Zeker van de Zaligheid Gemeenteraad van Ter Aar Gemeenteraad van Zoeterwoude ZATERDAG 12 AUGUSTUS 1950 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Herderlijk Schrijven der Herv. Synode Echte Katholieken zijn blije, stralende, rustige mensen IN een vorig artikel hebben we er op gewezen, dat het „herderlijk schrijden" van de Ned. Herv. Kerk aan de Katholieke Kerk ten onrechte verwijt, als zou volgens de Katho lieke leer de mens in het werk der zaliging als een volkomen zelfstan dige grootheid tegenover God staan. We hebben dit verwijt als onge grond van de hand gewezen Van daag moeten we een verschilpunt bespreken, dat nu eens niet op een ongegronde beschuldiging steunt. We bedoelen de verschillende hou ding, die door de Nederlands Her vormde en de Katholieke Kerk wordt aangenomen tegenover wat met een reformatorische term ge noemd wordt „de zekerheid des heils". De vraag waarom het gaat is de ze: Kan de mens tijdens zijn leven hier op aarde zeker zijn van zijn za ligheid? Kan de mens hier op aarde met volstrekte zekerheid weten, dat hij tot het einde toe volharden zal en naar den hemel zal gaan? De Ka tholieke Kerk beantwoordt deze vraag ontkennend. Het herderlijk schrijven haalt -hieromtrent een uitspraak van liet Concilie van Trente aan: „Als iemand met absolute en onfeilbare zekerheid zegt ,dat hij die grote ga ve der volharding tot het einde ze ker zal hebben (tenzij hij daarvan op grond ener speciale openbaring op de hoogte is gesteld), die zij ver- vloekt''. (Zesde zitting, canon 6). DAARTEGENOVER leert de Re formatie, dat de persoonlijke heils-zekerheid juist tot het voor werp van ons geloof zelf behoort. Dat is nu juist geloven: met onwan kelbare zekerheid aanvaarden, dat wij, persoonlijk, gered zijn, buiten alles, wat de mens kan doen, om, door God's overstelpende barmhar tigheid. Deze zekerheid des heils maakt het wezen van de reformato rische geloofsdaad uit. De protestant spreekt hier graag van blijde heils zekerheid en dat is volkomen te be grijpen. Hij ziet in deze heilszeker heid dé grote verworvenheid van de reformatie. Het herderlijk schrijven spreekt van „dat heerlijke funda ment, waarop alleen de waarachtig goede werken der dankbaarheid tot stand komen, die zekerheid, die al léén ons strijden en bidden van alle krampachtigheid bevrijdt. Wij leren niet, dat deze zekerheid gegrond is in de kracht van ons eigen geloof. Wij weten wel beter. Maar met ons wankelend geloof worden wij vast gehouden en gedragen door de trouw van onze Heer. En geloven is niet anders, dan ons vastklampen aan de onwankelbare rots zijner beloften." (p. 54). OP het eerste gezicht klinkt dit al les uitermate sympathiek Het schijnt God's genade-gave te verhef fen, het maakt de mens klein tegen over God's mateloze genade. Maar wij moeten ons niet door de schijn laten verblinden. Wat het klein-zijn tegenover God betreft, daarin doet het Katholicisme zeker niet onder, zoals we al gezien hebben. De Ka tholiek moet werken voor zijn za ligheid; maar hij mag zich nooit op zijn werken verheffen, omdat hij weet, dat hij zonder de goddelijke genade niets vermag. Ook de goede werken zijn uiteindelijk gaven van God en het concilie van Trente ver klaart dan ook terecht, dat God in den hemel zijn eigen gaven kroont. MAAR is de protestante heils-ze kerheid dan niet een geweldig voordeel boven de onzekerheid, waarin de Katholiek verkeert? Laat ons dat eens rustig onderzoeken. Beginnen we met een woord aan te halen, dat de goddelijke Zaligma ker gesproken heeft. „Wie volhardt tot het einde, zegt Hij, zal zalig wor den." (Math. XXIV, 13). Wanneer men dit woord onbevooroordeeld leest, dan moet men eruit opmaken, dat de vollrerding tot het einde voorwaarde is tot vei'krijgen van de zaligheid. De mens moet strijden tot het ein de toe, eerst als dat einde strijdend bereikt is, wordt de zaligheid hem verzekerd. Er blijft een mogelijk heid over, dat men niet volhardt. Daarom zegt Paulus waarschuwend: „Wie meent te staan, zie toe, dat hij niet valt." (I Cor. X, 12). Er is dus een innige samenhang tussen wat de Katholieke Kerk, steunend op de Heilige Schrift, leert over de betekenis van de goe de werken en de zekerheid van de zaligheid. De zaligheid moet strijdend ver overd worden, zonder dat de mens zich overigens op deze verovering iets mag laten voorstaan; als hij strijdend overwint, dan overwint hij door de genade. Zijn overwinning is een nieuwe glorie van de alverwin- nende kracht van Christus zelf. WANNEER men daartegenover de reformatorische visie aanvaardt, dan is men van zijn zaligheid verze kerd buiten alle werken om. De „werken" spelen in dit proces geen enkele rol. Waar het om gaat is het geloof, dat God mij heeft uitverko ren en gered. De goede werken zijn werken van dankbaarheid, of, vol gens de strengere, Calvinistische op vatting, zij zijn het teken, dat men is uitverkoren. Laten we deze opvattingen eens zeer nuchter beschouwen, uitgaande niet van wat de mensen, idealistisch gesproken, zouden moeten zijn, maar van hetgeen ze nu eenmaal zijn in de werkelijkheid van het le ven. Hoe men b*»t onV ke*»rt nf wendt in het eerste geval zal men moeten erkennen, dat er feitelijk niets van de goede werken afhangt. Men is ze ker van zijn zaligheid zonder er iets voor gedaan te hebben. God wil het nu eenmaal geven en de mens heeft het dankbaar en blij te aanvaarden. Natuurlijk, deze gave is wel zo ge weldig, dat de mens nu ook zijn dankbaarheid moet tonen. Dat is passend, iedereen zal dat toegeven. Maar als de oppervlakkige, gemak zuchtige mens het nu eens niet doet? Als hij er nu eens van gaat profite ren en het zich gemakkelijk maakt? Wie doet hem wat, het heil is toch verzekerd? Men kan zeggen: dat is toch; wel erg ondankbaar, de mens moet be seffen, dat hij hier verplichtingen heeft, maar in dit geval spreekt men over de mens, zoals hij zou moeten zijn, niet zqals hij in werkelijkheid is, de lome, kortzichtige, egoïstische mens, die de gevolgen van de erf zonde nog maar al te zeer ervaart. Met andere woorden, het gevolg van deze opvatting is onvermijdelijk, dat de spanning uit het leven ver dwijnt. De prikkel is weggenomen en men vervalt tot een christendom, dat voor hooggestemde, idealistische naturen bezielende kracht heeft, maar dat voor de grote, gebrekkige massa uiteindelijk de weg naar traagheid of bandeloosheid open zet. Ook de Katholieke Kerk leert voort durend, dat wij juist uit dankbaar heid verpliéht zijn, goede werken te doen. Maar zij weet, dat men zich tot dit motief niet beperken kan, zij weet, dat het voor zeer veel mensen noodzakelijk is, het motief van de dreigende straf of de lokkende be loning in het geding te brengen. En zij doet dit steeds weer vanuit de overtuiging, dat de goddelijke Wijs heid, die zichtbaar en tastbaar op aarde verscheen, ons hierover heeft voorgelicht. BEZIEN we nu de tweede opvat ting: de werken zijn het „teken" dat men is uitverkoren. Dit is een in haar consequenties verschrikke lijke leer. Zij moet telkens weer voeren tot hetgeen Arthur van Schendel zo aangrijpend als een „Hollands drama" beschreven heeft. Wanneer uit de werken blij ken moet, dat iemand uitverko ren is, dan zal de zwakke, goed willende, maar met de zonde worstelende mens zeer gemak kelijk tot vertwijfeling verval len. In dit geval rijst als tegenpool van de zekerheid des heils de zekerheid van de „verdoemenis" op. Het leven wordt een ver twijfelende worsteling om de zekerheid des heils. En men krijgt het type van de starre Calvinist, waaraan we slechts met zielsinnig medelijden kun nen denken. Stel daar de Katholieke opvatting tegenover. De Katholiek ziet het le ven als een verbeten strijd om de zaligheid. Hij moet zich inzetten met alles, wat hij is eh wat hij heeft. Hij weet, dat hij ook nog „verloren kan kan gaan". Maar dit weten zal hem slechts in zeer uitzonderlijke, abnor male gevallen tot een bron van on rust worden. Want tegenover deze mogelijkheid staat steeds als een rots van graniet de blijde hoop op de zaligheid. Wanhoop aan de zalig heid is voor de Katholiek steeds een verschrikkelijke zonde. De Katho liek mag niet vermetel vertrouwen, hij mag er niet roekeloos mee spe len, maar als hij van goede wil is dan moet hij hopen, hoe zwak hij zich ook voelt, dat God de middelen zal vinden om hem tot de zaligheid te voeren. Dat is de heilszekerheid van de Katholieke mens: niet een zeker weten, dat de dadendrang ver lamt, maar een vaste, onwrikbare hoop, die voortdurend tot nieuwe krachtsinspanning inspireert. Men betreurt het, dat wij Katho lieken de blijde zekerheid missen van het heil. Men kan. in elk geval niet ontkennen, dat waarachtige Ka tholieken blije, stralende rustige mensen zijn. NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN OEN RITN Geboren: Jan Pieter z. van Tj. J. E. de Groot en B. G. Vonk: Neel- tie d. van J. Jansen en G. de Bruijn: Annechien Jannetta d. van K. Groen en M. K. Stoter, te Koudekerk aan di-n Rijn; Hugo z. van J. Steehouwer en J. M. van Wijk; Willem Hendrik z van J. W. van den Berg en G. E. van der Kooij; Jannetje d. van G. J. ven Geen en J. Cuperus; Johannes Jozef z. van J. J. Kemp en A. Schapo- walowa; Paulus Cornelis z. van W. Bek en D. Jongejan: William John z. van A. Jesse en J. M. Hendriks; Hendrik Cornelis z. van C. Reijneker en M. T. Sekeris. Ondertrouwd: Jan Pieter Jacob de Jong 25 j., te Koudekerk a. d. Rijn, en Jacoba Maria van Ooststroom 24 j. Getrouwd: Johannes Spierings 26 i. en Catharina Maria Vallentgoed -2 j.; Cornelis Laurentius Scholte 45 j. en Marcelina Johanna Cornelia Vreeswijk 41 j.; Jan Cornelis Hooger- dijk 22 j. en S. Veïkade 21 j.; Hen drik Montagne 31 j. en Ali Vergeer 20 j.; Johan Gerrit van der Ploeg 35 j. en Neeltje van den Wijngaard 23 .j; Cornelis Jacob Idelenburg 29 j. en Teuntje Ram 28 j. AARLANDERVEEN Pastoor Omtzigt 40 jaar priester Gisteren kwam de Raad der ge meente Ter Aar in spoedeisende ver gadering bijeen, onder voorzitter schap van de loco-burgemeester H. A. Volgering. In een korte toelich ting wijst de Voorz. op punt 7 van van de agenda, gunning ambtswoning van de burgemeester, als reden voor deze vergadering op zo korte termijn. Deze middag heeft de aanbesteding plaats gehad. Om geen tijd te ver liezen moet de gunning zo spoedig mogelijk plaats hebben. Ook het verlenen van medewer king als bedoeld in art. 72 der lager Onderwijswet 1920 aan het verzoek van het bestuur van de St. Joannes Baptist de la Salle-school voor de aanschaffing van nieuwe leermidde- lenwordt toegestaan. De kosten hier van zullen belopen 387.60. Even eens wordt toegestaan een bedrag van ƒ468.voor verlichting van te donkere lokalen. Voor deze verlich ting waren twee plannen. De kosten hiervan waren resp. 468.en 1600.Bij ingewonnen advies was gebleken, dat de goedkoopste verlichting voldoende zou zijn. Hier toe besloot de Raad. Voor het sau sen der muren in lichte tint en het schilderen in lichte kleur der lambri sering wordt 442.geraamd, zodat de totale kosten 910.zullen be dragen. Goedgekeurd. Dan wordt behandeld een voorstel tot het verlenen van een voorschot op de vergoeding van de beloning der aan de onder het beheer van de R.K. School te Langeraar verbonden vakonderwijzeres in de nuttige hand werken over het jaar 1950. Na over leg met d% Inspecteur was men van mening, dat een tijd van 4 uur per week moest worden toegestaan. Sindsdien is de verhouding van mannelijke en vrouwelijke leerkrach ten gewijzigd. De Inspecteur op het L.O. acht nu een tijd van 7 uur ge wenst. De vergoeding zal nu vol gens de regeling bedragen 728. voor 1949 ƒ416.— De heer Bos vraagt of deze vergoeding niet per leerling gegeven wordt. De voorz. zegt, dat deze vergoeding is vastge legd in een Rijksregeling. Overeen komstig het voorstel wordt besloten. Gunning burgemeesters woning. Als punt 7 aan de orde komt lui dende gunning van de Ambtswoning van de burgemeester gaat de Raad in geheime zitting.Als de openbare zitting heropend wordt stelt de voorz. voor de bouw van de Ambtswoning te gunnen aan de laagste inschrijver Hub Akerboom in samenwerking met G. Pieterse, beiden alhier. Deze hebben ingeschreven voor de som ma 45900.In het bestek zijn voor verdere bijkomende werk zaamheden als aanleg centr. ver warming, beschoeiing en brug, enz. enz. wijzigingen aangebracht. De totale bouwkosten zullen nu bedra gen 56400. B. en W. stellen voor de gunning te doen voor deze inschrijf som. Hierover wordt niet meer gediscusi- eerd en eenstemmig geeft de Raad haar fiat. Bij de rondvraag komt de heer Eg berts nog eens op voor verlichting aan de OostzijdeAarkanaal. De voorz. zegt, dat dit punt nog niet bij B. en W. aan de orde is geweest door velerlei andere zaken welke voorrang eisen. De heer Sassen vraagt verbetering van de kerkplank De voorz. zegt dat dit punt is opge nomen in het reconstructieplan. De heer Joh. v. Vliet wil B. en W. in overweging geven de vuilnis-ophaal dienst uit te breiden tot andere de len der gemeente, als die welke zij nu bestrijkt. Hierover schijnt bij B. en W. echter nog geen eenstemmig heid te bestaan. De heer L. Hooger- vorst vraagt aansluiting op het wa terleidingnet voor de bewoners van het Oude Kerkpad. De volksgezond heid eist dat hieraan aandacht zal worden besteed. De voorz. zegt dat die aansluiting zal komen. Een ver schil van mening tussen Stichting en B. en W. over afbetaling houdt deze zaak echter nog tegen. De ge meente moet garant zijn voor de on rendabele gedeelten: de financiële regeling dezer kwestie is echter nog niet tot stand kunnen komen. BOSKOOP - Geboren: Klaziena Jakoba d. van A. Grootendorst en K. J. van Eijk. Ondertrouwd: Johannes Adrianus Marie Verbakei en Alida Sophia Ar- nolda Bontekoe. Getrouwd: Frans de Soet en Cla- Jna. Iny Struve; Johannes Cornelis Meijer en Johanna Jannetje Jonge jan. NIEUWE-WETERING Oranjefeesten. Zaterdagavond om half acht vindt op het feestter rein in de grote tent de opening plaats van de Oranjefeesten. Deze avond wordt een mooi programma verzorgd door de muziekver. „Door gunst Verkregen" en een gemengde toneelvereniging. Het belooft een knalavond te worden, waarin tevens de laatste verloting zal worden ge houden voor de jongens in Indië. Maandag 14 Augustus is gewijd aan de kinderspelen, en Dinsdag 15 Aug. aan de volksspelen. Een groot aantal kermis-attracties zijn op het feestterrein aanwezig, zodat alleen het weer zich maar van de goede kant behoeft te laten zien, om een geslaagde feestviering te verzekeren. NOORDEN Kon. onderscheiding. In verband met zijn 60-jarig dienst jubileum als landbouwersknecht is aan de heer G Reyntjes het zilveren Kruis, be horende bij de orde van Oranje Nas sau toegekend. Op 1 Aug. 1.1. heeft de burgemeester de jubilaris de zilveren eremedaille uitgereikt. Groots feest in voorbereiding Dinsdag 15 Augustus, feest van Maria ten Hemelopneming, viert pastoor J. N. Omtzigt te Aarlander- veen zijn veertig jarig priesterfeest. De parochie van de H.H. Petrus en Paulus maakt zich op, om dit feit op grootse wijze te vieren. De jubilaris, die al sedert een zes tiental jaren herder is van deze pa rochie, wordt Maandagavond a.s. om 18 uur aan de Ziende feestelijk inge haald. De Aarlanderveners weten aan een dergelijk gebeuren altijd een eigen cachet te geven. Nabij de Viersprong voegen vele bruidjes in smetteloos wit en met bloemen zich bij de stoet en verhogen hiermee het feestelijk aanzien. Dan gaat men tot aan de Vrijhoef en wordt alzo tradi tie getrouw, een kort bezoek ge bracht aan Korter Aar, waarna de stoet zal terugkeren naar de paro chiekerk. Daar spreekt Pater Willi- brordus, Passionist uit Haastrecht, een vriend van de pastoor, de jubi lerende herder der parochie toe, waarna de aanwezigen de pauselijke zegen zullen ontvangen. De gebruikelijke bloemenhulde, opzeggen van een gedichtje en een zanghulde staan eveneens op het programma. Een plechtig Lof met welkomst lied besluiten dan deze blijde incom- ste op Maandagavond. Dr. v. d. Wind 25 jaar arts Op 24 Augustus wacht de Aarlan derveners een jubileum, waarin het medeleven ongetwijfeld zeer alge meen zal zijn. Het zal een feest wor den, dat zich niet alleen laat bepalen tot dit gemoedelijke dorp, doch waar in evenzeer betrokken zullen worden de gemeenten Ter Aar en Zevenho ven. Het betreft het zilveren ambtsju bileum van de zeer geziene en alge meen geachte gemeente-geneesheer, dr. W, v. d. Wind. Nadat dr. v. d. Wind de Rijkskli niek te Utrecht had verlaten, heeft hij zijn gehele praktiserend tijdperk in Aarlanderveen doorgebracht en is hij in wel en wee geheel met de bevolking samengegroeid. Gedurende die 25 jaar verwierf hij aller achting en sympathie, niet al leen te Aarlanderveen, doch ook te Alphen a. d. Rijn waar hij bij offi ciële gebeurtenissen altijd de Aar- landerveense vertegenwoordiging uit maakte. Die achting is voorts in de gemeenten Ter Aar en Zevenhoven, waar hij eveneens zovele jaren me dische diensten verleende, niet min der groot. Er is inmiddels een comité gevormd van vertegenwoordigers uit genoemde gemeenten, om de jubile rende arts een passende hulde te brengen. Des avonds om 7 uur zal in het Dorpshuis een officiële receptie worden gehouden. Plechtige Hoogmis. Bij het binnen komen van de jubilaris zingen de ge lovigen hem een hulde toe. Van 12.3014 uur recipieert de ju bilaris aan de pastorie, bij de aan vang waarvan het feestcadeau offi cieel zal worden aangeboden door het comité, namens de parochianen. Dezen züllen dan gedurende de re ceptie in de gelegenheid zijn het cadeau te bezichtigen. Voordat de receptie een aanvang neemt, brengt de eigen muziekver eniging „Door Samenwerking Sterk" in de tuin een muziekhulde. 14.30 wordt een lof gecelebreerd, waarna op de schoolplaats de kinde ren een spel zullen opvoeren, tij dens welke het cadeau der school kinderen wordt aangeboden. De parochianen worden verzocht Maandagavond en Dinsdag de vlag uit te steken. LANGERAAR „Altior" handbal. De nieuw opgerichte sportafdeling van „Al tior", „Handbal voor meisjes" zal Zondag 13 Aug. met enige pronagan- dawedstrijden haar aanvang nemen. Het programma ziet er als volgt uit: Om 2.30 spelen 2 Amsterdamse clubs een wedstrijd n.l. Cito tegen Wilskracht Sport. Te 3.30 Demon stratie door Reidansers uit Lange raar en Alphen a. d. Rijn. Vervol gens om 4 uur nog een tweetal wed strijden: Altior AW.I.K. II R'veen. Altior BAltior C. ROELOFARENDSVEEN uitgaansdag' ouden van dagen. Dezer dagen zijn de ouden van dagen een dag op reis gegaan. 'sMor- gens om 10 uur werd gestart met twee bussen van Maarse Kroon en drie luxe wagens. De reis ging van Roelofarendsvee.n, naar Nieuwe en lOude Wetering, Lisseweg, Sas- senheim. Voorhout, Noord wij ker- hout, Noordwijk, Katwijk, Wasse naar, Den Haag, Scheveningen en Rotterdam, waarna terug naar Roe- lofarendsveen en men hier omstreeks 10 uur weer arriveerde. Pastoor Ligthart en kap. Berk hout maakten de reis mee, waarbij eerstgenoemde allereerst een uitleg gaf over zijn nieuw te bouwen kerk en voorts het een en ander vertelde over de plaatsen die ge passeerd werden». In Scheveningen werd de koffietafel en broodjes alle eer aangedaan. Natuurlijk bracht de „jeugd" enige tijd door aan het strand met zwemmen en bad én. Omstreeks twee uur werd Sche veningen verlaten en werd koers gezet naar Rotterdam. Na de ver schillende bezienswaa:?ligheden te hebben bezichtigd, zoals de tunnel, haven enz., volgde 'n warme maal tijd. Dan werd per salonboot een rondvaart gemaakt door de Rotter damse havens. Via de loudspeaker werden alle bezienswaardigheden aangegeven en werd kennisgemaakt met de bedrijvigheid in de havens. De terugreis liep zeer voorspoe dig. Omstreeks 10 uur 's avonds was de aankomst te Roelofarends- veen, waar in de St. Pancratiuszaal allen tot besluit bijeen kwamen en koffie met gebak werd gereserveerd De voorz.. van het Comité „ouden van dagen" sprak hier een slot woord, waarna een der deelnemers dank bracht namens allen voor de ze voortreffelijke reis en organisatie Ook bracht hij dank voor de aan wezige geestelijke hulp, de medische hulp n. 1. dr. Muskens en zuster Ouwehand, de heer en mevr. W. A van Harteveld als vertegenwoordi gers der gemeente, en vooral aan de politie-commandant P. de Bil en agent Willemse, die de reis in mo tor met zijspan meemaakten en voor de veiligheid zorgden. Ook werden hierin de tien jonge dames niet vergeten, die gedurende de reis gezorgd hadden voor het rond dienen der verversingen. Gisteravond vergaderde de gemeen teraad. Aanwezig alle leden. Bij de ingekomen stukken was een verzoek "an L. Vitscher om het trottoir voor zijn woning te verlagen ten einde met een invalide-wagentje gemakke lijker te passeren. Dit verzoek wordt ter afdoening naar B. en W. verwe zen. Van de geneeskundige instanties 3s bericht ontvangen dat het doorlich ten van alle bewoners van Zoeter woude voorlopig uitgesteld moet wor den. De zeer gebrekkige huisvesting van het Consultatiebureau te Leiden biedt geen mogelijkheid dit onderzoek nu te doen plaats hebben. Men zal echter ernstig blijven streven spoe dig een gelegenheid te vinden. De rekening van het waterleiding bedrijf 1949 wordt vastgesteld met een verlies van 693.74. De rekening 1949 van het Burgerlijk Armbestuur vraagt een gemeentelijke bijdrage van 14.980.—. De begroting 1951 van het water leidingbedrijf wordt aangeboden met een totaal: gewone dienst 20.659, kapitaalsdienst f 8313.55 en de be groting voor het B. A. met een tekort van 18.214.80, Tot leden van de commissie voor onderzoek van deze begroting wor den gekozen de heren Onderwater, v. d. Ploeg en van Vliet. De leden van de waterleidingcom- missie de heren van Vliet, C. J. van Leeuwen en Tijssen worden herko zen. Ook de Adviescommissie Woon ruimte bestaande uit de heren A. M. Schinkel, P. Koning, P. C Paarde- kooper, J. H. van der Ploeg en J. P. van der Velden wordt herkozen. Aan de firma Groen en Bregman wordt onderhands opgedragen het maken van een paalfundering onder de gemeentetoren voor de som van t 24.990.—. De bezoldigingsverordening moet om gelijkluidend te zijn met de rijksregeling aangevuld worden met een schaal voor halfvaklieden met een aanvangsjaar wedde van f 37.44 en een maximum van 41.25 De heer van der Ploeg zegt, hoe- Is Uw Radio defect? BEL 24244 De Radio-Technische Dienst I.B.M.C.O. N.V.. Nieuwe Rijn 32 repareert vlug. betrouwbaar en vak kundig wel hij vertrouwt dat het college van 2. en W. nooit werklieden in deze klas zal aanstellen, zijn stem te zul len onthouden aan dit voorstel. De loonschalen zijn mede ten gevolge van de Massificatie toch reeds zeer laag, doch deze toegevoegde schaal ligt nu beneden het sociaal minimum. De voorzitter wijst op de ï'ijksloon- schalen waar niet aan te tornen valt en op de daarbij geboden mogelijk heid b.v. jongere halfvaklieden, die minder presteren te plaatsen. Het voorstel wordt aangenomen met 9 voor en 2 stemmen. Tegen stemden de heren van der Ploeg en van der Velden. Zonder discussie worden de voor stellen: treffen van een voorlopige regeling inzake aanspraken in een geval van t.b.c. en tegemoetkoming in de kosten van ziekteverzorging voor ambtenaren en arbeidscontrac tanten aangenomen. Het comité voor Maatschappelijk Werk deelt mede binnenkort te zul len overgaan tot het aanstellen van een maatschappelijk werkster en vraagt een principebesluit tot het ge ven van 50 pet. van 3000. Hieromtrent zal nog nader overleg, met de Stichting voor Maatschap pelijk Werk gepleegd moeten wor den. B. en W. stellen voor de reeds op de begroting gepletste post subsidie aan de Sint Jansfanfare te verlenen. Aangenomen. Besloten wordt de grond van de 6 woningwetwoningen en de 16 standaardwoningen, die in aanbouw zijn aan de H. Rijndijk te verkopen oan de Woningbouwvereniging St. Wililbrordus waardoor het mogelijk is zonder hoge kosten van registratie de huizen aan deze vereniging over te dragen. Met de daarbij voorge schreven bepalingen wordt geheel accoord gegaan. De rondvraag leverde niets op. Geslaagd. Het diploma vakbe kwaamheid voor het meubelstoffeer- dersbedrijf ingesteld door de vak groep woninginrichtingsambacht werd behaald door de heer H. J. C. Paardekooper. Aetherklanken HILVERSUM I 402 M. 8.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.30 I.- K. O. R„ 12.00 AVRO, 17.00 VP RO, 17.30 VARA, 20.00-24.00 AVRO. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Post- duivenber. 8.20 Gram. ft.30 Voor de tuin. 8.40 Voor militairen. 9.10 postduivenber. 9.15 Verzoekipfo- gramma. 9.45 „Geestelijk leven," causerie. 10.00 Voor de kinderen 10.20 Gemengd koor. 10.30 Outd- Katholieke hoogmis. 12.00 Theater orkest. 12.30 Voor de jeugd. 12.40 Pianospel. 13.00- Nieuws en weer ber. 13.15 Mededelingen of gram. 13.20 Strijkorkest en dansorkest. 13.50 Even afrekenen, heren." 14.00 Gram. 14.05 Boekenhalfuur. 14.30 Gram. 16.00 Filmpraatje. 16.15 Gram. 16.30 Sportrevue. 17.00 „Tussen kerk en wereldv" cause rie. 17.20 declamatie. 17.30 Gram. 17.40 „De Zes gaan aan de slag," hoorspel. 18.00 Sport. 18.15 Nieuws en sportuitslagen. 18.30 Cabaret. 19.00 Discussie. 19.30 Dansmu ziek. 20.00 Nieuws. 20.05 Gram. 20.50 Cabaret. 21.20 Volksliede ren. 21.40 Lichte muziek. 22.10 Ac tualiteiten. 22.25 Trio en solisten. 23.00 Nieuws. 23.15-24.00 Gram. HILVERSUM II 298 M. 8.00 NCRV, 8.30 L K. O. R., 9.30 KRO, 17.00 NCRV, 19.45-24.00 KRO 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Koor zang. 8.30 Vroegdienst. 9.30 Nieuws en waterstanden. 9.45 Gram. 9.55 Hoogmis. 11.30 Graim. 11.40 Or kestconcert 12.15 Apologie. 12.35 Gram. 12.40 Lunchconcert. 13.00 Nieuws, weerber en Katholiek nieuws. 13.20 Lunchconcert. 13.45 „Uit het boek der boeken." 14.00 Gram. 15.25 Kamerorkest en so list. 16.10 „Katholiek Thuisfront overal." 16.15 Sport. 16.30 Vespers. 17.00 Geref. kerkdienst. 18.30 Voor de strijdkrachten. 19.00 Strijkkwar tet en solist. 19.15 „Viermaal ik," toespraak. 19.30 Nieuws., sportuit slagen. en weerber. 19.45 Actualitei ten. 19.52 Boekbespreking. 20.05 De gewone man zegt er het zijne van. 20.12 Gevarieerd programma. 22.45 Avondgebed en liturgische kalen- drr. 23.00 Nieuws. 23.15-24.00 Gram maandag. HILVERSUM I 402 M. 7.00-24.00 avro. 7.00 Nieuws 7.15 Gram. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Gram. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Amusements muziek. 10.50 Gram. 11.00 „Op de uitkijk," causerie. 11.15 Pianoreci tal. 11.45 Gram. 12.30 Mededelin gen. 12.33 „In 't spionnetje." 12.38 Harpspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muziek. 13.45 Gram. 14.00 „Wat t er om in de wereld?" causerie 14.20 Sopraan en piano. 14.45 Cau serie over Naarden. 15.00 Sympho- nische muziek. 15.445 Voordracht. 16.00 Gram. 16.30 Musicalender 17.30 Voor de padvinders. 17.45 Gram. 18.00 Nieuws. 18.15 Omroepkoor. 18.40 Muzikale causerie. 19.20 Re portage. 19.30 Filmkrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Theaterorkest. 20.45 Zang en piano. 20.55 „Het moeilijke geval van pa ter Flamagan," hoorspel. 21.35 Ca rillonconcert. 21.50 Kamerorkest en soliste. 22.25 Orgelconcert. 23.00 Nieuws. 23.15-24.00 Gram. HILVERSUM II 298 M. 7.00-24.00 ncrv. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnas tiek. 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weer ber. 8.15 Gewijde muziek 8.45 Strijkorkest. 9.15 Voor de zieken. 9.30 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.20 Voordracht. 11.40 Cello en piano. 12.10 Gram. 12.30 Mede delingen. 12.33 Metropole orkest 13.00 Nieuws. 13.15 Mandoline mu ziek. 13.45 Gram. 14.00 Voor de kinderen 14.30 Gram. 14.40 Piano duo. 15.00 Tuinbouwpraatje. 15.30 Kamermuziek 16.00 Bijbellezing. 16.45 Vocaal ensemble. 17.00 Voor de kinderen. 17.15 Gram. 17.25 Volksmelodieën. 17.45 Regeringsuit zending. 18.00 Orgelspel. 18.30 Voor de strijdkrachten. 19.00 Nieuws! 19.15 Gram. 19.40 Radiokrant. 20-00 Nieuws. 20.05 Gram. 20 Verzoekprogramma. 21.10 Causerie over Naarden. 21.30 Marinier^ka- pel. 22.10 Reisindrukken. 22.20 Lichte muziek. 22.45 Avondover denking. 23.00 Nieuws. 23.15-24.00 Gram.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 6