5)e Man Boerderij in brand gestoken Auto-botsing te Noordwijk NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK DONDERDAG 24 AUGUSTUS 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 1 Vanmiddag te A'dam? Westerling is gistermiddag te Cai ro gearriveerd en overgestapt in een Belgisch vliegtuig. Als reden daar van werd opgegeven, dat Wester ling door Egypte als een ongewenste vreemdeling werd beschouwd en moest vertrekken met het eerste het beste vliegtuig, dat eerder vertrok dan de Australische Constellation, waarmee hij was aangekomen. Zo doende arriveerde Westerling van morgen in de Belgische hoofdstad en volgens een Reuter-telegram zou hij op het vliegtuig van 13.15 uur naar Amsterdam worden gezet. Bij een eventuele arrestatie van Westerling bij aankomst in Neder land, ligt het in de bedoeling, zo wordt bekend gemaakt, een massale actie voor zijn bevrijding te ontke tenen. Voor dit doel is gisteren in Utrecht een comité opgericht. Als voorlopig secretaris treedt op de heer D. B. Salverda te Linschoten. Wat zal de Belgische regering doen Het vliegtuig met Westerling is hedenmorgen te 10.30 uur op Meis broek geland. De Belgische pers was reeds gis teravond van zijn komst in kennis gesteld en toen Westerling dan ook uit het vliegtuig stapte, werd hij be stormd jÉpor een legertje Belgische en buitemandse journalisten. Op het laatste ogenblik gaf de Veiligheids dienst toestemming hem te inter viewen. WESTERLING WIL NAAR ITALIë. Op een desbetreffende vraag zeide Westerling, dat hij voornemens is ongeveer een week in Brussel te blijven er. daarna naar Italië te ver trekken. „Bent u van plan nog naar Neder land te gaan", vroeg een der journa listen. Westerling antwoordde: „Er is waarschijnlijk een bevel tot in hechtenisneming tegen mij uitge vaardigd, U begrijpt dat ik geen zin heb om van de ene gevangenis naar de andere te gaan". „Bent u van plan om u aan te mel den als vrijwilliger in het Neder landse Korea-corps?" „Indien men mij verzoekt om in dit corps te treden, dan zal ik dit doen", zeide Westerling. „Ik kan verklaren, dat de plannen, die mij worden toegeschreven voor de oprichting van een speciaal corps der Ver. Naties voor Korea, uit de lucht zijn gegrepen. Een uitnodiging van de Verenigde Naties om mij met de organisatie van een dergelijk corps te belasten zal ik echter ac cepteren". Westerling verklaarde, dat hij geen Belgisch geld heeft, doch wel andere buitenlandse valuta: „Ik ben thans een vrij man en denk een week in België te blijven. Ik reis met een Nederlands paspoort". De correspondent van het ANP stelde hem de vraag, of hij er reeds van op de hoogte was gesteld, dat zijn vrouw Djakarta had verlaten. Westerling bevestigde dit, doch toen de correspondent hem vroeg, of hij ook wist dat zijn kinderen in Dja karta hadden moeten achterblijven, toonde hij zich zeer ontsteld. „U ver telt mij hier verschrikkelijk nieuws. Tot nu toe heb ik geen kinderen be vochten. Het schijnt dat men dit in Djakarta wel doet", aldus zeide Wes terling. VOORLOPIG ONDER CONTROLE. Het interview moest plotseling af gebroken worden, toen de mannen van de Belgische Veiligheidsdienst naar voren traden en Westerling vroegen hen te willen volgen. Naar van de. zijde van de Veilig heidsdienst werd vernomen, is het niet de bedoeling Westeling te in terneren, zoals aanvankelijk werd beweerd. Hij zal slechts onder controle van de Veiligheidsdienst blijven, in af wachting van een nadere beslissing van de Belgische regering. Naar de Veiligheidsdienst wordt medegedeeld, zal Westerling slechts gearresteerd kunnen worden op een verzoek om uitlevering van de Ne derlandse regering. Hij zou evenwel aanspraak kunnen maken op de rechten van politiek vluchteling. IN HET GRIJS Door A. HRUSCHKA. (Nadruk verboden). 41) Hanna, heb je zoeven aan 't graf van mevrouw Backer niet ge zegd: „Arme Marie, wat je wilde kan niet gebeuren?" Waarom wei ger je, mij te helpen om de wil van de dode, die je liefhad, te vervullen? Ik heb ook gezegd: „Arme Marie, ik kan je niet helpen!" Neen, van mij zul je niets te we ten komen van dat schrikkelijk geheim. Wil God, dat alles aan 't licht komt, dan zal Hij zelf daar voor wel zorgen; ik heb er het recht niet toe. Maar, Hanna, God wil het! Als zijn werktuig ben ik naar Grauenegg gekomen. Het is mogelijk, dat het GocL* wil is. Maar dan zal hij zelf je helpen. Wat mij betreft, het enige, wat ik met een zuiver geweten Tijdens het interview, dat Wester ling aan de journalisten toestond, was hij ten zeerste onder de indruk van het feit dat zijn kinderen geen toestemming hadden gekregen om Djakarta te verlaten. Toen een journalist hem vroeg welke zijn reactie was antwoordde Westerling: „Wat zou uw reactie zijn in een dergelijk geval". Thans wordt overleg gepleegd met de ministeries van Binnenlandse en Buitenlandse Zaken over de te ne men maatregelen. Gistermiddag heeft de 17-jarige pleegzoon van de landbouwer L. P. Hooymans te Deldenerbroek (Over ijssel) bekend, dat hij Maandagmor gen j.l. diens boerderij in brand had gestoken. De dader. Joh. G. uit Wier- den deelde de politie mede, dat hij had gehandeld uit wraak, omdat hij naar zijn mening te weinig zakgeld kreeg. Bij deze brand kwam een 25- jarige, geestelijk niet geheel norma le, dochter van de boer in de vlam men om. De dader was op dat tijd stip met zijn vader op een afstand van ongeveer een kilometer bezig met melken. Hij was.geheel rustig en cr was niets aan hem te merken. Toch had hij met voorbedachte rade de brand gesticht. Toen de boer het huis had verlaten om te gaan mel ken, was J. G. nog even achter ge bleven. Êij heeft het hooi in de schuur aangestoken en is toen zijn pleegvader achterna gegaan Aanvan kelijk dacht men als mogelijke oor zaak een kortsluiting of hooibroei, ALPHEN AAN DEN RIJN Nieuwe straatnamen te Aarlander- veen. Opvolgend het advies van de hist, vereniging te Alphen a. d. Rijn, een en ander in overleg met het comité „Aarlanderveen's belang" stellen B. en W. de raad voor aan de straat, evenwijdig a. d. Noordwaarts van de Kerkvaartsweg te Aarlander- veen de naam te geven van Jacob v Damstraat. Jacob v. Dam, die leefde van 10 Maart 1785 tot 25 Dec. 1865 was ge durende vele jaren veearts te Aar- landerveen. Hij behoorde tot de op richters van de Mij. tot .Bevordering van de Veeartsenijkunde in Neder land. v. Dam beoefende ook de dicht kunst en gaf o.m uit „Gedichten" Haarlem 1821), „Nieuwe en ver spreide gedichten" (Groningen 1840), „Dichtbloemen" (Leeuwarden 1847), „Nieuwe Gedichten" (Leiden 1854), „Gedachtenisbundel voor mijn kin deren" (Leiden 1857). Aan de verbindingsweg tussen de Kerkvaartsweg .en de voornoemde nieuwe straat, welke verbindingsweg als gevolg van het daarlangs gelegen plantsoen het karakter van een plein verkrijgt, wordt geadviseerd de raam te geven van „v. d Leeplein" Gedurende ongeveer 150 jaren zijn leden van de familie v. d. Lee als gemeentesecretaris of notaris in de voormalige gemeente Aarlander- veen werkzaam geweest. Verbetering uitzicht Heul. De zijkreek van de Rijn, gelegen tussen de percelen Hooftstraat 329 en Ouds- hoornseweg 1 is bij de verbetering van het Heulkamp gedempt, mede op aandringen van de omwonenden. De heer K. de Jong wil de thans hierdoor verkregen grond kopen voor de som van f 500.In dit bedrag is begre pen een vergoeding voor de dem ping. B. en W. stellen voor hiertoe te besluiten, zomede tot ruilen met de zelfde persoon van een smalle strook grond voor de panden Oudshoornse- weg 3 en 5 gelegen, aan hem af te staan in ruil voor een stukje grond, gelegen voor het pand Oudshoornse- weg 1. Door het bezit van dit stukje grond wordt de gemeente in staat gesteld, het uitzicht voor het verkeer van de Oudshoornseweg naar de Hooftstraat en omgekeerd te verbe teren. AARLANDERVEEN ZILVEREN JUBILEUM VAN DOKTER VAN DER WIND. Feestelijke intocht. Nauwelijks zijn de jubelklanken ter gelegenheid van het veertigjarig priesterfeest van pastoor Omtzigt in Aarlanderveen verstorven of een kan doen, is zwijgen en je niets in de weg leggen Maar zo ver zal je zwijgen toch niet gaan, dat je mij niet wil zeggen, wie zekere Josefa Kegler was en wat er van haar is gewor den? Hanna verschrok weer. Toch ant woordde zij, zonder een zweem van aarzeling. Zij was mijn zuster en is ruim twintig jaar geleden gestorven. Waaraan? Aan bloedvergiftiging, die zij bij de uitoefening van haar beroep had opgedaan.. Zij was eerst zie kenverpleegster en hield later te Graz een pension voor zieke da mes, die van elders kwamen en niet naar een ziekenhuis wilden. Een van die dames werd wegens kanker geopereerd en bij de ver pleging liep Josefa een infectie op, waaraan zij is gestorven. Dank jeWas het 'n groot pension? Neen, maar een paar kamers. De prijs was nog al hoog, zodat alleen welgestelde personen ge bruik konden maken van het pen sion, dat een uitstekende naam had. Dit kan iedere dokter, die er gewerkt heeft, getuigen. Ik twijfel er niet aanWas het pension of de kliniek ook BURGEMEESTER D'AILLY OFFERT VOOR DE KANKERBESTRIJDING Gistermorgen kwam de Propa ganda-wagen van de Kankerbestrij ding de binnenplaats van het Am sterdamse stadhuis oprijden, met een aantal collectanten „aan boord". Burgemeester d'Ailly bezichtigde de wagen met het klokkespel en liet een .gift in de bus van een der col lectanten glijden. In ruil hiervoor werd hem een rode anjer overhan digd. maar toen deskundigen dit onmoge lijk achtten en de pleegzoon er bij bleef, dat hooibroei toch wel de oor zaak zou zijn tegen beter weten in werd de jongeman eens nader aan de tand gevoeld. Tenslotte legde hij een bekentenis af. De boerderij, die geheel verwoest werd, was laag verzekerd. De dader is ter beschik king van de justitie te Almelo ge steld. nieuw feestgeluid weerklonk Woens dagavond, bij de blijde incomste wan de dorpsgeneesheer dr. W. v. d Wind die zijn zilveren ambtsjubi leum gaat vieren en tegelijkertijd herdenkt de dag, waarop hij zich vijf en twintig jaren geleden alhier vestigde. De feestelijke intocht geschiedde na een hartelijke begroeting aan de Ziende. Hier arriveerde de dokter met zijn echtgenote, hun dochter en twee zoons. Zij werden namens het comité van ontvangst, dat uit de burgerij van Aarlanderveen, Ter Aar en Zevenhoven is gevormd, door de heer C. Kempenaar toegespro ken. De jongedame Groot bood hier een bouquet bloemen aan. Na deze begroeting namen de dok ter, zijn echtgenote en kinderen in een open calèche plaats en werd de tocht naar het centrum van het dorp aangevangen. Leden van het comité volgden in auto's de stoet, door het ook voor deze gelegenheid druk be- vlagde dorp. In het Zuideinde plaatste het mu ziekkorps D. S. S. zich aan de kop van de stoet en vrolijk klonken de tonen van de fanfare door het dorp heen en terug. Met een „lang zal hij leven", har telijk door belangstellende dorpsge noten meegezongen, werd deze in tocht, die -als inleidirf^ is bedoeld tot de huldiging, die hedenavond om 7 uur in het Dorpshuis zal plaats heb ben, besloten. HOOGMADE EEN GESLAAGDE DERDE KAASDAG. Woensdagmorgen stond Hoogmade in het teken van de kaasmakerij, want 23 inzendingen, vertegenwoor digende 75 pet. van de zelfkazers. waren in café v. d. Ploeg uitgestald. Zeer spijtig is het. dat 25 pet. van de uitgenodigde kaasbereiders ver stek liet gaan, temeer daar op een dergelijke kaasdag juist de aanwezig heid van producent en product van zo groot belang is om lering te kun nen trekken teneinde te komen tot de best mogelijke resultaten voor de boer zelf en niet in het minste voor de consument. De Burgemeester van Woubrugge, de heer J. C. v. Wageningen. open de deze derde kaasdag en sprak de wens uit. dat zij veel vruchten zou afwerpen. Spreker reikte aan de heer Th. J. Zwetsloot de le prijs uit, be staande uit de wisselbeker, beschik baar gesteld door de Regenten van de Heerlijkheid Hoogmade, welke beker thans definitief eigendom is geworden. Onder de vele aanwezigen merkten voor kraamvrouwen ingericht? Ja, Enigszins, maar die kwa men cr hoogst zelden. GoedEn nu, om op onze zaak terug te komen, wees zo goed, mij althans nog één ding tq zeggen: Is majoor von Grauenstein betrok ken bij de moord op zijn broeder en die van mevrouw Backer? Daar weet ik niets van en ik wil er ook niets van weten. Houd je hem voor een recht schapen mens? Ja. Heeft hij iets uit te staan met het geheim van mevrouw Backer. Hanna aarzelde een ogenblik. Jaantwoordde zij toen. En gravin Renate? Hanna schudde zenuwachtig het hoofd. Je vraagt te veelte veel. Ik voel de stenen van het kasteel plein onder mijn voeten.... Laat me alléén naar mijn kamer gaan en heb je een beetje medelijden met een oude, ongelukkige vrouw, vraag mij dan niets meer. Het is hard genoeg, zijn leven lang zo iets te dragen Zij sloeg met vaste tred links af naar de ingang van het kasteel en verdween in de vestibule. Albert keek haar een ogenblik teleurgesteld na. Daar ging zij heen, Last van zenuwen? Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen. wij op: jhr. mr. de Roy van Zuide wijn, jhr. mr, Wittert van Hoogland, Regenten van de Stichting Erven Cornelis Sprongh, de Rentmeester der Stichting mr. Moll, de oud-rent meester mr. H. M. van Fenema, bur gemeester van Zandvoort. ir. A. Schrooder, Rijkszuivelconsulent voor Zuid-Holland te Gouda, de heer K. Adema, technisch ambtenaar v. h. Kaascontrólestation, de heer W. Baan, kaashandelaar te Woerden, welke beide laatsten de Keurings commissie vormden met als arbiter ir. A. Schrooder. Voorts waren aan wezig de heer C. v. d. Berg. veearts te Oudewetering, de gemeentesecre taris, de heer H. J. Hogenboom Jr., wethouder H. J. W. Bank en nog an dere genodigden. Van de Keuringscommissie verna men wij. dat het gemiddelde aantal behaalde punten bedroeg 85,3. het geen goed te noemen is. Ook de ge. geven cursussen blijken in het alge meen effectief te hebben gewerkt, gezien de resultaten der cursisten. Ook verdiende de aandacht het feit, dat de voorzitter van de Kaas- dag-commissie, de heer Th. Zwet sloot, als één der initiatiefnemers, met nog enkele zelfkazers zal deel nemen aan de Districtskeuring wel ke in Sept. t.g.v. de Vebo-tentoon- ^telling te Leiden zal worden ge-hou den. Na een leerzame bespreking der bereiding van kaas werd onder een kopje koffie nog een laatste blik ge slagen op de tentoongestelde produc ten, waarbij eenieder de gelegenheid kreeg om juist zijn product nader onder de loupe te nemen. De volledige uitslag van de Keu ringscommissie luidt als volgt: le prijs: Wisselbeker, geschonken door de Heerlijkheid Hoomade (Er ven Corn. Sprongh) medaille, ge schonken door de Product te Gouda. Totaal aan tal punten: 98, Th. Zwet sloot, Hoogmade. Prijs 1 b: Beker, geschonken door Gemeente Woubrugge: medaille, ge schonken door de Producent te Gou da. Total aantal punten: 98, N. v. Wieringen, Hoogmade. Prijs 1 c: Beker, geschonken door de heer C. v. d. Berg te Doudewete. ring 1 fl. advocaat, geschonken door W. v. d. Ploeg te Hoogmade. Totaal aantal punten: 98, S. J. Zwetsloot te Hoogmade. 2a Prijs: Lauwerkrans, geschonken door In- en Verkoopkantoor Han- delsraad. Totaal aantal punten: 96, L. C. v. d. Geest te Hoogmade. 2b Prijs: Lauwerkrans, geschon ken door C.B.T.B. afd. Woubrugge. Totaal aantal punten: 95, C. H. v. d. Meer te Hoogmade. 3e Prijs: Medaille, geschonken door A. Boon, fouragehandelaar, Woubrugge. Totaal aantal punten: 94, J. v. d. Meer Hoogmade. 4e Prijs: Medaille, geschonken door L.T.B. afd. Hoogmade. Totaal aan tal punten: 94, C. Hillenaar te Hoog made. Ontvangst nieuwe- pastoor. Al de leden van de Harmonie „Heerlijk heid Hoogmade", al de Kajotters en L.T.-ers, leden van „Ready" en van de wandelclub, worden allen drin gend verzocht om in verband met het inhalen van de nieuwe Pastoor, a.s. Vrijdagavond kwart over zeven uur, in uniform, aanwezig te zijn bij de burg van Kapteijn. NIEUWKOOP Geboren: Gijsbefftha Wilhelmina, d. van A. Kuijf en E. M. Th. van der Burg: Huibert, z. van A. Spek en G. Bon. de. enige, die misschieai door élén woord al de raadsels had kunnen oplossen, en zij verschanste zich achter het zwijgen, haar opgelegd door een eed! Was hij vruchteloos als tuin mansknecht naar Grauenegg geko men? Silas Hempel,want nie mand anders dan hij verborg zich achter het slimme masker van de opgeruimde Albert voelde zich moedeloos. De stem van zijn baas wekte hem uit zijn mijmering. Albert, je kunt naar de oran jerie gaan en de bloemen halen, die ik voor de kamer van mevrouw de gravin bij elkaar heb gezocht. Komt in orde, Lenke. Breng ze onmiddellijk naar boven. Ik zal intussen voor de ka mer van freule Rita zorgen. Het was de eerste maal, dat Hempel de voet zette in de privé vertrekken der gravin, toen hij vijf minuten later, gevolgd door 'n jongen, die de bloemen droeg, bo ven kwam. De kamers een slaapver trek en een werkkamer waren door fluwelen gordijnen, die maar weinig licht doorlieten, in een somber halfduister gehuld. In weer wil van de kostbare tapijten en meubels heerste er in de kamers WOUBRUGGE GEMEENTERAAD. Na voorlezing van het ambtsgebed door bu/gemeester J. C. v. Wage ningen, werden de notulen van de vorige vergadering gelezen. Bij de ingekomen stukken was een aanvrage 25 per 1000 inwoners voor de Landdag van Steunwettig Gezag te verlenen. Er werd aldus besloten 75.te geven. Bij de kruising HeerewegKruis weg Woubrugge hebben verschillen de ernstige botsingen plaats gevon den. Op initiatief van het Gemeen, tebestuur van Woubrugge is deze Heereweg tussen Ridderbuurt en Rijnsaterswoude tot Hoofdweg ver klaard. Burgem. zal er op aandrin gen zo vlug mogelijk de vereiste bor den te plaatsen. De vier middenstandswoningen, die aan de Dr. Lothlaan gebouwd wor den, zijn uitgezet en de grondwerk zaamheden zijn begonnen. Men hoopt deze woningen voor de vorst onder dak te hebben. Het gemeentepersoneel, dat daar voor in aanmerking komt, krijgt over het 3e en 4e kwartaal 1950 weer 5 pet. loonsverhoging. Aan het Chr. Lyceum te Alphen wordt conform het voorstel van B. en W,t 90 beschikbaar gesteld, als te gemoetkoming in de kosten voor leer lingen uit deze Gemeente, die het Lyceum bezoeken. Door de herhaaldelijk verhoogde kolenclausule en de hogere vermo gens afname, is het noodzakelijk ge worden de tarieven voor de electri- citeitsleverantie te verhogen. Bij de ter tafel liggende voorstellen zijn B. en W. uitgegaan van het volgende standpunt: a. da# de minst-draagkrachtigen ook het minst bezwaard behoren te worden en b. dat de verhoging der vaste las ten bestreden dient te worden uit de meerdere vastrecht-opbrengst. De volgende tarieven worden met 5 stemmen voor en 2 tegen aangeno men: het verwarmingstarief voor het gebruik buiten spertijd komt op 0.06 per kWh en voor het gebruik in sper tijd op ƒ0.11. Het vastrechttarief wordt eveneens verhoogd tot ƒ0.11 per kWh. Voor berekening van het vastrechttarief geldt verder als maat staf 214 cent per m2. vlieroppervlak te (met een minimum van 70 m2.; boven 200 m2. wordt het meerdere voor de helft in rekening gebracht). Deze tarieven zullen gelden vanaf 1 Sept. '50. Bij de rondvraag informeerde de heer Hoogeveen naar de bocht bij de Prot. kerk te Hoogmade. Voorz. deel de mede. dat de gestorte grond eerst moet inwerken, vooraleer rpet ver groting van de bocht kan worden begonnen. Punten 8, 9 en 10, respectievelijk: Onteigeningsprocedure, Uitbreidings plan en reclames Hondenbelasting, werden in geheime zitting behandeld. Te negen uur sloot de voorz. de openbare vergadering. RIJP WETERING ORANJEFEESTEN. De tweede dag begon met de keu ring van de versierde rijtuigen. De wagentjes zagen er echt feestelijk uit. De prijzen werden gewonnen door: 1. G. Duivenvoorden, 2. G. v. d. Poel Jz., 3. G. v. d. Poel Hz. Het ringrijden daarna nam heel wat tijd in beslag, maar ten slotte waren de prijzen voor de dames: 1. Gerna Hillenaar, 2. Rie Winters, 3. Rie Duivenvoorden Hd. en de heren 1. M. de Graaf, 2. L. van Emmerik, 3. P. Duivenvoorden Hz. Daarmee was de voormiddag ruimschoots ver streken. Om 2 uur was sprietlopen aan de beurt. De spriet was lang, glad en wankel,- maar ondanks dat moesten er drie voetbalkousen aan te pas ko men die onderweg opgeraapt moesten worden om de prijswinnaars er uit te krijgen. Dat waren dan: 1. H. v. d. Poel Jz., 2. P. van Emmerik Pz., 3. Kees Borst, 4. Piet Borst. De dames, die meededen aan het spelletje „Zoek het maar uit", hadden het gauw uitgezocht.Met een bril op, die de voorwerpen op een geheel andere plaats doet zien, dan ze in werkelijkheid zijn, moesten ze pro beren een klaargelegde voetbal een schop te geven. Er ontstonden zulke enorme gaten in de lucht, dat het er zowaar van ging onweren. De beste voetbalster was Rina Jansen, 2. werd mej. C. Strijk en 3. Annie van der Poel. Omdat ieder toch huiswaarts toog om de inwendige mens wat te versterken, trok d donderbui maar weg en na een uurtje scheen weer vrolijk het zonnetje. Zo was de laat ste avond weer best. een- kille atmosfeer, die onaange naam aandeed. Albert ging naar een sierlijk da messchrijftafeltje, waarboven het levensgroot portret, van een be jaard heer hing. Zeker het portret van de graaf? vroeg hij. Lenke knikte. Ja. Hij heeft het twee jaar ge leden voor de gravin laten maken. Lijkt het goed? Uitstekend! Trek voor trek: zó zag de arme man er uit. Hempel verdiepte zich in het portret. Het was een deftig, goed geconserveerd heer op leeftijd: fletse ogen, een scherpe 'arends neus en dun grijs haar boven een nog al smal voorhoofd. Hoe langer Si^as het portret be keek, des te minder onbeduidend kwam de blik hem voor. Neen, wanneer men zich niet tot een oppervlakkige beschouwing bepaal de, las men in die fletse grijze ogen vastberadenheid, geest- en wilskracht. En om de smalle lip pen lag een harde tres Was hij een streng meester? vroeg Hempel als in gedachten verzonken. Lenke keerde zich om. O neen, antwoordde hij. Zij beheerste hem geheel, en voor ons WEERSVERWACHTING (Geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond. Opgemaakt te 10 uur). ENKELE BUIEN. Half tot zwaar bewolkt met plaatselijk enkele buien. Van nacht hier en daar mist. Zwak ke tot matige wind tussen Zuid- Oost en Zuid-West.. Iets lagere temperaturen. BIOSCOPEN. Casino: „Zamba en de Jungle prins", 14 jaar. Lido: „Romance in Rio", 14 jaar. Luxor: „Weekend in Havana", 18 jaar. Trianon: „Voor wie de klok luidt", volwassenen. Rex: „Mijn held", alle leeftijden. Een jongetje gedood Gistermiddag te ongeveer half vier had een zeer ernstige botsing plaats tussen twee personenauto's op de ge vaarlijke hoek BeeklaanVinken- laan, waardoor een der inzittenden dodelijk werd gewond. Een dokter uit Utrecht met een zoontje vari 7 jaar, die uit de richting Noordwijk aan Zee kwamen botste in volle vaart op een auto, waarin een heer en een dame waren gezeten, welke uit de Vinkenlaan kwam rijden. Door de hevige klap werd het jongetje uit de auto geslingerd en kreeg de auto, welke over de kop sloeg, over zich heen. Beide auto's werden zwaar vernield en lagen op enige afstand met de wielen in de hoogte. Dr. Kruijt, die spoedig ter plaatse was, verleende de eerste hulp en acht te overbrenging van het jongetje naar een ziekenhuis noodzakelijk. Bii aankomst bleek het slachtoffer reeds te zijn overleden. De dame be kwam enkele lichte verwondingen, terwijl de beide bestuurders er won derwel goed afkwamen. De politie stelde een uitgebreid onderzoek in naar de oorzaak van deze zeer ern stige aanrijding. TER AAR Geboren: Annie d. van J. den Bleker en A. Bakhuijzen, Cornelis M. z. van G. Pieterse en A. Cl Cas- telein, Wilhelmus J. H. z. van P. H. v. d. Laan en A. C. v. Rossen berg Maria M.. d. van J. Muller en A. C. Th. Visser, Jannetje S. d. van H. Stougie en C. Bregman Quirina J. d. van L. W. v. Tol en J. Kerkhof, Gerritje R. d. van A. de Vos en M. Esveld. Ondertrouwd: G. E. Bus 26 jr. en C. Q. van Rijn 23 j„ D. Vries wijk 22 jr. en M. van Eijk 22 jr., G. van Woudenberg 25 jr. en B. van Eijk 24 j., J. Besemer 28 j. en W. Roodenburg 21 jr., H. J. Heidt 27 jr. en M. C. G. Bijlemeer 26 jr. Getrouwd; J. Kool 25 jr en T. A v. Eijk 25 jr., J. M. Reijneveld 28 jr. en A. C. v. d. Bijl 21 jr. Overleden: A. C. Hoogervorst 3- maanden. Wilt U iets weten? Vraag: Bestaat er in Leiden een ge legenheid voor een jongeman van 28 jaar om opgeleid te worden tot tim merman? Antwoord: Daarvoor bestaat geen gelegenheid in Leiden; wel kunt u aan de Leidse Ambachtsschool een avondcursus voor tekenonderricht volgen. In Delft bestaat evenwel nog een avondschool met practische cur sus. Het houten been gered Een prestatie van je welste leverde dezer dagen de spoor wegman Robert Rhin uit Pitts burg (Amerika), in wiens wo ning brand uitbrak. Ofschoon hij maar één been had, zag hij toch kans zijn vièr jaren oud zoontje uit de vuurzee te redden. Achter hem aan kwam zijn zesjarig dochtertje Dolores met het kunstbeen van vader stevig in beide armen. was hij zeer inschikkelijk .Vind je dat hij er streng uitziet? Nou.... ik weet niet.... En wie is dat? De jonge graaf, toen hij 12 jaar oud was. Maar 't mooiste por tret hangt in de slaapkamer, bo ven het bed van de gravin. Heb je dat nog niet gezien? Neen. Hempel ging naar het aangren zend vertrek en keek naar de muur tegenover hem. Drommels! dat is een vrouw. Wie is het? Gravin Sydow, de zuster van onze gravin. Hempel ging helemaal op in de beschouwing van deze blonde vrouw, met haar lief ietwat zwaar moedig gezicht. Is zij al lang dood? vroeg hij. Ja. Ik geloof dat ze een paar jaar na de geboorte van freule Rita is gestorven en haar man heeft haar niet lang overleefd. Naar men zegt, hield hij zóveel van zijn mooie en goede vrouw, dat hij haar verlies niet heeft kunnen dra gen. Zeer begrijpelijk, als men dat portret ziet! (Wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1950 | | pagina 2