Arie van Vliet in topvorm versloeg wereldkampioen Harris Bobet won 18e étappe in felle sprint op Isoard S,pattp,cvdi „Chiet&aö" te Hlcvtmand yeteed Commissaris van koningin zal de opening verrichten My Darling in goede vorm DONDERDAG 3 AUGUSTUS 1950 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Jntexnationcde uiieieKiuedóttifden in (Zmótexdam IN EEN GRANDIOSE PROFESSIONALSPRINT A RUE VAN VLIET behaalde een fraaie overwinning bij de Professio nalsprinters vóór wereldkampioen Harri en Jan Derksen. De laat ste had niets in te brengen en verloor al zijn ritten. Harris, Van Vliet ontmoetten elkaar driemaal. In de eerste rit bleef Harris in de goede tijd van 11.8 sec. een banddikte voor Van Vliet. De Nederlander had bij het ingaan van de laatste 200 meter de gunstige tweede positie, maar verloor het duel op zuivere snelheid. In de tweede rit nam hij revanche en werd in de zeer goede tijd van 11-6 sec. eerste. Voor de Marathon- tribune lag Harris in tweede positie. Bij een aanval werd uitstekend door Van Vliet opgevangen, die meteen demarreerde en twee meter voor sprong kreeg Deze afstand was voor Harris te groot om nog te kunnen overbruggen. Toen het tweetal voor de derde keer van start ging, nu echter ook in het gezelschap van Jan Derksen, hadden zij beiden 5 punten behaald en dus moest deze rit de beslissing brengen. Arie van Vliet nam resoluut de kop, gevolgd door Harris en Derksen. In deze volgorde ging het in steeds hoger tempo langs de Marathontribune en ditmaal was het Harris, die snelheid tekort kwam. Wederom perste Van Vliet 11.6 sec. uit zijn benen. Naast elkaar ging het tweetal over de baan en zij verhoogden het tem po dermate, dat Van Est en Arie Vooren na 37 ronden als eersten wer den gelapt. Seres kreeg in deze pe riode een lekke band raakte daar door een ronde achter en toen ging de andere Fransman Lesueur maar adhter de twee koplopers aan. Pronk liet hem passeren en wachtte tot de Fransman Bakker zou aanvallen om eventueel daarna profiterende van de vermoeidheid na het gevecht zelf de leiding te kunnen veroveren. Lesueur probeerde inderdaad Bakker te benaderen maar raakte los. Na 23 km. was Pronk weer naar de tweede plaats gegaan, maar Bakker, die zich aan de kop op zijn gemak voelde, verhoogde het tempo en was niét te benaderen. 15 km. voor het einde zette Pronk zijn groot slotoffensief in. Verschue- ren onder de druk van het hoge tem po kreeg zijn eerste lap en toen wa ren behalve leider Bakker alleen Pronk en Lesueur niet gelapt. Le sueur kreeg er ook weer zin in en ging zijn woordje meespreken, in de strijd om de eerste plaats- Met on derlinge verschillen van circa 30 me ter ging dit drietal de beslissende fase van de stijd in. Een machtige rush bracht de Fransman voorbij Pronk, die echter meteen terugkwam en nu doorging. Hij was niet meer te houden en passeerde ook Bakker, die met Lesueur ging uitmaken wie de tweede plaats zou bezetten Pronk immers verhoogde zijn tenipo en liet zich niet meer benaderen. Met 100 meter voorsprong op Lesueur, die Bakker naar de derde plaats had ver wezen. ging de Nederlandse kam pioen als eerste over de eindstreep. Lesueur een echte vechtjas, werd tweede en Bakker derde. De overigen eindigden met een of meer ronden achterstand. Ook Wim van Est die aanvankelijk verdienstelijk werk le verde, maar die in de laatste fase van de strijd snelheid tekort kwam. 30.000 Toeschouwers Dit geschiedde in het Olympisch Stadion te Amsterdam, waar Woens dagavond internationale wielerwed strijden gehouden werden, die bijna 30.000 toeschouwers trokken. Bij de amateursprinters waren we reldkampioen Patterson en de Neder landse kampioen Hijzelen doorn heer en meester. Met groot gemak wonnen zij hun ritten tegen Kleefstra en Schotman en de beslissing moest ook hier vallen in de tv/ee keer, dat zij tegen elkander uitkwamen. De eerste maal in de rit a deux reed Patterson zich gelanceerd in 11-8 sec- naar de eerste plaats. Jan lïï(jzeiendoorn bleef toen slechts een banddikte ach ter de Australiër. In de laatste rit a quatre liet Patterson zich niet insluiten, nam het initiatief en won zoals hij wilde. Pronk won bij stayers. De tweede stayersrit over 50 km. kon, na de mislukte eerste rit over 40 km., gelukkig helemaal worden uitgereden en leverde een goede over winning op voor Jan Pronk, die in een uitstekende vorm blijkt te zijn. Arie Vooren vertrok als eerste ge volgd door Lesueur, Pronk Bakker, Seres, Verschueren en Van Est. Het spectakel begon al gauw. Pronk werk te zich naar de kop, gevolgd door- Lesueur (na twee ronden) Seres liep ineens door naar de tweede plaats en nam Van Est mee, die maar met een doorging en Seres passeerde (na 10 ronden). Maar intussen kwam Bakker naar voren en nestelde zich zonder veel moeite aan de kop (na 15 ronden). Achter hem streden de overigen voor een gunstige positie- Steeds wisselde het aanzien van het veld en plotseling bijvoorbeeld lag Van Est op de laatste plaats na 12 km- rijden trad een korte rustpauze in. Bakker leidde toen gevolgd door Lesueur, Verschueren, Pronk Vooren Seres en Van Est, die de rij süoot. Pronk was de eerste, die weer begon te jagen Hij passeerde Verschueren en dreef Lesueur op Bakker. Deze sloeg echter de aanval van de Frans man af en kreeg toen de Nederland se kampioen naast zich, die hevig vocht om de leiding te veroveren Derny-motoren geen succes. De wedstrijd voor amateurs achter Derny-motoren is sportief bezien min of meer een mislukking ge worden. Renners en gangmakers ble ken niet voldoende op elkaar te zijn ingereden, én ook de kwetsbaarheid COURSES TE DUINDIGT WIELRENNEN DE BELGISCHE PROFS VOOR MOORSLEDE. Voor de wereldkampioenschappen op de weg, welke 19 en 20 Augustus a.s. te Moorslede worden gehouden, heeft de Belgische Wielerbond de volgende professionals aangewezen: Van Steenbergen, Ramon, Schotte, Dupont, Ockers en Ollivier. Reser ves zijn: Bay ens,' Demulder, Hen- drickx, Impanis, Lambrecht en Ver schueren. ARIE VAN VLIET. van deze gemotoriseerde racefietsen blijkens een flink aantal malen pech bevorderde niet een nor maal verloop van de strijd. Het ge beurde soms, dat twee of drie ren ners achter één gangmaker zaten, omdat er niet voldoende motoren meer in de baan waren. NEDERLAND—FRANKRIJK 5 en 6 AUG. IN NOORDWIJK. Voor de Landenwedstrijd Neder landFrankrijk (dames), welke Za terdag 5 en Zondag 6 Augustus a.s. te Noordwijk wordt gespeeld, heeft de Kon. Ned. Lawntennis Bond de volgende speelsters aangewezen: Mej. Hermsen, mevr. Roos, mevr. Schmier, mevr. Koopmans en mej. Gorsveld voor het enkelspel en in het dubbelspel mej. Hermsenmevr. Schmier, alsmede mevr. Roosmevr. Scholten. Er worden 9 enkelspelen gespeeld en 4 dubbelspelen. Bij de heren komen uit: Linck, van Meege ren, mr. Wilton en van Dalsum voor de enkelspelen, en voor de dubbel spelen Rinkel-van Swol en Linck- Wilton. De wedstrijd zal bestaan uit 8 enkelspelen en 4 dubbelspelen. VOETBAL Lugdunum. Het eerste elftal speelt a.s. Zaterdag om 6 30 uur op het terrein aan de Zoeterw. Singel een oefenwedstrijd tegen Quick Boys I, TOUR DE FRANCE /"\OK DE 18e ETAPPE is niet geworden, wat men behalve de ren- ners zelf! er van gehoopt had. Het werd alweer een spelletje met elkaar de loef afsteken, waardoor ieder initiatief doodgeslagen wordt. Angstvallig bewaken de renners elkaar en vooral de groten letten goed op, of hun concurrenten geen onverwachte voorsprong zullen nemen. Zodoende werd ook de rit van gisteren er een zonder sensatie en span ning. Het gemis van de Italianen, vooral van Bartali, wordt nu wel pijnlijk gevoeld. Men zou immers niet in staat geweest zijn hem af te remmen en de anderen zouden dan vanzelf mee gemoeten hebben. Nu echter niets van dit alles. Een saaie boel! Het was gisteren Bobet, die als eerste aankwam. Het zou evengoed Kubler of Ockers geweest kunnen zijn. Alleen maar een kwestie van sprinten in de laatste paar kilo meters. Traag peloton 1 Na de Bracelonette bleef het pelo ton, geheel gesloten, traag door draaien en bij la CondamineCnate- 'lard bedroeg de achterstand op het tijdschema reeds meer dan een half uur. Aeschlimann was de eerste, die met een ontvluchtingspoging weer wat leven in de brouwerij bracht, maar de Zwitser zette niet door. En zo peddelde de karavaan verder op weg naar de Vars. Nauwelijks was de voet van de 40 km. lange helling bereikt, toen Dupont en Goasmat aan de haal gingen, maar het pelo ton reageerde onmiddellijk en wel dra waren de vluchtelingen weer door Robic en de zijnen ingehaald. De renners hadden het hard te ver duren want hoe hoger men kwam des te slechter werd het weer en de hevige regens hadden de weg in een modderpoel herschapen. 5 km. van de Hoewel Guy Hanover (S. J. v. Leeuwen Jr.) in een K.M. van 1.25 de le serie won, werd deze in de serie- definitief geklopt door My Darling (eig. A. Voordouw rijder J. de Vlie ger). Hiermede bevestigde My Dar ling tot een zeer goede klasse te be horen. In de 2e serie nam Oïga Pluto de leiding en kwam nu eens niet in de fouten, waardoor deze mét een ruime voorsprong winnaar werd. Lord Heny werd. zoals meestal, twee de en Nimble's Boy (ten Hagen) viel erg op door de 3e plaats te bezetten. In de openingscourse, waaraan 17 paarden deelnamen, namen Neerlan- dia H en de favoriet New-Allegheny (L. Ensing) wederom de leiding. Aan de overzijde werden zij echter ge passeerd door Oscar Major (J. Wa genaar) die nog iets uitliep en daar door de overwinning behaalde. Lord Quetteville werd vierde De Jonker- prijs, waar slechts vijf paarden in uit kwamen, was een van de span nendste coursen. Permisson (eig. A. Voordouw, rijder J. de Vlieger), die even voor de start was gevallen, pas seerde zelfs nog de favoriet Peter Spencer (in 't Veen); aan de overzij de verwisselde zij echter weer. Pe ter Spencer werd winnaar, niet eer der nadat ^Permisson hem nog twee maal probeerde te passeren. De 3e course ,een draverij voor 2- jarige paarden, werd hij verrassing gewonnen door Paula B. H. (A. J. Si- derius) en wel in een K.M. vfan- 1.326. Doordat Prinses Zora (J. Wa genaar) wederom in de fouten kwam ,werd deze door Postduif je G (Vergay) en Prinses Julia B gepas seerd. In de ren stelde de favoriet Con stance teleur. Taxiol nam in de laat ste bocht de leiding, doch werd in de finish gepasseerd door Zephyr (Rance). Cernunnosprijs, afstand: 2100 m., prijzendraverij voor paarden, die nog geen 1.000.hebben gewon nen: 1. Oscar Major (J Wagenaar) tijd: 3.16.3 km. tijd: 1.32.6; 2. Neer- landia H (H. C. ten Hagen) tijd: 3.16.4 km. tijd: 1.35.3; 3. New Alleghe ny (L. Ensing) tijd: 3.18 km. tijd: 1.36.1. Totalisator: winnend: ƒ4.90, i'aats: ƒ1.50, ƒ5.10, ƒ1.40, gekop peld: 6.covercal: 19. Jonkerprijs,- afstand: 1300 m., fok- draverij van meet voor Nederlandse hengsten, die in 1948 geboren zijn: 1. Peter Spencer (E. G. in 't Veen) tijd: 2.09.2 km. tijd: 1.39.4- 2 Persimon (J. de Vlieger) tijd: 2.09.2 km.tijd: 1.39.4: 3 P. Louis 2 (H C. ten Hagen) tijd 2.24.8 km. tijd: 1.51.4. Totalisator* winnend 1.50, plaats: 1.10. 1.20. covercal ƒ2.40, gekoppeld: ƒ1.90 Jofferprijs, afstand: 1300 m*., fok- draverij van meet voor Nederlandse merriën. die in 1948 geboren ziin: 1. Paula BH (A. J. Siderius) tijd: 2.00.4* km. tijd: 1.32.6; 2. Postduifje G (M. Vergay) tijd: 2.02.8 km. tijd: 1.34.5, 3 Prinses Julia B (J. M. v. d. Berg) tijd: 2.03.2 km. tijd- 1.34.8. Totalisa tor: winnend: ƒ13.80, plaats: ƒ2. ƒ1.80, f 1.40. gekoppeld: ƒ64.40. co vercal: ƒ6.10. Caracoleprijs, afstand: 1540 m., se- rie-prijzendraverij internationaal voor paarden, die 1.000.of meer hebben gewonnen. 1. My Darling (J. de Vlieger) tijd: 2.15.4 km. tijd: 1.26.8; 2. Guy Hanover (S. J. v. Leeuwen) tijd: 2.16 km. tijd: 1.25; 3. Olga Pluto (A. J. Siderius) tijd: 2.16 km .tijd: 1.29.5. Totalisator: winnend: ƒ2.20. plaats: ƒ1.10, ƒ1.30. ƒ1.50. gekoppeld ƒ4.50, covercal: ƒ3.90. Cameliaprijs, afstand: 1800 m. (handicap b) voor Nederlandse paar den van 3 jaar en ouder, die dit jaar niet hebben gewonnen. 1. Zephyr (L. Rance) tijd: 2.04; 2. Taxiol (J. v. Yperen); 3. Constance (H. J. v. d. Kraats). Totalisator: winnend: ƒ5.30, plaats: 2.40, 2.30, covercal: 3.70. gekoppeld: ƒ7.40. Totale omzet: ƒ31.916.50. ATHLETTEK PRACHTIGE 5000 M. VAN ZATOPEK. Tijdens internationale athletiek- wedstrijden te Helsinki won de Tsjech Zatopek de 5000 meter in de fraaie tijd van 14 min. 06-2 sec. -Hij vestigde hiermede een nieuw Tsje chisch record. Het wereldrecord op deze afstand staat sedert September 1942 op naam van de Zweed Gunder Haegg met 13.58.2, Nauwelijks is de drukte van de Kaagweek in Warmond achter de rug, of er staat alweer een ander sportevenement voor de deur. Za- i terdag a. s. zal de commissaris van de koningin in Zuid Holland, mr. L. A. Kesper, de officiële opening verrichten van het prachtige sport park „Overbos." Vier jaar geleden werd het plan voor de aanleg van een sportpark geopperd en sindsdien heeft de ge meente zich met de uitwerking er van bezig gehouden. Op de aller eerste plaats streefde men er na tuurlijk naar zo weinig mogelijk cultuurgrond aan deze onderne ming op te offeren. De keuze viel uiteindelijk op een terrein, dat zich tegenover 't „Huis te Warmond" be vond. Gedeeltelijk bestond dit uit bollenland en gedeeltelijk uit woeste grond. Laatagenoemde was oor spronkelijk een bos, dat tijdens de Duitse bezetting ten offer viel aan de Wehrmacht of aan de nood-, kacheltjes van de burgers. Dit ter rein had o. a. het voordeel, dat 't geheel omgeven was door een hout wal, die een natuurlijke bescher ming kon bieden tegen de wind. De aanleg van het park. Wie de oorspronkelijke toestand gekend heeft en thans een bezoek aan het sportpark brengt, zal grote waardering hebben voor de wijze, waarop gemeente-architect Bakkers zich van zijn taak gekweten heeft. Van het terrein, dat in totaal 4- ha. groot is, heeft men aan de kant van de Herenweg 2 X 1/2 ha., voor 'bouwterrein beschnkbaar ge steld. Uit scboonheidsoverwegingem zullen hierop slechts twee huizen worden gebouwd. De bouwterreinen zijn geschei den door een prachtige oprijlaan, die aan weerskanten door platanen wordt geflankeerd. Aan het einde van de laan bevindt zich een wit hek, dat toegang geeft tot het sport park. Met inbegrip van de houtwal heeft dit een oppervlakte van onge veer 3 ha. Aangezien men van de gedachte is uitgegaan, dat deze aanleg niet alleen voor de sportliefhebbers, maar voor alle Warmonders vari betekenis moest zijn, is in de hout wal een wandelpad aangebracht. Verder zijn er de meest uiteenlo pende plantensoorten uitgezet, zo dat men er de groei en bloei van de natuur in alle facetten kan bewon deren. Moeite en kosten. Vanzelfsprekend zijn er heel wat zweetdruppeltjes gevloeid, alvorens dit werk klaar was. In de voorma lige bosgrond moesten alleen reeds 8001' boomstronken worden uitgegra ven. De houtwal, die jarenlang zo'r beetje als af\alplaats fungeerde meest worden schoongemaakt. Dit had echter ook een voordeel. Er werden namelijk vrij veel bloem bollen aangetroffen, die nu een deel van de beplanting uitmaken. De bosgrond lag 30 cm. hoger dan het bollenland en er liep een pad tussen door van ongeveer vier meter breedte. Zo zouden we kun nen doorgaan met een opsomming, die bewijst, dat de aanleg geen peulenschilletje is geweest. De kosten zijn dat op het eerste gezicht ook niet, maar bij nadere beschouwing zal men moeten con cluderen, dat deze erg meevallen. Het totaalbedrag is ruim 69.000- gulden. Door het beschikbaar stel len van 2 X 1/2 ha. aan bouwter rein, komt er echter f 25.000 in mindering op genoemd bedrag. Grotere plaatsen zullen er ja loers op zijn. En als men deze f 25.000 heeft afgetrokken, blijft er een bedrag over, dat men onmogelijk hoog kan noemen, wanneer men het resul taat in ogenschouw neemt. Want met het nieuwe Overbos beschikt Warmond thans over een sportpark dat zijn weerga in de omtrek niet niet zo gemakkelijk zal vinden en waar menig grotere plaats jaloers op zal zijn. De velden zijn zo egaal als een biljardlaken. De grasmat van het vroegere bollenveld is echter beter dan van de bosgrond. Bij een goede bemesting zal men dit euvel, kun nen verhelpen. Bijzonder aardig, en tegelijk practisch, is de door gemeente-ar chitect Bakkers ontworpen kleedge legenheid. Op de foto, die wij hierboven hebben afgedrukt, is deze „kleed- tent"' (zoals een dergelijk huisje in voetbaltermen heet) te zien. In het midden is een cantine, waar de supporters hun flesje cola kunnen kopen. De accomodatie is zodanig, (Foto: N. v. d. Horst). de strjjd gereed kunnen maken. Aan de achterzijde van het ge bouwtje <vin dit de scheidsrechter een onderkomen. Ook de wasgelegenheid onder scheidt zich van alle andert\ die wij tot dusver hebben gezien. Er is een installatie, die het midden houdt tussen een kraan en een douche. Alle soorten baden zijn hierbij mogelijk. Warmunda de gelukkige huur der. De R. K. Sportvereniging War munda, de grootste vereniging op sportgebied in Warmond, is de ge lukkige huurder van het nieuwe sportparfc.. Zij heeft echter de verplichting op zich moeten ne men, om andere plaatselijke ver enigingen gastvrijheid te verlenen. Een sportcommissie houdt hierop van gemeentewege toezicht. De leden van Warmunda waren vanzelfsprekend erg in hun sas, toen zjj van het buitenkansje hoorden. Uit dankbaarheid hebben zij in hun vrije tijd meegeholpen bij de aan leg. Zij hebben de rijwielstalling in gereedheid gebracht, de betonnen platen voor de staantribune aange bracht en de afrastering van het terrein voor hun rekening genomen wat werk betreft althans. Bij de exploitatie moet de War- munda-kas opkomen voor eventuele schade door te intensieve sportbe oefening etc. en voor het maaien en bemesten van de velden. De officiële opening. Zaterdag a. s. zal de officiële en feestelijke opening van Overbos plaats hebben. Om drie uur komt de commissaris van de Koningin, mr. Kesper, het officiële gedeelte van de opening verrichten. Behalve het gemeentebestuur van Warmond zul len verschillende gemeente-besturen uit de omliggende plaatsen hierbij tegenwoordig zijn. De sportwereld zal vertegenwoordigd zijn door de K. N. V. B., de L. V. B„ de R. K. Sportbond, de Scheidrechtersbond en besturen van de diverse sport verenigingen. Om ongeveer kwart voor vier wordt er een korfbaldemonstratie gegeven, waarna de Haarlemse le- klasser E. D. O. een voetbalwed strijd zal spelen tegen U. V. S. uit Leiden. Tijdens de rust, die ongeveer om kwart voor vijf zal zijn, wordt er een athletiek programma afge werkt onder leiding van A. A. V. 36 uit Alphen. Het sportpark biedt namelijk ook mogelijkheden voor athletiekibeoefening. Behoudens ver dat vier elftallen zich tegelijk voor schillende nummers hardlopen, is top deed de Fransman Geminiani, die weer schitterend reed een krach tige aanval en liep een honderdtal meters op zyn achtervolgers uit. 2 km. verder kon Bobet uit het peloton ontsnappen en het duurde niet lang of hij had zijn landgenoot ingehaald en na een kort duel zelfs achter zich gelaten. Met 36 sec. voorsprong op Geminiani bereikt hij als eerste de top. Vlak achter Geminiani volgden Kubler, Ockers en Brambilla en en kele seconden later Impanis. De lei der van de West-ploeg Robic had hier ruim drie minuten achterstand. De afdaling werd voorzichtig onderno men want de bergen waren door een wolkenfloers omhuld hetgeen de renners tot voorzichtigheid aan maande. Aan de kop kwamen Bo bet, Kubler, Ockers en Impanis weer bij elkaar en gevieren snelden zij naar Guillestre (110 km.), waar het lunchzakje werd uitgereikt. Enkele kilometers voor de controle slaagde Geminiani er in zich bij de groep te voegen. Inmiddels had Kubler (de gele trui) bandenpech gekregen, waarvan Impanis gebruik maakte een zo groot mogelijke voorsprong op de Zwitser te nemen. 1 min. 20 sec. eerder dan Kubler passeerden de vier leiders de controle te Quillestre. Maar Kubler zou geen Kubler heten, wanneer hij er niet in was geslaagd na een verwoede jacht over de glib berige weg het viertal in te halen. Het peloton was intussen in tal van kleine groepjes verdeeld. In de eerste phase van de bestijging van de Izoard rukte Geminiani zich los en lange tijd wist hij een voorsprong van ruim honderd meter op zijn ach tervolgers te behouden. Vijf kilome ter voor de bergtop maakte Bobet zich uit het kleine groepje los en met een minuut voorsprong op Kubler bereikte hij als eerste de top. Ockers passeerde als derde op en kele meters achter de Zwitser, ter wijl Impanis als vierde de top van de Izoard bereikte. Robic en Brule lagen op 2.15 en Bobet en Brabilla op 4 min. Gemi niani had een „ram" te pakken en zijn achterstand was beduidend. In de afdaling naar Briancon gelukte het Bobet zijn voorsprong te vergro ten en ongeveer 3 minuten voor Kubler, Ockers en Impanis passeer de hij als eerste de eindstreep te Briancon. Onze landgenoot De Ruyter werd 28e met 19 minuten achterstand. Uitslagen en klassementen. De uitslag luidt: 1. Bobet (Fr. A) 6.09.20, 2. Kubler (Zwits.) 6.12.12, 3. Ockers (België A) z.t., 4. Impanis (België A) 6.12.35, 5. Brule (Fr. N.O.) 6.15.31, 6. Baeyens (België B) 6.15.36, 7. De Mulder (België B) 6.16.38, 8. Robic (Fr. West) 6.16.47, 9. Bram billa (Fr. Z.O.) 6.16.53, 10. Kirchen (Lux.) 6.16.58, 11. Geminiani (Fr. A) 6.18.28, 12. Piot (Fr. N.O.) 6.18.57, 13. Rolland (Fr. Z.O.) 6.21.05, 14. Cogan (Fr. Z. W.) 6.22.07. 15. Aeschlimann (Zw.) 6.22.55, 15. Die- derich (Lux.) 6.22.57, 17. Dupont (België A) 6.22.58, 18. Goldschmidt (Lux.) 6.23.06, 19. Castelin (Fr. Z. O.) 6.23.06, 20. Verschueren (België B) 6.23.31. Algemeen klassement. 1. Kubler, 2. Ockers, 3. Bobet, 4. Robic, 5. Geminiani, 6. Brambilla, 7. Kirchen, 8. Piot, 9. Cogan, 10. De Mulder, 11. Diederich, 12. Brule, 13, Goldschmidt, 14. Lambrecht, 15. Meunier, 16. Dupont, 17. Impanis, 18. Castelin, 19. Verschueren, 20. Gau- thier. De Ruyter bezet de 32e plaats met 119.19.34. Het ploegenklassement ziet er als volgt uit: 1. België A, 2. Luxemburg, 3. Frankrijk, 4. He de France, 5. Zuid Oost, 6. Bêlgië B, 7. Centraal Zuid West, 8. West Frankrijk, 9. Zwitser land, 10. Parijs. Het bergklassement luidt: 1. Bo bet 54 pnt., 2. Ockers 42 pnt., 3. Ro bic 41 pnt., 4. Piot en Kubler 33 pnt., 6. Geminiani 25 pnt.,, 7. Brule 19 pnt. 8. Impanis en Meunier 12 pnt., 10. Molineris en Brambilla 10 pnt., 12 Bayens 6 pnt., Forlini (Parijs), Gueugnet (lie de France), Zelasco (Noord Afrika), MoliiKS (Noord- Afrika) en M"ineau CCentraa' Zuid- Wes*) kwamen na het sluiten van de controle te Briancon binnen en zijn uit de koers genomen. er tijdens de rust van de voetbal wedstrijd een demonstratie speer werpen door de heren Versteeg uit Alphen a. d. Rijn en de Boer uit Leiden.. Na afloop van de voetbalwed strijd is er een olympische estafette en tot besluit van het programma een demonstratie polsstokhoogsprin gen, waaraan wordt deelgenomen door de Leidenaars F. Gust, F. en H. Bresser en de Alphenaar Ram. Voor verdere gegevens over het programma verwijzen wij naar de advertentie in dit blad.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 5