Kubler won Zaterdag de tijdrit en deed het Zondag rustig Crisis is overwonnen! Bijna zeker van overwinning Nieuwe Estafette-records De Nederlandse heren met 5-7 door Italië geslagen Geertje Wielema en Tjebbes wonnen beiden twee titels Ned. zwemploeg voor Wenen MAANDAG 7 AUGUSTUS 1950 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Tour de France loopt op z'n eindje AM HALF NEGEN ZONDAGOCHTEND is het vertreksignaal gegeven voor de 21e, tevens voorlaatste etappe van Lyon naar Dyon over 233 km. Slechts 51 renners zijn er overgebleven, meer dan 50 procent van hen, die uit Parijs enkele weken geleden vertrokken, heeft de strijd om een of andere reden gestaakt. Robic, die Zaterdag 5 minuten straftijd kreeg, omdat hij aan het wiel van lm panis was blijven hangen, verscheen Zondagmorgen, ondanks het feit, dat hij zich verre van fit voelde, toch aan de start. De strijd om de eindzege practisch is beslist en dat dege nen, die gisteren nog hoopten op een laatste poging van de Belgen of de Fransen om Kubler in het nauw te brengen, zijn bedrogen uitgekomen. die als eerste te Dij on door de fi nish zou gaan met minstens een mi nuut voorsprong. Toen dit trio een honderd meter voorsprong had, spron gen ook Lambrecht, Goldschmidt, Baffert, Remy, Bauvin en Cogan weg en werd een kopgroep je van negen man gevormd Brabilla deed ook pogingen om zich bij de vluchte lingen te voegen maar dit lukte niet. Hij bleef lange tijd tussen de beide groepen in rijden en moest zich ten slotte in het hoofdpeloton laten te rugvallen. De negen koplopers vergrootten hun voorsprong geleidelijk en lagen bijna 5 minuten voor, toen ze op de wielerbaan te Dijon arriveerden, waar Sciardis met een snelle spurt Baffert en Remy klopte voor de eer ste plaats. De Ruyter doet het nog steeds prima Al heel gauw na de start werd het duidelijk, dat de best geplaatsten in de algemeee rangschikking hun posi- teis als definitief beschouwden, want niemand voelde er iets voor de rust in het peloton te verstoren. Dit was trouwens begrijpelijk na de tijdrit van Zaterdag. Er was echter nog een kleine hoop, dat sommige renners, die toch niets meer te winnen of te verliezen had den, iets zouden proberen, hetzij in dividueel, hetzij gegroepeerd. Nu de „groten" zich afzijdig hielden, had den ze immers een goede kans om in de étappeprijzen te komen. Maar ook zij toonden geen spoor van ini tiatief en urenlang bleef men knus bij elkaar. Het waren uiteraard de Zwitsers, die aan de kop van het pe loton reden en voor een constant, vrij hoog tempo zorgden. En aangezien de wedstrijdleiding het tijdschema berekend had op een gemiddelde snelheid van 31 kilometer, wel wat aan de lage kant voor een niet lange étappe zonder bergen of lastige heu vels, kreeg de groep een aanmerkelij ke voorsprong op dit schema. Na de controle en bevoorradings- post te Louhans (116 km.) demar reerde Marcel Hendrickx met zoveel onstuimigheid, dat hij een voorsprong kon nemen. Maar Kubler was paraat en onder zijn impuls werd het tem po steeds opgevoerd. Na een kilo meter of vijftien alleen te hebben ge reden moest de Belg zich kort voor Mervans (13654 km.) gewonnen ge ven. Het tempo bleef voortdurend hoog, maar in de buurt van Saint-Seine (185 km.) slaagden Giguet, Sciardis en Hendrickx er nochtans in zich los te rijden, aangelokt door de premie van 100.000 francs voor de renner, DOS REIS AAN DE DOOD ONTSNAPT. De Noord-Afrikaan Dos Reis is Zaterdag op het nippertje aan de dood ontsnapt. Hij kwam in volle vaart ten val, toen een toe schouwer, die de renner wilde verfrissen, een glas water in zijn gezicht wierp en hem tege lijkertijd ondersteboven liep Dos Reis maakte een lelijke smak en bleef op de weg liggen. Een jeep van de bevoorrading reed over het voorwiel van zijn fiets heen en kon toen nog net stoppen, enkele centimeters voor het hoofd van de renner. Met een bloedende enkel en builen aan het hoofd, arriveerde Dos Reis aan de finish, waar hij 10 minuten lang op het gras bleef liggen voor hij enigszins op zijn ver haal was gekomen. Het resultaat van deze etappe werd: 1. Sciardis (W. Frenk.) 233 km. in 6.42.38. 2. Baffert (Frankr.), 3. Remy (Z.O.), 4. Ciguet (Fr.), 5. Bauvin (N. O. Ile de France), 6. Lambrecht (Bel gië). 7. Goldschmidt (Lux.) 8. Cogan (Centr. Zu.W. Frankr.), 9. Hen drickx (België), allen zelfde tijd als Sciardis. 10. Blusson (Parijs) ?.47.1'4. 11. Ockers (België( 6.47.31. 12. Impa- nis (België), 13. Baldassari (Parijs), 14. Brule (N.O. Ile de France) 15. Lajoie (W.-Frankr.) allen zelfde tijd als Ockers. 18. De Ruyter, 19. Bayens (België B), 20. Demulder (België B), 21. Diederich (Lux.), 22. Creton (W. Frankrijk) allen zelfde tijd als Ockers. Tijdrit van Zaterdag In de 20e etappe, de tijdrit van Za terdag over 98 km. van St Etienne naar Lyon, heeft de Zwitser Kubler andermaal zijn klasse bewezen en zijn aanspraken op de eindzege be vestigd. Hij heeft in deze étappe, die de beklimming van de 1160 meter ho ge Bassai, de laatste grote hindernis, meebracht, een veel betere tijd ge maakt dan zijn naaste concurrent Ockers. De kleine Belg weerde zich zo goed als hij kon en leverde eveneens een uitnemende prestatie door tweede te worden. Maar zijn tijd over de 98 ki lometer was toch 5 min. 34 sec. lan ger dan die van Kubler. De Col van la Croix-Chaubouret, een kilometer na la Bessat gelegen op 18% km. van St. Etienne, was de laatste die meetelde voor de berg prijs. Deze Col behoort tot de derde categorie, zodat resp. 3, 2, en 1 pnt. werden toegekend aan de renners die de snelste tijden maakten bij de be klimming. Kubler leverde hier de beste prestatie, vóór Ockers en Ver schueren. Het eindklassement voor de Berg prijs ziet er als volgt uit. 1. Bobet 58 pnt., 2. Ockers 344 pnt., 3. Robic 41 pnt., 4. Kubler 37 pnt., 5. Piot 36 pnt., 6. Geminiani 238 pnt., 7. Brule 19 pnt., 8. Meunier 15 pnt., 9. Impa- nis 12 pnt., 10. ei 11. Brambilla en Molineris ieder 10 pnt., 12. Lazarides 9 pnt., 13. Baeyens 8 pnt., 14. Dus- sault 7 pnt., 15. en 16. Cogan en de Mulder ieder 6 pnt., 17. Diedrick 5 pnt., 18 en 19. Goasmat en Couvreur 4 pnt., 20. Dupont 3 pnt., 21 en 22 Catselin en Gauthier 2 pnt., 20. tm. 2137 Kirchen, Bonnaventure, Kebaili, Remy en Verschueren, ieder 1 pnt. Onze landgenoot de Ruyter maak te Zaterdag met een tijd van 2.41.49, welke hem de 15e plaats bezorgde, een uitstekende figuur. In het alge meen klassement staat hij thans 26e, met een hele reeks renners van in ternationale reputaties achter zich. Dit voorlopig resultaat is te op merkelijker, omdat hij de enige over gebleven Nederlander is, die op geen steun van ploegmaats kan rekenen. Klassementen. Het landenklassement luidde Zon dagavond: 1. België, 2. Frankrijk, 3. Luxemburg, 4. Frankrijk-Noord- Oost, 5. Zuid-Oost Frankrijk, 6. Cen- traal-Zuid-West, 7. België B, 8. Zwit serland, 9. West, 10. Parijs. Het alg. klassement luidt: 1. Kubler 135.58.50, 2. Ockers 136.08.20, 3. Bobet 136.21.09,, 4. Ge miniani 136.30.04, 5 Kirchen 136.33.11, 6. Pit, 7. Cogan, 8. Impanis, 9. Meu nier, 10. Goldschmidt, 11. Brambilla, 12. Robic, 13. Lambrecht, 15. Ver schueren, 15. Brule, 16. De Mulder, 17. Gauthier, 18. Diederich, 19. Cas- telin, 20. Redolfi, 26. .de Ruyter (Ned.) 138.00.30. HENGELWEDSTRIJD VOOR BENELUX. Een interessante wedstrijd voor hengelaars heeft men in Friesland uitgedacht. In de omgeving van Langweer best viswatertje! gaat men een hengelaarstournooi houden voor clubs uit België, Luxem burg en Nederland. Zevenhonderd visclubs zijn uitgenodigd om een dagje te komen concoursen tussen 26 Augustus en 1 November, een dagje van acht visuren. De hengelsportclub te Langweer zal voor de controle zorgen. En daar onze Belgische en Luxemburgse hengelvrienden als pri ma vangers bekend staan, zal het, zo zij de verre .reis naar Friesland on dernemen, een heet gevecht worden om de wisselbeker. Zal de snoek het in de wateren van Langweer na 1 November niet al te sober hebben? Int. tennissen te Noordwijk Franse dames verloren haar speI en dit leidde tot Boven: de dames-estafette-ploeg van „Sagitta" bestaande uit de dames Fanny Blankers-Koen, Gré de Jongh. Ina Vervooren en Nel Buch, die op de 4 x 100 meter voor dames in 48,2 een nieuw Nederlands record ves tigden. Onder: de heren-estafetteploeg van A.A.C. bestaande uit de he ren Kuypers, Seven, Kist en Hartin g, die een nieuw Nederlands record op de 4 x 1500 meter estafette heren vestigde in 16 min 26,2 sec. Zondagmiddag werden te Amster dam de Nederlandse Estafettekam- pioenschappen van de K.N.A.U. ver werkt. Tijdens deze wedstrijden sneu velden Nederlandse records aan de lopende band! De damesploeg van Sagitta, be staande uit Nel Büch, Ina van Voo- ren, Gré de Jong en Fanny Blankers- Koen, verbeterde het Nederlandse re cord op de 4 x 100 meter estafette dames met 0.8 sec. en bracht het van 49 sec. (houdster ADA) op 48.2 sec. Deze tijd leverde voor de Sa- gittaploeg tevens het kampioen schap op. Ook een meisjesploeg van Sagitta verbeterde een record en wel op de 4 x 80 meter estafette voor meisjes. Het record stond op naam van Sa gitta met een tijd van 40.9 en werd door Sagitta gebracht op 40.6 sec. Op de 4 x 100 meter voor jongens behaalde de ploeg van AVG '26 het kampioenschap en verbeterde het Ne- darlandse record dat met een tijd van 45 sec. op naam stond van AAC. De ploeg van AVG bracht dit record op 44.8 sec. Ook werd het Nederlands record op de 4 x 1500 meter heren verbe terd door AAC, met een tijd van 16 min. 26.2 sec. De tweede aankomen de ploeg, die van Thor, bleef met 16 min. 50.2 sec. eveneens ruim on der het oude record, dat met een tijd van 16 min. 59.8 sec. op naam stond van AAC. In de relay (2001008060 me ter) bracht de ploeg van Sagitta met Fanny BlankersKoen, Gré de Jongh, Nel Büch en Katharine de Goede het record op 54.8 sec. Het oude record stond eveneens op naam van Sagitta met een tijd van 55.3 sec. Verder liep de jongensploeg van AV '23 de 4 x 300 meter estafette in 2 min. 28.8 sec., een nieuw Neder lands jongensrecord. Het oude record stond eveneens op naam van AV '23 met een tijd van 2 min. 30.3 sec. met 6-7 Zaterdag en Zondag werden op de tennisbanen te Noordwijk internatio nale wedstrijden gespeeld tussen de herenteams van Nederland en Italië en tussen de damesteams van Neder land en Frankrijk. De Nederlandse heren verloren met 57, terwijl de Nederlandse dames de eer van het land hooghielden en met 76 won nen. Tegen een Italiaanse ploeg, welke men gevoegelijk een B-ploeg zou kun nen noemen en die merendeels uit jonge spelers bestond, heeft de Ne derlandse ploeg op de eerste dag 3_3 weten te bereiken. Sterk spel is in geen der partijen te zien gegeven. Linck won van de Italiaanse no. 2 Sada in drie sets, dank zij zijn be ter volleren, doch in de tweede set had hij een zeer bedenkelijke inzin king. In de derde kwam hij die te boven en speelde vooral uitstekend nctspel. Van Meegeren was ook nu weer uit vorm, verloor met rake cij fers 06 36 van de wonderlijk al les halende Gardini. En Wilton had geen kans tegen Pantassi. Van Dal- sum's levendige spel werd rustig doch secuur beantwoord door Gori. In twee sets was het pleit beslecht. In het dubbelspel behoefden van Swol en Rinkel hun beste vorm niet te geven tegen Gardini en Sada,.die herhaaldelijk achterin gehouden wer den en ondanks hun grote beweeg lijkheid geen slagen hadden welke voor onze dubbel dreiging inhiel den. Wilton en Linck wonnen in een zeer matige party van Gori en Mer- lo 6—4 6—3. De Nederlandse dames stonden er iets minder goed voor. Zij eindigden de eerste dag 34. Mej. Hermsen schoot in de derde set bedenkelijk te kort tegen het vaste en regelmatige spel van mevr. Bucaille. Zij miste durf en verloor di.e set met 36. Zo verging het ook mevr. Roos, die capi tuleerde tegen het over-vaste spel van de Franse no. 1 mevr. Boutin. Hier schoot de fighting spirit te kort. Mevr. Schmier stond bij 64 52 op matchpoint, miste een dropshot, kwam op 56 en 67 doch won ten slotte met een dropshot (het juiste middel tegen de Franse drives) de wedstrijd met 119. Mevr. Koop- mans legde het finaal af in het ba seline-duel 1—6 06. Kranig heeft de debutante mej. Grotveld zich ge houden. Zij vocht dapper en won 12—10 6—4. In het dubbelspel was er de grote teleurstelling van het kansloos ver liezen van de dubbel mevr. Roos mevr. Scholten (waarom de dubbel mevr. Roosmevr. v. Berkel niet ge handhaafd?) tegen mevr. Boutin mevr. Dubois. In de andere dubbel had mevr. Schmier niet de minste steun van mej. Hermsen. De 60 in de eerste set was uitsluitend aan haar te danken. Ook de 52 in de tweede set. Doch toen kwam er ook bh haar reactie, nadat bij 53 een matchpoint verloren was gegaan. Het werd 55 56 en tenslotte, laat in de avond, vond mej. Hermsen een De tweede dag Tot in de laatste games van de laatste partij scheen het Zondag of Nederland een gelijk spel uit deze wedstrijd zou weten te verwerven. Een achterstand van 35 (na 33 op de eerste dag) was ontstaan door een zware nederlaag van Linck te gen de enorm zwoegende Gardini met 16, 16 en door een wederom rake nederlaag van Van Meegeren tegen Sada 36, 16. Wilton had zijn forehand te pakken en sloeg Go ri 64, 64, doch ondanks levendige aanval kon van Dalsum niet door het beter gecontroleerde spel komen. Hij moet nog leren zijn aanvalsslagen af te maken. In het dubbelspel boekten van Swol en Rinkel de verwachte over winning niet zonder moeite. Wilton en Linck bezorgden het pu bliek sensatie op sensatie in hun partij (die, beslissen moest of het 6 dan wel 57 zou worden). Drie maal kregen zij matchpoint, drie maal misten zij een goede kans en verloren tenslotte 64 1113 1012. Italië won dus met 7—5. In de dameswedstrlid won mevr. Schmier wederom haar twee partijen en mej. Hermsen verloor ook haar enkelspel. Ook hier spanning tot. aan het einde. Bij een wedstrijd stand van 66 kwam mevr. Schmier en mej. Hermsen 3—5 in de derde set en wonnen met 75. Dat gaf de zege. Nederland won met 76. Te vermelden was het goede spel van mevr. Roos tegen mevr, Bucaille door juiste variatie, het vinnige vol houden van mevr. Koopmans, die mevr. Armourette sloeg na 15 in de derde set. Ned. Zwemkampioenschappen A f. m Boven: in het midden mej Geertje Wielema van de Robben. Links: mej. Rietje v. d. Horst van R.D Z. en rechts: mej. Greet je Gaillard van A.D.Z. Onder: in het midden de nieuwe kampioene op de 100 meter vrije slag voor dames mej. M L. Vaessen van Z.O.N. Links: mej. Irma Schumacher van R.D.Z. en rechts mej. Hanny Termeulen van H.D.Z. DE NATIONALE ZWEMKAMPIOE NSCHAPPEN, welke onder grote be langstelling in het zwembad de Kromme Rijn werden gehouden, zijn, begunstigd door goed weer en een vl otte organisatie, een groot sportief succes geworden. De tijden, welke op deze, zeker niet licht zwemmende baan werden genoteerd, waren alle zonder uitzondering beter, vaak be langrijk beter, 'dan die waarmee de nationale titels verleden jaar te Doe- tinchem werden behaald. Maar behalve deze fraaie cijfers werd op vrij wel ieder nummer een strijd geleverd, zó spannend en zó meeslepend, als wij maar zelden zagen Wat in het d onkere water daar in Utrecht deze drie dagen werd getoond, wijst er dui delijk op, dat de Nederlandse zwem- wereld de terugslag,, die zich na de Olympische spelen van 1948 deed gelden, weer te boven is. Feiten, die hoopvol stemmen voor de komende Europese kampioenschappen te Wenen. Het is een sterke ploeg, die Ne derland in de Oostenrijkse hoofdstad zal vertegenwoordigen; jammer ech ter, dat het geschil tussen het K.N.Z. B.-bestuur en de vereniging „De Robben" er de oorzaak van is gewor den, dat niet de allersterkste ploeg kon worden samengesteld. te verrassing van deze kampioen schappen, de krachttoer van Zaterdag herhalen, was de vraag, die voor de scart van de 200 m schoolslag dames \elen bezig hield. In de series im mers had de Eindhovense zwemster Jannie de Groot geslagen in 2.59. een tijd di$ zij nog nooit had ge maakt. Na 100 m had Lies Bonnier inderdaad weer even de leiding, maar daarna begon Jannie de Groot op de haar "bekende manier te vech ten. Zij worstelde zich als het ware naar voren en bij het laatste keer punt had zij de leiding. Lies Bonnier was niet meer in staat een antwoord te geven, maar zij bleef tweede, waarmee zij een plaats in de ploeg voor de Europese kampioenschappen verdiende. In overleg met de sportcommissie heeft het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Zwembond de volgende ploeg aangewezen, om Nederland op de Europese kampioenschappen zwemmen, schoonspringen en water polo, welke van 20 tot en met 27 Augustus te Wenen worden gehou den, te vertegenwoordigen. Dames: Schoonspringen: Leni Lan- ting-Keller (HDZ Amsterdam, 100 meter vrije slag: Wies Vaessen (ZO N Heerlen) en Irma Schuhmacher (RDZ Rotterdam). 400 meter vrije slag: Irma Schuhmacher (RDZ) en Hannie Termeulen (HDZ). 4x 100 meter estafette vrije slag: Wies Vaes sen (ZON), Irma Schuhmacher (R DZ), Hanniet Termeulen (HDZ), Ans Massaar (RDZ) en Ria van der Horst (RDZ). De ploeg wordt te Wenen pas definitief samengesteld. 100 me ter rugslag: Ria van der Horst (RD Z) en Greet Galliard (ADZ Amster dam). 200 meter schoolslag: Jannie de Groot (ADZ) en Lies Bonnier (Aegir Eindhoven). Heren: 100 meter vrije slag: Tjeb- Uitstekende tijden De eerste finale de beste bracht al een uitstekende verrichting. In 60.2 sec. won de Heemstedenaar Tjebbes de 100 m vrije slag heren met ruime voorsprong op Gerrit Bijlsma. Bij hetzelfde nummer voor de dames ging het nog beter. Al nadat de helft van de eerste baan was afgelegd, was liet duidelijk dat de strijd om de ti tel zich zou afspelen tussen Irma Schumacher en haar Limburgse ri vale Wies Vaessen. Bij het keerpunt was de Rotterdamse zwemster een handslag voor, maar toen kwam Wies Vaessen in zeer hoog been tempo naar voren. Op de laatste vijf meter slaagde zij erin gelijk te komen en even later met nog geen vingerleng te voorsprong als eerste aan te tik ken. Hannie Termeulen rekende op de tweede baan met Ans Massaar af voor de derde plaats. De minste strijd werd geleverd op de rugslagnummers. Kievit won bij de heren zonder moeite in 1.09.9. Bij de dames was natuurlijk Geer tje Wielema de-snelste. Prachtig soe pel en schijnbaar zonder enige in spanning sneed de Hilversumse door het water. Slechts Ria van der Horst was in staat haar partij te geven, maar op de laatste baan was daarvan eigenlijk al geen sprake meer, want Ria raakte driemaal in de touwen waardoor haar rol was uitgespeeld. Des te meer springt de tijd waarin de Stender-pupil de nationale titel won, in het oog 1. 13,8. Ria van der Horst noteerde 1.15.9. Een waar zwemgevecht leverde het drietal Kelder, Bonte en Buyze op de 200 m schoolslag heren. Dadelijk na dc start liepen zij op de rest van het veld uit. Bonte en Kelder met de ge wone schoolslag. De tijd van Hans Kelder bedroeg 2.47.1. Buyze schaarde zich met 2.48.8 onder de beste Ne derlandse schoolslagzwemmers, .en zeker had hij ook een plaats in de „Weense" ploeg gekregen, wanneer hij niet om studieredenen had moe ten bedanken. Zou Lies Bonnier, eigenlijk de gro- bes (HPC Heemstede). 400 meter vrije slag: Tjebbes (HPC). 1500 me ter vrije slag: Beyderwellen (Goud se Zwemclub) en Cabout (GZC). In zake de uitzending van Bonte (ZAR Amsterdam) op de 200 meter school slag, zal nog een nadere beslissing, afhankelijk van zijn verdere presta ties worden genomen. Waterpolo: van Gelder (HZ en PC den Haag), Finee (Dolfijn Amster dam), Braasem (Haarlem), Keete laar (Robben Hilversum), Bylsma (Haarlem), Korevaar (Merwede Dordrecht(, van Feggelen (Meeuwen (Amsterdam), Smol (Zian Den Haag), Cabout (GZC). Binnen enkele dagen zal nog een tiende speler wor den aangewezen. Als leiders fungeren de heer Armbrust en mej. N. Michels voor de zwemploeg en de heren B. Plajer en F. Kuiper voor de waterpoloploeg. Tweede titel voor Tjebbes In de zeer goede tijd van 5.01.8 be haalde de HPC-er Tjebbes op de 400 m vrije slag zijn tweede titel van deze kampioenschappen. Het was een fraaie race, die van het begin af in zo'n hoog tempo werd gezwommen, dat ook de tijden, die de nummers twee en drie, Rinus van Daatselaar en Cabout, voor zich lieten afdruk ken, van goed gehalte waren. Zo mogelijk nog spannender was het duel tussen Geertje Wielema en Irma Schumacher op hetzelfde num mer voor dames. Alsof het een hon derd meternummer was, zo hard gin gen de dames er na de start van door. AJ na 50 m bedroeg het ver schil tussen het tweetal aan de kop en de rest van de finalisten enkele meters, en naarmate de wedstrijd vorderde groeide dit verschil zien derogen. Maar Greetje en Irma gaven elkaar geen centimeter toe. De Rot terdamse was naar veler mening iets eerder met aantikken dan de Rob ben-zwemster, maar de jury besliste, dat Gèertje Wielema eerste en dus kampioene was. Beide zwemsters hadden dezelfde tijd, 5.27. De verdere uitslagen luiden: 4 x 200 meter vrije slag estafette heren: 1. en kampioen van Neder land HZ en PC (Van Gelder, Buyze, Radenmaker en Schlingeland) 9.50.4; 2. Robben 9.50.9; 3. Haarlem 10.05.3; 4.GZC 10.07.0; 5, ZIAN 10.13.6; 6. DJK 10.32.5. 4 x 100 meter vrije slag estafette dames: 1. en kampioene van Neder land RDZ (Irma Schumacher, Ans Massaar, Ria van der Horst en Dini Verstappen) 4.45.8; 2. Roben 4.58.0; 3. HDZ 5.01.6; 4. ADZ 5.06.8; 5. RDZ II 5.12.8. Schoonspringen heren; 1. en kam- pioen van Nederland (Kettler, A.Z. '70) 146.35 pnt.; 2 De Haas (PVSB) 123.53 pnt.; 3. Van Moll (Aegir) 122.63 pnt.; 4. Mussert (Rotterdam) 122.24 pnt.; Bakker (ZON) 112.27 pnt. Schoonspringen dames: 1. Leni Lanting—Keiler (HDZ) 132.13 pnt.; 2. Cobie Floor (ADZ) 121.03 pnt.; 3. Els van der Horn ('t Y) 118.48 pnt. De Zlan-wisselbeker werd voor de derde maal en dus definitief door RDZ met 31 punten gewonnen; 2. Robben dames 29 pnt.; 3. Robben he ren 26 pnt.; 4. ADZ 20 pnt.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 6