Restauratie Stadsgehoorzaal verloopt geheel naar wens DINSDAG 19 SEPTEMBER 1950 DE LEIDSE COURANT NOORD WIJK De ronde van Noordwijk. Don derdag 21 Sept. te 2 uur zal door de Oranjevereniging te Noordwyk-Bin- nen een wielerwedstrijd op gewone touringfietsen worden georganiseerd over een afstand van 37.5 km. De route is Wilhelminastraat. Molen straat, Limburg Sturumstraat. Hooge Geestweg, Wilhelminastraat. Start en finish liggen tussen Wilhelmina- school en Tramsteeg. Alle verkeer zal op die middag op het parcours worden stil gelegd. Het verkeer zal over de Voorstraat geleid worden, zo wel voor de richting Haarlem als Den Haag, de trams rijden dan niet verder dan het Politiebureau, de rei Geboren: Jacobus, z. van J. Be- dijn en H. van Hoon; Anna M. A.. d. van C. J. van Stein en H. A. Wij- nands; Theodorus M., zvan J. van Beelen en C. Kraan. Ondertrouwd: P. Ph. Alders en H. M. M. ter Veen; H. Korbee en A. Duindam: P. v. d. Meulen en KI. Ciere; F. H. Jeagers en Ch. Petronell. Overleden: W. v. d. Born 5 jaar; J. Plug 87 jaar: Jansje Plug 57 jaar; H. ter Schuur 51 jaar; A. de Stigter 78 jaar. LEIDSCHENDAM Geboren: Adrianus P. M., zoon van Adr. J. Luiten en M. H. v. d Zwaan; Johannes Laurentius Maria, z. van J. W. v. d. Heüden en C. B. Belt; Simon C.. z. van F. A. van Swieten en C. M- v. d. Salm; Vero nica M., d. van van N. A. J. Knap en J. van Waardenburg; Teunis Adr., z. van T Molenaar en B. P. Meulen- broek; Maria C. A. Gd. van J. M- Kerklaan en G. G. v. d. Nouweland; Leonardus J. M.. z. van J v. d Nou weland en Petronell a J. M. Elder- horst. Ondertrouwd: C. J. J. v. d. Burg en J. E. de Hoop te Den Haag. Getrouwd: R P. Jansen te Alk maar en J. E. Duits; J. Sier te Den Haag en C. G. J. van Veen; J. G. Rij oer en G. G. Teunissen. Overleden: Dorothea Wilting, oud 77 jaar, weduwe van J Lpk. LISSE Geboren: Hendicus M. J. z. van W. A. Akerboom en P. M. van Rooi jen: Goaefridus J. M-, z. van P. J. Randsdorp en P. H. Ammerlaan; Adrianus Cz. van C. Dol en F. A. Sessink; Maria E. C.. d. van G. N. Hoekstra en A. G. Beijk; Arnoldus A., z. van C: v. d. Klauw en A. H. Augustinus- Ondertrouwd: L. Onstein 26 jaar te Utrecht en E. J. Driehuizen 25 jaar te Lisse; P. Munnik, 36 jaar en J. M. F- Aartman 27 jaar, beiden te Lisse; Getrouwd: P. C van Vaneveld en M. Verhaegen, beiden te Lisse; M. C. Hulsebosch', te Noordwijkerhout «en C. G. Hogenboom te Lise: K. de Groot en S. Kuipers beiden te Lisse. STOMP WITK Geslaagd voor het diploma ban ketbakker en vakdiploma broodbak ker P. C. van Boheemen, alhier. VOORHOUT Knip- en naaicursus. Op Woens dag 20 Sept. a.s. zal in deze gemeen te met een knip- en naaicursus wor den begonnen door de Stichting Landelijke Huishoudelijke Voorlich ting. De cursus bestaat uit 6 lessen welke gegeven worden op Woens dagmiddag van 2 tot 4.30 uur in het Parochiehuis. De kosten der cursus bedragen in totaal f 1.50. De cursus is alleen toegankelijk voor huismoe ders. Een enkele uitzondering kan worden gemaakt, maar de deelneem sters moeten minstens 18 jaar zijn. Politiebureau. Het bureau van de Rijkspolitie te Voorhout is ver plaatst van het gemeentehuis naar het dienstgebouw van Openbare Werken, Ter Haar Romenystraat la. Het nieuwe bureau is nog niet tele fonisch aangesloten. Tb.c.-onderzoek. Binnenkort zal een comité worden gevormd ter voorbereiding van het t.b.c.-onder- zoek der gehele bevolking. Dit on derzoek zal waarschijnlijk in de maand December van dit jaar ge schieden. Het comité zal een beroep doen op een groot aantal volwasse nen om actief aan deze voorberei ding mede te werken. vonn SCHOTEN Kind te water. Hedenmorgen cm half twaalf vond de echtgenote van veehouder K., wonend 'aan de Leidseweg, nabij de Vink, haar 2- jarig zoontje N. in het water van een langs de boerderij liggende sloot. Zij haalde het kind onmiddellijk uit het water en aangezien het bewusteloos was, werd direct de E.H.B.O. ge waarschuwd. Het was echter niet nodig om kunstmatige ademhaling 1oe te passen. Het knaapje kwam weer bij kennis en werd in bed ge stopt. Direct gevaar is niet meer aanwezig. Hoe het kind in de sloot terecht kwam is nog niet bekend. Praatavond Het demobilisatie comité heeft voor de gedemobili- seerden, die sedert 5 Mei in deze ge meente teruggekeerd zijn, een praat- avond georganiseerd ten huize van mevr. A. S. M. de Graaf— Bootsma, Leidseweg 136 op Woensdag 20 Sep tember 's avonds 8 uur. Deze praat- avonden worden gehouden in een prettige huiselijke sfeer en hebben tot doel het comité een volledig in zicht te geven van de moeilijkheden, waarmede sommige gedemobiliseei*- clen te kampen hebben bij de terug keer in de burgermaatschappij. Een ongeluk, dat goed afliep. Tot grote schrik^van sommige om standers gebeurde er nabij het raad huis een ongeluk met de motorrijder J. die op onverklaarbare wijze met zijn motor kwam te vallen juist voor een naderende vrachtauto. Men zag de auto over alles heen rijden en stoppen. Iedereen dacht een zwaar- verminkte op straat te zullen vinden, maar groot was de opluchting toén men de motorrijder onder het chas sis zag kruipen, vervolgens zijn mo tor naar zich toehalen, er naar kij ken en toen lustig zag wegrijden alsof er niets gebeurd was. Men moet maar boffen! ZOMAAR EEN KEER Wandelend op de Breestraat kan het voorkomen, dat men „zomaar een keer" de Stadsgehoorzaal binnen treedt, louter en alleen uit nieuws gierigheid, om te weten hoever het staat met de restauratie, waaraan eind Juni werd begonnen. Men kent het interieur bijna niet terug! De grote hall is opslagplaats van stenen geworden en een ce- mentmolen draait traag en onafge broken een glibberige substantie naar buiten. Maar dit alles is nog niets verge leken bij de grote zaal. IJzeren stei gers reiken over de gehele lengte en breedte tot aan het plafond. Het is er donker, want de bovenramen kwamen te vervallen, toen men het nieuwe plafond aanbracht, anderhal ve meter lager dan het oude, los van het dak, vrij hangend aan de muren. Doch van dit alles ziet men niets. Daarvoor is het nodig tot de tweede verdieping naar boven te klimmen en dan ergens door een luikje te stappen, waarbij men dan terecht komt op een wankelende planken-vloer, gelegd op de ijzeren steigers. Werklieden wandelen er over, alsof het Zondagmiddag in het Plantsoen is, in plaats van op 15 me ter hoogte in de gehoorzaal. Op deze plaats krijgt men een goe de indruk van het mooie, nieuwe pla fond (zie foto). Stucadoors zijn al druk bezig het steengaas met stuc werk te bedekken en de zacht gebo gen vorm tekent zich al duidelijk af. Electriciens zijn ook al begonnen de verlichting aan te leggen. Omlaag komend moet men even een kijkje nemen in de foyer, waar van het nieuwe plafond (op oude hoogte, al gereed is, Ook de geribr belde achterwand is klaar gekomen. Men hoopt hiermede een betere ver spreiding van het geluid te bereiken. De dubbele ramen, die straks het ge luid van de Breestraat moeten we ren, zijn al pasklaar en kunnen er straks zomaar ingezet worden. En (Foto: „De Leidse Courant"'-' reeds nu krijgt men de indruk, dat de veelgesmade foyer over enige we ken een prettige zaal zal zijn. Weer op de begane grond terug, moet men even een kijkje gaan ne men bij het toneel van de grote zaal. Er is een hele nieuwe ronde achterwand gemetseld en het po dium is enige meters naar voren ge komen. Reeds zijn geraamten aan gebracht van de negen meter hoge deuren, die de opening van het po dium groter en kleiner kunnen ma ken, al naar gelang de aard van de uitvoering. Niet iedere restauratie is een ver fraaiing. In de gang tussen stemka mer en podium heeft men een tus- senvloertje gelegd, ter hoogte van nauwelijks twee meter. Daarop is een hokje gebouwd, waarin de licht installatie van het toneel bediend zal worden. Een goede oplossing, maar niet fraai, nu deze hoge gang tot een „mijngang" gedegradeerd is. Er is over de Stadsgehoorzaal al veel te doen geweest. En voordat de eerste uitvoering er gegeven wordt, zal er nog wel meer over geschreven en gesproken worden. Dit laatste ge schiedt b.v. morgenmiddag reeds, wanneer de interpellatie-Van Iterson in de Gemeenteraad wordt behan deld. Wij menen te weten, dat de heer van Iterson, die zijn bezwaren tegen het restaureren van de Ge hoorzaal reeds eerder kenbaar heeft gemaakt, bevreesd is voor de slechte toestand, waarin de fundering zich zou bevinden. Men heeft namelijk aan de voorzijde, tussen eerste en tweede zuil (aan de kant van „Mi nerva") de fundering bloot gelegd, om een verzakking te herstellen. Met stampbeton is dit in orde ge maakt, waarna onder de eigenlijke voorgevel nog een ijzeren bint ge legd werd, eveneens versterkt met stampbeton. Dit alles was niet onvoorzien. Reeds in het bestek was deze restau ratie opgenomen. Deskundigen zijn ZOETERMEER. Ledenvergadering K.A.B. Voor het eerst in dit seizoen kwam de K. A B. in ledenvergadering bijeen. De voorz., de heer van Leeuwen, sprak het openingswoord en heette allen van harte welkom en wel in het bij zonder de nieuwe geestelijk adviseur, kapelaan Schut. Hij kon evenwel niet nalaten zijn leedwezen uit te spreken over de slechte opkomst der leden. Spreker deelde voorts mede, dat plannen waren uitgewerkt om, in samenwerking met andere Katho lieke Standsorganisaties, over te gaan tot het gezamenlijk vieren van de Oogstdankdag. Tenslotte wees hij nog op de belangrijkheid van een cursus „Spreken in het openbaar" die ook voor de arbeiders van groot belang is. De oprichting van de kaartclub van de K.A.B. werd van de agenda geschrapt wegens gebrek aan animo. Vervolgens gaf de voor zitter het woord aan de heer H. Lan- sink, propagandist, die sprak over de instellingen van de K.A.B. en de voordelen voor de arbeiders aan deze instellingen verbonden. De geestelijk adviseur sprak woorden van waardering over het werk van de K.A.B. in het algemeen maar legde nog eens de nadruk op het Kanunnik van Schaikfonds waardoor zovele arbeiderszonen, die tot het priesterschap geroepen wer den, hun studies hebben kunnen vol tooien. Eerste steenlegging R.K. Meisjes school. De bouw van de nieuwe school is thans zover gevorderd dat o s. Woensdag 30 Sept. de eerste steen gelegd zal worden. Op die dag zal eerst een H. Mis opgedragen worden om 9 uur om Gods zegen ever het werk der scholen af te sme ken. Alle jongens en meisjes van de R.K. scholen zullen daarbij tegen woordig zijn. Ook de ouders der kin deren worden bij deze gebeurtenis uitgenodigd daar de scholen voor het welzijn van hun kinderen wer ken. Na de H. Mis zal de officiëële steenlegging plaats vinden. R.K. Schaakver. Zoetermeer. Na de jaarvergadering, waarop ver schillende belangrijke beslissingen voor het interne welzijn der verend ging genomen zijn, begonnen deze week de competities weer. De uit slag dezer eerste ronde was: A. NuhnM. v. Staveren 1—0 H. Co- mijn—A. W. v. d. Broek 1—0; G. P. v. d. BroekTh. v. Galen 10; J. v. d. ArendTh. Dorst 01; J. C. OpdamA. Stig 10. Bij het spelen werd voor het eerst gebruik gemaakt van onze eigen klokken, wat voor sommige spelers nog wat onwennig was. A.s. Donder dag komt Bergschenhoek op bezoek. Tevens zal er een bespreking worden gehouden over de deelneming aan de jubileum wedstrijd 2e lustrumvie ring der R.K. Schaakvereniging Zoeterwoude. B.T.C.—D.S.O. 0—0. Hoewel DSO de gehele wedstrijd door iets sterker geweest is kon zij toch niet de twee punten mee naar huis ne men. Deels lag dit aan de goede ver dediging van BTC, die bijna de hele speeltijd door met 5 backs opereerde, deels lag dit aan het te korte spel van DSO in de voorhoede. Ook DSO hield achter de zaak goed dicht en kon dit vrij gemakkelijk, want de voorwaartsen van BTC konden zon der de steun van haar middenlinie ook niet veel uitrichten tegen de achterhoede van DSO. Voor de rust speelde DSO schuin tegen wind en viel steeds aan, maar BTC keerde steeds alle aanvallen. Na de rust een steeds aanvallend DSO en een uit vallend BTC. Weinig kansen deden zich vodr en eigenlijk verwonderde niemand zich, dat de keepers geen enkele keer de bal achter zich van daan behoefden te halen. De verdere uitslagen zyn: Zaterdag RHV—DSO 2 <Z) 3—1; DSO jun. AQuick jun 24; DSO jun B—Te Werve jun. 4—1; DSO jun. C—VDV jun. 1—0; ADO jun.— DSO jun. E 0—1; DSO jun D—VDV jun. 4—1. Zondag 4è klasse K.N.V.B.: BTC —DSO 0—0. Afd. Den Haag DSO 2Voorburg 2. 4—1; DSO 3—HPSV 3, 4—2; Ooievaars 4DSO 4, 23. Ook de tweede competitiedag is voor Zoetermeer goed geweest. Niet minder dan 19 van de 26 te behalen punten bleven in Zoetermeer. Voor al de DSO-junioren hadden succes en behaalden 8 van de 10 punten. Jammer dat DSO 1 niet de kans heeft gezien een doelpunt te maken. DSO 2 schijnt weer kampioen te wil len worden, hiervan werd Voorburg 2 het slachtoffer. DSO 3 herstelde zich prachtig tegen HPSV 3 mqt 4 2 bleven zij de politiemannen de baas. DSO 4 bleef, ondanks het spe len met 9 man, het volledige team van Ooievaars met 3—2 de baas. er overigens van overtuigd, dat de fundering alleen in deze hoek ver zakt is en dat de rest zich in goede staat bevindt, zodat er geen verder gevaar bestaat. Reeds nu kan medegedeeld wor den, dat de eerste uitvoering in de gerestaureerde gehoorzaal gegeven zal worden op Dinsdag 14 November, 's avonds om acht uur. De bekende kunstenaar Theo van der Pas zal dan een piano-recital geven. MATHESIANEN VIERDEN HET 165-JARIG BESTAAN. Reünie, excursie en feestdiner. Zaterdag is het 165-jarig bestaan van het Koninklijk Genootschap „Mathesis Scientiarum Genitrix" te Leiden op zeer luisterrijke wijze ge vierd en de Mathesianen-sfeer van samen werken, samen feestvieren was de gehele dag aanwezig. De dag werd geopend met een reünie om 11 uur, waarna om 12.30 een gezamen lijke lunch volgde in restaurant „In den Vergulden Turk". In de middaguren werd door een deel der reünisten een bezoek ge bracht aan het Kamerlingh Onnes- laboratorium, terwijl een ander deel zich naar het Stadhuis begaf. In het Kamerlingh-Onnes-lab. wer den de deelnemers ontvangen dooi de directeur, dr. J. v. d. Handel. Na dat de heren Ouwerkerk de deelne mers door de verschillende afdelin gen hadden rondgeleid, werd de thee aangeboden. Hierna was het de heer H. P. Oost- dam, die de directeur en de beide heren Ouwerkerk dankte voor deze zeer goede ontvangst en uitstekend geslaagde excursie. In het Stadhuis werden de reunis- ten ontvangen door de chef huishou delijke dienst. Na een rondleiding door de ruimten van de verschillen de gemeentediensten, werden de kamers van burgemeester en wet houders bezichtigd. De meeste bewondering van de deelnemers ging wel uit naar de fraaie raadzaal en de grote ontvang- hal. Vervolgens werd een rondgang gemaakt langs de diverse beeld houwwerken aan de voor- en achter gevel. Hier was het de heer A. N. Zek- veld, die namens alle deelnemers dank bracht aan de heren excursie leiders voor hun rondleiding en toe lichting. Om half zes verzamelden zich 80 deelnemers in „Het Gulden Vlies" Gedenkteken voor prot. Meyers onthuld In de faculteitskamer van de ju ridische faculteit vond hedenmiddag een korte plechtigheid plaats, tijdens welke een borstbeeld van de schei dende hoogleraar in het burgerlijk recht, prof mr. E. M. Meyers, werd onthuld en aangeboden aan de uni versiteit, met het doel, het een plaats te doen vinden in de collegezaal, waar de scheiden de hoogleraar zo- velen een steun is geweest bij de ju ridische scholing. Vele leden van de faculteit waren aanwezig, benevens het voltallig col- Itge van Curatoren, evenals verte genwoordigers van het Departement en de oudste promovendus van prof. Meyers, mr J. H. Bybau president van de rechtbank te Zutphen. Prof. mr. R. P. Cleveringa sprak namens het comité, dat voor deze huldiging was gevormd, over de wee moed, welke aan dit afscheid was verbonden. Prof Meyers heeft zich in de veertig jaren, dat bij zich zulk een groot dienaar van universiteit en rechtswetenschap werd getoond, met voortdurende energie gemaakt tot een toegewijd leermeester en vriend var. tallozen Uit die kringen stroomt een grote dankbaarheid, welke uiting vond in een stoffelijk gebaar. Dit kan slechts een gebrekkig gebaar zijn, doch het is de vertolking van wat zovel en in zich voelen. Het borstbeeld wil trachten in het centrum van de werkzaamheden van de scheidende hoogleraar zijn werk van grote verdiensten in herinne ring te houden, opdat vele genera ties studenten er door worden gesti muleerd Namens het college van cu ratoren aanvaardde mr. A. F. Visser van IJzendoorn het borstbeeld, al vorens dit te onthullen. Namens de faculteit sprak. prof. mr. F. M. baron van Asbeck als decaan zijn grote dankbaarheid uit voor he* werk van orof Meyers. Spr. suggereerde met tertijd, wanneer aan een hartewens van prof. Meyers zal zijn voldaan, het beeld over te plaatsen van de ..Moyerszaal" naar de leeszaal, die in net „Gravesteen" zal worden geves tigd. Prof. Meyers dankte tenslotte met een enkel woord. Het beeld is vervaardigd door de Amsterdamse beeldhouwer H. M. Wezelaar. voor een praatje-onder-ons. Hier werden vele oude herinneringen op gehaald en veel te spoedig kwam het sein tot aan tafel gaan. De heer A. N. Zekveld, de voor zitter van het comité 165 jaar M.S.G. heette alle aanwezige hartelijk wel kom en wel in het bijzonder de he ren ir. de Jong en mr. de Ruyter de Wildt, resp. voorzitter en secretaris van het Kon. Gen. M.S.G. en de di recteur, de heer A. v. d. Hoogt. Tijdens het diner werd na ir. de Jong en de heer A. v. d. Hoogt nog door vele oud-leerlingen het woord gevoerd. Unaniem waren alle spre ker-s het eens dat jong en oud samen moeten werken om Mathesis te doen blijven wat zij altijd is geweest en dat alles moet worden gedaan om oude roem van M.S.G. in stand te houden en voort te zetten. Groot was de ovatie, toen werd voorgesteld een telegram te zenden aan H.M. de Koningin, waarin de Mathesianen hun aanhankelijkheid betuigen. Hieruit mogen blijken dat het woord Koninklijk voor dit ge nootschap geen holle fraze is, maar een diep geworteld begrip. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Catharina Maria d. van A. T. den Hollander en W. Verha gen. Johanna Maria d. van M. Brinks en G. M. Bins. Willem z. van A. M. de Vos en W. S. van der Zeeuw. Overleden: J. E. Tienhoven huisvr. van Bolderdijk 74 j. H. J. Molenaar huisvr. van Robbers 43 j. A. C. Bie- mans, wed. van v. Wees 80 j. Gehuwd: E. T. Bok jm. en G. H. Assies jd. MARK l BüRICHTEN LEIDEN, 18 Sept. Groente. Per 100 kg.: witte kool 4.077-80, rode kool 412.10, savoye kool 3.70 10.30, groene kool 510.90, prei 8 13, kroten 47.80, kroten, ge kookt 1115, uien f 2.106.20, peen 5.5014. andijvie 59.10, druiven 5068. snijbonen 2094, stokbo- nen 1551. pronkbonen 12—27, stambonen 1543, witlof f 4054, postelein 1129, augurken 548, spinazie 627, tomaten A f 1225, per 100 stuks: komkommers 714, bloemkool 841, meloenen 11 48, salade 25 90, perziken f 519. per 100 bos: pieterselie 1.20—2.80, selderie 23.10, bleekselderie 13 19 en peen 815. 19 Sept. Varkens. Aanvoer 170 stuks. Prijzen: zware 1.841.90, lichte 1.701.80. extra zware tot 1.93 per kg. licht gewicht. Handel vrij goed, afloop minder. ROTTERDAM, 19 Sept. Vee. Aanvoer: 5489 totaal; 815 vette koeien 1655 gebreuiksvee, 90 vette kalveren, 501 graskalveren, 476 nuchtere kal veren, 103 varkens, 622 biggen, 242 paarden. 55 veulens, 77-5 schapen, 155 bokken of geiten. Prijzen: vette koeien 2.682.80, 2.452.65 en f 2.152.45, vette kalveren f 3.10 3.50, 2 75—3.00 en 2.25—2.60 per kg graskalveren 340240150; nuchtere kaiveren 625854, big gen 48-=^035, slachtpaarden f 1.80 1.65 en 1.55 per kg.; schapen f 95 7560; lammeren f 9000—85; kalfkoeien 9.50—850750, vare koeien 680600550; vaarzen f 700 -650—550; en pinken f 550—450—375 Vette k-oeien aanvoer als vorige week handel slepen, prijzen 1ste kwaliteit onveranderd, 2e en 3e iets lager; vette kalveren aanvoer iets ruimer, handel vlot, le kwal. stabiel, 2 en 3 iets mindere prijzen; graskalveren: aanvoer iets groter, handel zeer traag met iets teruggaande prijs; nuchtere kalveren aanvoer ruimer, handel ta melijk en prijzen iets lager; biggen flinke aanvoer, handel redelijk en prijzen constant; slachtpaarden aan voer iets kleiner handel kalm, prij zen le constante, 2e en 3e iets min der; schapen: flinke aanvoer, handel kalm, prijzen als vofige week; lam meren aLsvoor; kalfkoeien aanvoer gewoon, handel stroef prijzen met iets teruglopende prijs; melkkoeien alsvoor; varekoeien aanvoer als vo rige week, handel lui, prijzen niet ge heel prijshoudend; vaarzen: aanvoer ruim, handel lui, niet geheel prijs houdend: pinken aanvoer ruim, han del lui, prijzen onveranderd. BODEGRAVEN. 19 SeptKaas. Aangevoerd 226 partijen. Prijzen: le soort 2.15,2.20. 2e soort 2.05— 2.13, zware soort tot f 2.38 per kg Handel goed. ROELOFARENDSVEEN, 18 Sept. Groente. Aardbeien 3341 cent per doosje, idem 4974 cent per half pond. meloenen f 23. tomaten A 14 23 idem B f 1627. idem C 12— 16, idem bonken 1214, kropsla I 3.106.50. idem II 23.50, andij vie f 68, bloemkool f 718, snijbo nen 25 30, kassnijbonen f 7-10 8.80, idem stek 13.30, dubb. stam bonen 1.503.40, pronkbonen f 1.20 —1.45 per 10 kg.; Augurken: basterd 6.—, grof 1.50. bom 1.stip pel 1 25 per 25 kg. Bloemen. Dahlia's 319 cent, Asters 215 cent. Gladiolen 1522 cent; Troschrysanthen: Rose Precose 21—38 cent, Sept Wit 17—26 cent, BERL1JNS PALEIS MOET PLAATS MAKEN VOOR „ROOD PLEIN". Op last van de Oost-Duitse regering zal het 200-jaar oude Berliner Schloss worden vernietigd om plaats te maken voor een „Rood Plein", waar demonstraties zullen worden gehouden. Een gebouw, grenzend aan het Schloss is reeds gesneuveld. Wolken rook en stof verhieven zich ten hemel nadat een vleugel van het Schloss werd opgeblazen. Laatste Berichten INKOMEN VAN DE BELGISCHE KON. FAMILIE. De Belgische pers heeft het voor nemen der Belgische regering be kend gemaakt, de civiele lijst der ko ninklijke familie te verhogen van 40 tot 60 millioen francs. Op deze civie le lijst is 24 millioen uitgetrokken voor het hoofd van de staat, de Ko-4 ninklijke Prins Boudewijn, 6 millioen* voor Koning Leopold, 4 millioen voor Koningin Elisabeth en 6 millioen voor de onderhoudskosten der ko ninklijke paleizen. De herziening dei- bedragen op de civiele lijst zou nood zakelijk zijn geworden, omdat de re gering een bijzondere dotatie wenst te verlenen aan de ex-rogent Prins Karei en bovendien de toekenning aan de Koninklijke Prins wil verho gen. Sept. Geel 22 cent, Cascity 2540 cent, Ruby 2540 cent, Sweetheart 15 —21 cent, Iïarmonous 3040 cent, Rayonanten: wit 615 cent. geel 6— 15 cent, lila 612 cent, amber 713 cent, Hurricane 3—11 cent. Yellow Utopia 318 cent, Twello Roem 14 20 cent. TER AAK. 18 Sept. Groente. Kassnijbonen 7.90—9.90, idem stek 1—1.20, snijbonen f 23.10, stok- prinsessen 2.90—3.00. stamprinces- sen 2.70—3.00, idem B 1.50—2 00, witte pronkers 1.20—1.60 alles per 10 kg., tomaten A 1628 cent, idem B 1827 cent, idem C 1218 cent, idem CC 1214 cent, idem bonken 1217 cent, naluurtomatrn 16 cent, groene kool 8—11 cent, rode kool 8 cent, witte kool 45 cent, andijvie 58 cent, uien 47 cent, Idem nop 23 cent, spinazie 25 cent, postelein 1719 cent, waspeen 7—12 cent, kro ten 48 cent, rabarber 4 cent «alles per kg., sla I 4—6 cent, idem II 2—3 cent, bloemkool IA 26—30 cent. idem I 23—30 cent, idem II 12—20 cent, idem III 312 cent. komkom mers 1014 cent, idem II 7—9 cent, meloenen 2228 cent. idem klein 5 8 cent alles per stuk. bospeen 89 cent alles per bos. Augurken; fijn 50 cent. fijnbasterd 35 cent per kg., basterd 4.—, grof A 2.grof 1.55 per 25 kg., aardbeien 68 cent per doosje. Perziken 7 cent per stuk, Peren: Claps Favorite 2226 cent per kg., Bloemen: Chrysanthen 40 85 cent. Asters 68 cent per bos. LISSE, 18 Sept. Bloembollen. Dubbele vroege Tulpen 12, 11. 10: Electra 12.—. 10 30 en f 7.—. Marchal Nioi 12.30. 10.70 en ƒ7.—; Mr. v. d. Hoeff 12.30, 10.30 en 7—; Murilla 13—, 11.10 en 7.80; Orange Nassau 12.60, 10 30 en 7.50; Peaeh Blossom 11.70, 10.en 6.80; Schoonoord 12.80, en 7 50; Beach Blossom 11.70, 9.50 en 6 80 Mendel Tulpen: Fridjof Nansen 7 60 en f 6 30. Her Grace 9._ en 8.Hillegarde f 8.10 on 5.90, King of the Reds 5.40 en 5.30. Kre- lage'e Triumph 7.40 en 5.60. Scar let Admiral 4.80 en f 4.70; Van der Eerden f 5.90 on 5.60: Weber 6.10 en 5.50; White Sail 700 en 5 50; White Vigin 6.80-5.80. Parkiet Tulpen: Black Parrot f 5.50 en 6.10, Fantasy 6.50 en f 5.60. Crocussen: 10, 9. 8 7: wit f 0. 7.—. 6— en 5—; Blauw f 0—, 2 30, 2.—. f 1.85; Bont 0.—, 5.80, 5.— en f 3.65; Geel 8,—. 7.—. 6.30 en 5.40. Irissen: 8. 7. 6: Imperator f 3 20. 150. en 0.55; White Excelsior 3.80. 2.60 en 1.80; Van Vliet 3.40 2?0 en 0.90; Yellow Queen f 0. 1.50 en 0.75; Golden Harvest 2.90, 2.10 en f 0.85. VEILIG VERKEER Weggebruikers, Hoe gaat die zwarte vlek weer weg? Wanneer u loopt en rijdt met overleg!

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3