Feestelijke opening van Ni-wa-feest te Nieuwkoop NIEUWS UIT DE OMGEVING RECHTZAKEN SJC won voor de tweede maal zilveren Bavobal STADSNIEUWS Jongen vermist MAANDAG 7 AUGUSTUS 1950 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Feestelijke en zonnige opening. Nadat Zaterdagmiddag de plaatse lijke muziekvereniging de mars door het dorp had beëindigd, ging men scheep, om de deelnemers af te ha len. Op de boot hadden behalve de fanfare-leden, ook plaats genomen de leden van het uitvoerende comi té Bij de Kwakel in het Mije pad werden de van de Zuidpias komende bootjes op sleeptouw genomen en ging het naar het Maarten Freke Wije, alwaar nog een aantal boten wachtte. Terwijl de muziekver. vro lijke klanken liet horen, trok het „moederschip" de vele boten, met gehesen zielen, voort. De zon deed al het mogelijke om een en ander een zo feestelijk mogelijk aanzien te geven. Officiële opening. Om zeven uur vond de officiële opening plaats in de op het terrein van de jachthaven opgestelde tent. Vooraf echter kwam de grootste at tractie van de openingsdag, n.l. het optreden van de Rustenburger koorknapen uit Den Haag o.l.v. Henk Hoogervorst. Dit gezelschap is momenteel met vacantie in Nieuw koop. Na het optreden van de zangertjes, hield de voorzitter van de water sportvereniging Noord-Zuid een in leiding, waarbij hij het ontstaan en het doel van de Niwa schetste. Spr. dankte het gemeentebestuur en allen die N-Z in staat hebben gesteld de Niwa te organiseren. Burg. van der Weijden begon met een stukje geschiedenis, waarmede hij in het kort het ontstaan en de ontwikkeling van het zeer oude dorp Nieuwkoop weergaf. Ook beschreef spr. het ontstaan van de prachtige plassen met de uitgestrekte rietlan den. De burg. legde er de nadruk op, dat ons plassengebied vooral een oord is en moet zijn voor hen, die rust en verkwikking zoeken Ten slotte wenst spr. alle watersport beoefenaars prachtige dagen toe. Hierna volgden nog vele sprekers, die o.m. het woord voerden namens afdelingen van de Unie voor water- sporttourisme uit Amsterdam. Rot terdam, Den Haag en Leiden. Concert op het water. Hetv fanfare-corps, versterkt door een aantal musici uit Den Haag, en ook de Rustenburgerkoorknapen be gaven zich weer aan boord van de „Onderneming", teneinde onder de bekwame leiding van de gast-diri- gent Henk Hoogervorst een concert te geven op de Noordpias. Nu was het de bedoeling dat men op de wal van de zang en de muziek zou kun nen genieten, maar het doel werd niet bereikt. De boot lag n.l. juist iets te ver op de plas, zodat de uitvoe ring moeilijk was te volgen. Later kwam de boot wat anders te liggen, maar toen het koor in combinatie met de muziek 'n mooi concertnum mer uitvoerde, begon de band in de feesttent dansmuziek uit te voeren, waardoor alles jammerlijk op een mislukking uitliep. Bovendien was 't terrein, waar het publiek een plaats je moest vinden, erg drassig door de hoge waterstand, hetgeen ook het aandachtig luisteren niet bevorderde. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Alphense Boys kampioen van Al phen. Door een verdiende 4^-1 zege in de beslissingswedstrijd tegen Alphia 1 is het kranige elftal van de Alphense Boys er in geslaagd de eerste plaats te veroveren in de competitie voor het kampioenschap van Alphen aan den Rijn. Werd in de vorige ontmoeting het elftal van de Alphense Boys kansloos door de oranje hemden geslagen, dit keer waren de rollen volkomen gekeerd en kwam Alphia er vaak niet aan te pas. Alphia ontging hierdoor het de finitief bezit van de fraaie wisselbe ker, daar zij reeds tweemaal achter een beslag had weten te leggen hier op. Reeds spoedig na het begin is een der Alphen-backs zo onfortuin lijk de bal keihard in eigen doel te schieten 10, waarna Beuk voor de Boys de stand op 2—0 brengt. Nog voor de rust ingaat weet De Bruin keurig 3—0 te scoren en daarmede zijn elftal een veilige voorsprong te verschaffen. In de tweede helft zien wij het zelfde spelbeeld de Boys steeds fel aanvallend en Alphia moet zich tot het uiterste inspannen de rood-wit- ten van het lijf te houden. Het is dan weer Sluis die uit een voorzet van Krumpelman nummer vier scoort 40 waarmede het pleit vrij- QWel beslecht is. Door van Boksel wordt het dan nog 41, maar ver der kan Alphia het niet meer bren gen ondanks hardnekkige pogingen van de Jong c. s. Door de heer Spelt van ARC werd na afloop de kampioensfheker aan de kampioenaanvoerder uitge reikt. L. h. Janssen t Hedennacht is, na een ziekbed van enkele maanden, te Leiden overleden de heer L. H. Janssen, die sedert April '47 direc teur was van het bijkantoor te Al phen a. d. Rijn van het Gewestelijk Arbeidsbureau Leiden. HAZERSWOUDE Voor het examen Engels l.o. is ge slaagd mej. E. Stringer. ROELOFARENDSVEEN De eerste paai voor de nieuwe kerk. Naar wij vernemen, zal morgen om 9.30 uur met enige plechtigheid de eerste paal voor de nieuwe kerk worden geslagen.» De hijstelling is 23 meter hoog en de Paal 13 meter lang. Bij de gebeur tenis zijn belangstellenden van harte welkom. NI-WA-programma voor Dinsdag 8 Aug.. 10 uur athractiewedstrij den voor motorboten; 18.30 uur: Na tionale viswedstrijd o.l.v. de hengel sportver. „Vitoge" voor dames en he ren; 20.30 uur: Gondelvaart; 22 uur: Uitreiking der prijzen in de feest tent; 24 uur sluiting. NI-WA Zeilwedstrijd. Zondagmiddag vond een zeilwed strijd plaats, waarvan de uitslag Dinsdagavond zal worden bekend gemaakt. Begunstigd door prachtige wind en veel zonneschijn, werd de ze middag een waterfestijn op zich. Talloze witte zeilen tekenden zich af tegen de groene plaszoom en de heldere lucht. Zo was alles een schil derachtig schouwspel, waarvan een groot deel van de Nieuwkoopse be volking heeft genoten in de vele roeiboten, die over de plas schenen gezaaid te zijn. Het bestuur was over deze uitzon derlijke middag zeer tevreden en er is met plezier door de deelnemers gezeild. Zondagavond gaven de Rusten burger koorknapen een zeer ge slaagd concert. HILLEGOM Tenen afgekneld. Terwijl een arbeider op de constructiewerk plaats der fa. Kager aan de Wilhel- minalaan aan 't werk was op 'n ijzeren plaat van ruim 100 kg., ging deze plaats verschuiven en kreeg de arbeider het gevaart op zijn voeten, waardoor enkele tenen werden afge- kneld. Na een voorlopige behande ling werd de man per ziekenauto naar de Maria-stichting te Haarlem vervoerd. Volksfeesten. Door de Hard draverij-vereniging worden in de maand September feesten georgani seerd. Op Zaterdag 23 kinder- en volksspelen om fraaie prijzen. Op Maandagavond 25 komt in de Van Meerbeekstraat een zeepkistenrace met gangmaking omdat een helling ontbreekt. Op Dinsdag 26 wordt op dc Van den Endelaan de Harddrave rij gehouden, waarbij gestart wordt met het nieuwe lichtsignalen-sys teem met totalisator. Op het terrein aan de Jhr. Mock- kade wordt een Lunapark gehouden. Tweede Speeltuin. Op Zater dag 12 dezer zal de 2e Speeltuin worden geopend; de Buurtvereni ging „Treslong- en Amerikastraten" nam daartoe het initiatief. Het ter rein heeft een oppervlakte van 1800 M2. Een sympathieke geste van de zustervereniging „Patrimonium" is wel, dat deze dit jaar afziet van haar jaarlijkse collecte langs de huizen om aan het bestuur der nieuwe ver eniging de gelegenheid te geven haar kas te versterken. Geboren: z. van L. G. Uitendaal en N. Duijzers; z. van P. M. M. Bersee en J. Remming; d. van J. J. Mooye- kind en C. Hoogkamer. Ondertrouwd: P. J. Claasen en M. A, van der Linden; P. L. G. van Lie- rop en M. van Saasen; C. Braas en M. A. Mathot. KATWIJK AAN DEN RIJN Ladelichter.^ Terwijl de win kelier P. v. K. en diens echtgenote in de Rijnstraat zich Zondagavond noogstens een kwartier verwijdert, hadden om een T>ezoek te brengen bij overburen, maakte 'n onbeken de van de gelegenheid gebruik om door het woonhuis in de winkel te komen en de lade te lichten. De buit- moet niet onbelangrijk geweest zijn want de ontvangsten van Za terdagavond werden des ladelich ters deel. De politie stelt een on derzoek in. LEIDSCHENDAM Geboren Wilhelmus J. M. z. van W. J. van Vliet en H. C. J. van der Helm, Maria A. C. d. van C. A van der Ham en N. A. Ruiterman, Catharina C. M. d. van C. G. van Schie en W. J. Stijnman. Ondertrouwd; Wilhelmus A. Blok land en Maria G. P. van der Geest, Wilhelmus J. R. P. Simonis en Adriana M. Hooymans. Getrouwd: Gerardus G. van den Berg en Theodora C. Borsboom, Ka- rel de Casseres en. Cornelia R. Ohater. OEGSTGEEST Voor -het examen Engels l.o. is geslaagd de heer A. J. Knolbout. SASSENHEIM Voor de akte Engels M. O. slaagde te Amsterdam de heer M. C. A. Driessen. Mej. A. Franken slaagde te Leiden op de R. K. vak school voor het diploma costuum- naaister. Tenniswedstrijden. Zaterdag 12 Augustus zal de Sassenheimse tennisclub in een wedstrijd uitko men tegen de tennisclub van Lisse. Deze match zal gespeeld worden op de banen van het Sassenheimse sportpark. De aanvang is bepaald op half twee. Geboren Cornells F. J. z. van F J. J. Slager en M. J. v. Diest, Cor nells G. J. z. van C. Th. J. Witten- man en J. A. v. d. Weijden, Theo- dorus I. M. z. van Th. J. G. Duin dam en G. van Keulen. haags gerechtshof. Het blijft zo. Tot zes maanden gevangenisstraf, waarvan vier maan den voorwaardelijk met proeftijd van drie jaar was de los werkman V. uit Voorschoten door de politierech ter veroordeeld, wegens verduistering van goederen. Van dit vonnis kwam verdachte in hoger beroep doch de Proc -generaal vond geen termen wij ziging te brengen in de straf. Het Hof heeft arrest gewezen en het von nis van de Politierechter bevestigd. HAAGSE POLITIERECHTER. Ontevreden. Neen, de kweker R. uit Rijnsburg was het er lang niet mee eens, dat hij veroordeeld moest worden, zoals de Officier eiste. Hij ontkende zich^San belediging te heb ben schuldig gemaakt. De Officier vond de verklaringen van de getuige voldoende om 20.boete of 10 da gen hechtenis te vragen. Daar had verdachte bezwaren tegen. „Is dat nou recht?", informeerde hij. De rechter vond blijkbaar van wel, want hij veroordeelde verdachte tot 10 boete of 5 dagen hechtenis, waar verdachte toch niet tevreden mee was. Zodat een hoger beroep te ver wachten is. STOMPWIJK Slomp wijkse Boys Dit jaar was het de beurt van Stomp wijkse Boys „Oirschot Vooruit" te ontvangen. Volgens de aanvankelijk opgezette plannen zouden de Oirschotters te pl.m. 5 uur arriveren, doch wijzigin gen op het laatste ogenblik verschoof de aankomst naar 4 uur en de voet balwedstrijd zou ook 1 uur vervroegd worden, wat enige moeilijkheden gaf. Direct na aankomst bij de „Bles" wierpen enige gasten, die viswater voor de deur zagen, reeds de „hier- of-daar-vandaan gehaalde" hengel uit en met succes, al was de maat niet zo erg groot Het was in ieder geval een goede tijdpassering, want het werd uiteindelijk toch 7 uur voordat een aanvang gemaakt kon worden met de match Met 5 invallers betrad Stompwijkse Boys het veld en wist buiten verwachting te winnen met 4--3. Het bestuur van Oirschot Voor uit had blijkbaar een voorgevoel ge had omtrent de afloop van de wed strijd want de voorz. van St. Boys kreeg een mooie beker aangeboden reeds voor de aanvang van de wed strijd. De wedstrijd had een zeer sportief verloop, welke sportiviteit werd voortgezet met een gezellig sa menzijn en een dansje in de „Bles". OPENING JEUGDHUIS. Wie de jeugd heeft, heeft de toe komst. Deze waarheid, die in deze verwarde tijd wel een zware verant woordelijkheid legt op de schouders van hen. die voor de belangen van het opgroeiende geslacht moeten strij den en waken was richtsnoer voor pastoor J, D Sistermans en het R K. kerkbestuur, toen de jeugdbeweging dreigde teloor te gaan wegens het ontvallen van een geschikt lokaal. Een oplossing werd gevonden door de grondige verbouwing van een naast de kerk staand bouwvallig huis Kosten noch moeite werden gespaard met het resultaat, dat nu de jeugd eindelijk „thuis" is. Dank zij cok de financiële mede werking van de parochianen werd dit jeugdhuis gebouwd en Zondagmid dag ingezegend Onder de H.H. Mis sen werd over het jeugdwerk reeds het een en ander gezegd en duidelijk eemaakt. waarom het jeugdwerk in deze tijd zo n geweldig belang is wanneer wij zien dat in andere lan den de duivel in mensengedaante zijn klauwen uitsteekt en de jeugd grijpt maar dan de jeugd misvormt tot een soddeloze massa. 's Middags werd een plechtig lof gecelebreerd. Het Veni Creator steeg op om Gods Zegen af te smeken over datgene wat door mensenhanden tot st^nd was ge bracht welbevallig te doen zijn voor God en rijke vruchten te doen dra gen voor de jeugd, het komende ge slacht van onze parochie- Na het lof had de plechtige inzegening plaats Een glunderende troep welpen en rakkers en gidsen stonden opgesteld voor het jeugdhuis, door welke haag pastoor Sistermans zich naar de voor deur begaf. Alvorens tot de inzege ning over te gaan richtte pastoor Sistermans zich nog tot de buiten opgestelde belangstellenden en be dankte alle gevers, die de 's morgens gehouden collecte zo mild hadden bedacht. Daarop schreed de pastoor langs de gehele buitenzijde van het huis. Een groot aantal parochianen maak te van de gelegenheid gebruik het jeugdhuis teSaekijken maar nu aan de binnenkant. Beneden wonen de gidsen. Een grote ruimte is hun do mein, dat reeds v/as versierd volgens hun eigen stijl, sober maar netjes. Zij hebben ook nog de beschikking over een keukentje en enige gasstel len. Boven huist de mannelijke jeugd Een grote zolder over het gehele huis geeft dg welpen en rakkers ruimte genoeg het spel van verkennen te beleven. De leiders en leider van de jeugd, die reeds enige dagen druk in de weer waren, voelden hun vermoeid heid niet toen zij zagen, hoe de wel» pen en rakkers in een overmoedige stormaanval bezit namen van hun zolder. Gisteren is voor de 3e maal het tournooi om de Zilveren Bavobal ge houden en ook dit keer is het tour nooi weer een sportief succes gewor den. Behalve, de organiserende ver eniging, tevens houder van de bal, VVSB zelf, speelden deze middag Teylingen, Lisse en S.J.C. Reeds de eerste wedstrijd was er een van prima gehalte, ondanks de voor voetbal te grote warmte. SJC en Teylingen speelden of het een competitiematch van groot belang was. Van het begin af aan zagen wij een door zijn snelheid en openheid zeer aantrekkelijk partijtje voetbal. De partijen wogen goed tegen elkaar op en zo was het verklaarbaar, dat dat ondanks hard werken aan beide zijden de rust kwam met blanke stand. Na de rust vond SJC het eerst de weg naar de goal, maar nog geen twee minuten later maakte Tey lingen de st§nd weer gelijk (I1) Spoedig na de gelijkmaker profiteer de Teylingen van een misverstand in de Noordwijkse achterhoede om de leiding te nemen, maar het duurde geen tien minuten of SJC maakte gelijk door het snel afstraffen van een fout van de Sassenheimse kee per. Het einde kwam met 22. Straf schoppen moesten toen beslissen. Dit had ook nog heel wat voeten in de aarde, want beide partijen deden het even goed of slecht. De 25 straf schoppen brachten de beslissing in het voordeel van SJC. Degenen, die in de 2e wedstrijd VVSBLisse een greep van Lisse naar de Zilveren bal verwacht had den, kwamen wel erg bedrogen uit Een tijdje ging ^ïet spel gelijk op, maar het jeugdige VVSB-elftal had er reuze zin in en was zo vlug als water. De voorhoede combineerde in de volle breedte. De Benjamin, Jan van Duin, opende de score met een bracht schot, toen hij even vrij stond. Er was voor de Lisse-keeper geen houden aan (1—0). De nieuwe links buiten H. den Elzen gaf ook een prima partij te zien en toen hij de eerste corner voor VVSB prachtig voor doel plaatste, was het 2e doel punt het werk van een seconde (2 0). Voor de rust kopte Braun nog een keer prachtig in. maar de kee per stopte de bal. Hij kreeg hem echter niet onder controle en den Elzen was er als de kippen bij om WASSENAAR Ouden van dagen zonden telegram naar Soestdijk Zaterdag zijn de ouden van dagen, die deelnamen aan het uitstapje op 5 Juli naar Soestdijk voor een gezellige middag bijeengeweest in het R.K. vereni gingsgebouw waar voor hen optrad het H.T.M.-kinderkoor uit Den Haag o.l.v. Harry Holtman en waar enkele films werden gedraaid o.a. van het uitgaansdagje van verleden jaar. Op voorstel van het- comité voor ouden van dagen werd een gelukswenste legram naar Soestdijk gestuurd ter gelegenheid van de verjaardag van H.K.H. Prinse Irene. In dit telegram werd teven nogmaals de dank tot uiting gebracht van alle ouden van dagen, die vorige maand in de gele genheid waren H.M. Koningin Julia na te begroeten. Na de pauze, waarin een kopje thee werd aangeboden sprak mevr. I. H. Eernstman—Ste- ghers, presidente van de U.V.V. in Wassenaar over het plan om in deze gemeente enkele sociëteiten van ou den van dagen op te richten. De Wassenaarse Estafetteloop Het 34e Oranjefeest is Zaterdag in gezet met een sportmiddag op het Blauw-Zwart-terrein, georganiseerd door de gymnastiek- en athletiekver- eniging W.I.K., die bijzonder veel belangstelling trok. Het middelpunt van die grote belangsteling was de bekende Nederlandse athleet Wim Slijkhuis, die in de traditionele Was senaarse estafetteloop van de sport vereniging Wassenaar zou starten. Om', dit hoogtepunt van de middag werd een programma van diverse es tafettes afgewerkt tussen Wassenaar- se sport- en niet-sportverenigingen. Eerst was er een 6 x 60 meter es- tefette voor jongens van 12 t.m. 14 jaar. Het werd een aantrekkelijke race met veel spanning, die aan de Blauw-Zwart-junioreiï1 de overwin ning bracht in 56.3 sec. De „Sprin ters" werden tweede in 56.8 sec. en de CJMV derde in 56.9 sec. Daai-na startten jongens van 15 en 16 jaar in de 6 x 80 metre estafette Dit werd een fel duel tussen sport vereniging Wassenaar en Blauw zwart afd. voetbal. De eerstgenoem de vereniging won in 67.4 sec. ge volgd door Blauw Zwart afd. voetbal in 67.5 sec. en door Blauw Zwart afd. athletiek in 68.8 sec. De estafette 6 x 80 meter voor da mes werd gewonnen door WIK in weer in te schieten (30). Na de thee gaf Lisse niet veel par tij meer. Met de regelmaat van een klok werd de score door de lustig spelende VVSB-voorhoede opgevoerd. Wij noteerden: v. Gijlswijk 40, den Elzen 50, weer v. Gijlswijk uit een pracht-pass van J. v. Duin 60 en tenslotte Cor Koomen 70. De Lisse-voorhoede gooide er zo'n beetje met de pet naar en wist geen enkel tegenpunt te maken. Maar toen zij een kwartier later tegen Teylingen aantraden in de ver liezersronde, tapten zij uit een ge heel ander vaatje. Teylingen had toch kunnen rusten en Lisse niet noe menswaard. Maar Lisse gaf de toon aan en wist een 41 overwinning te behalen. Tenslotte de finale VVSB—SJC. Hier sprak enerzijds de vermoeid heid en anderzijds de betere tech niek en grotere routine een duchtig woordje mee. Van meet af aan had SJC het beste van het spel. Een en kele flitsende aanval van VVSB was niet geheel van gevaar ontbloot, maar het was tpch het spel niet als tegen Lisse. Na een kwartier opende de linksbuiten van SJC met een schitterend schot de score (10). Nog twee doelpunten werden cr aan toe gevoegd maar het 2e keurde de scheidsrechter af wegens buitenspel. De VVSB-achterhoede stelde zich steeds ver naar voren op, maar moest dan ook herhaaldelijk de bal over zich heen laten gaan en dat was in de kaart van de snelle en, gerouti neerde Noordwijkers. De rust kwam met de nog niet hopeloze stand van 20 in het voordeel van SJC. Na de rust bleken verscheidene spelers van de jeugdige VVSB-ploeg uitgespeeld. Nu kreeg SJC met Groenewoud op de midvoorplaats de„kans om regel matig te scoren. Het werd 50 eer Chris Braun met een juweel van een schot een tegenpunt scoorde. Een fout van Kortekaas bracht het 6e doelpunt voor SJC en tenslotte maak te v. Duin en v. Gijlswijk er nog han dig 26 van. De Zilveren bal ging voor de 2e maal naar SJC. Veel pu bliek genoot van dit tournooi. Athletieksuccesjen van de AAV '36 Comb. Bij de athletiek wedstrijden te Gouda georganiseerd door de GAC op het Gouda-terrein met als inzet de kampioenschappen van Gouda, wisten de Alphense athleten verschil lende goede successen te behalen. Bep Lam werd kampioen van de C. Meisjes op de 60 M. in 8,8 sec. Het ty Verbeek werd kampioen versprin gen met een fraaie sprong van 4.15 m. De 4 x 80 m. meisjes B. werd een zege voor de Alphense meisjes in 48 sec.; oêk op de 4 x 80 m. A-klasse werd een zaak voor de Alphenaren, in 47.5 sec. Bij de dames veroverde mej. M. v d. Hoek twee titels n.l. met ver springen 4.74 m. en op hoogspringen met 1.3314 m. Bij de jongens wist Wim v. d. Laan kampioen te worden op de 60 m. in 8,4 sec. Leo v. Deuren werd kampioen op speerwerpen met een worp van 34.98 m., evenals op discus werpen met 27.77 m. Jaap Ram werd kampioen op polsstokhoogspringen met 'n sprong van 3 m Bij de Heren 68.2 sec. gevolgd door BlauwZwart afd. athletiek in 69.6 sec. De estafette tussen de sportvereni gingen over diverse afstanden werd gelopen tussen: WIK 2, Blauw Zwart Wassenaar 2 en Dorpshuis. Aanvan kelijk had Blauw Zwart de leiding, maar moest deze later afstaan aan WIK, dat deze race won in 5 min. 10 sec. 2,8 sec. vóór Blauw Zwart. Derde werd Wassenaar in 5 min. 20,1 sec. -Het „Dorpshui©" staakte halverwege de strijd. Bij de niet-sportverenigingen ver schenen Kajoma en CJMV aan de start. Kajoma nam al direct de lei ding en behield die tot het einde toe. Kajoma won in 7 min. 1.5 sec. CJMV volgde 35 sec. later. Het grote duel tussen WIK 1 en Wasenaar 1 waarin Slijkhuis deel nam gaf aanvankelijk een vrij gelijk opgaande strijd te zien. WIK wist zich een kleine voorsprong van 4 sec. te verwerven die echter volkomen te niet ging toen Slijkhuis van Was senaar het stokje overnarrr voor de 1300 m. Slijkhuis zette de 4 seconden achterstand om in een voorsprong van ruim een halve minuut. Wasse naar won in 6 min. 24.9 sec, WIK volbracht de race in 6 min. 53 sec. Na afloop van de wedstrijden die werden opgeluisterd met demon straties van WIK-dames aan hoog- brug, ringen en paard reikte de heer G. v. d. Mark namens de Ko ningin Wilhelmina Vereniging de prijzen uit. dotfC 3jZWL EN de WENSHANDSCHOENEN WEERSVERWACHTING (Geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond. Opgemaakt te 10 uur). IETS MINDER WARM Veranderlijke bewolking met plaatselijk enkele regen- of on weersbuien. Zwakke tot matige veranderlijke wind en iets min der warm. wist A. v .d. Nagel de titel te ver overen met een van 6.14 M. Wim Versteeg prolongeerde zijn titel bij speerwerpen met een worp van 50.77 m. 12 Titels gingen dit jaar mee naar Alphen. Sedert Zaterdagmiddag vijf uur wordt de 7-jarige Willem Monfils uit Leiden vermist. De Commissa ris van Politie heeft over heel het land een oproep gedaan, om even tuele mededelingen aan hem door te geven. Tel. K 1710-22244. De knaap, wonend Rijndijkstraat 30, is Zaterdagmiddag nog gezien op de Zijisingel Daarna ontbreekt ieder spoor. Men vermoedt, dat hem een ongeluk is overkomen. Het signalement van de jongen, die zich ook wel „Willem Pet" noemt, luidt: tenger postuur, donkerblond springend haar, grote blauwe ogen, klein rond gezicht, gekleed in don- kerblauw-wit geblokte trui, khaki- kleurige korte broek, zwarte gym- nastiewsohoeen, draagt geen sokken of kousen. TENTOONSTELLING VAN KONIJNEN EN DUIVEN. De lommerijke tuin van „Oud Hor- tuszicht" was in het voorbije week end vervuld van duiven-gekoer en konijnenreuk. Dit als gevolg van de zomertentoonstelling, die de Leidse Pluimvee en Konijnenvereniging hield van konijnen en sieruiven. De gehele waranda stond vol met hok ken en gedurende beide dagen heb ben tal van liefhebbers een kijkje genomen op deze goede expositie. Nadat Zaterdagmorgen om negen uur alle inzendingen binnen waren, konden keurmeesters hun werk be ginnen. Dr. R. K. W. Kuipers uit Den Haag deed dit voor de sierduiven de heren J. D. Rol uit Voorschoten en J. Westhoek uit Wassenaar voor de konijnen, 's Middags om drie uur waren de keuringen ten einde en kon de tentoonstelling geopend wor den. 's Avonds troffen de leden elkaar in de zaal van „Oud Hortuszicht", waar de voorzitter, de heer J. A. Ot- ten, de prijswinnaars bekend maak te. Nadien werd een cabaret-pro gramma afgewerkt, afwisselend met een spelletje en een tombola. Met een dansje in dé nacht werd het feest besloten. Voor de konijnen waren er zes hoofd-ereprijzen, die gewonnen wer den door: L. A. Kreft, P. G. Blom, I. Koelink, Zwanenburg, L. A. Kreft, en P. G. Blom. De beide hoofd-ere prijzen voor sierduiven werden even eens door L. A. Kreft gewonnen, zo dat deze Rijnsburger wel een bijzon der goed beurt maakte! BELASTINGDIENST LEIDEN. Benoemd met ingang van 1 Sep tember 1950 tot controleur van 's Rijksbelastingen de adjunct-com mies A. Klootwijk, ten kantore der directe belastingen te Katwijk en met ingang van die datum ver plaatst naar het kantoor der directe belastingen en accijnzen tc Alphen aan den Rijn en belast met het be heer van dat kantoor. Geslaagd voor het examen van assistent der directe belastingen en als zodanig benoemd: A. Driebergen, te Hillegom, S. A. Geytenbeek, te Noordwijk, G. Kracht, te Lisse, P. H. van Melick, te Woubrugge, G. v. d. Meulen te Noord wij kerhout. Landbouwcenttum komt in Den Haag Ongeveer twintig landelijke agra rische organisaties hebben hun steun toegezegd aan verwezenlijking van de plannen tot stichten van een na tionaal landbouwcentrum in Den Haag. Zij zullen er hun kantoren in vestigen. Met de vestiging van een publiek-rechtelijke bedrijfsorgani satie voor de landbouw in het te stichten gebouwencomplex wordt re kening gehouden. Door de bouw van dit centrum, dat waarschijnlijk in het Bezuidenhout zal verrijzen, zouden vele kantoren en woonhuizen, die thans door de landbouworganisaties worden gebruikt, vrij komen. 34. Makkelijker geschreven dan gedaan. Ootje Teur keek dus over de dakrand en slaakte meteen een kreet van schrik. „Oei!" zei hij beduusd. „Daar gaat meneer Daan al! In een auto! Hij had dat natuurlijk allemaal al van te voren beraamdOch, och, wat een ellende... Nu ben ik de hand schoenen voorgoed kwijt, want ik kan nooit zo snel naar beneden ko men, dat ik hem nog kan inhalen." Maar hij wilde het toch nog niet opgeven. Als je schrijver van avon turenboeken bent. laat je je maar niet zo voor het eerste het beste gat vangen. Hij sloeg dus zijn benen over de rand van het dak, greep de re genpijp, die daar onder zat en liet zich langzaam naar beneden zakken. „Nou, nou!" mompelde hij tijdens het klimmen. „Dat is makkelijker geschreven dan gedaan! Ik herinner me nog, dat ik eens een halve blad zij geschreven heb over iemand, die langs een regenpijp naar beneden klom, maar dat het zo lastig was Maar toen was hij alweer met zijn voeten op de grond en rende haastig naar zijn auto'tje. dat daar nog steeds geparkeerd stond. MARKTBERICHTEN ROELOFARENDSVEEN, 4 Aug. Groente. Aardbeien 75 cent per half pond; Bramen 1518 cent per 1 half pond. Kropsla I 6.20—13.20, Kropsla II 2.00-^6.70, andijvie 6— 10, tomaten 2037 per 100; snijbo nen 2.002.40, dubb. stambonen 1.501.80, prinsessebonen 2.00 3.60, pronkbonen f 1.20 per 10 kg.; Augurken: basterd 3.25, idem grof A 1.80, idem grof 1.50, idem stip pel 1.25 per 25 kg. Bloemen. Dahlia. 825 cent, i Gladiolen 1042 cent, Asters 515 cent, Montbresia 89 cent, Flox 7 9 cent, Scabiosa 101<8 cent, Lelies 410 cent, Rayonanten 1025 cent. ROTTERDAM, 7 Aug. Vee. Aan voer: 699 totaal; Vette koeien 461, 3 graskalveren, 3 nuchtere kalveren, 223 varkens, 2 biggen en 7 schapen, prijzen: vette koeien 2-702.80, 2.50—2.70 en 2.20—2.50 en var kens 1.86, 1.84 en 1.80 per kg. levend gewicht. Vette koeien aanvoer iets kleiner, handel lui, prijzen als vorige week; varkens aanvoer klei ner, handel stroef, prijzen hoger dan vorige week een enkel exemplaar iets bvoen notering.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3