Malik zei: Neen Moord te Bandoeng JfCaxte (^elf 1 Raad achter particuliere regeling i.z. woningbouw Gouden jubilarissen bij „St. Bavo" te Noordwijkerhout WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1950 Zoveelste veto in de Veiligheidsraad De Veiligheidsraad had Dinsdag avond twee resoluties ter bespreking voor zich: een Amerikaanse, waarin verzocht werd om samenstelling van een commissie van Indiase en Zweed se afgevaardigden voor een onder zoek ter plaatse naar de beschuldi ging van communistisch China, dat Amerikaanse vliegtuigen Chinees ge bied in Mandsjoerije hebben gebom bardeerd, en een Sow jet-Russische, waarin de Raad verzocht wordt „het bombarderen van Mandsjoerije" te veroordelen en op de V.S. een beroep wordt gedaan verdere „onwettige daden" te verbieden. Het Amerikanse voorstel werd door het veto van de Sowj et-Unie verworpen. De So wj et-Russische resolutie, die het bombarderen in Mandsjoerije veroordeelde, werd met acht tegen één stem (Sow jet-Unie) verwor- pen. Maandag komt de Veiligheidsraad weer bijeen met vermoedelijk de kwestie-Formosa als agendapunt. In zijn woning te Bandoeng is Za terdagavond de heer F. W. Neyhoff, de 53-jarige administrateur van de algemene volkscredietbank, ver moord. Hij zou over drie weken naar Nederland vertrekken. Toen er om half negen die avond op een raam werd geklopt ging de heer Neyhoff open doen. Drie ram- pokkers dringen naar binnen, twee in uniform en één in burger. Ze be dreigden de heer Neyhoff en diens vrouw, die kwam kijken naar het la waai, met een revolver en dreven hen naar de slaapkamer. Twee doch ters en een schoonzoon, die in een ander deel van het huis waren, wer den ook daarheen gebracht. De heer Neyhoff werd zijn pols horloge ontrukt, waarna hem werd gelast de kasten te openen. Hij wei gerde, waarop een van de kerels hem de sleutels, die hij aan een ketting in zijn borstzak droeg, afhandig wil de maken. Een worsteling ontstond, waarbij de heer Neyhoff door een schot in de hartstreek werd geraakt. Hij was on middellijk dood. De Jordaanse minister van buiten landse zaken heeft in een telegram aan Trygve Lie, secretaris-generaal der V.N., verklaard, dat Joodse troe pen de Noordelijke grenzen van Jor danië hebben geschonden. Transjor- danië verzoekt „in het belang van de vrede en de rust in het Midden- Oosten, alle internationale middelen aan te wenden om de Israëlische troepen „te dwingen zich terug te trekken op het Palestijns grondge bied, dat zij oorspronkelijk bezet ten". De datum van het beweerde inci dent is niet genoemd. Jordanië be schuldig Israël tevens van '„het aan brengen van „vervalsingen" in de kaart van de algemene wapenstil standovereenkomst om bij de waar nemers van de V.N. de indruk te wekken, dat het gebied, waarin Is raëlische troepen volgens de Jor daanse klacht zouden zijn binnen gevallen, niet onder de souvereini- teit van Jordanië valt. Volgens het Arabische nieuwsbu reau te Cairo gaat het hier over een op 27 Augustus begonnen aanval van Israëlische troepen op een hydro- electarische installatie op Jordaans grondgebied. STAKING VAN BUSCHAUFFEURS TE LONDEN. Ongeveer 650 buschauffeurs en conducteurs van een Londense ga rage zijn hedenmorgen in staking gegaan wegens het tewerkstellen van twee conductrices. De stakers zeg gen, dat het in dienst nemen van conductrices hun looneisen zou be lemmeren. Volgens een functionaris van dp betrokken vakvereniging worden er vandaag massa-bijeenkomsten in ver scheidene andere garages gehouden, waarop men zal overwegen sympa thiestakingen te houden. De staking volgt op een week van onrust onder het Londense buspersoneel. In ver scheidene garages deed men het lang zaam aan uit protest tegen het be sluit van de vakvereniging om de eis tot een loonsverhogong van een pd.st. per week niet te steunen. CRETENSER „ROMEO" IN GEVANGENIS TE ATHENE. Constantine Kefalogiannis, de man, die Tassoulo Petrarkoghiorghis huw de, na haar te hebben geschaakt en naar het gebergte te hebben gevoerd, en hierdoor bijna een burgeroorlog deed uitbreken op het eiland Kreta, is heden naar een gevangenis te Athene overgebracht. Hij zal voor een rechtbank terechtstaan wegens ge wapende opstand en het onwettig dragen van wapens. T.B.C.-COLLECTE OP STATIONS. Evenals vorige jaren hoopt de Spoorweg-T.B.C.-vereniging ter her denking van de Spoorwegstaking in 1944, een collecte te houden op Za terdag 16 September a.s. op de per rons en voorpleinen, alsmede in de stations zullen aan reizigers en per soneel der N.S. speldjes te koop worden aangeboden. De opbrengst van deze collecte komt geheel ten goede aan de bestrijding van tuber culose onder het personeel van de Nederlandse Spoorwegen de ge zinnen daarvan NAAR DE MISSIE. Zondag werd in de kloosterkapel van de zustefs Ursulinen te Bergen (N.-H.) het Missiekruis uitgereikt aar. de zusters Paulus en Liberata, die met de algemeen overste, de eerw- moeder Gabriël, daarna de reis aan vaardden naar Oeganda. Na een har telijke tospraak van de directeur der Congregatie, de zeereerw. heet J. A. Slijkerman. vertrokken de zusiers per auto naar Nieuw Vennep, van waar zij Maandag naar Schiphol gin gen. In Rome" wachtte hen een audiëntie bij Z. H. de Paus. DOOD DOOR SCHULD. Een geldboete van honderdvijftig gulden en een voorwaardelijke ge vangenisstraf van een maand, heeft de officier van Justitie bij de Rot terdamse rechtbank geëist tegen de 34-jarige onderwijzer N. H. van S. uit Gouda, wie dood door schuld ten laste was gelegd. In de avond van 17 Februari reed hij met een personenauto over de Hoge Schielandse Zeedijk te Gouda. Bij het passeren van een vrachtauto, die op het midden van de weg reed en plotseling nog iets meer naar links zwenkte, raakte hij de vrachtauto. De wagens gingen nog meer naar links en een passerende wielrijdster, E. J. Dekker, werd geraakt en zo ernstig gewond, dat zy ter plaatsè overleed. BINNENLAND. De heer J. Haars, gemeente-se cretaris te Amersfoort, heeft tegen 1 Febr. 1951 ontslag gevraagd wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd. Tot rechter in de arrondisse mentsrechtbank in Den Haag zijn benoemd mr. M. O. Cahen. griffier van de afdeling rechtspraak van de IS LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 raad voor het rechtsherstel en mr. J. Rutgers advocaat en procureur te Leeuwarden. Een gedei kplaat met de namen der in de strij d voor het vaderland in 1940'45 o ngekomen leden der Utrechtse universiteit zal op de dag van de rector? jtsoverdracht, 18 Sep tember, wordcp onthuld. Op de Zweedse jaarbeurs te Stockholm, die van 26 Augustus tot 10 September werd gehouden, heb ben veertien Nederlandse onderne mingen met een collectieve inzending deelgenomen. Er werden goede zaken Het lijk van een onbekende man, dat men op 6 September in de Rijn haven te Rotterdam vond, is geïden tificeerd. Het is van de 22-jarige ma troos Hans R. G. Jeanson uit Stock holm. Zijn vader, die overgekomen was, heeft het lichaam, dat naar de algemene begraafplaats Crooswijk was overgebracht, herkend. Het stof felijke overschot zal in Zweden ter aarde worden besteld. De 55-jarige metselaar A. J. Timmer uit Vaassen is gisterochtend bij werkzaamheden aan de Prinses Ireneschool te Apeldoorn van een steiger gevallen; 's middags is hij overleden. Pater August C. M. Berghe S. J., verblijvend op huize Mariëndaal te Grave, hoopt op 26 September z'n diamanten kloosterjubileum te vie ren. Van 1928 tot 1940 was hij le raar aan het St. Aloysiuscollege te 's-Gravenhage. BUITENLAND Volgens de laatste gegevens zijn bij 4e jongste wervelwind die verle den week over Japan heeft gewoed 220 personen gedood en 145 vermist. Deze „bijna definitieve cijfers" wer den door de Japanse politie verstrekt Zweden heeft Dinsdag voor het eerst sedert de oorlog zijn mobilisa tie-apparaat beproefd door het op roepen van verscheidene duizenden militairen. Tezelfdertijd werd er voor hen bestemd materiaal naar strategische punten in het gehele land gezonden. GEMEENTERAAD LISSE De raad kwam gisteravond in een spoedeisende vergadering bijeen. Af wezig was de heer F. J. van Keste- ren. De loco-burgemeester, de heer J. W. A. Lefeber, bracht allereerst aan de orde het voorstel van B. en W. inzake het vaststellen van een rege ling tot bevordering van het bouwen van particuliere woningen. De heer Scholte wenste de vast stelling dezer regeling uit te stellen tot de volgende vergadering, omdat d- bestudering hiervan, z.i. tekort is geweest mede in verband met de be- drijfsdrukte in het bloembollenvak. De heren Romijn en van Briemen waren het hiermede eens. De voorzitter en wethouder Tib- boel verklaarden, dat deze regeling zeer goed door het college van B. en W. is bestudeerd en dat de behande ling hiervan gewenst is, omdat de regeling nog de goedkeuring behoeft van Ged. St. en de particulieren die hiervoor eventueel interesse hebben, hun plannen gereed moet kunnen maken. Volgens de mening van de voorzitter is het wenselijk, om de ge hele regeling door te nemen, alsme de het prae-advies. Nadat de voorzitter voorlezing van de betreffende stukken had gedaan en hier en daar een toelichting had gegeven gaf de heer Scholte als zijn mening te kennen, dat de financiële consequenties voor de gemeente zeer zwaar kunnen worden. Omtrent de wijze van hypotheek-verstrekking wenste spr. nader te worden inge licht. De heer Randsdorp vond deze re geling soepeler, dan die van de ge meentelijke woningstichting, 'n Be zwaar vond spr., dat de mensen eerst zo lang moeten wachten alvorens zij weten of zij een rijksbijdrage inge volge de T.W. 1950 zullen verkrijgen. Op een spoedige behandeling in de hogere instanties hoopt hij. Aan de hand van enkele voorbeel den worden de financiële conse quenties voor de gemeente en van de gegadigden toegelicht. De heer Scholte constateert na de ze toelichting, dat de gemeente, wan neer het rijk zijn bijdrage heeft ver leend, slechts ongeveer 70 hypo theek verleent, zodat hij zich thans wel met het plan kan verenigien. De heer Romijn acht het niet juist, dat men voor gemeentegrond een hypotheek kan verkrijgen van 90 en voor de particuliere grond slechts 75 De voorz. zegt, dat het bouwen op particuliere grond meerdere risico's oplevert voor de gemeente en dat de bevordering van verkoop van ge meentegrond waaraan de ge meente reeds heel wat aan ten koste heeft gelegd gerust gestimuleerd mag en kan worden. Dit is een ge- meentebélang. De heer de Koning zegt, dat de re geling veel in handen van het col lege van B. en W. geeft. Is het niet beter dit te beperken en de beslis singen aan de raad te laten. Dit kan veel geld gaan kosten en waar zijn de dekkingsbronnen. Het rijk hevelt veel over op de gemeente, maar geeft zij de gemeente ook het recht om nieuwe belastingbronnen aan te boren om de steeds stijgende kosten der gemeente te dekken. Vervolgens zag spreker ook gaarne bepalingen opgenomen inzake het onderhoud der huizen, alsmede voorschriften omtrent het netjes bewonen hiervan. De voorz. acht deze opneming niet noodzakelijk, omdat de bewoners in hun eigendom wonen en derhalve niet zo gauw geneigd zijn, om hun bezit te verwaarlozen of niet goed bewone/A. Aan middenstandsbouw is een zeer grote behoefte. De financiële offers der gemeente zullen z.i. wel loslopen, omdat t.z.t. dit toch weder om wordt terugbetaald. Weth. Tibboel heeft de indruk, dat de raad deze regeling aanvaard baar acht en hiermede is spr. blij, omdat z.i. thans vele mensen aan een woning kunnen worden geholpen. Na nog enige discussie neemt de raad het voorstel aan. Voorschotten en leningen. Het vaststellen van een nieuwe ge meenschappelijke regeling inzake het geneeskundig schooltoezicht leverde geen moeilijkheden op en werd zon der meer aanvaard. Aan de gemeentelijke woningstich ting werd een kasgeldlening ver strekt van 40.000 Aan de woningbouwvereniging „Volksbelang" werden voorschotten verstrekt van 11.000en van 220.voor het bouwen van enkele schuurtjes en het maken van een af rastering voor het blok van 35 wo ningen- Aan de orde kwam het voorstel van B. en W. om met de Coöp. Boeren leenbank alhier een tweetal geldle ningen, nl^.l" 250.000.voor woning bouw en 190.000.voor de stichting van een b. 1. o. school, te sluiten De heer de Vries stelde hierbij de vraag of hiervoor nog provisie moest worden betaald. Na een bevestigend antwoord van de voorzitter werd zonder hoofdelij ke stemming aldus besloten. Voor het vernieuwen en monteren van de verwarmingsketels van de openbare lagere school en tuinbouw school werden credieten van f 160Ö en 1750toegestaan. Rondvraag. Bij de rondvraag informeerde de heer de Koning naar de stand van zaken te Halfweg betreffende de aanleg van waterleiding. Wethouder Tibboel zegt, dat het maken van de zinkers nogal tegen loopt, doch dat spoedig een resultaat verwacht kan worden. De heer de Vries heeft met veel genoegen kennis genomen van het rapport van de schoolarts en daarin gelezen, dat het zo noodzakelijk is, dat er in Lisse een zweminrichting komt. Voor vele aangelegenheden is er tijd en geld te vinden, laten B. en W. zich nog eens extra inspannen ón\ ook dit gedaan te krijgen. De voorz. zegt, dat het college v. B. en W steeds dit werkobiëet voor ogen heeft en hieraan zijn aan dacht besteedt, evenwel nog zonder resultaat. Een spoedige oplossing hoopt het college te kunnen bewer ken. Hierna sluiting. Rijkstuinbouwschool. Voor het toelatingseramen aan de Rijkstuin bouwschool te Lisse slaagden voor: Klasse 1: H. J. A. M. v. d. Berg Heemstede: A. Buurman Lisse; J. Elsinga Hillegom; C. C. Q. Eikhui zen en J. Goede Sassenheim; W. Groenendijk en J. M. de Groot Noord wijk; D. v. d. Gugten Den Haag; H. J. de Haan Rijnsburg; J. Kersbergen Lisse; C. J. v. Maris Hil legom; R. Moolenaar Sassenheim; W M. Oostendorp Hillegom; H. M. v. Paridon Noordwijkerhout; J. P. Passchier Noordwijk; E. C. Peffer Scheven ingen; N. W. Philippo Sas senheim; J. Plug Lisse; T. Roelofs Abbenes; P. G. Segerg Lisse; C. v. d. Wallen Sassenheim. Klasse II: M. H. Hoog Haarlem; S. P. Uitendaal Hillegom. Afgewezen 4 leerlingen. Broeder Ursicinus Broeder Ansfridus KATWIJK Dammen. K. W. Z. speelde een vriendschappelijke wedstrijd tegen K. D. C. om de beker, die beide clubs beschikbaar hadden gesteld. Het was een spannende wedstrijd en het zag er naar uit dat K. W. Z. een verpletterende nederlaag zou lijden, want K.D.C. stond op zeker ogenblik voor met een stand van 122. Maar het 2e tiental van KWZ wist de eer te redden en haalde de achterstand in. Dit tweede tiental boekte een winst van 15 punten. Zo doende wetd de eindstand 2016 voor K.W.Z. De beker blijft voor de tweede maal bij K.W.Z. KATWIJK AAN DEN RIJN Een vierling. Dat ook onder de bloemkool „vierlingen" voorkomen, is gisteren gebleken. Onder de aan gevoerde bloemkool aan de Kat- wijkse veiling kwamen op één struik vier volwaardige bloemkolen voor. Het geval had zeer veel be kijks. KATWIJK Geboren: Maart je d. v. P. van der Plas en M. van den Oever. Marijtje d. v. J. van Rijn en A. van der Plas. Eduard z. v. J. Westra en H. Brusee. Jacob z. v. C. A. Zuyderduyn en J. van der Plas. Wilhelmus P. A. z. v. P. J. v. Rijn en J. M. D. Fennes. Jac- quline d. v. M. E. de Jonge en C. Huits. Joanna A. M. d. v. van Maren en J. C van der Drift. Wilhelmina d. v. J. Schaap en S. J. van Duyvenbo- de. OndeArouwd: M. C. Ruwaard en P. van Rijn. S. v. d Meij en C. L. Kruyt. K. Hortensius en J. v. Duyn. W: Ritsma en P. Ouwehand. J. van Duyn en M. Ouwehand. A. van Rijn en J. Verloop. Getrouwd: A. Vooys en W. v. d. Bent. D. Knip en H. v. d. Tol. A. du Prie en G. Hermsen. W. de Kier en G. Ouwehand. Overleden: D. Schaap 29 j. G. Hou- waard 11 mrtd. N. Bol 59 j. echtg. v. B. v. d. Vijver. J. Houwaard 50 j. LEIDSCHENIA M 1 Geboren: Paulus H. M. z. van P. Th. A. van der Zijden en P. C. M. Smeele, Mathilda J. M. d. van P. C. Hooijmans en J. C. M. van den Bos, Grietje d. van A. Ploeg man en A. Smit, Godefridus Th. M z. van J. R. van der Poel en J. Rut ten, Gerardus N. Th. M. z, van C. van Leeuwen en A. A. Kulker, Ge- rarda M. d. van C. J. de Bruin en G. van Nieróp, Wilhelmina d. van W .de Geus en A. J. Veldhoen, Eli sabeth Th. M. d. van P. J. de Win ter L. J. M. van der Voort, Wil- lebrordus C. Ch. z. van P. W. van Niel en J. M. C. Kluiters.' Over.eden: J. Venneer echtgenote van D. van der Bijl 52 jr., H. Vos echtgenoot van A. Rodenburg 67 jr. Getrouwd;' G. Koot te Berkel en W. M. Rimmelzwaan Pieter van'der Eng te Den Haag en J. van Leeu wen A. Geluk en J. Bos, N. Waaijer en A. C. van Veen. OEGSTGEEST KONINKLIJKE BELANGSTELLING De heer K. Veen, chef-hoofdcom mies ter gemeentesecretarie, die mo menteel verpleegd wordt in het dia- conessenhuis te Utrecht, ontving de zer dagen namens H. K. H. prinses Wilhelmina een schrijven, waarin met belangstelling naar zijn toestand werd geïnformeerd en hem de beste wensen werden gedaan voor een spoedig en algeheel herstel. Deze koninklijke belangstelling vindt haar oorzaak in het feit, dat de heer Veen destijds een bekende fi guur was in de illegaliteit en zijn huidige ziekte nog een gevolg is van hetgeen hij in gevangenschap heeft moeten doormaken. Zijn toestand, die zeer ernstig was, is momenteel iets vooruitgaande. SASSENHEIM Oranjefeesten. Programma voor morgen. 9 uur: Tobbesteken voor heren van 18'jaar en ouder; 9-30 uur: Stoelendans voor dames van 2085 jaar. Ringsteken met paard en rijtuig op twee wielen: 10.30 uur: Hardlo pen met hindernissen voor dames van 18 jaar en ouder, Ruiter te paard voor heren van 18 jaar en ouder; 2 uur: Tobbesteken voor dames van 18 jaar en ouder. Tonknuppelen voor heren van 18 jaar en ouder; 3 uur: Touw trekken tussen ploegen van vier he ren, die in dienst zijn van een Sas- senheimse firma, vereniging of in stelling, Touwtrekken tussen ploe gen van vier dames; 11 uur: groot vuurwerk op het feestterrein. Excel sior zal van 8 tot 10 uur 's avonds op het feestterrein in de muziektent concerteren. VOORSCHOTEN R.K. E.H.B.O. Wegens afwezig heid van de presidente, mevr. Stik- voort-van Veen, opende dr. F. J. M. Tonino de alg. ledenvergadering. De notulen van de secretaris, de heer C. Kriek, werden onveranderd goed gekeurd. Uit het jaarverslag van de penningmeester, de heer G. Niers man, bleek, dat de afd. nog een klein batig saldo heeft. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd tot voorz. gekozen de heer J. Tilleman en tot overige leden van het bestuur mevr. G. Soeters en mej. A. v. d. Burg en de heren G. Niersman en J. Smit. Tot commissarissen van het materiaal werden aangesteld mej. Th. v. d. Berg en de heer C. Kriek. Bij de rondvraag kwam het idee naar vo ren, om een spaarsysteem in het le ven te roepen, opdat ieder lid zo spoedig mogelijk in het bezit zou zijn van een verbandtrommel. Dit idee vond weerklank. Hierna werd het nieuwe bestuur geïnstalleerd. Dr. Tonino bedankte het oude bestuur voor de verrichte werkzaamheden. Daarna nam de nieuwe voorzitter, de heer J. Tilleman, het woord. Hij hoopte op een prettige samenwerking met de leden en met het bestuur. Meegedeeld werd. dat de nieuwe cur sus op 23 October a.s. zal beginnen. Concert op dc Rijndijk. Vrijdag avond om 8 uur concerteert de R. K. Harmonievereniging „St. Laurentius' op de Rijndijk. Het concert wordt gegeven voor de opslagloods van dg firma Schrama. Geboren: Hendrik, z. van H. van den Eijkel en L. de Ligt; Apolonia Maria Gijsberta, d. van O. A. Rijs- dijk en P. de Groen; Nicolaas Jo hannes, z. van J. C. Oudshoorn en M. van Veen; Adrianus Cornelis Ka- rel, z. van J. W. Barmentloo en E. Dijkman: Adriana, d. van C. de Bruin en J. S. Kagenaar; Wilhelmus Johan nes Maria, z. van J. H. Koot en M. A. G. van Mil; Maria, d. van J. M. van de Vlekkert en J. M. Voorslui.is. Ondertrouwd: N. Th. Beugelsdijk 19 j. en C. M. Th. Kooijman 18 j.: K. van der Plas 25 j. en M. van Os 24 j. Gehuwd: J. van der Oord en M. van Os. Overleden: M. M. Janssen 77 j., weduwe van W J. Hooijmans; C. van Dorssen 55 j., echtgenoot van C. W. Notenboom; S. C. van den Blink, echtgenote van A. Dumans. WASSENAAR Geboren: Terry z. van J. H. Da vids en P. M. H. Old. Willy d. van P. A. Stuy en W. Vlieland, Juan F. z. van R. B Dunipe en N. M L.o- deizen. Jan z. van L. L. Mellema en A. C. de Keijzer, Jan z. van W. Baljeu en J. Hogetoorn. Overleden: F. E. Eijdman wed. van H A. Y. van der Grijp oud 80 jr., J. J H. Gronheid 43 jr. onge huwd. Ondertrouwd: F. de Vries, en G. Matena, E. S. de Graaff en E. H. J Terpstra en J. J. G. Baars. Getrouwd; P. J. G. Furnee en E. J. S. Kalff, J. A. de Kok en H. J. M. Noordervliet, P. de 'Haan en A Noordervliet, P. J. A. van Noord en H. A. M. Kraus, W. A. M. Melis en M. J. F. W. Desmecht, G. Jong kind en D. Hofman, D. Rietveld en M. van Dijk. WARMOND KINDER- EN VOLKSFEESTEN. Om half negen werden de feeste lijkheden geopend door een muzikale WEERSVERWACHTING (Geldig van Woensdagavond tot Donderdagavond. Opgemaakt te 10 uur). LATER MEER BEWOLKING. Aanvankelijk over het alge meen weinig, maar later toene mende bewolking met waar schijnlijk in de middag enkele plaatselijke buien. Matige en aan de kust tijdelijk krachtige wind uit Zuidelijke richtingen. Iets la gere temperaturen. rondwandeling van de R. K. Harmo nie „St. Matthias". Na de rondgang werden op het „Ooievaarsnest" een groot aantal duiven losgelaten. Hier na werd direct met de diverse kin- der- en volksspelen begonnen- 's Mid dags had een rij- en dressuurproef plaats door de rij vereniging „St. Hu- be-rtus" uit Lisse. waarna de hinder niswedstrijd voor boerenpaarden werd verreden. Deze beide onderde len van het feestprogramma vonden veel belangstelling. Opgeluisterd door muziek van „Warmond's Fan fare". werd in de Dorpsstraat het ringsteken voor paren met ktuiwa- gen afgewerkt en het stoeltje wis selen voor dames. De uitslagen luiden: Korfballen voor meisjes van 6, 7 en 8 jaar: 1 Clazina van Zomeren, 2 Cath. van der Sleet. Houtjes rapen voor jongens van 6 en 7 paar: 1 Peter Sikking, 2 Jantje Beugelsdijk Hardrijden op de step voor meis jes van 9 jaar: 1 Greetje van Werk hoven. 2 Ria Koppers. Hardrijden op de step voor meisjes van 10 jaar: 1 Joke van Leeuwen. 2 Lenny Haarsma Hardrijden op de step voor jongens van 8 jaar: 1 Frank Walenkamp; 2 Dick van der Ploeg. Hardrijden op de step voor jon gens van 9 jaar: 1 Jan van Vliet, 2 Jan Mulder. Muiltje lopen voor meisjes van 11 en 12 jaar: 1 Dickie Verkaik, 2 Jean ne Guldemond. Wagentje rijden voor jongens van 10. 11 en 12 iaar: 1 Wim Vergeer, 2 Kees van Velzen. Tonkruien voor meisjes van 13 en 14 jaar: 1 Rada de Haas, 2 Mien Bartels. Kussensslaan voor jongens van 13 en 14 iaar: 1 Henk Vergeer, 2 Dick Walraven. Kruiwagen rijden voor paren van 15 en 16 jaar: 1 Frans v^in Stijn met Ansie van der Zwet: 2 Klaas de' Mulder met To Wassenaar. Ringsteken met paard en tilbury: nrijzen mooiste versiering: 1 Uit den Boogaard, 2 J. Warmerdam P.zn. Prijzen rinwstek°n: 1 Arie van Moorsel. Piet Warmerdam. Behendigheidswedstvijd te paard: 1 D. Warmerdam. 2 Jan Warmerdam Stoeitje verwisselen ^oor dames* 1 Mw. van LeuverenBuntsma, 2 MeskersHendriks. Ringsteken voor oarer met krui wagen: 1 T<en de Nie met Too** van T.eeuwen. 2 N. van Stijn met Ciska Corneliscen. ZOETERMEER- D.W.O. De voetbalver. DWO hield» een vergadering in het paro chiehuis ter verkiezing van een nieuw bestuur, hetwelk als volgt werd san^ngesteld: voorz. G. J. Op stal; 2e voorz. C. J. A. Moers; le secr. G. P. C. de Vree; 2<f secr. A. Hoog duin, tevens wedstrijdleider; le pen- ningm. C. W. v. Haastert; 2e pen- ningm. P. Scholten; commissaris Th. Adegeest; juniorenleider A. J. Smits; geestelijk adv. kap. S. Schut. Geboren: Johannes L. M., z. van H. Bolleboom en J. M C. v. d. Ven; Cornelia G. C., d. van E. de Vries en M. C. de Jong; Adrianus C. J., z. van C. C. Droogh en M. C. v. d. Burg; Elisabeth Rijkje, d. van L Waltman en P. H. Lakerveld: Bernardus Adr z. van A. L. Henneken en B. C- Lui ten; Johanna C., d. van M. Bos en C. Riemens. Ondertrouwd: P. van Alphen 27 j. te Wanaka (Nw. Zeeland) en W. H. B- 'Reinders 23 jaar. Bent U van plan linksaf te staan? Geeft dan op tijd de richting aanr Fietst niet in rijen naast elkaar, U brengt Uzelf in groot gevaar. VEILIG VERKEER. BIJ HARLTNGEN WORDT E^N I werken wordt bij Harlingen een sluis SLUIS GEBOUWD. Als onderdeel gebouwd. Een overzicht van de van de omvangrijke Friese kanaal- werkzaamheden.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 2