Bliksem in schrikdraad Meer slaag dan eten VRIJDAG 25 AUGUSTUS 19S0 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 7 EEN DODE In de buurtschap Overberg bij Vee- nendaal sloeg de bliksem in een schrikdraad, juist toen een pink met deze onder zwakstroom staande af rastering in aanraking kwam. Het dier werd onmiddellijk gedood. De 21-jarige landbouwerszoon Wil lem Hardeman wilde het cadaver even weghalen. Ook hij raakte de schrikdraad en was op slag dood. Men vermoedt, dat op dat ogenblik wederom de bliksem in de afraste ring sloeg. Honingzoete deviezen Met de uitvoer van volken in kas ten en korven en 1660 ton verzamel de honing, leverden de bijen in 1949 aan export een bedrag van 350 dui zend gulden "aan deviezen op. De grootste afnemer van de uit stekende Nederlandse natuurhoning was Duitsland met 96 ton, gevolgd door Frankrijk met 9 ton. De beste afnemer van bijenvolken was En geland met 1115 stuks. Tegen een vooroorlogs gemiddelde van 40 dui zend volken zoemen sinds 1946 166.492 bijenvolken door Nederland. Deze enorme uitbreiding is vooral te danken aan groter beteelde opper vlakten van koolzaad en fruit. Door een vermindering van het aantal goe de heidevelden liep de productie van de uitstekende heidehoning sterk terug. De prima kwaliteit van de Ne derlandse honing blijkt het best uit de exportprijs, die ruim tweemaa1 zo hoog is als de in Nederland inge voerde honing. Een verborgen schat Teneinde te voorkomen, dat het te kort aan hotelruimte in Delft nog groter zal worden, heeft de gemeen teraad van Delft, zoals reeds gemeld, besloten het pand te kopen, waarin hotel „Wilhelmina" is gevestigd. De grond, waarop het hotel is ge bouwd. behoorde vroeger toe aan de heer Giisberti Hodenoijl. De heer Gijsberti Hodenoijl werd als een zeer vermogend man beschouwd, doch heel eigenaardig was, dat na zijn dood vrijwel nipts aan geld, juwelen e.d. was te vinden. Er werd verteld, dat hij geld, sie raden enz. had laten begraven on zijn land en wel op de plaats, waar nu hotel ..Wilhelmina" staat. Naar wij nu van de zijde van het make laarskantoor van Oortmerssen te Delft vernemen, komt in de oude koopacte van het hotel inderdaad dn beoaling voor, dat, wanneer de schat mocht worden gevonden, de ene helft voor de eigenaar van de grond en de andnre helft voor de gemeente Delft is. Thans is het hotel eigendom van de gemeente geworden. Mocht men er dus bii verbouwingen in slagen de verborgen schat te vinden, dan zal zij opheel aan de gerqeente ten goede komen. NIJMEEGSE STTTnuiNTEN NAAR ROME. Vanmorgen omstreeks half zeven zijn uit Nijmegen 15 reisbussen en een reservebus vertrokken met ruim 600 passagiers, in hoofdzaak studen ten, die deelnemen aan de reis Nij megenRome en terug ter geleoen- beid van het Heilig Jaar. Bij de hon derden studenten waren ook enige professoren, o.a. de rector magnifi cu* prof. dr. H. H. Janssen. Men zal de tocht maken over de Simnlon en hoopt binnen vier da gen in Rome te zijn. Daar zal men vier dagen verblijven en voor de te rugreis zal men zes dagen nemen. Er zal een audiëntie bij de Paus worden aangevraagd, waarbij de rec tor magnificus een ingebonden boek LUCHTMANOEUVRES IN WEST- EUROPA CCUPOLAj AANVALSBASES zal 'aanbieden, dat de geschiedenis en de ontwikkeling der Katholieke Universiteit in woord en beeld weer geeft. De reizigers nemen eigen ten ten mee. Een keukenwagen zorgt on derweg voor de maaltijden. WATERSPORTFILM IN 6 TALEN. „Rendez-vous in Holland" is de ti tel van een kleurenfilm over water sport en watertoerisme, die door de cineast Rudi Hornecker in opdracht van de algemene vereniging voor vreemdelingen verkeer A.N.V.V. zal worden vervaardigd. Hornecker is reeds met de opnamen begonnen. De A.N.V.V. gaat een buitenlandse kruistocht beginnen voor de propa gering van watertoerisme in Neder land. Hornecker's „Rendez-vous in Holland" wordt hiervan een onder deel. In deze film is een vertelling ver werkt van watersportliefhebbers uit diverse landen, die afgesproken heb ben om elkaar in Nederland te ont moeten. Hun reisbelevenissen, die tevens gelegenheid geven om Neder lands waterland en de vele moge lijkheden van watertoerisme en wa- tersportbeoefening te laten zien, zul len samengevat worden in een „ge speelde documentaire". Zo veel mogelijk zullen toeristen en watersportbeoefenaars met hun eigen boten, zeilschepen zowel als met motorjachten, kano's, glijplan- ken enzovoorts, bij de opnamen be trokken worden. De film „Rendez- vous in Holland", waarvoor een zo fris, amusant en genoeglijk mogelijk scenario wordt geschreven, zal een vertoningsduur van ongeveer een half uur krijgen. Het ligt in de be doeling deze film in zes talen over de wereld te verspreiden. VOORMALIGE OORLOGSMISDADIGERS VRIJGELATEN. In stromende .regen gingen Vrij dagmorgen om 7 uur plaatselijke tijd de zware deuren van de ge vangenis te Landsberg (Beieren) open en werden overeenkomstig 'n 11 dagen geleden genomen besluit der Amerikaanse autoriteiten voormalige gers vrijgelaten. Friedrich Flick, de 67-jarige voor malige Duitse staalkoning en leider van het eens oppermachtige Flick- concern, ging regelrecht af op 'n' rode Mercedes, die op hem wachtte en riep tot de versaggevers: „Maak AUTO GEKRAAKT BIJ BOTSING. Een dode en een zwaargewonde. Op de Rijksweg BredaEindho ven ter hoogte van het Tilburgse ge meentelijk stadion kwamen Donder dagavond een Qhevrolet uit Den Haag, waarin de heren T. K. P. en Van U. zaten, in botsing met een Fiat van de Belgen R. A. P. en me vrouw M. G. uit Brussel. J De Belg gaf geen voorrang. De Fiat werd geheel gekraakt. Beide inzittenden werden op het wegdek geslingerd. De dame werd op slag gedood. De chauffeur werd levensge vaarlijk gewond in het Tilburgse ziekenhuis opgenomen. De Chevro let sloeg enkele malen over de kop, doch de inzittenden kwamen met de schrik vrij. BUS MET 18 MENSEN TE WATER Gistermiddag omstreeks vier uur kwam nabij de keersluis te Helmond een autobus van de firma Martens met achttien marktkooplieden, die van de markt te Sittard kwamen en naar huis terugkeerden, in het ka naal terecht. Vermoedelijk tengevolge van een defect aan de remmen kon de chauf feur de bocht bij de brug niet nemen waarna hij de bus op een langs het kanaal lopende zandweg tot stilstand wilde brengen. De bus kwam tijdens deze mandeuvre op de zachte berrr? van het kanaal en sloeg om, het ka naal in. Direct snelden helper-s toe en alle inzittenden konden worden gered. Drie mensen liepen lichte verwondingen op en werden in het ziekenhuis te Helmond opgenomen. BEURS: WEINIG VERANDERDE KOERSEN Er was gisteren op de Amsterdam se effectenbeurs niet veel verschil met Woensdag. Internationale indus triepapieren openden goed prijshou dend, doch brokkelden tegen slot af tot ongeveer dezelfde prijzen. De scheepvaartmarkt was vrij druk. Hoewel de openingsprijzen niet ten volle gehandhaafd konden worden, sloot deze sector goed prijs houdend. De Indonesische markt heeft de laatste tijd niet van een overgrote belangstelling te lijden. Meesten tijds zijn de hoeken verlaten. Giste ren leidde deze stilte tot verliezen van 1 tot 3 punten voor de voor naamste soorten. Een andere sector, die geen favo riet is bij het publiek, is de beleg- gingsmarkt. De nieuwe tranche in vesteringscertificaten, die van 1 Sep tember a.s. af verhandelbaar is, blijft een domper op de markt drukken. Gisteren was de stemming nauwe lijks prijshoudend. NIEUWS UIT DE OMGEVING HILLEGOM AFSCHEID KAP. N. VAN PAASCHEN. De Par. van St. Joseph heeft gis teravond afscheid genomen van kap. van Paaschen. In hotel Sistermans merkten wij op. mgr. Van Leeuwen, pastoor N. G. Pronk van de Kaag, kapelaan Berkhout, zoon der parochie, het kerkbestuur van St. Joseph, afge vaardigden van organisaties, de heer De Vreeze met zijn mooi Jongens koor. de ganse mannelijke jeugd, de H. Familie, leiders en leidsters e.a. Kapelaan Hammann opende. Hij dankte voor de collegialiteit en ver trouwde, dat kapelaan Van Paaschen in de Maasstad een prettige en vruchtbare werkkring zal vinden. Namens het Kerkbestuur sprak de heer Klaver, die onder dank- en ge lukwensen de hoop uitte, dat de 'ka pelaan nog veel arbeid mag verrich ten in de Wijngaard des Heren. De heer J. M. van der Weijden vertolkte, wat er leeft in de binnen kerkelijke verenigingen: H. Familie, Maria-jongens-congregatie, K. A., en aanse Hcomeuen ia van het Comité Katholiek Hillegom; Duitse oorlogsmisdadi- hij somde de verdiensten op van kap. Van Paaschen en drukte zijn spijt uit over diens vertrek. De heer De Vreeze liet daarna een drietal mooie liederen door zijn jon genskoor zingen, welke zeer in de smaak vielen. jDe heer Piket dankte namens de dat je" wegkomt, ik °wif niets met I Hanze..de Kernclub. de A.J.C. en de jullie te doen hebben." Otto Diet- K.J.M.V. Voor de talentvolle wijze, rich de voormalige perschef van waarop kap. Van Paaschen op eigen Hitler, die in 1933 alle niet-natio- I manier deze verenigingen leidde. Hij naalsocialistische bladen uit de weg j wees op de behaalde resultaten. Hier- ruimde en de haatcampagne tegen na weer schitterende zang, begeleid de Joden organiseerde, ontvluchtte i door de heer J. Witteman, de journalisten door hard naar een Vervolgens snrak de nabijgelegen park te lopen. Fritz ter Meer, ex-directeur van de I. G.- Farbenfabriek, wilde geen verkla ring afleggen. Geen der andere vrij gelatenen, die naar het station wan delden om op de eerstvolgende trein te wachten, zei enig woord tegen de journalisten, die hen over stroomden met vragen. Avonturen van een Amerikaanse soldaat In een Berlijns hospitaal ligt op het ogenblik een Amerikaans sol daat ,die sedert 7 April in de Russi sche sector gevangen heeft gezeten. Aldus meldt de Berlijnse correspon dent van het Alg. Dagblad. Hij is volkomen uitgeput en nog niet in staat normaal voedsel tot zich te ne men. Op genoemde datum had de soldaat het is Alfred W. Yankow uit Flo rida een afspraak met een Duits meisje. Hij stapte 's avonds uit de ondergrondse ,vlak bij het afgespro ken punt. In het Engels werd hij naar de overzijde van de straat geroepen. Niets vermoedend stak hij over en werd met 'n pistool tussen de ribben een zwarte personenauto ingeduwd waar hij met een hard voorwerp een slag in de nek kreeg. Toen hij bijkwam, bemerkte hij dat hij in het Russische hoofdkwartier in Oost-Berlijn was. Hij werd daar ondervraagd over de samenstelling van zijn eenheid, over zijn commandant en andere mi litaire zaken. Toen hij weigerde in lichtingen te geven zette men hem in een cel waar alleen een stoel stond en waar een fel brandende lamp hem drie dagen en nachten be scheen. Tenslotte werd hij overge bracht naar een Duitse gevangenis w=ar de verhoren opnieuw begonnen. Yankow wist uit de gevangenis te c" '"nappen, maar nadat hij zich in r moerasland verborgen had ge- jb*ui>n keerde hij in arren moede maar weer terug. Als straf kreeg hij een week streng arrest zonder iets te eten te krijgen. De 118 dollar die hij by zich had waren hem afgeno men. Toen hij reeds alle hoop had opgegeven dat hij er nog levend uit zou komen werd hij zonder enige uit leg in een Russische auto1 gezet en aan de Amerikaanse autoriteiten overgegeven. De Russen zeiden: „Wij vonden hem in de Russische zone zonder pa pieren en hebben hem vastgehouden wij hadden uitgezocht wie hij was." De ontwikkeling van de Raad van Europa De commissie voor algemene zaken van de raadgevende vergadering van de Raad van Europa te Straatsburg heeft gisteren een resolutie aange nomen, waarin een beroep wordt ge daan op het ministerieel comité een reeks bijzondere bureau's in te stel len die zich moeten belasten met po litieke, economische, sociale, juridi sche en culturele zaken. Deze resolutie, die de wens van de raadgevende vergadering tot uitdruk king brengt voor een Europese po litieke autoriteit met beperkte func ties doch met werkelijke bevoegdhe den, moet eerst door de vergadering goedgekeurd worden, alvorens zij aan het ministerieel comité kan wor den voorgelegd. Toetreden zou niet verplicht zijn. Vóór de resolutie in de commissie v/erd aanvaard, ontspon zich een ver hit debat over de vraag of er even eens om een speciaal bureau voor defensie gevraagd zou worden. De Engelse Labour-leden en de Scandi- naviërs verzetten zich hiertegen. Vervolgens sprak de heer Van Maris als groepsleider namens jeugd, de leiders en leidsters en ge tuigde. dat de meest prettige herin neringen aan deze aanmoezenier al len zullen bijblijven. Vervolgens gaf Wout Elstgeest op geestige wijze vertolking in dicht vorm vanf alles, wat kap. Van Paa schen deed en wat er nog stond te gebeuren. De gehele zaal zong ver volgens een drietal geestige liedjes. Mgr. Van Leeuwen gaf uiting aan zijn gevoelens onzichtens deze helper en hoopte, dat God? Zeeen op diens verdere arbeid moge blijven rusten. Door een der welpen werd namens alle verenigingen een enveloppe met inhoud aangeboden. Kapelaan Van Paaschen sprak een kort dankwoord. Hij bracht in de eerste plaats dank aan God, Die hem zijn Zegen schonk om met succes te kunnen bouwen aan het Rijk van God en het heil der zielen; spr. zegde ook van harte dank voor de onder vonden medewerking van zovelen; hij zal Hillegom nimmer vergeten. „Treslong". Men is bezig „Tres long" af te breken voor de bouw van de nieuwe bloembollen-beurs. De gemeente heeft de sloping onders hands opgedragen aan de fa. Gebr. Griekspoor te Lisse. Architectonisch is het verlies niet groot. Het gebouw heeft de tand des tijds terdege gevoeld en de onder houdskosten konden door de parti culiere eigenaar niet worden gedra gen, Zwemwedstrijden. De uitslagen der individuele zwemwedstrijden zijn als volgt: 50 M. schoolstag: 1. I. v. Houten 46 sec.; 2. A. Veldh. v. Zan ten 46.9 sec.; 3. Elly van Zij verden 48 sec. 50 M. borstcrawl: 1. Elly van Zij verden 38.2 sec.; 2. H. Kroon 39.: sec.; 3. E. Kroon 41.8 sec. 50 M. rugslag: 1. E. Kroon 51 sec. 2. I. van Houten 52.9 sec., 3. A. Veldh. v. Zanten. Uitslag „wedstrijdzeilen": Kroon; 2. T. van Ruiten; 3. H. Kroon. DE ZILK Door hond aangevallen. Een 11- jarig meisje M. L., dat rustig langs de Leide vaart fietste werd door de loslopende bouvier van mej. D. aan gevallen en dermaie gewond, dat zij op last van de ontboden geneesheer naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. De eigenares vergoedt alle ichade. LISSE AFSCHEID KAPELAAN KEET. Donderdagavond heeft kapelaan Keet afscheid genomen van de paro chie St. Agatha. Het parochiehuis was geheel ge vuld met belangstellenden en verte genwoordigers van verenigingen. Pastoor sprak een openingswoord, waarin hij zeide dat wij samengeko men zijn om de „uitvaart" uit Lisse kap. Keet bij te wonen. De priester is gehoorzaamheid verschul digd en de nu te Amsterdam be noemde kapelaan weet dit en- gaat aan zijn nieuwe werkkring beginnen. Dr. W. A. Simonis sprak namens ..Canite Tuba" en memoreerde het vele en goede werk, door de schei dende kapelaan verricht. Verder werd het woord gevoerd door mej. C. Lefeber namens Klim op; door mej. Schoone namens de J.V.G.; door mej. T. Suykerland na mens de gidsen; door mej. A Ver molen namens de Kath. Actie en congregaties en de heer Ragas na mens de R.K. Ulo-school. De gezamenlijke verenigingen lie ten hun dank blijken door een stof felijk blijk van waardering in de vorm van een schrijfmachine. Als laatste van de rij sprekers dankte de pastoor de scheidende ka pelaan voor zijn priesterlijke werk zaamheden. Spr. besloot met kap. Keet een zegenrijke arbeid in zijn nieuwe parochie toe te wensen. Tenslotte sprak kap. Keet nog en kele woorden van afscheid, waarin hij dank bracht aan de pastoor voor zijn geestelijke hulp en bijstand. Dank aan de verenigingen en de lei ders daarvan voor de prettige sa menwerking. Met een weemoedig hart neemt hij afscheid van de pa rochie St. Agatha en drukt een ieder nogmaals op het hart steeds te blij ven volharden in het H. Geloof. Dank bracht spr. voor het hem aangeboden geschenk en hij besloot i met het verzoek, hem in- het gebed te blijven gedenken, opdat hij zijn werkzaamheden in de nieuwe paro chie met vrucht moge volbrengen. NOORD WIJKERHOUT Dronken achter het stuur Door de Rijkspolitie alhier, is gisteren ge arresteerd F. uit Lisse, die in zeer beschonken toestand een vrachtauto bestuurde en daarmede door het dorp reed. Het mag als een wonder schouwd worden, dat de dronken chauffeur geen ongelukken ge maakt heeft. De Rijkspolitie had veel moeite, om dit onverantwoorde lijke element tot stoppen te bewe gen. De chauffeur is op het politie bureau ingeslofen en de auto in be slag genomen. Overleden: L. A. Roozen, 81 jaar. VOORSCHOTEN AFSCHEID VAN KAPELAAN R. H. M. MIDDELHOF. Op de afscheidsavond, die gister avond in het Bondsgebouw gegeven werd, hebben verschillende vereni gingen en organisaties en een groot aantal parochianen kapelaan Mid- delhoff bedankt en vaarwel gezegd. De avond werd geopend met een pit tig stukje muziek van de St. Lauren- tius-Harmonie, waarna kapelaan A. J. van Oosterom zijn vertrekkende collega bedankte voor de ondervon den vriendschap en hulpvaardig heid. In een geestig toespraakje schetste spr. de hulpvaardigheid van zijn college, want nu hij weggaat, zullen verschillende zakenlieden het beter krijgen in Voorschoten, want i kapelaan Middelhoff was van alle markten thuis. Daarna bedankte de heer H. Wohrmann namens de man nelijke jeugd de gewezen aalmoeze nier, voor hetgeen de kap. voor de jeugdbeweging in de afgelopen drie jaren heeft gedaan. De vertrekken de kapelaan, die genoodzaakt zal zijn de eerste weken rust te houden we gens een tijdens de vacantie opgelo pen euvel aan zijn knie, ontving uit handen van mevr. Stikvoort-v. Veen en namens de R.K. E.H.B.O. een E.H.B.O.-trommel met de bemerking erbij: zoiets kunt u op vacantie no dig hebben. Daarnaast werd kape laan bedankt voor de gegeven gees telijke instructie op de cursusavon den van de E.H.B.O. De heer Lely- veld, voorzitter van de Harmonie- vereniging St. Laurentius, schetste kapelaan Middelhoff als de grote sti mulans, zowel geestelijk als mu zikaal van de vereniging. De Har monie heeft het plan opgevat, om de g.a. uit dankbaarheid een foto aan te bieden, waar het corps geünifor meerd op staat. De heer H. Trel sprak namens de Verkenners en de Welpen van de St. Laurentiusgroep en memoreerde de grote activiteit van de aalmoezenier op dit gebied. Dat deze groep thans een volledig uitgerust kampaltaar bezit, heeft zij te danken aan de zorgen van kape laan Middelhoff! Als blijk van waar dering werd de aalmoezenier een boekwerk aangeboden. Met een gemoedelijk en joviaal toespraakje nam pastoor J. Th. van Bemmelen als voorzitter van het Kerkbestuur en als pastoor afscheid van zijn kapelaan. Hij was kape laan Middelhoff erkentelijk voor wat hij hier in Voorschoten heeft gedaan. Hij heeft gedaan, wat hij doen kon en als ik het zo zeggen mag op zijn eigen „jongensachtige" manier! Hij bezat de kwaliteiten om de jeugd aan te voelen en aan zich te binden. Hij heeft die kwaliteiten gebruikt. Daarna was de tijd gekomen, dat kapelaan Middelhoff zelf het woord gegeven werd. Op de eerste bracht hij dank aan de pastoor voor de ontvangen vorming en leiding. Warineer wij iets ondernomen heb ben, dan was dat niet louter eigen initiatief. Er werd altijd overleg ge pleegd met de pastoor. Spr. was blij, dat hij bij het begin van zijn pries terloopbaan pastoor van Bemmelen op zijn levensweg had mogen ont moeten. Met zijn collega kapelaan van Oosterom ging het bijzonder best. „Het pakte best uit tussen ons!" aldus spr. Daarna bracht spr dank aan alle parochianen en in het bij zonder met wie hij in nauwer con tact had gestaan. Zo noemde hij de dames van Katholiek Thuisfront, die veel, en vaak ondankbaar werk hebben verzet. Vervolgens de ver kenners, waar hij een prettige her innering aan heeft en waarbij een prima, ja, bijna ideale geest heerst! 'Daarna noemde hij de jeugdbewe gingen van de K.J.M.V. en de K.A. J.. Hij hoopte, dat de jongemannen aan zijn opvolger de volle medewer king zouden geven. Ten- slotte me moreerde hij de werkzaamheden van „Hier Voorschoten", het periodiek voor alle militairen in Indonesië. De samenwerking met de samenstellers was prettig en vriendschappelijk. Het geschenk van de gehele pa rochie werd kapelaan Middelhoff ter hand gesteld door de pastoor, en bestond uit een cadeau onder cou vert. Spontaan dankte de kapelaan voor het ontvangen geschenk. Tot slot bracht spr. nog dank aan de Harmonie-vereniging St. Laurentius, waarna de gelegenheid gegeven werd om de scheidende kapelaan persoonlijk vaarwel te zeggen. De redactie van „Hier Voorschoten" overhandigde haar vertrekkende medewerker een plaquette met het Wapen van Voorschoten en een in scriptie. Nadat allen de kapelaan vaarwel hadden gezegd, beklom hij zelf het dirigentenbankje, om de slotmars te dirigeren. Uitreiking vakdiploma's. Aan de leerlingen van de bedrijfsschool der N.V. Zilverfabriek „Voorschoten", alhier, heeft de uitreiking plaats ge had van de vakdiploma's voor zil versmid van de stichting Bedrijfsop leiding Metaal en Electrotechnische Industrie „Bemetel". Alvorens de directeur van de Zil verfabriek. mr. S. A. C. Begeer, tot de uitreiking overging, zeide hij tot j de geslaagde leerlingen: Jullie zijt 3 jaren in opleiding geweest en het verrichtte werk is van dien aard, dat de stichting „Bemetel" zeer te vreden was over het gemaakte exa menstuk; er was met grote nauwkeu righeid gewerkt; men stond versteld over het gepresteerde. Nu begint jul- werk pas, je verdwijnt uit de schoolsfeer en moet als mannen je weg gaan zoeken, hetgeen betekent dat je niet op je lauweren kunt gaan rusten, omdat je een diploma hebt, maar met volle ijver er op aan moet sturen het geleerde in practijk te brengen. Spr. -bracht dank aan de leider van de bedrijfsschool, de heer F. Brusche Sr. en de oudere zilvermonteurs bij wie de leerlingen hun verdere op. leiding hadden ontvangen. De diploma's werden hierna dóór mr. Begeer uitgereikt aan: F. J. Bru sche Jr., J. Nieuwenburg, A. v. d. Poel. W. C. Ravensbergen. H. C. Rol, J. G. Rutgers, T. v. Sprang, P. Vis en T. C. v. Wetten. Donateursavond S.V.L.V. Gis teravond kwamen verschillende do nateurs van de sportvereniging S.V. L.V. bijeen,' ter bespreking van de plannen, om de sportvereniging bij gelegenheid van haar 25-jarig be staan een passend geschenk aan te bieden. De plannen zijn gevormd, maar voor dat plan is geld nodig. Besloten werd, dat binnenkort bij iedere donateur aan huis een enve loppe wordt overhandigd, waarin hij zijn bijdrage kan storten. Op de re ceptie ter gelegenheid van het jubi leum zal het cadeau aan het bestuur worden aangeboden. S.V.L.V.-Bliksemtournooi. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan wordt door de S.V.L.V.-adspiranten Zaterdagmiddag a.s. een bliksem - tournooi gehouden. Het programma luidt: S.V.L.V.Meerburg 2.30 uur; SVLVMeerburg 2.45 uur; Docos DHL 3 uur: DocosDHL 3.15 uur; MeerburgDocos 3.30 uur; Meerburg Docos 3.45 uur; DHLSVLV 4 uur; DHLSVLV 4.14 uur; Meerburg—D HL 4.30 uur; MeerburgDHL 4.45 uur; DocosSVLV 5 uur; DocosS VLV 5.15 uur. terugkerende mitUaiten TROEPENSCHIP „CAMERONIA" Met het troepentransportschip „Cameronia", dat 5 September te Amsterdam wordt verwacht, keren in het vaderland terug: J. Koers, Hoorn 9, Alphen a. d. Rijn; M. K. H. Wagtendonk, korp., Leidseweg 122, Voorschoten; J. Wol- ters, 4e Binnenvestgracht 27, Leiden; C. van Egmond, sergt, Noordwijk; D. C. Varkevisser, Paul Krugerstraat 50, Katwijk; familie Wijnberg, Zijl- dijk 5, Leiderdorp; J. J. Verhoogt, Duizenddraadsteeg 1, Leiden; Th. J. A. van Maarle, Berkenkade 11, Lei derdorp; C. J. H. Brunner, Santhorst laan 1, Wassenaar. ZOETERMEER- Sport. Zaterdagmiddag speelt een elftal van de N.V. Nutricia tegen een elftal van de chocoladefabriek Bensdorp uit Bussum op het DSO- terrein, aanvang 3.30 uur. Zondag middag houdt DSO op eigen terrein een Veteranentournooi met 5 mede- spelende verenigingen t.w. DSO, VCS, Paraat, Maasstraat en Oliveo. Aan vang van deze wedstrijden 1 uur en eindiging 5 uur. Verder zijn 2 elftal len van DSO te gast bij Delfia te Delft. Zondagmiddag 2.30 speelt DSO nog een oefenwedstrijd op eigen ter rein tegen het sterke Laakkwartier uit den Haag. Zondag gaat DSO met 3 elftallen in een extra bus naar Schiedam om aldaar „Demos" te bekampen. UIT DE RIJNSTREEK BOSKOOP I GEMEENTERAAD. De openbare spoedvergadering van de gemeenteraad op Donder dag 24 Augustus, was eigenlijk meer een besloten vergadering. Na de opening met ambtsgebed, weerspreekt de voorz. eerst even het Iberidht,' hetwelk in enkele dagbladen het plaatselijk blad, was opgenomen, als zou de wo ningbouw aan de Goudse Rijweg stagneren. Dit is zeer zeker niet 't geval, doch er wordt juist zo snel mogelijkheid aan voor tge werkt. Vervolgens werden twee verzoeken behandeld. Het eerste betrof 't ver zoek van de Federatie van Midden stands verenigingen te Boskoop, om vrijstelling van vermakelijkheidsbe lasting bij de Middenstandstentoon stelling, welke gehouden zal worden van 26 t/m 30 Sept. a. s. hetwelk werd ingewilligd. Het tweede was een verzoek van de Gewestelijke Commissie „Steun Wettig Gezag" Zuid-Holland Noord-Oost om 'n subsidie, mede ter bestrijding van de kosten van de op 2 Sept. a. s. in Dordrecht te houden Landdag. De heer Noest achtte dit een kwestie, welke buiten de gemeente dient om te gaan, en dus een Rijksbelang is. B. en W. waren het hier wel mee eens, doch hadden geen bezwaar op deze wijze de Landdag, welke als een stimulans moet worden be schouwd, financieel te steunen. Na enige discussje wordt de subsidie zijnde f 25-per 1000 inwoners, dus 9 X 25 verleend. Punt 3 der agenda, de eigenlijke oorzaak der vergadering, wordt in gesloten ver gadering behandeld. Na heropening blijken de raadsleden geen bezwaar te hebben tegen de voorwaarden, waaronder de eigenaren van perce len grond-water, deze wilden over dragen aan de gemeente, ter verbe tering van de Zuidkade, en was deze vergadering weer ten einde. Ondertrouwd: A. A. J. Timmers en G. A. Bavelaar. ZOETERWOUDE— LEIDERDORP AFSCHEID KAPELAAN J. LOERAKKER Door de zorgen van het Comité voor Katholieke Actie was er gister avond in het parochiehuis een bij eenkomst georganiseerd om afscheid te nemen van kapelaan J. Loerakker die, na ruim iVi jaar hier in de pa rochie te hebben gewerkt benoemd is tot kapelaan te Schoonhoven. Een groot aantal parochianen, maar vooral de jeugd, heeft van de ze gelegenheid gebruik gemaakt. Na dat de kapelaan was binnen geleid, sprak de voorzitter van het Com'ité voor Kath. Actie als de tolk van al len. Hij bracht kapelaan Loerakker dank voor het vele werk in de paro chie, gedurende de ruim 2Vi jaar verricht en wilde een terugblik werpen op de activiteit en de arbeid zaamheid van de kapelaan, waarvoor hij zijn grote bewondering uitsprak. Als blijk van waardering voor het vele werk, werd de kapelaan, na mens de parochie een couvert met inhoud aangeboden. Hierop volgde een rij van sprekers en spreeksters, namens het Zang koor, Katholiek Thuisfront, de Ver kenners, Kajotters, de Ned. Vrou wenbeweging, de J.V.G. de Sport- I vereniging „Meerburg", de K.A.B., de Bibliotheek, de Stille Omgang, Volksdansclub en de Misdienaars die allen met woorden en geschen ken hun dank brachten voor het ve le werk van de kapelaan en hem Gods zegen toewensten in zijn nieu we parochie. Als laatste spreker dankte pastoor Hermans zijn kapelaan en verheug de zich over de grote belangstelling voor deze avond. Tenslotte dankte kap. Loerakker allen voor de grote belangstelling en in 't bijzonder de pastoor, die hem zoveel vrijheid ge laten had in zijn werk, en voor de goede huiselijke sfeer welke hij in de pastorie heeft mogen ondervin den. Hij bracht dank aan alle be sturen voor hun goede samenwer king en eindigde met enige nuttige wenken en met het verzoek, zijn op volger met vertrouwen tegemoet te treden. Met zijn priesterlijke zegen werd deze afscheidsavond besloten.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 2