De Engelse mottenballenvloot Oorlogstuig in de weck Juwelendief geknipt Acrobatie legde hem geen windeieren NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK Gemeenteraad van Zwammerdam NIEUWS UIT DE OMGEVING DINSDAG 29 AUGUSTUS 1950 L 7 EIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 I"\E BRITSE admiraliteit heeft dezer dagen bekend gemaakt, dat de Engelse reserve-vloot de z.g. mottenballenvloot gemoderni seerd zal worden. De gehele Engelse „mottenballenvloot" bestaat uit 295 vaartuigen. Hieronder zijn vier slagschepen, drie vliegkampschepen, vier en dertig onderzeeërs en een en zestig torpedojagers. Dit bericht, dat in de pers circuleert, gaf een medewerker van het „Utr. Dagblad" aanleiding om iets te vertellen over de merkwaardige „Operatie Motten- bal", waarmee men in Engeland en de Verenigde Staten een heel oorlogsarsenaal, ja zelfs een oorlogsindustrie gebruiksklaar heeft „inge blikt". Het resultaat van deze interessante werkwijze is een geconser veerde oorlogsprovisiekamer ten opzichte waarvan een burgermans plank met boontjes-en-erwtjes-in-blik en al de zo ijverig geweckte heer lijkheden volledig in het niet verzinkt. INBLIKKEN BETER DAN VERNIETIGEN. Zoals de bezitter van een boom gaard en moestuin tegen het eind van de zomer bedolven raakt onder de massa's groenten en vruchten, zo beschikten op het ogenblik van de wapenstilstand in 1945 de Verenig de Staten, en Engeland eveneens, over enorme, hoevéelhedeft oorlogs tuig, dat, volkomen nieuw, nog nooit had dienst gedaan. Het waren vliegtuigen, oorlogsbodems, tanks, kanonnen en velerlei andere spits vondig uitgedacht wapentuig. Het had milliarden gekost en was nu plotseling, bij het sluiten van de wa penstilstand, misschien nog slechts een habbekrats waard. Want oorlogs wapens bezitten meestal de eigen schap, in vredestijd onbruikbaar en nutteloos te zijn, hoeveel kennis en kunde, hoeveel vernuft en technische vaardigheid ook aan de vervaardi ging besteed zijn. Wat kon men er mee doen? Ver kopen? Aan wie? Vernietigen? De vliegtuigen volproppen met in ben zine gedrenkte lappen en dan in brand steken? De lopen der kanon nen met trotyl vullen en uit elkaar doen barsten? De oorlogsschepen vol water laten lopen en doen zin ken? Bedenkend, dat nu eenmaal niets op aarde zo onbestendig van duur is als de vrede besloot men de voor raad „in te blikken", te conserve ren, zodat deze te zijner tijd weer in gebruik genomen zou kunnen wor den. Hiermede was de fameuze „Ope ratie MottenbalT geboren. Grote kanonnen werden opgesla gen in gasdicht afsluitbare stalen hutten, die inplaats van lucht stik stof bevatten. De kanonnen werden tot in de kleinste onderdelen nage zien, met roestwerend materiaal be dekt en dan opgeslagen in de hutten, die van enkele kijkgaten voorzien zijn, zodat van buitenaf inspectie mogelijk is. Voor schepen, vliegtuigen, ande re kanonnen en speciale machines gingen de Motbal-mannen eens neu ten bij de speciale moderne ver pakkingsmethoden, die zich in de laatste tijd in Amerika ontwikkeld hadden. Daar was men in 1943 be- Te Nice is een 23-jarige Italiaanse acobaat, Dante Spada, gearresteerd, die er van verdacht wordt verant woordelijk te zijn voor de juwe lenroof in de villa van de Amerikaan se nylon-koning Winston te Folge Juan. Van politiezijde is medege deeld, dat hij een tiental inbraken gepleegd heeft, waarvan de belang rijkste zijn die in villa „Le Roe" en in het „Hotel du Palais" te Biarritz. Spanda is overal te werk gegaan met buitengewone handigheid en met kennis van zaken, die hem her haaldelijk in staat stelde alleen met de waardevolle juwelen aan de haal te gaan en de valse te laten liggen. In April jl. kwam hij met een fiets met hulpmotor en een tent naar de Azurenkust. Hij nam zijn in trek in het „Comp des Maurettes", waaruit hij dikwijl „voor zaken" af wezig was. Zo reed hij achtereen volgens naar Monte Carlo, waar hij door het venster binnendrong in de flat van mevrouw Copée, naar Juan- les-Pins, waar hij als „geveltoerist" verscheidene diefstallen Dieegde en verder naar Cannes en Nice. Begin Juli verlegde hij zijn werk terrein naar Biarritz. Later keerde hij naar Biarritz terug, waar hij een inbraak pleegde in de villa „El- dee" en voor 2 millioen aan geld en juwelen roofde. De aanhouding van Spada maakt een einde aan een reeks opzienba rende inbraken, welke de inbreker zou voortgezet hebben tot hij, vol gens de verklaringen van de politie, ONGELUK MET FRANSE AUTOBUS IN OOSTENRIJK. Volgens een bericht van het Oos tenrijkse nieuwsbureau „Apa" is in de streek van Innsbruck een ongeluk gebeurd met een Franse autobus. Vijf van de hierin zittende Franse toeristen kwamen om het leven, 13 werden zwaar gewond, de overige acht passagiers liepen slechts lichte verwondingen op. Men bezit nog geen nadere bijzonderheden over dit ongeluk. DE CANADESE STAKERS WILLEN WEL. Frank G. Hall, de belangrijkste woordvoerder voor 90.000 van de 124.000 stakende spoorwegarbeiders heeft Maandag verklaard, dat de mannen het werk zullen hervatten, wanneer het parlement daartoe op- gonnen met de ontwikkeling van een verpakkingsprocédé, waarbij kunststoffen plaotics als em ballage werden toegepast. Door bespuiting met deze snel draadvormende kunststoffen, worden de geschutkoepels van slagschepen, de kanonnen en de complete bom menwerpers ingesponnen in een soortcocon, een omhulsel, uit lagen bestaande, waarin zij jaren lang be waard kunnen blijven. De eerste laag, die met eensoort verfspuit er overheen gespoten wordt, vormt een elastiscl) netwerk, dat de typische eigenschap heeft, niet aan het oppervlak van het voorwerp dat bedekt wordt vast te kleven. Over dit netwerk worden drie an dere plasticlagen gespoten elk in een andere kleur, eenvoudig om te kunnen zien, waar men bij het spui ten was gebleven, die het geheel tot een water- en luchtdichte huid ma ken, die ook tegen chemicaliën, zee water e.d. bestand is. Ten slotte kan men de lucht binnen de cocon ver wijderen en door stikstof vervan gen. Na het aanbrengen van nog een teerhoudende laag blijft het voor werp zelfs tien jaar goed. Dit zeer vernuftige procédé heeft onder de naam „Koonkote" ziin tocht over de aarde reeds aangevan gen. Wil men het aldus geconser veerde voorwerp weer gaan gebrui ken, dan hoeft men slechts met een scherp voorwerp het beschermende vlies door te snijden en het er af te scheuren. De vloot in de Stille Zuidzee heeft zo meer dan vierhonderd sche pen in de motzak en meer dan hon derd fabrieken van oorlogstuig in Amerika ziin zo ingeblikt of inge sponnen. Behalve munitiefabrieken heeft men ook fabrieken van oor logsmetalen als magnesium, pantse ringen, blik enz. geconserveerd. Het Amerikaanse Congres stond tien mil lioen dollar toe om meer dan 50 000 machinale gereedschappen, zoals draai- en freesbanken, schaafmachi nes, slijpmachines enz. op deze wij ze voor bederf te vrijwaren. Blijkens het in de aanvang ge noemde bericht, gaat de Britse admi raliteit nu de uit de tweede wereld oorlog stammende vloot-in-de-mot- zak een tikje moderner snit geven. „Je kunt nooit weten, waar het goed voor is", zal John Buil zeker denken. VIERING VAN GRONINGENS ONTZET IN HET WATER GEVALLEN De viering van het ontzet van Gro ningen op "28 Augustus is letterlijk en figuurlijk in het water gevallen. Het besluit van deze voor de Gro ningse bevolking zo feestelijke, dag, het traditionele vuurwerk, werd door een ware wolkbreuk, die zich reeds omstreeks 6 uur boven Groningen ontlastte, totaal bedorven. In plaats van feestvieren bonden de Gronin gers de strijd aan tegen de ontzaglij ke regenval, die de straten van Gro ningen Maandag blank deed staan en een bezoek aan kermis, vuurwerk en andere festiviteiten onmogelijk maak te. De gehele nacht is de Groningse brandweer bezig geweest om meer dan 100 kelders, die door de regen val waren volgelopen, leeg te pom pen. Trottoirs waren niet meer zicht baar en het verkeer kwam gedeelte lijk lange tijd tot stilstand. De krach tige regenval was oorzaak dat in en kele straten gaten werden geslagen van meer dan vier vierkante meter. De grote regenval bracht voorts be langrijke schade aan de installaties van de Groningse kermis. DEMONSTRATIE VERGADERING VAN N. V. V. In de geheel gevulde Apollohal te Amsterdam had het Nederlands Verbond van Vakbewegingen gis teravond de eerste van vijf demon stratieve vergaderingen belegd, die deze week worden gehouden in verband met de kwestie Korea. De eerste spreker was de voorz. van het N. V. V. V., de heer H. Oosterhuis, die onder meer zei, dat Europa thans opnieuw wordt be dreigd door een dictatoriale en im perialistische macht. De oorlog in Korea is een teken aan de wand; het is slechts een phase. Vijf jaar voert de Sovjet-Unie thans de koude oorlog, door de vijfde colon- ne's, de communistische partijen en de vakcentralen. Deze laatste moe ten stakingen organiseren ter on dermijning van de economische ontwikkeling en het stichten van 'n geestelijke verwildering. Sedert 1946 heeft de Eenheids»Vakcentrale in ons land ruim 170 grote en klei ne stakingen geproclameerd, die ge paard gingen met intimidatie en terreur en alle reeds bij de opzet verloren waren. De Sovjet-Unie sa boteert het handvest der Verenigde Naties aldus spr. en voert een enorme bewapeningspolitiek. De heer E. A. Vermeer, Tweede Kamerlid van de P. v. d. A., zeide, dat nu het gevaar dreigt, wij meer dan ooit naast elkander moeten staan in deze stryd. De z. g. Vre desoproep van Stockholm is vol gens spreker een oorlogsverkla ring van Moskou. Nu het om onze vrijheid gaat moeten wij bereid zijn ervoor te vecheten. De demoncratische landen in het Westen moeten één firont vormen. De stryd kunnen wij ech ter niet loszien van de strijd op 't binnenlandse front. Aan het slot van de vergadering werd een resolutie aangenomen. ALPHEN AAN DEN RIJN Bonte „AMA"-a'vond Tot besluit van de deze zomer door de Alphense Middenstand gevoerde actie ter sti mulering van de verkoop werd Maandagavond in de bovenzaal van hotel Centraal een bonte avond ge houden, waarvoor grote belangstel ling bestond. Het was de heer Markx, die een welkomstwoord sprak tot de aanwezigen, waarbij spr. vooral de hoop uitsprak, dat het publiek nu in de middenstandszaken zou blijven kopen. De ,.AMA" actie heeft geheel aan haar doel beantwoord aldus de heer Markx. Het vrolijke programma van de avond werd verzorgd door het gezel schap van Cas van Dijk, waarbij als humorist optrad Kostja van Katwijk. Allen oogsten weer veel succes. HAZERSWOUDE JUBILEUM GEMEENTE OPZICHTER J. DEKKER Op 1 September a.s. zal de heer J. Dekker, alhier de dag herdenken waarop hij voor 25 jaar geleden be noemd werd als architect en opzich ter der geir/eente Hazerswoude. Even eens herdenkt de heer Dekker, die dag, dat hij als architect en opzichter benoemd werd in de gemeente Zoe- termeer, en als opzichter van ver schillende polders o.a. van de Hazers woudse Droogmakerijpolder, de Riet- veldsepolder, de Rijnenburgerpolder, de Oost en Westgeerpolder, de Hoornsepolder, de Gemeeneweespol- der, de Ambachtspolder, de Kleine Droogmakerij polder en het Water schap Omringdijk van de droogge maakte Noordpias. Dit 25-jarig jubi leum zal op Vrijdag 1 September a.s. in het Raadhuis van de gemeente Hazerswoude worden herdacht, waarby van 15 tot 16 uur gelegen heid zal worden gegeven de heer Dekker te feliciteren. NOORDEN Reis ouden van dagen. Einde lijk was de lang verbeide dag aan gebroken en alle bejaarde stonden te trappelen dartel als veulens, en opgetuigd in hun beste plunje, om de reis te aanvaarden. Nadat allen waren opgehaald en de volgauto's zich hadden aangesloten (de burge meester en dr Visser) ging het op Rotterdam aan, waar eerst werd rond gereden, om de wederopbouw te laten zien. Daarna werd aan de haven koffie met koek gebruikt. Nu moest de rondvaart een aanvang ne men, doch alvorens de boot te zijn genaderd, waren het geen bejaarden meer doch een troepje schooljongens en meisjes, en geen wonder: daar stond voor hen de reus van Rotter dam, lengte 2.35 m. Maar de verjon gingskuur had goed gedaan en wel dra zaten allen op de boot en nu zij weer onder het oog van de meester .uit waren, kwamen de tongen weer los. Allen genoten van het machtige schouwspel van wat een wereld-ha ven biedt en de verslaggever aan boord wist op duidelijke en boeiende wijze alles te vertellen wat er te zien was. Zo nu en dan hoorde je een op merking als: „Assie zo'n woonarkie heb. kenne me kleinkindere wel bij me inkomme." („De Nieuw Amster dam"). Allen genoten van wat er te zien en te horen was, doch aan alles komt een eind. Zo ook aan de rond vaart. Na eerst afscheid te hebben genomen van de burgemeester die de rondvaart had meegemaakt, re den wij door de tunnel. Nu moesten de roltrappen nog worden bezichtigd. De opzet was alleen even kijken doch deze attractie wilden de jonge lui niet laten voorbij gaan en zich aan elkaar vastklampend gelijk druivetrossen ging het naar bene den. Of het een plezier-rit is geweest, weet ik niet, wel was het voor allen een sensatie, te oordelen naar de ge zichten die er bij getrokken werden en de zuchten die werden geslaakt als er weer vaste grond onder de voeten was. Nu moest er nodig wat worden gegeten en werd er naar een gelegenheid om gezien. Doch alles zat vol. Goede raad was duur en al len werd een krentebol in hand ge geven. Al knabbelende ging het naar Voorburg, waar wij meer geluk had den en allen een koel plaatsje op zochten onder de bomen. Gevoed en verfrist werd daarna de reis voortge zet naar het Haagje, waar ze op merkzaam werden gemaakt op alle bezienswaardigheden. Zo kwamen wij langs de Scheveningse Vissers haven op de Boulevard, waar allen de vrije vlucht kregen tot 4.30. Van daar gingen wij richting Wassenaar, maar door de weersomstandigheden was het ondoenlijk zonder badpak uit te stappen. Goedsmoeds ging het daarna zingendehuiswaarts, waar wij om 6.05 uur bij Kuif aankwamen om een warme maaltijd te gebrui ken. Onder gezellig gekout en een pittige mars van de muziekvereni ging, lieten allen het zich goed sma ken. Een woord werd gesproken door de voorzitter, die allen bedank te die door hun giften in geld en na- tura deze dag voor onze bejaarden tot een feestdag hebben gemaakt. ROELOF ARENDS VEEN Afscheid kapelaan Groen. Don derdagavond 8 uur zal in de St. Pan- cratiuszaal officieel afscheid geno men worden van kap. Groen. Hierbij worden verwacht alle verenigingen en organisaties, waarvan de schei- De raad der gemeente Zwammer dam hield een voorspoedige vergade. iing, waaruit bleek dat men ondanks een uitgebreide agenda toch wel vlug kan opschieten, indien men zich niet verliest op zijwegen. Voorz. was de heer M- H. v. d. Poll, daar burgemeester P. Hoogenboom nog steeds met ziekteverlof afwe zig is. Ged. Staten hebben medegedeeld bezwaar te hebben tegen de salaris schaal voor het secretarie-personeel. Er moeten meer periodieke verho gingen komen en een jeugdaftrek. Tegen een gelijke bezoldiging van de beide commiezen bestaat bezwaar bij de Min. van Binnenlandse Zaken. De raad kan zich met deze wensen ver enigen, uitgezonderd wat betreft het .-.slaris van de heer van Brummen. Leze zal daardoor minder gaan ver dienen dan hem feitelijk was toege zegd, en waardoor hij aan deze ge meente gebonden is gebleven. Be sloten wordt wel het salaris te ver iagen, maar hem een persoonlijke toelage toe te kennen. Inzake het voetpad van de Dobbe- brug naar de margarinefabriek deelt de voorz. mede, dat dit jaar geen gel den op de begroting van Rijkswater staat daarvoor meer beschikbaar zijn In 1951 zal verbetering worden aan gebracht. Met de bouw van de 4 woningwet woningen is thans een aanvang ge maakt. Ook thans was de aanneem - som nog te hoog, n.l. 37.555.— De directie der wederopbouw wenst maar in een bedrag van 3^.845.— bij te dragen. De gemeente zal dus zelf 1710.extra moeten bijdra gen. Z.h.s wordt alzo besloten. De voorm. O.L. school in de Tem pelpolder staat reeds geruimen tijd leeg. Thans is een huurder gevonden en wel de heer v. Weizen te Gouda. Deze wil er een bakkerij in vesti gen. Besloten wordt de school voor f 15.p. w. te verhuren voor 10 jaar. Voor de luchtbescherming is de Kring Gouda gevormd Er zijn ver schillende voorbereidende werk zaamheden gedaan, kaarten gemaakt, vergaderingen gehouden. Voor 1950 wordt een bijdrage gevraagd van een halve cent per inwoner 27.97). Wordt z.h.s. besloten. In de vergadering van 1 Juni 1950 staakten, de stemmen over het ver hogen van de subsidie voor de Ver. Proeftuin te Boskoop. Thans is z.h.s. besloten deze tot f 50.per jaar te verhogen. De schoolarts heeft bij zijn school bezoek de banken der verschillende scholen afgekeurd. Gevolg dat de verschillende scholen thans komen met een aanvrage om nieuwe banken. Hoewel pi en tegen deze grote uitga ven in de tegenwoordige omstandig heden wel bezwaar heeft, wordt toch besloten z.h.s. om de gevraagde me dewerking te verlenen. De aanschaf fing zal over 3 jaren worden ver deeld. De heer C. F. Blok heeft in ver band met zijn benoeming tot wet houder bedankt als lid van de wo- ningcommissie. In zijn plaats stellen B. en W. voor te benoemen de heer F. P. Zwetsloot. Deze wordt met alg. stemmen gekozen. Het verzoek van de heer W. Roos om een tegemoetkoming in het on derwijs van zijn dochtertje aan een school te 's-Gravenhage wordt afge wezen. Bij de rondvraag vraagt de heer Staal hoe het staat met de bouw van de nieuwe openb. lagere school De voorz. zegt dat deze bouw wacht op de beslissing van de prov. Water staat inzake de bouw van de nieuwe Rijnbrug. Het Inst. Stad en Land schap van Z.H. te Rotterdam dat het uitbreidingsplan in bewerking heeft zal deze kwestie met de Prov. Wa terstaat bespreken in de hoop tot een beslissing te komen. De heer Blok acht het nodig dat nu de trottoiraanleg is begonnen het parkeervraagstuk spoedig wordt op gelost. Hij acht overleg met bijv. de F.ijksverkeerspolitie een oplossing om let een regeling voor de gehele ge meente te komen. Dat zijn deskundi gen die de zaak goed kunnen beoor delen. De heer v. Wijngaarden vraagt, of er over de woningbouw in 1951 al iets bekend is. De voorz. zegt, dat er niets bekend is, maar dat wij ook geen bouwterrein beschikbaar heb ben, door de moeilijkheden met .iet uitbreidingsplan. Ook deze kwestie is bij Stad en Landschap in behande ling, en op spoed is aangedrongen. HILLEGOM NIEUWE R.K. MULO-SCHOOL. Zowel de lagere als de Mulo R.K. school, beide in één gebouw onder gebracht in de Mariastraat, kunnen het aantal leerlingen niet meer ber gen. De lagere school maakt zelfs al gebruik van de lokaliteit der voorm. St. Josephgezellen aan de Hoofd straat. Het architecten-bureau Barnhoorn Paardekooper heeft dan ook plan nen ontworpen eri tekeningen ge maakt voor de bouw van een nieuwe R.K. Mulo met 5 lokalen. Het ge meentebestuur heeft daartoe zijn medewerking verleend, zodat aanbe steding van de bouw binnenkort is te wachten. De 3 lokalen, waarin thans de mulo-lessen worden gege ven, zullen dan aan de lagere school worden toegevoegd. Het kerkbestuur van St. Martinus beschikt over een terrein, gelegen in de onmiddellijke nabijheid van het bestaande complex. KATWIJK Geboren: Arie z. van J. van den Oever en M. J. van Lingen; Jacob z. van J. Schipper en J. van Duyven- bode; Arie z. van A. Meijvogel en C. Twigt. Huig, z. van J. Haasnoot en T. de Jong. Cornelia d. van J. Sip en C. v. Beelen. Pieter z. van C. Varke- visser en C. de Vreugd. Krijntje d. van D. Kuyt en Kr. van den Oever Dirk z. van D. Schaap en W. v. d. Plas. Jacoba, d. van J. van Duyven- bode en M. Ouwehand. Geertruida d. van H. de Groot en J. v. d. Plas. Ondertrouwd: M. J. Clement en J. v. Veen; D. Knip en H. v. d. Tol; P. de Ruyter en M. Boonekamp. C. A. Audier en J. Vlieland. Getrouwd: N. de Jong en K. Haas noot. K. v. d. Bent en I. C. Hansen. J. de Lange en A. Schaap. R. H. Bersma en N. Seinstra. Overleden: A. van Rooien 69 j. A. J. Fakkert 8 jaar. SASSENHEÏM Zwemdiploma. Zaterdagmid dag werden in het zwembad te Sassenheim de zwemproeven voor het "diploma zwammen afgelegd. De examencommissie bestond uit de heren H. v. d. Reiden (gedelegeerde van de K. N. Z. B.), W. F. van Zelm en A. H. J. Brugman. De meisjescandidaten slaagden alle maal; bij de jongens werden er drie afgewezen, n. 1. twee voor di ploma A. en een voor diploma B. De zevenjarige Ria Sluurman be haalde zowel het A.- als het B.-di ploma. Zij was de jongste candi date. Meisjes diploma A. G. Bergman, A. Blom, J. v. Biezen, J. Bakker, R. Bladel, E. Beckers, J. Floor, H. Groot, T. Gouverneur, J. lv. Eg- mond, T. Heemskerk, I. v. d. Hulst L v. d. Kamp, M. Kieft, R. Lefe- ber, A. Kroon, R. Molkenboer, C. Otto, T. Prins, R. Sluurman, W. Sluurman, M. Wesseling, J. Schra- ma, A- v. Schie, C. Turnhout, R. dende kapelaan geestelijk adviseur of moderator was. ZOETERWOUDE Kindervacantiefeest K. A. B. Ten gerieve van degenen, die het kin dervacantiefeest van de K. A. B. wil len meevieren, maken wij erop attent dat het Woensdagmiddag a.s. om half twee begint in het Parochiehuis. Ge lieve zoveel mogelijk op tijd aanwe zig te zijn. Tegelaar,, L. Wösten, W. Wösten, J Simons, N. v. d. Zwet, J. v. d. Zwet J. Juffermans. Meisjes diplomaB. A. Blom, J. Bakker, L. Bouwhuis, G. Bergman, E. Beckers, H. Broeke, J. v. Egmond C. Hubers, I. v. d. Hulst, J. van Leeuwen, R. Molkenboer, C. Otto, T. Prins, R. Sluurman, W. Sluurman J. Simons, C. Turnhout, L. Wösten, W. Wösten, A. Kroon. Jongens diploma A. H. Kapteyn, A. J. Möhlman, P. Schram. J. Schulte, P. Vis, J. M. B. Vlugt, A. Zandbergen, A.v. d. Laan, J. Linde. Jongens diploma B. S. Kroon, A J Möhlman, P. Schram, J. Schulte, P. Vis, G. Vergouwen, A. Zandber gen. 't Jeugdvaarddgheidsinsigne werd aan de volgenden uitgereikt: Meisjes 10/11 jaar. L. v. Dijk, H. v. Dijk, H. v. Dijk, B. Busohman, L Wösten, G. Bergman, R. v. Tol, J. Bakker, J. v. Leeuwen, J. v. Bie zen, J. v. d. Aart. Meisjes 12/14 jaar. H. v. d. Aart, C Bulten, R. Lefeber, C. Berbee. Jongens 17/11 jaar. H- Kapteyn. De diploma's werden uitgereikt door de heer Hubers, directeur van Gemeentebedrijven. VOORSCHOTEN S.V.L.V. Op Woensdagavond 30 Augustus wordt de laatste buiten- trainingsavond alleen voor de se nioren gehouden. Aanvang 7 uur. Aanbesteding. Gisterochtend om elf uur vond in het Gemeentehuis de aanbesteding plaats van de aanleg vsn verschillende straten met bijbe horende rioleringswerkzaamheden Het resultaat was: A. Straataanleg en rioleringswerkzaamheden tot ont sluiting van het industrieterrein nabij de Donklaan: 9 inschrijvers. Hoog ste Fr. van Lith, Voorburg voor f 25.300.laagste Fa. H. G. Hen driks, Wassenaar voor f 20.945. B. Straataanleg en rioleringswerk zaamheden in het complex „Klein Langenhorst"; 17 inschrijvers. Hoog ste: Fa. H. Rienstra, Rotterdam voor f 215,000.laagste: Fa. Gebr van Wijk en Deerenburg, Alphen a d. Rijn voor f 87.475,Overige: Fa. Bunschoten, Noordwijk f 95.270. Friese Aann. Mij., Voorschoten f 107.800.L, P. v. d. Geer, Leiden f 116 700.—: F. P. de Geus, Leid- schendam 120.000A- van Ha- lem, Leiden 115.500.H. G. Hen driks, Wassenaar 119.700.J. Kooijman, Voorschoten 89.323. C. Kruyf, Voorschoten f 103.395. van Lith, Voorburg 112.400. Aann. Bedrijf Van Oord, Werkendam 107.700.J. de Rooy, Vleuten 87.785.J. en P. A Schouls, Rot terdam f 99.700.S. Stem, Volen- dam 118.500.—; Gebr. Schouls, Lei derdorp 94.890.P. J. en H. Vis ser, Rijswijk f 23.000.1. De gunning is nog aangehouden. Geboren: Cornelis Johan z. van C. J. van der Wal en J. H. Wijsman; Ingrid Sylvia Maureen d. van F. L. iïarsveld en C. C. Hodselmans; Ag nes Maria d- van C. W. Valentijn en J. E. van der Meer. Ondertrouwd: Johannes Hendrikus Toebes 27 j., te Lichtenvoorde, en Theodora Theresia Petronella van der Klaauw 27 j. WASSENAAR Geboren: Ronald z. van F. de Jong en J. P. de Keijzer; Thomas z. van G. J. ten Veldhuijs en H. Goed hart; Sybilla Agatha Anna d. van T. J. Heijstek en A. Jacobs; Adriana Francina d. van C. van Dyk en F. N. van Spronsen. Ondertrouwd: W. A. M. Melis en M. J. F. W. Desmecht. Getrouwd: G. P. Meskers en M. Freeke; H. J. Pluygens en Jgvr. D. C Berg; W. Herfst en E. M. van der Meulen; A. J. Westerhof en J. P. Verspeek; A. J. Jehee en A. J. Ver- hart; H. J. Dubendorffer en W. Scheffers. Overleden: Johanna Hoogstraten, j., echtg. van J. T. B. Schouten; Johan Vrijvogel 45 j. WARMOND Gemeenterekening. De door de raad dezer gemeente voorlopig vast gestelde rekening geeft het volgende beeld te zien. De werkelijke inkom sten van de -Vwone dienst hebben bedragen 295.148.— en de werkelij ke uitgaven 271.887.—Voor de ka- pitaalsdienst zijn deze bedragen res pectievelijk 838.704.— en 1.013.488 Wegens netto batig saldi van vorige dienstjaren is naar de kapitaaldienst overgeboekt een bedrag van f 27.082. De kosten van het algemeen beheer hebben bedragen 45.604.—, die van openbare werken 40.115en die van onderwijs 23.538.Aan volks gezondheid werd uitgegeven een be drag van 3794.en aan volkshuis vesting. voor wat de gewone dienst betreft f 7855.en voor wat de ka- pitaalsdienst betreft 215.411.—. Aan belastingen en algemene uitkeringen werd ontvangen 125.631. Bij gunstig weer zal de harmonie vereniging „St. Matthias" op Zater dag a.s- des nam. 8.15 uur op de ge meentelijke muziektent een concert geven. Dit concert vindt plaats in verband met het feit, dat deze ver eniging op het nationaal muziekcon cours te Naaldwijk met het hoogst aantal punten een eerste prijs be haalde, waardoor zij promoveert naar de afdeling uitmuntendheid. Buiten een veel omvattend programma, zul len ook de beide concou^snummers ten gehore worden gebracht. ZOETERMEER- Zilveren jubileum. De heer J. Dekker, te Hazerswoude, herdenkt 1 September a.s. het feit, dat hij 25 ;aar als gemeente-opzichter in dienst is van de gemeente Zoetermee.r Voetbal-uitslagen van dit week end. In dit week-end trok de voetbalvereniging D.W.O. met drie elftallen naar Schiedam om daar te gen Demos te tonen, wat zij waard is. Het resultaat echter is voor de onzen niet bijzonder fraai geweest. Demos I versloeg DWO I met 62. De ruststand was reeds 50 in het nadeel van DWO en noewel Demos het in de tweede helft van de wed strijd heel wat kalmer aanlegde wist deze ploeg de eindstand toch op 62 te brengen. Ook DWO 2 ver loor. Met een 42 overwinning voor Dem'-s 2 eindigde deze kamp. DWO 3 leverde beter werk en versloeg De mos 3 met 20. De junioren-elftallen van DWO speelden Zaterdag tegen de junio ren van GDS. De junioren A van de Zcetermeerse club wonnen met 31. Het B-elftal wist de tegenpartij te verslaan met 30. Zaterdagmiddag werd de aange kondigde wedstrijd Nutricia-1—Bens dorp (Bussum) gespeeld op het ter rein achter café van Veelenturf. De rust ging in mfet een 10 voorsprong voor Nutricia. Nu is een goed begin het halve werk. De andere helft werd geleverd door Bensdorp, dat na de rust hevig kwam opzetten en de achterstand wist om te zetten in een voordeel van 41. Tegen het einde van de wedstrijd, toen Nutri cia alles op alles ging zetten, wer den nog twee goals gescoord, maar met de 43 overwinning was de be zoekende partij zeker van de wissel beker, die zij r.u definitief in haar bezit kreeg. Het was de heer Van den Brink van Nutricia, die de be ker aan Bensdorp overhandigde. Zondagmiddag speelde een DSO- combinatie een partijtje voetbal te gen een combinatie van het Laak kwartier. Aanvankelijk waaiden de doelpunten in het geheel niet, maar tegen de rust kwamen de onzen sterk opzetten. Het gat tussen de latten, dat al meermalen in gevaar geweest was, maar dat toch steeds onbereik baar scheen, werd nu „genomen" door van Buitene, A. Hertog en W. Hertog, die ieder een doelpunt voor hun rekening namen. Ruststand mitsdien 30 voor D.S.O. Na de rust scoorde elk van beide partijen nog een goal, zodat de kamp eindig de met een 41 overwinning voor DSO. Op het DSO-terrein werd voorts eer. halve competitie gespeeld tussen de veteranen elftallen van DSO, VCS, Paraat, Maasstraat en Oliveo. De wedstrijden waren allen reus achtig sportief er er werd zwaar om de punten gevochten. De uitslagen waren als volgt: DSO -Paraat 1—2: VOS—Maasstraat 0—2; Oliveo— DSO 23—2; Paraat—VCS 01: OliveoMaasstraat 22: VCS RSO 2—0; Maasstraat—Paraat 2—0; CS—Oliveo 1—5; Maasstraat —DSO 00; Paraat Oliveo 04. Zo wel Oliveo als Maasstraat behaalde 6 punten, maar het doelgemiddelde van de eerstgenoemde ploeg was be ter en het was hierom, dat de eerste Drys, een beker, naar Oliveo ging. Maasstraat kreeg de 2de prijs, een lauwertak. De 3e prijs was tenslotte voor VCS. Ten gemeentehuize werd open baar aanbesteed het vernieuwen van de Worpsstraat. Hoogste in schrijver M. P. Hol te Gouda met ƒ30.995. De gunning vindt binnen kort plaats. Geboren: Johanna Agatha En- gelina d. van P. J. van Haastert en G M. van Leeuwen; Johannes Cor nelis z. van C. J. Westgeest en A. C. C. Buitendijk; Pieter Leendert z. van P. Zegwaard en N. Groen; Gerarda M. A. d. van C. S. Lexmond en J. M, de Haas. Getrouwd: J. Heijboei' 27 j. en J. Vroedsteijn 26 j.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 2