Het Westen moet gebruik maken van deze adempauze Churchill's motie aanvaard STADSNIEUWS NIEUWS UIT DE OMGEVING B i o s c o p e n Laatste Berichten De strijd in Korea tJeiefiaantjeó ZATERDAG 12 AUGUSTUS 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 REDE VAN CHURCHILL: I^ORT NADAT CHURCHILL heden morgen de motie had ingediend, ^waarin hij aandrong op de onmid dellijke vorming van een verenigd Europees leger, hield hij zijn met grote spanning verbeide rede. Chur chill begon met als zijn mening uit te spreken, dat allen het met het comité van ministers eens waren, dat in het afgelopen jaar werkelijke vor deringen waren gemaakt bij de uit werking van de Europese gedachte, belichaamd in de assemblée. „Er is geen twijfel aan, dat wij allen ons in groot gevaar bevin den", aldus Churchill. „De vrijheid en de beschaving van West-Europa liggen onder de schaduw van de Russische communistische agressie, gesteund door een enorme bewape ning". De strijdkrachten van de West-Europese Unie werden, geme ten naar het aantal strijdvaardige divisies, ovetroffen door minstens een zes- of zevenvoudige overmacht. Churchill verzocht de assemblée „onze Duitse vrienden" de verzeke ring te geven, dat indien zij hun lot zouden verbinden aan „dat van ons", „wij hun veiligheid en vrijheid even heilig als de onze zullen beschou wen". Frankrijk moest zijn roemrijk le ger weer in het leven roepen. Chur chill veïwelkomde „onze Italiaanse kameraden, Griekenland, Turkije, Nederland, België. Luxemburg en de Scandinavische staten". Zij moesten allen hun aandeel dragen en hun best doen. Churchill verklaarde, dat er in de kortst mogelijke tijd een werkelijk verdedigingsfront in Europa moest worden geschapen. Engeland en de V. S zouden grote troepenmachten naar het vasteland moeten zenden. „Moed en eenheid moeten ons in spireren en de machtige krachtbron nen, welke onze regeringen ter be schikking staan, met doeltreffende verdedigingsmaatregelen leiden. Zij, die de hoogste belangen dienen, moeten zich niet afvragen wat zij kunnen krijgen, maar wat zij kun nen geven. De vraag welke zich voordoet: zullen wij de tijd hebben, kan niemand met zekerheid beant woorden. Het zou echter het toppunt zijn van dwaze wanhoop, te veron derstellen, dat wij te laat zijn. Wij worden nog steeds beschermd door het schild van de atoombom, waar van alleen de V. S- geweldige hoe veelheden bezitten." Churchill verklaarde, dat het ge bruik van de atoombom de funda menten van het Sovjet-regiem zouden doen schudden en misschien wel, „het grote Russische volk in staat zou stellen, zich te bevrijden van een tyrannie, erger dan die van de Cza- ren". Het scheen zeer waarschijnlijk dat dergelijke mogelijkheden een eventuele ^Sovj et-Russische agressie doeltreffend zouden kunnen tegen houden; totdat de Sovjet-Unie door een langdurig proces een voldoende voorraad atoombommen had ge vormd. De „Sovjet-Russische dicta tors" hadden echter geen reden tot ontevredenheid over een systeem, waardoor zij de beheersing van half Europa hadden verkregen en van ge heel China zonder een enkele Russi sche soldaat te verliezen. Volgens Churchill had het de schijn, dat Ti bet het volgende slachtoffer -zou worden. Naar zijn oordeel had het Wes ten thans een adempauze, waar van het een verstandig gebruik diende te maken Indien Ihet Westen in de komende twee jaar een betrouwbaar verdedigings stelsel zou kunnen opbouwen, zou de grootste verleiding tot een agressie weggenomen zijn. Alleen hierdoor zou het Westen zich de beste kansen scheppen op een BINNENLAND. Verduistering van ƒ47.000. Een 40-jarige boekhouder van een bank instelling te Amsterdam heeft zich bij de politie gemeld met de mede deling, dat hij in de afgelopen 2^ jaar een bedrag van 47.000 ten na dele van de bank heeft verduisterd. Van het geld is niets meer over. Vals bankbiljet van 100. Bij de uiteindelijke regeling door onder handelingen met de Sovjet-Unie op basis van kracht en niet van zwakheid. Men moest echter geen dag en geen fractie van beschik bare kracht verloren laten gaan. (Bovenstaande reeds geplaatst in gedeelte van vorige oplage) Churchill's motie om onmiddellijk een Europees leger te vormen, it gisteren met een overweldigende meerderheid door de raadgevende vergadering van de Raad van Eu ropa aanvaard. Tegenover vijf te genstemmers (leren) stonden 89 voorstemmers; 27 leden, onder wie de Engelse Labourdelegatie op een na en de Zweedse, onthiel den zich. De vergadering was on verwacht in een avondizitting bij eengeroepen, tijdens welke Spaak voorstelde een commissie van twin tig te benoemen die binnen een half uur tot overeenstemming moest komen over de verschillende •defensie-moties. De motie-Chur- chill zal onmiddellijk worden voor gelegd aan het ministerieel comité, dat moet besluiten of het voorstel al dan niet bij de vijftien Europese parlementen zal worden ingediend. BENOEMING DIRECTEUR KATH. H.B.S. Tot directeur van de Kath. H.B.S. te Leiden is, als opvolgèr van pater drs. B. de Goede, benoemd pater dr. W. Geurts. Pater dr. Walther (P. A. M.) Geurts is geboren te Horst, 6 April 1914. Hij trad in de Orde der Min derbroeders in 1933 en werd pries ter gewijd in 1940. Na studie van geschiedenis en economie aan de universiteit te Nijmegen 'werd pater Geurts in 1943 benoemd tot leraar aan het Bernardinum te Heerlen en in 1946 tot vice-directeur van de Kath. H. B. S. te Kerkrade. Tot leraar aan de Kath. H.B.S. is benoemd pater Gijsbertus Huinink. Pater Huinink is geboren in 1916, in getreden in 1936 en priester gewijd in 1943. Sinds kort is pater Huinink teruggekeerd uit Indonesië, waar hij aalmoezenier werkzaam is ge weest. DE LEIDSE DUINWATERLEIDING EN HET VLIEGVELD VALKENBURG. Door het gemeenteraadslid H. van Weizen zijn aan B. en W. enige vra gen gesteld over het aanhangig ma ken bij de rechtbank van een ge schil tussen de L.D.M. en de Marine- Luchtvaartdienst. met door de L.D. M. gestelde eis tot staking van het gebruik der gebouwen op het vlieg veld Valkenburg door het daar gede tacheerde personeel. De vragensteller had vernomen, dat volgens een rap-1 LEIDSCHENDAM Gouden priesterfeest van pastoor Kammers ren L. Dobbe, A., van Eijk, C. Groe- newegen, S. Kroon, L. v. Leeuwen, J. van Rijn, J. Rozenburg, A. Slie- derecht, P. Tonino en S. van Veen. Met grote jubel maakt katholiek Leidschendam zich op tot de viering van het gouden priesterfeest van pastoor M. J. J. Kammers. Hoewel de bescheidenheid van pastoor Kammers een hulde zoveel mogelijk heeft tegengegaan, hebben de parochianen toch gemeend, dat zijn gouden feest de enige gelegen heid is. om de parochieherder te danken voor zijn grote zorg voor de parochie en hulpvaardigheid. Pastoor Kammers heeft 23 jaar in Leidschendam gewerkt. Hij is steeds een stuwende kracht geweest voor het welzijn van de gehele gemeente en daardoor heeft hij ook de welge meende achting van alle inwoners, katholiek zowel als niet-katholiek, verworven. Daarom zal pastoor Kammers na mens de gemeente in het raadhuis gehuldigd worden. Maandagavond 6.15 uur zal de gouden priester-jubi laris aan de grens van de gemeente bij Hammestein aan de Veursche- straatweg plechtig worden afge haald en door een grote erewacht naar het raadhuis geleid worden. Daar zal hij door burgemeester Ban ning namens het gemeentebestuur en namens alle inwoners worden toegesproken. Bruidjes zullen dan bloemen strooien op het pad van de gouden jubilaris, die tijdens zijn verblijf in Leidschendam zoveel goed aan de gemeente heeft gedaan. Muziek en zang zal dan weerklinken waarna alle verenigingen voor de pastoor zullen defileren. Dan gaat de stoet in optocht naar de pastorie' waarna te 8 uur een plechtig Lof zal worden gecelebreerd waaronder kapelaan A. Raadschel- ders het woord zal voeren. Dinsdagmorgen te 10 uur zal de jubilaris een plechtige Hoogmis op dragen waaronder pastoor A. J. van den Oudenhoven, van de St. Maar- tensnarochie te Voorburg, de feest - nredicatie zal houden. Na de Hoog mis zal een feestontbijt plaats heb ben in het Verenigingsgebouw. In de middag zullen de geschenken van de parochie worden aangeboden en zal ieder in de gelegenheid gesteld worden de jubilaris te complimente ren. Het feest wordt dan te 17.30 uur besloten met een plechtig dank- lof. Geslaagd voor middenstands diploma mej, N. Bohemen en de he- port van het bureau voor bacteriolo gisch onderzoek te Haarlem het grondwater van deze terreinen be smet is door twee soorten bijzonder schadelijke baccillen, nl. Colibaccil-len en streptococcen. Casino. Een van de sterkste kan- n van de hedendaagse Italiaanse film is, dat zij een probleem werke lijk kan behandelen en dus niet op een quasi-wetenschappelijke wijze. Men heeft in Italië goed begrepen, dat het bioscooppubliek de waarde van een of ander vraagstuk slechts waarderen kan, wanneer dit op een speelse, aangename manier wordt corgedragen. Dit is zeer duidelijk gemaakt in de film „Gij zult niet stelen," waarin 'n jong priester zich geplaatst ziet tegenover een jeugd probleem; dat van de verwaarloosde kassier van een bank in Terneuzen cn veronachtzaamde jeugd. Hij wordt bestolen door een stelletje jeugdige is Donderdag een vals bankbiljet van 100 aangeboden. Het biljet was reeds van de nieuwe serie. BUITENLAND. Het Amerikaanse ministerie van justitie heeft uitgemaakt, dat er een tweede niet op de passagierslijst voorkomende passagier aan boord van het Poolse schip „Batory" is. De Amerikaan, die met een vliegtuig in zee naast het schip daalde, en de eer der genoemde, eveneens een Ameri kaan, zullen te Southampton onder vraagd worden door Britse en Ame rikaanse autoriteiten. Op Luzon, het grootste eiland van de Philippijnen, zijn de afgelo pen drie dagen 14 mensen bij over stromingen om het leven gekomen. De materiële schade is groot.. De Franse actrice Cecile Sorel is op 77-jarige leefijtd novice gewor den bij de Franciscanessen te Ba- yonne. De radioraad van de Unie van Zuid-Afrika heeft zich in beginsel uitgesproken voor de bouw van ster ke zenders* voor uitzending naar het buitenland. Het bestuur van het Joego-Sla- vische verbond van mijnwerkers heeft een resolutie aangenomen, waarin besloten wordt, dat het ver bond uit het onder communistische leiding staande wereldvakverbond zal treden. Door de leiding van de Ameri kaanse luchtmacht is medegedeeld, dat vijftig duizend reservisten onder ie wapenen zijn geroepen. bandieten en aangegrepen door hun ellende, besluit hij, evenals zijn con frater Pater Flanagan in Amerika, een „jongensstad" te stichten. Het gaat alles behalve van een leien dak je. De jongens zijn zo totaal bedor ven, dat er niets van terecht schijnt te komen. Maar dan, wanneer blijkt, dat hij, door hen in de grootste moei lijkheden is terecht gekomen, veran- aeren zij en staan als één man ach ter hem. Deze film valt op, door het natuur lijke en „menselijke", waardoor het meer is dan een product van de ge- industrialiseerde Amerikaanse film industrie. Lido prolongeert Walt Disney's film „Lied van het Zuiden", een com binatie van teken- en gewone film. Voor alle leeftijden. Trianon presenteert deze week on der de titel „Holiday in Mexico" een aardige vacantiefilm. De beroemde ster Walter Pidgeon vertolkt hierin de rol van een diplomaat, die het niet zo erg druk schijnt te hebben. Hij is practisch de gehele dag bezig, om de beslommeringen te verwerken, die zijn enige dochter aan de lopende band weet te produceren. De vader vindt het wel een aardig karweitje en de bioscoopbezoekers kunnen er zich bij amuseren. Er zijn zonderlin ge liefdesgeschiedenissen en bij feest jes schijnt iedereen, die zich eens aardig heeft opgedoft van de trap te moeten vallen. tics tot een behoorlijk geheel te ma ken heeft men een orkest ingescha keld, dat geregeld op het witte doek verschijnt, om eventuele gapingen weg te musiceren. Zeer amusant, vooral voor de jongelui, die een ver regende vacantiemiddag willen op vrolijken. Geschikt voor alle leeftijden. Luxor: „De hartebreekster". Een, jong meisjse is na de dood van haar vader genoodzaakt zelf in haar le vensonderhoud te voorzien en tracht daarom in de grote stad een baantje te vinden. Al direct na haar aan komst ontmoet ze een jong,ambitieus advocaat, die door zijn strikte eerlijk heid een langzame hongerdood schijnt te sterven. De jongedame krijgt een baantje en komt, middels een andere vriend in aanraking met een million- nair Deze huldigt echter een andere levenshouding dan het meisje en ten einde zich uit een moeilijke situatie te redden, geeft zij zich uit voor de echtgenote van de advocaat. Doch Se waarheid wordt ook hier achterhaald en als het zover is, brengt zij nogal wat moeilijkheden met zich mee. De jongeman wil geen baantje, verkre gen door protectie en de millionnair, kan hem niet meer missen, daar hij eer reuze kracht blijkt te zijn. Ten einde het geval niet te gecompliceerd te maken, ondergaat het karakter van de millionnair in honderd meter film- band een grondige wijziging en na- det nog enkele moeilijkheden vlot weggewerkt worden, volgt tot slot het „happy end". Deanne Durbin, die de hoofdrol vertolkt, maakt echter met haar zang vee] goed van deze film, die niet helemaal geslaagd is. Trots het min of meer ongelukkige filmverhaal, zal deze nog altijd char mante ster, velen de komende week een paar uur ontspanning bezorgen. Alle leeftijden. Rex heeft deze week op het film doek bezoek van twee bekende ko nreken. Stan Laurel en Oliver Hardy beleven de raarste dingen. „Niets dan pech" heet de film, maar degeneji, die Stan en Oliver kennen, weten dat de twee vrienden er zich met een vrolijk gezicht door zullen slaan Jong en oud zullen schateren bij de vele dwaze gebeurtenissen. Geschikt Geboren; Marianne Mathllde d. van E. M. Albers en P. J. M. Scho- maekers; Johannes Nicolaas z. van F C. van Bommel en A. J. van Leeu- v. en; Henricus Matthias z. van J. van der Spek en A. Woerde; Alexan der Bernhard z. van H W. van Put- len en L. C. Marks; Wendy Joyce d. van W. O. C. Magnus en B. L. G. A. II. Helder. Ondertrouwd: A. J. Jehee, den Haag, en A. J. Verhart; W. Herfst, Amsterdam, en E. M. van der Meu- len. Getrouwd: A. T. J. Beijens en A. G. M. Verhaar; T. W. M. Jansen en P. T. van der Spek; C. Segers en N. Maltha; A. J. C. de Bruin en M. Hü- ner; P. G. Kouwenhoven en M. M. Ruigrok van de Werve. Overleden: Gerritje Gebuys ongeh. 63 j.; Cornelia Johanna Borsboom, wed. van J. H. van der Klaauw, 62 j. STOMP WIJK E.H.B.O. De plaatselijke afde ling van de R.K. E.H.B.O. had het genoegen aan 5 leden het Eenheids diploma te kunnen uitreiken. Dit ge schiedde in een vergadering, welke gehouden werd in café „De Gouden Leeuw". Het eerst kwam in behan deling het punt: aanvulling van het bestuur en wel met 2 leden, waar van een als penningmeester en een als commissaris van materiaal. Na candidaatstelling en stemming werd in de eerste functie gekozen Rie v. Maren, die haar aanvankelijk geop perde bezwaren uiteindelijk over won en de functie aannam. Als com missaris van materiaal werd Jaap de Groot in het bestuur gekozen. Glim lachend en met zijn bril op het puntje van zijn neus verzocht de voorzitter met een hoofdse buiging de nieuwe bestuursleden achter de groene tafel plaats te nemen. Dr. Perquin, die de geslaagden had opgeleid, sprak er zijn tevredenheid over uit, dat van het oorspronke lijke aantal deelnemers een behoor lijk aantal op het examen verscheen. Op verzoek van dr. Perquin wer den door pastoor Sistermans de di ploma's met insignes uitgereikt aan de dames: Thea Boer, Nel. v. Bohee- men, Annie v. Bohemen, Nel v. d. Bosch, Sjaan de Groot, Rie de Win ter, Nel Vogelaar, To Verhagen, Bets Luk, Riek Kromhout, To Hoogeveen, Rie v. Maren, Mien v .d. Helm, Lena de Groot en de heer Venne, welke laatstgenoemde namens de cursisten een doos bonbons en een lederen portefeuille aanbood aan de docent. Het punt financiën was gayw be sproken. Een verrassing kwam van de zijde van pastoor Sistermans, die aan alle leden 'n zakverbanddoos toe zegde, wat uiteraard met een dank baar applaus werd geaccepteerd. Ook de heer Willems, van het hoofdbe stuur van de R.K. E.H.B.O. bracht zijn gelukwensen aan de geslaagden. De oefenavonden, welke gehouden zullen worden 'op elke eerste Maan dag van de maand nemen weer een aanvang met de eerste Maandag in September a.s. Op Zondag 20 Augustus zal ook te Stompwijk gecollecteerd worden voor de R.K. E.H.B.O. In plaats van speldjes zullen dan aan de gevers kleine pakjes Hansoplast worden aangeboden. Een wel zeer originele collecte dus die uw steun ten volle waard is. Bij een kort geleden plaats gehad hebben ongeva ils gebleken, dat nog niet iedereen weet, wie E.H.B.O.'er is. Daarom zij hiernogmaals vermeld, dat u in voorkomende gevallen de hulp kunt inroepen van de hierboven genoemde geslaagden en de reeds eerder geslaagden, t.w. Annie v. d. Bosch, Jaap de Groot. Th. Kuipers, Cors v. d. Bosch Jzn., G. Havik en J. Boogmans. VOORSCHOTEN Wisseling commando Marine-op komstcentrum. Maandag 14 Aug. a.s. om 11 uur zal op M.O.C. te Voor schoten, de overdracht van comman do plaats hebben van de kapt.luit. ter zee J. J. Hogendoorn aan kapt. luit. ter zee J. K. Muller. Med. Zondagsdienst. Geduren de dit weekeinde zal de Zondags dienst worden waargenomen door dr. C. Kuijpers, Leidseweg 51, tel. 520. WASSENAAR Medische Dienst. Dr. J. Baart de la Faille, tel. 3018 en dr. B. A. Geerlings, tel. 2137. Apothekersdienst. Apotheek de westen van de voorlopige Zuidelijke Burcht, tel. 3806. hoofdstad Taegoe. SCHEEPSBERICHTEN BANTAM 12 Aug. te Portsudan, Djakarta-Rotterdam; GROOTE BEER 11 Aug. p. Kaap Bon, Djakarta-Am sterdam alwaar 17 Aug. verwacht; KEDOE, 11 Aug. v. Port Said, Dja karta-Rotterdam; ORANJE, 11 Aug. p. Minicoy, Amsterdam-Djakarta; SAKAUGUM, 11 Aug. p. Gibraltar, Djakarta-Amsterdam alwaar 16 Aug. verw.; TABINTA, 11 Aug. p. Malta, Djakarta-Amsterdam alwaar 18 Aug. verwacht. AMARAPOORA verm. ca. 30 Sep tember van Djakarta naar Rotter dam. EMPIRE BRENT verm. ca. 20 September van Djakarta naar Rotter dam. JAPARA (L.) 11 Aug. pass. The Brothers (Rode Zee) R'dam Djakarta. KOTA INTEN 11 Augus tus 420 m. W. van Padang, R'dam Djakarta. SOMERSETSHIRE 11 Aug. 300 m. O. Malta, DjakartaR'dam. TARAKAN 11 Aug. pass. Ouessant Djakarta—A'dam. WILLEM RUYS 12 Aug. van Singapore, Djakarta R'dam. ZUIDERKRUIS verm. 22 Augustus van Djakarta naar R'dam. Benoemingen paters Franciscanen Op zijn verzoek is eervol ontslag Verleend aan pater E. van der Snoek als pastoor te Oudewater. Tot pastoor te Oudewater is be- L£,II>ENi Aug Groente p dle uien d-U, peen f B—10. aardappelen 5- MARKTBERICHTEN kapelaan was te Gorcum, Tot kapelaan te Gorcum is be noemd p. Chr. Vissers, te Gouda (H. Sacr.) p. D. Castelein, te Rotterdam p. A. van der Vat, te Koevorden p. R. Rouwendal, te Den Helder p. V. Moons, te Haarlem p. W. de Goede, tot assistent-rector te Heerlen p. A. Pex, tot kapelaan te Bleyerheide, p. A. de Kok en p. H. Cox; tot directeur van de Kath. H.BS. te Bolsward p. dr. G. Voorvelt, tot leraren p. G. Jansen en p. H. Her mans; tot directeur van de Kath. H.BS. te Leiden p. dr. W. Geurts, tot leraar p. G. Huinink; tot assistent-directeur van de ont- wikkelings-centrale der K.A.B. te Utrecht, p. H. Hoekstra; tot zielzorger voor de emigranten naar Australië p. R. Beei'epoot; tot kapelaan te Woezik p. J. Broekhuysen. Amerikaanse vliegende reuzen- forten hebben in groten getale 'n aanval gedaan op „militaire doe len in het uiterste Noordoosten De vliegtuigen, die de aanval in massa-formatie uitvoerden, na derden hun doel van zee uit. Later werd op het hoofdkwar tier van MacArthur bekend ge maakt, dat de aangevallen stad in het uiterste Noordoosten van NoordrKorea" de haven Nadjin- dong is geweest, op 30 Km. af stand van de Sow jet-Russische grens. Een woordvoerder van het hoofd kwartier van 'generaal MacArthur verklaarde Zaterdag, dat generaal Kean opdracht had gekregen het ho ge terrein ten Oosten van Tsjindjoe te bezetten en niet de stad zelf. De stad zelf ligt op lage grond en als de Amerikanen haar zouden nemen, zouden zij verder moeten oprukken om geschikte verdedigingsposities te vinden. De 24ste divisie is Vrijdag over het gehele front anderhalve kilome ter opgerukt bij haar aanval op het Noordelijke bruggenhoofd over de Naktong. De Noordelijken werden van het hoge terrein verdrongen op een gebied van vijf km lengte en drie km diepte teruggedreven, aldus de woordvoerder. Blijkens inlichtingen gaan de Noordkoreanen voort met het samen trekken van grote versterkingen in het gebied van Waegwan, ten Noord- !BHH andijvie 5- druiven 72—104, snijbonen 2027, stokbonen 1832, pronk- bonen 1213, stambonen 15—19, Augurken 3—80, spinazie 6—7, tomaten 12—29, per 100 stuks: kom kommers f 7—10, bloemkool 8—39, meloenen f 17—66, salade 5.10— 8.10, perziken f 2—15 per 100 bos: selderie 2002 90, peen 8—20. KATWIJK a d. RIJN, 11 Augustus Groente. Bloemkool A 34—52, idem B 28—39. idem C 15—21. waspeen 8—8.50, idem II 66.10, bospeen 15.50—18.10, stambonen 1521, snijbonen 1821, rode kool 5.405 50, andijvie 99.10, tomaten 26—31. sla 4.50—12.70, doperwten j 66.10, selderie 2.10 2.50, peterselie 2-702.90, Eigen heimers Bonken 99.10 idem gro ten 8.40—9.20, Kervel f 2.30, Eer stelingen 8.'508.60. uien 66.10. TER AAR, 11 Aug. Groente. Snijbonen f 2.002.50. Stokprinces- sen f 1.70—2.30. Stamprincessen f 1.50—2.20. Spekbonen f 1.40—1.50. Witte pronkers f 1.20 alles per 10 kg. Tomaten A 2337 ct. idem B. 2334 et. idem G 1525 ct. idem CC 12 14 ct. idem bonken 1224 ct. idem ongesorteerd 1727 ct. Andijvie 5 7 ct. Waspeen 814 ct. Rabarber 4 ct. Postelein 49 ct. Groene Sav. kool 8 ct. Kroten 46 ct. Uien 8 ct. alles per kg. Sla 1, 8—12 at. idem 2, 6 ct. idem 3, 2 ct. Bloemkool IA 32 ct, idem 1, 2329 ct. idem 2, 1120 ct. idem 3 411 ct. Komkommers 78 ct. alles per stuk. Selderie 1 ct. Peterselie 1 ct. Bospeen 89 ct. alles per bos, Appelen: Earley Victorie 15 19 ct. Peren: Precose de Trevoux 34 ct. alles per kg. Augurken: Fijn 4045 ct. Fijnbasterr 22 ct, alles per kg. Basterd f 3.25. Grof A. 1.50 alles per 25 kg. NOORD WIJKERHOUT, 11 Aug. Groente. Dubb, bonen f 1.502.10. Snijbonen f 2.00—2.90; Snijbonen stam f0.801.80; Rentegevers f 2.90; Pronkers f 0.60—1.50 per 10 kg. Ap pelen 15 ct. per kg. Bramen f 2.10 per slof van 5 pond. R'VEEN, 11 Aug. Bloemen. Da hlia's 5—20 ct. Gladiolen 10—30 ct. Asters 6—19 ct. Scabiosa 10—14 ct. Zinnia 6—8 ct. Cascity 25—30, Lelies 57 ct. p. kelk, Rayonaten wit 7 17 ct. Lila 8—11 ct. Geel 7—15 ct. Ruby 89 ct. Groente. Bramen 18 ct. per half pond, Meloenen f 31.0041.00, Kropsla I f 7.20—11.60, idem II f 2.00 —7.50, Andijvie f 5.006.00; Peen f 8.00; Tomaten A f 21.00—28.00, idem B f 26.00—35.00, idem C f 18.00 —22.00, idem cc. f 12.00—13.00, p. 100. Snijbonen f 2.00—2.40; Prinsessebo- nen f 1.502.60, Dubb. Stambonen f 1.501.70, Spekbonen f 1,40, Pronk- bonen f 1,20 p. 10 kg. Augurken bas terd f 3,253.30, klein grof f 1.60, grof f 1.50, Stippel f 1.25 p. 25 kg. PERSONEEL 3? R. K. Jongeman. 17 j. Mulo-opleiding, kunnende typen en enige kantoor-er varing. zoekt plaatsing op kantoor. Br. onder no. 6154 bureau van dit blad. *2* Biedt zich aan zelfst. R. K. Huishoudster, jaren ais zodanig in betr. ge weest. wenst te verande ren. liefst bii alleenw. heer paar kinderen geen be zwaar. Br. onder no. 6144 bur. v. d. blad. 3? Net R. K. Persoon zag zich gaarne geplaatst als Compagnon of iets derge lijks. Br. onder no. 6135 bureau van dit blad. 3? Terstond gevraagd net meisje voor 2 of 3 dagen per week bij Jac. de Ko ning. Zuideinde 106. Roe- loiarendsveen. 6133 Schippersknecht ge vraagd bii G. van Ruiten (Beurtschipper). Noord- kade Roelofarendsveen. 6105 Gevraagd meubelma kers en machinale houtbe werkers of halfwas. Aan melden bii Houtbewerkings fabriek ..Volharding" A. Eoesveld en v. Klaassen. Hofweg 27 a.b.c te Voor schoten. Tel K 1717-692. 9091 2* Dagmeisje gevraagd, zelfstandig kunnende wer ken. Aanmelden na 7 uur. v. d. Hout. Melchior Treub laan 31. 6123 Om de verschillende dwaze situa- voor alle leeftijden. *2" Nette jongen gevraagd (1720 jaar) voor wijk en winkelwerk. Levensmid deienbedri.if Fa. W. Seij- sener Prins Hendrikstraat 68 Tel. 2503. Alphen aan den Riin. 6115 3? Gevraagd: bekwame meubelmaker en aanko mende meubelmakers. Da gelijks aanmelden: W. Ca- rati. Stilel Rijn 3. Leiden. 3? R. K. Bakkersleerling voor direct gevraagd, Casper's Bakkerij Stomp wijk. 6124 3T Biedt zich aan Jonge man. leeftijd 27 jaar. ge huwd als chauffeur-mon teur Ook genegen in Australië te werken. Br. onder no. 9133 bureau van dit blad. 9133 GEVRAAGD 3? 6 oude mahonie stoelen of 4 en ronde tafel te koop gevraagd. Mag beschadigd zijn. Brieven onder no. 6148 bureau van dit blad. 3T Zit-Slaapkamer ge vraagd voor Dame alleen eigen meubelen welke be- die bezigheden heeft bui tenshuis. Eigen meubelen. Br. onder no. 6145 bureau van dit blad. 3? Wegens omstandighe den zoek ik voor mijn 1- jarige Boxer tegen kleine vergoeding een goed tehuis Adres J. Boon. Haag weg 94 9138 AANGEBODEN 3? Motorrijwiel Villiers 200 c.c„ in goede staat, zeer zuinige motor, banden als nieuw. Prijs biliijk. Oude Singel 196a- 9140 3? Mahonietriplex 4 m.m. kunnen wii nu nog leve ren voor een prijs ver on der iedere concurrentie. Zolang de voorraad strekt. Eiken en limbaplaten 4 m.m. voor zeer lage prij zen. ..De Houthal" Hose- woerd 99. tel. 22536. 9128 3T Herenhoeden stomen. modelleren. nieuw lint. nieuw leer. eventueel ver- groten of verkleinen voor vakwerk van Velsen. hoe- denkliniek Donkersteeg 3. 1 2* Een rijk bezit, zo'n kleine kleuter! Laat daar om nu zo'n leuke serie biiefkaartfoto's maken. Drie verschillende opna men 3.25- Ziet onze éta lage! Studio Koopman's i'otobedriif. Hooigracht 98. 9129 3? Te koop Kinderfietsjes van 3 tot 6 jaar oud f 2.50. Dames- en Herenriiwielen 25.t Jongens- en Meis- iesriiwielen 20 en 25. groot vloerkleed 25. 6 stoelen 35. ledikanten compleet 9.schrijfbu reau 9.Hooigracht 55 gesloten huis). 9137 3? Visserij-artikelen. Pa- kngfuiken, zeeltpuiten klei ne gebben en kruisnetten, fuikenrotting, cachou. Ta- nol fuikenlijntjes, vissers- garen dobberjiaken. Weer enorme sortering hengel sport-artikelen. sinds 50 jaar L. J. den Holder. Jan- vossensteeg 7577. tele foon 26901- 9136 2* Woninginrichting Henk Regeer. Haarlemmerstraat 105.en 101. Leiden, telef 26602. Het juiste adres voor spiralen ledikanten, matrassen, vloerkleden, tafelkleden, cocos en bou- clélopers. Wij repareren en overtrekken uw stoelen en uw matrassen. Vraagt prijs. 6132 3? Unieke Slaggtitaarcur- sus. Persoonlijk contact Tctale kosten f 7.50. Bin nen 3 m'nd. prima spelen. (Onder garantie). Populair Jazz-Bebop. Gratis ver zoeknummers, Honderden dankbetuigingen. Gemak kelijke bruikbare lessen. Vriibl. prosp. Nieuwe Riin no. 43a. Leiden. 9083 2* Dresseerkar en Tuig. Te koop een z. g. a. n. dres seerkar kussens en gebo gen spatschermen en een nieuw Berlien Tuig hoofd- stc: met tuimelaar Bevra gen L. C. v. d. Post. Rijn dijk Hazerswoude 122. 9131 2* Koopjes: spiegels f 30 voor i 20.kinderwagens vanaf 45halfwollen dekens 1 en 2 pers. vanaf 1 15.17.50 ledik.. ma trassen. kleden. lopers, matting, eet-, thee-, ont bijtserviezen. kopjes 1.10 voor 0.85. koffie- en thee- DOtten vanaf 60 cent. P. J Koovmans Lijnbaanweg 1 Noordwijk Tel. 2012. 6153 3? Voor meubelen naar Henk Regeer. Haarlemmer straat 105 en 101. Leiden, tei 26602. Huiskamerameu blementen 289.50. slaap kamerameublementen 338 darnesfauteuils 29.60, roukstoelen f 4980, uit- schuiftafels 34.75, kap stokken. naaiboxen enz. Wii bewaren gratis tot la ter levering. 6131 3? Invalidewagens: mo dern. sierlijk sterk, met motor, fiets-zelf be weging, opvouwbare duwwagens, rolstoelen. gemakstoelen enz. Wii maken alles, ook volgens tekening. Speciaal zaak J. Siepkes, Apel- doornselaan 228 Den Haag. Tel 39 24.51. 9088 2* Dresseerkar en tuig. Te koop een z. g. a. n. Dres seerkar. kussens en gebo gen spatschermen en een nieuw Berlien Tuig. hoofd stel met tuimelaar. Bevra gen L. C. v. d. Post. Rijn dijk Hazerswoude 122. DIVERSEN 2* Biljarten. De kampioen biljarten Pardon komt Zon dagavond 13 Augustus in Café den Hollander. Zoe- terwoude. 9189

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3