WEEK'PUZZLE De K.N.V.B. vraagt weer volle aandacht De grote strijd D.O.S.R op bezoek bij Alph. Boys Schaakspel SATERDAG 23 SEPTEMBER 1950 DE LEIÜSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 Interessante wedstrijden staan te wachten Deze week is de herfst dan ook opde kalender begonnen, in feite zitten we al weken lang midden in de herfstbuien en de voetbalbesturen zul len dit hier en daar wel aan de terreinen hebben kunnen zien. De Rotterdamse Voetbalbond liet vorige week de wedstrijden al niet door- Égaan.... En deze week is er nog dubbel zoveel regen gevallen, zodat het er niet al te best uitziet. Intussen gaan we weer verder met het interessante programma, dat morgen afgewerkt moet worden. In de le klasse A bv Heerenveen GVAV, waarbij de Friezen wel weer aan het langste eind zullen trekken, terwijl Go, Ahead, bezoek ontvan gend van Sneek, zich wel op de tweede plaats zal handhaven. In B is NEC uitnemend gestart met twee overwinningen, maar ook DOS boekte eenzelfde resultaat en het zal er morgen dus spannen bij DOSNEC. We vermoeden, dat het de eerste nederlaag van NEC zal worden. De C-afdeling telt op het ogenblik niet minder dan vier gelijkwaardige kopclubs. Hermes DVS gaat op be zoek bij Haarlem, ADO bij DWV, RCH bij KFC en tenslotte krijgt SW bezoek van de Volewijckers. Vergissen we ons niet, dan hebben de kopclubs toch een redelijke kans om zich te handhaven. Feyenoord in de le klasse D gaat op bezoek bij de hekkesluiter NOAD Xerxes bij het leidende NAC. Twee grote tegenstellingen dus voor de Rotterdamse clubs en we vermoe den zo, dat zij al blij mogen zijn met de helft der te behalen punten. UVS op bezoek bij Leerdam In de 2e klasse A is DHC momen teel de enige club zonder verlies- punten HVV dan buiten beschou wing gelaten, omdat de enige wed strijd van de Grote Haagse, n.l. te gen Leerdam, gestaakt werd. DHC moet morgen op bezoek bij Fortuna, dat thuis van DFC won,, maar uit van RFC verloor. We gelo ven, dat de strijd van morgen zwaar zal zijn en dat DHC nog niet zo ge makkelijk zal winnen. UVS trekt naar Leerdam, waar vorig seizoen het kampioenschap werd behaald. De strijd zal morgen zeker niet gemakkelijker zijn, want Leerdam is altijd een lastige tegen stander. Gezien het resultaat van j.l. Zondag tegen HVV is Leerdam ech ter zeker niet onoverwinnelijk. In de twee eerste wedstrijden deden de Leidse Blauwwitten het uiteindelijk niet slecht, zodat nu wellicht de eer ste overwinning volgt. Wederom de strijd Blauw In de 3e klasse A zullen de oude rivalen van het vorig seizoen Blauw Zwart en VCS de striid opnieuw met elkaar aanbinden. Beide clubs staan na twee wedstrijden thans on geslagen bovenaan. Dus zal het er in Wassenaar danig spannen en de winnaar is voorlopig een ernstige concurrent kwijt. LFC krijgt WP aan de Haagweg op bezoek, wat de tweede zege voor de Leidenaars kan worden. RKAVV krijgt in 3B m'orgen be zoek van Hollandiaan. Vergissen we ons niet, dan kan dit een nieuwe overwinning voor de Dambewoners opleveren, hetgeen een vergoeding zal wezen voor de Zondag j.l. gele den onverdiende nederlaag. Alphen gaat op bezoek bij GDA. dat er dit seizoen bliikbaar zin in heeft. We zijn benieuwd of de Rijn streekbewoners in hrt Westland enig succes kunnen behalen. Roodenburg kriiet bezoek van VIOS. Beide clubs hangen met twee verloren wedstrijden onder aan de rangliist, alleen heeft VIOS een no? slechter doelpunten gemid delde. Willen de Leidenaars dit sei zoen niet onderaan komen, dan die nen ze deze wedstrijd, zeker te win nen. VVSBSJC en DocosHillegom In de 4e klasse A staan verschil lende interessante wedstrijden op het programma. Aan de Haagweg krijgt Docos morgen bezoek van de lastige te genstander Hillegom. Docos heeft in het verleden herhaaldelijk bewezen zulke tegenstanders wel te kunnen hebben en juist dan beter te spelen. Dus zal het er aan de Haagweg ze ker spannen, want Hillegom boekte tot heden twee overwinningen te gen Docos twee gelijke spelen. Het internationaal programma van Engeland voor het komende jaar ziet er als volgt uit: 9 Mei Wembleystadion Londen: EngelandArgentinië; 19 Mei Liver pool: EngelandPortugal; 27 Mei Madrid: SpanjeEngeland; 15 Mei Middlesbrough: EngelandNoorwe gen (amateurs); 10 Mei Sunderland: Engeland—Finland (amateurs); 20 Mei: FrankrijkEngeland (ama teurs). In het kader van het Festival of Britain zullen nog wedstrijden wor den gespeeld tussen Schotland en Frankrijk, alsmede tussen Ierland en België. West-Duitsland en Japan zullen als lid van de FIFA worden toegela ten, aldus voorspelden Belgische voelbaldeskundigen aan de voor avond van de bestuursvergadering, welke 23 en 24 September te Brussel wordt gehouden. En deze voetbalof- ficials voegden er aan toe, dat de toelating zelfs met grote meerder heid van stemmen zou geschieden. In Noordwijkerhout wordt de voor deze plaats en voor Noord wijk be langrijke wedstrijd VVSB—SJC ge speeld. Voor VVSB, dat de twee eerste wedstrijden reeds verloor, is deze wedstrijd van des te meer be lang, maar indien SJC weer een lei dende rol wil gaan spelen, moet zij winnen Voor beide clubs staan dus grote belangen op het spel, hetgeen de strijd te feller zal maken. Een derde interessante kamp is die tussen ASC en Lisse. Veel zal afhangen van de samenstelling van het ASC-team, dat Zondag zeer zwak was. LugdunumTonegido zal een zege voor de Leidse Groenwitten kunnen opleveren. Teylingen krijgt bezoek van de leider Archipel en Meerburg gaat op bezoek bij Rouwkoop We vrezen voor Teylingen en Meerburg zeer erg, dat zij aan het kortste eind zul len trekken. In- de 4e klasse C tenslotte DSO Rijswijk en AlphiaKranenburg. De ontvangende verenigingen kun nen ongetwijfeld winnen. Uit de voortgezette wedstrijder, om de „v. d. Vliet" belter, zijn thans de 4 demi-finalisten bekend gewor den, t.w W Heemskerk (1). I. Te- leng (5) J. W. Huismans Jr. (9) en L C. Gerritsen (25). W Heemskei k won van W. Kleijn Sr (23) echter p;.s nadat Kleijn Li remisestand •waarna hij geplaatst wa.-: geworden in de halve finale) een foutje maak te. waarvan Heemskerk direct pro- liteerde. I. Teleng won van B. Sleg- tenhorst (4) op regelmatig j wijze t\enals J. W. Huisman Jr. van J. Huisman Sr (2^) terwjl L, Gerrit- sin erg gemakkelijk gepiaatst werd door een reglementaire overwinning. De volgende week worJ' de demi finale gespeeld, I. Teleng (5) speelt dan tegen W Heem''kerk (1' on L. C Gerritsen (25) tegen J. W Huisman Ji. '9). De be:ie winnaars spelen oén partij om de beker. Ook werd een begin gemaakt met de onderlinge wedstrijden voor plaat sing in de tientallen, waarbij dit jaar weer met tientallen-formaties wordt gespeeld en de promotie- en degra datie-wedstrijden zijn afgelast. De gespeelde wedstrijden hadden de vol gende resultaat, le klasse: P. van LeeuwenM. Kruider 11, P. v. d. StelA. Sladek 02, 2e klasse: J. v. d! MeyM. Brinks 11, E. Klinken bergW. Kleyn Jr. 02. 3e klasse: C B JanssensJ. W. Freeke 20. HOOFDPIJN! m Miinhardr Hoofdpijnpoeders. Doos 45 ct. Mijnharde Hoofdpijntabletten. Koker 75 ct. Leidse Voetbalbond Wederom is er geen aarzeling nodig om de grote strijd van deze week aan te wijzen: Alph. BoysD.O.S.R. De Alphenaren begonnen vorige week de com'petitie met Oranje Gro.en thuis te verslaan. D.O.S.R. haalde drie punten uit twee zware wedstrijden. Bovendien weten we van het vorig jaar, dat beide clubs van zeer behoorlijke sterkte zijn. Speciaal de Alph. Boys schijnen dit jaar goed voor de dag te komen, getuige o.a. hun kampioenschap van Alphen. Daarom kan dit Zondag een belangrij ke wedstrijd worden tussen twee practisch gelijke krachten. We geven de boys iets meer kans, omdat zij thuis spelen. Maar het zou ons ander zijds niet verbazen, wanneer de Veenders aan het langste eind zouden trekken. Waar we eerlijk gezegd een beetje op hopen, want D.O.S.R. is al een puntje kwijt en indien dit morgen ook bij de Boys het geval is, blijft de spanning er des te beter in. Anders bestaat er gevaar, dat reeds in de eerste helft van de competitie te zien is wie er kampioen zal worden. En dat willen we nu juist niet. Waarmee overigens niet ge zegd wil zijn, dat we de Boys een overwinning misgunnen. Integendeel! Eerste klasse A Naast deze wedstrijd mogen we ook L.D.W.S.Foreholte niet verge ten. De Leidenaars hebben al 4 pun ten uit twee wedstrijden en moeten beslist gevaarlijk genoemd worden. In deze thuiswedstrijd geloven we voor hen aan een overwinning, ook al heeft Foreholte dit jaar een be hoorlijke ploeg in 't veld. Maar een dubbeltje kan raar rollen, mogelijk zorgen de Voorhouters voor een ver rassing! Oranje GroenStompw. Boys zou den wij aanvankelijk een goede kans genoemd hebben voor de Lei denaars. Maar na twee weken heb ben we gezien, hoe Or. Groen beide wedstrijden verloor en hoe de Stompwijkers uit van S.V.L.V. won nen. Dat doet de verhouding om draaien en we achten de Boys in staat een of twee puntjes uit deze strijd te slepen, al zal er hard voor gevochten ir/oeten worden. Want de Leidenaars mogen ondanks hun twee nederlagen toch niet onderschat worden. Z.L.C. begon de competitie niet goed. Maar toegegeven zij, dat het niet eenvoudig was om van het sterke W'armunda te winnen. Daar om mag nu niet gezegd worden, dat de Leidenaars kansloos zijn tegen Rijpwetering, dat thuis echter de beste papieren heeft en bovendien de schade van vorige week zal wil len inhalen. WarmundaS.V.L.V. tenslotte zal voor de Voorschotenaren een zware dobber worden. Er zal beter ge speeld moeten worden dan vorige week. Maar zelfs dan is het nog de vraag, of de Warmondenaren zich thuis zullen laten verslaan. Het is mogelijk, maar we achtten een War- mondse overwinning iets waarschijn lijker. Tweede klasse A. AltiorSt. Bernardus dunkt ons een overwinning te worden voor de thuisclub. evenals KagiaA.Z.L., hoewel in beide gevallen verrassin gen mogelijk zijn. St. Bernardus speelde reeds twee maal gelijk. Zou het morgen misschien beter gaan? Docos. Voor morgen slechts twee wedstrijden voor de senioren. De wedstrijd van het eerste elftal tegen Hillegom is wel een zeer be langrijke. Hilllegom is n. 1. een der weinige in deze afdeling, die nog geen verliespunten heeft. De wed strijd vangt om 2.30 uur aan, op het terrein aan de Haagweg. De opstel ling luidt: Doel: G. Rooyakkers, ach ter: C. v. Lith, L. Mazurel, midden: C. Meiman, Th. v. Daalen, Jac. Post voor: L. van Teylingen, P. Pollman, W. Verplancken, P. Dubbeldeman, G Ouwerling. Het vierde elftal ontvangt om 12 uur Alphen 5. Lugdunum. Voor de wedstrijd Lugdunum 1—Tonegido 1 is de op stelling van Lugdunum als volgt: Doel: van Oudshoorn, achter: Bronsge^tvan Egmond Sr., mid den.- van Egmond Jr.van EsD. A. de Roo. voor: MidzeeB. A. de RooF. FilippoVerhoevenRedel. De Groenendijkers zijn er toe in staat! Leidse BoysMorschkwartier is een wedstrijd, waarop geen pijl te trekken valt, evenmin als S.J.Z. V.N.A. In beide gevallen is alles mogelijk. Of zou S.J.Z. deze kans aangrijpen en eens goed voor de dag komen? Wet. BoysV.T.L. zal voor de gastheren een zware strijd wor den. De Leidenaars wonnen reeds beide wedstrijden en zullen de Boys handenvol werk geven. Desalniette min is Wet. Boys zeker niet kans loos. Afwachten maar! Tweede klasse B en D. K.R.V. krijgt tegen A.S.C. 4 thuis een kans om de schade van vorige week te herstellen en V.N.^j. zal thuis heel veel moeite hebben met Lisse 3. We wagen ons hier niet aan voorspellingen. Hazerswoude krijgt in 2 B. V.V.S.B. 3 op visite. Ook hier is alles mogelijk. BILJARTEN NED. BILJART BOND, DISTRICT LEIDEN. Om de Amstelbeker. De eerste ronde om deze beker zal als volgt verspeeld worden: Dinsdag a.s.: P. v. Cleef 1Plan tage 1 bij D.O.S.; O.S.L. 1—D.O.S. V bij Plantage; 't Noorden 1B.O.S. 1 bij O.S.L.; O.S.L. 2Plantage 2 bij 't Noorden; D.O.S. 2't Noorden 2 bij B.O.S.Plantage 4B.O.S. 3 bij P. v. Cleef. Donderdag a.s.: B.O.S. 2Plantage 3 bij 't Noorden; P. v. Cleef 2't Noorden 3 bij Plantage. Ook zullen Donderdag a.s. de laat ste partijen gespeeld worden om 't kampioenschap driebanden in „De Poort van Cleef". HET Het Kiesentzki-gambiet, hetgeen wel de hoofdvariant van het aange nomen koningsgambiet is ongeveer honderd jaar oud. Wel kwam deze variant reeds voor in oude Italiaan se schaakgeschriften, maar de Rus Kiesentzki heeft er 'n diepgaande stu die van gemaakt. De voorafgaande zetten zijn dus: I. e2e4, e7—e5; 2. f2—f4, e5xf4; 3. Pgl—f3, g7g5; 4. h2—h4, g5—g4; 5. Pf3e5. Zoals we de vorige maal reeds opmerkten is de an4ere voort zetting 5. Pf3g5, het Allgaiergam- biet. Na 5. Pf3e5 is wits strategie ge richt op de verovering van pion f4 en de bezetting van de open f-lijn met een toren. De z.g. Berlijnse verdediging door 5Pg8f6 hebben we in ons eerste artikel over het koningsgam biet (16 Sept.) met een partij ge ïllustreerd. In deze partij werden door wit fouten gemaakt. Correct is de voort zetting 6. d2d4, d7d5; 7. e4xd5, Lf8d6; 8. d2—d4, Pf6—h5; 9. 0—0! i.p.v. Lb5f- Het spelen op materieel voordeel is hier foutief. Wit moet zich positioneel versterken. Naast de Berlijnse verdediging is de zet 5Lf8—g7, van Louis Paul sen afkomstig, de meest gespeelde voortzetting. 6. d2d4 (ook Pxg4 kan. Hierop volgt 6d5, 7. d4, niet exd5 wegens De7f mét verovering van Pg4). 6Pg8—f6; 7. Pbl—c3, d7—d6; 8. Pe5d3 (niet correct maar kansrijk is hier het offer van Cor- del. 8. Pe5xf7), 00. Het is begrijpe lijk dat niet alle varianten vermeld kunnen worden De bedoeling van hetgeen hier over het koningsgam biet wordt vermeld, is ten eerste om er belangstelling voor te wek ken en om enige richtlijnen aan te geven. Spelend voor het bord is de beste leermeester verder. Behalve de Berlijnse en Paulsen- voortzettingen kan men ook probe ren 5Dd8e7 wat niet aan te bevelen is; 5. Pb8c6, twijfel achtig; 5. Lf8e7, waarop 6. Lc4, Lxh4f; 7. Kfl, d5; 8. Lxd5, Ph6; 9. d4, Lg5; 10. g3. Df6; 11. gxf4, Lxf4; 12. Kg2, wat wit beter spel bezorgt. Ook 5d7—d6 is speelbaar. Dan 5d7d6 met vele kansen «•op goed spel. maar wit trekt toch meestal aan het langste eind en tenslotte 5h7h5 met voor deel voor wit. Zoals in alle openingen, kan er ook onregelmatig worden gespeeld. Bijv.: Wit: K. Heil. Zwart: N. Künzel. 1. e2—e4, e7—e5; 2. f2—f4, e5xf4; 3. Pgl—f3, c7—c6; 4. d2—d4; d7—d6, Zwart maakt het niet erg lastig. 5. Lclxf4, Lc8—g4; 6. Pbl—c3, Pb8— d7; 7. Lflc4. Wit heeft een ideale ontwikkeling. Een van de eigen schappen van het gambiet is de snelle ontwikkeling van de officie ren. En juist in vroegere tijden was de stijl in het schaakspel de strijd van officieren vooral en het is dus begrijpelijk, dat het koningsgambiet destijds een zeer geliefkoosde ope ning was). 7Pg8f6; 8. 00, Lf8e7; 9. e4e5! De mobilisatie is voltooid, de aanval begint. 9 d6xe5; 10. d4xe5, Pf6h5 (zo te zien, verliest wit zijn pion op e5. Maar het gaat anders. 11. Lc4xf7f. Een of fer, dat vaak doeltreffend is. Wan neer zwart het offer accepteert volgt Pf3g5t met overtuigend voordeel. Dus: 11Ke8—f8; 12. Lf4—h6! Op Lc5f, Khl; gxh6, volgt Lxh5, Lxh5, Pf3d4f en wit wint gemak-* kelijk. Maar er volgde: 12g7x h6; 13. Pf3d4! en zwart gaf op. Bijv. I. 13Lxdl; 14. Pe6 mat. II. 13Pxe5; 14. Dxg4, Pxg4; 15. Pe6 mat. III. 13Ph5-f6; 14. Ddlx g4, Kxf7; 15. Pc3e4 en wint. Ter oplossing. BCD Zwart aan zet, wint. ©.e 94iteA.natio-tia.te Yïlota'ifyeldaaqM. Nederland heeft 2 gouden en 2 zilveren medailles in het verschiet Horizontaal: 1. stad in Z.-Holl., 5 terugwerking, 10. voorvoegsel, 12. familielid, 13. loot v. e. plant, 15, zij tak Donau, 17. moedig, 18. water in N.-Brab., 20. rijstbrandewijn. 22. land bouwwerktuig, 23. voorzetsel, 25. in het jaar der wereld (afk. Lat.), 26. lidwoord, 27. stad in Nederland, 31. welaan, 32. pers. vnmw., 34. gem. in Groningen, 41. rund, 42. volksnaam v d- kauw, 43. Lengtemaat, 44. foei, 45. gem. in Gelderl., 47. eilandje in de Middell. zee. 49. inwendig lichaams deel, 51. gewicht, 53. lusthof, 55. Euro peaan, 58. echtgenoot, 59. teken in de dierenriem, 60. eiland in de Egeïsche Verticaal: 1. biel, 2. om, 3. Man, 5. Ie, 6. Isar, 7. ct., 8. git, 9. Ot, 10. Saba, bijwoord, 7. ui, 8.gem.in Gelderl., 9. stadje in Duitsland a. d. Rijn, 11. voorzetsel, 14. bootje, 15. als 31 hor., 16. als 23 hor., 17. zijtak Wolga, 19. knaagdier, 21. wiel,24. voorzetsel, 27. soort, 28. uiterste punt, 29. teken i. d. dierenriem, 30. oud Russisch gemeen telijk grondbezit, 33. kloosterling, 35. putemmertje, 36. staafje om een rad vast te zetten, 37. voedsel, 38. bier soort, 39. rivier in Duitsland, 40. wa penrusting der vroegere ridders, 45 stadje in Zeeland, 46. rivier in Italië, 47. boom, 48. stad in Arabië, 50. als 55 hor., 52. thans, 54. ik (Lat.), 56. bijwoord, 57. lidwoord (Fr Oplossingen worden tot en met Donderdag 28 Sept. op ons bureau verwacht. Op de enveloppe vermel den „Puzzle". Voor de goede inzen ders worden beschikbaar gesteld: een sigaren-aansteker, een portemonnaie er een boek. OPLOSSINtf VORIGE WEEK Horizontaal: 1. Boom. 4. Utica, 8. Goes, 11. mat, 13. Est, 14. uit, 15. es. 17. nap, 19. dit, 20. eb, 21. les, 23. re kruut, 26. Lea, 27. Mobile, 29. indien, 32. laf, 33. rol, 35. ant, 37. er, 39. sao, 41. Ems, 42. la, 43. pint, 44. Praag, 45. Caux, 46. on, 47. I.O.A., 49. och, 51. so., 52. dos, 53. sak, 55. roe, 57. kan sel, 59. Odette, 62. Ain, 63. Isabeau, 65. Son, 67. af, 68. lap, 69. s.s.d., 71. sa. 72. den. 73. Sri, 75. eis, 77. Tomi, 78. meier, 79. Elam. Verticaal: 1. iel, 2 om, 3. Man, 5. te, 6. Isar, 7. ct., 8. git, 9. Ot, 10. Saba, 12. Tarifa, 14. Uitdam, 16. Sem, 18. pel, 19. dun, 20. een, 22. sol, 24. Ker, 25. uil, 26. Let, 28. bastion, 30. inschot, 31. Depok, 34. Osaka, 36. Paxos, 38. rin, 40. opa, 41. ego, 42. lus, 48. Os- sian, 50. Creuse, 52. Dan, 53. sla, 54. koe, 56. ets, 57. kif, 58. esp, 60. das, 61. Eos, 62. Aagt, 64. Bari, 66. Naïm, 68. lei. 70. Die. 72. dm, 73. Se., 74. ie., 76. s.l. Het aantal inzendingen was deze week zeer klein en de vele vragen, die ons werden gesteld, lieten dui delijk merken, dat men de opgave van deze week wel wat erg moeilijk vond. Maar tenslotte moeten er ook eens minder gemakkelijke puzzles geplaatst worden, dan krijgt ieder z'n deel. De prijswinnaars van deze week z'jn: J. Oooyendijk, Lusthoflaan 51, Leiden (sigarettenkoker). J. C. v. d. Steen, v. 't Hoffstraat 20A, Leiden (vulpotlood) en mevr. B. Simonis— I'.ortekaas, Haarlemmerstraat 138, Leiden (boek). De prijzen zullen worden toege zonden. S Tot en met SO September speelt 's middags en 's ayonds S MALANDO en zijn orkest 5 met An Sandor en Frans Wanders =iiniinuiiniminnmiuniniinmiiiminimtiiimiiiminminiiiiiinniiniMniih- De K. N. M. V. meldt uit Llan- drindod Wells: Op de vijfde dag van de Interna tionale Zesdaagse in Wales hebben do overgebleven Nederlandse rijders zich kranig geweerd. Flip Haaker en Bestebreurtje incasseerden welis waar enige strafounten, maar Knij- nenburg, Roest, Olie en Waayenberg liepen in deze vijfde dagroute geen strafpunten op. Het zesde traject zal geen moei lijkheden opleveren, omdat dit een route is, die de ryders vrijwel recht streeks naar het circuit te Eppynt voert. Als dus de Nederlanders op dit circuit hun voorgeschreven gemid delde snelheid in 'n race van 1 uur weten te behalen, dan zal Nederland in deze Zesdaagse ondanks alle te genslagen toch nog 2 gouden en 2 zilveren medailles uit het vuur sle pen. Het Engelse A-team ligt nog on veranderd met 0 strafpunten aan de kop, gevolgd door Zweden met 2 punten, in de wedstrijd om de zil veren vaas. De „International Trophy" zal dit jaar wel in Engeland blijven, want concurentie is voor 't Engelse team niet meer te vrezen. Alle Italiaanse rijders, die de eer ste dag aan de start kwamen, zijn thans uitgevallen. Gisterochtend startte in totaal nog 95 van de 216 deelnemers, van wie 50 nog strafpuntvrij waren. De laatste berichten over Rozen berg luiden gunsig. Zijn been bleek inderdaad gebroken, doch er hebben zich geen complicaties voorgedaan. Hij heeft reeds bezoek gehad en zal na ongeveer 14 dagen naar huis kun nen worden vervoerd. A B C D E Zwart aan zet, wint. Oplosingen: Het eind van de partij RosanesAnderssen: 20. Dflt; 21. Dxfl, ,Lxd4f; 22. Le3, Txe3 en volgende zet mat. De achtzet: 1Lh3f; 2. Kh2, Df2t; 3. Kxh3, g4f. 4. Kxg4, Pf6|; 5. Kh3, Df3t; 6. Kh2, Pg4t; 7. Kgl, Df2f; 8. Khl, Dh2 mat. De drie-zet: 1 Pxg7t, Ka8; 2 Dföt. Pxf6; 3. Le7 mat. De problemen van 9 Sept. luiden: I. (Kb6, Dbl, Tc8, Lh8, Pg4, pion nen c6. f5 Kc4, La4, Pg2 pion dH) tweezet oplossing: 1. Ln8al. II. (Ka6, Da3, Te3, Pd6. Pg6, pionnen c2, c6, g4 Kd5, Pe7, a4) tweezet 1. Pd6e4. WIELRENNEN. VAN VLIET WINT TE ALGIERS. Te Algiers werden internationale wedstrijden gehouden De uitslagen luiden: Sprinl demi-finales: le serie: 1 Lgonay (Fr.) 2. Harris (G.B.). 2e serie: 1. Van Vliet (Ned.), 2. Gerar- din (Fr.) Repechage: 1. Gerardin, 2. Harris. Finale: 11. van Vliet, 2. Gerardin, 3. Lognay. Een koppel wedstrijd over 40 km. had het volgende resultaat: 1. Derk- senMolines 2 8p., 2. LognayZe- lyasco 16 p., 3. AstoblfiKebaili 15 p. Swift-Combinatie. Woensdag 27 September vindt te Arnhem het clubcampioenschap van Nederland plaats op een traject van 58 Km., dat door de deelnemende ploegen tweemaal moet worden gereden. De Swift-Combinatie zal uitkomen met het volgende team: R. Riethoven, J de Groot, J. v. d. Fits, R. Wallet, K. Post, J. Vermeulen, B. Kruit en G Mokkenstorm .Deze renners zullen Zondag een team-training rijden over 100 Km.. De overige renners rijden een trainingsrit van 60 Km. Start 9 uur. ZWEMMEN DE GOLFBREKERS Wedstrijden in Delft Maandag a.s. zal in het Sportfond- senbad te Delft de jaarlijkse twee kamp plaats vinden tussen Raket en de Golfbrekers om de „Evert Caste- lein-beker". Verleden jaar won Raket en ook dit jaar heeft de Delftse club de beste kansen. De Golfbrekers komen met een volledige ploeg uit. Ongetwijfeld zullen zij hun uiterste best doen een goed resultaat te behalen. De reis wordt gerpaakt per bus, die om 6 uur klaar staat op het Stad huisplein. demonstreer Uw rijvaardigheid niet door anderen in gevaar te brengen, maar door beleefdheid

Leidse Courant | 1950 | | pagina 7