Gemeenteraad Sassenheim J. C. MEYB00M J. DE BRUYN OudeCouranten N.V. „De Leidsche Courant" DONDERDAG 24 AUGUSTUS 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 5 De raód der gemeente Sassen heim kwam onder voorzittersschap van bUDgemeester R. Sandberg van Boelens bijeen om een vrij lange agenda af te werken. Het maxi mum van de kasgeldleningen voor 1950 wordt van f 600.000 tot 900.000 verhoogd, daar de ge meente niet meer met eerstge noemd bedrag kan volstaan. "Naar aanleiding van de verlaging van de hondenbelasting van 10 tot 2.50 merkte de heer J. Schra- ana (K. V. P.) op, dat er nog zo veel loslopende honden waren, die schade aan de tuinen aanbrach ten. De voorz. zegde toe, dat hier- tegen strenge maatregelen geno men zullen worden. Met de N. V. Bank voor Nederlandse Gemeen ten wordt een lening van f 22.500 aangegaan ten behoeve van de stiahting Kraamcentrum Bloembol lenstreek. Het R. K. Armbestuur en het comité voor Protestants Kerke lijk Maatschappelijk Werk krijgen eik een subsidie om een maatschap pelijk werkster in dienst te kunnen nemen. De onderwijzers van de bij zondere scholen worden evenals 't gemeentepersoneel met een 5 pet. toelage verrast. De Don Bosco U. L.- O wordt geholpen met de aanschaf van 62 Franse boekjes. De Sint Pancratiusschool krijgt er een tweede eerste klasse bij; met de inrichting zal zij worden geholpen. De Annaschool zal met vier loka len worden uitgebreid; vooraleer deze lokalen zijn bijgebouwd zal zij enige leslokalen lenen van de R. K. Jongensschool. Hiertoe zul len hier enige veranderingen wor den aangebx-acht. Na veel discussie werd de ver goeding per leerling voor 't voort gezet gewoon lager onderwijs op 127 per Ihoofd geste\d. De heer Verschoor merkte hier op, dat de jongens beter het land in konden gaan om de tuinbouw te leren dan een school te bezoeken; evenzo met ieder handwerk. Wachthuisje. Met de Ryksverkeersinspectie zijn onderhandelingen gevoerd om hier op basis van de fifty-fiftyregeling bij de haltes Zuiderstraat, Noord en Park een wachthuisje te plaatsen. De beslissing is echter vooreerst nog niet te verwachten. Omdat de wach tende mensen, in de richting Leiden reizende zeer veel hinder van tocht en regen ondervinden zullen er nu maar vast twee abri's geplaatst wor den en wel een op het terrein van de fa. Baartman Koning ten Z. van de villa Nancy en een bij "Sas senheim Noord, op verzoek zo mo gelijk niet voor het huis van mevr. Hansen. B. en W. hebben het voorstel om het plan van 61 woningen op Sport- hoff met een winkel te verrijken te ruggenomen. De nieuwe winkel zou nl. buiten de rooilijn komen en daartoe moest er een oplossing ge vonden worden in de vorm van een aanbouw. Daar men van mening was dat dit niet fraai zou zijn is1 het voor stel teruggenomen. Het crediet tot het bedrag van de aannemingssom voor de beschoeing van de Industrie kade wordt verhoogd tot f 13000. De Teylingersloot en de Sassenhei- mervaart bij de jachthaven zullen uitgebaggei-d worden. Na veel dis cussie, waarbij er o.a. op werd aan- gedi-ongen dat er niet meer met de motorboot door de Teylingersloot zou worden gevaren, werd er tot 5000 m3 besloten. Demonstratie met vuilnis-auto. De gemeente4 wordt verrijkt met een nieuwe vuilniswagen, die voor KATWIJK AAN DEN RIJN Oranjefeest Deze feesten zullen hier worden gevierd op 31 Augustus a.s. De voormiddag is bestemd voor de kinderen, waarvoor op het feest terrein kinderfeesten zullen worden georganiseerd. In de namiddag volks feesten die te 2 uur aanvangen en te ongeveer 6 uur zullen beëindigd zijrk Behalve deze festiviteiten zal er in de vroege morgen, te beginnen om kwart voor 6. een hengelwedstrijd worden georganiseerd. En des avonds het gebruikelijke concert.- bij de Bruggestraat. Bollenveiling- De gisterenavond gehouden veiling van bloembollen enz. ten bate van de R.K. Kerk bracht de niet onbelangrijke som op van ƒ2940.— LETDSCHENDAM Feestweek. De Wilhelmina-ver- eniging heeft ook voor dit jaar weer voor de gehele gemeente een feest georganiseerd. Op Maandagavond 28 dezer zal de harmonie St. Cecilia rondgaan en met frisse marsmuziek de gemeente in feeststemming brengen. De be doeling is daarmede attentie te vra gen voor de etalagewedstrijd van de winkeliers, die door extra mooie eta lages de feeststemming zullen ver hogen. De volgende morgen om 9 uur tre den alle schoolkinderen aan, om in optocht door het dorp te defileren naar het feestterrein, waar dan ge durende de gehele dag kinderspelen worden gehouden. Om 7 uur des avonds gaan dan de dames en heren boven de 16 jaar „ballen schoppen" met fopbrillen, wat ook voor de toe schouwers een vermakelijk schouw spel zal zijn. Woensdagmiddag ko men de windhonden op het appèl om een renwedstrijd te houden op het voetbalveld van R.K.A.V.V. En daar na om 7 uur komt het voor een dorp onontbeerlijke ringsteken in de jeep. Zo komen we op de Donderdag en dan zal des middags om half drie de brandweer een demonstratie geven van wat hij voorheen en thans presteert. In de avond zal dan een schitterend vuurwerk worden afge stoken waarin na de mooie vuurde- monstratie het feest zal besloten worden met de hevige vuurwerk knallen. de aanvang v. d. raad gedemonstreerd werd. Deze wagen heeft een kubieke inhoud van 12 meter en kost f 34000. Binnenkort zal bovendien de veror dening uitkomen dat iedere ingeze tene een nieuw soort vuilnisemmer koopt, die in termijnen tegelijk met water en gas kan worden betaald. Op voorstel van de heer van Breda wordt de subsidie aan Steun Wettig Gezag op f 150 gesteld. Alvorens men tot behandeling van de agenda was ovei'gegaan herdacht de voorzitter de heer Beekman, die van 1 Maart 1938 tot 1945 in ge meentedienst was geweest en on langs is overleden. VOORSCHOTEN Waarschuwing verkeer. Sedert een paar weken is men bezig met de uitvoering van de verbetering der verkeerstraverse door de gemeente, waarbij inbegrepen is de verande ring van het baanvak van de tram. Dit brengt mee, dat de bestrating wordt opgebroken en de stenen tus sen de tramrails verwijderd worden. Vanaf het ogenblik dat men hieraan begon zijn ter hoogte van het Raad huis richting Schoolstraat en aan het begin van de Wijngaardenlaan ver keersborden geplaatst, waardoor het inrijden van riet gedeelte Leidseweg vanaf het Raadhuis evenals het ge deelte Schoolstraat vanaf de Wijn gaardenlaan in de richting Pauwen straat voor alle verkeer verboden is. Ook het aan de hand meevoeren van een rijwiel in gemelde gedeelten is verboden. Tot nu toe bepaalde de rijkspolitie zich er toe waarschuwend op te treden, maar ook aan haar ge duld komt een einde en zo zijn reeds enkele processen-verbaal opgemaakt. Met klem verzoekt men ons de weggebruikers er op te wijzen, dat grote ongelukken niet achterwege zullen blijven, wanneer men zich niet houdt aan de voorschriften, wel ke in het belang van het algemeen worden toegepast. Zonder veel extra moeite kan men overal komen, te meer daar het verkeer vanaf de Veur- seweg in de richting Schoolstraat en Leidseweg is toegstaan. ZOETERMEER Verkeersongevallen. Gistermid dag reed op de rijksweg een luxe auto, bestuurd door een dame uit Amstelveen, in welke wagen tevens twee dochtertjes zaten van deze da me, in de richting Den Haag. Door dat ter hoogte van de Delftsewallen plotseling een achterband leegliep verloor de bestuurster de macht over het stuur. Na hevig slingeren sloeg de auto over de kop en bleef in de berm liggen. De drie inzittenden wer den uit de auto geslingerd, het ene dochtertje vloog door de voorruit, waarbij zij ernstige verwondingen opliep, het andere meisje kwam met de schrik vrij. De bestuurster bracht het er met flinke xchrammen en bui len aan het voorhoofd af. Een juist passerende dokter liet het kind, na het verbonden te hebben, vervoeren naar Antonxushove te Voorburg. De moeder en andere dochter konden, na ter plaatse te zijn verbonden, naar huis terugkeren. Dat in verband met de uitvoe ring van de diverse werkzaamheden opletten in de Dorpsstraat geboden is blijkt weer eens uit het volgende. Gisterenmiddag om 4 uur reed een auto in een vers gegraven sleuf en na veel insapnning gelukte het de wagen weer op het rijpad te krijgen. Enkele uren later reed een andere wagen de ter plaatse aangebrachte waarschuwingslampen aan scherven. Kort daarop reed de heer Opstal met een vee-auto, doordat hij te ver moest uitwijken, het reclamebord van de café-houder Koot van de muur. Aan P. Brandhorst, timmerbe drijf op de Delftsewallen en aan A. v d. Spek, boterompakinrichting aan de Dorpsstraat, werden vergunningen verleend ingevolge de Hinderwet. „De Witpen" Wedvlucht vanaf Quiévrain, afstand 192 km., gelost om 7 uur, aankomst eerste 9.29.15, laatste 9.56.58. Uitslag: J. N. v. d. Sman 1: J. Hoogendoorn 2, 3, 5, 6, 9, 11, 15; A. Brussé 4; T. Klos 7. P. Heynen 8. Th. Hörters 10.13. A. Her- 12. A. Houtman 14. J. Henneken 16. Vrijdagavond van 7 tot 8 uur inkor- ven voor St. Quentin bij de Wed. Heyen. Inkorvers zijn P. v. d. Burg, M. Ponse en A. J. Heemskerk. Zater dagmiddag van 4 tot 5 uur inkorven voor Roosendaal bij de Wed. Heyen (voor oude en jonge duiven). Inkor vers zijn A. J. Heemskerk, M. Ponse en S. Kievit. Nieuwe competitieindelicg D.S.O. en D.W.O. De nieuwe competitie indeling van de lagere elftallen van D.S.O.' luidt als volgt. 2e klas D. af deling Den Haag. D.S.O. 2, Spoorwe gen 2, Lenig en Snel 2, Duindigt 2, Voorburg 2, .Texas 2, Gr.W.Vac 2, Vogel 2 en W.I.K. 2. 2e klas E.: DSO 3, Kranenburg 3, BI. Zw. 3, Lenig en Snel 3, Tonegido 3. Duno 3. HPSV 3. Spoorwijk 3, Oranje BI. 3. RKAVV 3 4e klas LDSO 4; Gr. W. Vac 4; Oliveo 4; Valkeniers 4; Wit Blauw R.K. 4; WVS 4; Nootdorpse Boys 4; WIK 4 en Vogel 4. Voor R.K. DWO is deze als volgt: 2e klas A: DWO, DHBRK, AVV, Wit Biauw RK, DHB, ODB, Tedo, Val keniers en DHBV. 4e klas B: DWO 2, Adelaars 2, CWP 2, WVS 2, Verburch 2, Juven- szf 2, LVSJ 2, Trafo's 2 en Vita Nestra 2. 4e klas E: DWO 3, Tedo 3, Gona 3, Valkeniers 3, Paraat 3, GSC 3, ADS 3. Dodge SV 3 en GDS 3. STADSNIEUWS DE HOTELRAT IS AANGEHOUDEN Zaterdag meldden we hoe de poli tie hier ter stede en in vele andere plaatsen van ons land reeds lang zocht naar de omstreeks 25-jarige G. C. S. uit Leiden, gedomicilieerd te A'dam, doch geen vaste woon- of ver blijfplaats hebbend, die ervan ver dacht werd zich hier ter stede en in vele andere plaatsen te hebben schul dig gemaakt aan verduisteringen en oplichtingen op grote schaal. Vorige week had hij te Hengelo een hotelkas beroofd van ƒ600. Daarop heeft hij te Rotterdam weer zijn slag geslagen. De 26-jarige Nijmeegse student P. J. M. S. logeerde nl. een paar dagen in een pension aan de Mathenesser- laan in Rotterdam, waar hij een be- drag van f 240 kwijtraakte. Een tweede pensiongast werd verdacht dit geld gestolen te hebben, te meer om dat hij met de Noorderzon vertrok ken was. Op het signalement heeft de Schiedamse politie de overhaast vertrokkene in een logement aldaar kunnen aanhouden, nog voordat hij opnieuw zijn praktijken had kunnen uitoefenen. De aangehoudene bleek de reeds lang gezochte hotelrat S. te zijn. Hij zal'nu nogmaals tal van reisjes moe ten maken. Via de verschillen de politieposten in het land, o.a. Lei den, Amsterdam, Hengelo. Dedems- vaart, Vught, Eindhoven, Apeldoorn en Groningen, waar men hem nog wel eens aan de tand zal voelen, zal hij wel een poosje in de cel worden opgeborgen. DERDE ORDE VAN ST. FRAN- CISCUS FEDERATIE LEIDEN. Bedevaart naar Heiloo voor het Heilig Jaar. Zondag 3 September vertrekken 340 Tertiarissen van de federatie Leiden voor een bede- en boetetocht naar het genade oord te Heiloo. De ze bede- en boetetocht wordt geor ganiseerd door het district Woerden. Er worden ruim 1000 pelgrims ver wacht. De algemene intentie is het welslagen van het Heilig Jaar. Er bestaat nog gelegenheid tot aansluiting, ook voor niet tertiaris sen. U kunt U melden bij Evert Castelein, Langebrug 6A, Tel. 26954. Vertrek is bepaald op Zondag 3 September 8 uur, Langebrug 6A. Terugkomst plm. 7 uur. GOUDEN JUBILEUM. A.s. Zondag zal de heer J. M. van der Heiden, 3 Octoberstraat 53 A, 50 jaar in betrekking zijn bij de N.V. Amsterdamse Naaimachinehandel v.h. A. Lewenstein, Maarsmansteeg 8. Het jubileum zal Maandag te Amster dam worden gevierd. In de namiddag keert de jubilaris naar huis terug. De heer Van der Heiden kwam bij de firma in betrekking als incasseer der en maakt zich nog steeds op ve lerlei wijze verdienstelijk. In de 22 jaar, dat de jubilaris heeft gewerkt onder de tegenwoordige chef, de heer J. Spendel, is een hechte band ge slagen van vertrouwen en meeleven. De heer Van der Heiden had reeds lang op pensioen kunnen zijn, maar is op eigen verzoek in functie geble ven. Hij voelt zich nog jong en kwiek, en hij is het ook. Hij is lenig en sterk gebleven in de „leeftijd der sterken". 40-JARIG JUBILEUM. Morgen zal het 40 jaar geleden zijn, dat de heer J. Selier, Sumatrastraat 163, in betrekking kwam bij de fir- na Tieleman en Dros. De heer Selier heeft de laatste 15 jaar de algehele leiding der groenten-conservering. HET NIEUWE SEIZOEN VAN K. EN O. Onder het motto „Op naar de 10.000" verspreidt K. en O. thans een circulaire, waarin zij de aan dacht vestigt op het programma van het a.s. lustrumseizoen. Voor abon- né's op de K. en O. krant is het geen geheim meer, doch voor hen, die nog onbekend zijn met de plannen van het K. en O. bestuur geven wij nog even het beknopte programma-over zicht weer. In de schouwburg zullen de beste Nederlandse gezelschappen voorstel lingen geven, in totaal 4 series, n.l. in September: Hét gezelschap Joh. de Meester/Oster; in November: Co- m'edia; in Januari: Het Vrije Toneel van Cor Ruys; in April: Het Amster dams Toneel Gezelschap. Voor de liefhebbers van goede mu ziek worden 3 populaire concerten gegeven in de Stadsgehoorzaal. Twee hiervan zullen worden uitgevoei-d door het Rotterdams Philharmonisch Orkest, onder de beproefde leiding van Eduard Flipse; het derde con cert zal dit seizoen worden verzorgd door het niet minder bekende Resi dentie Orkest o.l.v. Willem van Ot- terloo. De data hiervoor zijn. 29 No vember: Het Rott. Philh. Orkest; 14 Februari: Het Rott. Philh. Orkest; 29 Maart: Het Residentie Orkest. Ook zulien in dit seizoen weer een aantal cabaret avonden worden ge geven. Op 22 December brengt Roland Wagter met zijn ensemble een vlot en vrolijk programma onder het motto .Festival". Verder zal waarschijnlijk ook het „Theater Plezier" van Floris Meslier met Toon Hermans optreden. Op Dinsdagavonden en on Zater dagmiddagen worden bijzondere speelfims of culturele films ver toond, op de Dinsdagavonden speel films dikwijls premières die de moeite waard zijn. De Zaterdagmid dagen zijn gereserveerd voor cultu rele en bedrijfsfilms met tbelichting. Voorts zullen cursussen worden gegeven in vreemde talen, letterkun de en voordrachtskunst; verder le zingen op velerlei gebied en excur sies. RIJKSMUSEUM VOOR VOLKEN KUNDE LEIDEN. De wisseltentoonstelling van Ja panse prenten van Eisen in de zaal voor Oost-Aziatische grafiek wordt op 31 Augustues gesloten. Van Zondag 3 September tot 1 December zal hier te bezichtigen zijn een zeldzame collectie van ruim 20 zwarte-witte Japanse prenten naar ontwerpen van de kunstenaar Hishikawa Moronobu (pl.m. 1640 1714), de pionier in Edo (Tokio) van de Japanse prentkunst. Mej. Th. M. Rijkelijkhuizen slaagde te Den Haag voor het exa men Hoofdacte gedeelte A. GEEN RUST VOOR WESTERLING Precies om 12 uur werd medege deeld, dat, indien Westerling in Bel gië wil blijven, hij geïnterneerd zal worden. Westerling heeft te kennen gege ven, dat hij niet opnieuw in de ge vangenis terecht wenst te komen en pleegt overleg met zijn familie en vrienden in Nederland. Het is mo gelijk, dat hij zich naar Zwitserland of naar Italië zal begeven. MICKMAN'S KANAALOVERTOCHT GESLAAGD. De 19-jarige Brit Mickman, heeft de Kanaalovertocht van Engeland Het bestuur van de buurtver. j Frankrijk volbracht in 25 uur en 1 kwartier. Mickman is de vierde zwemmer wien het gelukt is het Ka- j naai in beide richtingen over te zwemmen. Verleden jaar startte hij in Fiankrijk en deed er toen 23 uur en 48 minuten over. ..Haagwegkwartier" heeft besloten j een reisvereniging op te richten. BURGERLIJKE STAND Geboren; Hendricus Johannes An- thonius Maria zn. van H. J. Wolters en E. T. Devilee; Johannes Antonius Alphonsus zn. van C. W. Nieuwesteeg en M. J. de Jong; Paul Frederik zn. van P. A. Liqui Lung en C. Laurens: Willem zn. van C. C. van der Nat en E Slingerland; Huibrecht Martin zn. van C. T. van Wezel en W. van Vliet; Ferdinand zn. van F. Latei-veer en C. P van Egmond; Neeltje Cornelia dr. van L. Tegelaar en C. E. Sloos; Egbert zn. van K. Schaaf en A. Ot- ten; Cornelis Reindert zn. van F Krug en D. van Rooijen; Jan zn. van J' Kweekei en M. W. T. Boerkamp; Johanna Aleida dr. van L. Steenvoor den en A. Jongenengel. Overleden: C. J. van Kesteren dr. 23 jaar. Laatste Berichten Het noodweer op de Veluwe Hedenmorgen hebben wij een tocht gemaakt door het gebied van Kootwijk en Apeldoorn, dat gister avond door een windhoos getroffen is. In Kootwijk vonden wij de heer W. Brouwers, wiens boerderij aan de Asselweg geheel verwoest werd, weer aan het opruimen. In de tuin van Brouwers lag de omvergesmeten woonwagen van de familie Vree, die juist de familie Norfnekens uit Amstelveen op be zoek had. Mevrouw Nonnekens werd gewond, evenals de eigenaar. Het in terieur van de wagen werd geheel vernield. Hooibergen, vruchtbomen, een honderdjarige spar, een eik in de grote tuin werden allen vei-nield. De bouwvallige boerderij van de heer Van Oort, tegenover die van de heer Brouwers, was ook geheel ver nield. Zij werd gebruikt als kam peergelegenheid, maar was op het moment van de ramp leeg. Het kampeercentrum, „Berken horst" leed zware schade en men moest de gasten, bij wie enige ge wonden, elders onderbi-engen. In de „Harskamp", die dichter be volkt is dan het bovenbedoelde deel van Kootwijk, was de schade groter. In dc Dorpsstraat aldaar wer den twee huizen zwaar bescha digd. Aan de Julianastraat von den we de zwaar getroffen fa milie Kruistus. Het dak van haar huis was in de tuin terecht gekomen. De in boedel werd aan stukken ge smeten en het beddegoed is on vindbaar. De schuur bleef heel, maar werd enkele meters ver plaatst. Wonder boven wonder bleven moe der en kinderen temidden van het vallend puin ongedeerd. Andere hui zen aan de Julianastraat en Molen weg werden ernstig beschadigd. Groot was de schade aan boerde rijen langs de Laanweg. Van de gro te boerderij van de heer Wikselaar werd het dak gedeeltelijk afge scheurd. De tweesteensgevels van de schuur zijn afgeknapt. De buurman, Wessels, die een klei nere boerdei'jj heeft, is er nog erger aan toe. Zijn boerderij werd aan stukken gescheurd. Verder langs de Laanweg zijn tal van beschadigde boerderijen en vele hooibergen zon der kap. Honderden zware bomen rfin geveld, boomgaarden vernield, kortom de schade is zeer groot en zal waarschijnlijk enige honderddui zenden bedragen Een ooggetuige vertelde ons nog, dat hij de bomen de^ucht zag ingaan. Berichten reeds geplaatst In een gedeelte onzer vorige oplage. DE STAKINGEN IN BELGIë. Het resultaat der gisteren in het Kabinet van de eerste-minister ge houden besprekingen doet verwach ten, dat thans op korte termijn het werk in de haven van Antwerpen zal worden hervat. De afgevaardigden der vakbonden en der werkgevers kwamen tot een accoord over een door de minister van verkeerswezen voorgestelde re geling. Dit voorstel zal heden door beide oartijen worden besproken en indien hieraan goedkeuring wordt gehecht, zal de nieuwe regeling on middellijk van kracht worden. In het andere geval zou opnieuw een bij eenkomst der afgevaardigden van werkgevers en werknemers, tezamen met de betrokken minister, noodza kelijk zijn. Men acht het waarschijn lijk, dat indien de staking in de Ant werpse haven een einde neemt, ook de havenarbeidei-s te Zeebrugge, Brussel en Oostende het wérk zullen hervatten daar het hier in hoofdzaak een solidariteitsstaking zou betref fen. In de Amsterdamse haven was van morgen 60 pet. van het totaal aantal havenarbeiders weer aan het werk. 1800 man, waarvan een honderdtal vaste arbeiders, die geen gevolg hadden gegeven aan de opx-oep van de stichting samenwerkende haven bedrijven om zich Dinsdagmorgen te melden, zijn ontslagen. Er is op het ogenblik voor 1500 havenarbeiders werk. Hoeveel arbeiders en welke straks weer in dienst zullen worden genomen, staat nog niet vast. Vanmorgen vervoegde het actie comité zich bij de Scheepvaartvereni ging Noord. De leden van het comité werd medegedeeld, dat met hen niet werd gesproken. GENERAAL DEAN IS VERMOORD. Volgens de Amerikaanse inlichtin gendienst is generaal-majoor William Dean, die reeds geruime tijd vermist wordt, door de Noord-Koreanen ge wond gevangen genomen bij Taejon en vervolgens vermooTd. Tot deze conclusie is men gekomen na zorgvuldig berichten van overle- vendenn uit de strijd om Taejon en van krijgsgevangenen met elkaar te hebben vergeleken. Het staat wel vast, dat Dean het laatst te voet is opgemerkt. Aange nomen wordt dat een Noord-Ko- reaanse soldaat hem met een kogel in de. zij heeft geraakt, zodat hij niet meer bij machte was zich te verde digen. Daarna moet dezelfde Noord- Koreaan hem met een mes doodge stoken hebben, aldus de conclusie die de Amerikaanse inlichtingendienst uit de verzamelde gegevens trekt. MAJOOR DEN OUDEN BELAST MET ORGANISATIE VAN COMPAGNIE KON. LANDMACHT. Bij de sluiting van de aanmelding van vrijwilligers voor Korea is de majoor M. P. A. den Ouden belast met de organisatie van een compag nie koninklijke landmacht. Dit bete kent, dat de majoor den Ouden op korte termijn een voorstel aan de chef van de generale staf heeft uit te werken betreffende de samenstel ling, encadrering, legering en derge lijke van de vorenbedoelde com pagnie. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 27 Aug. Groente. Per 100 kg. Witte kool 4.504.90, Rode kool 58.50, Groene kool 6.5011.20, Prei 812, Rabarber 4, Kroten 57, Uien 46, Peen 710, Aardappelen 67.50, Andijvie 55.50 Druiven 88, Snijbonen 1035, Stokbonen 1531, Pronkbonen 1213, Stambonen 15 20.80, Postelein 922, Augurken 6 94, Spinazie 1017, Tomaten A 12 16, Komkommers 79, Bleomkool 8—44, Meloenen 2049, Salade 2 6.30, Perziken 230 per 100 stuks. Pieterselie 1.Selderie 2.Peen 815 per 100 bos. GOUDA, 27 Aug. Kaas. Aan voer: 252 partijen: le soort 2.04 2.14, 2e soort 1.962.03, extra zware tot ƒ2.34. LISSE, 21 Aug. Bloembollenveiling. De aanvoer blijft nog steeds groet. Er werden flinke prijzen besteed en de kooplust blijft groot. In verschil lende artikelen is een grote schaars te. De volgende prijzen werden o.a. besteed: Vroege tulpen: 12, 11, 10: Brillant Star 12.7010.807.40, Couleur Car dinal 13.30—11.80—5.20, Cram. Bril lant 6.505.504.20, Fred Moore 7—5.90—4.—, Gei. de Wet 9.10—7.80 5.La Reine Max 10.707.403.50, Beauty 18.4017.60, Prins v. Oos tenrijk 8.401.654.80, Proserpine 11.10—8.50. Darwin tulpen: Allard Pierson 7.20 5.50, All Bright 8.405.Bartigon 7.90—4.80, City of Haarlem 9.90— 8.90, Clara Butt 6.505.50, Demeter 11.709.50,, Farncombe Sanders 5.40 5.30, Faust 5.205.Golden Age 7.107.40, La Tulipe Neire 5.506.50, Niphetes 6.406.50, Ph. Snowden 7.205.50, Pride of Haarlem 5.60 5.50, Pr. Elisabeth 6.30—5.80, Pr. of Zwanenburg 9.8.40, Queen of the Night 4.40—4.15, Sundew 4.33—5.—, Zwanenburg 6.205.70. Mendel tulpen: Athleet 64.65, Early Queen 7.506.50. Fr. Nansen 7.—5.40, Heraut 6.10—4.90, Her Gra ce 98.10, Hillegarde 95.70, Kre- lage's Triumph 6.305.10, Scarlet Admiral 5.40—4.70, Scarlet Wonder 5.104.75, Sultane 86.40, v. d. Eerden 5—5.10, Weber 5.70—5.—, White Sail 5.80—4.50, White Cirgin 6.40—5.40. Parkiet tulpen: Pierson 66.20, Black Parret 4.855.80, Blue Parret 4.905.80, Fantasy 6.205.50, Red Campion 16 5012.10, Sunshine 11.80 TER AAR, 23 Aug.. Groente. Kassnijbonen 3.904.30, Stokprinsen 22.60, Snijbonen 23.20, Stamprin- cessen 1.501.90, Stokorincessen afw 1.70, Witte pronkers 1.201.30, Spek- bonen 1.401.60, alles per 10 ke. To maten A 1318 ct., id. B. 1317 ct., id. C. 1213 ct., id. bonken 1214 ct. Groene Sav kool 511 ct.. Selde rij 7 ct.. Waspeen 710 ct., Uien 5 6 ct., id. nep 3 ct. Audijvie 58 ct., Postelein 78 ct., Spinazie 11 ct.. Kroten 58 ct., Gele Sav. kool 56 ct., Rode kool 5 ct. alles per kg. Sla I 511 ct.. idem II 34 ct.. Bloembool IA 32—36 ct. id I 25—31 ct.. idem II 15—23 ct.. id. Ill 2—11 ct., Kom kommers 79 ct., alles per stuk. Augurken: Fijn 4345 ct., Fijn II 16 ct.. Fiin basterd 2224 ct. alles dpr kf. Bast.erd 3.253.50. Graf A 3.10—2.20, Grof 1 50—1.55, Stippel 1.25. Fijn stipenl II 2.50. alles r.pr 25 kg. Bloemen: Chrysanten wit 55 ct., id. rood 60 ct. per bos. N'HONT. 233 Auc „De Eendracht" Dubb. bonen 1.501.75. oer 10 kg.. Dubb. bonen 2e kw. 1.201.25, Dubb. bonen stek 0.501.par 10 kg.. Snijbonen 1.502 po per 10 kg. Snijbonen 2e kw. 1.1.50 oer 10 kg Snijbonen stek 0.501.per 10 kg., Pronke.rs 1.201.50 per 10 kg., Pron kers 2e kw. 0.701.15 per 10 kg. Slechte kwaliteit was niet verkoop baar. SCHEEPSBERICHTEN BANTAM Djakarta—R'dam pass. 23 Aug. Finisterre. BABITO (KPM) R'dam—Djakarta 23 Aug. van Port- said naar Aden. KAMERLINGH ONNES Djakarta—R'dam 23 Aug. v. Portsaid. KOTA AGOENG 24 Aug. te R'dam van Djakarta. TABIAN DjakartaA'dam pass. 23 Aug. Port- said naar Liverpool. FAIRSEA 21 Aug. van Melbourne naar Djakarta (dan nvet troepen naar Rotterdam). WILLEM RUYS Djakarta—R'dam 23 Aug. 15.20 u. van Portsaid. Wilt U gaan wandelen? Geen bezwaar! Maarloopt dan altijd op 't trottoir. Voor de zeer vele blijken van deelneming betoond na het overlijden van onze geliefde Echtgenoot. Va der, Behuwd- en Grootva der, Broer, Behuwdbroer en Oom 6392 ANTHONIUS VAN DEN BERG, betuigen wij onze harte lijke dank. Wed. K. M. v. d BERG— v. d. MEER. Leiden. 24 Aug. 1950. Ringkade 3. ARTS PRAKTIJK HERVAT AFWEZIG H.M.j.W.J.KORTMANN dokterstelefoon 22222 TANDARTS heeft de praktijk hervat TOT 12 SEPTEMBER AFWEZIG Trouw- en Verlovingsringen 5 (15 st. Anker) C. DE KEMP BOTERMARKT 12 TROUWRIJDEN T T Doe het op mod. wjjze, in onze keurig verz. auto's. Keuze uit 2 tr.coupé's, ChaufF. in Ir. lirrei's, en toch lage tar. Auto's voor hinn. en buitcnl. DB JONG» Zeemanlaan 12e, Tel. 23055 Spoed. Jurist met vrouw cn twee kinderen, in bezit van vereiste vergunning, zoekt passende woonruimte te huur te Leiden. Brieven no. 9246 bur. van dit blad. 3? Voor prima Lamsvlees naar rund-, kalfs- en var kensslagerij S. W. van Gas tel. Steeds voorradig. Haar lemmerstraat 218, Leiden. "S" Zaden, Land- en Tuin- bouwgereedschapen enz. enz. Vertegenwoordiging eevraagd op provisiebasis Brieven no. 9242 bureau v d. blad. 2 Kamers met gebruik van keuken gevraagd Brie ven no. 9258 bureau van dit blad. Luxe Lederwaren. Reistassen. Reiskoffers. Ac- tetassen. Schooltassen, Reis necessaires. Abonnements- ctui's, Damestassen, Kin- dertassen, Riemen, Porte feuilles, Portemonnaies, Rijbewijsétui's, Rubberleer Zoolleer. Reparatie aan schoenen, koffers en tas sen. Van Wijk, Haarlem merstraat 161. Midzazaak. Emmertjes met zachte zeep, soda, Radion, Persil, Echfalon. stijfsel, huishoud zeep, Lux, Sneeuwwit en Blekertje zeeppoeder. Pal- molive, Castella, Karne melk en Lux toiletzeep. Bo venstaande zeepsoorten koopt u in Nolets Drogis terij, Morsweg 5. 9250 Aangeboden: D.K.W. motorrijwiel 98 cc. met duo en beenscherm. Ziet er keurig uit. C. Verhart, Voorstraat 21, Noord wijk *2* Net R.K. Meisje ge vraagd, 18 jaar, voor de dag. Biegstraaten, Stille Rijn 16 A, Leiden. 9252 R.K. Meisje biedt zich aan. 17 jaar, voor de dag of d. en n. Brieven no. 6396 aan agent Colijn. Hoog- made. Radio. Te koop aange boden noe zeer goed spe lende radio met luidspre ker. Brieven no. 9239 dut. 1 an dit blad. TE KOOP f 1per pak van 5 Kilo PAPENGRACHT 32-34

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3