STADSNIEUWS B i o s c o p e n UIT DE OMGEVING Laatste Berichten ZATERDAG 19 AUGUSTUS 1952 DE LEIOSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 ZONDAG A.S. E.H.B.O.-ZONDAG Onze Moeder de H. Kerk laat ons jaar op jaar het tafereel aanschou wen van het „ongeval", dat plaats had op de weg van Jeruzalem naar Jericho, n.l. op de twaalfde Zondag na Pinksteren, die dit jaar valt op Zondag 20 Aug. Christus heeft in de parabel laten optekenen, dat de vreemdeling veelzijdige hulp heeft geboden. De lichamelijke hulp en ook de financiële hulp. Het was een Samaritaan. De hulp was zo goed, dat, wanneer wij het woord Samari taan horen, we ogenblikkelijk den ken aan iemand, die goed doet! Morgenochtend vraagt de E.H.B.O., uw R.K. E.H.B.O., uw financiële bij stand. Denkt dan aan de veelzijdige hulp van uw E.H.B.O. Tijd en geld stellen de leden ter beschikking voor het welzijn van u en uw medemen sen. De Kath. Eerste Hulp is morgen 20 Aug. aan uw kerkportaal! De barmhartige Samaritaan gaf olie en wijn, heeft wonden verbon den, gaf enkele tientallen zilverlin gen en nam tenslotte de nazorg op zich. Wij vragen slechts uw beschei den hulp. Maar.helpt de Eerste Hulp! KATHOLIEKE AVONDMULO Nu het einde van de vacantietijd nadert, kan het zijn nut hebben de aandacht van de lezers van dit blad te vestigen op de sedert twee jaren in onze stad gevestigde katholieke avondmulo. Deze avondschool beoogt jongelui, die niet in de gelegenheid zijn ge weest een dag mulo te volgen voor te bereiden op het Rooms Katholiek Mulo-examen, hetzelfde examen waarvoor ook alle katholieke dagulo scholen opleiden. Studie in de avonduren eist veel energie en een goede aanleg. De er varing leert echter, dat mensen, die zich na hun dagelijks werk op de schoolbanken hebben gevormd rijke vruchten van die uren hebben ge plukt. De Katholieke Avondmulo geeft op drie avonden in de week les. Het huiswerk, dat de leerlingen mee krij gen moet op de andere vrije avon den gemaakt worden. Tengevolge van een bepaling van de instanties, die het Mulo-examen regelen (openbaar, prot-christelijk zowel als katholiek) mogen slechts die candidaten aan het examen deelnemen die voor 1 Januari van hun examenjaar de leeftijd van 18 jaar hebben bereikt, indien zij niet aan een dagulo zijn opgeleid. Deze bepaling geldt niet voor candida ten, die reeds een examen vóór het Mulo diploma hebben afgelegd en daarvoor zijn afgewezen. Uit een en ander volgt, dat voor de 3-jarige cursus geen leerlingen kunnen wor den aangenomen, die op 1 Januari a.s. nog geen zestien jaar zijn. Mochten vaders van jongelui of liever nog de jongelui zelf na lezing van bovenstaande zich voor deze vorm van avondonderwijs interesse ren, dan kunnen zij zich voor het verkrijgen van nadere inlichtingen wenden tot de directeur van boven genoemde school. Adres: Apothe- kersdijk 25, tel. 24644. Men zie de advertentie voorko mend in dit nummer. HET GEHELE GEZIN SLAAGDE De heer J. B. H. Schoots, naaima- chineraparateur, Rijnsburger weg 29b, volgde met z'n vrouw en dochter de middenstandscursus van het oplei dingsinstituut M. J. de Jong te Oegst- geest. Alle drie gezinsleden slaagden bij het gehouden examen. Was dat en feest! VACANTIE VREUGD 1950 Dank zij de medewerking van het gemeentebestuur, dank zij de vrijge,- vigheid van de Leidse katholieken en dank zij vooral de vriendelijke bereidheid van leidsters en leiders, offerden, zyn drie vacantieweken offerden, zijn drie vacantiweken voor de Leidse katholieke schoolkin- Citren allerprettigst verlopen Slag bal en voetbal, film, toneel en pop penkast, zwemmen, wandelen en fietsen, tochten door oud-Leiden, raar de Hortus Botanicus en het mu seum, naar speeltuinen en naar het strand, volgden in bonte variatie el kander op. Overtuigd, dat de kinderen van dit alles genoten hebben en de moeders met minder voordeel hiervan had den mogen wij hier openlijk de dank uitdrukken van het stedelijk bestuur voor alle zo hartelijk gegeven mede werking. Tot de Kerstvacantie! Het stedelijk comité voor Vacantiebezigheden voor de katholieke Leidse jeugd. Een zinrijke traditie. Blijkens een advertentie in dit nummer is er weer gelegenheid zich aan té melden voor de uitde ling van haring en wittebrood. Met nadruk willen wij er nog eens op wijzen, dat het hier niet geldt een bedeling, doch de voortzetting van een zinrijke traditie. Dat dit meer en oneer wordt begrepen, mag worden afgeleid uit het feit, dat de deelname zich in stijgende lijn bevindt. Het bestuur van de 3 Octobervereniging zal er zich dan ook zeer over verheugen, wanneer ook dit jaar weer velen uit alle lagen der bevolking zich hiervoor aanmelden. Voor het staatsexamen B. slaagde B. J. Reeling Brouwer en voor het diploma A. J. G. Guépin. In een hotel te Hengelo heeft een hotelrat zijn slag geslagen. Hij be stal de hotelkas en ging er met f 600 meer op zak vandoor. De man, ver moedelijk, de onder een andere naam in het register genoteerde, omstreeks 25-jarige G. S. uit Leiden, is voort vluchtig. Hij heeft zich ook te Rot terdam, Amsterdam, Eindhoven, Vught en Leiden aan dezelfde prak tijken schuldig gemaakt. Hier ter stede werd hij reeds door de politie gezocht en gesignaleerd wegens verduistering en oplichting, aoch men is er tot heden niet in ge slaagd een spoor van hem te vinden. Zondagdicnst der huisartsen. A.s. Zondag zal de dienst worden waargenomen door de doktoren: Van Es, H. de Haan, Kortmann, Sneep, Verbrugge. Apotheken. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lei den wordt van Zaterdag 19 Aug. 13 uur tot Zaterdag 26 Aug. 8 uur waar genomen door: apotheek Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502. Apotheek Reyst, Steenschuur 35, tel. 20136. Te Oegstgeest: door de Oegstgees- terapotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. BURGERLIJKE STAND Geboren: Jan, zn. van J. Heems kerk en N. van der Wiel; Alida dr. van J. Wensch en P. van der Plas; Marijke dr. van J. J. Faas en M. C Bonte; Johannes Mattheus Antonius Hans zn. van C. W. M. Lindenhoff en C. I. T. Spiekerman. Overleden: J. P. F. van der Klauw zn. 1 dag. Casino Op het gebied van de vrolijke, geestige amusementsfilm hebben de Amerikanen nog steeds hun meester niet gevonden. Zij we ten dikwijls uit de meest eenvoudi ge gegevens een cocktail van humor en joligheid te maken. Zoals in „De secretaresse van mijnheer". Deze mijnheer is het idool van het vrou welijke personeel van een speelgoed fabriek. Eén van de meisjes (Paulet- te Goddard) is met haar gedachten volkomen bezijden haar werk. wan neer ze 'hem ziet. Zij houdt de pro ductie op en wordt daarom naar „mijnheer" gestuurd, om' er een fiks standje in ontvangst te gaan nemen. Zij ziet haar kans schoon en door een brutaal stuntje slaagt zij er in, als secretaresse met hem mee te gaan. Hij stond juist op het punt een grote zakenreis te ondernemen. Wat beiden ondervinden, is te dwaas en te ingewikkeld om na te vertellen. Het is je reinste onzin, maar dan van het soort, waar je hartelijk om lacht. Een amusant, vroljjk geval. Voor alle leeftijden. Trianon De luchtige ontspan ningsfilm „De winkel om de hoek" wijkt sterk af van haar soortgenoten. Geen dure hotels, jazzband of lief desdrama's bij maanlicht. De win kel om de hoek geeft een beeld, ge grepen uit het dagelijkse leven. Fi guren, zoals wij ze dagelijks ontmoe ten, worden op kunstige wijze gety peerd. De in het vak vergrijsde za kenman, de hardwerkende bediende die carrière wil maken, de oudere collega met ervaring, het meisje, dat van het leven meer verwacht dan het predicaat „goed verkoopster" en ten slotte de loopjongen, die voor de vrolijke noot zorgt. Een originele liefdesgeschiedenis op de achtergrond verhoogt het charme. Voor velen zal „de winkel om de hoek" een welko me afwisseling zijn in de lange reeks van onwerkelijke en vaak ver moeiende „showfilms in technicolor". Geschikt voor alle leeftijden. Lido. Een echte vacantiefilm wordt deze week in het Lido-Thea- ter gegeven onder de titel: „De Inspecteur Generaal." Danny Kaye de pseudo-inspecteur generaal die tegen wil en dank tot deze hoge waardigheid wordt geprocla meerd, na eerst in het gevang ge zucht .te hebben, verdacht van diefstal, hetgeen ook al niet juist was. Eenmaal in de hoge functie geplaatst, weet Danny Kaye zijn rol goed te spelen, zeer tot schrik van de verdorven vroedschap, waar hij op bezoek komt. Maar zoals altijd dreigt het mis te lopen als de werkelijke inspecteur eenmaal op de proppen komt. Maar de jonge man had ditmaal het geluk aan z'n zijde, want als hij juist een slechte daad van de dorpse vroedschap heeft goed gemaakt, weet hij door een ruiterlijke bekentenis de wer kelijke inspecteur generaal uit de gevangenis te krijgen, die de eer lijkheid van zijn „vervanger" niet onbeloond laat. Een film vol vro lijkheid, grappige scènes en boven dien in smaakvolle kleuren, zodat zij een lust voor oog en hart is. En tenslotte: een film' voor alle leeftijden. Luxor heeft deze week de Zweed se film „Soldaat Boem", waarin men de komiek Nils Poppe naar voren brengt als „de Charlie Chaplin van het Noorden". Die vergelijking gaat echter niet helemaal op. Poppe is een voortreffelijke komiek, en vooral een parodist, maar al stuntelt hij ook even dwaas en ontwapenend als de grote humorist van Hollywood, zijn humor is totaal anders. Hij heeft niet het scherpe van Chaplin en men vindt nergens het felle hekelen van sociale toestanden. Poppe is meer aan de goedmoedige kant. Het gegeven van deze film een plichtsgetrouw burger wordt soldaat om' de vrouw van zijn keuze te ver overen is op kostelijke wijze uit gewerkt. De spotternijen op een goed gedisciplineerd leger zijn legio, maar nergens worden deze wrang. „Soldaat Boem" brengt enkele uren goed amusement, waarvan jong en oud zullen genieten. Ge schikt voor alle leeftijden. R,ex „De ontsnapping van Cor- regidor" is een spannende'film met de hel van Pearl Harbor als uit gangspunt. Natuurlijk is niet allei „hel", er komt ook wat liefde in voor, anders zou het geen filmver haal zijn. Wegens de spanning voor 14 iarigen pti ouder. KATWIJK Cursus. Op initiatief van de commissie van samenwerking uit de Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde, de Bloemistwinkeliers vereniging, en de Bloemistenpa- troonsvereniging te Leiden zal alhier een cursus gegeven worden in het verzorgen van kamerplanten en snijbloemen. Enkele deelneemsters gaven zich reeds op. Aanbesteding. Door B. en W. is aanbesteed het bouwen van een grondkerende muur aan de Remise straat. De hoogste inschrijver was Gebr. Verloop te Katwijk aan Zee, de laagste de fa. Jac. Th. Remmers waal te Katwijk aan den Rijn. De begroting was f 5631.09. LEIDSCHENDAM Geldlening. Begin 1950 heeft de gemeente 400.000 geleend bestemd ter aflossing van een lening groot 200.000 en voor kasgeld in verband met de bouw van 38 woningen aan de Achterweg. Daar de aanbeste dingssom voor deze huizen 375.735 bedraagt is het noodzakelijk dat nog een 200.000 wordt geleend. De Coöp. Boerenleenbank is hiertoe be reid voor de tijd van 3 jaar tegen een rente van 2% Daar, zoals B. en W. zeggen, in ver band met de huidige gespannen poli tieke toestand een zeer gering aan bod voor kasgeld bestaat, geven B. en W. de Raad in overweging het aanbod van de Boerenleenbank zo spoedig mogelij a te accepteren. Accoord met grondprijs. Van de zijde van de P.T.T. is bericht ont vangen dat accoord gegaan kan wor den met een door de gemeente vast gestelde prijs ad 7.50 per vierk. m. voor de grond, welke bestemd zal worden voor de bouw van het labo ratorium van de P.T.T. OEGSTGEEST U.D.O. Er heeft een voorlopige samenstelling van de elftallen plaats gehad en alle verschijnen Zondag a.s. binnen de lijnen. Het eerste elf tal gaat naar Katwijk om daar met WOA, VNL en KRV deel te nemen aan het door KRV georganiseerde bekertournooi. UDO 1 speelt te 1.30 uur tegen WOA 1. Vertrek per fiets 12.45 uur. Op het Morskwartier-terrein speelt om 12 uur UDO 5 tegen Mors- k war tier 3 en om 1.30 uur UDO 2 tegen Morskwartier 2. De beide junioren- en adspiran- ten-elftallen gaan naar Sassenheim om daar uit te komen tegen over eenkomstige elftallen van Teylingen. Gezamenlijk vertrek per fiets om 11 uur van Leidse Buurt. VOORHOUT Geboren: Bernardina A. C., d„ van J. Floor en W. C. Kortekaas: Leo- nardus G„ zn. van F. J. van Reste ren en C. J. A. Bergman; Leonardus P. C. M„ zn van A. L. van der Poel en G. J. S. Weijers. Ondertrouwd: J. H. Kemp, 35 j. en C. Kloek, 21 j. Getrouwd: J. M. Plug, 30 j. en C. P. Diemei, 30 j.; J. A. Meeuwissen, 26 j. en P. C. van Schie, 22 j. VOORSCHOTEN Huldiging van jubilarissen bij Zil- verfabriek. De heer N. Bakhuij- zen, die 50 jaar bij de Zilverfabriek werkt, werd gisterenmorgen in zijn woning gehuldigd. De directeur, de heer mr. S. A. C. Begeer,hield een hartelijke toespraak en overhandig de een enveloppe met inhoud en een kistje sigaren. Tevens werd de ju bilaris medegedeeld, dat hij 6 dagen extra verlof kreeg. Jhr. Ir. A. C. von Weiier, directeur van de Holl Ket- tingfabr. „D.C.W." sprak eveneens waarderende woorden en overhan digde de jubilaris de gouden ere penning van de Kon. Ned. Edelme taal Bedrijven. De voorz. van het ju bileumcomité bood, na een korte toespraak, een enveloppe met fn- houd aan. 's Avonds was er een bijeenkomst in de recreatiezaal van de Zilverfa briek, waar behalve de gouden ju bilaris enkele andere jubilarissen aanwezig waren, de heren A Ouds hoorn, W. Jansen en C. J. Sprengen. Tevens werd er afscheid genomen van de heer N. H. Schut, die na 34 jaar het bedrijf gaat verlaten. Bij deze gelegenheid ontving de heer Bakhuijaen de gouden medaille van de Mij van Nijverheid en Han del met bijbehorend getuigschrift. De heren Oudshoorn, W. Jansen en C. J. van Sprengen, die reeds lan ger dan vijftig jaar in het bedrijf werkzaam waren en wel het getuig schrift, maar niet de gouden ere medaille van de Mij v. H. en N had den ontvangen, kregen dit laatste nu uit handen van de directeur. De ju bilarissen dankten voor de verleen de onderscheidingen. Voor het staatsexamen diploma A slaagden J. A. Stroucken, L. M. Scheepers, A. J. M. van Gaasen, M. J. van de Mortel, Q. M. v. Bijster- veldt, M. H. Bogaers. MediscKe Zondagsdienst. De medische Zondagsdienst waargeno men door dr. M. v. d. Stoel, Veurse- weg 20, Tel. 356. WASSENAAR JAARVERGADERING BLAUW ZWART Onder grote belangstelling werd Donderdagavond in café Beyersber- gen de jaarlijkse algemene vergade ring gehouden van de R.K Voetbal vereniging „Blauw Zwart". Vice- voorzitter J. Konst herdacht in zijn openingstoespraak de overleden voorzitter, de heer H. Brouwer. Spr. gaf een overzicht over het af gelopen speeljaar en merkte met voldoening op, dat van de vijf senio venelftallen er 4 kampioen zijn ge worden. In het afgelopen jaar werd d° terreinenkwestie gedeeltelijk opge lost. Het langverwachte contract met de gemeente voor de huur van drie sportvelden en een oefenveld kwam eindelijk tot stand. Alleen de huur prijs, die thans 1400.per jaar be draagt Is een te zware belasting voor de vereniging. De succesvolle compe titie van het eerste elftal bracht een belangrijk extra bedrag aan contan ten binnen. Een deel van dit geld werd besteed aan verbetering van de accomodatie op het terrein. In zijn uitvoerig jaarverslag ging de heer A. H. Rijnbeek wat dieper op verschillende kwesties in. In de ter reinkwestie blijft toch nog wel het een en ander te wensen over. In de eerste plaats is de huurprijs veel te hcog. Het ontbreken van waterlei ding op de terreinen is een grote handicap en uit hygiënisch oogpunt jeen onhoudbare toestand Dank zij de activiteit van vele supporters kon in de afgelopen maanden een 800- tal zitplaatsen rond het terrein wor den aangebracht; bovendien werd het gehele eerste veld met gaas af gezet. Het jaarverslag bevatte voorts een levendig overzicht van de pres taties van de verschillende elftallen, het ledenaantal der vereniging be draagt thans: 90 senioren en 80 ju niores en 196 donateurs. Voorlopig werd met 5 senioren- en 6 junioren- elftallen voor de competitie inge schreven. Daarna bracht de penningmeester .T L. v. d. Velde zijn jaarverslag uit. Dank zij een hogere recette valt een verbetering in de kaspositie der ver eniging te constateren. Nieuwe bestuursleden Nadat de heer A. F de Jong het korte filmpje had vertoond van de feestelijke intocht en huldiging van het kampioenselftal werd overgegaan tot de bestuursverkiezing. Voorge steld werd het bestuur tot 9 leden uit te breiden. Na stemming werd lot voorzitter benoemd de heer G. Vrolijk. De heren J. Konst, A. H. Rijnbeek en J. v. d. Velde werden herkozen En als nieuwe bestuurs leden werden gekozen de heren G. W. Morssink, J. P. Alkemade en J. Dekleermaeker terwijl de heer L. Schroder werd benoemd tot lid van een bouwcommissie. Nadat ook de diverse commissies waren benoemd volgde de rondvraag die tot na middernacht voortduurde. Geboren: Jenneke Ch. d. van D. N. C. van Wijk. en M. van Otter- loo, Jannigje C. d. van A. P. C. Nell en H. den Boon Geesiena B. d. van G Smit en P. van der Meij, Alexander B. z. van J. M. C van der Garden en E. Gorter, Ma ria F. d. van J. Geitenbeek en A. J. Hoek. Overleden J. Vrijvogel 45 jr., J A. Westhoff 80 jr., S. Ensel 67 jr Ondertrouwd: H. F. Meijer en W J. M. van Roessel H. Verloop en D. de Jong. Getrouwd: T. G. Hammink en M W. van der Hulst, A. T. J. Beij- ens en A. G. M. Verhaar. ZOET! RMEER Medische Zondagsdienst. De Zondagdienst wordt waargenomen door dr. J. H. N. de Bruijn. Voor de wijkverpleging Zuster Rooy. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN A.Z.C. 1 speelt opnieuw promotie wedstrijden. Hoewel daar niet op gerekend was, heeft A.Z.C 1 nog kansen op het 2e klasserschap. De Haagse club S.V.G.T. heeft n.l. ge wonnen van Z.Z. en P.C uit Zwijn- drecht (32), waardoor de clubs gelijk geëindigd zijn met ieder twee punten. De Bond wilde de wedstrijden op nieuw doen houden in omgekeerde volgorde, waardoor Maandagavond gespeeld zou worden A.Z.C. 1Z.Z. en P.C. 1. De Zwijndrechtenaren hebben zich echter teruggetrokken en nu mogen A.Z.C. en S.V G.T. het samen uitvechten. Deze verenigingen besloten elkaar uit en thuis te ont moeten en voorts, zo nodig, een be slissingswedstrijd te spelen. Maandagavond 7 uur wordt ge speeld: A.Z.C.S.V.G.T en Woens dagavond spelen de Alphenaren in Den Haag Regentessebad). Eveneens wordt Maandagavond te Alphen gespeeld de wedstrijd Woer- cen 2—L.Z.C 3 uit Leiden (promo tie-degradatie). W.V.C.O.V. De feestelijkheden door de W.V. en dc C.O.V. gezamen lijk georganiseerd ter viering van de verjaardag van de Koningin, zijn Vrijdagavond ingezet met een défilé voor het gemeentebestuur. Hieraan namen o.m'. deel een groep van „Steun Wettig Gezag" met een drumband, het corps reserve politie, aangevuld met enkele leden van het vaste politiecorps, de brandweer, ve le sportverenigingen, vakorganisaties en andere verenigingen, waarvan de meeste hun vlag of vaandel in de stoet meevoerden. De plaatselijke muziekcorpsen „Crescendo" en „Ar- ti" flankeerden 't bordes van 't raad huis, waarop het gemeentebestuur had plaats genomen. De stoet trok o.l.v. de heer P. Zuidam langs de au toriteiten en stelde zich hierna rond om en voor het bordes op. De bur gemeester, die tot slot het woord voerde, zag in de enorme belangstel ling een uiting van liefde en aanhan kelijkheid jegens het Koninklijk Huis. Naar aanleiding van deze de monstratie werd een telegram ver zonden aan H. M. Later op de avond werden op het feestterrein van de ijsclub volksdan sen uitgevoerd door een Larense (Gld.) club. welke dansen zeer in de smaak vielen van de vele aanwe zigen die vervolgens naar hartelust gebruik konden maken van de aan trekkelijke attracties, welke op het feestterrein zijn opgesteld. AARLANDERVEEN OUDE VROUW VERDRONKEN. Bij het boenen van klompen is de 83-jarige vrouw B. v. d. Bijl in de sloot bij de molen aan het Kerk- vaartspad te Aarlanderveen ver dronken. Toen men het lijk van de vrouw vond en bovendien een paar mans klompen in de sloot zag drijver, meende men aanvankelijk, dat ook haar broer die de molen bedient, een ongeluk was overkomen. Deze bleek echter voor zaken naar Al phen te zijn en vernam later het treu rige nieuws omtrent zijn zuster. HAZERSWOUDE Onze plaatsgenoot de heer A. van Aalst Jz. is geslaagd voor het diploma Erkend Technisch Electrisch Installateur. LEIDERDORP Huizenbouw. Het bouwrijp ma ken van de gronden in het Ziilkwar- tier is thansc zover gevorderd dat binnen enkele weken begonnen zal worden met de bouw van 5 blokken van 8 woningen. Begin 1951 zullen dus v/eer 40 gezinnen aan woonruimte geholpen kunnen worden. De 12 in ieanbouw zijnde midden standswoningen langs de Hoofdstraat en Resedastraat zullen vermoedelijk nog dit jaar gereed komen. Ook de reinwaterkelder aan de Berkenkade zal tijdig gereed zijn om de water- j voorziening van het Zijlkwartier te j waarborgen. De Kastanjelaan zal I spoedig doorgetrokken zijn na*r de j Berkenkade, zodat ook daar bouw- j grond beschikbaar komt. WOUBRUGGE Voor het staatsexamen B slaag de de heer R. Besse. ZOETERWOUDE Missietentoonstelling. De Mis- sienaaikrans „Sint Rosa" heeft de jaarlijks^ tentoonstelling van het werk voor de missie weer georgani seerd. Deze tentoonstelling wordt eerst gehouden in de R.K. Meisjes school in de Zuidbuurt en is morgen geopend na de Hoogmis tot 12 uur en daarna van 2 tot 5.30 uur. Op Zondag 27 Augustus zal de gro te tentoonstelling in het Parochie huis te 11.30 door Deken Bont ge opend worden en is dan voor geno digde toegankelijk. Van 2.30 tot 6 uur en van 7.30 tot 10.30 verwacht „Sint Rosa" een grote belangstelling voor haar schone actie. ZWAMMERDAM De bouw van vier woningwet woningen voor rekening der ge meente Zwammerdam is bij onder- handse-heraanbesteding gegund aan de laagste inschrijver: J. van Wie- ringen te Alphen a/d Rijn, aan nemingssom: f 36.955.-. Geboren: Alexander R. z. van G C. Blom en C. Th. Kiebert, Hen- drika W. d. van M. A. de Keijzer en W. van Leeuwen, Hendrikus A z. van P. Jansen en W. de Wit. Ondertrouwd: J. Th. Hoogeveen, 25 jr. en C. M. E. ten Brink 23 jr. Overleden: G. de Rijk 75 jaar. WEERSVERWACHTING (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. Opgemaakt te 10 uur). FLINKE OPKLARINGEN. Vannacht in de kuststreken nog enkele verspreide buien, overigens flinke opklaringen en overwegend droog weer. Meest matige Zuidelijke wind. Iets ho gere middagtemperaturen. WOONSCHUIT MET DUBBELE SMOKKELWAND. De recherche van de douane te Amsterdam heeft voor de tweede keer in korte tijd een overwinning behaald op de smokkelaars van bui tenlandse sigaretten. Gisteravond ar resteerde zij voor een Amsterdamse nachtclub een man, die daar juist 5000 sigaretten wilde afleveren, kor te tijd daarna zijn vriendin, die even eens 5000 sigaretten verborgen hield en in de loop van de ochtend vonden zij in de woonschuit, die dit paar bewoonde nog een 20.000 sigaretten en flinke partij Braziliaanse koffie. Bij het onderzoek van de woon schuit Vond men een ingebouwde dubbele wand. MARKTBERICHTEN LELDEN, 18 Aug. Groente. Per 100 kg.: witte kool 4.905.10, rode kool 5.507.70, groene kool 7 10. prei 1317, rabarber f 4, kro ten 56-20, uien 48, peen f 7 14, aardappelen 46, andijvie 56.20, druiven f 8286. snijbonen 2036; stokbonen 1631, pronk- bonen 12, stambonen f 1519, pos telein 6—10. Augurken 4—454 spinazie 610. tomaten A 1221, per 100 stuks: komkommers 711, bloemkool f 846. meloenen f 12 61, salade 25.30. perziken 227, per 100 bos: 1 00—1.30, selderie f 2 3, peen 817. KATWIJK a. d RIJN, 18 Aug. Groente. Bloemkool A f 38.00 67.00: idem B f 18.00—58.00; idem C f 12.00—37.00; Waspeen f 7.00—11.75 idem II f 5.505.60, Bospeen f 8.50— f 17.10; Andijvie f 6.0010.Sla f 2.004.40; Herebonen f 13.00 30.00; Snijbonen f 13.0029.00; Au gurken f 5.00; Rode kool f 7.20 7.30; Komkommers f 7.0010.00; To maten f 15.0024.00. Meloenen f 13 f 38.00; Uien f 6.007.00; Peterselie f 2.70—2.90; Selderie f 2.10—2.20; Pronkbonen f 14.00:14.10. NOORDWIJKERHOUT 18 Aug. Groente. Dubb. bonen van f 1.50 1.90; Snijbonen f 1.202.80; Pron kers f 1.151.70 per 10 kg. ROELOFARENDSVEEN, 18 Aug. Bloemen. Asters 416 ct. Dahlia's 528 ct. Montbretia 1014 ct. Sca- biosa 1418, Gladiolen 1236, Car- city 3040 ct. Ruby 8090 ct, Le lies 69 p. kerk; Rayonanten wit 13 —17 ct. lila 12—19 ct., geel 14—21 ct. Groente. Bramen 1618 ct. p. half pond; meloenen f 19.0041.00 per 100; Tomaten A f 1.752.87; idem B f 2.50—3.25; idem C. f 1.50 2.00; idem Bonken f 1.501.75 per bak van 12l/i kg; Kropsla I f 6.10 10.70; idem II f 2.006.60; Andijvie f 5.00—6.00; Peen f 7.00 per 100. Snijbonen f 2.002.60, Prinsessebo- nen f 2.104.00, Dubb. Stambonen f 1.501.80, Pronkbonen f 1.20, Spekbonen f 1.402.00 p. 10 kg; Au gurken fijn f 10.0010.75, fijnbas terd f 5.508.00, basterd f 3.25, grof klein f 1.60, grof f 1.50 p. 25 kg. TER AAR, 18 Aug. Groente. Kassnijbonen f 3.80; Snijbonen f 2.00 2.90; Stokprincessen f 1.602.20; Stamprincessen f 1.501.90; Witte pronkers f 1.20; Spekbonen f 1.40 1.60 alles per 10 kg. Tomaten A 14 22 ct. idem B 16-27 ct. idem C 12 13 ct. idem CC 12 ct. idem bonken 1214 ct. idem ongesorteerd 13 ct. Rabarber 5 ct. Postelein 45 ct. An dijvie 720 ct. Uien 69 ct. Was peen 714 ct. Spinazie 1215 ct. Kroten 67 ct. Zilveruien 14 ct. al les per kg. Rode f 6.007.00. Groene Sav. kool f 4.508.00. Gele Sav. kool f 4.50 alles per 100 kg. Sla 1 58 ct; idem 2. 24 ct. Bloemkool IA 2839 ct. idem 1. 1828 ct. idem 2. 1218. idem 3. 87 ct. Komkommers 711 ct. alles per stuk. Selderij 2 ct. per bos. Augurken: Fijn 40 ct. Fijn bas terd 22—23 alles per kg. Basterd f 3.25; grof f 1.50; grof A f 1.95 2.05 alles per 25 kg. Appelen Earley Victorie 10 ct. Bloemen: Chrysan then 55 ct. Zinnia's 9 ct. alles per bos. AANGEBODEN Z Voor meubelen naar Henk Regeer Haarlemmer straat 105 en 101. Leiden, tei 26602. Huiskamerameu- b.ementen 289.50. slaap kamerameublementen f 338 damesfauteuils f 29.60. rookstoelen 49 80. uit- schuiftafels f 34.75. kap stokken. naaiboxen enz. Wii bewaren gratis tot la tei leve-ring. 6131 Z Woninginrichting Henk Regeer. Haarlemmerstraat 105 en 101. Leiden, telef 26602. Het luiste adres voor spiralen ledikanten, matrassen, vloerkleden, tafelkleden cocos en bou- clélopers. Wij repareren en overtrekken uw stoelen en uw matrassen. Vraagt prijs. 6132 '2' Pasfoto's snel en goed n aakt Studio Koopman's Fotobedrijf. Hooigracht 96. Drie stuks voor 75 cent. Zes stuks 1Ook Uw adres voor fotovergrotin- aen en fotobidprentjes. *2 Gasfornuis, haarden. badgeijsers. Prima wit ge ëmailleerd gasfornuis 67.50 prachthaarden. w.o. Jaarsma. Vulcana. enz. baden, prima werkende badgeijsers, Mechels buffet antieke ronde mahonie ta fel. ladenkast enz. Nieuwe Rijn 60, bij hoek Hooi- TpI. 1Rft. 9203 Z Aauarium-artikelen. Luchtpompen 16 50. lucht slang, luchtkranen slang- k emmen, uitst-roomsteen- t:jes. filterbakken. filter hevels, norit, glaswatten: geheel glazen bakken voor aquari. chemisch- of fo tografisch gebruik. Electr. aquariumverwarmers. ook in 220 V. L. J. den Hol der Janvossensteeg 75-77 Telefoon 26901.9] 97 2* Koop nu een goede Meisjes- of Jongensfiets of een prima dames- of he- renriiwiel 25 en 35.. ledikant f 9.— 3-delig 2 pers- bedstel 35. vloer kleed 17.50. Hooigracht 55 (gesloten huis). 9195 Z Unieke Slaggitaarcur- sus. Persoonlijk contact Totale kosten 7.50 Bin nen 3 mnd. prima spelen. (Onder garantie). Populair Jazz-Bebop. Gratis ver zoeknummers. Honderden dankbetuigingen. Gemak kelijke bruikbare lessen Z Herenhoeden stomen. modelleren. nieuw lint. nieuw leer eventueel ver groten of verkleinen voor vakwerk van Velsen. hoe- denkliniek Donkersteeg 3 Z Motorrijwiel B. S. A.. 250 c.c. kopklep. nieuwe banden. Te bevragen: ltfare 39a 9<209 Z Solex-rijwielen to huur. Adres: Brederostr. no. 30. 9208 Z Moderne gashaard. Gas haard goed voor brongas, open blokkenhaard. was machine. haarden, brand kasten. piano's en orgels. In- en Verkoop W. F. Kooreman, 9 Nieuwe Rijn 9, t.o.v. V. en D.. 311000* Visbrug tel. 23261. 9202 Z Maison „Anco". Thor- beckestraat 58. 25 ïaar praktische ervaring. Ga- ranaeert U vakkundige Haarverzorging. Perma nent Wave compleet 6.50. Wassen en Watergolven 1.75. Onduleren f 1.60. Bespreek vroegtijdig a.u b. Beieefd aanbevelend, A. ter Meer-Weening, 9198 Z Latten en latjes, een knutselaar»; paradijs. Wie ..de Houthal" kent. koopt e'öers niet; wie elders koopt kent „de Houthal" r et. Wel beter niet duur der. „De Houthal" Hoge woerd 99, tel- 22536. 9206 Z Te kooop aangeboden een Crosly station carros serie auto 1949. Loopt 1 op 17. laadverm. 400 kg. Kan zowel voor luxe als bestel wagen dienst doen. Gelo pen 29000 km. In staat var. nieuw. Garage Hartogs Vrouwenkerkhof 12. Te! 24i05. Leiden. 9205 Z Autorijschool. Citaxbe- drijf. Ervaren beroeps instructeur met goedge keurd les-materiaal. Snel le opleiding voor rijbewijs 4.25 per lesuur Taxi dag en nacht beschikbaar. Marks. Morsstxaat no. 60a tel 26584 en Parkstraat 5a te!. 22513. 0194 PERSONEEL Z Biedt zich aan een Brood- en Banketbakker. Er. onder no. 9189 bureau van dit blad. Z Werkster biedt zich aan voor een dag per week. Donderdag. Br. aan agent A C- Colijn. Kerk straat 49. Hoogmade. Z Huishoudster gevraagd e-env. all. staande vrouw op leeft., liefst van buiten, gew. stand bij man alleen tegen kost en gebr. van gem zit- en slaapaamer te Leiden. Br. onder no. 9187 bureau van dit blad. Z R. K. Meisje biedt zich aan liefst voor d. en n leeftijd 18 jaar. Br. onder no. 6280 bureau van dit blad. Z Nette Slagersleerling of halfwas gevraagd- Fa. Wiinnobel. Hogewoerd 39. Leiden, 9204

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3