De Gouden Koets reed weer uit Nieuwe vaststelling rechtsgebied ,De" snoek van Nieuwkoop 72 zomerhuisjes voor de Kaag DINSDAG 19 SEPTEMBER 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Koningin en Prins op weg naar de Ridderzaal Voor de derde maal sinds de troonsbestijging heeft H.M. Konin gin Juliana heden de zitting van de Staten-Generaal geopend met het uitspreken der troonrede. Hare Majesteit begaf zich daartoe in de Gouden Koets naar de Ridder zaal langs de gebruikelijke weg: Noordeinde, Heulstraat, Kneuterdijk, Lange Voorhout, Korte Vijverberg, Binnenhof. De Gouden Koets, dat betekent groot ceremonieel. Prinsjesdag is weer omgeven door zijn oude glorie. Langs de weg, die de stoet zou gaan, hadden al vroegtijdig velen een plaats gezocht. EREWACHTEN De bij het militair eerbetoon en de afzetting ingedeelde troepen had den tegen half een de opstellingen ingenomen. De vrijwilligers voor Korea had' den eeri plaats gekregen voor het voormalige paleis op de Kneuterdijk en voor de zijgevel van de sociëteit „De Witte". Op de Korte Vijverberg waren detachementen van Marva en V.H.K. opgesteld. Op het Binnenhof, achter de afzet ting voor het gebouw der Tweede Kamer, waren plaatsen gereserveerd voor dragers van de Militaire Wil lemsorde. Voorts was op het Binnen hof een vak beschikbaar gesteld ten behoeve van een veertigtal Ambon- nezen, die in bet kamp Gilze ver blijven. Een uit vier stukken bestaande batterij stond opgesteld op het Ma lieveld. Hier viel om een uur het eerste der mïnuutschoten, die gedu rende de gehele duur der plechtig heid, zouden worden gegeven. Duw van de trap In de nacht van Zondag op Maan dag is de 46-jarige Arnhemse glas blazer F. J. M. door een opzettelij ke duw van de trap in zijn woning aan de van Wageningenstraat om het leven gekomen. Als verdacht van dood door schuld of doodslag is gearresteerd G. v. E., bij wie het slachtoffer in de kost was. Aan dit drama was een hevige ru zie vooraf gegaan, waarbij de een de ander buiten sloot, hetgeen al eens vaker was voorgekomen. Ver moedelijk is de ruzie ditmaal onder de invloed van sterke drank in een ernstige vechtpartij ontaard, waarbij Van E. zijn kostganger van de trap heeft gegooid. MOTORRIJDER MAAKT DODELIJKE VAL. Gisteravond omstreeks half acht gebeurde op de rijksweg naar Rot terdam te Delft een ongeval, waar bij de 45-jarige H. G. uit Bergschen- hoek werd gedood. De man reed op een motorfiets en kwam zodanig te vallen, dat de dood onmiddellijk in trad. De politie stelt een onderzoek in naar de óorzaak van de val, aan gezien er op dat ogenblik geen ver keer was, waardoor de man kan zijn aangereden. ERNSTIGE AUTOBOTSING. Gisteren is op de Rijksweg Ede —Utrecht bij de Klomp een ongeval gebeurd, waarbij een dode te betreu ren viel en drie personen zwaar ge wond werden. Twee zware G.M.C. tankwagens van de fa. Branderhorst uit Over- schie, die reden in de richting Ede, moesten stoppen voor een rechts van de weg geparkeerde „Volkswagen". De eerste tankwagen kwam normaal tot stilstand, doch de tweede schoot langs de eerste heen en kwam dwars op de weg te staan. Een „Citroën", bestuurd door de 47-jarige heer H. Merkelbach uit Oosterbeek, die uit tegenovergestel de richting naderde, botste tegen de tankauto op. Beide voertuigen kwa men daarop tegen een boom terecht, waarbij de personenauto volkomen werd vernield. De bestuurder van de „Citroën" werd op slag gedood, drie andere in zittenden werden zwaar gewond. Het waren de dames Pogge en Denaert uit Apeldoorn en de heer Denaert uit Arnhem. De beide eersten werden met een zware hersenschudding in het ziekenhuis te Ede opgenomen, terwijl de heer Denaert met een her senschudding, een kaakfractuur en wonden in het gelaat naar Utrecht werd vervoerd. ERNSTIGE BOTSING BIJ EDE. Op de rijksweg EdeUtrecht is gistermorgen, 5 km. buiten Ede, een melkwagen in botsing gekomen met een personenauto van de meubel- handelaar Makenbach te Oosterbeek, die uit tegengestelde richting kwam. De heer Makenbach werd op slag ge dood. Mevrouw Pogge uit Arnhem, die naast hem zat, is met een her senschudding naar het ziekenhuis te Ede vervoerd. Achter in de auto zat mevrouw Denaert uit Apeldoorn, die een her senschudding, een been fractuur en vleeswonden opliep, met haar zwa ger de heer Denaert, die naar het ziekenhuis te Utrecht is overge bracht met een kaakfractuur, een verbrijzelde neus en een hersen schudding. Een derde wagen, die achter de personenauto reed, moest uitwijken om een botsing te voorkomen en kwam in een sloot terecht. De be stuurder werd licht gewond. De stoet, waarin H.M. de Koningin in gezelschap van Z.K.H. Prins Bern- hard zich naar de Ridderzaal begaf, was aldus samengesteld: Rijknecht majoor met twee rijknechts te paard; een detachement der Koninklijke Marechaussee, in blauw tenue met kolbak; een compagnie grenadiers met het vaandel en de Koninklijke Militaire Kapel in ceremonieël te nue: een commando rijkspolitie te paard. Hierna de rijtuigen met het „hof" en vervolgens de Gouden Koets. De koets werd te paard geescorteerd door twee adjudanten, luitenant-ko lonel jhr. D. J. A. A. van Lawick van Pabst en majoor C. C. Geertse- ma. De stoet werd gesloten door een commando Rijkspolitie te paard. De duizenden, die H.M. op haar glorieuze tooht passeerde, juichten de koningin hartelijk toe. IN DE RIDDERZAAL In de Ridderzaal was wederom een sobere versiering aangebracht. Velen hadden'zich hier reeds vroeg tijdig verzameld. Naast het stemmi ge zwart de burgerkleding zag men het goud en zilver van ambtsgewa den, fleurige toiletten der dames en verscheidene uniformen. Onder de aanwezigen waren de leden van het corps diplomatique ,en o.m. een de putatie van Nieuw-Guinea, een de putatie van gedemobiliseerden van het K.N.I.L. en een afvaardiging van Ambonnese militairen. Later namen hun plaatsen tegen over de troon in de leden van het kabinet, de staatssecretarissen en de leden van de Raad van State. De voorzitter der Verenigde Ver gadering der Staten-Generaal, prof. mr. R. Kranenburg, benoemde in de commissie van in- en uitgeleide. De ze commissie geleidde de vorstelijke personen naar de troon. Zodra Hare Majesteit had plaats genomen, sprak zij de troonrede uit. Na de rede weerklonk een „Leve de Koningin", dat door de aanwezi gen werd overgenomen. De commis sie deed H.M. en Z.K.H. hierop uit geleide. De koninklijke stoet ging, langs dezelfde weg terug naar het paleis. INLEVERINGSPLICHT VOOR GERST. Tengevolge van de schaarste van veevoeder hebben zich in de laatste jaren binnen het graan areaal in ons land, dat gemiddeld circa 470.000 H.A. omvat enkele verschuivingen voorgedaan, die in strijd komen met het deviezenbeleid. De grote vraag naar voedergranen met de daaraan verbonden uitbreiding van de ver bouw, vooral van gerst, 'heeft een vermindering van de met tarwe be- teelde oppervlakte teweeg gebracht, die tot hoger deviezenuitgaven in harde valuta leidt. Teneinde de ver bouw van gerst in een betere ver houding met die van tarwe te bren gen, heeft de minister van Land bouw, Visserij en Voedselvoorzie ning besloten, dat voor de oogst 1951 weer een inleveringsplicht voor gerst zal gelden. Deze verplichting zal over het al gemeen 2500 kg per H.A. bedragen, welke hoeveelheid de overheid te gen een gemiddelde richtprijs van f 22.— per 100 kg zal overnemen. Anderzijds heeft de minister, even eens ter voorkoming van de uitbrei ding van de met gerst verbouwde oppervlakte ten koste van de ver bouw van tarwe besloten, dat voor tarwe van de oogst 1951 voor de te ler een gemiddelde richtprijs van f 24.25 zal gelden. Tenslotte kondigt minister Mansholt een nadere rege ling aan ter beïnvloeding van het teeltpeil voor rogge en haver indien de uitzaai van deze gewassen een te grote omvang zou gaan aannemen. Verschenen is het voorlopig ver slag van de vaste commissie voor privaat- en strafrecht uit de Tweede Kamer over het Ontwerp van wet tot nieuwe vaststelling van het rechtsge bied en de zetels der rechtbanken en kantongerechten. Hieraan is het volgende ontleend: Woerden en omgeving. Voor 19J3 bestond er een afzonder lijk kanton Woerden, vallende on der de rechtbank te Utrecht. Dit kanton omvatte naast een aantal Zuid-Hollandse ook verscheidene Utrechtse gemeenten, welke groten deels, zo niet geheel, op Woerden ge oriënteerd zijn. In 1933 werd het kanton Woerden opgeheven en ver deeld tussen de kantons Utrecht. Alphen a. d. Rijn (arrondissement 's-Gravenhage) en Gouda (arrondis sement Rotterdam). In 1941 werden echter alle Zuid-Hollandse gemeen ten van het voormalige kanton Woer den. welke onder Utrecht vielen, nl. Woerden, Rietveld en Barwoutswaar- der, overgebracht naar het kanton Gouda, arrondissement Rotterdam, terwijl de Utrechtse gemeenten on der Utrecht bleven. Hiermede werd de eenheid van Woerden met de aangrenzende gemeenten verbroken. De minister stelt thans voor hierin weer wijziging te brengen, niet ech ter door herstel van de toestand welke van 1933 tot 1941 bestond, doch door de drie zo juist genoemde ge meenten benevens Waarder, dat in 1933 naar Gouda was overgegaan, in te delen bij het kanton Alphen, ar- rondissement. 's- Gravenhage. Tegen dit voorstel zijn bezwaren ingebracht •o.m. door het gemeentebestuur van Linschoten en door de Woerdense notarissen. Deze bezwaren komen de commissie niet zonder grond voor. Alkemade en Leimuiden. De minister stelt voor. blijkbaar wederom ten einde het kanton Al phen te vergroten, ook deze beide gemeenten bij dit kanton te voegen. Het zou dan op logische wijze be grensd worden. De juistheid hiervan komt d| commissie ten aanzien van Alkemade enigszins twijfelachtig voor. Lisse en Hillegom. De minister is van oordeel dat er enige gronden bestaan om de oude indeling van deze beide gemeenten (bij kanton en arrondissement Haar lem) te herstellen, doch hij meent, dat van ernstige bezwaren tegen be houd van de indeling bij Leiden (ar rondissement 's-Gravenhage) niet ge bleken is en stelt mitsdien geen ver andering voor Bij de commissie zijn echter wel ernstige bezwaren tegen behoud van de in 1941 gecreëerde toe stand ingekomen, zowel van de beide gemeenten als van Haarlemse zijde. Aalsmeer. De minister stelt voor deze ge meente over te brengen van het kan ton Haarlem naar het kanton Am sterdam- Van Haarlemse zijde is hiertegen bezwaar gemaakt en de burgemeester van Aalsmeer heeft aan de commissie medegedeeld, dat deze wijzing door de gemeente nimmer is begeerd. Een gewichtige reden hiervoor kan de commissie ook niet De eerste partij Amerikaanse vliegtuigen in het kader van de mi litaire hulpverlening zijn gisteren ?n Italië aangekomen. Zij zijn in de haven van Brindisi gelost. Een knaap van een snoek ving de heer Nefkens uit Arasterdam, aan de hengel, welke zijn dochtertje trots to ont. Het „beestje" werd gevangen in het viswater van de heer Van Leeu wen te Nieuwkoop. Het dier woog 21 pond en drie ons en had een lengte van 1.16 meter. GEMEENTERAAD VAN ALKEMADE Gisteravond kwam de raad van Alkemade in vergadering bijeen, waarbij alleen de heer C. de Jong met kennisgeving afwezig was. Bij de ingekomen stukken ver meldden we de toezegging door G. S van het Statenbesluit inzake over dracht van de weg LeidenNieuwe- Wetering aan de gemeente Alke made. Voorts een serie door G. S. goedgekeurde raadsbesluiten alsook enkele verzoeken om tegemoetko ming in reiskosten ingevolge art. 13 der L. B. wet. Aan diverse scholen werden ingevolge art-72 der L. B.- wet 1920 gelden beschikbaar gesteld voor aanschaffing leermiddelen e. a. Overeenkomstig voorstel B en W. werd in de bouwverordening een wijziging aangebracht, aanpassende aan de tijdsomstandigheden. Evenzo het voorstel tot vaststelling verorde ning tot toekenning van een gratifi catie van het personeel der gemeente voor 1950. An het Nationaal Instituut „Steun Wettig Gezag" werd een subsidie groot 176,toegekend. Op de in formatieve vraag van de heer v. d. Bijl waarom juist dit bedrag, werd geantwoord dat dit op f 25,per 1000 inwoners was vastgesteld. Aan het Christelijk Lyceum te Alphen aan de Rijn werd f 63,37, per vijf leerjaren gesubsideerd. Voorts kreeg de proeftuin Hol lands Utrechts Veendistrict een sub sidie van maximaal 80,toegewe zen. De pensioengrondslag voor J. A. van Hameren werd vastgesteld, waarna diverse reclames hondenbe lasting en schoolgeld vlot onder de hamer door gingen. Vervolgens was aan de orde wij ziging gemeente-begroting 1949 en 1950. Alhoewel een ondergeschikte post achtte de heer v. d, Bijl de wij ziging voor reis en verblijf en ver- gaderkosten te hoog. Aangezien deze uitgayen alreeds gedaan zijn wil spr. hier geen aanmerking op maken, maar wel onï vooral als ge meentebestuur hierin in de toekomst de nodige zuinigheid te betrachten. De huisjes voor de Kaag. De vaststelling uitbreidingsplan (zomerhuizenplan) voor de buurt schap Kaag bracht vele tongen in beweging. Allereerst gaf voorzitter hierover het prae-advies van de meerderheid van B. en W. aange zien wethouder H. P. v. d. Peel op UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Circus Pollini. Heden- en mor genavond kan men op het IJsclubter- rein gaan genieten van het vernieuw de 4 mastencircus Pollini met zijn romantisch paardenspel en sensatio neel wereldstadprogramma. Woens dagmiddag is er een kindermatinée. Zie voor verdere gegevens de adver tentie in dit blad. Schoolschaakwedstrijden. Op Woensdag 20 Sept. vange.n de schoolschaakwedstrijden aan,, welke op 27 Sept. en 6 Oct., telkens des avonds om 7.30 uur zullen worden voorrgezet in het Jongenshuis van de „Marthastichtjng" (Julianastraat). Deze wedstrijden worden georgani seerd door de diverse scholen. Een en ander onder auspiciën van de Al- phense Schaakclub. Deze wedstrij den zijn opengesteld tevens voor de scho'en in de omgeving van Alphen a. d. Rijn. Het eerste zestal van het Chr. Lyceum, dat het vorig jaar de beker, beschikbaar gesteld door de Alph. Schaakclub won, zal deze ver dedigen. De wedstrijden worden door ■?e wethouder van onderwijs, de heer A. J. Dekker, geopend en door bur gemeester Ed. C. Witschey gesloten. BOSKOOP Kon. Ned. Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde, afd. Boskoop. De maandelijkse bijeenkomst werd deze keer wegens verhindering van de voorz. geopend door de heer K. Verboom. Na de notulen, welke on veranderd werden goedgekeurd, wer den de stembiljetten voor de verkie zing van leden voor het hoofdbestuur behandeld. Door de afd. werd als lid vakman aanbevolen, de heer E. M. Kreuzen te Wageningen en als leden liefhebbers de heren E J Jansen van *,t Laar te Groningen en mr. N. Reeling Brouwer te Bloemendaal. Door de afd. Gouda werd verzocht haar voorstel voor de alg. vergade ring van het hoofdbestuur te willen steunen. Bedoeld voorstel behelst, af schaffing van het weekblad en opna me van mededelingen in bestaande vakbladen en liefhebberijtijdschrif ten. De commissie voor de reorgani satie heeft de volgende punten in studie: 1. al of niet afschaffen van het orgaan. 2. al of niet opheffen van diverse bestaande fondsen, 3e wat de contributie betreft, méér waar voor hetzelfde geld of voor minder geld hetzelfde wat nu geboden wordt. Na enige gedachtenwisseling werd over gegaan tot het bespreken van het medegebrachte materiaal. Tot jury leden werden benoemd de heren P. Zwijnenburg, N. Geers en W. S. Ve- nema. De heer Spaargaren bracht een tak ter OQ-naam-stelling. De heer N. Geers liet een collectie bloemen van Buddl^ia zien. De jury kende 11 pun ten toe. De heer J. v. d. Pol ver wierf met een collectief Hibiscus, 7 punten. De heer J. v. d. Smit toonde Ooenothera Lamarckiana, Hydrangea serrata acumnatie en nog enkele an dere bloemen en planten. Hiervoor kende de jury 8 punten toe. Voorts verwierven de heren L. Konijn en K. Verboom met hun gevarieerde inzen dingen resp 8 en 9 punten, Bij de rondvraag werden nog en kele interne aangelegenheden be handeld waarna de voorz de vergade ring met een woord van dank aan de jury en de inzenders sloot dit plan tegen was, weer. Hierin betoogde voorz. de noodzaak hier van ten behoeve van de watersport. De mooie natuur is gegeven om er een passend gebruik van te maken, en de laatste jaren verrijzen steeds meer en meer zomerhuisjes- Het doel van dit plan, 72 zomer huisjes, is om hierin regelend te kunnen optreden. Wethouder v. d. Poel gaf hierop zijn bezwaren weer. Evenals door de raad een gelijkelijk plan Vennemeer is terugigenomen, zo heeft spr. hiertegen dezelfde mo rele bezwaren. Van politie-toezicht aldus spr., is bij de watersport wei nig merkbaar, omreden deze hierin weinig kunnen doen.. Op het wa ter wordt veel ergernis gegeven. De overheid wil hierin niet optre den dus moeten wij ons zelf bescher men en deze zomersporten weren. Spr. is wel voorstander van de wa tersport, alleen echter als men zich behoorlijk gedraagt, maar tot nog toe is daarvan weinig gebleken. Het is nie onze taak een recreatioeoord voor [-de stedeling te scheppen, maar onze eigen inwoners tegen deze gevaren te beschermen. Een groot complex acht spr. voorts niet bevorderlijk voor het natuurschoon. Het verlies aan kostbare cultuurgrond, veront reiniging van het polderwater, naast de morele bezwaren, nopen-mij, al dus spr., om de raad te adviseren dit uitbreidingsplan niet te aanvaarden. De heer v. d. Geest weerlegt vele dezer bezwaren alsook dat geen con trole op de bewoning mogelijk is. De heer Versteege uit de Kaag brengt tot uiting de grote groei van de watersport in de laatste 25 jaar. Met hetzelfde gezag, aldus spr., waar mede de heer v. d. Poel de water sport veroordeelt, kan ik getuigen dat het grootste gedeelte van deze sportbeoefenaars gelukkig uit heel behoorlijke mensen bestaat. Wij zijn niet gebaat door de watersport te weren De Kaag heeft dringend ge brek aan mogelijkheden om vacantie- gangers te ontvangen. Om al deze re denen kan spr. niet anders dan het plan van B. en W. van harte toe juichen. Voorz. gaf hierna zijn repliek. Wat de cultuurgrond betreft, aldus voorz., is geen van de eigenaren bij het ter inzage leggen van het plan, met bezwaren gekomen. Alvorens met dit plan bij de raad te komen is aller eerst contact opgenomen met de geestelijke sportadviseur in dit bis dom nl. pastoor v. d. Lugt uit Was senaar. Deze heeft het plan volledig ter inzage gehad en kon dit dan ook volledig toejuichen. Wij moeten ons, aldus voorz., aan de geest van de tijd aanpassen. Ten behoeve van de wa tersport en in 't belang van de Kaag moet ik daarom de raad verzoeken dit voorstel te willen aannemen. Verschillende sprekers gaven hier op hun mening nog weer, waarna het voorstel in stemming werd ge bracht en met 7 tegen 5 werd aange nomen. Als volgende agendapunt kwam benoeming téchnisch ambtenaar. In gevolge voordracht B. en W. werd de eerste candidaat C. Kaspers uit Doesburg gekozen. Bij niet aanvaar ding werd gekozen P. J. van Balen uit Uithoorn. Voorts werd de ge meenterekening voor het dienstjaar 1949 aangeboden, waarop een batig saldo van 103.000,— was aangege ven. In de commissie tot nazien dei- rekening werd naast het zittend lid C. de Jong benoemd, de heer A. v. d Bijl. Ingevolge het voorstel tot het ver lenen van een crediet aan de ge meentelijke commissie inzake het schoolzwemmen werd S 4,25 per leerling toegekend. Rondvraag Bij de rondvraag bracht de heer v. d. Veldt het Waarborg Instituut t. b. v. het meer intensief maken van de tuinbouw ter sprake. De heer L. J. Kerkvliet het Soc. Economisch rapport. De heer Spring in 't Veld bepleitte een goede straatverlichting voor Nieuwe-Wetering. De heer v. d. Bijl informeerde in zake het zwemmen te Kaag, alsook zou spr. gaarne bij procesverbaal der Warenwet de overtreder met name genoemd zien, omreden deze over tredingen gevaren voor de Volks gezondheid zouden kunnen opleve ren. De heer Hoogenboom informeerde inzake weigering bouwvergunning, met mogelijkheid van ontheffing verlenen door B. en W. Nadat voorz. allen geantwoord had sloot deze de vergadering. HAZERSWOUDE 100 jarig Zakenjubileum. Maan dag herdacht onder zeer grote be langstelling de firma D. de Bruijn IJ.zn. de dag, dat haar zaak in ma nufacturen een eeuw geleden door de heer IJsbrand de Bruijn werd op gericht. Vele winkeliers, hadden al vroeg de driekleur uitgestoken. De voorgevel van het winkelpand, waarin de firma de Bruijn haar zaak drijft, was met groen en bloemen versierd; ook de etalages had men een feestelijk aanzien gegeven. Des middags werd in het hotel „Het oude Raadhuis op de bovenzaal door de firma receptie gehouden. Vele kwa men de tegenwoordige eigenaar de heer IJsbrand de Bruijn, en de zaak waarnemer de heer G. J. Spijker, en de echtgenoten, feliciteren. O.a. de beide wethouders van Hazerswoude, de heren N. P. Kaptein en C. A. van Dam, de gemeente-secr., de heer B. den Braver, vele leveranciers, de besturen van beide Middenstands verenigingen, zomede talrijke inwo- -tttJrs, kennissen en vrienden. OUD-ADE Veediefstal. Ten nadele van de veehouder v. L. zijn in de nacht van Zondag op Maandag twee koeien uit de weide ontvreemd. De politie speurt ijverig naar de daders. WEERSVERWACHTING (Geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. Opgemaakt te 10 uur). KOEL WEER. Tijdelijke opklaringen overi gens veel bewolking met plaat selijk enkele buien. Langs de Waddeneilanden aanvankelijk nog vrij krachtige Westelijke wind, elders tot zwakke wind, hoofdzakelijk tussen Zuid-West en Zuid-Oost. In het Zuiden van het land 's morgens zwakke ver anderlijke wind. Weinig veran dering in temperatuur. NIEUWVEEN DE KORFBAL- WERD HANDBAL CLUB. Op aanwijzing en voorstellen van het diocesaan bestuur van de N.K.S. in het bisdom Haarlem, werd in een daartoe belegde vergadering beslo ten om, de korfbalclub te vervangen door een handbalclub, omdat dan in samenwerking met omliggende pa rochies, waar reeds handbalclubs zijn opgericht t.z.t., een competitie kan worden samengesteld. De veld- technische en organisatorische moei lijkheden kunnen worden ondervan gen, wanneer zoals ook in de be doeling ligt een overeenkomst wordt verkregen om de handbalclub tot onderafdeling van de R.K.S.V. „Nic, Boys" te maken. De liefhebbe rij voor deze soort van sport bleek onder de dames veel groter te zijn dan voor de korfbal, want 25 aan wezigen gaven zich als lid op en na gehouden stemming werd het dage lijks bestuur gevormd uit de dames: C. v. d. Weijden, voorzitster, R. Uyt- tewaal, secretaresse, Toos de Groot, penningmeesteresse. Kort daarop werd weer een korte bijeenkomst belegd, waarin werd be sloten dat de club de naam „D.T.S." (Door Training Sterk) zou aannemen en dat de speelsters zullen uitkomen in een groen met wit afgezet shirt en zwarte rokbroek, hetgeen ter goedkeuring aan het diocesaan be stuur zal worden voorgelegd. De heer L. Lebesque werd bereid gevonden, voorlopig de oefenavon- aen te leiden en de speelsters zoveel mogelijk xpet de speltechniek en tac tiek bekend te maken. Op welke manier echter een orga nisatorisch verband met de R K.S.V. „Nic. Boys" geregeld zal worden, moet nog in beide besturen uitvoe rig besproken en behandeld worden. De feiten zijn: de dameshandbal- club „D.T.S." bestaat; sportkleding is reeds besteld en er wordt elke Dinsdagavond enthousiast geoefend. UIT DE OMGEVING HILLEGOM Zilveren jubileum Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de heer H. A. Corbee als baasknecht in dienst trad bij de N.V.' J. M. Lomm'erse, bloemisten a.d. Leidsestraat alhier. Des morgens werd de jubilaris met zijn echtgenote ten huize van de directeur ontvangen, waar hij behal ve woorden van dank en hulde ook het gebruikelijke couvert met inhoud ontving. Aan m^vr. Corbee werd een bloemenhulde gebracht. Ook namens het personeel werd een blijvend sou venir aangeboden met bloemen als completering. De jubilaris dankte mede namens zijn echtgenote. Daar na bleef men nog een uurtje gezel lig bijeen, waarna het feest in huise lijke kring werd voortgezet. NOORDWIJK Reddingsbrigade Maandagavond hield de N.R.B. een werkers-verga dering in „de Zeeleeuw". In zijn openingswbord gaf de voorz. een kort overzicht van de werkzaamhe den in de afgelopen zomer en kon verklaren, dat er hard gewerkt is. De strandwacht heeft goed gefunc- tionneerd. Met genoegen zag spr. te rug op de goede samenwerking tus sen de Brigade en de N.Z.H. Red- dings Mij, zoals die deze zomer tot uiting is gekomen, bij enkele goed geslaagde demonstraties, De revue in het badseizoen is een succes ge worden en het zwemonderwijs had grote belangstelling, 45 personen slaagden voor het zwem'examen. Na kennis genomen te hebben van de ingekomen en uitgegane stukken, waarbij de correspondentie over het Golfbad een goed resultaat heeft op geleverd, werd overgegaan tot het tot het formeren van een cursus E.H.B.O. Staande de vergadering gaven zich reeds een 15 tal leden op; het personeel van Maatsch. Zee bad kan kosteloos hieraan deelne men. Deze cursus te geven in „Ons Gebouw1' zal Maandag 25 Sqpt. aan vangen van 7.309 uur en staat on der leiding van de heer J. W. Kragt. Aan deze cursus E.H.B.O. zal tevens gekoppeld worden een cursus theo rie reddend zwemmen op dezelfde avonden van 910 uur. Het verslag over de zomerrevue gaf een batig saldo aan van 183.36. Besloten werd dat in het voorjaar 1951 weder een revue zal worden opgevoerd. In de commissie hiervoor zullen zitting hebben A. v. Kan, A. Dekker, C. v. d. Berg, J. Koeman en W. Peen. Ver volgens werd door het bestuur me dedeling gedaan dat, overgegaan zal moeten worden tot vernieuwing der strandtent. Na breedvoerige bespre kingen, verkreeg het bestuur vrij mandaat deze planned nader uit te werken. Na een zeer vruchtbare en leerzame rondvraag sloot de voorz. deze bijeenkomst met de opwekking, dat alle werkende leden, ook in het winterseizoen. daadwerkelijk met het Brigadeleven zullen meeleven. WASSENAAR Prijsvraag Nat. Reclassering. De tweede prijs van deze prijsvraag, een motorrijwiel is gewonnen door P. F. Bourgeois Jr., v. Oldenbarneveld- weg 31.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 2