be toogde dat collectieve reclame oor spronkelijk de middenstander geheel vreemd was. Hij is commercieel in dividualistisch ingesteld en mist de commerciële traditie van collectivi teit, die andere vormen van bedrijf eigen zijn. Hij kan echter de collectieve re clame aanvStten als noodweer tegen gemeenschappelijke economische vijanden als het grootwinkelbedrijf, de coöperatie en het warenhuis. Spr. betoogde, dat de middenstander bij zijn collectieve reclame in het oog moet houden dat deze voornamelijk gericht moet zijn op het instrueren en voorlichten van het publiek met betrekking tot het gebruik van be paalde artikelen. Het in enigerlei vorm dringend adviseren van het kopen bij de mid- De knoeierijen in Oldebroek Het onderzoek naar aanleiding van de malversaties, welke in de leger plaats Oldebroek aan het licht zijn gekomen, zal nog ruim anderhalve maand in beslag nemen. Men heeft hier te doen met grote administratieve tekortkomingen en onvoldoende beheer van 's Rijks fi nanciën. De commandant van de le gerplaats is op het ogenblik ziek. In zijn plaats werd inmiddels een nieu we commandant benoemd. Het admi nistratief beheer wordt in Oldebroek door een vaste bezetting van onge veer 50 man gevoerd, waarvan thans enkelen gearresteerd zijn. Tegen ne gen anderen werd proces-verbaal op gemaakt. Over het aantal arrestanten wilde men in dit stadium van het onder zoek geen nadere mededelingen ver strekken, omdat verwacht wordt, dat dit aantal nog wordt uitgebreid. Bij de gearresteerden bevinden zich zo wel hooggeplaatse als lagere militai- in. Tijdens het onderzoek is gebleken, dat men in dit kamp aan overdadige luxe gewend was, waaraan direct een einde werd gemaakt. Grote bezuini gingen zullen worden toegepast die reeds, hangende het ondèrzoek, van kracht zullen worden. Over de om vang van de fraude, voor zover dit het financiële beheer betreft, wordt op het ogenblik door de accoutants- dienst van het ministerie van oorlog een onderzoek ingesteld. Nederland heeft betere hotels en restaurants dan de Verenigde Staten, waarschijnlijk zelfs beter dan in alle andere landen van de wereld. Dat is de mening van de vice-president „Charles W. Hoyts reclamebureau" te New York, de heer Edward T. Nettleton. Ten einde gistermiddag op het congres van het Genootschap voor Reclame ruim een uur te kun nen spreken, was hij bijna 12.000 kilometer komen vliegen. Hij vond trouwens, dat Nederland een keur van attracties voor de Ame rikaanse toerist heeft; jammer dat het New Yorkse kantoor van de A.N. V.V. maar een in verhouding klein budget ter beschikking heeft. Van alle Amerikaanse toeristen gaan 2 pet. naar ons land, maar dat percentage kan zeker worden opge voerd. Een molen, die door de A.N. V.V. het vorig jaar in RadioCity werd opgericht, heeft een enorme be kendheid gekregen. In zijn rede over de betekenis van de collectieve exportreclame in Ame rika sprak de heer Nettleton ook nog over die van de (Nederlandse) Bond van Bloembollenexporteurs, wier campagne tot de succesvolste kan worden gerekend. denstand zonder motivering achtte spreker nutteloos. Spr^ende over de verkapte lote rijen enzovoort die vaak aan de zo genaamde winkelweken een bittere bijsmaak geven, achtte spreker het dringend nodig dat de collectieve re clame van de middenstand in betere banen wordt geleid. De Stichting Reclame Midden stand, in het leven geroepen door de drie middenstandsorganisaties, heeft veel en nuttig werk verricht, doch er is nog veel te veranderen en te verbeteren. De bereidheid van de middenstand om gezamenlijk naar buiten op te treden moet sterk en snel worden ontwikkeld, wil de mid denstand zijn plaats blijven behou den. Wychen verwacht millióenen-regen Heel Wychen praat over de erfenis van 31 millioen gulden, die is nagela ten door een 35 jaar geleden naar Amerika geëmigreerde Wychenaar en nu ten deel schijnt te zullen vallen aan zeven erfgenayien, die te Wy chen en Nijmegen wonen. Alleen zijn eenvoudige mensen: boerenarbei ders, fabrieksarbeiders en een sla ger. Twee mannen uit Wychen gingen 35 jaar geleden naar Amerika; het waren Jan Klaassen en Antoon Dirks, die in Wychen in paarden handelden en er een soort manege op na hiel den. In de Verenigde Staten hebben zij opnieuw een paardenstal opge» richt, annex manege, die zo'n op gang maakte, dat cr schatten geld mee zijn verdiend. Volgens op het gemeentehuis te Wychen ontvangen bericht is nu Antoon Dirks overle den. Hij zou 31 millioen hebben na gelaten, die moeten worden verdeeld over de zeven erfgenamen. Een hunner is Jan Dirks, slager op het abattoir te Nijmegen. Twee an deren wonen in de Konijnenbuurt te Wychen; zij zeggen te rekenen op veertien millioen gulden, maar of zij hierop recht hebben zal uiteraard uit de stukken moeten blijken. [Fabrieksbrand te Gouda Tengevolge van het springen van een lakketel is Donderdagavond een felle uitstaande brand uitgebroken in de kronen- en meubelfabriek van de fa. Van de Bosch en Steehouwer, gelegen in Stolwijkersluis, een buurtschap aan de grens van Gouda. Het vuur greep zo snel om zich heen, dat de eigenaars, die nog in het pand werkzaam waren, niet de gelegenheid hadden hun kleding en fietsen te redden. Het gebouw brandde als een fakkel, mede daar de zolder vol lag met steigerpalen van een aannemersfirma. Spoedig was de motorspuit van Stolwijkersluis, gemonteerd op een paardewagen en ondergebracht in een spujthuis op een twintigtal me ters van het brandende pand, ter plaatse, maar het vuur had toen al zo'n omvang dat er niet veel te red den viel. Weldra verleenden brand spuiten uit Gouda, Gouderak en Haastrecht assistentie. Met een twintigtal stralen werd het vuur be dwongen. Twee woonhuizen, links en rechts van de fabriek liepen wa terschade en enige brandschade op. Uit een van de huizen moest een 66- jarige gebrekkige weduwe worden gered. Tot laat in de avond is men met het nablussen bezig geweest. De inboedel ging geheel verloren. TWINTIG INBRAKEN. Twintig inbraken bekende de 28- jarige J. Th. C„ uit Beverwijk giste ren voor de Haarlemse rechtbank. Bovendien had hij bij zijn arrestatie een agent zwaar mishandeld en na twee dagen voor-arrest ontsnapte hij uit zijn cel. Ook had hij reeds tien veroordelingen achter de rug. Aan zijn vrouw had hij verteld, dat hij nachtwerk had en hij liet haar in de waan, dat hij het geld, dat de buit hem opbracht, eerlijk verdiend had. De officier van justitie eiste een gevangenisstraf van vijf jaar.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 5