Reg Harris prolongeerde zijn wereldkampioenschap sprint WOENSDAG 16 AUGUSTUS 1950 1 )E LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 Bevilacqua won de achtervolging zonder mededinging l/OOR DE TWEEDE MAAL in successie werd de Engelsman Harris wereldkampioen sprint professionals. In de eerste rit, van Vliet nad de toss verloren, reed onze landgenoot anderhalve ronde lang aan kop toen dook Harris omlaag en kwam van Vliet in tweede positie bij het ingaan van de laatste ronde. Van Vliet liep op het laatste stütc wel voortdurend in, maar hij kon toch niet verhinderen, dat Harris met een wiel voorsprong over de eindstreep ging. Ook in de tweede rit werd van Vliet geklopt, zodat Harris voor de tweede achtereenvolgende maal wereldkampioen werd. Tot drie honderd meter voor de finish lag de Brit aan de kop. Toen demarreerde van Vliet, Harras antwoordde onmiddel lijk en nam weer een voorsprong, die te groot zou blijken voor de Woer denaar. Van Vliet bracht zijn achterstand terug tot een kwart wiel, maar verder kwam hij niet. Om de derde en vierde plaats bij de amateurs liet Hijzelendoorn zich in de eerste rit bijna verrassen door de Italiaan Sacchi, maar na een ver woede spurt klopte hij hem met een half wiel. Ook in de tweede rit bleek de Nederlander sneller dan zijn te genstander. Tot op 250 meter bleef hij in tweede positie, demarreerde toen en buiten om komend ging hij als eerste over de eindstreep. Derksen plaatste zich derde bij de profs door een overwinning in twee ritten op Gerardin. De Fransman Verdeun werd we reldkampioen bij de amateurs prin ters. In de eerste rit sloeg hij zijn landgenoot Even met vele lengten maar in de tweede was Even hem de baas, zodat een derde en beslissende rit noodzakelijk was. In de achtervolging tussen van Est en de Zwitser Koblet nam Ko- blet dadelijk na de start de leiding, maar reeds na vijf ronden lag onze landgenoot alweer voor en won ten slotte met ongeveer 25 meter ver schil. De uitslagen luiden: Eerste rit voor de derde en vier de plaats sprint amateurs: 1. Hijze lendoorn (Ned.) 12.2 sec; 2. Secchi (It.). Eerste rit voor de derde en vierde plaats sprint profs: 1. Derksen (Ned.) 12.1; 2. Gerardin (Fr.) Eerste rit finale voor de eerste en tweede plaats sprint amateurs: 1. Verdeun (Fr.) 12.3 sec., 2 Even (Fr.). Eerste rit finale voor de eerste en de tweede plaats sprint profs: 1. Harres (B.B.) 11.4., 2. Van Vliet (Ned.). Eerste kwartfinale achtervolging amateurs: 1. Andrieux (Fr.), 2. Cartwright (G.B.) (geen tijden ge- anonceerd). Tweede kwadtfinale achtervolging amateurs: 1. Patterson (Austr.) 4 km in 5 min. 19.1 sec., 2. Andersen (Den.) 5.25. Derde kwartfinale achtervolging amateurs: 1. Messina (It.) 5.14.1., 2. Glorieux (België) 5.16.4. Vierde kwartfinale achtervolging amateurs: 1. Gambini 5.14.3; 2. Lon- guidice (Fr.) 5.18.4. Tweede rit finale amateurs sprint opi derde en vierde plaats: 1. Hijze lendoorn (Ned.) 13.3., 2. Sacchi (It.) op 1 langte. Tweede rit finale profs sprint om derde en vierde plaats: 1. Derksen (Ned.) 12.2; 2. Gerardin (Fr.). Tweede rit finale om eerste en tweede plaats sprint amateurs: 1. Even (Fr.) 12.1 sec., 2. Verdeun (Fr.) Tweede rit finale eerste en twee de plaats profs: 1. Harris (G.B..) 11.3 sec., 2. van Vliet (Ned.) Hiermede werd Harris voor de tweede maal in successie wereld kampioen springt professionals. Kwartfinale profs achtervolging eerste serie: 1. van Est 6 min. 30 sec., 2. Koblet (Zwites) 6 min 32.4. Beslissende rit voor eerste en tweede plaats sprint amateurs: 1. HARRIS WAS VAN VLIET DE BAAS. In de eindstrijd om de we reldtitel bij de sprinters ging de En gelsman Harris met twee banddiktes voor van Vliet door de finish. Verdeun (Fr.) 12.3; 2. Even (Fr.). Tweede kwart finale achtervol ging professionals: 1. Gillen (Lux) 6.39; 2. Nielsen (Den.) 6.40.3. Derde kwart finale achtervolging professionals: 1. Matteoli (Fr.) 6.32.1; 2. Debeukelaere (België) 6.40.4. Vierde kwart finale achtervolging professionals: 1. Bevilacqua (It.) 6.35.4; 2. Arnold (Austr.) 6.47. Gistermiddag werden in het sta dion van Racour de wereldkam pioenschappen voortgezet. De uitsla gen zijn: le halve finale achtervol ging amateurs: 1. Gandini (Italië) 5 min 13.1 sec. 2. Andrieux (Frank rijk) 5 min. 14 sec. 2e halve finale achtervolging ama teurs: 1. Petterson (Austr.) 5 min. 12 sec.; 2. Messina (Italië) 5 min. 12.3 sec. le halve finale achtervolging profs: 1. van Est (Ned.) 6 min 36.4 sec. 2. Gillen (Luxemburg) 6 min. 48.1 sec. De tweede halve finale achtervol ging profs ging tussen de Italiaan Bevilacqua en de Fransman Mat teoli. Deze rit werd onderbroken wegens bandbreuk, toen er nog 3J4 ronde gereden moest worden. Later werd de rit hervat uit de posities, welke de renners innamen op het moment, dat de rit moest worden De uitslag luidt: 1. Beviacqua (Italië) 2. Matteoli Frankrijk). Er werden geen tijden opgenomen. De uitslagen van de repechages 100 km achter motoren luidt: 1. Hei man (Zwit.) 1 uur 30 min. 36 sec. 2. Michaux (Belg.) op 150 m.; 3. Meuleman (Belg.) op 220 m.; 4. Ver- schueren (Belg.) op 250 m.; 5. Le- moine (Fr.) op 490 m.; 6. Bakker, (Ned.) op 800 m.; 7. Martino (It.) met 3 ronden achterstand. Na de herkansingsrit voor de stayers werden de wereldkampioen schappen voortgezet met de finale voor de derde en vierde plaats ach tervolging amateurs. De uitslag luidt: 1. Messina (It.) 5 min 17.4 sec; 2. Andrieux (Frankrijk) 5 min. 25.1 sec. Om de derde en vierde plaats ach tervolging professionals kwamen: 1. Matteoli (Frankrijk) 6 min. 41.4 sec. 2. Gillen (Luxemburg) 6 min. 4712 sec. Finale om de eerste en tweede plaats achtervolging amateurs: 1. en wereldkampioen Patterson (Austra lië) 5 min. 12.1 sec; 2. Gandini (It.) 5 min. 13.1 sec. De Italiaan Belilacqua behaalde in de achtervolging voor profs het wereldkampioenschap, nadat van Est met nog ruim 2 van de 11 ron den te rijden een lekke band had ge kregen. Onze landgenoot lag toen ongeveer 50 meter achter. Aanvan kelijk besloot de jury de wedstrijd opnieuw te laten rijden, maar Ita lië diende hiertegen een protest in en stelde voor alleen de laatste paar ronden te laten rijden, waarbij de Italiaan met dezelfde voorsprong zou starten, die hij reeds had, toen van Est wegens zijn lekke band moest stoppen. Van Est legde zich bij deze ongebruikelijke en tegen de reglementen indruisende beslissing niet neer en verliet de baan. Bevi lacqua reed de finale aldus geheel alleen uit en behaalde de wereld titel. De uitslag van de 2e serie 100 ki lometer achter grote motoren luidt: 1. Seres (Fr.) 1.28.21, 2. Pronk (Ned.) op 30 meter, 3. De Best (Ned.) op 70 meter, 4. Meuleman (België) op 80 meter, 5. Martino (Italië) op 350 me ter, 6. Lemoine (Fr.) op 2 ronden, 7. Diggelman (Zwits.) op 3 ronden. Seres, Pronk en De Best hebben zich met Lesueur, Frosio en Besson geplaatst voor de finale waar nog 2 stayers, de best geplaatsten in de her kansingsrit, bijkomen. REVANCHE HARRIS—VAN VLIET UITGESTELD WEGENS REGEN. De revanchewedstrijd van dfe we reldkampioenschappen sprint tussen de wereldkampioen Reg Harris uit Engeland en onze landgenoot Van Vliet, die gisteravond in Manchester zou worden gehouden, moest wegens regen worden uitgesteld. De revan che is nu vastgesteld op morgen. Ned. tafeltenniszege op België Te Weert werd gisteren de tafel tennis landen wedstrijd Nederland Eelgië gespeeld, die met 63 door de Nederlanders werd gewonnen. De gedetailleerde uitslagen luiden: Pelser (N.) slaat van Ganzen (B.) 22—24, 21—15, 21—15, van Zoelen (N.) verliest van de Kemper (B.) IP21, 1421, Cor Dubuy (N.) slaat Somers (B.) 21—12, 21—12, Van Zoe len verliest van van Ganzen 921, 1721, Pelser slaat Somers 1821, 2114, 2111, Dubuv slaat de Kern- per 21—16, 15—21, 21—18, van Zoe len verliest van Somers 2119, 16 21, 1821, Dubuy slaat van Ganzen 2117, 2110, Pelser slaat de Kern- per 17—21, 21—17, 21—9, THE SWALLOWS (WASSENAAR). Vrijdag a.s., zal de onlangs opge richte Katholieke Tafeltennisvereni ging „The Swallows'' in Wassenaar officieel haar intrede doen in de Ta feltenniswereld, en haar zaal in de R. K. Jongensschool, van Heecke- renstraat openen. Op deze avond zullen de eerste 2 herenteams en het le damesteam vriendschappelijke wedstrijden spe len tegen vertegenwoordigende teams van Katholieke verenigingen uit de omtrek en zal er een demon stratie gegeven worden door de be kende jonge speler Wout Heemskerk met zijn broer Nico Heemskerk, bei den uit Roelofarendsveen. De wed strijden zijn alleen toegankelijk voor leden en hun introducé's en een aantal genodigden. Aanvang der wed j strijden 19.00 uur- LAWNTENNTS DE NATIONALE TENNIS KAMPIOENSCHAPPEN. Zonder enige onderbreking zijn gisteren op de Mets-banen te Sche- veningen zowel van het heren-enkel spel als van het dames-enkelspel de beide eerste ronden afgespeeld. In geen vaij deze ronden kwamen ver rassingen van groot formaat voor. In het dames-enkelspel weïd een van de geplaatst speelsters, mevr. Jonquière,- geslagen door de Zuidelijke speelster, mej. Piederiet met 64 61. Op pa pier een onverwacht resultaat, doch qua spel normaal. Mej. Piederiet was te snel voor haar tegenstandster. Voor het overige hadden alle partijen een normaal verloop. De 16 speel sters, waaruit nu de 8 moeten voort komen, die het morgen zullen opne men tegen de vrijgestelde speelsters, staan thans vast. In het heren-enkelspel viel het zeer goede spel op van Tonjes, die met 62 6—0 de Hilversummer Goest sloeg. Ook Jos. Windt had succes. Hij won van de om zijn vastheid bekend staande speler Ketjen met 62 63. Voor het overige was het verloop van de verschillende partijen ook hier zonder verrassingen. Uit de 16 win naars van deze tweede ronde komen nu eveneens de 8 winnaars voort, die morgen zullen spelen tegen de acht vrijgestelden. Of een van hen tegen deze uitverkorenen succes zal heb ben is de grote vraag, want uitblin kers zjjn nog niet geconstateerd. HIJZELENDOORN HAALDE HET NIET. Hoewel Jan Hijzelendoorn alle spieren schrap zette en zijn rug extra kromde, lukte het hem niet in de eerste rit van de halve finale der amateurs voor het wereldkampioen schap sprint, de Fransman Even voorbij te komen. V. N. L. IN HET KAMP TE VUGHT. De R.K. voetbalvereniging V. N L. uit Leiden neemt met een aantal le den deel aan het kamp voor voetbal lers te Vught Maandagmorgen te 8 uur werd uit Leiden vertrokken en mij arriveerde te 11 uur. Onmiddel lijk werd het kampleven aangevan gen: tentinspectie, balletje trappen eten en na de rustpauze officiële ope ning van het kamp met vlaggenpara- de. s Middags naar hartelust gezwom men in ,.de IJzeren Man", 's avonds optocht door Vught met muzikale op luistering door de harmonie. Gistermorgen prachtig weer H. Mis in de openlucht en 's middags aanvang van het voetbaltournooi. De eerste wedstrijd was: A adspi- rantenB adspiranten, die eindigde in een 50 overwinning voor A. Tegen S.C.R. uit Schagen ging het niet zo gemakkelijk, maar het werd uiteindelijk toch een 21 overwin - ninga Ook de tweede wedstrijd van B. werd verloren, en wel met 130 van M.V.V., Maastricht. De derde wedstrijd van A ging tegen M.V.V., Maastricht, die eveneens twee wed strijden had gewonnen. Zij werden door de Limburgers overklapt en verloren met 50 Ook de B-adspi- ranten boekten een 50 nederlaag, hun 3de dus, nu van Geel-Wit uit Haarlem. De A en B-adspiranten hebben een flink programma af te werken: zij spelen in een afdeling van 10 ploe gen. halve competitie, dus 9 wed strijden. De eerste avond en nacht is er niet veel geslapen; er was tamelijk ru moer en ook de V. N. L.-lers lieten zich niet onbetuigd. Het gevolg is, dat ze al straf verdiend hebben, die bestaat uit een dag extra corvee, d.i. eten halen, terrein opknappen enz. Dus een zware straf is het nog niet. maar dat is ook de bedoeling niet. NOORWEGEN—LUXEMBURG 2—2. Te Oslo werd de interland-voetbal wedstrijd NoorwegenLuxemburg gespeeld, die met gelijke stand (22) eindigde, nadat de ruststand met 10 voor de Luxemburgers was ingegaan. HANDBAL R. K. Sportver. Altior. De nieu we sportafd. van Altior Handbal voor meisjes te Langeraar, heeft haar trée gemaakt met het spelen van .enige propaganda wedstrijden. Deze wedstrijden werden gespeeld door twee Amsterdamse elftallen en ook enige eigen elftallen. De middag be gon met de wedstrijd tussen „Wils kracht Sport" contra „Cito", beide uit Amsterdam. De speelsters hebben elkaar de eer der overwinning sterk betwist, maar Wilskracht bleek de sterkte, en gehaaide een 74 over winning. Na deze wedstrijd hebben Alphense en Langeraarse volksdan sers enige mooie volksdansen uitge voerd, wat een aardige afwisseling bood op deze propagandamiddag. Altior A speelde daarna een wed strijd tegen W. I. K. n uit Roelof- ardensveen. Deze wedstrijd werd met 20 door het debeterende Altior elftal gewonnen. Ook Altior B. en C. speelden nog een wedstrijd. WATERPOLO BESLISSINGSWEDSTRIJD G. Z. C—HAARLEM ONBESLIST. Te Leiden werd Maandagavond de beslissingswedstrijd om een plaats in de hoofdklasse tussen Haarlem en G.Z.C. (heren) gespeeld. Na verlen ging was de stand 44. Op een nader te bepalen datum zal de wedstrijd worden overgespeeld. PROMOTIE-DEGRADATIE IN DE ZUL. In de Zijl werden nog enige promo tie-degradatiewedstrijden gespeeld voor de zomercompetitie. De dames van D.Z.V- wonnen met 6—0 van H.P.C., zodat H.P.C. degradeert naar de 3e klasse. R Z.C. H speelde een degradatiewedstrijd tegen H. P. C- Hl doch de Rotterdamse reserven won nen met 54, zodat zy hun plaats in de res. le klasse behielden. DE SNEEKWEEK. Maandag zijn de groepswedstrij den geëindigd met de volgende re sultaten: 16 M.2 eenheidsklasse: 1. Gro ningen 150 pnt., 2. Friesland 106 pnt., 3 Overijssel 103 pnt., 4. Holland 10 pnt. B.M-klasse: 1. Holland 34 pnt. 2. Drente 22 pnt., 3. Groningen 18 pnt., 4. Overijssel 15 pnt., 5. Friesland 8 pnt. Van de overige wedstrijden noe men we nog: Regenbogen: Groep 1: „Jan van Gent", stuurman dr. J. W. v. d. Zijpp, Sneek, 2. „Dolfijn", st. K. Vrolijk, Sneek, 3. „Coppelstock", st. J. H. C. Sieverts, Bloemendaal, 4. „Annemarie", st. L. de Wit, Zaan dam. Groep 2: 1. „Hennie", st. M. Hen driks, Sneek, 2. „Cheerio", stuur man H. Bosman, Leeuwarden, 3. „Tjerk Hiddes", stuurman C. J. de Jong, Joure, 4. „Henderika", stuur man D. Oppenhuizen, Sneek. In de Valkenklasse, groep 2, werd E. J. Hoppe uit Leiden winnaar, ter wijl A. H. van Vliet uit Leiden de vierde plaats bezette. H. Kraan uit Oudewetering won opnieuw in de Sharpieklasse. ZWEMMEN TWEE NEDERLANDERS IN TRAI NING VOOR KANAAL-ZWEM TOCHT De Nederlandse Willy Croesvan Rijsel zwom gisteren een afstand van 17 mijl, van Dover naar Ramsgate, in de tijd van 5 uur en 15 min. Hierbij verbeterde zij het officieuze record, dat op deze afstand langs de kust bestaat, met 45 min. Mevr. van Rijsel, die zich op het ogenblik voorbereidt voor de inter nationale Kanaal-zwemstrijd van Frankrijk naar Engeland, die aan het eind van deze maand zal worden ge houden, werd door haar Engelse trainer, E. H. Temme, in een motor boot vergezeld. Aan de overzijde van het Kanaal bevindt zich nog een tweede Neder landse candidaat voor een Kanaal zwemtocht. Dit is Jos. de Waal uit Bergen op Zoom, die getraind wordt door zijn coach Ad. Vriens. 1 KM. WEDSTRIJD EN PRESTATIETOCHT VAN DE WATERVRIENDEN. Voor de te houden zwemwedstrij den van de Watervrienden op a.s. Za terdagmiddag te drie uur is de deel name voor de 1 K.M.-wedstrijd al zeer groot. Deelnemende verenigin gen zijn van Leiden. De Zijl, L. Z. C. de Sleutelstad, Golfbrekers en de Watervrienden. Uit Den Haag nemen deel: Baket, L. G. B.. M T. M.. Swift en K. V. S.; uit Amsterdm M. D. C. M. D. Z., o m. Janny de Groot kampioen 200 M. scholslag; de Gouwe uit Wad dingsveen en een deelneemster" uit Groningen van de Z. C- Gmet als sluitstuk de Haarlemse Watervrien- den. Voor de prestatietocht meldden zich reeds 80 deelnemers(sters). Het wordt dus Zaterdag een grootse zwemmiddag. ROEIEN DE EUROPESE KAMPIOEN SCHAPPEN TE MILAAN Aan de Europese roeikampioen- schappen, welke op 1, 2 en 3 Septem ber a.s. te Milaan worden gehouden, zal door de volgende landen in de volgende nummers worden deelge nomen: Vier met stuurman: België, Dene marken, Spanje, Frankrijk, Neder land, Italië, Zwitserland, Zuidslavië. Twee zonder stuurman: België, Denemarken, Italië, Zwitserland. Skif: België, Denemarken, Egypte, Frankrijk, Groot-Brittannië, Neder land, Italië, Portugal, Zwitserland en Zuidslavië. Twee met stuurman: België, Dene marken, Spanje, Frankrijk,'Grieken land, Italië. Zwitserland, Zuidslavië. Vier zonder stuurman: Denemar ken, Frankrijk, Nederland, Italië, Noorwegen, Zwitserland, Zuidslavië. Double Scull: België, Denemarken, Frankrijk, Nederland, Italië en Zwitserland. Acht: Oostenrijk, België, Denemar ken, Frankrijk, Groot-Brittannië, Ne derland, Italië, Portugal. ATHLETIEK KAMPIOENSCHAPPEN RIJKSPOLITIE. Op 20 September a s. zullen in de Leidse Hqut de athletiekkampioen- schappen der Rijkspolitie worden ge houden. De organisatie daarvan is in handen van de Rijkspolitiesport- vereniging „Luctor'' te Den Haag. Aan deze wedstrijden zullen naar schatting pl.m. 110 Rijkspolitieman nen uit geheel het land deelnemen. De wedstrijden vangen aan te 11.45 uur en eindigen te 4 uur. Belangstel lenden uit de burgerij hebben gratis toegang. SCHAATSENRIJDEN DUITSLAND EN JAPAN WEER IN DE I. S. U. Het bestuur van de international Skating Union heeft bekend gemaakt dat West-Duitsland en Japan als lid zijn toegelaten. Dit betekent, dat de nationale bonden van West-Duitsland en Japan voortaan weer voor inter nationale wedstrijden kunnen in schrijven. Voorts werden de volgende data en plaatsen vastgesteld voor de Euro pese en wereldkampioenschappen in 1951: Europese kampioenschappen kunstrijden voor de drie categorieën (dames, heren en paren) op 2, 3 en 4 Februari 1951 te Zürich. Wereld kampioenschappen kunstrijden voor de drie categorieën eind Februari 1951 te Milaan. Europese kampioen schappen hardrijden op de schaats heren in Zv/eden of Noorwegen; de data zijn nog niet vastgesteld. We reldkampioenschappen hardrijden op de schaats heren op 10 en 11 Fe bruari in Davos. SCHAKEN V. T. L.Vriendenschaar. Maandag speelde V. T. L. tegen Vriendenschaar een vriendschappe lijke wedstrijd en wist met 8% 714 te zegevieren. De uitslagen zijn: J. NievaartJ. Kanbier 1—0; A. Smit—F. Teleng 10; J H. van DijkJ. F. Kriek 10 J. VermondB. Ouwerkerk 10; H. DingjanC Zandvliet 10; W. F. SmitJ. A. N. de Tonkelaar 01; H. v. d. ZonP. Galjaard 10; A. ChrispijnJ Koet 0—1: J. Tervooren Jr.—A. Blonk l—O; J. Tervooren Sr. van Walzen 01; H. StouteG. Rijnsburger V?', J- KerkvlietG. Teleng 0—1: A. C. Teleng—van der Kaaij 10; A van HaasterE. Wels 0—1: J. C. Splinter—G W. L Mon- nee 0—1; W. Jagel—W. F. Flaman 0—7. Uitslag 8%—iy. DAMMEN HET DAMKAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN P. Olivier eindigde als eerste Door een fraaie overwinning op zijn naaste concurrent I. Later veer is P. Olivier als no. 1 geëindigd in de wedstrijden om het damkampioen schap van Leiden. Hij zal nu nog een match van 3 partijen moeten spelen tegen de titelhouder, de heer W. Huisman, die wegens ziekte ver hinderd was aan de wedstrijden deel te nemen. De overige uitslagen luiden: J. Mertens—J. Slingerland 11; W. HeemskerkF. Franken 20. De eindstand is: 1. P. Olivier 57, J. Mertens 5—5, 3. I. Laterveer 5—5, 4. J. Slingerland 55, 5. W. Heemskerk 55, 6. F. Franken 5—3. De heren Mertens, Laterveer, Slin gerland en Heemskerk zullen een berkamp moeten spelen om de 2e en 3e plaats, die vrijgesteld zijn van voor wedstrijden. POSTDUIVEN De Rijnkllevers (Leiderdorp). Wedvlucht met jonge duiven vanaf Mons. Afstand 193 km. Gelost om 8.15 uur met Z.W. wind. Aankomst eerste prijswinnaar 105525 uur, laatste 112150 uur. Uitslag: M. Jongeeen 1, J. C. Iluber 2, 3, 4. 6, 10, 11. 12 en 13; Chr. v. d- Pluym 5. J F. W. Truijers Jr. 7 en 15: A. Po lak 8 en 9; J. F. W. Truijers Sr. 14. De Reisduif (Ilazerswoude). Wedvlucht met jonge duiven vanaf Libramont. Afstand 24828 km. In concours 99 duiven, gelost om 11 uur met Zuid-Oosten wind; eerste prijs- duif 2—43—56. snelheid 1108. laatste 25242, snelheid 1070 meter. Uitslag: P. van der Malen 1, 5. 12, en 20; R. Lindhout 2; P. J. Fase 3, 4, en 17; A H. Fase; 6 C. Groen 7 en 11; N. van den Bosch 8 en 15; K. Starre- veld; 9 P. van Klaveren 10; G. Kemp 13 en 14. De Vooruitgang (.Nieuwkoop). Wedvlucht met jonge duiven vanaf Mons (België). Afstand 198 km.; in concours 70 duiven. Gelost 7.30 uur; eerste duif 10.50 uur. Uitslag: A. van Leeuwen 1 en 5; J. W. Woerde 2, 7 en 9; J. Tijsterman 3; H. W. Woerde 4 en 11; A. C. van Koert 6, 8 en 10; A. L. van Eimeren 12 en 14 en C. de Keijzer 13. De Zwaluw (Voorschoten). Wed vlucht vanaf Mons. Afstand 190.63 km., eerste duif geconstateerd 10 uur 52 min. 11 sec snelheid van 1212.80 meter. Laatste prijswinnende duif 111523. snelheid 1049.07 m. Prijzen: C. Zwaan 1, 28, 32. 33, 46; A. de Graaf 2; M. Th. van Berne 3, 29 en 47; H. Schoo 4, 18 en 43; Fr- Hendriks 5, 9. 22, 23, 34, en 37; C. J. v. d. Wal 6. 13 en 44; J. P. v. d. As sem 7, 10, 11. 24, 35. 38. 42. 49; A. van Rooijen 8; J. W. Hulst 12 en 26; V. L. Pierlot 14 en 15. 0E WERELDKAMPIOENSCHAPPEN WIELRENNEN

Leidse Courant | 1950 | | pagina 5