i Secretaresse der directie ieode (i NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK NIEUWS UIT DE OMGEVING miMaUen Brand in Hoogoven- bedriji te Velsen STADSNIEUWS de week i Brillen en bandages af! Facturiste Jongste bediende Ï37MAS DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense Brug en de K.N A.C. - Bij de Alphense brug is een S O S eken aangebracht van de Kon. Ned. Aut. Club. Naar wij vernemen vindt dit zijn oorzaak in het feit, dat het vele malen voorkomt, dat leden van de K.N.A.C. op onze „Brug der zuchten" stranden met hun wagens en niet verder kunnen. Men mag dan in het brugwachtershuisje van de telefoon gebruik maken om familie en/of eigen garagehouder te waar- schuNven. Het is zoals een der Alphe- naren dezeï dagen opmerkte: „Wij hebben een ..Avifauna" en wij heb ben een „Alphense Brug". Beide zijn reeds bekend tot ver over onze gren zen. De verkeersverbetering bij Avi fauna. De belangrijke verkeers verbetering bij Aviiauna langs de Rijksstraatweg is vrijwel voltooid- Er is een breed trottoir aan de Rijn zijde van de drukke verkeersweg aangebracht, waarlangs een stevig hek zal komen met een opening recht tegenover de ingang van Avifauna en een oversteekplaats, die duidelijk is aangegeven door het aanbrengen van witte bestrating. De politie verzoekt reeds nu het publiek van de^ oversteekplaats ge bruik te maken, daar het anders be slist onmogelijk is voor hen het ver keer aldaar in de hand te houden. Dagelijks passeren hier momenteel 20.000 tot 30.000 personen met dui zenden kinderen, waartussen door dan het doorgaande verkeer geleid moet worden. Dat ook de parkeer plaats voor de autobussen slechts één in en uitgang heeft gekregen is een belangrijke verbetering. Gelukkig •zijn nog geen ongelukken voorgeko men, wat o.i. voor een groot deel te danken is aan het rustige optreden van de politie en het kalme rijden van de automobilisten. Waterpolo. Zaterdagmiddag as. worden in het Alphense Zwembad door de AZC z.g. Krinwedstrijden ge organiseerd, waaraan door de verte genwoordigde Waterpoloploegen uit Amsterdam, Den Haag, Haarlem, Nij megen, Arnhem. Gouda A en Gouda B zullen deelnemen. Ongetwijfeld zal er voor de waterpololiefhebbers goede sport te genieten zijn in het Alphense zwembad Zaterdagmiddag Versterkt Brits elftal. Zondag a.s. speelt een versterkt Brits Mili tair elftal tegen Alphen I achter het Bospark. In het militair elftal spelen dit keer enkele beroepsspelers mede uit de club Bristol. Het kan voor Alphen dus weer een nuttige oefen wedstrijd worden, waarbij het Al- phenelftal als volgt is opgesteld: Goedhardt; Bouthoorn en Oosterman; van Heijningen. v. d. Leij en van Greuningen; Miedema. van Egmond, Lentz. IJkema en Tuinenburg. Geslaagd: De heer Jac. Stuij- venberg slaagde te Utrecht voor het diploma Gezel B. Vakgroep Kleer makerij. BOSKOOP Branweer-demonstratie. Door de Boskoopse Vrijwillige Brandweer werd deelgenomen aan de brand weer-wedstrijden te Gouda onder lei ding van brandmeester D. v. d. Wolf. Van de 11 deelnemers eindigde Bos koop als 6e, met een tijd van 4 min. 14 sec. De opgave bestond uit het alarmeren der manschappen en het gereed maken der brandspuit voor spuiten. Vervolgens enige spuitproe- ven op de begane grond en één vanaf een ladder. Aangezien aan deze wed strijd werd deelgenomen zonder eni ge voorbereiding, is het resultaat ze ker niet onbevredigend. Gunning. Het maken van een gewapend betonnen keermuur, met baksteenbekleding en bijkomende werken aan de Zuidkade vanaf Ko ninginneweg tot Julianaweg, is ge gund aan de laagste inschrijver de firma Deerenburg en van Wijk te Alphen a. d. Rijn voor de som van 169.725. Solex-club opgericht. Zoals reeds in vele andere gemeenten het geval is, werd ook te Boskoop een Solex club opgericht. Veertien leden tra den staande de oprichtingsvergade- i3ng toe. Het bestuur werd als volgt samengesteld: F. Verbakei, voorzit, ter, P. J. Kooij, secretaris, D. van Gemeren, penningmeester. De naam der nieuwe vereniging luidt: „Steeds- Vooruit". De contributie werd vast gesteld op 0.15 per week. Het in- leggeld bedraagt 0.50. Als kennis making wordt Donderdag 10 Aug-, een rondrit gehouden dpor de ge meente. De start vindt plaats op het terrein hotel Klaassen. De route is: Reijerskoop, Goudse Rijweg, Reijne- veld, Ridderbuurt. Nieuwstraat, Ga lerij, Burg. Colijnstraat, Laag-Bo. koop, Parklaan, Zijde naar einde en terug, Koninginneweg, - - jes: 1. Liesje v. d. Poel; 2. Gr. Vrij burg; 3. Ellie Heemskerk, Th.d. Idem voor kleine jongens: 1. Jan v. Kampen; 2. Gijs v. d. Berg; 3. Jan v. d. Geest. De meisjes van klas 2 en 3 moch ten ezeltjeprikken. 1. Jopie Tersteeg, 2. Ria v. d. Poel; 3. Trudie v. d. Hulst. De jongens van klas 2 en 3 deden hun best met koekhappen. 1. Jac. v. Schie; 2. Jan Baartels; 3. Dammie v. d. Poel. Meisjes, klas 45. baldragen: 1. Beppie de Haas, 2. Nellie v. d Poel; Cobie de Haas. Jongens, idem, potslaan: 1. Koos Verhaar; 2. S. v. d. Poel Az.; 3. G. v. d. Geest Jac.z. Meisjes van klas 6, 7, 8 gaven een nummertje tonrijden tón beste: 1. Truus van Schie; 2. Corrie Heems kerk; 3. Fietje Pennings. De jongens van de hoogste klassen demonstreer den zaklopen: 1. Jan v. Seggelen; 2. Kees Bartels; 3. Kees v. d. Geest. Inmiddels hadden de juryleden het druk met het keuren van de ver sierde wagens. Hun versieringstalent zagen beloond de heren: 1. D. v. d. Poel; 2. Jac. v. d. Poel Jac.z; 3. P. Koot; 4. Chr. v. d. Geest Wz. De meest bekwame dames bij het ringsteken bleken te zijn: le. PI. v. d. Fits, 2e Trees v. d. Geest, 3e mevr I. Meer-Zonneveld, 4e mevr. D. v. d. Poel-v. d. Geest. De meest ta lentvolle heren waren: le Jac. v. d. Geest Jz., 2e L. v. d. Fits, 3e J. Vink, 4e J. v. d. Poel Dz. Kort na het middaguur werden even alle feestelijkheden stop gezet en klonk door de geluidsinstallatie de bekende stem van de heer J. v. d. Poel, die, na 28 jaar het voorzitter schap waargenomen te hebben, we gens familieomstandigheden afscheid nam van de Oranjevereniging. Bij zonder dank bracht hij aan de dames en heren, die in de afgelopen jaren hem geholpen hadden het Oranje feest te leiden. Voorzitter N. P. Heemskerk, die thans de teugels in zeer stevige handen houdt, had het genoegen mede te delen, dat de oud voorzitter als blijk van hoge waar dering door het bestuur gepromo veerd was tot ere-voorzitter. Spoedig hierna galmden de feest klanken weer over het terrein en waren de dames aan het Prijspeuren. Winnaressen waren de dames: le Nellie Vrijburg, 2e Fina v. d. Werf, 3e Jo Disseldorp, 4e mevr. Bartels- Plasmeyer. Bij de karossenraces wonnen de da mes: le A. v. d. Poel, 2e Trees v. d. Fits, 3e Gonnie v. d. Poel, 4e Tonnie Ponsioen en de heren: le P. v. d. Poel, 2e Wies v. Leeuwen, 3e J. Wisse, 4e Adr. v. d. Geest. Hierna bracht men de avond door met echte ouderwetse kermisvreugd. HILLEGOM INLEVERING HYACINTHEN. Voor het teelt jaar 19491950 is een verordening vastgesteld inzake het inleveren van Hyacinthenbollen. ten einde de slechte kwaliteiten uit de markt te houden. Iedere erkende bloembollenteler, die in het teeltjaar 19491950 bollen van hyacinthen heeft geteeld, is verplicht, in de maand October ter beschikking van het Bedrijfschap voor Sierteeltpro ducten 4.2 kg. bollen van hyacin then over elke beteelde Are te stellen De in te levam bollen moeten boven maat 10 c-M. zijn Kwaliteitseisen worden niet gesteld, zodat ook scheur en krasbodems en ander uit schot in aanmerking komen. EXPORT VAN IRISSEN. De Plantenziektenkundige Dienst te Wageningen maakt bekend dat irisbollen van de variëteiten Wedge- wood. Imperator, White Excelsior en White Superior met bestemming U. S. A. en Canada, alleen ter keuring voor export kunnen worden aange- bpden, als zij de voorgeschreven warm waterbehandeling (2 uur 43,5 gr. C., in ee^p 1/4 pet. Aretan-oplos- sing of 1/4 pet. bloembollengemisan) onder controle hebben ondergaan en eveneens onder controle zijn terug- gedroogd. Dit laatste is van groot be lang in verband met aantasting door de schimmels Fusarium en Penicel- lium en vraagt 10 dagen. De irisbol len worden ter keuring voor export naar alle landen vanaf 15 Septem ber aangenomen. Kleine zendingen voor warenhuizen mogen uitzonder lijk vóór 15 September ongekookt worden verzonden; echter niet naar Amerika en Canada Aanrijding. Gistermiddag werd een 12-jarige jongen in de Hoofd straat door een wielrijder aangere den, ter hoogte van het Postkantoor. Zijn fiets werd vernield en de jon gen bekwam verschillende verwon dingen. Hij wérd bij confiseur Kraay binnengedragen, waar dr. Versluys hem verbond en naar huis bracht. Werk stop. Vanwege het enor me vrachtverkeer in de aanstaande weken, zullen de opbreekwerkzaam- heden der tramrails worden stopge zet bij de Van' Tetsstraat. Later zal van- Bennebroek uit worden verder gegaan, of beter terug worden ge gaan. De exporteurs en expediteurs zijn met dgze maatregel ten zeerste gebaat. Personalia. Voor het examen der directe belastingen, afd. Assis tenten, slaagde de heer A. Drieber gen. KATWIJK STRANDFEESTEN. De strandfeesten hebben ieder jaar, vooral van de kant der bad gasten, een grote belangstelling. Begrijpelijk, dat het thans, ter ge legenheid van het gouden jubileum van V. V. V., wel een zeer bijzon dere attractie was. De feesten be- gonnén gistermorgen reeds te ne gen uur, begunstigd door wel zeer móói weer. Geen regen, zelfs geen hinderlijk^ wind. De inzet was des morgens te negen uur op het ter ras bij de muziektent aan de Noord- Boulevard; met een zeer gevarieerd program; balschuiven, forten'boi^w, wasophangen, behendigheidsrace, tobbetjesteken, vlagsteken, kruiwa genrace, levende stoelendans. Van daag worden de feesten voortge zet met weer andere spelen,. Van avond lampionoptoaht en ten slotte te half elf een vuurwerk, aangeboden door de Gemeente, bij het gouden jubileum van V. V. V. Damkampioen. De uitslag van de wedstrijd tussen J. Freke en /H Koelewijn is een zege voor J. Fre7 ke geworden. Hiermede is J. Freke kampioen van Katwijk geworden. H. Koelewijn en T. van Beelen moeten nu nog kampen om de 2de en 3de prijs. Jac. Heemskerk is kampioen van de tweede klasse ge worden De 2de en 3de prijswin naars zijn nog niet bekend. terugkerende Waddinxveen met als eindpunt restaurant Elfhoeven te Reeuwijk. LANGERAAR Voor de hoofdakte A slaagde de heer G. P Overschie, voor de akte handenarbeid de heer L Hoogen- boom, en voor de hoofdakte B de heer J. Ham allen onderwijzer aan de St. Joannes Baptist de la Salle- school alhier. NIEUWVEEN Geboren: Leonarda C. M., d. van N. Venne en E. Brouwer. Gehuwd: H. A van der Vlugt 23 jaar en M. E. Brouwer 19 jaar; A van der Vaart 59 jaar en N. van Wen- gerden 60 jaar. Overleden: Jacobus van Doorn, 73 jaar, echtgenoot van B. C. Ver geer. OUD-ADE KON1NGINNEFEEST. J. v. d. Poel: Ere-voorzitter. Woensdagmorgen, begunstigd door fraai zomerweer, werd het Konin ginnefeest blijmoedig voortgezet met optocht en tractatie van de school kinderen, gevolgd door de traditio nele volksspelen. Ringwerpen voor de kleine meis- SKANGUM. Met het troepen-transportschip „Skangum", dat 15 Augustus te Am sterdam wordt verwacht, keren in het vaderland terug: Leiden: F. J. Dolstra, sergt.-maj., Fagelstraat 6, W. L. L. Hulsman, Korte Mare 12, J. W. Korswagen, le luit., Zeemanlaan 33, H. v. d. Wal, korp., Wasstraat 61; J. de Jager, Morsweg 111; A. "F. v. d. List, Pioen straat 1; J. H. Allaart, korp., Rijns- burgerweg 136 A; A. M. van Rooyen, sergt., De Mey van Streefkerkstraat 16; J. J. Dubbeldam, Druckerstraat 26; fam. W. Kok, Lombokstraat .10; fam. van Schaik, Roodenburgerstr. 31; fam. van Swieten, Stieljesstraat 5; J. van de Mark en echtg., Thor- beckestraat 36. Wassenaar: A. Bregman, korp. Zuidkadê I Prinsenweg 36, _J. D. J. Idenburg, Calcarlaan 17; E. C. v. d. Plas, 2e luit., Wittenburgerweg 2; G. ter Burg, korp., Johannastraat 13. E. M. Hoekstra, kapt., Gr. Hoefijzerlaan 24; H. A. P. Pijnacker, sergt., Wijtenbur- gerweg 100; J. C. E. Gaemers en echtgenote, De Lus 22. Noordwijk: J. Kapteyn, sergt -maj van Uffordstraat 37, W. A. M Faas- se, Oude Zeeweg 118. Oegstgeest: B. J. Yssel de Schep per, Rijnzichtweg 32; J. J. Vester, sergt., Terweeweg 1. Hillegom: C. J. van Bourgondiën, Weerensteynstraat 44. Oude-Wetering: A. C. Bottenberg, Kanaalweg 8. Bodegraven: W. G. van Doorn, Zuidzijde 53; A. M. C. Jacobs er echtgenote, Vonklaan 10. Zoetermeer: L. C. Koppen, Sta tionsstraat 123. Koudekerk: C. de Jong, Hoge- waard 92; L. de Wit en echtgen. Hogewaard 198. GROTE BEER. Met het troepenschip „Grote Beer". dat op 17 Augustus in Amsterdam i wordt verwacht, keren de volgende militairen naar huis. Abbenes: J. v. Eenennaam. Alphen a. d. Rijn: Mar. III Magré, Hoorn 132, A. Vermeer, v. Genderen- straat 1B, 2e luit. Oldenanpsen v. d. Zeeuw, Emmalaan 90a. Boskoop: korp. W. C. de Jong, G. Th. Blom, J. Spaargaren, A. M. Kluis (Hofm. III). Hazerswoude: A. bij de Vaate, F. v. d. Berg, J. v. Griethuizen. Hillegom: korp. P. Bouman, 2e Loosterweg 167, W. B. v. Beek, Beek kade 17a. Katwijk: J. J. Volbeda, Zeeweg 121, J. Haasnoot (matr. III), v. Was- senaerkaae 40, P. M. Duyvenbode Westpad 1, H. v,. Hulzen, Zeeweg 62 Leiden: H. v. As, Wielmakersteeg 10. I. Delmeer Formosastraat 18, le luit. H Tros, Oude Singel 94b, J. B. A. Benten, Mussenbroekstr. 21a, B. Dijkman, Waard 4, Vlgtm G. N. J. Oppelaar, Lange Mare 100, N. Rüf, J. F. Celen, verp. Acad. Ziekenhuis, E. v. Dooremaal, Oude Vest 49. Schr. A. P. v. Wouw, Morsweg 14, A. C. C. KranenburgSpruyt, Scheepmakers- steeg 2a, F. P. G. Rar, Hooigracht 74, L. J. M. Creyghton, Haagweg 41. Leiderdorp: J. N. Jager, Berkenka- de, korp. E. L. Zaagman, -Koning straat 52. Leidscliendam: C. W. Uphus, J. P. Hulst( Ch- Th. Lussant de la Sablou- niere. Nieuw-Vennep: sold. I. P. v. d Tonnebeek. Nieuwkoop: J. A. Groenendijk Noordwijk: J. H. Key. Kon. Astrid- boul. 35, P J. v. d\ Zalm, Molenstr. 27, Int. H. G. Verdonck, Breeloftpark No. 16. Oegstgeest: le luit. M. C. F. Co sijn, W. de Zwijgerlaan 30, schr. J. P. R. v. Ingen, L. de Colignylaan 17, G. G. Buissing van Daren Oranje laan 18, J. R. G. Boekwijt, Rijnzicht weg 1. Roelofarendsveen: F. A. Bakker, Noordeinde 162. Rijnsburg: M. v .d. Bosch, sold. N. v. Egmond, C. v. Starkenburg. Sassenheim: A. B. Boot, serg. Haastrecht. Stompwijk: J. Rens. Voorschoten: J. v. Houten, Tul penstr. 4, P. H. J. Querreveld, Bij dorpstr. 32, J. F. Tiemeyer, Leidse- weg 20, C. v. Biemen (verpl.), weg 20, C. R. Meijer, Hoge Boescho- terweg 2. Voorhout: sold. I Th. Duivenvoorde Wassenaar: J. D. Stoppelaar, Berk heistraat 40. H. J. J. Bohne, Rijks straatweg 334. Zevenhoven: sold. I H. M. de Groot De Zilk: J. C. v. Schagen. Zwammerdam: J Blanken, J. B. Blanken. Zoetermee»-: B. WoctHipk. LEIDSCHENDAM Personelia. - Mej. Schuyt is te Amsterdam geslaagd voor het vak examen manufacturen, stoffen, bed den, dekens en bedrijfskleding. Nieuw telefoontarief. Met in gang van de volgende maand wordt voor het district Leidschendam een nieuw telefoontarief ingevoerd. Dan zal niet meer berekend worden naar afstand en duur van een gesprek, doch de telefoonkosten zullen afhan gen van tijd, (in seconde-berekening) en van het aantal onderlinge knoop punten welke voor een gesprek noodzakelijk zijn. NOORDWIJK Kortebaandraverij. Van de kortebaandraverij te houden op 15- Augustus a.s. te Noordwijk op de Koningin Wilhelmina Boulevard zijn 22 paarden ingeschreven. Als goede kanspaanden worden gesignaleerd; Exc. Breuver, Hanno ver, Leatare A., My Darling, Al- louez en Nanda D. OEGSTGEEST Botsing. Gisteravond om streeks acht uur is een bus van de N. Z. H. V. M. geramd door een vrachtauto van de fa. W., op de hoek Poelgeesterweglaan van Alkcmade. De bus liep aan de ach terzijde schade op, terwijl twee passagiers dusdanige verwondingen kregen, cfat zij naar het Acad. Zie kenhuis te Leiden vervoerd moes ten worden. De een was gewond door glasscherven; de ander ge raakte bewusteloos. Ook de vracht wagen werd beschadigd. WASSENAAR ORANJEFEEST Gisteren is het tweedaagse Oran jefeest begonnen met 's morgens 8 uur op het Dorpsplein Koraalmu- ziek door Excelsior en een optocht door het dorp van de kinderen die zouden deelnemen an de kinder spelen. Deze spelen werden gehou den op het terrein aan de Berkhei- straat. Er was veel animo voor de diverse wedstrijden, 's Middags was de beurt aan de oudere jeugd om eikaars krachten te meten bij de volksspelen. Bijzonder geslaagd mag genoemd worden de gecostumeerde voetbalwedstrijd tussen de R.K. To neelverenigingen „Amicitia" 'en „de Vriendschap" met als scheidsrechter de in tramconducteurs- uniform ge stoken John. Kelly. Dit vermakelij ke schouwspel trok enorme belang stelling. Excelsior besloot het feest programma van de eerste dag met een populair concert op het Dorps plein. En daarna heerste er nog tot na middernacht feestvreugde op het feestterrein met vele Lunapark-at tracties. Uitslagen kinderspelen: Race op eps: (jongens) 1. Robby Overde vest; 2. Jaap v. Beesden; 3. Jackje v. Spronssen. (meisjes): 1. Eveline v. d. Knaap; 2- Elna Lourier; 3. Yvon v. Leeuwen. Zaklopen: 1. Piet Jager; 2. Aart Ouwerkerk; 3. Hans van Deusden. Blokkenrace: 1. Annie Lourier; 2. Clara Kroon; 3. M. v. Beesden. Naald en draadrace: 1. Su- sanne Remmerswaal; 2. Nelly v. Spronssen; 3. Annie v. Steen. Stoe lendans: 1. Rini-e v. Niekerk; 2. An nie Beyersbergen; 3. Toos v. d. IJssel. Wedloop met hindernissen: 1. Johan Rooyakkers; 2. Koos v. d. Krogt; 3. Herman Overdevest Uitslagen volksspelen: Wedloop: 1. Ben Kreeft; 2. R. Boef; 3. Leo v. d. IJssel. Naald en draadrace: 1. Jeennr Vrijburg; 2. Els Maris; 3. Jopie Ver meulen. Stoelendans: 1. Bernardina Angevaren; 2. Tiny Bosman; 3. An nie Meyer. Zo juist bereikt ons het bericht, dat er brand is uitgebroken in een der gebouwen van de hoogovens te Velsen. De brand, die zich ernstig laat aanzien, is omstreeks half een uitge broken en woedt in een der hoofd gebouwen, genaamd „Blijenhoeve", waarin de directie, de boekhouding en de commerciële afdeling zijn on dergebracht. Personeel op het terrein bemerkte een sterke rookontwikkeling en sloeg alarm. Het personeel kon het twee etages hoge gebouw tijdig ver laten. De bedrijfsbrandweer slaagde er niet in het vuur meester te worden. Assistentie werd ingeroepen. De brand woedt voornamelijk in het Zuid-Westelijke gedeelte van het gebouw, waar ook het archief nabij de directielocaliteiten is gelegen. De directe oorzaak van de brand is waarschijnlijk een vonkenregen, die van een passerende locomotief op het kurkdroge rieten dak woei. Het gebouw, dat binnenkort ver vangen wordt door een permanent hoofdgebouw, leed aanzienlijke wa terschade, doch het dirctiegedeelte bleef gespaard. (Bovenstaande reeds geplaatst in gedeelte van vorige oplage) MILITAIRE AANBESTEDING- In het Bureau van de Genie, Rem- brandtstraat '25 te Leiden, werd gis terenmorgen aanbesteed bestek no. 343/1950. het doen van herstellingen en voorzieningen aan Gebouwen, in gebruik by het Nederlands Leger museum te Leiden. Er waren 13 inschrijvers, van laagste tot hoogste: H van Dfiel, Kou dekerk 19.000; Proper, Den Haag 19.970; J- L. Hoeben, Amsterdam 20.400; Strijland, Uithoorn 20 500; Bik en Breedeveld, Leiden 20 500; Den Ouden. Gouda 20 916; P. Kuyt en Zn. Katwijk 21.000; S. v. d. Galie, Deventer 21.200; Heinsbroek. Schiedam 21.200; G. B ten Braak, Amsterdam 21.752; Joh. Schutte, Zaandam 22.241; Oudshoorn, Lei den 26.466, v.~*ö Haar, Leidschen dam 24.490 Eveneens werd aanbesteed bestek no. 345: een gedeeltelijke buiten- en binnenverving van militaire gebou wen te Leiden en Katwijk: Er waren 9 in schr ij vers, van laagste tot hoog ste: W. H. J. de Ju, Voorschoten 8-888.Verlaat. Kamerijk f 9.840: J A. Verwer Leiden f 11.245; Schell Den Haag f 11 700; W. G. Mens te Noordwiikerhout f 11 840; Gebr. WEERSVERWACHTING (Geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond. Opgemaakt te 10 uur). WEINIG VERANDERING. Veranderlijke bewolking met hier en daar een regenbui. Meest zwakke veranderlijke wind. Weinig verandering in temperatuur. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 10 Aug Groente. Per 100 kg.: rode kool 55.80,-groene kool 6.80, rabarber 4, kroten 5, uien 812, peen 8, aardappelen 710, andijvie 55.50, druiven 4.906.90, snijbonen 20—26, stok- bonen 1826, pronkbonen 1213, stombonen 1515-50, postelein 4 8, augurken f 350, spinazie 6—9 tomaten A 1233. per 100 stuks: komkommers 7, bloemkool 8 3 20, meloenen 4273, salade 2 11.70, perziken 216, selderie 2 2.10, per 100 bos peen 810. GOUDA, 10 Aug. Kaas. Aan voer 298 partijen. Prijzen le soort 2.04—2.12, 2e soort 1 93—2.03 en zware tot f 2.35 per kg. Handel flauw- NOORDWIJKERHOUT, 9 Aug. Groente. Dubb. bonen 1.501.7Ö, snijbonen 1.502.80, rentegevets 3.50, tuinbonen 1.20 per 10 kg., winterappelen 16 cent per kg. VEUR, 9 Aug- Groente. Andvie 5.00—8 50, bloemkool I 24—38, id. II 1628, idem III 812, komkom mers I 81L komkommers II 78, postelein 414. perziken f 2.008.20 per kg., spinazie 69, sla 5.0010 50 snijbonen 2034, stambonen 1517, stikbonen 2ó26, tomaten f 3.40 4.60, meloenen 4073 cent. ROELOFARENDSVEEN, 9 Aug. Groente. Aardbeien 2e ooght 75 cent per haif pond; meloenen ananas 32—37, tomaten /I 20—39. kroopsla 1 8.80—15-30, idem II 2.00—9 20, andijvie 56 per 1O0; snijbonen 2.002.30, princessebonen f 1.70 2 40 dubb. stambonen 1.501.60, pronkbonen 1.20 per 10 kg.. Augur ken: fijnl 10, fijnbasterd f 5.50, bas terd 3.25, grof klein f 1-70, grof 1.50 stippel 1-25 per 25 kg. Bloemen. Asters 310 cent, Dahlia's 412 cent. Flox 27 cent, Gladiolen 47 cent. Montbresia 34 cent, Chrysanthen 1030 cent per bos. Lelies 580 cent per ktlk. Rayo nanten: wit 1215 cent, geel 1017 cent en lila 1316 cent. TER AAR, 9 Aug. Groente. snij bonen 2.00—2 50, stokprincessen 2.10—2.80, idem dik 1.70—190, stamprincessen 1.501.90, witte pronkers f 1-201.30, spekbonen 1.401.60, per 10 kg.; timaten A 3036 cent, idem B 32—36 cent, id C 1625 cent, idem CXI 1214 cent; idem bonken 1433 cent, idem onge sorteerd 1624 cent, andijvie 57 Heerdt. Rotterdam 12.000; Van der Ven. Rotterdam 12.535; v. d. Kuijen cent, uien 28 cent, waspeen 8—10 Den Haag 12.561; C. Veerman, Lei- leent, postelein 10—16 cent, idem af- den 12 815. wijkend 48 cent.i zilveruien 38 cent. rabarber 4 cent, witte kool 7 cent, savoyekool 12 cent, kroten 56 cent, sjalotten 4 cent per kg., sla I f 9 20 sla II f 5.60. sla Hl f 2.80— 3.60: *J?r 100 stuks bloemkool I A 19 cent. bloemkool I 1517 cent, idem II 1014 cent, idem in 89 cent, komkommers 710 cent alles per stuk, selderie 1 cent, peterselie 1 cent bospeen 89 cent alles per bos; Appelen: Perzikrode zomerappelen 31 cent. Precose de Frévouse 2737 cnet per kg. Aug. fijn 40 cent; fijn basterd 2224 cent alles per kg., bas terd 5.25 grof 1.50. idem A 1.50 —1.60. bommen 75 cent alles per 25 kg. Bloemen: Gladiolen 10 cent per bos. ZOETERMEER- Schaken. Deze week is alleen in de prijswedstrijd van groep 1 veran dering gekomen. De stand is nu als volgt: N- v. d. Bosch 3 3 0 0 3 A P. Nühn 2 2 0 0 2 P. Westhoek G. de Vree H. Comijn 4 10 3 1 H. Houtman 3 0 0 3 0 Personalia. De dames R. Her mus en Corri van Wijk slaagden voor het examen Coupeuse. 0 3 DE GRUYTER'S en een kinderverrassing WARMOND Abonnementen en Adver tenties worden aangeno men door: j. SIKKIMG Dorpsstraat 8. Wij maken er onze geachte Cliëntèle nogmaals op attent dat onze zaak WEGENS VACANTIE ZAL GESLOTEN ZIJN van 14 tot en met 21 Aug., 2 uur namiddags. 6081 HAAL TIJDIG UW Fa. J. G. VAN DEENE Breestraat 12, Leiden. N-V. REDEKO, HANSENSTRAAT 71. LEIDEN, zoekt voor spoedige indiensttreding een en een 14—16 jaar. 6084 Sollicitanten dienen zich aan ons kantoor te vervoegen. GEBR- VAN HOEKEN'S HOUTHANDEL LEIDEN vraagt voor spoedige indiensttreding Uitvoerige schriftelijke sollicitaties. Vrijdag 11 Aug. verwachten wij de millioenste bezoeker(ster) Hem of haar wordt een zeer aparte verrassing bereid, geheel in stijl en allure van Rotterdam-Ahoy', ENTREE f 1.50 geldig de gehele dag en avond (10-24 uur) ENTREE f 0.60 geldig vanef des avonds 6 uur (tot 24 uur) KINDEREN HALF GELD GROOTSE TENTOONSTELLING UNIEKE ATTRACTIES B»,.„d,en ,.d„. (aanvang plm. 8.45 uur)

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3