Dubbele Nederl. zege op 100 M. vrije slag Hoe de Massa-Kanaaltocht verliep De revanche der wereld kampioenschappen WOENSDAG 23 AUGUSTUS 1950 DE LEID SE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Irma Schumacher en Wies Vaessen aan de kop /"\NZE LANDGENOTE Irma Schumacher heeft gisteren te Wenen op indrukwekkende wijze de titel van Europees kampioene 100 m vrije slag behaald. In het open zwembad, op de zware baan, legde zij de 100 me ter af in de bijzonder fraaie tijd van 1.06.4, een tijd, die zij nog niet eer der gemaakt had, want zij was nog nimmer beneden de 1 min. 7 sec. ge komen. De Rotterdamse zwemster had dus haar beste vorm voor de Europese zwemkampioenschappen te Wenen bewaard. Olympisch kampioene werd verslagen Ook de tweede plaats in deze fi nale werd bezet door een Nederlands meisje, n.l. Wies Vaessen, die met 1.07.1 juist 0.8 seconde sneller was, dan de Deense Greta Andersen. Met een eerste eji een tweede plaats in deze finale veroverden onze dames 21 nieuwe punten voor de thans nog in het bezit van Denemarken zijnde Bredius-beker. Onze beide meisjes zwommen op de middelste banen, met aan iedere zijde nog twee buitenlandse concur renten. De zevende finaliste, Dragu- sa Gamacchio uit Italië, was wegens ziekte uitgevallen. Irma Schumacher trof het met deze indeling, want zij lag tussen haar beide snelste tegenstanders, Wies Vaessen en Greta Andersen, in. De wedstrijd verliep regelmatig met de Rotterdamse steeds aan de kop, links achter Wies Vaessen en rechts nog wat verder naar achteren de Deense, die ditmaal als derde eindig de, nadat ze in 1948 olympisch kam pioene was geworden te Londen. Was het wonder, dat van deze schitterende dubbele Nederlandse zege de Nederlandse kolonie en na tuurlijk niet het minst onze water- poloploeg liet horen, dat „Holland nog een woordje meespreekt?" Én even later werd de Nederland se driekleur gehesen: aan twee mas ten ging het rood-wit-blauw omhoog en ontvingen de winnaressen de ver worven prijzen. Verdere uitslagen Op deze dag werd ook het schoon- springen heren verwerkt. De Duitser Aderhold bezorgde zijn land weer de eerste Europese titel met 183.68 pnt, ■vóór H,emadez (Frankrijk) met 174.66 pnt. In het waterpolotournooi won Zweden met 121 van Zwitserland en Zuid-Slavië met 97 van Italië. De stand is nu: Zuid-Slavië 3 3 0 0 6 35—14 Nederland 2 2 0 0 4 21—6 Italië 2 10 12 18—15 Oostenrijk 2 10 12 1114 Zweden 2 10 12 155 Frankrijk 2 0 0 2 0 12—19 Zwitserland 3 0 0 3 0 847 MISLUKTE RECORDPOGING 400 METER VRIJE SLAG HEREN R. Bollen, het 18*jarige Zian-lid, deed gisteravond een mislukte poging het record 400 meter vrije slag, dat sinds 1939 met 4 min. 55 7 sec. op naam staat van Dolf van der Kuil, te verbeteren. Op de 25 meter baan van de zwem inrichting „De Regentes" maakte Bollen een tijd van 5 min. 2.6, welis waar zeer verdienstelijk, doch nog ruimschoots boven het reeds vele ja ren bestaande record. Er is niet veel kans, dat Bollen binnen afzienbare tijd in de gelegenheid zal zijn nog maals een poging te doen, daar hy zich per 1 September a.s. te Vlissin- gen gaat vestigen, waar hjj voor lopig gedurende twee jaar een cursus op de machinistenschool zal gaan volgen. IRMA SCHUMACHER Het Europees kampioenschap op do 100 m. vrije slag is een buitenge woon succes te noemen voor het 25- jarige Rotterdamse meisje, wanneer men bedenkt, dat zij pas in 1942 is gaan zwemmen en eerst drie jaar ge leden voor het eerst op de Neder landse kampioenschappen uitkwam, aldus lezen we in het „Nieuws van de Dag". Zij werd het eerst door me- vtouw Wijkhuizen getraind en nadat deze zich uit de zwemsport had te ruggetrokken, werd mevr Braun Irma's trainster. Tijdens de Europese kampioenschappen in Monaco werd Irma zesde op de 100 m. vrije slag; op de Olympische Spelen te Londen veroverde zij zich een finale-plaats. Twee Nederlandse kampioenschap pen behaalde zij in 1949 te Doetin- chem, namelijk de 100 m. vrije slag en de 400 m. vrije slag. Haar snelste tijd maakte de populaire Rotterdam - BONDSELFTAL TEGEN FREE FORESTERS. Fraai herstel op de tweede dag Na een zeer spannend slot is het gisteren in Nijmegen de Free Fores ters gelukt om 3 minuten voor tijd de winnende slag te slaan in de tweedaagse cricket wedstrijd tegen het Nederlandse Bondselftal. Nadat op deze tweede dag wegens regen pas om twee uur begonnen kon worden en de Engelse aanvoer der zijn eerste innings op onveran derd totaal van 264 voor 6 gesloten had, werd het bondselftal voor de taak gesteld om 167 runs te maken teneinde aan de innings-nederlaag te ontkomen. Hierin is het bondselftal glansrijk geslaagd, al zag het er bij de helft van de tweede innings niet naar uit, dat het lukken zou, daar op een to taal van 228 zeven wickets neer wa- r en. Hi er van had van der Ende een zeer mooie 42. die onder meer een enorme 6 inhield, waarna echter Maas eerst een stand voor de 8ste wicket van 18 runs met zijn clubge noot Honnebier opzette en hierna met Dries voor het 9e wicket voor 65 runs zorgde. Honnebier met een kalme 12 en Dries met een rustige 23 hadden Maas op voortreffelijke wijze gesteund. Eerst op 210 kwam het eind van de tweede innings van het Bondselftal toen Maas voor een schitterende 49 runs, door Mac Cor- quadelle bowld werd. Bij 1 hadden de Engelsen 82 overs nodig gehad om het bondselftal uit te krijgen. Mac Corquadalle bowlde 3 voor 36 en Jackson 3 voor 22. De Free Foresters moesten hierna in 27 minuten 44 runs maken voor de overwinning, waarin zij 3 minu- 'en voor tijd slaagden voor het ver- es van 3 wickets. De eindcijfers waren: Bondselftal: 97 en 210. Free Foresters: 264 voor J gesloten en 44 voor 3. FUCHS VERBETERT EIGEN WERELDRECORD OPNIEUW De Amerikaanse athleet Jim Fuchs, die twee dagen geleden zijn eigen wereldrecord kogelstoten van 17.82 op lï.91 meter bracht, heeft het thans voor de tweede maal verbeterd. Hij stootte gisteren tijdens athletiekwed- strijden in Eskiltuna (Zweden) 17.95 meter. se in Maart van dit jaar, namelijk 1 min. 5.7 sec. De Nederlandse kam pioenschappen brachten haar geen titels maar wel maakte zij zeer goe de tijden op de 100 en 40Ó m. Irma is op kantoor bij een brand- stoffenhandel te Rotterdam. Haar liefhebberijen zijn schaatsenrijden en tennissen. Winnaar vestigde tevens een nieuw record ^EVEN MANNEN EN TWEE VROUWEN waadden vermoeid maar blij uit de zee bij Dover met bijna telkens een uur tussenruimte. De eerste was een Egyptische luitenant, die winnaar werd van de massa zwemtocht over het Kanaal en die het oude in 1926 door de Fransman Georges Michel gevestigde record met 13 minuten verbeterde. 9 Van de 24 slaagden Deze Egyptenaar is de reusachti ge, bijna 220 pond wegende, 42 jaar oude Hassan Abdel RéTiim. Juist als het eerste meisje, dat van de 24 in de vroege morgen van Dinsdag bij kaap Gris Nez gestarte deelnemers de Engelse kust bereikte, de nauwe lijks 153 cm. grote 21-jarige Engelse schooljuffrouw Eileen Fenton, won hij met deze prestatie een door het Londense dagblad „Daily Mail" uitge loofde prijs van ruim 10.000.De Egyptenaar, die als eerste der man nelijke deelnemers de overkant van het Kanaal bereikte, zette 5 uur eer der voet aan wal dan Eileen Fenton. De nieuwe recordtijd van Rehim was 10 uur en 52 minuten. De onofficiële tijd van de kleine Engelse lerares was 15 uur en 37 minuten. Gedurende het laatste half uur van haar zwemtocht over het 35 km. bre de Kanaal vocht zij dapper tegen sterke stromen, terwijl ze nog slechts 500 meter van de kust verwijderd was. Het talrijke publiek op de klip pen van Dover moedigde haar luide aan, toen zij er in slaagde opnieuw in het zicht te komen, nadat ze eerst door de sterke stroom terug was ge sleept in volle zee. Met 13 anderen gaf onze landgeno te, de 34-jarige Willy van Rijssel uit Amsterdam, de poging op tijdens het zwemmen. De reden, die voor haar opgeven werd gemeld was hoofdpijn. Zij had toen vier uur gezwompien, nadat ze in de massastart om 2.36 uur des nachts vertrokken was. In totaal hadden gisteravond om half elf 9 van de 24 deelnemers de Engelse kust zwemmende bereikt tw. 7 mannen en 2 vrouwen, alleen de 40-jarige Egyptenaar Fahmy At- tallah was toen nog steeds in het water. De uitslag, waarin alleen opgeno men de deelnemers, die de 35 kilo meter wisten af te leggen, luidt: 1. Hassan Abdel Rehim. 42 jaar, (Egypte) 10 uur en 52 minuten, eer ste man, die het Kanaal voor de der de maal heeft overgezwommen, 13 minuten sneller ditmaal dan Georges Michel (Frankrijk), op wiens naam sedert 1926 het record stond. 2. Roger le Morvan, 26 jaar (Frankrijk), 11 uur en 3 min., die tot het laatste uur toe aan de kop lag. 3. Mareet Hassan Hamad, 33 jaar (Egypte). 12 uur en 16 min., die voor de tweede maal het Kanaal is over gezwommen. 4. William Samuel Rockett, 31 jaar (Engeland), 14 uur 20 min. 5. William Edward Barnie. 54 jaar (Schotland), 14 uur en 54 min. 6. Eileen Fenton, 21 jaar (Enge land). eerste vrouw in de wedstrijd, onofficiële tijd: 15 uur en 37 min. 7. Janos Zirganos 40 jaar (Grie kenland). 16 uur en 14 min., die aan vankelijk de leiding had, later afzak te en tenslotte bij Dover ruim een uur over de laatste paar honderd me ter deed, toen hjj in een sterke stro ming geraakte. 8. Antonio Abertondo. 31 jaar (Ar gentinië), 16 uur 14 min., die vroe ger eens 61 uur achtereen heeft ge zwommen. 9. Jenny Kammersgaard, 31 jaar (Denemarken), 16 uur en 26 min., tweede vrouw. Zij bereikte de kust op een plaats, waar de rotsen lood recht uit de zee rijzen. Een kwartier lang zocht het slanke, vastbesloten, maar volslagen uitgeputte meisje naar een plekje, waaraan ze zich zou kun nen ophijsen. Luid gejuich weerklonk van de omringende schepen, toen ze daarin tenslotte slaagde. Tegen middernacht was de 40-jari- ge Fahmy Attallah uit Egypte, de laatste der 24 deelnemers, die nog niet heeft opgegeven en evenmin de DE KANAALDERBY. Hassan Abd el Rehim, die de prijs van 1060 pd.st. van de „Daily Mayl" voor de heren gewonnen heeft, is een 42-jarige Egyptenaar, die 108 kilo weegt. Toen hij voet aan land gezet had, en langzaam over het strand liep, zakte hij driemaal ineen. Maar zodra hij weer bij zijn positie ven was gekomen zei hij, dat hij hoe genaamd niet vermoeid was en des noods terug zou kunnen zwemmen. Hij zou niet naar bed gaan, maar. zich 's avonds flink amuseren. Voor de 1000 pd.st. wilde hij een boot ko pen om met zijn kinderen hi>heeft er zes op de Nijl te gaan speleva ren. Ook een derde concurrent, de Egyptenaar Mareet Hassan Hamad, heeft de overtocht volbracht. Nadat Le Morvan, die als tweede aankwam, de kust had bereikt, keerde het gety, wat de taak van de andere concurrenten verzwaarde. De Brit Rockett was nog 2400 meter van de wal, en Erleen Fenton ongeveer 4000 meter. Jenny Kammersgaard lag 90 meter achter haar. Nog verder verwijderd van de kust zwommen de 53-jarige Schotse veteraan Barnie en de Argentijnse kampioen Abertondo. Rehim, Le Morvan en Hamad had den over de laatste 8 km. een nek- aan-nek race gezwommen. De Frans man leidde tot 2400 meter van de kust, maar toen begon Rehim te spurten en won de wedstrijd. De 21-jarige Eilaan Fenton, een nawelijks 1.53 meter lange school juffrouw uit de Engelse provincie Yorkshire, heeft eveneens ruim 10.000 verdiend. Zij zette als eerste der zes vrouwen, die deelnamen aan de massa-zwemtocht over het Ka naal, omstreeks 6 uur gisteravond voet op Engelse bodem. De Brit William Samuel Rocket "bereikte de Engelse kust in een tijd van 14 uur en 20 minuten. Volgens een radio-verslaggever slaagde ook de 54-jarige William Edwad Barnie uit Schotland er in de race met succes te beëindigen. Engelse kust heeft bereikt, ongeveer 8 km. uit de kust bij Dover. Hij was toen al 21 uur in het water. Hij hoop te de overtocht in de vroege morgen uren toch nog met succes te beëindi gen. Sinds 1935 heeft hij 16 maal deel genomen aan lange afstandszwem- wedstrijden in de Nijl. Zijn laatste twee pogingen het Kanaal over te zwemmen eindigden ongeveer 300 meter van de kust. - De laatste deelnemer moest he denmorgen 4 uur 48 zijn poging sta ken op 300 meter van de Engelse kust na 27 uur 13 min. in het water te zijn geweest. Hij was totaal uitge put. Nieuwe ondernemingen. Intussen begonnen vroeg in de morgen drie nieuwe overtochtpogin gen. Achtereenvolgens gingen te wa ter: om 1 uur 19 de Fransman Geor ges Alfonsi, om 2 uur 27 de Neder lander Jos de Walle en om 2 uur 36 de Belg Fernand du Moulin. Du Mouin hoopte hedenmiddag de over zij te bereiken en dan, eveneens zwemmend, terug te keren naar Frankrijk. Hij zou de tweede over tocht alleen proberen als de eerste niet meer dan 22 uur gevergd had, aangezien hij het uitgesloten acht, dat een mens langer dan 48 uur aan een stuk door zou kunnen zwemmen. Vanmorgen om 7 uur is te Dover de Brit Philip Mickman gestart, die verleden jaar van Frankrijk naar Engeland is gezwommen en het nu in omgekeerde richting wil proberen. ATHLETIEK DE NEDERLANDSE PLOEG VOOR DE EUROPESE KAMPIOEN SCHAPPEN Naar wy vernemen is de Neder landse ploeg welke aan de Europese kampioenschappen te Brussel van 23 tot en met 27 Augustus zal deelne men definitief als volgt samenge steld: Dames: 100 meter: Fanny BlankersKoen (Sagitta), Gré de Jongh (Sagitta), Xenia Stadtde Jong (Olympia '48). 200 meter: Fanny BlankersKoen (Sagitta), Gré de Jongh (Sagitta) Puck Brouwer (Celebes). 80 meter horden: Fanny Blankers- Koen (Sagitta), Willy Lust (Zaan land y. Vèrspringen: Willys Lust (Zaan land), Nel Vos (E.A.V.), Tineke de oeng (Sagitta). Speerwerpen: Ans Koning (Gona), 4 x 100 meter est.: Fanny Blan kersKoen, Gré de Jongh, Xenia Sladtde Jong, Puck Brouwer. Reserve: Nel Vos. Heren: 100 meter: Lammers (AV '45). 200 meter; Lammers (AV '45). 1500 meter: Slijkhuis (Trekvogels), Harting (AAC). Vèrspringen: Wessels (AV '23). Hinkstapsprong: van Egmond (D EM). Kogelslingeren: Houtzager (PSV). 4 x 400 meter est.: Hofmeester (Pro Patria), de Kroon (AAC), Ma- hieu (V en L), Buys (Tempo). 400 meter horden: Buys (Tempo). Marathon: Overdijk (AAC). 50 km snelwandelen: Kluiskens (LAT). De uitzending van onze vertegen woordigers op de Marathon alsmede van Kluiskens op de 50 km snelwan delen geschiedt op kosten van de clubs, waartoe deze athleten behoren. NEDERLANDSE PLOEG TE BRUSSEL GEARRIVEERD Een klein ploegje Nederlanders onder aanvoering van de heer Moer man was gisteravond naar het Zuid station te Brussel gegaan om de Ne derlandse ploeg af te halen. Even over zeven arriveerde de trein met de Nederlandse vertegenwoordigers, van wie enkelen gestoken waren in het blauwe jasje van de Olympische spelen. De reis was vlot verlopen en niemand voelde zich moe. De in België woonachtige Wessels bevond zich niet bij de ploeg en Houtzager, onze kogelslingeraar, rnoest in verband met werkzaamhe den, een latere trein nemen. Zoals bekend heeft ieder land een gids toegewezen gekregen door het organisatiecomité. De heer Louis Vrebos, official van de Belgische athletiekbond, zal gedurende de kampioenschappen zijn zorg wyden aan de Nederlandse ploeg. Hy was bij de aankomst op het station pre sent en begeleidde de ploeg naar ho tel de Boeckx, een familiehotel in een der buitenwijken van Brussel, waar onze athleten hun intrek heb ben genomen. In dit hotel zal men zich ongetwij feld spoedig thuisvoelen. Het ligt in een rustige buurt aan de zuidkant 11 Brussel. De inrichting is smaak vol en aangezien onze ploeg de mees te kamers in beslag heeft genomen en niet de maaltijden de gehele eetzaal vult, voelt men zich er direct „en fa milie". ZWEEDSE ATHLETEN TE RIJSWIJK Op de sintelbaan van „Te Werve" te Rijswijk werden gisteren athle- tiek wedstrijden gehouden tussen de Haagse ploeg „Trekvogels" en een Zweedse ploeg uit Malmö, wel ke versterkt was door athleten uit Göteborg. De uitslagen luiden: 10Ö meter: 1. Greep (Trekv.) 11.2 sec. 2. Andersen (Zw.) 11.4 400 meter: 1. Greep (Trekv.) 51.7 sec.; 2. Andersen (Zw.) 51.9. Hoogspringen: 1. Ternsand (Zw.) 1.73 m.; 2. Wendt (Zw.) 1.73; 3. van Oosten (Trekv.) 1.73. Verspringen: 1. Wendt (Zw.) 6.46 m.; 2. van Oosten (Trekv.) 6.07 m. Discuswerpen: 1. Ternsand 40.66 m.; 2. Versteeg (Trekv.) 39.10 n?.; 3. Voerman (Trekv.) 38.88 m. Kogelstoten: 1. Voerman (Trekv.) 12.59 m.; 2. Nilslusth 12.31 m. 800 meter: 1. van Kreuningen 2 min. 5,8 sec.; 2. Hendrikson (Zw.) 2.06.8. Speerwerpen: L Nilsson (Zw.) 48.61 m.; 2. Versteeg (Trekv.) 44.07 m. Zweedse estafette: 1. Trekvogels 2 min. 7,3 sec. 2. Malmö (Zw.) 2.08.9 sec. Totaal uitslag: Trekvogels 52 p. en Zweden 47 p. VOLLEYBALL L.P.S.V. SPEELDE IN DELFT. Gisteren werd door twee zestallen van de L.P.S.V. deelgenomen aan een volleyball-tournooi, georgani seerd door de politie sportvereniging „Delft". Tien zestallen, verdeeld in 2 pou les, bonden de strijd met elkander aan en speelden een halve competi tie. In pole A waren ondergebracht: Roosendaal, Gouda, Zutphen, Delft I en Leiden I. In poule B: Voorburg, Vlaardingen, Den Haag, Delft II en Leiden II. De eindstanden in de beide afdelin gen werden: A: 1. Roosendaal 8 p., 2. Delft I 6 p., 3. Leiden Ió 4 p., 4. Zutphen 2 p., 5. Gouda 0 p. B: 1. Voorburg 8 p., 2. Den Haag 6 p., 3. Leiden II 4 p.; 4. Vlaardingen 2 p., 5. Delft H 0 p. De nrs. 1 speelden om de eerste en tweede prijs; de nrs. 2 om de der de en vierde en de nrs. 3 om de 5e er 6e prijs. De totaal-uitslag werd aldus: 1. Voorburg, 2. Roosendaal, 3. Den Haag, 4. Delft, 5. Leiden I, 6. Lei den II. De ongeoefendheid in ploegver- band speelde de Leidenaars de eer ste twee wedstrijden parten tegen Harris, Lesueur en Bevilacque wonnen opnieuw Ondanks de indeling in drie ritten a trois heeft de wereldkampioen Harris zijn twee Nederlandse tegen standers Arie van Vliet en Jan Derk- sen niet de gelegenheid gegeven hem van zijn troon te stoten. Wel moest hij in de eerste rit in Derksen, die voor de Marathon-tribune plotseling wegliep, zijn meerdere erkennen, maar in de beide volgende ritten toonde hy zich de grootmeester op de sprint Vooral in de laatste rit kwam zijn grote capaciteit naar vo ren, toen hij in de laatste bocht door de Nederlanders was ingesloten. De Engelsman ging toen buitenom en klopte van Vliet met een banddikte in de buitengewone goede tyd van 11.6 sec. over de laatste 200 meter. Met twee eerste plaatsen werd Har- ris winnaar van de sprintmatch. Derksen en van Vliet behaalden bei den zeven punten, maar Derksen werd als tweede geclasseerd omdat hij één rit had gewonnen. Bij de amateurs bezette Hijzelen- doom de eerste plaats vóór Verdeun en Sacchi. In de eerste rit reed Hij- zelendoorn tegen de Italiaan een tac tische race, maar moest zich geducht inspannen om tenslotte met banddik te te winnen. In de tweede rit toon de Verdeun zijn enorme demarrage door met een korte sprint de Italiaan kansloos te slaan. De beslissende rit tussen Verdeun en Hijzelendoorn werd tweemaal ge reden. De eerste maal won Verdeun, maar hij had in de bocht twee zwie pers gegeven en de rit moest worden overgereden. De tweede maal, toen de renners naast elkaar de laatste bocht uitkwamen, gaf Verdeun geen strijd meer en liet Hijzelendoorn met vele lengten winnen. Wereldkampioen Lesueur heeft in het stadion een rit achter grote mo toren gereden, die de tienduizenden bezoekers, maar vooral zijn concur renten, dang zal heugen. Met bijna bovenmenselijke inspanning heeft hij 100 km. lang aanvallen van al zijn tegenstanders moeten afslaan en daarnaast toonde hij zijn enorme doorzettingsvermogen op de weinige ogenblikken, dat hij niet de leiding had. De wereldkampioen ging op de eerste plaats van start, maar moest al spoedig zwichten voor zijn landgenoot Serès. De eerste 50 km. van deze wedstrijd kenmerkten zich daarna door. een voortdurende strijd om de leiding. Na Serès kwamen aan kop respectievelijk de Nederlanders Bak ker, de Best, Prork, toen weer Serès en Lesueur. Besson en ook de debu tant de Ruiter hield het tempo bij. Frosio, de kleine Italiaan, raakte na 17 km. een ronde achter, maar zorgde ervoor weer spoedig bij te ziijn. Lesueur, die na 28 km. de leiding weer had, moest en serie felle aan vallen weerstaan, hetgeen hem met grote krachtsinspanning gelukte. Na 50 km. lag hij aan de kop, gèvolgd door Frosio, Serès, Pronk, Bakker, Besson, de Ruiter en de Best en geen van hen had een ronde achterstand. Kort na de helft kreeg Lesueur ach ter elkaar offensieven te doorstaan van Frosio en Serès, die hij op fan tastische wijze afsloeg. Een groot kampioen, die het spontane applaus van de tienduizenden ruimschoots verdiende. Toch was er te veel van zijn krachten gevergd, want na 55 km. moest hij Pronk, die op de loer had gelegen, laten passeren. Maar hij kwam terug en na Pronk tot uiterste krachtinspanning te hebben gedwongen nestelde de wereldkam pioen zich opnieuw aan de kop. Een tiental kilometers werd hij onge moeid gelaten, maar na 65 kilometer begon het spelletje opnieuw. Serès viel aan ,maar slaagde niet en Bak ker onderging hetzelfde lot. Einde lijk toch, was het Serès, die na 73 km. de ereplaats wist te veroveren. Hij weerstond een aanval van Bes son en toen bleek, dat Lesueur over een enorme reserve beschikt. Weer trok hij naar voren en weer duurde het niet lang of hij voerde de groep aan. Met nog 20 km. te rijden kwam er weer een Nederlands offensief. Bakker viel het eerst aan, maar kwam aan snelheid tekort. Intussen had Pronk zich naar de tweede plaats opgewerkt, kwam dicht bij Lesueur en na 85 km. slaagde de Nederlandse kampioen er in Lesueur, die losraak te van de kop te verdrijven. De Rui ter werd in dit duel voor het eerst gelapt. Op dat moment had de Best, die op de helft van de strijd twee maal pech had gekregen, drie ronden achterstand. Toen het er dan op ging lijk*en, dat Jan Pronk zijn revanche de meer geoefend tegenstanders. De samenwerking vlotte allengs beter, waardoor de Leidse politiemannen toch nog kans zagen de prijzenkast met 2 medailles aan te vullen. Het was een zeer geslaagde en sportieve dag op het keurig aange legde D.H.C.-terrein, waarbij alle wedstrijden precies volgens het vast gestelde tijdschema plaats vonden. De commissaris van politie R. J. Meijer toonde eveneens blijken van belangstelling voor deze voor de Leidse politie nog jonge tak van sport. ZEILEN. ALKMAARDER- MEERWEDSTRIJDEN. In de zeilwedstrijden op het Alk- maardermeer werden de volgende hoofdprijzen behaald: 12 M2 klasse A: S. Kraan, Valken klasse D: S. M. v. d. Meer, Draken- klasse: G. van Wijk, Olympiajollen A: B. W. Willems, 16 M2 Eenheids klasse: J. W. Swart. In de 12 voetsjollenklasse werden gisteren B. P. Hageman en S. Kra mer (beiden van De Kaag) winnaar in hun afdeling. De groepswedstrijd der 12 Voets- jollen werd gewonnen door Alk maar, 2. Z.V.V., 3. Loosdrecht. van de wereldkampioenschappen in derdaad zou krijgen, zette de onver, woestbare Lesueur voor de zoveelste maal aan en reed zich over Pronk naar de overwinning. In de laatste 5 km. probeerde Besson nog tevergeefs het pleit in zijn voordeel te beslissen. Lesueur ging als eerst over de eind streep, op 30 m. gevolgd door Jan Pronk. De Ruiter raakte in de laatste 10 km. nog een ronde achter, maar heeft overigens bij dit debuut een zeer goede indruk achtergelaten. De Rotterdammer heeft nauwelijks ach ter grote motoren getraind, moest gistermiddag een fiets lenen van Ma- tena om gisteravond te kunnen rij den en reed alsof hy al jarenlang tot de topklasse der stayers behoort. In dien hij zich serieus op het stayeren gaat toeleggen kan Nederland in hem de komende jaren een geduchte troef hebben in deze tak van de wielren- sport. Uitslag: 1. Lesueur (Fr.) achter Querin 1 uur 21 min. 10 sec.; 2. Pronk (Ned.) achter Wiersma op 30 meter; 3. Bakker (Ned.) achter van der Bosch op 80 meter; 4. Besson (Zw.) achter Grolimond op 100 meter; 5. Frosio (Italië) achter van Ingelghem op 430 meter; 6. Serès (Fr.) achter Blanc Garin op 460 meter; 7. de Rui ter (Ned.) achter Kaser op 1350 me ter; 8. de Best (Ned.) achter de Graaf op 2150 meter. Het sinds 9 Mei 1929 op naam van Schlebaum staande baanrecord over 10 km. met een tyd van 8 min. 31 sec. werd in deze rit door de Best gebroken en gebracht op 8 min. 24.8 sec. Vier starts zijn nodig geweest al vorens Bevilacq de wereldkampioen - achtervolging zijn rit tegen Wim van Est op overtuigende wijze kon win nen. De eerste maal kreeg van Est na 150 meter een lekke band. De tweede maal was het weer de Neder lander, die een lekke band kreeg, dit maal echter na 6 ronden, toen de renners vrijwel gelijk lagen. Daarna kreeg Bevilacqua een lekke band na 250 meter en tot slot kwam dan de vierde start. Van Est was het snelste weg en nam in de eerste ronde ander halve meter voorsprong. De volgen de ronde echter was de soepel rijden de Bevilacqua weer gelijk gekomen en daarna wbn de Italiaan terrein, eerst met centimeters, daarna met decimeters en tot slot met meters. Na vijf ronden lag hij drie meter voor. Na zes ronden zes meter. Maar daar na ging het hard en hij kwam tien, twintig, dertig, veertig en aan het einde zelfs ruim vijftig meter voor te liggen. Bevilacqua noteerde de uitstekende tyd van 6 min. 26 sec. De uitslag luidt: 1. Bevilacqua (Ita lië) 6 min. 26 sec.: 2. Van Est (Ne derland) 6 min. 31.2 sec. DUIVENSPORT. „De Duinklievers", (Noordwyker- hout). Wedvlucht met jonge dui ven vanaf Quiévain. Afstand plm. 213 km. In concours 151 duiven. Ge lost te 7 uur met Z.W. wind. Eerste snelheid van 1421.10, laatste 1250.16 meter per minuut. Uitslag: St. Jan St Bavo 1, 5, 23, 35; C. de Kan 2, 29, 37; J. en C. Broekhof 3, 12, 28; Br. Kok 4, 27, 31. 32, 33; J. Duindam 6, 9, 16, 22, 25; A. Franck 7, 8, 11; P. v. Duin 10; K. Mulkes 13, 15, 21, 24, 36. „De Vliegende Voorhouters." Wedvlucht vanaf Quiévain. Afstand plm. 208 km. Gelost te 7 u. met Z.W. wind. De eerste duif werd geconsta teerd 9.24.34 uur. Uitslag: W. P. de Groot 1, A. v. d. Slot 2; F. v. Werk hoven 3, 4, 9; A. Dijsselbloem 5; W. v. Kempen 6, 10; P. J. Warmerdam 7, 8. Tevens een oefenvlucht vanaf Dordrecht met oude en jonge dui ven. Uitslag; A. Dijsselbloem 1, F. J. v. Werkhoven 2. „De Reisduif" (Hazerswoude). Wedvlucht met jonge duiven vanaf Arlon, afstand 282 km. In concours 8 duiven, gelost om 12.30. De eerste prijswinnende duif snelheid van 1204 meter per minuut, laatste 1108 meter. Uitslag; P. J. Fase 1, 7, 10, 11, 12, 13, 16, 17.. C. van Veen 2; W. van Veen 3. 8; A. H. Fase 4; P. van Kla veren 5; G Kemp 6; N. v. d. Bosch; 9; P. van den Malen 14; K. Starre- veld 15. „De Zwaluw" (Voorschoten) Wedvlucht met jonge duiven vanaf Quiévrain. Afstand 197,74 km. Gelost om 7 uur met Z.O. wind; eerste duif geconstateerd om 9.30.52; snelheid 1310,70 m. Uitslag: V. L. Pierlot 1, 2, 23; H. Schoo 3, 18, 25, 34: H. H. J. v. Kla veren 4, 17, 19; B. M. Keijzer 5; J. P. v. d. Assem 6, 10, 16, 18. 21, 26; C. J. v. d. Wal 7, 15; G. Teske 8: J. W. Hulst 9; G. Zwaan 11; G. Schrijvers 12; Fr. Hendriks 14, 28, 31, 35, 37; „De Rijnklievers" (Leiderdorp). Wedvlucht met jonge duiven vanaf Quiévrain, afstand 202 km. gelost om 7 uur met Z.O. wind. Aankomst eer ste prijswinnaar 9.43.18, laatste 10.02.30. Uitslag: Chr. v. d. Pluym 1, 7, 8. M. Jongeleen 2. 4. 10. 11, J. F. W. Truyers Sr. 3, 6. N. Hogervorst 5, J. F. W. Truyers Jr. 9. „De Vooruitgang" (Nieuwkoop). Wedvlucht van Quiévrain (Bel gië) voor jonge duiven op 20 Augus tus 1950. Afstand 200 km. in con cours 50 duiven. Gelost 7 uur met Z.-O.-wind. Uitslag: A.. v. Leeuwen 1, 3 en 4; won de medaille; A. C. van Koert 2 en 5; A. de Keizer 6; A. L. van Eimeren 7; H. W. Woerde 8; J. Tijsterman 9; H. v. d. Neut 10. „De Gevleugelde Vrienden" (Was senaar Wedvlucht met jonge dui ven vanaf Mons. In concours 246 duiven. De eerste prijswinnende vo gel maakte een snelheid van 1354.40 meter per minuut. Uitslag: J. v. Kleef 1, 18, 26, 32; L. Visser 2, 10, 11, 17, 30; W. v. Egmvmd 3, 9, 24; J. P. Brederode 4; K. Scheffer 5, 8, 12, 47; J. M. Brederode 6, 7, 43; S. v. d. Ham 13; J. H. Groeneveld 1. 19, 22, 23, 37; A. Groeneveld 15, 35,48.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 6