Jioxte WEEK-PUZZLE (Setje SLewc Oranjefeesten in Noorden Laatste dag van de feesten in Roelofarendsveen ZATERDAG 16 SEPTEMBER 1950 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 Druipende bomen, natte wegen, donkere lucht, met veel dreigende buien. Zo begon de eerste dag van de Oranjefeesten in ons dorp. Even half negen arriveerde de burgemees ter en diens echtgenote bij Vonk, waar de fanfare en schoolkinderen stonden opgesteld. In optocht ging het naar de school. Na het Wilhel mus, opende burgemeester van der Weijden de feestelijkheden. Hierna volgde de aubade van 350 leerlingen der lagere scholen. Op het feestterrein hadden de kinderspelen plaats. De uitslagen waren: le klas pongens: 1. W. Mourits Wz; 2. Peter Pieterse P.F.z; 3. B. Hoogerwerf A le kl. Meisjes: 1. B. Kalshoven; 2. T. Pieterse Md; 3. Nellie Balvert. 2e klas jongens: 1. G. Hoogerwerf Az. 2. Th. Vink Jz; 3. U. Pieterse. 2e klas meisjes: 1. Joke Pieterse; 2. T. v. Leeuwen; 3. G. Schuller. 3e Jongens: U. Leliveld; 2. R. Kas; 3. K. Vork. 3e Meisjes: 1. Ida de Rijk; 2. D. Borst; 3. L. Wahle. 4e kl. meisjes: 1. Lenie v. d. Zwet; 2. B. v. d. Arend; 3. C. Balfert. t4 kl. Jongens: 1. T. Schutter; 2. G. Griffioen; 3. B. Griffioen. 5e klas jongens: 1. P. Wendel; 2. C. Haak; 3. J. Groen in 't Woud. 5e klas meisjes: 1. J. v. d. Weijden; 2. C. v. d. Arend; 3. I. v. d. Zwet. 6e klas jongens: 1. Theo ?aas Jz; 2. G. Balfert; 3. Theo Baas Lz. 6e klas meisjes: 1. L. Vork; 2. R. Pieterse Dd; 3. R. Vianen. 7e en 8e kl. jongens: 1. W. v. d. Zwet; 2. Walter v. d. Zwet; 3. Kees Schutter Mz. 7e en 8e kl. Meisjes: 1. Nel Schut ter; 2. Nel Pieterse Dd; 3. To Mou rits. De ballonwedstrijd. 'n Ruime tractatie volgde hierop. Even voor twaalf, gingen tegelijk Tegen de politie-agent A. V. uit Den Haag is voor de Haagse recht bank zes maanden gevangenisstraf waarvan vier maanden voorwaarde lijk, geëist. Hij had gegevens uit de politie-ödministratie verstrekt aan de inlichtingendienst, die werd ge leid door de oud-illegaal T. Elzinga, in ruil waarvoor hij geld en bepaal de inlichtingen ontving. De officier meende dat er niet van boos opzet kon worden gesproken. EEN HELE MOND VOL. Bij het rooien van aardappelen in den Dungen (N.Br.) kwam een aardappel naar boven van 2 H pond van het ras Noorderling. BEURS: STILLE MARKT De dag van gisteren kwam eigen lijk als de onbelangrijkste van een vrij belangrijke week. De beurs had een aanzienlijk kalmer voorkomen. Van grote verschillen was gisteren geen sprake. Na een iets lagere ope ning trokken de prijzen een kleinig heid aan. Geen enkele sector had crders van grote omvang te verwer ken. De industriemarkt sloot nage noeg prijshoudend voor de interna tionale soorten en met kleine voor- en nadelige verschillen voor de min der courante soorten. 351 ballonnen de lucht in. Dit slaag de beter dan 't experiment te Am sterdam. Onze ballonnetjes daalden nog voor 't ijzeren gordijn. Tom de Beer is de eerste Duitslandvaarder. 's Namiddags haalde Excelsior, de Prins Bernhardruiters af bij Kuyf. De verrichtingen van de Nieuwveen- se ruiters werden door het talrijke publiek zeer gewaardeerd. Tot slot van de dag de Kruiwagen race. Grote deelname. De uitslag was: 1. Jelly Otto en Joh. v. Capel; 2. Arie Schuller en Gré v. d. Zwet; 3. Cor Douve en Marie v. Lith. Meer dan 20 vliegers werden ge keurd door een jury, bestaande uit mevr. Merkens, de heren Rol en den Hertog. De mooiste vliegers hadden: 1. Bob Koert; 2. Jan Plomp; 3 Wout v. d. Zwet Pzn. De beste vliegprestatie was voor: 1. Jan Schutter Czn; 2. Jan Schutter Mzn; 3. Rob van Koert Gzn. De tweede dag. De tweede dag opende met paard rijden. De handicaprace werd ge wonnen door 1. Adr. Wahle; 2. C. Wahle en 3. J. v. Steijn. Ringrijden voor dames en heren op de fiets: 1. Kees Wahle; 2. Koos Koek; 3. Cor Mourits. Autoped-race. Groep 1. grote jon gens 5e t/m 8e klas: 1. Lohe Voorn; 2. Pim Wendel; 3. Adri Zuydervliet. 2e groep: 1. Gerard Hoogerwerf; Jiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiimiiimiiiimiiiiitiiiiiiiiiiiiiiii'iiiiiiiiiiiiu Zj Tot 16 September 'a middags 4i,i/aun« Yfuaikoal avonds - dansmuziek door het ver maarde Deense Dans- orkest van PETER RASMUSSENS 1 Menm Zaterdag 16 I optreden van het be kende dansorkest „The Ramblers", met voll. bezetting, o.l.v. THEO UDEN MASMAN W W W INTERNATIONAAL #r VOGELPARK Uniek in de tcereld ALPHEN A ID RUN 'i 11 i 111111111111111111111111M111 1111111 >11II11111111111 n II11111111II111111111111111111111111111 k- 2. Bart Kalshoven. 3e groep. 1. Ton Vianen; 2. Bert Hoogerwerf. Meisjes groep 1: 1. Nel Kalshoven; 2. Nel Schutter. Groep 2: 1. Barfy Kalshoven; 2. Herma de Rijk. Groep 3: 1. Mieke Voorn; 2. Elly Balfert. Om half drie werd het vertreksein gegeven voor de 4e ronde van Noor den. 1. Th. v. d. Helder, wissejbeker en 'n kruiwagen met premies in na- tura en geld; 2. J. Schutter Az, lau wertak, beschikbaar gesteld door de Coöp. Brandwaarborg Mij en ook zo'n kruiwagen;3e Paul Mourits; 4e G. Serné, die de beste sprinter van deze middag was en daarom het spaarbankboekje v. d. Coöp. Boe renleenbank kreeg. De ronde-commissie kan met vol doening terugzien op haar werk. Ook de laatste dag van de Oranje feesten mag, alhcewel niet voor de volle honderd procent, toch weer ge slaagd genoemd worden. In tegen stelling met de vorige dag hing er nu een loodgrijze lucht en gaf een druilerige regen een enigszins tries tig aanzien. Om negen uur des mor gens trok de optocht „Van alles en nog wat" met medewerking van de muziekvereniging „Liefde voor Har monie" rond waaraan de geringe deelname door de regen veel afbreuk deed. Gelukkig klaarde h/t weer in de namMdag weer op, zodat de di verse volksspelen met een behoorlij ke deelname weer veel belangstel ling trokken. Ook het Lunapark mocht hierdoor weer niet klagen, want de ouders met hun talrijk kroost wisten het terrein weer volledig te bevolken. Des avonds te half acht wederom muzikale wandeling met het muziek gezelschap „Door Gunst Verkregen", waarin de jongelui weer arm in arm zingende meetrokken naar het feest terrein. Er is veel plezier gemaakt en er zijn geen wanklanken geboord. De diverse uitslagen van Optocht en Volksspelen waren: Optocht „Van alles en nog wat": le pr. Postduivenver. „De Vrije Vlie gers", 2e pr. Gez. Dobbe, 3e pr. Jan Bakker, 4e pr. Rie Wesselman, 5e pr. Ans Klein. 6e pr. Wim Hoogenboom. Wielerwedstrijd personen 1630 jaar: 1. J. Buschman, 2. A. v. d. Tang, 3. Jan Kerkvliet, 4. J. Pauw. 5. Jan tje de Bil; idem voor 30 jaar en ouder: 1. Jac. van Ruiten, 2. Tinus Turk, 3. Dirk Loos, 4. Jan v. Wie- ringen. Baltrappen voor dames vanaf 14 jaar en ouder: 1. Rien van Klink, 2. Jo Klein. 3. Jeanne Spruit, 4. Corrie van Klink. Mastklimmen voor jongens van 14 18 jaar: 1. Kees van Amsterdam, 2. Martien Bakker, 3. Siem van Rui ten. Blaastrappen voor heren vanaf 18 jaar: 1. Piet l'Amy, 2. Arie van Vel- zen. 3. Gerrit v. d. Zwet. Blind paardleiden voor paren: 1. Jan van Hameren en mej. Bep Voor hout, 2. C. van Klink en mej. Lini Termeulen, 3. R. Opdam en mej. Jo hanna Schrama. „Treffers". Ruim dertig dames en heren van Treffers hebben inge schreven voor het grote B-tournooi in Aalsmeer a.s. Zondag. Vertrek ge zamenlijk 10.45 uur precies. In ver band met het beschikbaar stellen der tafels voor bovengenoemd tournooi, is de damestraining' hedenavond van 6 tot 8 uur. D.O.S.R. Zondag gaat het eer ste elftal op bezoek bij Warmunda, welke zeer zeker tot de sterkere broeders gerekend mag worden. Aan vang 2 uur en vertrek per extra autobus om 1 uur. Het verdere pro gramma luidt: te 2.30 uur Docos II DOSR II. Vertrek 1.15 uur p. dienst- bus; te 2.3a uur ASC V—DOSR III. Vertrek 1.15 uur p. dienstbus; te 2.30 uur DOSR V—Leidse Boys III; te 12 uur DOSR ASt. Bernardus A; te 12 uur VVO A A—DOSR B. Vertrek 11 uur. Zaterdagmiddag te half vier DOSR-asp.VVOA-asp. BINNENLAND Ter gelegenheid van de opening der Staten-Generaal zal er Dinsdag a.s. een extra-trein uit Leiden naai den Haag vertrekken te 10.45 u.; te rug uit den Haag te 17.35. B. en W. van Den Haag. zijn voornemens een ontwerp te laten vervaardigen voor een nieuw hoofd bureau van politie. De toestand in het tegenwoordige hoofdbureau van politie, dat met een doolhof van straatjes, gangen en tuintjes in 35 panden is ondergebracht, is onhoud baar geworden. In de elf grootste gemeenten, met 30 pet. van de totale bevolking, komen 60 pet. van het aantal ver keersongevallen voor met 40 pet. van de doden en ernstig gewonden en 60 pet. van de licht gewonden. Nijme gen is verreweg de veiligste stad. De Ned. Orchideeën-vereniging zal van 3 tot en met 8 November a.s. een „Orchideeën tentoonstelling 1950", de eerste na 1935. houden in het gebouw van het „Indisch Insti tuut". Bij de veehouder W. de Haas, te Oosterend (Texel), heeft een zeug niet minder dan 25 springlevende biggetjes ter wereld gebracht. BUITENLAND De vulkaan Hibok op het eiland Camiguin, het Zuidelijkste der Phi- lippijnen. is Vrijdag weer eens tot een uitbarsting gekomen. Verleden week had de vulkaan reeds een waarschuwing gegeven, waarbij twee personen gedood werden. Gis teren was het echter raak, want ge meld wordt dat 51 personen werden gedood en 27 ernstig gewond. Een nieuw geval van sabotage heeft zich binnen twee dagen tijds voorgedaan op het Britse vliegkamp schip „Vengeance", dat op weg is naar Gibraltar. Een ventiel was open gebleven, waardoor aanzien lijke schade aan de machinekamer zou zijn toegebracht als het niet tij dig ontdekt was. Een metselaar te Rijssel, die opdracht kreeg om voortaan als we ver werkzaam te zijn, nam dat niet en klom uit protest in een 42 meter hoge fabrieksschoorsteen, waar hij de hele nacht bleef. Te Berlijn is een „bond van slachtoffers van het fascisme" opge richt. Ongeveer 5.000 Berlijners, die kennis hebben gemaakt met de Rus sische concentratiekampen, hebben nu ook een „bond van slachtoffers van het Stalinisme" opgericht. Horizontaal: 1. gem. in België, 4 stad aan het Eriekanaal in de Staat New-York, 8. plaats in Zeeland, 11. oude Spaanse munt, 13. Europeaan, 14^ bijwoord, 15. boom, 17. houten bakje, 19. aanwijzend voornaam woord., 20. waterstand, 21. plaats in Spanje, 23. soldaat, 26. vrouw van Jacob, 27. havenstad in de N.-Amer. Staat Alabama, 29. voegwoord, 32. zouteloos, 33. naamlijst, 35. voor voegsel, 37. bijwoord, 39. heilig (Por tugees), 41. badplaats in Duitsland, 42. muzieknoot, 43. oude inhouds maat, 44. stad in Bohemen, 45. streek in Boven-Normandië, 46. voorvoeg sel, 47. afkorting, 49. uitroep, 51. vergissingen voorbehouden (afk. Lat.), 52. opschik, 53. japon der 18e eeuw, 55. stok, 57. predikstoel, 59. minnares van de krankzinnige Karei VI van Frankrijk, 62. bijrivier van de Rhone, 63. koningin van Frankr. be streed haar eigen zoon Karei VII, 65. dorp in N.-Brab., 67. bijwoord, 68. baanronde, 69. titel v. d. paus (afk.), 71. welaan. 72. boom, 73. de geest v. d. rijstcultuur (Java), 75. vordering, 77. ballingsoord van Ovidius a. d. Zwarte Zee, 78. zetboer in Drente, 79. landstreek ten Z.O. v. Babyion, bekend uit de Bijbel. Verticaal: 1. stad in Zwitserland, 2. voorzetsel, 3. eiland in 't N. v. d. Ierse Zee, 5. voorzetsel, 6. zijtak Do- nau, 7. pasmunt (afk.), 8. zwart agaatsteen, 9. jongensnaam, 10. 't kleinste der Nederl. Eilanden Boven de Wind, 12. plaatsje a. .d Straat van Gibraltar, 14. dorp onder Broek-in- Waterland, 16. Bijb. figuur, 18. vlies, 19. niet dik, 20. telwoord, 22. muziek noot, 24. godin v. d. bloedige dood en strijd, (Gr. IVlyth.), 25. vogel, 26. Europeaan, 28, bolwerk, 30. geul die de Vliestroom verbindt met de Tes- selstroom, 31. plaats tussen Batavia en Buitenzorg, 34. stad op de Z.-kust van Nippon, 36. een der Ionische eilanden, 38. munt in Japan, 40. fa milielid, 41. ik (Lat.), 42. lis, 48. een held, bezongen in oud-Ierse liederen, 50. zijrivier v. d. Vienne, 52. een der zonen van Jacob, 53. groente, 54. rund, 56. wandversiering, 57. ge bruikte run uit de looierij, strooisel in tuinpaden, 58. boom, 60. roofdier, 61. godin v. d. dageraad, 62. streek on der Eenrum, 64. haven van Apulië, 66. plaats bekend uit de Bijbel, 68. munt in Roemenië, 70. stad in Frank rijk, 72. lengtemaat (afk.), 73. afkor ting voor selenium, 74. dat is (afk. Lat.), 76. te zijner plaatse (afk. Lat.). Oplossingen worden tot en met Donderdag 121 September a.s. op ons bureau verwacht. Voor de goede in zenders stellen wij beschikbaar: een sigarettenkoker, een vulpotlood en een boek. OPLOSSING VORIGE WEEK. Horizontaal: 1. glans, 5. Sneek, 9. relatie, 10. el, 12. la, 13. as. 14. Po, 15. Ier, 17. pop, 19. dor, 20. neef, 22. oord, 23. af, 24. zo, 25. adat, 28. kaas, 31. ras, 32. Eem. 34. lat. 35. om, 36 ar, 37. Aa, 39. la,.40. elegant, 42. Assen, 43. steel. Verticaal: 1. grens, 2. ar, 3. nel, 4. slap, 5. stap 6. nis. 7. Ec. 8. koord, 11. Leerdam, 14. portaal, 16. re, 18. os, 19. do, 21. fat, 22. ook, 25. amma, 26. as. 27. de. 29. al, 30, staal, 32. eren, 33. Maas, 36. ale, 38. ant, 40. es, 41 te. De priizen werden deze keer ge wonnen door: A. Moons, Hooge Rijn dijk 105, Leiden (siaren-aansteker), Corry Bleijs, Noordeinde 24, Leiden (portemonnaie) en M. Bik, Doeza- straat 4, Leiden (boek). BESTE NEEFJES EN NICHTJES. Ziezo, dat zit erop. Wel drievier maal hebben we alle wedstrijd-ver haaltjes gelezen en gekeurd, nogeens gewikt en gewogen en dan nogeens gepraat engekibbeld. Ja, echt waar hoor, zó moeilijk hebben jullie 't ons gemaakt, dat Tante Jo en Oom Toon 't haast niet eens konden wor den. Maar ten slotte zijn we toch tot overeenstemming gekomen. Je zou zo graag alle nichtjes en neefjes, die hun best gedaan hebben, een prijs gunnen. Maar dat gaat nu eenmaal niet, dan is 't geen wedstrijd meer. Tenslotte kwamen een zestal opstel letjes het meest in aanmerking voor een prijs. Maar ho, dat ging nog niet, want de redactie heeft maar drie prijzen beschikbaar gesteld. En toen hebben we onder deze de prijzen maar verloot. En wie zijn de gelukkige win naars? De step, ofwel autoped, is voor Annemieke van der Valk, Hoge Rijn dijk 56, Zoeterwoude. Dat trof al erg goed, want zij is de jongste der drie gelukkigen en dus kan zij er nog het langste pleizier van hebben. En ipis- schien heeft ze nog kleinere^ broer tjes en zusjes, die er ook wel eens op zullen mogen. De andere prijzen elk een boek zijn voor Paul van Leeuwen, Rijnsburgerweg 116 Leiden en voor Annie de Jong, Noordeinde 102, Roe lofarendsveen. De winnaars allen van hart? pro ficiat. Tante Jo en Oom Toon hopen ten zeerste, dat ieder met zijn prijs in zijn schik zal zijn en er veel ge noegen van zal beleven. Zij, die geen prijs kregen, hoezeer ze het ook gehoopt hadden, mogen natuurlijk met mokken. Neeti, die zeggen allemaal: pech gehad, inaar een volgende keer beter! \\e zijn hun allen dankbaar dat ze mee ge daan hebben en we rekenen oen vol gende keer weer op hen ca" op vele anderen. Nu komen we nog even op de wedstrijd terug. Vele brjefjes zagen er keurig uit: net papier, mooi ge schreven en leuke tekeningen of plaatjes erbij. Maar er waren toch ook nogal wat slordige bij. Enigen hadden niet eens de moeite geno men om een behoorlijk vel papier te nemen. Anderen hadden zo slordig geschreven, dat we 't nauwelijks konden lezen; daarbij moesten een paar kladden en vlekken dan zeker voor de versiering of illustratie die nen. Foëi! Ja, wie zo aan een wed strijd deelneemt, kan natuurlijk geen prijs verwachten: zijn werk is voor de prullemand. Helaas hebben we ook een paar verhaaltjes, die toch heus aardig waren, térzijde moeten leggen, omdat zij niet over „een prettige vacantiedag" vertel den. Let dus een volgende keer op al deze dingen en je verhoogt de kans om dan tot de gelukigen te behoren, Wat zal 't dan wezen? Ja, dat weten we nog niet, maar de kip zit al te broeden. Dus maar afwachten, wat uit de eieren zal komen. Klok, klok! Tante Jo en Oom Toon CORRESPONDENTIE. Annie Bax, Charbonlaan 32, Sas- senheim. Zo n vacantiedag aan zee was wel prettig, ik kan me voorstel len dat jullie 's avonds om negen uur heel moe en slaperig waren en het was maar goed dat je de volgen de dag lekker kon uitslapen. Simon v. d. Kraan, Berkenlaan 30, Sassenheim. Dat was aardig be dacht Simon, om op een regenachti ge vacantie dag een kampeertent op zolder te maken en toen je zusje die stapel pannekoeken boven bracht was het net echt hé. Tini van Kampen. Warmundastr. 40 Warmond. Je briefje en 'opstel za gen er keurig verzorgd uit. Er was heel wat te zien hé in het dieren park te Wassenaar. Ansje Oostmeyer, Dahliastraat la Leiden. Jij hebt ook je best gedaan Ansje, vooral die aardige tekeningen er bij, daar heb je veel werk aan ge had. Of je nu de auto-ped zal win nen, ja, dat weet ik nètuurlijk niet, in elk geval mag je mee loten, Martha Oudshoorn en Corrie Was- senburg. Academisch Ziekenhuis. Kinderkliniek, Zaal 49, Leiden. Nog even een briefje aan mijn twee zieke nichtjes, die elk een aardig verhaal tje instuurde. Dat viel jullie zeker niet mee hé, om op je bed zoveel kantjes vol te schrijven. In elk ge val mogen jullie ook mee loten. Spoedige beterschap Martha en Cor rie. De kinderen van het St. Joseph- huis, Oude Vest 45. Riet Koolmees, Willie van Ovost, Ans Buskens, Jo- sien Bolhuis, Gerarda Tulpen. Van deze kinderen hebben we heel aar dige opstellen gehad, met leuke te keningen er bij. Jullie hebben er echt je best op gedaan hoor. Na tuurlijk, was de een weer wat beter dan de ander, maar we zijn al tevre den met de goede wil, het zo moo: mogelijk te doen. Jullie hebben he laas geen hoofdprijs, maar ik heb a' horen fluisteren, dat jiillie een ver rassing krijgen. KANTJIL. Verhaal. Iedereen heeft wel eens gehoord van Reintje de Vos, de grote slim merd, die er altijd op uit is grotere en sterkere dieren er tussen te ne men en we weten ook hoe zijn grote slimheid het altijd wint van d kracht van Bruin de Beer of van Yzegrim de Wolf. Deze verhalen komen in bijna alle landen voor. In Amerika, China, En- gels-Indië, overal vinden we'dezelf de soort verhalen, alleen met dit verschil dat het slimme dier in an dere landen niet de vos is, maar in Amerika b.v. de bever, en in Brits- Indië de das. Op Java is het de Kantjil, die de I grotere en sterkere dieren beet neemt. Een Kantjil is een klein dwerghert, dat dunne vlugge pootjes heeft, mooie grote glanzende ogen, rechtopstaande spitse oren, waarmee hij heel scherp kan luisteren. Zijn grote vijand is de tijger. Eens had hij de tijger zo verschrikkelijk beetgenomen, dat hij in angst hard was weggevlucht door de dichte tak ken en struiken van het woud, want de tijger zou hem zeker opeten wan neer hij hem vond. Uren lang had hij doorgelopen, springend over dikke wortels en omgevallen bomen, maar nu was hij buiten adem en kon niet meer ver der. Hijgend en moe liet hij zich ein delijk neervallen onder een grote varenstruik. Wat was hij moe Maar terwijl hij zo ligt te rusten ziet hij opeens een ontzettend grote slang; een python. Met angstige ogen kijkt hij er naar. Als hij nu rtiaar stil blijft liggen komt hij er misschien nog goed af. Even liggen de kantjil en de python elkaar aan te kijken als er opeens een vreselijk gebrul door het bos weergalmt van de tijger die zijn kleine vijand gevolgd is en hem nu ruikt. Even siddert de kantjil maar dan denkt hij: kalmte alleen kan je redden! En als de tijger met een grote sprong vlak bij hem is en hem wil aanvallen, roept de kantjil: „Stil toch, brul niet zo hard en stoor mij niet in mijn gewichtig werk". Ons dwerghertje blijft stil naar de slang kijken en toont niet de minste vrees. Verwonderd komt nu de tijger na derbij en vraagt: „Wat doe je hier, dat je zo stil ligt?" „Zie je dat niet?" vraagt de kan tjil „wel ik lig hier op bevel van ko ning Salomo, die mij opgedragen heeft om op zijn prachtige buikriem te passen. Kijk daar ligt de riem, prachtig ogerold. De tijger kijkt een poosje naar de vreemde buikriem en dan vraagt hij aan de kantjil of hij 'm eens mag passen, want zo'n gordel zal hem wel erg mooi staan. De kantjil ant woordt hem dat 't eigenlijk niet mag maar dat hij wel een klein eindje het woud in zal gaan, dan behoeft hij niet te zien dat de tijger aan de mooie buikriem komt. Als d~ kantjil weg is neemt de tij ger de riem.maar de slang wordt woedend als de tijger hem beetpakt en hij slingert zich om het lichaam van de tijger om hem te wurgen. Het woud weergalmt van het gebrul van de tijger, die zich met moeite uit de kronkels van de slang los maakt. Maar wanneer het hem ein delijk gelukt is, los te komen, is on ze kantjil al ver weggevlucht en buiten zijn bereik. EVEN LACHEN. „Wie kan om alles denken!" zei de boerin en ze ging uit melken zon der emmers. „Alle beetjes helpen en alle vrachtjes lichten!'* zei de schipper en hij gooide zijn vrouw over boord. „Alles wordt slechter," zei Doris, die doof geworden was, „vroeger kraaiden de hanen nog, maar tegen woordig ^apen ze alleen maar. DE REKENMEESTER „Wat kosten die caramels?" „Zes voor 5 cent kereltje!" Piet monpelde bij zich zelf: zes voor vijf, vijf voor vier, vier voor drie, drie voor twee, twee voor één centen eenvoor niets. „Geef u er mij maar één, mijnheer." WIE RAADT HET? 1. Waarom huppelt een ekster en stapt een kraai? 2. Zoals ik ben kan het, met on ervoor kan 't niet. 3. Wanneer doen een muis de tan den zeer? 4. Waarom zijn de bedden van luie mensen altijd te kort? 5. Iedereen wil het worden, maar niemand is het graag. 6. In welke steden staan geen hui zen? 7. Als ik een doosje open en weer dicht doe en ik reik het u over, waarom krijgt u 't dan niet open? EN DE WENSHANDSCHOENEN 68. Een rijk en'gelukkig man. „En nu aan de slag!" zei Lange Leo vrolijk. „Ik wil, dat je een kist... een paar kisteneen heleboel kis ten vol met gouden munten hier neer zet. Ik weet wel. dat ik ze met mijn rechterhandschoen zelf ook wel kan maken, maar dat is me te veel werk. Doe je plicht, Francois!" „S'il vous plait, monsieur!" zei Frangois en op hetzelfde ogenblik stond er een hele partij kisten klaar, terwijl Frangois alweer verdwenen was. „Goed werk!" zei Lange Leo. die een der kisten opende. Hij was tot de rand gevuld met zuiver gouden munten. Hij lichtte de deksels van nog enkele kisten op, en het bleek, dat ze allemaal van een gelijke in houd voorzien waren. „Ik ben een rijk man!" zei hij tot zich zelf. „Een zeer rijk en gelukkig Geen narigheid meer, want met geld kun je alles kopen!"

Leidse Courant | 1950 | | pagina 7