Let op deze boei en vaart veilig Helsinki bereidt zich voor op 1952 Verlangens van de middenstand ten aanzien van omzet- en inkomstenbelasting Raad over practisch belang van woonruimte-commissie VRIJDAG 22 SEPTEMBER 1950 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 3 UIT DE OLYMPISCHE HOEK Zevenduizend sporters worden verwacht Tijdens een genoegeljjk praatje met een aantal Nederlandse journa listen heeft de presiderft van het or ganisatiecomité der olympische spe len 1952 von Frenckell enkele de tails over de organisatorische maat regelen verstrekt; waarvan wij er hier enkele laten volgen. De confe rentie met de journalisten was be legd op initiatief van het bestuur van het Nederlands Olympisch Comi té en de Olympische perscommissie 1952. De heer von Frenckell vertelde, ciat Helsinki deelnemers, officials en journalisten op prettige wijze zal ontvangen, zoals het een goede gast heer betaamt. Zonder onderscheid van land, ras en geloof is iedereen welkom. Finland wil in die veertien dagen vertegenwoordigers van alle landen bij elkaar brengen. Wij zijn heus niet vergeten, dat er oorlog is geweest; ook wij hebben geleden, evenals u in Nederland, zo betoogde von Frenckell, maar tijdens de spe len stellen wij ons slechts één doel voor ogen: de sportmensen uit de gehele wereld moeten elkaar in Hel sinki de hand reiken. Het ideaal van wijlen baron de Coubertin om een vriendenkring te maken van de athleten is in de huidige omstandig heden niet zo eenvoudig. Men den- - ke maar eens aan het grote aantal, JiaaA óiatid pat De windhondenraces van Wim bledon trekken telkens weer duizenden belangstellenden. En dat is niet te verwonderen. Want nergens ziet men mooiere en snellere diet-en om de eerste plaats vechten dan hier. Ook in de race, die dezer da gen gehouden werd, zat weer volop spanning. De electrisch voortgedreven imitatie-haas be woog zich vlugger en vlugger over de baan. De honden liepen wat ze lopen konden- In de laat ste ronde steeg de spanning ten top. De favoriet Magna Hasty holde naar de finish, met vlak achter zich enkele van zijn sterk ste rivalen. En toen gebeurde er iets wonderlijks. De imitatie haas vertikte het plotseling, om dat de stroom uitviel. Hij bleef pal midden op dê baan staan. Magna Hasty wat een naam van een hond was kennelijk beduusd. Hij remde' met vier po ten af, bleef de haas een seconde of wat aan zitten kijken en greep hem toen bij zijn nekvel. Zonder ook maar het minst re kening te houden met het voor geschreven parcours, maakte hij zich met zijn prooi uit de voeten, op de voet gevolgd door een kleine twintig andere honden en een tiental wedstrijd-officials met wapperende panden. Het publiek juichte. Aetherklanken HILVERSUM 1 402 M. ^.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VA RA, 19.30 VPRO, 20.00-24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.18 Gram. 8.00 Nieuws en weerber. 8.18 Gram. 9.309.35 Waterstanden. 10.00 Medische cau serie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbeiders in de continube drijven. 11.35 Strijktrio. 12.00 Gram 12.30 Mededelingen. 12.33 Accorde- onmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Gram 14.00 Voor de jeugd. 14.20 Orkestmu ziek. 14.50 Gram. 15.00 Boekbespre king. 15.15 Gram. 16.00 „Van de wieg tot het graf," causerie. 16.15 Orgelspel. 16.45 Sportpraatje. 17.00 Gram. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Propaganda-toespraak. 18.20 Accordeonmuziek. 18.40 Ge mengd koor. 19.00 Artistieke staal kaart. 19.30 „Passepartout," causerie 19.40 „De overschrijvers en hun verantwoordelijkheid." causerie 19.55 „Deze week," causerie. 20.00 Nieuws 20.05 Actualiteiten. 20.12 Vara-varia 20.15 Dansmuziek. 20.45 Gram. 21.45 Socialistisch commentaar. 22.00 Sex tet. 22.25 „De commissaris vertelt verder." 22.45 De fluisterende har monica. 23.00 Nieuws. 23.15-24.00 Gram. HILVERSUM II 298 M. 7 .00-24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnas tiek. 7.30 Gewijde muziek. 7.45 Mor gengebed. en liturgische kalender 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 11.50 Godsdienstige causerie. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Mede delingen. 12.33 Gram. 12.55 Zonne wijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Metropole-orkest en solist. 14.00 Kamerkoor. 14.30 Kro niek van letteren en kunsten. 15.05 Orkestconcert. 15.30 Gram. 16.00 Septet. 16.20 Gram. 16.30 De schoon heid van het Gregoriaans. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Rhythmische lied jes. 18.20 Journalistiek weekover zicht. 18.30 Strijdkrachten. 19.00 Nieuws. 19.15 Actualiteiten. 19.25 Parlementsoverzicht. 19.35 Pianoduo 20.00 *Nieuws. 20.05 De gewone man. 20.12 Gram. 20.15 „Lichtbaken." 20.40 Gram. 20.43 „Steek eens op, heren." 21.00 Gevarieerd programma 21.45 Puzzle. 21.55 Lichte muziek. 22.35 Commentaar uit de Benelux. 22.45 Avondgebed en liturgische kalender. "23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.0024.00 Gram. dat in 1952 tezamen zal komen. Wel licht zullen 7000 deelnemers de reis ondernemen. Het is onmogelijk deze in een Olympisch dorp onder te brengen; een gemeenschap van 7000 man is al een stad op zich zelf. De internationale zeilerswereld is een gemeenschap op zich zelf. Daarom ligt het in de bedoeling de zeilers gezamenlijk onder te brengen. Zo ook met de schutters, misschien de voetballers enz. Of de landen, die zlhleten zullen uitzenden, het hier mede eens zullen zijn? Juist om deze andere problemen te bespreken en zo mogelijk op te lossen ben ïx naar Nederland gekomen en heb .k, zo zeide de heer von Frenckell, in de afgelopen maanden grote reizen ondernomen, naar Brazilië, Cuba, Mexico, de Verenigde Staten, naar verscheidene Europese landen. En na Nederland is België aan de beurt. De heer von Frenckell gewaagde van de grote moeilijkheden, ont staan door het feit, dat het olympisch programma van Helsinki dezelfde omvang zal hebben als dat van Lon den. Verder legde de burgemeester van fjnanciën van Helsinki, want deze functie neemt de heer von Frenckell jn het maatschappelijk leven waar, de nadruk op het feit, dat de Finse hoofdstad slechts over hotelaccomo- aatie van ongeveer 5500 bedden be schikt. De particulieren zullen moe ten bijspringen, zij zullen kamers afstaan, maar dat doet de Fin gaar ne, omdat de sport zo'n grote plaats in zijn hart inneemt. En dat de Fin se bevolking offers brengt blijkt wel duidelijk uit het feit, dat 50 procent van het aantal beschikbare toegangskaarten voor de wedstrijden aan buitenlanders zal worden gege ven, hetgeen neerkomt op 35.000 biljetten voor elke wedstrijddag in het stadion van Helsinki. De andere 35.000 zijn dus voor de Finnen zelf. En dan te bedenken, dat honderd duizenden in het land der 10.000 meren vlassen op het zien van de atletiekwedstrijden. Elke bewoner, die een bed beschikbaar stelt, heeft voorrang bij het kopen van een plaatsbewijs. De heer von Frenckell liet een voorlopig programma circuleren, waarop de data en de terreinen, waar de diverse takken van sport worden gehouden, vermeld stonden. Definitief wordt atheltiek in de eer ste week afgewerkt en het zwemmen in de tweede week. Hockey staat in de eerste 'week op het programma, omdat voor hockey waarschijnlijk voor wedstrijden nodig zijn. De spe len vangen weliswaar op 19 Juli aan, maar 'het is zeer goed mogelijk, dat voor hockey, voetbal, basketbal en waterpolo vóór die datum reeds wedstrijden in Finland worden ge speeld, hetgeen afhankelijk is van het aantal inschrijvingen. En zo somde de heer von Frenckell nog verscheidene vraagstukken op, die opgelost moeten worden. De gehele voordracht van de president van het Finse organisatiecomité was so ber, waarbij men de indruk kreeg, dat er door de bescheiden Finnen mijn land is wat inwonersaantal be treft maar klein, zei de heer von Frenckell hard, maar zeer oor deelkundig wordt gewerkt. SCHERMEN SLECHTE DAG VOOR L.P.S.V. Gisteren namen enige leden van de L.P.S.V. deel aan de jubileum- schermwedstrijden, georganiseerd door de Politie Sportvereniging Haarlem. Slechts Haneveld gelukte het in de eerste afdeling sabel in de prijzen te vallen. Hij plaatste zich vierde. Op degen kwam hij goed door de voorronden, doch in de fina le werd hij 7e. Verzijden had een slechte dag. In de finale van de hoofdafdeling sabel werd hij degen werd hij in de voorronden uit geschakeld. Ham en Van Hilten Sr. werden in de voorronden sabel 2e afdeling uitgeschakeld. POSTDUIVEN De Duinklievers (N'hout). Wed vlucht met oude en jonge duiven vanaf Mons. Afstand pl.m. 204 km. In concours 146 duiven. Gelost te 10 uur met sterke Z.W. wind. Aankomst eerste 11477 uur, snelheid 1912.28 m. Uitslag: Jac. en R. Broekhof; 2. C. v. d. Berg; 3, 4, 6, 17. 21 J. Duyn- dam; 5 en 12 B. Ooms; 7. 10, 13. 20 en 34 St. Pieter Pa v.; 8 Geb. Meeuwen oord; 9, 31. 32 Br. Kok; 11 14, 19. 23 24. 25 St. Jan Pav.; 15, 16. 30 P. van Duin. „De Zwaluw" (Voorschoten) Wedvlucht vanaf Mons met jonge en oude duiven. Afstand 188,99 km.; ge lost met Z.W. wind te 10 uur; eerste 11.42.32, snelheid 1843,20, laatste 11.54.52, snelheid 1637,55. Uitslag: G. Eske 1, 10, 15. 22. Fr. Hendriks 2, 6, 12, 18. 27. 30. 32, 34. K. I. Waas dorp 3. 26- P. D'Haens 4, 13. J. P v. d. Assem 5. 19, 24, 25. A. W. Quer- reveld 7. H. H. J. v. Klaveren 8, 21 31. H. v. d. Voort 9. V. L. Pierlot 11, 16, 17, 28, 33. A. -de Graaf 14. „De Vrije Vliegers" (R'veen) Wedvlucht gehouden vanaf Mons. afstand plm.- 200 km, loslating 10 u. eerste 11.48.57, snelheid 1836.10. Uit slag; A. van Beek 1, 2. 6. 15. 21, 24. Castelijn 3, 12. 33 34. 35. H. van Veen 4. J. v. d. Stam 5, 27. R. Paauw 7, 8, 11, 18. 19, 25. 36. 37, 38. 39. C. van Veen 9. Q. Wesselman 10, 22. J. van Amsterdam 13, 20, 29, 40, 41 Wim de Jong 14, 42. „Steeds Sneller" (Noordwijk) Wedvlucht vanaf Vilvoorden 146 km in concours 200 duiven. Snelheid le 1193 m. Uitslag: A. v. Duin Azn 1 K. v. Loe 2. J. v. d. Niet Wzn 3, 8. Gebr. Passchier 4. 14. Hoek Vries 5, 6. C. v. d. Berg 7; J. de Ridder 9. L. Hoek 10, 11. J. v. d. Wiel 12. J. Plug 13. J. v. Hensbergen 1 BILJARTEN. BILJART BOND BLOEMBOLLENSTREEK. Onder voorzitterschap van de heer G. C. Degger hield de Biljart Bond Bloembollen Streek een alge mene leden vergadering in café A. v. Diemen, te Lisse. Bij de bestuursverkiezing werd in de vacature C. Slootbeek (Excelsior) de heer J. Baak (Excelsior) geko zen, terwijl de aftredende voorz., de heer G. C. Degger, met algemene stemmen herkozen werd. Langdurig werd gediscussieerd over de nieuwe competitie. Het voorstel van het bestuur werd ten slotte aangenomen; dit voorstel be helst, dat er in alle afdelingen han dicap-wedstrijden gespeeld zullen worden, 30 maal het moyenne plus 10 In de eerste klasse zal ieder eer ste viertal van iedere vereniging ingedeeld worden, behoudens een uitzondering. Als nieuwe vereniging werd aan genomen de Biljartvereniging „De Engel" te Lisse- deze vereniging zal met 2 viertallen aan de competitie deelnemen. Besloten werd dat op 15 October de competitie een aanvang zal ne men, voor de 8-ste October moe ten alle spelers bij de wedstrijdlei der zijn opgegeven. Voorts kwam ter sprake het 20- jarig bestaan, hetwelk in 1952 fees telijk herdacht zal worden. BINNENLAND. Tot Ridder in de Orde van de H. Gregorius de Grote is benoemd de heer G. C. J. M. Verbiest, stichter en voorzitter van de Informatie-dienst inzake Lectuur (Idil). In het Noordzeekanaal bij gemeente Velsen is de 3^-jarige H. A. Berkhout verdronken. Het kind had zich in de bosjes op de oever van kousjes en schoenen ontdaan, is daarna over de spoorlijn geklauterd en wilde vermoedelijk gaan pootje baden. Een 3-jarig jongetje te Amster dam is onder een zogenaamde wa felwagen met een paard bespannen gekomen. De wafelkoopman was be zig aan het verkopen en liet het paard enkele meters optrekken. Hij had het kind niet gezien. Het kind is overleden. BUITENLAND. Een vliegtuig met een vier kop pen tellende bemanning en zeven passagiers aan boord, is neergestort nabij Zagreb. Het ongeval is te wij ten aan de mist. De bedrijfsleider van een Hon gaarse genationaliseerde groothan del in vlees zal met zes van zijn me dewerkers en een niet genoemd aan tal lagere employé's „wegens zwarte handel" terecht staan. Volgens Chinese studenten heb ben de Amerikaanse bezettingsauto riteiten in Japan de Chinese atoom geleerde professor Tsjao Tspoeng-jao in hechtenis genomen. Het Noorse parlement heeft zich met algemene stemmen uitgesproken voor het regeringsvoorstel tot het uittrekken van een extrabedrag van 250 millioen kronen voor de defensie, te verdelen over de volgende 2J4 jaar. Te Mombasa (Kenia-kolonie) is een expeditie bijeen gekomen, die van de eilanden-groep Sechellen uit gaat onderzoeken, of de monsters in de Indische Oceaan, waarover de verhalen vertellen, inderdaad be staan. 15. De Kon. .Ned- Middenstandsbond, Ned. Chr. Middenstandsbond en Ned. Kath. Middenstandsbond hebben gezamenlijk een uitvoerig adres gezonden aan de Tweede Ka mer naar aanleiding van de memorie van antwoord op het wetsontwerp verhoging en technische wijziging van de omzetbelasting en het wets ontwerp verlaging inkomsten en loonbelasting. In dit adres wordt ten aanzien van de omzetbelasting betoogd, dat deze in feite een bedrijfsbelasting is, hoe wel zij bedoeld is als consumenten belasting. Door de feitelijke omstan digheden, waarmede het midden standsbedrijfsleven te maken heeft is het in vele gevallen niet mogelijk deze belasting door te berekenen. Daardoor worden de bedrijfs lasten vergroot, als gevolg waar van een groot deel der midden standsondernemingen gedoemd is met negatief resultaat te wer ken, zoals de rentabiliteitsrap- porten van het E.I.M. uitwijzen. De middenstand acht' het dan ook noodzakelijk, dat de detail handel van o.b. wordt vrijgesteld zoals dat in België het geval is en in Benelux-verband ook voor ons land is overeengekomen. Mocht volledige vrijstelling onver hoopt thans niet mogelijk zijn. dan zou thans zeker het thans geldende tarief voor de detailhandel niet ver hoogd mogen worden en toegestaan moeten worden, dat de omzetbelas ting wederom afzonderlijk in reke ning wordt gebracht. Dit laatste dient ook voor andere sectoren dan detail handel te gelden. Voorts wordt gevraagd Voorts vraagt het adres, dat het tarief voor de dienstverrichtende sectoren van het middenstandsbe drijfsleven niet wordt verhoogd, dat de ondernemers, die thans bij leve ring van zelfvervaardigde producten onderworpen zijn aan het normale voor fabrikanten bij levering aan ondernemers geldende tarief (3 pet) ook jn den vervolge aan het normale tarief onderworpen zullen blijven dat de invoering van het z.g. tussen- tarief achterwege blijft speciaal klemt dit ten aanzien van de bak kers en banketbakkers en dat de afschaffing van omzetbelasting welke voor een aantal artikelen in het vooruitzicht is gesteld, met terug werkende kracht zal geschieden. Ten aanzien van de inkomstenbe lasting wordt in dit adres aange toond, dat de voorgestelde verminde ring van inkomstenbelasting op mid delmatige inkomens onvoldoende is en dat de inkomsten uit bedrijf of "beroep zwaarder belast worden dan gelijke inkomens uit dienstbetrek king. Op een wijziging van deze twee facetten van het wetsontwerp wordt met klem aangedrongen. Tevens wordt erop gewezen Tevens wordt in het adres er op gewezen, dat in Januari j.l. tege moetkomende fiscale maatregelen voor de middenstand in het vooruit zicht zijn gesteld als compensatie voor de spanning tussen inkomen en prijzen. Deze zouden moeten dienen Wilt U iets weten? Vraag: Gaat er van Amsterdam uit een autobus naar Volendam? Antwoord: De „Vacantiegids 1950" geeft geen enkele autobusdienst van dien aard aan. Er is natuurlijk wel een bootdienst. GEMEENTERAAD TER AAR De raad der gemeente kwam gis terenavond in voltallige zitting bij een onder voorzitterschap van bur gemeester B. Hogeboom. Na het ge bed deelt de voorz. mede dat na de betrekkelijk korte agenda van de op^ibare vergadering nog een gehei me vergadering zal volgen. Een aan tal ingekonven stukken behelzende de goedkeuring door Ged. Staten van verschillende raadsbesluiten w.o. goedkeuring van de wijziging der vermakelijkheidsbelasting gaan zon der discussie onder de hamer door en worden voor kennisgeving aange nomen. Dan komt in behandeling een subsidieaanvrage van de gewes telijke commissie Steun Wettig Ge zag, Zuid-Holland, Noord-Oost. Dit ter bestrijding van de onkosten voor de instandhouding der corpsen. De voorz. zegt, dat het standpunt van B. en W. is, dat het Rijk voor moet gaan, doch zij stellen voor een sub sidie te verlenen groot 100.Zon der discussie of stemming geeft de Raad haar fiat aan dit voorstel. Bij de behandeling van de veror dening tot vaststelling van het ver- menigvuldigingscijfer voor 't school geld voor het lager onderwijs 1951- 1952 wordt met algemene stemmen dit vermenigvuldigingscjjfer vastge steld op '2. De punten 4 en 5 werden samen gevat het betreft de vaststelling der verordening regelende het heffen van vergunningsrecht voor de ver koop van sterke drank in het klein en van het verlofsrecht voor de ver koop van zwak alcoholische drank in 't klein. Deze vaststelling aldus de voorz. houdt verband met een kop. besluit, hetwelk de minima der verschillende rechten heeft gewij zigd. De gemeente zal |ich bij het heffen der rechten aan de wijzigin gen moeten aanpassen. Voor nieuwe vergunning zal het recht van ƒ100.- moet worden verhoogd tot f 170. Het verlofrecht zal van 25 gulden op 45 gulden moeten worden gebracht. De heer Bos vindt deze regeling nogal onlogisch, nu een volledig recht voor vergunning (t.w. een ou de vergunning) lager komt te liggen dan een verlofrecht. Verschillende leden spreken zich in dezelfde geest als mogelijkheid tot inkomensverrui ming. De getroffen maatregelen zijn nog niet geëffectueerd, terwijl voor de loontrekkenden reeds meerdere malen maatregelen getroffen zijn, en de verwachting gerechtvaardigd schiint, dat tengevolge van de jong ste loonsverhogingen en de interna tionale spanningen de prijzen nog meer zuhen stijgen. De urgentie van tegemoetkomende fiscale maatrege len klemt voor de middenstand ten zeerste. Gevraagd worden tegemoetkomen de fiscale maatregelen voor de mid denstand. uit. De heer Boo zou het billijk vin den als het vergunningsrecht ook werd verhoogd. Besloten wordt tot vaststelling als boven geformuleerd, terwijl men dan in een volgende vergadering op deze zaak terug zal komen. Naar aanleiding van het volgende punt n.l. benoeming leden commissie van advies bedoeld in artikel 8. 1ste lid der Woonruimtewet 1947 ontstaat nog een bespreking over de practi- sche waarde van de werkzaamheden dezer commissie. De heer C. v. Vliet bespreekt een geval, waarbij met het advies der commissie door B. en W. geen rekening werd gehouden. De voorz. zegt dat er tegenover dit geval staat, dat in het verleden vele adviezen wel zijn opgevolgd. B. en W. moeten altijd het gehele woning probleem bezien en haar besluiten hier naar nemen, terwijl de commis sie slechts met fragmenten te doen heeft. De commissie heeft recht naast gevraagd advies ook onge vraagd advies te geven. De heer L. Hoogervorst zegt, dat de commissie hier moeilijk ongevraagd advies kan geven, omdat zij met de totale stand van zaken niet bekend is. Weth. Vol- gering zegt echter dat de commissie toch wel degelijk gebruik heeft ge maakt van haar recht om ongevraag de adviezen te geven. De heer Sas sen zou toch wel gaarne zien dat B. en W. ook aan ongevraagde advie zen gevolg geeft. De voorz. antwoordt, dat derge lijke adviezen wel degelijk de aan dacht hebben, terwijl weth. Volge- ring de raad geeft de kwesties zo eenvoudig mogelijk te houden. Hier mede zal een vlotte uitvoering het best gediend zijn. Hierna werd de aftredende commissie bestaande uit de heren L J. Hoogervorst, Fr. Sas sen, G. Versluys, C. v. Vliet Az. en Jac. Bogerd herbenoemd.' Bij de rondvraag bespreekt de heer J. Egberts de slechts toestand van de Langeraarse weg die vooral bij avond nu juist op het slechtste punt de lantaarn niet brandt zeer gevaarlijk is. Een goede verlichting is juist nu dringend nodig. Verder vraagt spr. of er al stappen zijn on dernomen voor de straatverlichting aan de Oostkanaalweg. Wat het eer ste punt betreft zal de voorz. zorgen •■•oor spoedig herstel, het tweede punt is nog niet aan de orde geweest. Hierna sluit de voorz. de openbare vergadering en gaat de raad over tot de langzamerhand traditioneel geworden geheime zitting. VEILIG VERKEER. f Anderen door lawaai niet hinderen, Resultaat: risico's verminderen. Antwoord: Uithoorn, Vinkeveen, Loenersloot, Kortenhoef. Hilversum, Soest. Amersfoort. Voorthuizen, Apel doorn, Teuge, Deventer Holten, Mar- kelo. Goor, Delden Hengelo, En schedé, afstand 155 km. VoorhoutBaam. Antwoord: Voorhout, Lisse, door de Meer naar Uithoorn, Vinkeveen, Loenersloot. Hilversum, Baarn; af stand 55 km. hoe- Antwoord: Leiden, Alphen, Woer den. Utrecht, Culemborg. Zalt Bom mel, Den Bosch. -Helmond, Someren, Nederweert, Këlpen, Grathem, Pan heel, Heel; afstand 172 km. Veilig varen betekent onnodige gevaren vermijden en voorbereid zijn op onverwachte tegenslagen. Daar- om is het goed om, als men het kan, een reserve te vormen, waarmee men plotselinge schokken kan opvangen. In ieder geval is het zaak onze kinderen spaarzaamheid bij te brengen. Ouders, leert ze veilig varen, leert ze sparen. De Jeugdspaaractie 1950/'51 van de Nationale Spaarraad biedt kinderen van 6 tot en met 15 jaar daartoe de gelegenheid. Stuurt ze van 18-30 September naar het postkantoor om wat spaargeld op hun boekje in te leggen of spaarbankzegels te kopen. Als beloning krijgen ze dan hef, boeiende boekje „De Reddingboot komt", geschreven door de heer H. Th. de Booy, Directeur van de Koninklijke Noord* en Zuid-Hollandse Reddingmaatschappij. De 20 bijbehorende fleurige plaatjes kunnen ze zejf verdienen door trouw te sparen. En wat de hoofd zaak is: al sparende leren ze dan vanzelf de waarde van de slagzin van .de Sparen maakt van centen guldens En met guldens kan je wat doen

Leidse Courant | 1950 | | pagina 7