NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK De woningcommissie herkozen NIEUWS UIT DE OMGEVING Laatste Berichten STADSNIEUWS DINSDAG 26 SEPTEMBER 1950 DE LEID SE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN Winterprogramma K. A. J. De plaatselijke afdeling van de K. A. J. heeft het volgende winterprogram- ma samengesteld. 28 Sept. vrije ont spanning. 12 Oct. bestuursverkiezing en toespraak aalm. 19 Oct. Jan Cot- taar zal spreken over de sport. 2. Nov. vrije ontspanning. 9 Nov. spreekt Louis Frequin over z'n Duitse gevangenschap en wonderbare be vrijding. 23 Nov. debatavond. 7. Dec. begint de traditionele sportcompeti tie met vele waardevolle prijzen. 14 Dec. wereldreisverhalen van pastoor Schiphorst. 4 Jan. houdt de heer Couvée een technische inleiding over de Lichtfabrieken te Leiden. 11 Jan. excursie naar de Lichtfabrie ken te Leiden, onder deskundige lei ding. 25 Jan. Leo Pagano geeft zijn visie over.... sportgebeuren. 1 Febr. voortzetting sportcompetitie. 8 Febr. spreekt de aalmoezenier over de vas ten. 15 Febr. finale sportcompetitie, met prijsuitreiking. 1 Maart Frans Kiekens houdt een leerzame voor dracht over de P.B.O., 22 Maart vrije ontspanning. 29 Maart Pater Engel- bertus houdt een propaganda-rede. 5 April installatie-avond van adspi- rant-kajotters, tevens ouderavond. 19 April vrije ontspanning. 26 April is gereserveerd voor eenspreek ster! Wie durft het aan? 10 Mei, tweede debatavond. 17 Mei sluitings avond winterprogramma en gedach- tenwisseling over de komende zo mer. Winterprogramma N.K.J.B. Het winterprogramma van de N.K.J.B. ziet er als volgt uit: 5 Oct. film avond. 15 Oct. herfstbal. 26 Oct. to neelavond door de jongeren voor de jongeren, 29 Oct. idem voor de ge hele parochie. 16 Nov. filmavond, 30 Nov. spreekt pater Meeuwse over het wondere land van Nieuw Guinea. 10 Dec. Sint Nicolaasavond. 21 Dec. Jongeren KVP-avond met debat. 22 29 Dec. fancy-fair. 1 Jan. Groot Nieuwjaarsbal. 18 Jan. spreekt mr. Jan Derks, hoofdredacteur van „De Tijd" over interessante ontmoetin gen met grote mannen. 4 Dec. Vas tenavondviering met bal en carnaval. 22 Febr. filmavond, in de geest van de Vastentijd. 4 Maart, de eigen to neelgroep brengt een mooi Passie spel. 15 Maart de heer Van Zon uit Zoeterwoude spreekt over het werk en het leven van de boer. 26 Maart feestelijk Paasbal. 12 April prof. dr. Jos Vermeulen spreekt over het moeilijke gebod. 5 Mei bevrijdings bal en tevens viering van de ver jaardag van H.M. de Koningin, 20 Mei bal tot besluit van het winterpro gramma. Athletiek. Een viertal meisjesle den van de AAV '36 Comb, nam deel aan de atletiekwedstrijden ge organiseerd door de dames-athletiek- vereniging Olympia '48 Op de 60 m. won Bep. Lam in 8.5 sec. wat tevens een nieuw Gouds record betekende. Hetty Vetbeek won het verspringen in de C-klasse met een sprong van 4.06 m. In de B-klasse wist Ria van Arkel eerste te worden op versprin gen met een sprong van 3.83 m. De 4 •c 80 m estafette voor meisjes-wisten ie Alphense meisjes te winnen in de tijd van 46.5 sec- wat tevens een nieuw Gouds record betekende. HAZERSWOUDE Gemeenteraad. Op Donderdag 28 September 1950 des avonds om half acht uur komt de raad in ver gadering bijeen. De agenda vermeldt o.a.: Aanvrage van de R.K. jongens school in de Groenendijk om gelden voor schoolmeubelen en leer- en hulpmiddelen; aanvrage van de R.K. jongensschool om gelden voornoemd voor de huur van lokaalruimte; aan vrage van de R.K. meisjesschool in de Groenendijk om gelden voor twee naaimachines voor het voort gezet lager onderwijs; aanvrage van de R.K. meisjesschool in het Zwaan tje om gelden voor leer en hulp middelen in verband met de invoe ring van het 7e en 8e leerjaar; Sub sidie aanvragen van de plaatselijke Voetbalverenigingen; voorstel tot het aangaan van een nieuwe over eenkomst met Leiden voor de leve ring van gas en een nieuwe overeen komst voor de levering van electri- citeitciteit; voorstel om gelijk het vorige jaar aan het personeel der gemeente een gatificatie te verlenen van 2% van de bezoldiging met een maximum van f 50.voorstel tot uitkering van 5 van de bezoldi ging aan het gemeente personeel over het derde en vierde kwartaal 1950. Molennieuws. In verband met de werkzaamheden, die moesten worden verricht aan de Geeremolen en Rietveldse-molen, moesten deze molens die het water uit de laag ge legen polders malen, een paar dagen stil staan. Daar door het steeds aan houdende natte weer het water steeds bleef rijzen, en het zeer no dig was, dat de molens moesten gaan malen, achtte de polder-opzichter de heer J. Dekker het nodig dat er dag en nacht met de werkzaamhe den werd door gegaan, om zo vlug mogelijk het werk gereed te krijgen. Het werk is intussen gereed geko men en de molens draaien weer op volle toeren. NIEUWKOOP Geboren: Lena/'d. van C. San ders en R. v. d. Sluis; Geertfuida R., d. van P. Kapteijn en G Kok; Wil lem, z. van N. Blyleven en G. de H-oog; Johanna Th., d. van S. G. v. d. Weijden en H. J. Rietveld. Ondertrouwd: J. G. Opstal 56 jaar en E. Timm, 63 jaar. Gehuwd: A. F. de Jong 34 jaar en E. M. van Beersum 25 jaar. Overleden: Johanna M. Kooijman, echtgen. van P. G. Verhage 63 jaar. NIEUWVEEN Bloemententoonstelling. Voor de bloemententoonstelling van dooi de kinderen van de O. L. School zelf gekweekte Fuchsia- en Coleus- planten, welke Zaterdagmiddag werd gehouden, bestond een zeer grote belangstelling, en het was een buitengewoon attractief idee van 't hoofd der school de heer A. Breed- veld, om de jury te vormen uit alle deelnemers, welke op een daartoe bestemd formulier een le, 2e en 3de prijswinnaarl konden opgeven, waardoor de tentoongestelde en met grote zorg gekweekte planten aan een serieus onderzoek naar hun kwaliteiten, werden bekeken. Deze keuze bracht de volgende uitslagen: Groep 1: Fuchsia: 1. Joke van Leeuwen, 2. Jan van Leeuwen, 3. Kees Verkerk. Groep 2. Coleus: 1. Jan Baas Tz., Adriaan Boogaerd, 3. Lyda v. d. Wel. Aan alle andere inzenders werd een troostprijs uitgereikt. Maar voor de prachtige verzame ling opgezette vogels, muizen, rat ten en paddenstoelen van de grote natuurliefhebber G. Spijker, bestond toch wel de grootste belangstelling. Hij wist de bezoekers te boeien door zijn verhalen omtrent de herkomst der opgezette dieren, hun aard, voedsel en verblijfplaatsen. De veldmuis, de otter, de buidelrat, Fla mingo, maar ook de kop van het hert, welke enkele weken geleden in deze omgeving is geschoten, was daar tentoongesteld, keurig en na tuurgetrouw, zodat de enkele uren veel te kort waren om daarvan vol doende te kunnen genieten. RITNSATERWOUDE Gemeenteraad. De raad komt op Vrijdag 29 Sept. 1950 in vergade ring bijeen met op de agenda o. a. Voorstel van B. en W. inzake Ziek teverzekering gem. personeel. Wijzi ging salarisverordening. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verstrekken van een uitke ring van 5% aan het gemeenteper- soneel. Voorstel tot het verle nen van eervol ontslag aan de heer J. Vet als verzorger der straatlan taarns. TER AAR Geboren: Cornelis A. M. z. van P. A. Meyer en J. C. T. v. Es, Kor- nelis G. z. van M. Rijnsburger en W. van Vliet, Francina d. van R. Treur en A. Kool', Hendrik J. z. van G. J. Huijgen en Sj. H. van Deelen, Maria C. d. van- S. A. W. v. d. Jagt en A. C. M. Koeleman. Ondertrouwd: J. Hoogkamer, 34 jr. en J. C. Otto, 27 jr. Getrouwd: A. Wijfje, 20 jr. en H v. Eijk, 20 jr., N. C. Th. Koot, 28 jr. en E. G. M. de Jong, 27 jr., C. G. v. d. Pijl, 25 jr. en K. C. M. Otto 24 jr., M. M. Sassen, 27 jr. en Chr. P. v. d. Hoon, 23 jr., A. C. v. d. Hoorn, 25 jr. en C. E. Markman, 22 jr. WOUBRUGGE Restauratie Ned. Heirv. Kerk. Te Woubrugge is een aanvang gemaakt met de restauratie van de Ned. Herv. Kerk, welke in 1653 vermcyedelijk door Pieter Post werd gebouwd. De restauratie van dit fraaie kerkgebouw met spitse toren, omvat de vernieu wing van het plafond, de kapspant- poten, galerij, binnendeuren en vloer met -plaatsing van de oude zerken en herstel van de eikenhouten meubile ring en het orgel. De kerk wordt voorts van een nieuw leien dak met bebording en glas-in-lood-ramen voorzien. GEMEENTERAAD KOUDEKERK Alle raadsleden waren aanwezig toen de voorz. de openbare zitting met ambtsgebed opende. In een vlot tempo werd de 20 pun ten tellende agenda afgewerkt. Na vaststelling der notulen deelde de voorz. mede, dat de wijziging aan 't uitbreidingsplan door Ged St. is goedgekeurd. Van de commissie van advies en toezicht voor de voor- en nazorg van krankzinnigen was een verzoek binnengekomen de jaarlijk se subsidie van 1 op 2 ct per inwo ner te brengen, zulks in verband met de uitbreiding der werkzaamhe den door de aanstelling van een maatschappelijk werkster, 't Voor stel werd aangenomen. -Wederom waren enige verzoeken binnengekomen ter tegemoetkoming in aan het schoolbezoek verbonden vervoerskosten, een en ander op grond van Art. 13 der L.O.-wet 1920. Aangenomen werd het voorstel van B. en W. een perceel grond aan te kopen van de heer Abr. Leenheer, gelegen in de Honsdijk bij de grens der gemeente. Op dit perceel, dat 32 m breed is, kunnen 5 huizen worden gebouwd. Voor de prijs van f 2200.(d.i. f 2 per m2) zal de ge meente eigenaar worden. Voor 2 jaar wordt het postkantoor weer verhuurd aan de heer J. Pie terman voor f 350 per jaar. De heer P> Geerlof rapporteert na mens de commissie tot nazien van de gemeenterekening 1949. Enkele opmerkingen betreffende de hoge rekening van de restauratie der dok terswoning en de straatverlichting bracht hij namens de commissie naar voren en de rekening werd voorlo pig vastgesteld met een nadelig slot van f 488,68 (Gew, dienst en f 480. (Kapitaalsdienst) De O.L. school werd in 1949 be zocht door 68 2/3 1.1. en de totale kosten bedroegen f 1892,26, d.i. per leerling f 27,56. In verband hierme de wordt de vergoeding volgens art. 101 enz op dit bedrag bepaald. De rekening courant met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten werd vastgesteld op f 35.000. Bij de stemming voor 5 leden van de Commissie Woonruimtewet 1947 werden de 5 aftredende raadsleden herkozen. De heren Smit en J. van Veen wensten hun benoeming in be raad te houden. De gemeentebegroting 1950 moest in verband met enkele verhoogde posten (o.a. rechtsvorderingen f 105.20, Nat. reserve f 37.09 en on derhoud wegen f 4000.—) worden gewijzigd. Bij de rondvraag vestigde de heer Smit de aandacht op het feit dat de wegbermen gemaaid moeten worden. De heer Heemskerk vraagt of het mogelijk is de gehele gemeente te laten doorlichten op T.B.C. 1 De burgemeester antwoordt hier op dat nog steeds gewacht wordt op de plannen van -het Consultatiebu reau te Leiden om het gehele dis trict te laten onderzoeken. HILLEGOM Personalia. Voor het prop.ex. civiel ingenieur slaagde aan de tech. hogeschool te Delft de heer B. Hyl- kema. DE ZILK R.K. Middenstanders bijeen. De Zilker R.K. Middenstanders verga derden ter opening van het winter seizoen in Café van de Burght. Voorz. W. Prins opent mei gebed "en doet enige huish. mededelingen. De heer L. Bakker Jr. werd bestuurslid in de vacature-J. de Blaauw. De collecte voor Santos bracht ƒ9.40 op. In een 10 minuten-speech wees de voorz. op de plaatselijke midden standsmoeilijkheden. op de verhou ding tussen winkelier en klant en op de onderlinge samenwerking tus sen de middenstanders. Kap. Nijsten sprak over het gebed. Het algemeen programma werd sa mengesteld: 2 algemene ledenverga deringen met spreker; vastenavond viering met dames; St. Nicolaas-actie. Cursussen zullen worden georgani seerd over lak- en plakaatschrift, verkoopkunde en bedryfsecoonmie. Hierna rondvraag en sluiting. De op komst was zeer goed. Kerkeveiling. Ten bate van kerk en armen werd in het Parochiehuis de jaarlijkse veiling gehouden van bloembollen, verbruiks- en genot artikelen. Pastoor Hansen sprak een inleidend propagandistisch woord en toonde duidelijk aan, welke zorgen de parochie heeft en welke noodza kelijke herstellingen moeten worden uitgevoerd. De opbrengst was 4312.—. Personalia. Te Utrecht slaagde H. W. Damen Pzn. voor het schooi en vakdiploma kruidenier. LISSE K.A.J. De K.A.J. h.ield een ont wikkelingsavond, waarop de leden van de K.A.B. ook vertegenwoordigd waren. De heer F. J. van Kesteren sprak zijn verheugenis uit over de goede opkomst en'gaf het woord aan pater Engelbertus Pater Engelbertus sprak over het zelfrespect van de persoon en in het bijzonder van de arbeider. In ver band met de P.B.O. wekte spr. op tot. het volgen van ontwikkelingscursus sen. De voorz. dankte de spreker, waar na enige nummers muziek ter gehore w-erden gebracht. Een aangename discussie volgde. Een zeventiental leden gaven zich reeds op voor de cursus en tot en met Zondag kan men zich alsnog opgeven. Na een kort woord werd de bijeenkomst ge sloten. LISSE (de Engel). Ontwikkelingsavond L.T.J, en K. A.J. Vierden beide verenigingen de vorige week op zeer geslaagde wijze hun eerste lustrum, gisteren avond werd het winterprogramma begonnen met een mooie en nuttige ontwikkelingsavond Na een kernachtig openingswoord van voorzitter W. Duineveld. trad als spreekster op mevr. Steyger, direc trice van Redevo uit Leiden. Mej. Westerman uit Leiden hield een vlotte uiteenzetting over de cur sus. Na een korte gedachtenwisseling werd besloten ook in Lisse een cur sus te openen. De cursus zal onge veer 4 maanden duren. Als cursus avond werd de Woensdagavond be paald. Cursisten kunnen zich opgeven bij P. Meeuwissen, Engelplein 16 en W. Duineveld, Heereweg 417. Nadat aalmoezenier Dekker nog had medegedeeld, dat er dit jaar ook weer een ..Huisbroeitentoonstelling" gehouden zal worden, werd de inte ressante bijeenkomst gesloten. NOORD WIJKERHOUT Bridge. De bridgeclub „Het juis te bod" nam deel aan de Jubileum- Drive van haar naamgenoot te Am sterdam. Beslag werd gelegd op de drie uitgeloofde bekers, n.l. le voor de grootste deelname, 2e voor de club met het beste resultaat (119 punten) en 3e wist het paar Seijsener Heemskerk beslag te leggen op een beker voor het koppel, dat dit jaar het beste resultaat had behaald (42 punten). De volgende heren behaal den vervolgens een le prijs: J. Seij senerHeemskerk. W. v. d. Oetelaar P. Kaptein, F. SchreursJ. v. d. Oetelaar, Jac. van KampenC. van Noort. Een 2e prijs werd behaald door mej. C. Koster en F. Kaptein. Met deze behaalde resultaten kan „Het juiste bod" zeer tevreden zijn. Schadepost. Het paard van de heer B: alhier werd in de weide door een ander paard dusdanig toegeta keld, dat het afgemaakt moest wor den. VOORHOUT Gemeenteraad. Op Donderdag 28 Sept. komt de gemeenteraad openbare vergadering bijeen, des avonds 7.30 uur. De agenda vermeldt o.a. de volgende voorstellen. Om af wijzend te beschikken op het verzoek van de Zusters van Liefde te Veghel, om een subsidie van 15.per jaar per leerling voor het kleuteronder wijs; om aan de Aloysius-stichting te Noordwijkerhout een bijdrage van 30 pet. in de netto-kosten per leer ling over 1948 te verlenen voor de leerlingen uit deze gemeente; tot aan leg van een hoofdriolering in de Mgr. Broerestraat en Dinsdagse laan en enige delen secondaire riolering in de Spoorlaan, Herenstraat en Boekhorstlaan, Prof. Aalberselaan en Doodlaan; om afwijzend te beschik ken op het verzoek van Sole Mio te Noordwijk om een subsidie over 1949; om van L. P. H. Vester 2380 m.2 grond aan te kopen voor de aanleg van een weg op perceel Sectie A nr. 1568 en Sectie A 2310; om van M. J. de Jong een perceel grond met op stal aan de Dinsdagselaan aan te ko pen; om het besluit tot verkoop van 1000 m.2 grond aan de Prof. Aalber selaan aan A. W. Bots alhier, in te trekken en dit perceel te verkopen aan W. A. Schrandt te Leiden; om aan het Wit-Gele Kruis, afd. Voor hout een geldlening van 6000 te verstrekken, af te lossen in 20 jaar; om van het R.K. kerkbestuur al hier een lokaal van het parochiehuis te huren voor ƒ360 per jaar ten be hoeve van het bestuur van de R.K. jongensschool. VOORSCHOTEN Aanrijdingen. Nu eens niet bij het Haagsche Schouw, maar op de Haagweg onder Voorschoten is een ernstig ongeluk gebeurd. Een motor rijder uit Amsterdam verloor zijn windscherm. Hij stopte op de berm van de weg en de duo-passagier M. A. v. d. W„ student uit Amsterdam, liep over de berm om het verlorene terug te halen. Hij begaf zich pas op de weg, nadat hij zich overtuigd had, dat de rechterrybaan geheel vrij was. Uit de richting Den Haag na derde echter een auto met zeer gro te snelheid (meer dan 100 km. per uur), die enkele wagens wilde pas seren. Deze auto kwam daarbij ge heel op de linker weghelft en reed v. d. W. aan, die in de grasberm werd geslingerd, waar hij bewuste loos bleef liggen. Een dokter con stateerde een ernstige hersenschud ding en een beenbreuk. De patiënt werd naar het Academisch zieken huis vervoerd. Ondertussen was het windscherm met een cape door een onbekende opgeraapt en spoorloos verdwenen Maandagochtend omstreeks kwart voor negen werd in de Kon. Wilhelminalaan ter hoogte van het Oranjeplein de wielrijdster mej. C. M. door een bestelauto aangereden. Zij liep een lichte hersenschudding en een hoofdwond op. Een E.H.B. O.-er en dr. M. v. d. Stoel verleen den de eerste hulp. De fiets werd grotendeels vernield. Maandagmiddag omstreeks 3 uur had toch weer bij het Haagsche Schouw een aanrijding plaats. Een wielrijder, A. D. uit Den Haag werd daar aangereden door een luxe auto stuurd door J. v. d. B. uit Haarlem, komende uit de richting Den Haag de Rijndijk op wilde rijden. De fiets werd vernield, maar de wiel rijder kwam er wonder goed af. Samenwerkende Kruisverenigin gen. De samenwerkende Kruis verenigingen het Groene Kruis, het Wit-Gele Kruis en de Prot. Wijk verpleging hebben door een korte propaganda-actie reeds 300 nieuwe leden kunnen inschrijven. Dit is voor de besturen aanleiding geweest tot een nieuwe actie om de 30 pet. van de inwoners die nog niet zijn aangesloten voor de vereniging te winnen. Aanbesteding bouw Hervormde School. Gisterochtend heeft in het gemeentehuis de aanbesteding plaats gehad van de bouw van een nieuwe Hervormde School aan het verlengde van de Prins Bernhard- laan achter het Burgemeester Berk houtpark. Er waren 38 inschrijvers. De drie laagsten waren: Aannemers bedrijf Gebr. Strijk, Oegstgeest voor f 70.671.Stikvoorts Bouwbedrijf, Voorschoten voor f 76.720.—; B. Voogt, Delft voor 79.980. De hoogste inschrijver was Torre- mans. Tilburg voor f 102.000. De gunning is nog aangehouden. WASSENAAR „The Swallows". Zaterdag j.l. de algemene ledenvergadering van de R.K.S.V. „The Swallows" gehou den waaronder andere het definitie ve bestuur werd gekozen, dat er als volgt uitziet. Voorzitter: H. J. Knijnenburg; seer. A. C. M. Gelauff; penningmees ter: H. M. Bunnik. Mej. C. Vogels, mej. Kathmann, de heren J. Gelauff en A. v. Rhijn. Voor de volleybalafdeling is een voorlópig bestuur in het leven ge roepen bestaande uit de heren H. Hedeman en A. Barteu: het secreta riaat blijft Kerkstraat 65. ZOETERMEER Lagere Landbouwschool. Op de door het bestuur van de V.E.B.O. te Leiden uitgeschreven wedstrijd in de beoordeling van fokvee behaalde de groep leerlingen van de Lagere Landbouwschool te Zoetermeer de eerste prijs. Deze groep bestond uit de leerlingen: P. v. Leeuwen te Pijn acker, P. v. Schie te Stompwijk en C. Bos P.Jzn. te Zoetermeer. Alle drie behaalden bovendien een indi viduele prijs. De tweede, derde en vierde prijs werden respectievelijk behaald door groepen van de Land- bouwwinterscholen te Voorhout. Gouda en Gorcum. Aan de wedstrijd namen 11 groepen deel, in totaal dus 33 leerlingen, van deze behaalde er 5 een individuele prij£ Dammen. De uitslagen van de door de damvereniging D.I.D. onder linge wedstrijden zijn als volgt: G. v. d. KraanM. v. d. Burg 11, T. BuitendijkT. Groenendijk 0—2, J. ReeuwijkD. de Kooter 02, W. StoutjesdijkA. Hertog 0—2, A. S. SmitG. v. d. Burg 02, P. Kreft L. Füss 11, A. JansenH. v. Mou- rik 20, J. Kraan—T. Buitendijk af- gebr., W. GroenendijkA. Smit 20, N. FriggenA. Hertog 20. Voetbal. De uitslagen van de Za terdagmiddag gespeelde voetbalwed- TWEEDE DAG VAN KONINKLIJK BEZOEK AAN FRIESLAND. Vanmorgen was Leeuwarden al weer vroeg uit de veren. Het was nog geen half acht of reeds liep de bin nenstad vol met mensen om zich een plaatsje te veroveren op en om het Wilhelminapiein, waar, zittende in een loge geplaatst voor het bordes van het Paieis van Justitie, de ko ninklijke gasten de aubade aanhoor den. 1500 schoolkinderen zongen hier na het Wilhelmus, een aantal Friese liederen. .Ook de turndemonstraties, het défilé van 144 sportverenigingen en deputaties uit andere plaatselijke verenigingen en instellingen, alsme de het werk van een rhythmische dansgroep genoten de volle belang stelling van de Koningin en de Prins. Aarzelend i.rak de zon door het wolkendek heen, maar toen het uur van afscheid van de Friese hoofdstad was gekomen, scheen de zon over de duizendkoppige menigte. Na het vertrek uit Leeuwarden reed de stoet via Jelsum, Stiens en Hallum naar Ferwerd. Namens de burgerij overhandigde de burgemees ter van Ferwerd producten van land bouw en industrie aan het koninklijk echtpaar, onder meer zuivelproduct ten, een siermelkbusje en kruidkoek en speculaas voor de prinsesjes. Ha re Majesteit verklaarde buitenge woon verrast te zijn door de prach tige erebogen in de gemeente en de aangeboden geschenken. Hierna ver trok de koninklijke stoet naar Dok- kum. DE „FAIRSEA" REEDS WOENSDAG VERWACHT. De „Fairsea", die met 1500 repa- triërenden, grotendeels K.N.I.L.-per- soneel met gezinnen, op weg is naar Nederland, wordt reeds Woensdag ochtend omstreeks elf uur aan de Lloydkade te Rotterdam verwacht. D$ ontscheping, waarvan het aan- vangstijdstip nog niet is vastgesteld zal nog dezelfde dag geschieden. strijden zijn als volgt: DSO I (Z.) DVJ 2 8—1, DSO II (Z.)PVS 4—1. Laakkwartier jun.DSO jun. A 3 0, BMT jun.DSO jun. B 02, Was senaar jun.DSO jun. C 101, Ade laars jun.DSO jun. D 52. De ju nioren-elftallen bracht het er be halve de B-junioren slecht af. Be ter kwamen de senioren te voor schijn. Hoewel DSO I al meteen met 1achter stond, toen de machine langzaam op toeren kwam kregen de Voorburgers geen enkele kans meer. Ook het 2e elftal kwam eerst later in vorm. Het gedeelte van de wed strijd dat na de rust viel, bracht de onzen een niet onverdiende zege. Tengevolge van het slechte weer zijn de wedstrijden van Zondag alle afgelast. Nieuwe dienstregeling Leiden Utrecht Als op 8 October a.s. de treinen tussen Leiden en Utrecht electrisch gaan rijden, wordt een nieuwe dienstregeling van kracht, zij het dan, dat de frequentie dezelfde blijft, d.w.z.. elk uur een trein. De vertrektijden zullen worden Leiden 8.01, Alphen 8.14, Bodegra ven 8.23, Woerden 8.33, Vleuten 8.41, Utrecht 8.48. Het traject wordt dus afgelegd in 47 minuten (thans 57 minuten). Vóór 8.01 uur zullen, na 8 October, uit Leiden treinen ver trekken om 6.34 en 7.19 uur. Uit Utrecht vertrekt na 8 October de eerste trein om 6.09 uur, de twee de om 7.10, de derde om 7.59 en ver volgens telkens 1 minuut voor ieder uur, zoals: Utrecht 8.59, Vleuten 9.06, Woerden 9.13, Bodegraven 9,24, Alphen 9.32, Leiden 9.44. DERDE ORDE FED. LEIDEN. Postulanten- en Novicen-onderricht. Voor alle postulanten en Novicen uit de afdelingen Oegstgeest, Noord- wijk, Voorhout, Zilk, Stompwijk, Zoeterwoude Hoogmade, Ter Aar en Leiden Haagweg en Leiden Har- terbrug wordt hedenavond 8 uur 't 2e Novicen onderricht in de zaal Hooglandse Kerkgracht 48 gegeven. De nieuwe vintatas, pater Gerillus de Lange ofm., zal persoonlijk aan wezig zijn. „BLOEDERIG VLEESHUIS". Onder bovenstaand „bloederig" kopje" schreven we Donderdag 1.1. enige vluchtige indrukken over de vlees-tentoonstelling, die ter gelegen heid van de Vebo in het Leidse Abattoir werd gehouden. Het moge vanzelfsprekend zijn, dat hier van een doelbewuste onaange naamheid geen sprake was, maar een leek bekijkt iets met andere ogen dan een vakman. Is het zo bezien niet mogelijk, dat een journalist het woord „bloederig" gebruikt, wanneer hij opengesneden varkens en koeien in lange rijen ziet hangen? Ook al hebben de inrichters van de tentoon stelling hun uiterste best gedaan en met succes! om alles zo fris en fleurig mogelijk aan het publiek te vertonen? Trouwens, wat er onder het gewraakte kopje stond, getuigde toch wel van waardering voor het geen en tentoongesteld was. Een waardering, die oprecht gemeend was. Het bleek duidelijk, dat aan deze vlees- en vlees-waren-tentoonstelling veel zorg en toewijding was besteed. SCHEEPSBERICHTEN BALI, Balikpapan-A'dam 26 Sept. te Penang; CHESHIRE (rep.), Dja- karta-A'dam pass. 26 Sept. Guarda- fui; DICTO (krl.), Makassar-R'dam 25 Sept. van Aden; FAIRSEA (rep.), Djakarta-R'dam 27 Sept. verw. H. v. Holland; KERTOSONO, Djakarta- R'dam 25 Sept. van Singapore nr. Be- lawan; MADOERA, Surabaja-A'dam pass. 24 Sept. Finisterre; ROITI, A'dam-Indonesië pass. 25 Sept. Mini- coy nr. Belawan; TABIAN, A'dam- Indonesië pass. 25 Sept. Algiers; TA- BINTA, A'dam-Indonesië 25 Sept. te PortSaid; ZUIDERKRUIS. Djakarta- R'dam pass. 25 Sept. 13 u. Perim (convooi Sibajak); CHESHIRE (rep.) Djakarta-A'dam 27 Sept 06 u. verw. Aden. MARKTBERICHTEN ww- ''«mui lil LEIDEN, 26 Sept. Varkens. Aanvoer 123 stuks, Prijzen; zware 1.90—1.98, lichte 1.80—1 84 en zeugen 1.751.80 per kg. levend gewicht. Handel vlot. LEIDEN, 25 Sept- Groente, Per 100 kg.: witte kool 4—4.70, rode kool 9.5Ö14.20, savoye kool 7.40 8 30 groene kool 5.1014.40, prei 811. kroten 59, kroten, ge kookt 1117. uien 45.80, peen 5.5012,spruiten 1325, aard appelen 9.andijvie 56.30, druiven 5460. snijbonen 45102 stokbonen 3052. pronkbonen 12 35, stambonep 17—50. witlof 46 58, postelein 2432 spinazie 14 38, tomaten A 1242: per 100 stuks: komkommers 715, bloem kool 837. meloenen 2046. sala de 25.80, perziken 3.5012, knolselderie f 711, per 100 bos: selderie 2.103.10. bleekselderie 8—11, peen 10—17. ROTTERDAM, 26 Sept: Ve«. Aénvoer: 6073 totaal; 850 vette koeien 2121 gebruiksvee, 80 vette kalveren. 504 graskalveren, 499 nuchtere kal veren, 269 varkens, 637 biggen, 240 paarden, 46 veulens. 743 schapen. 94 bokken of geiten. Prijzen: vette koeien 2 60—2.75, 2.30—2.50 en f 2.00— 2.30; vette kalveren 300340, 2.70—2.90 en f 2.20—3.50 per kg.; graskalveren 325225150, nuch tere kalveren f 605550; biggen ƒ484035; slachtpaarden 1.75, 1.65 en f 1.55 per kg; schapen 95 60, lammeren f 908065, kalf en melkkoeien f 950850750; varekoeien' 65057'525: vaarzen 065'600525; pinken f 525425 Vette loeien aanvoer iets gro ter. handel slecht, prijzen met terug gaande prijzen; vette kalveren aan voer als vorige week. handel redelijk, prijzen iets lager; graskalveren aan- oer als vorige week. handel zeer traag, met teruglopende prijzen; nuchtere kalveren aanvoer iets rui mer. handel stroef, prijzen iets lager; biggen flinke aanvoer, handel stug, prijzen onveranderd slachtpaarden aanvoer als vorige week, handel sle pend, niet geheel prijshoudend; scha pen en lammeren aanvoer iets klei ner. handel tamelijk prijzen stabiel: kalfkoeien en melkkoeien: aanvoer iets groter, handel zeer kalm, priizen als vorige week; varekoeien: flinke aanvoer, handel stroef, prijzen iets lager; vaarzen en pinken: aanvoer ruimer, handel zeer traag en prijzen lager. BODEGRAVEN, 26 Sept. Kaas. Aangevoerd 183 partijen kaas- le soort 2.192.29, 2e soort 2.12 2 18, zware tot 2.43 per kg. ROELOFARENDSVEEN, 25 Sept. Groente. Aardbeien; 2944 cent per doosje; idem 5184 cent per half pond; kropsla 28.50. andijvie 5 6, peen 7.tomaten A 2643, idem B 3249. idem C 1529. idem CC '217, idem bonken f 12 •29 per lCj kg., snijbonen 2 80 4.10, kassnijbonen 7.809-60, idem stek 2.803.60. dubb. stambonen '1.803.40, pronkbonen 1201.30 per kilogram. Bloemen. Precose 1253 cent, Ruby 3441 cent, Sept. Wit 2542 cent. Goldfinder 2840 cent. Sweet- haert 2126 cent. Fresia 20—26 cent, Dahlia 1029 cent, Asters 728 cent, Rayonanten wit 10—21 cent, idem lila 920 cent, idem geel 1019 cent, idem amber 918 cent, Hurricane 6 16 cent. Millersdag 1117 cent, Pulling 27—35 cent, Aleton 20—29 cent, Twello Roem 1829 cent,'idem geplozen 3—9 cent. TER AAR, 25 Sept. Groente Kassnijbonen 8.30—9.30. idem stek 2.70, snijbonen f 2.402 80. idem B 2.10, stamprincessen f 2.20—3.20. witte pronkers 1.202.20 alles per 10 kg., tomaten A 3146 cent. idem B 40—49 cent, idem C 2136 cent. idem CC 1224 cent, idem bonken -29 cent. Natuur Tomaten 23 cent. alles per kg.; waspeen I 814, idem II 5.507 00 per 100 kg., an dijvie 57 cent, groene sav. kool 8— 9 cent, witte kool 4 cent. uien 47 cent, spinazie 19 cent, kroten 57 cent alles per kg.; sla I 46 cent. idem II 23 cent, bloemkool IA 36 38 cent, idem I 2637 cent. idem 11 1522 cent, idem II'I 614 cent. komkommers 1011 cent, idem II 79 cent, meloenen 2032 cent. idem klein 1017 cent alles per stuk, bos- peen 8 cent. selderie 1 cent alles per bos. Augurken: grof A f 2.25. idem B 3.00, stippel 1.25 bommen 2 alles per 25 kg„ aardbeien 45 cent per doosje. Chrysanthen wit 30 cent, idem rood 35 cent per bos. LISSE, 25 Sept. Bloembollen. Trumph Tuplen per hl., zift 10 per 100: Aviateur 90.en 3.Ban doeng 65en 2.70: Crown Im perial 75— en f 3.—; Edith Eddy 115.en 3.50: Heanghe 560 en g. not.: Kerneforus '130.en 3- Lady Hillingden f 60.en 2.70; Northern Queen 100.en g. not. Darwin Tulpen: All Bright 75. en 2 30: Ossi Oswald a 50.en 250; Philip Snowden 80en 2.20: Pr- Elisabeth 70.— en 2.50; Rose Copland 60.en f 2.30: Wm. Copland 40.— en f 2.—; William Pitt 45.— en 2.—. Mendel Tulpen: Krelage's Triumph 8 5— en f 2.80; Queen Augusta 80 en 3.—; v. d- Eerden 85.— en 3.—: White Sail 100.— en 3.— Zenober f 50en 2.40. Enkele vroege tulpen: Brillianf Star 150.—; Couleur Cardinal 90.—; Gen. de Wet 100—; Prins van Oostenrijk 100.Sunburst 140 -. Forterianan: Madame Lefeber Dubbele TulDen: Mr v. d. Hoeff 100.—: Wilhelm Kordes 260.—. Parkiet Tulpen: Red. Champion 270.—.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3